مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا یکی از شیوه های اقامت در اروپا است. ایتالیا یکی از کشورهای جنوب اروپا است که به صورت یک شبه جزیره بوده و پایتخت آن، شهر رم است. جزیره های سیسیل و ساردنی، دو جزیره معروف ایتالیا در نزدیکی سواحل دریایی مدیترانه هستند. این کشور یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا محسوب می شود چرا که صنایع آن بسیار رشد یافته اند.

آنچه در این مقاله میخوانید

بررسی شرایط مهاجرت به ایتالیا

درباره ایتالیا

آب و هوای کشور ایتالیا در اکثر مناطق دارای آب و هوای مدیترانه ای است؛ جزیره سیسیل این کشور دارای آب و هوای گرم و خشک است اما نیمه های شمالی کشور به دلیل نزدیکی به کوه های آلپ، آب و هوای سرد و برفی دارد. این تنوع آب و هوایی، محیط آرام و لذت بخشی را در شهرهای ساحلی و کوهستانی ایتالیا به وجود آورده است که همین عامل موجب افزایش مهاجرت به ایتالیا شده است.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید برای اقامت و مهاجرت به ایتالیا اقدام کنید، پیشنهاد می کنیم این کار را تحت نظر یک مؤسسه حقوقی معتبر انجام دهید چرا که در مراحل مختلف أخذ اقامت، پیچ و خم هایی وجود دارد که تنها یک کارشناس با تجربه می تواند شما را راهنمایی کند. برای آشنایی با روش های مختلف مهاجرت به ایتالیا با ما همراه باشید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به ایتالیا، ازدواج با یک شهروند ایتالیایی است. افراد خارجی که تبعیت ایتالیایی ندارند به واسطه ازدواج به یک فرد ایتالیایی می توانند به این کشور مهاجرت کرده و در یکی از شهرهای آن اقامت داشته باشند. البته لازم به ذکر است که یک سری قوانین و قواعد خاصی برای این کار وجود دارند؛ برای أخذ شهروندی در کشور ایتالیا باید زوجین حداقل دو یا سه سال به طور مداوم در این کشور ساکن باشند. پیشنهاد می کنیم پس از ازدواج و اقامت در یکی از مناطق شهر، برای یادگیری زبان ایتالیایی به سرعت اقدام کنید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا ، آرزوی بسیاری از جوانان در سایر کشورها است. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و ویزای تحصیل در ایتالیا کمی دشوار است اما با اندکی صبر و حوصله می توانید در دانشگاه مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوید. مهاجرت به ایتالیا از این روش به هزینه نسبتاً بیشتری نیاز دارد چرا که شما باید علاوه بر هزینه های سفارت، ارسال مدارک، انجام امور اداری و شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی و تهیه مسکن را نیز در نظر داشته باشید. پیشنهاد می کنیم همواره مقداری پول پس انداز کنید تا در مواقع ضروری در ایتالیا از آن استفاده کنید. قبل از هر اقدامی نسبت به پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در ایتالیا، درباره شرایط زندگی و تحصیل در شهرهای این کشور به طور دقیق مطالعه نمایید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

کار در ایتالیا

یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا، یافتن کار مناسب در این کشور است. بسیاری از افراد ماهر و متخصص در سراسر جهان با بررسی موقعیت های شغلی در اداره ها و صنایع ایتالیا، نسبت به ارسال درخواست شغلی خود مبتنی بر اشتغال در یک فرصت کاری، اقدام می کنند و زمینه را برای مهاجرت به این کشور فراهم می سازند. باید دانست که برای استفاده از تمام این خدمات و به دست آوردن یک شغل مناسب، أخذ ویزای کار ایتالیا لازم و ضروری است.

برای اینکه بتوانید با ویزای کار به ایتالیا مهاجرت کنید باید واجد شرایط کار در یکی از موقعیت های شغلی این کشور باشید. خوشبختانه ایتالیا یک کشور پیشرفته و صنعتی است و شما به راحتی می توانید با تخصص خود در این کشور، مشغول به کار شوید. صنایع مواد شیمیایی، کاشی و سرامیک، نساجی، گردشگری، آهن و فولاد، صنایع غذایی، لباس و مد و …، مهم ترین موقعیت های کسب و کار در ایتالیا هستند. اگر تصور می کنید مهارت لازم را در یکی از حرفه های فوق دارید، از طریق مشاوره با یک مؤسسه حقوقی معتبر، برای مهاجرت به ایتالیا اقدام نمایید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق فرصت های سرمایه گذاری

مهاجرت به ایتالیا از طریق فرصت های سرمایه گذاری، اغلب برای افرادی مناسب است که شخصاً تمایل به کار کردن در این کشور را ندارند اما ترجیح می دهند حجم قابل توجهی از بودجه مالی خود را در قسمت های مختلف با بازدهی مالی قابل قبول، سرمایه گذاری کنند. لازم به ذکر است که استفاده از این روش باید تمام مراحل قانونی از جمله اعتبار مالی، بانکی و شغلی فرد متقاضی توسط مراجع قانونی ایتالیا بررسی و تأیید شوند.

فرصت های سرمایه گذاری در ایتالیا موجب می شود فردی که برای مهاجرت به این کشور اقدام نموده است بتواند ویزای اقامت برای اعضای خانواده خود درخواست نماید. برای مهاجرت به ایتالیا از این روش باید حداقل ۳۰۰۰۰۰ یورو را به بخش خرید املاک و مستغلات اختصاص دهید. توصیه می کنیم پیش از هر گونه برنامه ریزی و اقدام برای ارسال درخواست و مدارک، قوانین سرمایه گذاری در ایتالیا را به دقت مطالعه کنید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کارآفرینی

یکی از روش هایی که برای مهاجرت به ایتالیا مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران واقع شده است، ایجاد شغل در این کشور است. برای این کار به سرمایه زیادی نیاز است و همچنین، فرصت ها و زمینه های کارآفرینی نیز باید در ایتالیا وجود داشته باشند تا شما بتوانید در این راه موفق باشید. بهترین روش برای اطلاع از فرصت های کارآفرینی در این کشور، مکاتبه با مراکز تجاری است که در این زمینه در ایتالیا فعالیت می کنند. اکثر این شرکت ها به صورت آنلاین در دسترس هستند. اگر خود شما به طور انفرادی نمی توانید با این مراکز مکاتبه کنید، می توانید از طریق مؤسسات حقوقی معتبر نسبت به این کار اقدام کنید. مهاجرت به این روش نه تنها فرصت شغلی را برای هزاران نفر فراهم می کند، بلکه باعث می شود فرد سرمایه گذار هم از امتیازات مناسبی برخوردار شود.
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

4 پاسخ

  1. چقدر فرهنگ و زبان ایتاتلیایی رو دوست دارم. من به یونان هم خیلی علاقه دارم اما ایتالیا واقعا فوق العاده ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *