ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا؛ شرایط، هزینه ها و مدارک لازم

کانادا، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا به شمار می رود، لذا اخذ ویزای توریستی کانادا جزو پر تقاضاترین ویزاهای این کشور می باشد. کانادا با طبیعتی زیبا و جاذبه های گردشگری متنوع، سالانه مقصد گردشگری تعداد زیادی از گردشگران خارجی می باشد. ویزای توریستی کانادا به گردشگران این امکان را می دهد که برای سفر به کانادا با هدف تجدید دیدار با خانواده و دوستان یا شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت به مدت 6 ماه در این کشور ساکن باشند. در این مقاله قصد داریم شما را با هزینه ها و شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا که به آن ویزای ویزیتوری کانادا نیز می گویند، آشنا کنیم؛ پس با ما همراه ما باشید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

انواع ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای گردشگری که کشور کانادا صادر می‌کند، به طور کلی به سه دسته اصلی تقسیم‌ بندی می‌شوند. هر یک از این موارد برای اهداف مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شناخت آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا در صورت انتخاب ویزای نامناسب، طبیعتاً به نتیجه مدنظر خود دست پیدا نمی‌کنید.

ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل به شما تنها یک بار اجازه ورود به خاک کانادا را می‌دهد. این ویزا دارای اعتبار شش ماهه است. به طور معمول افرادی که به دلیل سفرهای سیاسی و یا حضور در یک مجمع علمی مشخص به کانادا سفر می‌کنند از ویزای سینگل توریستی بهره می‌برند. به دلیل سینگل بودن ویزای مدنظر، پس از پایان یافتن مهلت آن اگر دوباره بخواهید به خاک کشور کانادا باز گردید، ‌باید دوباره روند دریافت ویزا را طی کنید.

انواع ویزای توریستی کانادا
ما سه مدل ویزای گردشگری برای کانادا داریم.

ویزا مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا همان‌ طور که از نامش بر می‌آید به منظور ورود چندباره به خاک کانادا طی یک مدت‌ زمان مشخص اعطا می‌شود. نکته جالب در مورد ویزای مولتی، یکسان بودن مدت اعتبار آن با مدت اعتبار پاسپورت شما است. به عنوان مثال اگر دارای پاسپورتی با اعتبار پنج ساله هستید، ویزای مولتی شما نیز به همان میزان اعتبار خواهد داشت. پاسپورت‌ های ایرانی تنها اعتبار پنج ساله دارند و به همین دلیل نهایت اعتبار ویزای مولتی شما همین قدر است.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا یکی از خاص‌ ترین انواع ویزای توریستی کانادا به شمار می‌رود که تنها در اختیار پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ افراد دارای اقامت کانادا قرار می‌گیرد. دارندگان این ویزا برای ده سال اجازه ورود چندباره به خاک کشور کانادا را دارند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

آماده کردن مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا، از مهم‌‌ترین مراحل مربوط به دریافت این ویزا به شمار می‌رود. درصورتی‌ که مدارک شما اعتبار کافی نداشته باشند و یا مدارک لازم را در اختیار سفارت قرار ندهید، طبیعتاً با درخواست شما به منظور دریافت ویزای ویزیتوری مخالفت می‌شود؛ بنابراین باید تمام تلاش خود را به منظور تهیه کلیه مدارک موردنیاز به کار بگیرید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا عبارت‌ اند از:

 • کلیه مدارک شناسایی فردی برای دریافت ویزای ویزیتوری کانادا
 • مدرک مربوط به نداشتن سوء پیشینه کیفری در کشور مبدأ
 • ارائه مدارک و مستندات لازم برای اثبات اهداف سفر به کشور کانادا
 • ارائه کلیه سوابق شما در رابطه با سفر به کشور کانادا (در صورت وجود)
 • ارائه فرم‌های مخصوص ویزای ویزیتوری به شکل تکمیل شده
 • مدارک مربوط به انگشت‌ نگاری
 • ارائه مدارک مربوط به داشتن تمکن مالی لازم در کانادا
 • مدارک مربوط به کلیه دارایی‌های متقاضی در کشور مبدأ (به خصوص ملک)
 • ارائه دو قطعه عکس پرسنلی 5×4 با زمینه سفید

در صورتی که توسط یک فرد مقیم کانادا جهت دریافت ویزای توریستی اقدام می‌‌کنید، باید مدارک مربوط به دعوت‌ نامه از سوی شخص مدنظر نیز ارائه شوند. این مدارک معمولاً شامل یک سری فرم هستند که در آن‌ ها مشخصاتی همچون نام دعوت‌ کننده، شرایط کلی شغلی فرد، آدرس کامل وی و غیره، در آن‌ها لحاظ می‌شود.

