ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا که از آن با نام ویزای ویزیتور (Visitor) نیز یاد می‌شود، یک ویزای خاص به منظور اقامت کوتاه‌مدت طی شرایط ويژه به شمار می‌رود. دارندگان ویزای توریستی کشور کانادا می‌توانند نهایتاً به مدت شش ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشند. این ویزای توریستی گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که قصد دارند به دلایل مختلفی همچون بازدید از اعضای خانواده، سفری با بازه زمانی معین را به کانادا تجربه کنند.

علاوه بر این، چنانچه قصد دارید یک سفر تفریحی به منظور مشاهده جاذبه‌ های گردشگری این کشور داشته باشید، قطعاً باید از ویزای ویزیت کانادا کمک بگیرید. در این متن سعی داریم به دریافت این ویزا، انواع آن، مدت‌ زمان موردنیاز جهت دریافت، امکان تمدید و بسیاری از موارد دیگر بپردازیم؛ بنابراین اگر قصد دارید با ویزای ویزیتور کشور کانادا آشنا شوید و اطلاعات موردنیاز خود را به بهترین شکل ممکن دریافت کنید، با هرمس اپلای همراه باشید.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزای توریستی کانادا

نکته مهمی که در مورد ویزای توریستی کانادا باید به آن اشاره کنیم، عدم اجازه استفاده از چنین ویزای خاصی به منظور ادامه تحصیل و یا انجام فعالیت‌های شغلی مختلف است. توجه داشته باشید که موارد گفته شده دارای ویزای مختص به خود هستند و نوع کاربرد آن‌ها با ویزای توریستی کاملاً متمایز است. علاوه بر این، استفاده کردن از ویزای ویزیتور برای چنین اهدافی یک امر غیرقانونی به شمار می‌رود و مشمول مجازات رسمی خواهد بود.

مضاف بر این، توجه داشته باشید که امکان تبدیل کردن ویزای ویزیتور به سایر ویزاهای محبوب همچون ویزای تحصیلی و یا ویزای کاری وجود دارد. متأسفانه بسیاری از افراد به این مورد دقت نمی‌کنند و به همین دلیل نمی‌توانند به هدف خود جهت کسب اقامت کانادا دست پیدا کنند. چنین امری نه تنها در کانادا بلکه در کشورهای دیگری همچون ایالات متحده آمریکا و یا کشورهای عضو اتحادیه شنگن نیز مقبول است.

شرایط و مفاد مربوط به این ویزا سالانه مورد تغییر قرار می‌ گیرند؛ به همین دلیل چنانچه هدف نهایی شما دریافت ویزای مذکور است، باید سریعاً نسبت به طی کردن روند مرتبط با اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. این کار با کمک مؤسسات معتبر به راحتی و با سرعت مناسبی صورت می‌ گیرد.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به سه دسته اصلی تقسیم‌ بندی می‌شود که عبارت‌اند از ویزای سینگل، ویزای مولتی و ویزای سوپر. هر یک از این موارد برای اهداف مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شناخت آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا در صورت انتخاب ویزای نامناسب، طبیعتاً به نتیجه مدنظر خود دست پیدا نمی‌کنید.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای سینگل به شما تنها یک بار اجازه ورود به خاک کانادا را می‌دهد. این ویزا دارای اعتبار شش ماهه است. به طور معمول افرادی که به دلیل سفرهای سیاسی و یا حضور در یک مجمع علمی مشخص به کانادا سفر می‌کنند از ویزای سینگل توریستی بهره می‌برند. به دلیل سینگل بودن ویزای مدنظر، پس از پایان یافتن مهلت آن اگر دوباره بخواهید به خاک کشور کانادا باز گردید، ‌باید دوباره روند دریافت ویزا را طی کنید.

ویزای مولتی کانادا همان‌ طور که از نامش بر می‌آید به منظور ورود چندباره به خاک کانادا طی یک مدت‌ زمان مشخص اعطا می‌شود. نکته جالب در مورد ویزای مولتی، یکسان بودن مدت اعتبار آن با مدت اعتبار پاسپورت شما است. به عنوان مثال اگر دارای پاسپورتی با اعتبار پنج ساله هستید، ویزای مولتی شما نیز به همان میزان اعتبار خواهد داشت. پاسپورت‌ های ایرانی تنها اعتبار پنج ساله دارند و به همین دلیل نهایت اعتبار ویزای مولتی شما همین قدر است.