چنانچه دارای دعوت‌ نامه خاصی برای دریافت ویزای ویزیتوری کانادا نیستید، می‌توانید از بلیت رفت و برگشت خود به منظور مشخص کردن برنامه سفرتان بهره ببرید. این برنامه باید با دقت بالایی تهیه شده باشد؛ به‌ نحوی‌ که فعالیت‌ های روزانه شما در کانادا به طور کامل در آن مشخص شوند.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

باتوجه‌ به اهمیت و مزیت‌ های مربوط به ویزای ویزیتوری، قابل‌ درک است که چرا بسیاری از کاربران به دنبال تهیه چنین ویزای خاصی هستند. دریافت ویزای ویزیتوری کانادا نیز یک سری مراحل مشخص دارد که با طی کردن آن‌ها به شکل قانونی شما نیز می‌توانید به راحتی وارد خاک کشور کانادا شوید. مهم‌ ترین امر در این زمینه، داشتن دقت و توجه لازم جهت جلوگیری از هرگونه مشکل حقوقی در زمان تهیه ویزا است.

در اولین گام باید نسبت به گردآوری کلیه مدارکی که پیش از این به آن‌ها پرداختیم، اقدام کنید. در این بین، مدرک مربوط به تمکن مالی دارای اهمیت بسیار بالایی برای سفارت کانادا است و به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتماً در همان گام اول به سراغ دریافت مدرک مربوط به تمکن مالی خود بروید. طبیعتاً پس از گردآوری مدارک موردنیاز، نوبت مراجعه به سفارت کشور کانادا می‌رسد. در این مرحله باید فرم‌های درخواست ویزای توریستی کانادا را تکمیل کنید.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا
از مهم ترین مراحل دریافت ویزای گردشگری کانادا، پیکاپ ویزا می باشد.

برخی از این فرم‌ها به شکل حضوری و برخی نیز به شکل آنلاین ارائه می‌شوند. از وارد کردن اطلاعات نادرست و یا دروغین در فرم‌ های مربوطه به طور کاملی دوری کنید. در همین مرحله، بخش انگشت‌ نگاری نیز صورت می‌گیرد که با نوبت‌ گیری قابل انجام است. چنانچه با ویزای شما موافقت شود، نوبت به «پیکاپ ویزای توریستی کانادا» می‌رسد. در این گام نیز تنها باید به سفارت مراجعه کرده و پاسخ ویزای خود را به شکل رسمی دریافت کنید.

مراحل تشکیل پرونده آنلاین برای دریافت ویزای توریستی کانادا

در حالت کلی مراحل تشکیل پرونده به‌صورت زیر است:

 • ثبت‌ نام در سایت مربوط به سفارت کانادا (برای ثبت‌ نام باید اینجا کلیک کنید.)
 • تکمیل فرم
 • بارگذاری و ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا
 • پرداخت آنلاین هزینه مربوط به بررسی پرونده و انگشت نگاری
 • دریافت نامه انگشت نگاری و عکس‌ برداری برای مراجعه به یکی از دفاتر VAC (حداکثر 30 روز فرصت دارید تا به یکی از دفاتر مراجعه کنید.)
 • بررسی پرونده و اعلام نتیجه
 • پیکاپ ویزا

در ابتدا شما باید از طریق لینک سایتی که در بالا قرار داده‌ایم، ثبت‌نام کنید. بعد از ثبت‌نام، یک GCKey به شما داده خواهد شد و از طریق آن باید مجدد وارد سایت شده و ثبت‌نام را انجام دهید. برای ثبت‌نام باید تمامی مراحل را به‌طور کامل طی کنید و به‌تمامی سؤالات به‌طور کامل و درست پاسخ دهید. دقت کنید که پاسخ به این سؤالات اهمیت زیادی دارد؛ برای اینکه در قبول یا رد درخواستتان تأثیرگذار خواهد بود.

سپس باید مدارک را آپلود کنید. تمامی مدارک باید به‌صورت الکترونیکی با حداکثر حجم 4 مگابایت برای هر یک باشند. این مدارک شامل تاریخچه سفر، گذرنامه، اثبات‌ کننده تمکن مالی، عکس دیجیتال و فرم مرتبط است. در آخر باید فرم را به‌صورت دیجیتالی امضا کنید و همچنین مبلغ را پرداخت کنید. بعد از بررسی مدارک، نامه انگشت نگاری به‌ حساب کاربری‌تان ارسال خواهد شد که باید آن را پرینت بگیرید و بعد به یکی از دفاتر وک برای انجام ادامه مراحل مراجعه کنید.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

بسیاری افراد پرسش‌ هایی را در مورد مدت‌ زمان موردنیاز جهت صدور ویزای توریستی کانادا ارائه می‌کنند. به‌ طورکلی نمی‌ توان یک مدت‌ زمان کاملاً دقیق را در این زمینه بیان کرد. شرایط پرونده‌های ارسال شده به سفارت کشور کانادا با یکدیگر کاملاً متفاوت است و همین امر، مدت‌ زمان دریافت پاسخ ویزا را برای پرونده‌ های مختلف تغییر می‌دهد.