ویزای سوپر یکی از خاص‌ترین انواع ویزای توریستی کانادا به شمار می‌رود که تنها در اختیار پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ افراد دارای اقامت کانادا قرار می‌گیرد. دارندگان این ویزا برای ده سال اجازه ورود چندباره به خاک کشور کانادا را دارند.

مدارک ویزای کانادا

ارائه مدارک رسمی و معتبر از مهم‌ ترین مراحل مربوط به دریافت ویزای توریستی کشور کانادا به شمار می‌رود. درصورتی‌ که مدارک شما اعتبار کافی نداشته باشند و یا مدارک لازم را در اختیار سفارت قرار ندهید، طبیعتاً با درخواست شما به منظور دریافت ویزای ویزیتوری مخالفت می‌شود؛ بنابراین باید تمام تلاش خود را به منظور تهیه کلیه مدارک موردنیاز به کار بگیرید. مدارک ضروری در این زمینه عبارت‌اند از:

 • کلیه مدارک شناسایی فردی برای دریافت ویزای توریستی کانادا
 • مدرک مربوط به سو پیشینه در کشور مبدأ
 • ارائه یک سند مشخص از هدف شما برای سفر به کشور کانادا
 • ارائه کلیه سوابق شما در رابطه با سفر به کشور کانادا (در صورت وجود)
 • ارائه فرم‌های مخصوص ویزای ویزیتوری به شکل تکمیل شده
 • مدارک مربوط به انگشت‌ نگاری
 • ارائه مدارک مربوط به داشتن تمکن مالی لازم در کانادا
 • مدارک مربوط به کلیه دارایی‌های متقاضی در کشور مبدأ (به خصوص ملک)

در صورتی که توسط یک فرد مقیم کانادا جهت دریافت ویزای توریستی اقدام می‌‌کنید، ‌ باید مدارک مربوط به دعوت‌ نامه از سوی شخص مدنظر نیز ارائه شوند. این مدارک معمولاً شامل یک سری فرم هستند که در آن‌ ها مشخصاتی همچون نام دعوت‌ کننده، شرایط کلی شغلی فرد، آدرس کامل وی و… در آن‌ها لحاظ می‌شود.

چنانچه دارای دعوت‌ نامه خاصی برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیستید، می‌توانید از بلیت رفت و برگشت خود به منظور مشخص کردن برنامه سفرتان بهره ببرید. این برنامه باید با دقت بالایی تهیه شده باشد؛ به‌ نحوی‌ که فعالیت‌ های روزانه شما در کانادا به طور کامل در آن مشخص شوند.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

باتوجه‌ به اهمیت و مزیت‌ های مربوط به ویزای ویزیتوری، قابل‌ درک است که چرا بسیاری از کاربران به دنبال تهیه چنین ویزای خاصی هستند. دریافت ویزای ویزیتوری نیز یک سری مراحل مشخص دارد که با طی کردن آن‌ها به شکل قانونی شما نیز می‌توانید به راحتی وارد خاک کشور کانادا شوید. مهم‌ ترین امر در این زمینه، داشتن دقت و توجه لازم جهت جلوگیری از هرگونه مشکل حقوقی در زمان تهیه ویزا است.

در اولین گام باید نسبت به گردآوری کلیه مدارکی که پیش از این به آن‌ها پرداختیم، اقدام کنید. در این بین، مدرک مربوط به تمکن مالی دارای اهمیت بسیار بالایی برای سفارت کانادا است و به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتماً در همان گام اول به سراغ دریافت مدرک مربوط به تمکن مالی خود بروید. طبیعتاً پس از گردآوری مدارک موردنیاز، نوبت مراجعه به سفارت کشور کانادا می‌رسد. در این مرحله باید فرم‌های مختلفی را تکمیل کنید.

برخی از این فرم‌ها به شکل حضوری و برخی نیز به شکل آنلاین ارائه می‌شوند. از وارد کردن اطلاعات نادرست و یا دروغین در فرم‌ های مربوطه به طور کاملی دوری کنید. در همین مرحله، بخش انگشت‌ نگاری نیز صورت می‌گیرد که با نوبت‌ گیری قابل انجام است. چنانچه با ویزای شما موافقت شود، نوبت به «پیکاپ ویزای توریستی کانادا» می‌رسد. در این گام نیز تنها باید به سفارت مراجعه کرده و ویزای خود را به شکل رسمی دریافت کنید.

مراحل اخذ ویزای توریستی

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

بسیاری افراد پرسش‌ هایی را در مورد مدت‌ زمان موردنیاز جهت صدور ویزای توریستی کانادا ارائه می‌کنند. به‌ طورکلی نمی‌ توان یک مدت‌ زمان کاملاً دقیق را در این زمینه بیان کرد. شرایط پرونده‌های ارسال شده به سفارت کشور کانادا با یکدیگر کاملاً متفاوت است و همین امر، مدت‌ زمان صدور ویزا را برای پرونده‌ های مختلف تغییر می‌دهد.

به عنوان مثال نوع ویزای انتخابی، اعتبار مدارک ارائه شده، داشتن یا نداشتن دعوت‌ نامه و… می‌توانند در این زمینه تأثیرگذار باشند. پرونده‌هایی که به شکل دعوت‌ نامه ارائه می‌شوند معمولاً شانس بیشتری جهت دریافت ویزای توریستی دارند؛ به همین دلیل رسیدگی به آن‌ها زمان کمتری می‌گیرد.

تبدیل و تمدید ویزای توریستی کانادا

امکان تمدید ویزای توریستی کانادا پس از پایان مهلت شش ماهه وجود ندارد. تمدید کردن این نوع ویزا به ویزای کاری یا تحصیلی انجام‌ پذیر است، اما باید حتماً پیش از ورود به خاک کانادا با کارفرما یا دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، مکاتبه داشته باشید.

در واقع باید از این امر اطمینان حاصل کنید که پس از وارد شدن به خاک کانادا و طی مدت‌ زمان شش ماه، می‌توانید در دانشگاه مدنظر پذیرش بگیرید و یا مدارک مربوط به جاب آفر از سوی کارفرما را دریافت کنید. در صورت ارائه مدارک لازم به اداره مهاجرت کانادا ویزای شما از نوع توریستی به کاری و یا تحصیلی تغییر پیدا می‌کند. البته باز هم باید تأکید کرد که آماده‌  سازی‌های قبلی در این زمینه کاملاً اهمیت دارد.

اخذ ویزای توریستی کانادا برای اعضای خانواده

امکان دریافت ویزای توریستی کانادا برای اعضای درجه یک (فرزند، پدر، مادر، خواهر، برادر و همسر) وجود دارد. ویزای توریستی مخصوص همسر با نام TRV نیز شناخته می‌شود. این مورد به خصوص برای افرادی که در حال تحصیل در کانادا هستند، گزینه مناسبی به شمار می‌رود. شما می‌‌توانید هم‌ زمان با تحصیل در کانادا برای همسر خود ویزای توریستی بگیرید.

برای خواهر و برادر می‌ توان از طریق ارسال دعوت‌ نامه اقدام کرد. در واقع اگر دارای اقامت دائم کانادا هستید، می‌توانید یک دعوت‌ نامه رسمی برای خواهر و برادر خود بفرستید. این امر منجر به بهبود شانس آن‌ها جهت دریافت ویزای توریستی می‌ شود که خود یک مزیت عالی است. پدر و مادر افرادی که در کانادا تحصیل می‌کنند و یا مشغول به کار هستند باید به سراغ سوپر ویزای توریستی بروند.

در کنار همه مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که امکان دریافت ویزای توریستی همیشه یکسان نیست. برخی از افراد ممکن است با مشکلات مختلفی در زمان دریافت ویزا مواجه شوند و نمی‌ توان گفت که صددرصد کاربران به هدف خود دست پیدا می‌کنند.

اخذ ویزای توریستی کانادا برای اعضای خانواده

ریجکت ویزای توریستی کانادا

ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا در بسیاری از موارد رخ می‌دهد. این امر به خصوص در مواردی که شخص درخواست‌ کننده از کشورهایی همچون یمن، سوریه و ایران باشد، بیشتر قابل‌ مشاهده است. می‌ توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که ریجکت شدن ویزا بدون دلیل اتفاق نمی‌افتد.