به عنوان مثال نوع ویزای انتخابی، اعتبار مدارک ارائه شده، داشتن یا نداشتن دعوت‌ نامه و غیره، می‌توانند در این زمینه تأثیرگذار باشند. پرونده‌هایی که به شکل دعوت‌ نامه ارائه می‌شوند معمولاً شانس بیشتری جهت دریافت ویزیتور ویزا دارند؛ به همین دلیل رسیدگی به آن‌ها زمان کمتری می‌گیرد.

در شرایط عادی، اگر هیچ مشکلی وجود نداشته باشد و تعداد درخواست‌ها نیز نسبتاً کم باشد، زمان صدور ویزای گردشگری کانادا از 10 تا 31 روز ممکن است طول بکشد. با افزایش تقاضا، این مهلت به 57 روز افزایش یافته است. بنابراین، باید تحمل صبر بیشتری داشته باشید.

تبدیل و تمدید ویزای توریستی کانادا

امکان تمدید ویزای توریستی کانادا پس از پایان مهلت شش ماهه وجود ندارد. تمدید کردن این نوع ویزا به ویزای کاری کانادا یا تحصیلی انجام‌ پذیر است، اما باید حتماً پیش از ورود به خاک کانادا با کارفرما یا دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، مکاتبه داشته باشید.

در واقع باید از این امر اطمینان حاصل کنید که پس از وارد شدن به خاک کانادا و طی مدت‌ زمان شش ماه، می‌توانید در دانشگاه مدنظر پذیرش بگیرید و یا مدارک مربوط به جاب آفر از سوی کارفرما را دریافت کنید. در صورت ارائه مدارک لازم به اداره مهاجرت کانادا ویزای شما از نوع توریستی به کاری و یا تحصیلی تغییر پیدا می‌کند. البته باز هم باید تأکید کرد که آماده‌  سازی‌های قبلی در این زمینه کاملاً اهمیت دارد.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

در حال حاضر امکان شرایط تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری به وجود دارد؛ البته این کار برای افرادی که در خاک کانادا هستند، به‌ صورت رایگان انجام می‌شود. نکته دیگر اینکه تا فوریه سال بعد، ایرانیانی که با استفاده از ویزای توریستی به کانادا مهاجرت می‌کنند، می‌توانند آن را بدون مشکلی به ویزای کاری تبدیل کرده و به کار در کانادا اقدام کنند. البته نیاز است که حتماً یک قرارداد کاری رسمی با یک شرکت تنظیم کنند.

تبدیل ویزای ویزیتوری کانادا به تحصیلی

اگر بتوانید در هنگام بودن در کانادا از دانشگاهی پذیرش بگیرید، می‌توانید ویزای توریستی خود را به تحصیلی تبدیل کنید. فقط اینکه تا قبل از سال 2024، این کار به‌صورت رایگان انجام می‌شود که با توجه به فرصت بسیار کم و مدت زمان طولانی دریافت پاسخ، دیگر این کار امکان‌ پذیر نیست.

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا برای اعضای خانواده

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا، برای اعضای درجه یک خانواده (شامل فرزند، پدر، مادر، خواهر، برادر و همسر) وجود دارد. ویزای گردشگری مخصوص همسر با نام TRV نیز شناخته می‌شود. این مورد به خصوص برای افرادی که در حال تحصیل در کانادا هستند، گزینه مناسبی به شمار می‌رود. شما می‌‌توانید هم‌ زمان با تحصیل در کانادا برای همسر خود ویزای توریستی بگیرید.

اخذ ویزای توریستی کانادا برای خانواده
یکی از دغدغه ها مسافران، اخذ ویزای توریستی کانادا برای خانواه است.

برای خواهر و برادر می‌ توان از طریق ارسال دعوت‌ نامه اقدام کرد. در واقع اگر دارای اقامت دائم کانادا هستید، می‌توانید یک دعوت‌ نامه رسمی برای خواهر و برادر خود بفرستید. این امر منجر به بهبود افزایش شانس گرفتن ویزای توریستی کانادا آن‌ها می‌ شود که خود یک مزیت عالی است. پدر و مادر افرادی که در کانادا تحصیل می‌کنند و یا مشغول به کار هستند باید به سراغ سوپر ویزای توریستی بروند.

در کنار همه مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که امکان دریافت ویزای گردشگری همیشه یکسان نیست. برخی از افراد ممکن است با مشکلات مختلفی در زمان دریافت ویزا مواجه شوند و نمی‌ توان گفت که صددرصد کاربران به هدف خود دست پیدا می‌کنند.

ریجکت ویزای توریستی کانادا

ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا برای ایرانیان در بسیاری از موارد رخ می‌دهد. این امر به خصوص در مواردی که شخص درخواست‌ کننده از کشورهایی همچون یمن، سوریه و ایران باشد، بیشتر قابل‌ مشاهده است. می‌ توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که ریجکت شدن ویزا بدون دلیل اتفاق نمی‌افتد.

به طور معمول چنانچه درخواست شما ریجکت شود، دلایل مربوط به آن نیز توسط افسر پرونده اعلام خواهد شد. در واقع افسر پرونده وظیفه دارد تا شما را با کلیه علل ریجکت شدن ویزای مدنظرتان آشنا کند. ریجکت شدن ویزا به معنای ممنوعیت از درخواست مجدد نیست و می‌توانید دوباره اقدامات لازم جهت دریافت ویزای توریستی را انجام دهید.

اعتراض به رد درخواست ویزای ویزیتوری کانادا

برخلاف تصور، اعتراض مربوط به رد درخواست ویزای توریستی به دلیل کوتاه بودن آن امکان‌پذیر نیست. حق این اعتراض تنها برای افرادی لحاظ می‌شود که اقدام به دریافت ویزای کاری یا اقامت دائم کانادا کرده باشند؛ بنابراین اگر با دریافت ویزای شما موافقت نشده است، حق اعتراض ندارید و بهتر است نسبت به حل مشکلاتی که توسط افسر پرونده اعلام می‌شود بپردازید. مهم‌ ترین دلایل رد درخواست ویزای ویزیتوری کانادا، ناقص بودن مدارک در پرونده یا مشخص نبودن تمکن مالی است.

میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی کانادا

از مباحث بسیار مهم در ارتباط با دریافت ویزای توریستی کانادا میزان تمکن مالی است. عوامل گوناگونی وجود دارند که می‌توانند روی تعیین میزان تمکن مالی کافی، تأثیر خود را بگذارند. آن دسته از افرادی که قصد دارند به صورت توریستی سفر خود به کانادا را شروع کنند، نیاز است با این عوامل آشنایی پیدا کنند که شامل گزینه‌ های زیر هستند:

مدت ‌زمان اقامت در کشور کانادا

اولین عامل تأثیرگذار در مبلغ تمکن مالی شامل مدت‌ زمان اقامت می‌شود. متقاضیان با اهداف مختلفی قصد سفر به کانادا را دارند و همین موضوع می‌ تواند روی تعداد روزهای اقامت آن‌ها تأثیر بگذارد. هرچقدر تعداد روزها بیشتر باشند، به همان اندازه نیز به تمکن مالی بیشتری نیاز خواهد بود.

جایگاه اجتماعی فرد متقاضی

از جایگاه اجتماعی فرد متقاضی نیز می‌توان به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار روی میزان تمکن مالی ویزای ویزیتوری کانادا یاد کرد. آن دسته از افرادی که یک شغل پایدار و با درآمد بالا دارند، در مقایسه با متقاضیان تازه فارغ‌التحصیل شده و تازه‌کار به تمکن مالی کمتری نیاز خواهند داشت. در واقع جایگاه اجتماعی می‌تواند روی تک تک پارامترها مؤثر باشد.

نوع تأمین مالی فرد متقاضی

مقامات کانادایی برای اینکه تمکن مالی فرد را تایید کنند، به نوع تأمین مالی نگاه ویژه‌ای دارند. متقاضیان می‌توانند فاکتورهای مختلفی را به عنوان منبع مالی خود معرفی کنند. از جمله این موارد می‌توانیم به مالیات، حقوق یا سپرده اشاره کنیم.

هزینه ‌های پیش ‌بینی ‌شده

یک سری از هزینه‌ های پیش‌ بینی‌ شده وجود دارند که تعیین آن‌ها برعهده مقامات کانادایی است. شما باید به لیست ارائه‌ شده توجه کنید و ببینید آیا می‌توانید از عهده تأمین این هزینه‌ها بربیایید یا نه؟ اگر توانایی تأمین این هزینه‌ها را نداشته باشید، در آن صورت با دریافت ویزای توریستی شما به مقصد کانادا موافقت نخواهد شد.

تعداد اعضای خانواده

یک خانواده تشکیل‌ شده از اعضای مختلفی است و همین موضوع می‌تواند روی میزان تمکن مالی تأثیر خود را بگذارد. یک خانواده ممکن است شامل خود فرد متقاضی، همسر یا شریک زندگی، فرزندان وابسته و فرزندان تحت تکفل باشند. اگر متقاضی دریافت ویزای ویزیتوری کانادا تنها یک نفر باشد، در آن صورت باید مبلغ ۱۳۳۱۰ دلار را به عنوان تمکن مالی ارائه دهد. با افزایش تعداد افراد، طبیعتاً میزان تمکن مالی نیز با افزایش روبه‌رو خواهد شد. جدول زیر به خوبی می‌تواند این هزینه‌ها را باتوجه‌ به تعداد افراد یک خانواده نشان دهد:

تعداد افراد یک خانواده هزینه مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی
خانواده دو نفره ۱۶۵۷۰ دلار کانادا
خانواده سه نفره ۲۰۳۷۱ دلار کانادا
خانواده چهار نفره ۲۴۷۳۳ دلار کانادا
خانواده پنج نفره ۲۸۰۵۲ دلار کانادا
خانواده شش نفره ۳۱۶۳۸ دلار کانادا
خانواده هفت نفره ۳۵۲۲۴ دلار کانادا

 

لازم به ذکر این نکته است اگر اعضای خانواده شما بیشتر از هفت نفر باشند، در آن صورت به ازای هر یک فرد باید ۳۵۸۶ دلار پرداخت کنید. فرقی ندارد خانواده با شما به کانادا می‌آیند یا خیر، درهرصورت باید مدارکی را ارائه دهید که نشان‌ دهنده تمکن مالی هستند.

نحوه اثبات تمکن مالی

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، اثبات تمکن مالی است. شما باید از راه‌ های مختلف نسبت به اثبات تمکن مالی خود قدم بردارید. در ابتدا باید به بانکی که در آن حساب دارید مراجعه کنید و درخواست دریافت یک نامه رسمی دهید. در این نامه موجودی شما نمایش داده می‌شود. نامه‌ ای که تحویل سفارت می‌دهید باید حاوی اطلاعات گوناگونی باشد.

از جمله این اطلاعات می‌ توانیم به شماره‌ حساب، مانده حساب به روز، تاریخ افتتاح حساب، نام و نام خانوادگی (مطابق با پاسپورت باید باشد)، میانگین موجودی در ۶ ماه گذشته، بدهی‌ های معوق همچون وام، سرمایه فعلی، اطلاعات تماس بانک (آدرس، شماره‌ تلفن، ایمیل و غیره) و سایر جزئیات حساب اشاره کنیم. اگر درباره این موضوع سؤالات بیشتری ذهن شما را درگیر کرده‌اند، می‌توانید با کارشناسان مجموعه هرمس اپلای در تماس باشید.

شرایط افزایش اقامت موقت ویزای توریستی کانادا

یکی از موارد بسیار پراهمیت درباره ویزای توریستی کشور کانادا نحوه افزایش اقامت موقت است. باتوجه‌ به نوع ویزیتور ویزای شما نحوه افزایش اقامت نیز می‌تواند متفاوت باشد؛ به همین علت در ابتدا باید نوع ویزا را مشخص کنید که می‌تواند شامل یکی از گزینه‌های تک ورودی یا چند ورودی شود. برای تمدید ویزای گردشگری کانادا تک ورودی نیاز است تمام مراحل را از ابتدا طی کنید و برای بار دوم نسبت به ثبت درخواست خود اقدامات لازم را انجام دهید.

شرایط در ویزای چند ورودی کانادا متفاوت خواهند بود. در ابتدا باید ذکر کنیم ایرانیانی که اخذکننده این ویزا هستند، به مدت ۵ سال می‌توانند از اعتبار ویژه آن بهره‌ مند شوند. افرادی که قصد تمدید مدت‌ زمان اقامت خود را دارند، باید یک وقت سفارت رزرو کنند. سپس پاسپورت و مدارک مالی لازم را به ارائه سفارت مربوطه برسانند.

هزینه ویزای توریستی کانادا

هزینه‌های ویزای توریستی کانادا شامل چندین فاکتور مختلف هستند که همه آن‌ها را باید در نظر داشته باشید. این هزینه‌ها باید در مراحل گوناگون تهیه ویزا به مراجع ذی‌ ربط ارائه شوند و ممکن است سالانه کاملاً تغییر یابند. هزینه‌های دریافت ویزای توریستی کانادا عبارت‌ اند از:

 • هزینه پیکاپ ویزا کانادا
 • هزینه مربوط به انگشت‌ نگاری
 • هزینه مربوط به ارائه پرونده
 • هزینه مربوط به تهیه بلیت رفت و برگشت
 • هزینه مربوط به ترجمه کردن مدارک توسط مؤسسات رسمی
 • هزینه مربوط به بیمه مسافرتی

در ادامه به تشریح چند مورد از این فاکتورها خواهیم پرداخت تا مشکلی از نظر بحث هزینه‌ای برای شما وجود نداشته باشد؛ پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

هزینه پیکاپ ویزا کانادا

از آنجا که بعضی کشورها مانند کانادا، سفارت یا کنسولگری در ایران ندارند، برای همین شما باید برای دریافت خدمات ویزا به سفارت کشورهای همسایه از جمله ترکیه و ارمنستان یا کشور امارات بروید. البته حداقل نیاز است تا دو بار به سفارت مراجعه کنید؛ بار اول برای مصاحبه با افسر ویزا و انگشت نگاری و بار دوم برای گرفتن مهر ویزا. هر بار هم باید هزینه‌های بلیت رفت و برگشت را پرداخت کنید که کم هم نیست. حضور فیزیکی متقاضی برای بار اول الزامی است؛ اما برای بار دوم می‌توان از خدمات پیکاپ ویزا کانادا اقدام کرد.

هزینه دریافت ویزیتور ویزای کانادا
آگاهی از هرینه های دریافت ویزای گردشگری کانادا، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پیکاپ ویزا به معنای گرفتن و ارسال پاسپورت به سفارت و دریافت و برگرداندن آن به فرد متقاضی است. این یک نوع خدمات بسیار حساسی است که حتماً باید توسط یک وکیل یا کارگزار رسمی انجام شود. با این فرآیند، دیگر شخص متقاضی لازم نیست تا به‌صورت حضوری به کشور ثالث برای دریافت ویزا سفر کند. البته این نکته را در نظر بگیرید که دریافت مهر ویزا بین 10 تا 21 روز طول خواهد کشید که این خود به معنای سفر سوم هم خواهد بود.

مراحل پیکاپ ویزا شامل موارد زیر است:

 • تحویل نامه یا ایمیل سفارت نشان‌دهنده تائید ویزا همراه با گذرنامه به شرکت
 • تحویل گذرنامه و پرونده فرد متقاضی به سفارت
 • تحویل گذرنامه و ویزا به فرد متقاضی

در حال حاضر، هزینه پیکاپ ویزا کانادا برای هر پاسپورت به مبلغ 1.750.000 تومان است؛ به این صورت دیگر نیازی به پرداخت هزینه سفر مجدد نخواهد بود.

هزینه انگشت‌ نگاری

یکی از مراحلی که هنگام اخذ ویزای توریستی کانادا باید طی کنید، انگشت‌ نگاری یا مراحل بیومتریک است. هزینه‌های بیومتریک باتوجه‌ به تعداد افراد متفاوت خواهند بود. اگر یک خانواده هستید و می‌خواهید هزینه‌ها برای شما مقرون‌ به‌ صرفه‌ شوند، پیشنهاد می‌ کنیم به صورت دسته‌ جمعی برای انگشت‌ نگاری به سفارت مراجعه کنید. در واقع از پرداخت هزینه‌ها به‌صورت انفرادی بهتر است خودداری کنید. در جدولی که در پایین ارائه خواهیم داد می‌توانید ریز هزینه‌های انگشت‌ نگاری را مشاهده کنید.

هزینه مربوط به ارائه پرونده

پرونده شما حامل اطلاعات مختلفی است که باید توسط مسئولین و افسر پرونده مورد بررسی قرار بگیرند. ازآنجایی‌ که بررسی پرونده زمان‌ بر است، نیاز بوده مبلغی به عنوان حق رسیدگی از متقاضی دریافت شود. تعداد نفرات پرونده می‌تواند روی افزایش یا کاهش هزینه‌های دریافتی تأثیرگذار باشد.

هزینه مربوط به تهیه کردن بلیط رفت و برگشت

یکی از سنگین‌ ترین هزینه‌ های ویزای توریستی در کانادا ارائه بلیط رفت و برگشت است. به‌ طور کلی نمی‌توان هزینه مشخصی برای این پارامتر مهم مشخص کرد؛ زیرا عوامل گوناگونی وجود دارند که می‌توانند روی تغییر قیمت‌ها تأثیر خود را اعمال کنند. نوع سفر شما مهم‌ ترین آن است. اگر پرواز شما فرست کلاس باشد، قاعدتاً هزینه پرداختی نیز با افزایش رو به‌ رو خواهد شد. به‌ طور کلی حداقل بلیط سفر به کانادا از ۴۵ میلیون شروع می‌شود. همچنین بلیط‌هایی وجود دارند که باتوجه‌ به خدمات ارائه‌ شده در طول پرواز قیمتی بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان دارند.

هزینه بیمه مسافرتی

بیمه یکی از لازمه‌های اساسی هر سفری است و سفر توریستی به کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای تهیه بیمه مسافرتی می‌توانید به دو شکل آنلاین و حضوری اقدام کنید. نکته مهم درباره بیمه مسافرتی هزینه‌های مربوط به آن است. عوامل مختلفی می‌توانند روی هزینه نهایی بیمه تأثیر خود را بگذارند که مهم‌ ترین آن‌ها شامل بازه زمانی سفر، سن فرد و طرح انتخابی می‌شوند. لازم به ذکر است هرچقدر سن متقاضی بیشتر باشد، هزینه دریافت بیمه او نیز با افزایش روبه‌رو خواهد شد.

به‌طورکلی تخمین هزینه لازم برای هرکدام از موارد فوق به عوامل مختلفی بستگی دارد که کسب اطلاعات لازم درباره هرکدام از آن‌ها اهمیت بالایی دارد. قبل از اینکه درباره بیمه مسافرتی توضیحات بیشتری ارائه دهیم، بهتر است به جدول زیر که ریز هزینه‌ها را نشان می‌دهد توجه کنید:

شرح خدمات هزینه‌ها به ازای هر نفر هزینه‌ها به ازای خانواده
انگشت‌ نگاری ۸۵ دلار کانادا ۱۷۰ دلار کانادا
ارائه پرونده ۱۰۰ دلار کانادا ۵۰۰ دلار کانادا
بلیط رفت و برگشت باتوجه‌به نوع پرواز متفاوت است. باتوجه‌به نوع پرواز و تعداد افراد متفاوت است.
ترجمه مدارک باتوجه‌به نوع خدمات و تخفیفات متفاوت است. باتوجه‌به نوع خدمات، تعداد نفرات و تخفیفات متفاوت است. (مبلغ می‌تواند از ۴۰۰ دلار کانادا شروع شود.)
بیمه ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار کانادا باتوجه‌به سن متقاضی و تعداد افراد متفاوت خواهد بود.

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای توریستی کانادا

تمامی افرادی که شرایط لازم از جمله تمکن مالی و دیگر موارد را داشته باشند، می‌توانند درخواست ویزا توریستی کانادا را دهند. فقط بسته به سن و نوع شغل، شرایط هر گروه متفاوت خواهد بود. مسلماً شخصی که شغل مناسب یا درآمد و تمکن مالی مناسبی نداشته باشد، امکان دریافت این نوع ویزا را نخواهد داشت یا شانس بسیار پایینی خواهد داشت. برای دانستن اینکه آیا شما می‌توانید با ویزای توریستی وارد کانادا شوید یا خیر، با هرمس اپلای تماس بگیرید تا کارشناسان در این خصوص مشاوره کافی بدهند.

اهمیت شغل در دریافت ویزای توریستی کانادا

در دریافت ویزای ویزیتوری کانادا، شغلی که شما دارید معمولاً تأثیر چندانی ندارد، زیرا این ویزا برای اقامت موقت و بازدید از کانادا برای تفریح، گردشگری یا بازدید از دوستان و خانواده صادر می‌شود. البته اگر شغل بلندپایه‌ای داشته باشید، شانس شما در دریافت ویزا بیشتر خواهد شد؛ اما به هر حال مواردی داشتیم که شغل بسیار خوبی در کشور داشتند و به دلایل دیگری از جمله نقص پرونده، درخواست آن‌ها رد شده است. برای همین بیشتر باید به فکر تأمین مدارک و دلایل معقول برای بازدید از کانادا و اثبات بازگشت به کشور باشید.

اهمیت دعوت‌ نامه در دریافت ویزای ویزیتوری کانادا

دعوت‌ نامه می‌تواند یک روش سریع و مطمئنی برای دریافت ویزای ویزیتوری کانادا باشد؛ البته اگر تمکن مالی کافی ندارید، استفاده از این روش توصیه می‌شود. دعوت‌نامه باید توسط یک شهروند کانادایی یا یک مقیم دائم کانادا به شما صادر ‌شود؛ اما چرا داشتن دعوت‌نامه شانس شما را برای دریافت ویزا بیشتر می‌کند؟

 • نشان می‌دهد که شما دعوت به بازدید از یک دوست یا خانواده در کانادا شده‌اید. این یک نوع اثبات مهمی است که هدف شما را از سفر به کانادا واقعی و معتبر می‌کند.
 • نشان می‌دهد که افراد دعوت‌ کننده توانایی تأمین هزینه‌های شما در کانادا را دارند.
 • اثبات می‌کند که شما ارتباط نزدیکی با افرادی در کانادا دارید که این مسئله به افزایش اعتماد مقامات مهاجرت به کانادا کمک کند.
 • اعتبار شما را افزایش خواهد داد.
 • نشان می‌دهد که شما برای مدت زمان معینی در این کشور خواهید ماند.

اهمیت سابقه سفر در اخذ ویزای ویزیتوری کانادا

یکی از کارهایی که متقاضیان سفر توریستی برای افزایش شانس دریافت ویزا انجام می‌دهند، سفر به دیگر کشورها است. اینکه چه کشوری باشد، فرقی ندارد؛ البته بهتر است بیشتر به کشورهایی سفر کرد که نیاز به دریافت ویزا دارند. به هر حال سابقه سفر نوعی اثبات‌کننده این مسئله است که هدف شما از سفر به دیگر کشورها، توریستی بوده است و قصد اقامت نداشته‌اید. مزایای داشتن سابقه سفر به دیگر کشورها شامل موارد زیر است:

 • اثبات هدف واقعی سفر
 • افزایش اعتماد آفیسر به شما
 • نشان‌دهنده توانایی مالی شما

البته اگر به کشورهایی سفر کنید که اعضای خانواده یا دوستانتان زندگی می‌کنند، ارتباط شما را با دیگر کشورها اثبات می‌کند.

شرایط سنی ویزای توریستی کانادا

شرایط سنی خاصی برای اخذ ویزا توریستی کانادا وجود ندارد و در هر سنی امکان دریافت آن وجود دارد. البته مسلماً به یک نوجوان 15 ساله ویزا داده نمی‌شود؛ بلکه باید قوانین مربوط به ویزای افراد زیر 18 سال برای این افراد رعایت شوند.

نکاتی درباره بیمه مسافرتی کشور کانادا

بحث بیمه مسافرتی هنگام سفر توریستی به کانادا از اهمیت بالایی برخوردار است و باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. بیمه مسافرتی کانادا در انواع مختلفی به چشم می‌خورند و هرکدام از آن‌ها می‌توانند ویژگی‌های گوناگونی داشته باشند. انواع این بیمه‌ها شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • بیمه برای یک بار سفر: این بیمه‌ها تنها هزینه یک بار سفر شما را تحت پوشش در می‌آورند. تعداد روزهایی که توسط این گزینه بیمه می‌شوید، محدود هستند.
 • بیمه چند بار سفر: همان‌ طور که از نام این بیمه مشخص است، چندین سفر شما را تحت پوشش خود در می‌آورد. هزینه خرید بیمه چند بار سفر در مقایسه با یک بار سفر بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر است.
 • بیمه مسافرتی خانواده: افرادی که به صورت خانوادگی راهی سفر هستند، بهتر است بیمه مسافرتی خانواده را تهیه کنند؛ زیرا صرفه اقتصادی بیشتری خواهد داشت. این بیمه قادر است دو بزرگسال را به همراه فرزندانشان پوشش دهد.

بیمه ‌نامه ‌ها چه چیزی را پوشش می ‌دهند؟

همان‌ طور که اشاره کردیم برای دریافت ویزای گردشگری کانادا نیاز به بیمه‌ نامه مسافرتی دارید تا درخواست شما با ریجکتی روبه‌ رو نشود. بیمه‌های مسافرتی می‌توانند موارد مختلفی را تحت پوشش خود در بیاورند که مهم‌ ترین آن‌ها شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • چمدا‌ن‌ هایی که دزدیده یا گم می‌شوند.
 • برخی از هزینه‌های پزشکی و درمانی مشمول این بیمه‌ها می‌شوند.
 • درصورتی‌که اختلالی در سفر شما به وجود بیاید، بیمه هزینه آن‌ را پرداخت خواهد کرد. این اختلال ممکن است منجر به تأخیر یا لغو پرواز شود.
 • اگر به اموال شما آسیب وارد شود یا خودتان جراحت ببینید، بر اساس قوانین موجود بیمه هزینه آن را پرداخت خواهد کرد.
چک لیست وسایل مهاجرت به کانادا

چک لیست وسایل مهاجرت به کانادا

کشور کانادا در سال‌های اخیر به یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان تبدیل شده است. به طبع مهاجرت به این کشور نیازمند آشنایی با چک لیست وسایل مهاجرت به کانادا است.

اکنون برای دریافت ویزای توریستی کانادا چه کاری انجام دهیم؟

دریافت ویزای ویزیتوری کانادا مستلزم ارائه مدارک و همچنین طی کردن مراحل گوناگونی است. در این بخش سعی کردیم توضیحات لازم پیرامون شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا را با شما در میان بگذاریم. برخورداری از کمک مشاوران مهاجرتی معتبری که بتوانند راهنمایی‌ های لازم را در این زمینه به شما ارائه دهند، اهمیت بسیار زیادی دارد. با کارشناسان هرمس اپلای در تماس باشید تا شما عزیزان را یاری کنند. همچنین اگر قصد دریافت ویزای گردشگری کانادا را دارید، کافی است از کارشناسان این مجموعه کمک بگیرید. در این راستا پیشنهاد می‌دهیم فرم زیر را پر کنید تا در زمان مناسب کارشناسان و متخصصان با شما تماس بگیرند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ویزای توریستی کانادا چقدر طول می‌کشد؟
با توجه به تعداد درخواست‌های بالا، شما باید به‌طور متوسط 57 روز منتظر بمانید.
آیا امکان دریافت ویزای ویزیتوری کانادا تضمینی وجود دارد؟
در صورتی که تمامی مدارک شما کامل باشد و بتوانید به سؤالات آفیسر به‌طور دقیق پاسخ دهید، شانس دریافت ویزا توریستی کانادا هم بیشتر خواهد بود.
قیمت ویزای توریستی کانادا چقدر است؟
شما باید حداقل هزینه‌های مربوط به مدارک و غیره را که در بالا نوشته‌ایم و همچنین هزینه سفر به کشور ثالث را اضافه کنید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

42 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرزام
7 ماه قبل

سلام
برای واجد شرایط بودن برای ویزای توریستی کانادا مهاجرت قبلی به کشورهای دیگه الزامی هستش؟

خانم میرخانی
پاسخ به  فرزام
6 ماه قبل

سلام فرزام عزیز وقتتون بخیر
برای اخذ ویزای توریستی کشور کانادا، یکی از چیزهایی که امتیازآور هستش سوابق مسافرت های قبلی شما به حوزه شنگن، کانادا یا آمریکا هستش و برای گرفتن ویزای توریستی کانادا لازم نیست که قبلا به کشور دیگری مهاجرت کرده باشید.

کادر هرمس اپلای