به طور معمول چنانچه درخواست شما ریجکت شود، دلایل مربوط به آن نیز توسط افسر پرونده اعلام خواهد شد. در واقع افسر پرونده وظیفه دارد تا شما را با کلیه علل ریجکت شدن ویزای مدنظرتان آشنا کند. ریجکت شدن ویزا به معنای ممنوعیت از درخواست مجدد نیست و می‌توانید دوباره اقدامات لازم جهت دریافت ویزای توریستی را انجام دهید.

اعتراض به رد درخواست

برخلاف تصور اعتراض مربوط به رد درخواست ویزای توریستی امکان‌ پذیر نیست. حق این اعتراض تنها برای افرادی لحاظ می‌شود که اقدام به دریافت ویزای کاری و یا اقامت دائم کانادا کرده باشند؛ بنابراین اگر با دریافت ویزای شما موافقت نشده است، حق اعتراض ندارید و بهتر است نسبت به حل مشکلاتی که توسط افسر پرونده اعلام می‌شود بپردازید.

میزان تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

از مباحث بسیار مهم در ارتباط با دریافت ویزای توریستی کانادا میزان تمکن مالی است. عوامل گوناگونی وجود دارند که می‌توانند روی تعیین میزان تمکن مالی تأثیر خود را بگذارند. آن دسته از افرادی که قصد دارند به صورت توریستی سفر خود به کانادا را شروع کنند، نیاز است با این عوامل آشنایی پیدا کنند که شامل گزینه‌های زیر هستند:

مدت ‌زمان اقامت در کشور کانادا

اولین عامل تأثیرگذار در مبلغ تمکن مالی شامل مدت‌ زمان اقامت می‌شود. متقاضیان با اهداف مختلفی قصد سفر به کانادا را دارند و همین موضوع می‌تواند روی تعداد روزهای اقامت آن‌ها تأثیر بگذارد. هرچقدر تعداد روزها بیشتر باشند، به همان اندازه نیز به تمکن مالی بیشتری نیاز خواهد بود.

جایگاه اجتماعی فرد متقاضی

از جایگاه اجتماعی فرد متقاضی نیز می‌توان به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار روی میزان تمکن مالی ویزای توریستی کانادا یاد کرد. آن دسته از افرادی که یک شغل پایدار و با درآمد بالا دارند، در مقایسه با متقاضیان تازه فارغ‌التحصیل شده و تازه‌کار به تمکن مالی کمتری نیاز خواهند داشت. در واقع جایگاه اجتماعی می‌تواند روی تک تک پارامترها مؤثر باشد.

نوع تأمین مالی فرد متقاضی

مقامات کانادایی برای اینکه تمکن مالی فرد را تایید کنند، به نوع تأمین مالی نگاه ویژه‌ای دارند. متقاضیان می‌توانند فاکتورهای مختلفی را به عنوان منبع مالی خود معرفی کنند. از جمله این موارد می‌توانیم به مالیات، حقوق یا سپرده اشاره کنیم.

هزینه ‌های پیش ‌بینی ‌شده

یک سری از هزینه‌ های پیش‌ بینی‌ شده وجود دارند که تعیین آن‌ها برعهده مقامات کانادایی است. شما باید به لیست ارائه‌ شده توجه کنید و ببینید آیا می‌توانید از عهده تأمین این هزینه‌ها بربیایید یا نه؟ اگر توانایی تأمین این هزینه‌ها را نداشته باشید، در آن صورت با دریافت ویزای توریستی شما به مقصد کانادا موافقت نخواهد شد.

تعداد اعضای خانواده

یک خانواده تشکیل‌ شده از اعضای مختلفی است و همین موضوع می‌تواند روی میزان تمکن مالی تأثیر خود را بگذارد. یک خانواده ممکن است شامل خود فرد متقاضی، همسر یا شریک زندگی، فرزندان وابسته و فرزندان تحت تکفل باشند. اگر متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا تنها یک نفر باشد، در آن صورت باید مبلغ 13310 دلار را به عنوان تمکن مالی ارائه دهد. با افزایش تعداد افراد، طبیعتاً میزان تمکن مالی نیز با افزایش روبه‌رو خواهد شد. جدول زیر به خوبی می‌تواند این هزینه‌ها را باتوجه‌ به تعداد افراد یک خانواده نشان دهد:

تعداد افراد یک خانواده هزینه مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی
خانواده دو نفره 16570 دلار کانادا
خانواده سه نفره 20371 دلار کانادا
خانواده چهار نفره 24733 دلار کانادا
خانواده پنج نفره 28052 دلار کانادا
خانواده شش نفره 31638 دلار کانادا
خانواده هفت نفره 35224 دلار کانادا

 

لازم به ذکر این نکته است اگر اعضای خانواده شما بیشتر از هفت نفر باشند، در آن صورت به ازای هر یک فرد باید 3586 دلار پرداخت کنید. فرقی ندارد خانواده با شما به کانادا می‌آیند یا خیر، درهرصورت باید مدارکی را ارائه دهید که نشان‌ دهنده تمکن مالی هستند.

نحوه اثبات تمکن مالی

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، اثبات تمکن مالی است. شما باید از راه‌ های مختلف نسبت به اثبات تمکن مالی خود قدم بردارید. در ابتدا باید به بانکی که در آن حساب دارید مراجعه کنید و درخواست دریافت یک نامه رسمی دهید. در این نامه موجودی شما نمایش داده می‌شود. نامه‌ ای که تحویل سفارت می‌دهید باید حاوی اطلاعات گوناگونی باشد.

از جمله این اطلاعات می‌ توانیم به شماره‌ حساب، مانده حساب به روز، تاریخ افتتاح حساب، نام و نام خانوادگی (مطابق با پاسپورت باید باشد)، میانگین موجودی در 6 ماه گذشته، بدهی‌ های معوق همچون وام، سرمایه فعلی، اطلاعات تماس بانک (آدرس، شماره‌ تلفن، ایمیل و…) و سایر جزئیات حساب اشاره کنیم. اگر درباره این موضوع سؤالات بیشتری ذهن شما را درگیر کرده‌اند، می‌توانید با کارشناسان مجموعه هرمس اپلای در تماس باشید.

نحوه افزایش اقامت موقت ویزای توریستی کانادا

یکی از موارد بسیار پراهمیت درباره ویزای توریستی کشور کانادا نحوه افزایش اقامت موقت است. باتوجه‌ به نوع ویزای توریستی شما نحوه افزایش اقامت نیز می‌تواند متفاوت باشد؛ به همین علت در ابتدا باید نوع ویزا را مشخص کنید که می‌تواند شامل یکی از گزینه‌های تک ورودی یا چند ورودی شود. برای تمدید ویزای توریستی کانادا تک ورودی نیاز است تمام مراحل را از ابتدا طی کنید و برای بار دوم نسبت به ثبت درخواست خود اقدامات لازم را انجام دهید.

شرایط در ویزای چند ورودی کانادا متفاوت خواهند بود. در ابتدا باید ذکر کنیم ایرانیانی که اخذکننده این ویزا هستند، به مدت 5 سال می‌توانند از اعتبار ویژه آن بهره‌ مند شوند. افرادی که قصد تمدید مدت‌ زمان اقامت خود را دارند، باید یک وقت سفارت رزرو کنند. سپس پاسپورت و مدارک مالی لازم را به ارائه سفارت مربوطه برسانند.

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه مربوط به دریافت ویزای توریستی کانادا شامل چندین فاکتور مختلف است که همه آن‌ها را باید در نظر داشته باشید. این هزینه‌ها باید در مراحل گوناگون تهیه ویزا به مراجع ذی‌ ربط ارائه شوند و ممکن است سالانه کاملاً تغییر یابند. هزینه‌های قابل‌ پرداخت در این رابطه عبارت‌ اند از:

 • هزینه مربوط به انگشت‌ نگاری
 • هزینه مربوط به ارائه پرونده
 • هزینه مربوط به تهیه بلیت رفت و برگشت
 • هزینه مربوط به ترجمه کردن مدارک توسط مؤسسات رسمی
 • هزینه مربوط به بیمه مسافرتی

در ادامه به تشریح چند مورد از این فاکتورها خواهیم پرداخت تا مشکلی از نظر بحث هزینه‌ای برای شما وجود نداشته باشد؛ پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

هزینه انگشت‌ نگاری

یکی از مراحلی که هنگام اخذ ویزای توریستی کانادا باید طی کنید، انگشت‌ نگاری یا مراحل بیومتریک است. هزینه‌های بیومتریک باتوجه‌به تعداد افراد متفاوت خواهند بود. اگر یک خانواده هستید و می‌خواهید هزینه‌ها برای شما مقرون‌ به‌ صرفه‌ شوند، پیشنهاد می‌ کنیم به صورت دسته‌ جمعی برای انگشت‌ نگاری به سفارت مراجعه کنید. در واقع از پرداخت هزینه‌ها به‌صورت انفرادی بهتر است خودداری کنید. در جدولی که در پایین ارائه خواهیم داد می‌توانید ریز هزینه‌های انگشت‌ نگاری را مشاهده کنید.

هزینه مربوط به ارائه پرونده

پرونده شما حامل اطلاعات مختلفی است که باید توسط مسئولین و افسر پرونده مورد بررسی قرار بگیرند. ازآنجایی‌ که بررسی پرونده زمان‌ بر است، نیاز بوده مبلغی به عنوان حق رسیدگی از متقاضی دریافت شود. تعداد نفرات پرونده می‌تواند روی افزایش یا کاهش هزینه‌های دریافتی تأثیرگذار باشد.

هزینه مربوط به تهیه کردن بلیط رفت و برگشت

یکی از سنگین‌ ترین هزینه‌ های ویزای توریستی کانادا ارائه بلیط رفت و برگشت است. به‌ طور کلی نمی‌توان هزینه مشخصی برای این پارامتر مهم مشخص کرد؛ زیرا عوامل گوناگونی وجود دارند که می‌توانند روی تغییر قیمت‌ها تأثیر خود را اعمال کنند. نوع سفر شما مهم‌ ترین آن است. اگر پرواز شما فرست کلاس باشد، قاعدتاً هزینه پرداختی نیز با افزایش رو به‌ رو خواهد شد. به‌ طور کلی حداقل بلیط سفر به کانادا از 45 میلیون شروع می‌شود. همچنین بلیط‌هایی وجود دارند که باتوجه‌ به خدمات ارائه‌ شده در طول پرواز قیمتی بیشتر از 100 میلیون تومان دارند.

هزینه بیمه مسافرتی

بیمه یکی از لازمه‌های اساسی هر سفری است و سفر توریستی به کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای تهیه بیمه مسافرتی می‌توانید به دو شکل آنلاین و حضوری اقدام کنید. نکته مهم درباره بیمه مسافرتی هزینه‌های مربوط به آن است. عوامل مختلفی می‌توانند روی هزینه نهایی بیمه تأثیر خود را بگذارند که مهم‌ ترین آن‌ها شامل بازه زمانی سفر، سن فرد و طرح انتخابی می‌شوند. لازم به ذکر است هرچقدر سن متقاضی بیشتر باشد، هزینه دریافت بیمه او نیز با افزایش روبه‌رو خواهد شد.

به‌طورکلی تخمین هزینه لازم برای هرکدام از موارد فوق به عوامل مختلفی بستگی دارد که کسب اطلاعات لازم درباره هرکدام از آن‌ها اهمیت بالایی دارد. قبل از اینکه درباره بیمه مسافرتی توضیحات بیشتری ارائه دهیم، بهتر است به جدول زیر که ریز هزینه‌ها را نشان می‌دهد توجه کنید:

شرح خدمات

هزینه‌ها به ازای هر نفر هزینه‌ها به ازای خانواده
انگشت‌نگاری 85 دلار کانادا 170 دلار کانادا
ارائه پرونده 100 دلار کانادا 500 دلار کانادا
بلیط رفت و برگشت باتوجه‌به نوع پرواز متفاوت است. باتوجه‌به نوع پرواز و تعداد افراد متفاوت است.
ترجمه مدارک باتوجه‌به نوع خدمات و تخفیفات متفاوت است. باتوجه‌به نوع خدمات، تعداد نفرات و تخفیفات متفاوت است. (مبلغ می‌تواند از 400 دلار کانادا شروع شود.)
بیمه 200 تا 300 دلار کانادا

باتوجه‌به سن متقاضی و تعداد افراد متفاوت خواهد بود.

 نکاتی درباره بیمه مسافرتی کشور کانادا

بحث بیمه مسافرتی هنگام سفر توریستی به کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است و باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. بیمه مسافرتی کانادا در انواع مختلفی به چشم می‌خورند و هرکدام از آن‌ها می‌توانند ویژگی‌های گوناگونی داشته باشند. انواع این بیمه‌ها شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • بیمه برای یک بار سفر: این بیمه‌ها تنها هزینه یک بار سفر شما را تحت پوشش در می‌آورند. تعداد روزهایی که توسط این گزینه بیمه می‌شوید، محدود هستند.
 • بیمه چند بار سفر: همان‌ طور که از نام این بیمه مشخص است، چندین سفر شما را تحت پوشش خود در می‌آورد. هزینه خرید بیمه چند بار سفر در مقایسه با یک بار سفر بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر است.
 • بیمه مسافرتی خانواده: افرادی که به صورت خانوادگی راهی سفر هستند، بهتر است بیمه مسافرتی خانواده را تهیه کنند؛ زیرا صرفه اقتصادی بیشتری خواهد داشت. این بیمه قادر است دو بزرگسال را به همراه فرزندانشان پوشش دهد.

بیمه ‌نامه ‌ها چه چیزی را پوشش می ‌دهند؟

همان‌طور که اشاره کردیم برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیاز به بیمه‌نامه مسافرتی دارید تا درخواست شما با ریجکتی روبه‌رو نشود. بیمه‌های مسافرتی می‌توانند موارد مختلفی را تحت پوشش خود در بیاورند که مهم‌ ترین آن‌ها شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • چمدا‌ن‌ هایی که دزدیده یا گم می‌شوند.
 • برخی از هزینه‌های پزشکی و درمانی مشمول این بیمه‌ها می‌شوند.
 • درصورتی‌که اختلالی در سفر شما به وجود بیاید، بیمه هزینه آن‌ را پرداخت خواهد کرد. این اختلال ممکن است منجر به تأخیر یا لغو پرواز شود.
 • اگر به اموال شما آسیب وارد شود یا خودتان جراحت ببینید، بر اساس قوانین موجود بیمه هزینه آن را پرداخت خواهد کرد.
چک لیست وسایل مهاجرت به کانادا

چک لیست وسایل مهاجرت به کانادا

کشور کانادا در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان تبدیل شده است. به طبع مهاجرت به این کشور نیازمند آشنایی با چک لیست وسایل مهاجرت به کانادا است.

سخن آخر

ویزای توریستی یا ویزای ویزیتوری کشور کانادا از جمله مهم‌ ترین ویزاهای ارائه شده توسط دولت این کشور است که افراد مختلفی می‌توانند جهت دریافت آن اقدامات مربوطه را انجام دهند. این ویزا سه مدل سینگل، مولتی و سوپر دارد که هر یک برای هدف خاصی طراحی شده‌اند.

دریافت ویزای توریستی کانادا مستلزم ارائه مدارک و همچنین طی کردن مراحل گوناگونی است. برخورداری از کمک مشاوران مهاجرتی معتبری که بتوانند راهنمایی‌های لازم را در این زمینه به شما ارائه دهند، اهمیت بسیار زیادی دارد. با کارشناسان هرمس اپلای در تماس باشید تا شما عزیزان را یاری کنند. ما بهترین انتخاب شما در این رابطه هستیم. قطعاً مبحث ویزای توریستی کانادا جزئیات و نکات بیشتری دارد؛ به همین علت به شما پیشنهاد می‌دهیم از مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای در راستای برطرف کردن سؤال خود بهره ببرید. همچنین اگر قصد دریافت ویزای توریستی کشور کانادا را دارید، کافی است از کارشناسان این مجموعه کمک بگیرید. در این راستا پیشنهاد می‌دهیم فرم زیر را پر کنید تا در زمان مناسب کارشناسان و متخصصان با شما تماس بگیرند.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

ویزای توریستی سینگل چقدر اعتبار دارد؟
ویزای توریستی سینگل، به عنوان پرکاربردترین ویزای توریستی، شش ماه اعتبار دارد. ویزای سینگل تنها یک بار اجازه ورود به کانادا را در اختیار شما قرار می‌دهد.
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی چه مواردی است؟
برای دریافت ویزای توریستی باید مدارک مختلفی همچون مدارک شناسایی، تمکن مالی، عدم سو سابقه، مدارک مربوط به دارایی‌ها، دعوت‌نامه و… را ارائه دهید.
آیا دریافت این ویزا نیز به انگشت نگاری نیاز دارد؟
بله، جهت دریافت ویزای توریستی کانادا نیز باید مراحل مربوط به انگشت‌نگاری را طی کنید. این مورد در زمان ارائه مدارک صورت می‌گیرد.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles