کارآموزی آلمان : آوسبیلدونگ

زمان باقی مانده تا اتمام 8% تخفیف ویژه برای مهاجرت

آوسبیلدونگ آلمان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پادکست دوره های آوسبیلدونگ در آلمان

 

حتما به این پادکست گوش کنید

رویاهاتو بساز!.

ما در هرمس اپلای مفتخریم به اینکه بتوانیم شما را یک گام به رویاهایتان نزدیک کنیم

کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ چیست؟

اگر به دنبال کارکردن در آلمان  بدون تحصیلات دانشگاهی هستید، برای ورود به بازار کار آلمان صرفا لازم نیست که در دانشگاه های آلمان تحصیل کنید. شما می توانید با گذراندن یک دوره فنی در آلمان (آوسبیلدونگ) تجربه لازم برای کار را به دست آورید و راه ورود به بازار کار را پیدا کنید.

اگر شما دارای مدرک دیپلم یا کاردانی هستید و همچنین یک یا چند دوره در زمینه خاصی گذرانده اید می توانید برای فعالیت در این دوره ها اقدام کنید.
در بخش های بعدی قصد داریم به بررسی دوره های کارآموزی آلمان، شرایط آن و همچنین مدارک لازم برای دوره های آوسبیلدونگ بپردازیم. این مقاله توسط تیم تخصصی موسسه مهاجرتی هرمس اپلای نوشته شده و هر ماه به روز رسانی می‌گردد.

ابتدا در این ویدئو به بررسی اجمالی در مورد اوسبیلدونگ می پردازیم:

فقط تا انتهای اسفنند ماه 8% تخفیف ویژه برای شما

درباره کشور آلمان

اگر از شما بخواهند نام سه کشور پیشرفته در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و رفاهی را معرفی کنید قطعا  کشور آلمان را نام خواهید برد. جمهوری فدرال آلمان کشوری در غرب اروپاست و پایتخت آن برلین می‌باشد. جمعیت آلمان هم اکنون نزدیک به 83 میلیون نفر است و مساحت آن نزدیک به 357 هزار کیلومتر مربع است.

 هر ساله تعداد زیادی از مهاران به آلمان مهاجرت می کنند به طوری که در سال 2018 حدود 1.5 میلیون مهاجر نفر کشور خود را به مقصد آلمان ترک کرده اند. این نشان دهنده مهاجر پذیر بودن کشور آلمان و همچنین شرایط مناسب این کشور برای مهاجرین می‌باشد.

طبق آمار رسمی کشور آلمان هم اکنون نرخ بیکاری این کشور نزدیک به 3.1 درصد می‌باشد، که این به معنای وجود تعداد زیاد موقعیت شغلی در آلمان و همچنین نیاز به نیروی کار است.

اینفوگرافی آلمان

علت جذب نیروهای کاری خارجی در آلمان

از آن جایی که رشد جمعیت در کشور آلمان منفی می باشد بنابراین جمعیت این کشور رو به پیری می باشد که این باعث شده دولت آلمان نیروی کار مورد نیاز خود را از کشور های دیگر جذب کند.

 همانطور که میدانید کمپانی ها وشرکت های بزرگ و مطرحی در این کشور در حال فعالیت می باشند، که می توان از   ب ام و، دایملر، بوش، وودافون و فولکس واگن اشاره کرد. شما با داشتن سابقه کاری یا کارآموزی هرچند محدود می توانید در این کمپانی ها و شرکت های بزرگ مختلف دیگر  مشغول فعالیت شوید.

 

آوسبیلدونگ در آلمان و شرایط آن

آوسبیلدونگ یک دوره کارآموزی می باشد که طول دوره آن بین 2 تا 4 سال متغیر می باشد. در این مدت زمان شما علاوه بر دروس نظری، به صورت عملی نیز آموزش می بینید. 

این دوره ها با همکاری یک کارفرما و همچنین یک موسسه آموزشی اجرا خواهد شد و به  دو نوع آوسبیلدونگ مدرسه ای (schuliche ausbildung) و آوسبیلدونگ دوگانه (Duale Ausbildung) تقسیم می گردد.

 در برخی از آوسبیلدونگ ها می توانید بین 400 تا 1000 یورو ماهانه حقوق دریافت کنید که این مبلغ برای  هزینه زندگی در آلمان کافی است.

دوره های ausbildung آلمان

پادکست چرا آوسبیلدونگ انتخاب بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

فقط تا انتهای اسفنند ماه 8% تخفیف ویژه برای شما

میزان حقوق دریافتی از آوسبیلدونگ چقدر است؟

دریافتی شما از کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ بسته به این که چه رشته ای را می گذرانید متفاوت می باشد.

هم اکنون نزدیک به 400 رشته مختلف در دوره های آوسبیلدونگ وجود دارد. از جمله شرایط اصلی که برای شرکت در این دوره ها لازم است زبان آلمانی می باشد. برای این که بتوانید در دوره های عملی شرکت کنید و همچنین امتحانات را با موفقیت پشت سر بگذارید لازم است سطح زبان آلمانی بالا ( ترجیحا B2) را داشته باشید.

البته سطح زبان به رشته آوسبیلدونگ مورد نظر نیز بستگی دارد و در برخی موارد آشنایی به زبان انگلیسی نیز می تواند به شما کمک کند ، اما داشتن مدرک آلمانی الزامی است .

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای دوره های کارآموزی چیست؟

یکی دیگر از سوالات اساسی که برای دوره های آوسبیلدونگ وجود دارد این است که حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای این دوره ها چیست؟

حداقل مدرک  برای شروع فعالیت در این دوره ها دیپلم است . اگر دوره ی خاصی در رشته مورد نظر خود گذرانده اید میتواند به پیشرفت و بالاتر شدن سطح شما کمک کند همچنین مدارک باید مورد ارزیابی و تطبیق  کشور آلمان قرار بگیرد.

 

کار حین تحصیل در ترکیه

شرایط سنی برای دوره های کارآموزی آلمان

یکی از سوالات دیگر در این زمینه شرایط سنی می باشد. برای شرکت در این دوره ها حداقل سن مورد نیاز 18 سال و همچنین حداکثر آن 25 سال می باشد. درنظر داشته باشید یادگیری زبان آلمانی نیز زمان زیادی را لازم دارد بنابراین بهتر است دو سال قبل از رسیدن به حداکثر سن شروع به یادگیری زبان کنید.

شما برای این نوع دوره ها ویزای همراه نمی توانید داشته باشید، پس از اتمام این دوره و بستن قرارداد کاری می توانید برای خانواده خود ویزای همراه تهیه کنید و به همراه خود به آلمان ببرید.

رویاهاتو بساز

برای بررسی رایگان شرایطتتان همین الان فرم زیر را پر کنید. مشاوران ما در هرمس اپلای تا 24 ساعت آینده با شما تماس خواهند گرفت

کار آموزی مدرسه ای در آلمان ( شولیشه آوسبیلدونگ )

همانطور که گفته شد دو نوع آوسبیلدونگ وجود دارد که یکی از آن ها آوسبیلدونگ مدرسه ای می باشد. در آوسبیلدونگ مدرسه ای مدت زمان تحصیل بیشتر از کار عملی می باشد و در رشته های مختلفی مانند پرستاری، مهندسی و صنعتی ارائه می شود. این آوسبیلدونگ ها توسط مدارس مختلف چه خصوصی و چه دولتی ارائه می شود. 

همچنین باید در نظر داشته باشید که اگر بخواهید در مدارس خصوصی دوره خود را سپری کنید باید هزینه آن را پرداخت کنید. در طی این دوره آموزشی شما هفته ای 10 ساعت اجازه کار مجزا از آن را نیز دارید.

درخواست بافوگ طراحی برای حمایت از دانش اموزان بی بضاعت

یکی دیگر از نکاتی که وجود دارد این است که افرادی که دارای شرایط زیر باشند می توانند درخواست بافوگ کنند. Schüler Bafög یک نوع برنامه از طرف دولت برای حمایت دانش آموزان بی بضاعت است. البته لازم است شرایط زیر را دارا باشید:

شهروند یکی از شهرهای اتحادیه اروپا باشید.
حداقل 15 ماه در آلمان زندگی کرده باشید و اقامت قانونی داشته باشید.
حداقل 5 سال در آلمان بوده باشید و کار کرده باشید.

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به تازگی وارد آلمان شوید نمی توانید از این برنامه استفاده کنید .

کاریابی در آلمان با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

ثبت نام در مدرسه برای حضور در آوسبیلدونگ در کشور آلمان

برای حضور در این نوع آوسبیلدونگ لازم است که در یک مدرسه یا کالج ثبت نام کنید که برای این کار نیاز به مدارک تحصیلی تایید شده دارید. هرچقدر که نمرات و زبان شما بهتر باشد شانس پذیرفته شدن در این دوره ها  بیشتر است. 

البته گاهی نیز دیده می شود که تجربه کاری شما در رشته ی مورد نظر میتواند احتمال پذیرش را بالا ببرد. برای اینکه بتوانید آوسبیلدونگ مورد نظر خود را پیدا کنید می توانید از طریق مراکز مشاوره برای مهاجران مانند Jugendmigrationsdiensts و یا برای افراد بزرگسال Migrationsberatungen für Erwachsene  اقدام کنید.

دوره های ausbildung آلمان

یکی دیگر از نکاتی که وجود دارد این است که افرادی که دارای شرایط زیر باشند می توانند درخواست بافوگ کنند. Schüler Bafög یک نوع برنامه از طرف دولت برای حمایت دانش آموزان بی بضاعت است. البته لازم است شرایط زیر را دارا باشید:

 • شهروند یکی از شهرهای اتحادیه اروپا باشید.
 • حداقل 15 ماه در آلمان زندگی کرده باشید و اقامت قانونی داشته باشید.
 • حداقل 5 سال در آلمان بوده باشید و کار کرده باشید.

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به تازگی وارد آلمان شوید نمی توانید از این برنامه استفاده کنید .

بافوگ

آوسبیلدونگ دوگانه ( دوآله آوسبیلدونگ ) چیست؟

آوسبیلدونگ های دوگانه که به آن ها دوآله آوسبیلدونگ یا بقوفلیشه آوسبیلدونگ نیز گفته می شود نوع دیگری از آوسبیلدونگ می باشد. 

این نوع از آوسبیلدونگ نیز از ترکیب بخش های تئوری و عملی می باشد. این دوره ها ممکن است  سه سال و نیم یا چهار سال زمان لازم داشته باشد که شما در این مدت ، در هفته دو یا سه روز را در یک مدرسه فنی به تحصیل تئوری می پردازید و بخش عملی دوره را در یک شرکت یا کمپانی به کارآموزی مشغول می شوید.

 در این نوع کارآموزی به ازای کار در یک شرکت شما حقوق دریافت خواهید کرد. به این حقوق به اصطلاح Ausbildungsvergütung می گویند.

تنوع رشته در دوره کارآموزی آلمان

همانطور که گفته شد رشته های مختلفی در آوسبیلدونگ وجود دارد از رشته هایی مانند آشپزی گرفته تا فنی و پرستاری در این کارآموزی ها آموزش داده می شود. البته در نظر داشته باشید که همه مشاغل در همه شهر ها وجود ندارد.

 الزاما باید بازار کار آن رشته در منطقه مورد نظر وجود داشته باشد. اگر بتوانید نمرات خوبی در دوره کارآموزی کسب کنید یا تجربه کاری داشته باشید میتوانید شروع فعالیت خود را در زمینه کاری زود تر از سه سال آغاز کنید.

 

کدام یک از رشته های آوسبیلدونگ آلمان برای شما مناسب است؟

مشاوران ما با بررسی شرایط سنی، تحصیلی و کاری شما بهترین پیشنهاد را به شما مشاوره خواهند داد...
آوسبیلدونگ المان

میزان حقوق دریافتی در رشته‌های مختلف در اوسبیلدونگ

میزان حقوق دریافتی هر فرد در رشته موردنظر می‌تواند تا حد بسیار زیادی متفاوت باشد. متقاضیان می‌توانند با شرکت در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی حقوق بالاتری را دریافت کنند. در ادامه به بررسی کلی هرکدام از رشته‌های اوسبیلدونگ به­صورت کلی خواهیم پرداخت. این رشته‌ها عبارت‌اند از:

مراقب پرواز

از جمله رشته‌های پرطرفدار در اوسبیلدونگ مراقبت پرواز است. به­طورکلی این دوره به‌صورت دوگانه در شرکت و در دانشگاه انجام می‌شود. اگر شما هم علاقه‌مند به رشته‌های هوانوردی هستید و دیپلم ندارید می‌توانید از طریق مدرک اوسبیلدونگ اقدام کنید. کار در صنعت هوانوردی ممکن است آرزوی بسیاری از افراد باشد که با این دوره‌ها به واقعیت تبدیل خواهد شد. حقوق این افراد تقریباً 6000 یورو است که می‌تواند کاملاً هزینه‌های مربوطه را پوشش دهد.

اوسبیلدونگ یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت ویزا

پرستاری

پرستاری رشته بسیار مناسب با درآمد خوب در کشور آلمان است. معمولاً پرستاران در کشور آلمان دستمزد بسیار مناسبی را دریافت می‌کنند و از کیفیت زندگی مناسبی برخوردار هستند. ازاین‌رو بسیاری از افراد علاقه‌مند به تحصیل در این رشته هستند. اگر برای تحصیل در این رشته دچار مشکلات مالی هستید یا علاقه‌مند به مهاجرت از طریق این رشته هستید این دوره می‌تواند بسیار برای شما مناسب باشد.

در این دوره شما نه‌تنها نیاز به پرداخت هزینه ندارید بلکه مبلغ 2900 یورو نیز به شما پرداخت می‌شود. این مبلغ می‌تواند به طور کامل هزینه‌های زندگی شما را پوشش دهد. جمعیت افراد میان‌سال در کشور آلمان تا حد بسیار زیادی رو به افزایش است. ازاین‌رو کشور آلمان برای جبران کردن کمبود نیروی خود اقدام به جذب مهاجرین کرده است.

به همین علت است که بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور تصمیم گرفته‌اند. شما می‌توانید به‌راحتی برای گرفتن اقامت این کشور در دوره پرستاری شرکت کرده و به‌راحتی در کشور آلمان کار پیدا کنید.

فناوری اطلاعات

رشته فناوری اطلاعات نیز از جمله رشته‌های مناسب برای مهاجرت به حساب می‌آید. حقوق دریافتی افرادی که در دوره فناوری اطلاعات شرکت می‌کنند 2400 یورو است که مبلغ مناسبی برای یک زندگی عادی به حساب می‌آید.

املاک

با گذراندن دوره املاک شما می‌توانید علاوه بر افزایش سطح دانش خودتان مبلغ 3000 یورو را در ماه دریافت کنید که برای این رشته تا حدودی کفایت می‌کند. دقت داشته باشید که هزینه‌های زندگی در آلمان بسیار پایین است و شما می‌توانید با کمی تلاش علاوه برای گذراندن دوره‌های مورد نظر در آخر کمی پس‌انداز هم داشته باشید.

مکانیک هواپیما

حرفه مکانیک هواپیما از جمله مهارت‌های مناسب برای افراد علاقه‌مند به رشته هوانوردی است. شما می‌توانید با شرکت در دوره اوسبیلدونگ در آلمان علاوه بر یادگیری مکانیک هواپیما 2700 یورو در ماه دریافت کنید. این مبلغ می‌تواند تا حد بسیار زیادی برای افرادی که در این رشته تحصیل می‌کنند مناسب باشد.

مکانیک کشتی

مکانیک کشتی نیز مانند مکانیک هواپیما از جمله رشته‌های پرمتقاضی به حساب می‌آید. حقوق دریافتی افرادی که در رشته مکانیک کشتی مشغول به تحصیل هستند 6000 یورو در ماه است که می‌تواند یک زندگی ساده برای شما در کشور آلمان فراهم کند. البته کمی هزینه‌های مربوط به این دوره بالا است که با حقوق دریافتی کاملاً جبران می‌شود.

ناظر ارشد

در هنگام گذراندن دوره ناظر ارشد در اوسبیلدونگ شما مبلغ 2600 یورو را به‌عنوان حقوق دریافت خواهید کرد.

مکاترونیک

امروزه خودروها به‌نوعی فضای اطراف ما را تسخیر کرده‌اند. مکاترونیک خودرو از جمله دوره‌های پرطرفدار در آوسبیلدونگ به حساب می‌آید. در حین گذراندن دوره مکاترونیک خودرو شما مبلغ 2000 یورو را به‌صورت حقوق دریافت می‌کنید. این مبلغ باتوجه‌به هزینه‌های مربوط به این رشته بسیار مناسب است.

دوره های کارآموزی آوسبیلدونگ آلمان

ویدئو آوسبیلدونگ رشته مکاترونیک

به ویدئو زیر در رابطه با رشته ی مکاترونیک در اوسبیلدونگ توجه فرمایید:

پادکست آوسبیلدونگ رشته برق

در این پادکست شرایط آوسبیلدونگ رشته برق گفته میشه پس با دقت گوش کنید 

پادکست آوسبیلدونگ رشته کامپیوتر

 

در این پادکست شرایط آوسبیلدونگ رشته کامپیوتر گفته میشه پس با دقت گوش کنید 

زمان شروع دوره های کارآموزی

به وضوح کارآموزی هایی با زمان کمتر ساده تر از کارآموزی با زمان طولانی تر است. به عنوان مثال تراشکاری(Internship) از جمله کارآموزی های دو ساله می باشد. درکارآموزی  بسته به رشته ای که انتخاب کرده اید حقوق دریافت میکنید و این حقوق سالیانه افزایش پیدا خواهد کرد.

 مبلغ این حقوق به طور معمول بین 550 تا 2000 یورو است. اگر درآمدی که در این دوره ها دارید بیشتر از سالی 8450 یورو باشد لازم است تا مالیات آن را بپردازید.

نحوه پیدا کردن دوره‌های اوسبیلدونگ در آلمان

دوره‌های اوسبیلدونگ در آلمان جذابیت خاصی را برای متقاضیان و پناه‌جویان دارد. از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به دریافت ویزا از کشور آلمان اشاره کرد. ازآنجایی‌که در طول دوره به شما ویزا داده می‌شود شما می‌توانید به‌راحتی در دوره‌های مربوط در رشته موردعلاقه خودتان شرکت کنید. پس از اتمام این دوره‌ها نیز شما می‌توانید به‌راحتی برای دریافت کار از این کشور اقدام کنید.

کشور آلمان یک کشور پیشرفته و با کیفیت بالای زندگی است و قطعاً شما می‌توانید به‌راحتی برای دریافت یک شغل مناسب در این کشور اقدام کنید. در چنین حالتی معمولاً افراد به دوره اوسبیلدونگ به‌عنوان یک فرصت طلایی نگاه می‌کنند. اگر شما هم علاقه‌مند به شرکت در این دوره‌ها هستید در ادامه به طور کامل روش‌های پیدا کردن این دوره‌ها در کشور آلمان را شرح داده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

استفاده از هرکدام از این روش‌ها کاملاً وابسته به شرایط و نوع رشته موردعلاقه شما است. برای این کار تمامی این روش‌ها را مطالعه کنید و در آخر روش پیدا کردن دوره اوسبیلدونگ موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

نحوه پیدا کردن دوره‌های اوسبیلدونگ در آلمان

دریافت ویزا از طریق دوره‌های اوسبیلدونگ

 1. دوره‌های کارآموزی

در کشور آلمان دوره‌های کارآموزی بسیار رایج هستند. معمولاً دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی در این دوره‌ها شرکت نمی‌کنند. از نظر این افراد این دوره‌ها بی‌فایده هستند که کاملاً اشتباه است. درصورتی‌که بتوانید در دوره کارآموزی به‌درستی عمل کنید می‌توانید در این شرکت‌ها استخدام شوید. عملکرد مناسب در دوران کارآموزی همچنین می‌تواند یک سابقه کار مناسب برای شما به حساب بیاید.

معمولا در پایان دوران کارآموزی یک گواهینامه در اختیار شما قرار می‌گیرد. این گواهی‌نامه برای شما یک مدرک عالی و حتی یک سابقه کار به حساب می‌آید. درصورتی‌که دوره کارآموزی را به‌خوبی بگذرانید از شما دعوت می‌شود که در دوره اوسبیلدونگ شرکت کنید.

 این موضوع بسیار مهم است که در دوران کارآموزی بتوانید رابطه خوبی با کارفرما خودتان برقرار کنید. بهتر است از کارفرما خودتان درخواست کنید که در گواهینامه شما علاوه بر کیفیت کاری ویژگی‌های اخلاقی شما را نیز ذکر کند. البته در اکثر موارد خود کارفرما شما را برای این دوره‌ها معرفی می‌کند که بهترین راه‌حل برای ورود به دوره اوسبیلدونگ است. در این روش عملکرد شما بسیار اهمیت دارد پس حتماً تمام تلاش خودتان را برای موفق شدن در این روش به کار بگیرید.

 

 1. جشنواره‌ها و همایش‌ها

شرکت در جشنواره‌ها و همایش‌ها نیز یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای دریافت این دوره‌ها است. بسیاری از شرکت‌ها هستند که برای جذب مخاطب اقدام به برگزاری چنین دوره‌هایی می‌کنند. شما می‌توانید به‌راحتی و با شرکت داشتن در این جشنواره‌ها اقدام به دریافت دوره اوسبیلدونگ کنید. روال کار به این صورت است که شما در یک جشنواره یا همایش شرکت می‌کنید و بعد از انجام مصاحبه دوره موردنظر خودتان را دریافت می‌کنید.

از جمله مزایا این روش این است که شما دیگر نیازی نیست که منتظر جواب بمانید یا تا حد زیادی به دنبال کسب‌وکارهای مختلفی باشید. تنها کافی است که یک مصاحبه مناسب را ارائه دهید. در چنین حالتی می‌توانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. همچنین با شرکت در همایش‌ها و جشنواره‌های مختلفی می‌توانید تجربه کاری خودتان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید. این موضوع می‌توانید بعدها در نتیجه شغلی شما تا حد بسیار زیادی تأثیرگذار باشد.

 1. جستجو در اینترنت

آخرین روشی که می‌توانید از آن کمک بگیرید جستجو در اینترنت است. برای این کار لازم است که به زبان آلمانی تسلط لازم را داشته باشید تا به‌راحتی بتوانید با مرکز موردنظر خودتان ارتباط برقرار کنید. معمولاً متقاضیان این روش را ترجیح می‌دهند. علت اصلی این موضوع این است که در چنین حالتی نیاز به مراجعه حضوری نخواهید داشت و تنها در هنگام برگزاری آزمون ورودی یا مصاحبه به مرکز موردنظر مراجعه می‌کنید.

آوسبیلدونگ های دوگانه یا مدرسه ای؟

بسیاری از مردم آوسبیلدونگ های دوگانه را به مدرسه ای ترجیح می دهند زیرا می توانند از این طریق در یک شرکت یا کمپانی معتبر مشغول به فعالیت شوند و از همین راه می توانند دوره های تئوری را در مدرسه فنی ادامه دهند.

 از آنجایی که تعداد بالایی آوسبیلدونگ دوگانه وجود دارد، شما می توانید متناسب ترین دوره با استعداد خود را انتخاب کنید. 

برای شرکت در دوره های عملی در یک کمپانی خاص و یا مورد نظر شما میتوانید از طریق همان شرکت اقدام کنید ( در صورتی که شرکت نیاز به نیروی آوسبیلدونگ را اعلام کرده باشد).

 

انتخاب افراد با مدرک تحصیلی بهتر و زبان آلمانی قوی

 

برای پذیرش در این دوره ها با توجه به این که ممکن است آن شرکت ها شرایط خاصی را تقاضا نداشته باشند اما افراد با  داشتن نمرات بالا در مدرک تحصیلی و تسلط بیشتر بر زبان میتوانند شانس بیشتری رو نسبت به افراد دیگر داشته باشند .

این دوره ها معمولا در دو زمان مختلف، یکی از فوریه و مارچ و دیگری از آگوست یا سپتامبر آغاز می شود، هرچند باز هم به شهر و شرکت بستگی دارد.

آوسبیلدونگ

فقط تا انتهای اسفنند ماه 8% تخفیف ویژه برای شما

مدارک مورد نیاز برای دوره های کارآموزی در آلمان چیست؟

همانطور که گفته شد شرکت ها و موسسات آموزشی مختلف بسته به رشته مورد نظر از شما ممکن است مدارک مختلفی را درخواست کنند اما به طور کلی مدارک زیر را باید برای شرکت در دوره ها تحویل دهید:

 • رزومه و CV
 • مدارک شناسایی
 • مدرک مهارت زبان
 • ترجمه مدارک تحصیلی موجود
 • تجربه و سابقه کاری در صورت وجود
 • بیمه سلامت

 

کاراموزی المان

مراحل اپلای به اوسبیلدونگ

اخذ ویزای اوسبیلدونگ از جمله روش‌های مهاجرت به کشور آلمان است. همان‌طور که می‌دانید کشور آلمان یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت به حساب می‌آید. ازاین‌رو معمولاً افراد دوره‌های اوسبیلدونگ را که یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت است انتخاب می‌کنند. در چنین حالتی شما تنها با گذراندن یک دوره و کسب مهارت کافی می‌توانید در این کشور به کسب‌وکار موردنظر خودتان مشغول شوید و به‌راحتی اقامت دریافت کنید.

شرایط اخذ پذیرش از طریق اوسبیلدونگ در آلمان

اخذ پذیرش از طریق اوسبیلدونگ شرایط خاص مربوط به خود را دارد. شما باید باتوجه‌به شرایط فعلی خودتان را با مواردی که در ادامه گفته می‌شود مقایسه کنید. همچنین باید بتوانید در صورتی شرایط لازم را ندارید به‌سرعت برای آن اقدام کنید. البته هر دوره با توجه نوع مهارت شرایط مربوط به خود را می‌طلبد. اما به‌طورکلی شرایطی که در ادامه گفته می‌شود برای شرکت در این دوره‌ها ضروری است پس حتماً به آن توجه لازم را داشته باشید.

1.داشتن مدرک زبان B1

اولین و مهم‌ترین شرط شرکت در دوره‌های اوسبیلدونگ این است که مدرک B1  زبان آلمانی را داشته باشید. اگر از این مدرک برخوردار نیستید بهتر است به‌سرعت برای دریافت آن اقدام کنید. دریافت مدرک اوسبیلدونگ بسیار اهمیت دارد و باید حتماً برای آن اقدام شود.

آموزشگاه‌های زبان زیادی در ایران وجود دارد که می‌توانید مدرک B1 زبان آلمانی خودتان را از آن‌ها دریافت کنید. البته این مدرک یک حداقل به حساب می‌آید. هرچقدر سطح زبان آلمانی شما بالاتر باشد و بهتر به این زبان تسلط داشته باشید شرایط برای شما راحت‌تر خواهد بود.

دارندگان این مدرک باید بتوانند به‌خوبی با استفاده از زبان آلمانی نیازهای شخصی خودشان را برطرف کنند. در واقع این مدرک بسیار مناسب برای سفرهای کاری و تحصیلی به کشور آلمان است. فردی که این مدرک را دریافت کرده است می‌تواند به‌خوبی از واژگان ساده آلمانی استفاده کند. حتی اگر قصد شما برای رفتن به آلمان شرکت در این دوره‌ها نیز نباشد شما به مدرک B1 احتیاج خواهید داشت.

پس بهتر است حتماً در هنگام دریافت این مدرک تلاش لازم را به کار ببرید. همچنین مدرک خودتان را از آموزشگاه‌های معتبر دریافت کنید تا مشکلی در ارائه آن به وجود نیاید. مدت‌زمان دریافت مدرک زبان B2 آلمانی به طور معمول دو ترم تحصیلی است. همچنین دقت داشته باشید که برای دریافت مدرک B1 باید مدرک A2 را دریافت کنید. به‌طورکلی اخذ این مدرک در ایران حدود یک سال طول می‌کشد.

 

2.داشتن سن کمتر از 35 سال

دومین نکته‌ای که باید به آن توجه لازم را داشته باشید این است که برای شرکت در دوره اوسبیلدونگ شما باید سن کمتر از 35 را داشته باشید. البته برخی از دوره‌ها می‌تواند باتوجه‌به شرایط و محیط کاری موردنیاز دوره کمی متفاوت باشد و سن کمتری را از شما درخواست کند. اما به‌طورکلی عرف این دوره سن کمتر از 35 سال را از متقاضی درخواست می‌کند.

 

 1. داشتن سوابق کاری در دوره مورد نظر

از جمله دیگر شرایط موردنیاز برای شرکت در این دوره‌ها داشتن سابقه کار در زمینه موردنظر است. بسیار مهم است که شما حتماً یک سابقه کاری مناسب را در زمینه موردنظر داشته باشید تا بتوانید راحت‌تر در این دوره‌ها شرکت کنید. ازآنجایی‌که شرکت در این دوره‌ها رایگان است رقابت بر سر آن می‌تواند بسیار سنگین باشد. ممکن است شما با انسان‌های سرسخت‌تر از خودتان طرف شوید. در این صورت باید شرایط بهتری را نسب به این افراد داشته باشید.

 1. اخذ نمره لازم برای ورود به دوره

نکته دیگری که باید به آن توجه لازم را داشته باشید این است که شما باید نمره لازم را در آزمون ورودی این دوره‌ها کسب کنید. این پیش‌نیاز مهم‌ترین شرط ورود شما به اوسبیلدونگ آلمان است. پس بهتر است حتماً به آن توجه لازم را داشته باشید. اخذ نمره برای ورود به دوره‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد و بسیار مهم است که حتماً به آن توجه کنید.

اوسبیلدونگ یک دوره مناسب برای همه

 

شرایط اخذ ویزا از طریق اوسبیلدونگ

متقاضیان اخذ چنین ویزاهایی باید مدارک موردنیاز را به‌صورت حضوری ارائه بدهند. این مدارک باتوجه‌به شرایط متقاضی شامل موارد مختلفی است. به‌طورکلی متقاضیان باید مدارک زیر را برای دریافت ویزا اوسبیلدونگ ارائه کنند.

 1. گواهی تمکن مالی کافی

اولین موردی که باید به‌عنوان مدرک برای دریافت ویزا ارائه کنید گواهی تمکن مالی است. شما باید بتوانید هزینه‌های مربوط به زندگی خودتان را قبل از پیدا کردن یک شغل مناسب پرداخت کنید. این هزینه‌ها در هرکدام از شهرهای آلمان می‌تواند بسیار متفاوت باشد. البته زندگی کردن در شهرهای بزرگ این کشور می‌تواند به شما تا حد بسیار زیادی در مسیر پیشرفتتان کمک کند.

همچنین همان‌طور که پیداست یافتن یک شغل مناسب در شهرهای بزرگ این کشور بسیار ساده‌تر از شهرها کوچک است. معمولاً ایرانی‌ها شهر مونیخ را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند علت اصلی این موضوع این است که این شهر از شاخص کیفیت بالایی برخوردار است. شما به طور میانگین برای زندگی در این شهر باید سالانه 853 یورو هزینه پرداخت کنید. این مبلغ می‌تواند باتوجه‌به سبک زندگی شما بسیار متفاوت باشد.

 1. رسید پرداخت درخواست

پیش‌نیاز دیگر برای دریافت ویزا اوسبیلدونگ پرداخت مبلغ حدود 60 یورو است. این مبلغ مربوط به هزینه‌های اداری دریافت ویزا اوسبیلدونگ است. البته هزینه‌ها می‌تواند باتوجه‌به دوره موردنظر شما کمی متفاوت باشد و تنها به همین 6 یورو ختم نمی‌شود.

 

 1. بیمه درمانی تا شروع آموزش اوسبیلدونگ

پیش نیاز دیگر داشتن بیمه درمانی تا زمان شروع دوره آموزشی است. علت داشتن این بیمه این است که اگر قبل از شروع دوره موردنظر دچار مشکل خاصی شدید نیاز به پرداخت هزینه‌های درمانی سنگین نباشید. هزینه‌های درمانی در کشور آلمان با بیمه درمانی کاملاً رایگان است و در صورت داشتن بیمه احتیاجی نیست نگران باشید.

.تأییدیه کتبی از شرکت آموزش فنی و حرفه‌ای

مهم‌ترین مدرکی که باید ارائه دهید ارائه یک مدرک فنی و حرفه‌ای از یک شرکت معتبر است. اعتبار این مدارک سه ماه بعد از تحویل آن بررسی می‌شود و نتیجه نهایی به شما اعلام می‌گردد.

 

برخی رشته‌های پرطرفدار در دوره‌های اوسبیلدونگ

دوره‌های اوسبیلدونگ در رشته‌های متعددی برگزار می‌شود. هرکدام از این رشته‌ها باتوجه‌به میزان تقاضا و همچنین سطح درآمد طرفداران خود را دارند. در ادامه قصد داریم پرطرفدارترین این رشته‌ها را به‌طورکلی بررسی کنیم. این رشته‌ها عبارت‌اند از:

 1. پرستاری

پرستاری از جمله رشته‌های مهم در هر کشوری است. در حقیقت این حرفه خط مقدم مبارزه با بیماری‌ها است. کشورهای مختلف، مخصوصاً بعد از بیماری همه‌گیر کرونا به‌شدت احتیاج به نیروی پرستار دارند. کشور آلمان نیز همین‌طور است. شما می‌توانید به‌راحتی بعد از گذراندن دوره اوسبیلدونگ اقدام به دریافت یک شغل در کشور آلمان کنید.

قطعاً حرفه پرستاری بسیار پرمتقاضی است و شما می‌توانید حتی بعد از گذراندن این دوره در دیگر کشورهای اروپایی نیز مشغول به فعالیت شوید که مزیت بسیار بزرگی به حساب می‌آید. البته داشتن مدرک اوسبیلدونگ به‌طورکلی می‌تواند مزایا زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. برای دریافت ویزا کار در کشور آلمان باید شرایط متفاوت‌تری را داشته باشید. برای آگاهی بیشتر از این شرایط بهتر است حتماً به یک مشاور مراجعه کنید.

 1. it

رشته کامپیوتر در هر تخصصی معمولاً پرمتقاضی است. علت اصلی این موضوع فراگیرتر شدن دنیای دیجیتال و همچنین تغییر سبک زندگی است. در دنیای امروز باتوجه‌به ظهور تکنولوژی‌هایی مانند متاورس و بلاک‌چین نمی‌توان بدون ابزارهای دیجیتال به‌راحتی زندگی کرد. یکی از تخصص‌هایی که می‌تواند به رشد هر چه بیشتر در این حوزه کمک کند آی‌تی است.

شما قطعاً بعد از دریافت مدرک این رشته می‌توانید به‌راحتی در کشورهای اروپایی و همچنین آلمان اقدام به کاریابی کنید. پیداکردن کار در کشور آلمان یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت اقامت به‌حساب می‌آید. ازاین‌رو بهتر است در صورت علاقه شخصی این رشته را برای گذراندن دوره انتخاب کنید.

 

 1. طراحی وب‌سایت و برنامه‌نویسی

همان‌طور که گفته شد دنیای امروز دنیای دیجیتال است. این نیاز تا حد بسیار زیادی در تمامی کشورها حس می‌شود که تمامی کسب‌وکارهای سنتی به سمت دیجیتال شدن برود. ازاین‌رو معمولاً تخصص‌هایی مانند طراحی سایت یک نیاز اصلی به‌حساب می‌آید. برنامه‌نویسی و طراحی سایت نیز امروزه بسیار مهم هستند و هر کشوری سعی دارد به‌طورکلی چنین تخصص‌هایی را جذب کند.

 1. کادر درمانی

کادر درمانی از جمله مهم‌ترین بخش‌ها در هر کشوری است. مسئله بهداشت و درمان در کشور آلمان بسیار اهمیت دارد. بهترین دستمزدها برای این بخش‌ها در نظر گرفته شده است. همچنین خدمات خوبی به کادر درمان داده می‌شود. سیستم کادر درمان در آلمان از آخرین تکنولوژی روز بهره‌مند هستند. شما می‌توانید بعد از گذراندن دوره در این کشور مشغول به کار شوید. این موضوع یک مزیت بسیار بزرگ برای شما به‌حساب می‌آید.

5.آرایشگری

متقاضیانی که علاقه‌مند به مهاجرت از طریق مدرک اوسبیلدونگ آرایشگری هستند باید دارای مدرک B2 زبان آلمانی باشند. برای شرکت در این دوره‌ها باید حدود 4 سال در ایران سابقه کار داشته باشید. در این صورت شما می‌توانید در دوره‌های 3 ساله آرایشگری این کشور شرکت کنید. بعد از اخذ مدرک در این رشته این افراد می‌توانند در کشور آلمان شروع به کار کنند. همچنین این افراد می‌توانند در دوره‌های شش ماهه آرایشگری در این کشور نیز شرکت کنند و پس از آن مشغول به فعالیت در این کشور شوند.

 1. دندانپزشکی

دندانپزشکی از جمله دیگر رشته‌های مهم در دنیا به حساب می‌آید. افرادی که قصد کار کردن در این رشته‌ها در کشور آلمان را دارند می‌توانند از طریق دوره‌های اوسبیلدونگ اقدام کنند. همان‌طور که می‌دانید این دوره رایگان است اما به مدت‌زمان سه سال به طول می‌انجامد. در این دوره شما به طور کامل مهارت‌های موردنیاز برای دندان‌پزشک شدن را می‌آموزید. میزان حقوق پرداختی به متقاضی حدود 850 تا 950 یورو است.

 1. حسابداری

دوره سه ساله اوسبیلدونگ حدود سه سال طول می‌کشد. در این مدت‌زمان هنرجو به طور کامل با مباحث موردنیاز در بازار کار برای حسابداری آشنا می‌شود. همچنین حقوق پرداختی به این افراد 700 یورو است. طبق معمول شرکت در این دوره نیز رایگان است و شما می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید.

حال در این ویدئو به طور کلی در مورد مهاجرت کاری ،تحصیلی و آوسبیلدونگ توضیحاتی ارائه می دهیم تا تصمیم گیری برای شما عزیزان راحت تر صورت گیرد:

سوالات متداول

اگر به دنبال کارکردن در آلمان بدون تحصیلات دانشگاهی هستید، شما می توانید با گذراندن یک دوره فنی در آلمان (آوسبیلدونگ) تجربه لازم برای کار را به دست آورید و راه ورود به بازار کار را پیدا کنید.

آوسبیلدونگ یک دوره کارآموزی می باشد که طول دوره آن بین 2 تا 4 سال متغیر می باشد. در این مدت زمان شما علاوه بر دروس نظری، به صورت عملی نیز آموزش می بینید.

دریافتی شما از کارآموزی آلمان یا آوسبیلدونگ بسته به این که چه رشته ای را می گذرانید متفاوت می باشد.

حداقل مدرک برای شروع فعالیت در این دوره ها دیپلم است.

حداقل سن مورد نیاز 18 سال و همچنین حداکثر آن 25 سال می باشد. درنظر داشته باشید یادگیری زبان آلمانی نیز زمان زیادی را لازم دارد بنابراین بهتر است دو سال قبل از رسیدن به حداکثر سن شروع به یادگیری زبان کنید.

فرم مشاوره مهاجرت ( ارزیابی رایگان )

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

بازه سن بین 5 تا 40 سال مورد پذیرش است
سطح تحصیلات
سابقه کاری
سطح زبان دانش خارجه
انگلیسی
آلمانی
آلمانی
فرانسوی
فرانسوی
نوع مشاوره درخواستی
بنر
571 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمدرضا نصرتی

سلام من 19 سالمه و در حال حاظر دانشجو هستم و من میخوام از دانشگاه بیام بیرون و قصدم اینه یا مهاجرت کنم یا سربازی ولی سربازی رو قصد ندارم برم و میخوام مهاجرت کنم توانایی کاری هم دارم یعنی میتونم تلاش کنم برای چیزی که برام سودی داشته باشه و درامدیم در حال حاظر ندارم ولی هرجور باشه تلاش میکنم واسش میتونم فقط بدونم منی که سربازی نرفتم و درحال حاظر سابقه کار و درامدیم ندارم ولی میخوام تو یه جا یا تو یه کاری پیشرفت کنم برام جایی باشه؟چه راهی پیشنهاد میدید؟ لطفا پاسخ بدید چقدر هزینه داره برای المان رفتن؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر.
بهترین گزینه برای شما که بتونید سریعتر هم وارد بازار کار شوید و به درآمدزایی برسید ، شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان هست . در طول این دوره به شما کمک هزینه تعلق میگیرد و بعد ازاتمام دوره هم بلافاصله جذب بازار کار خواهید شد .
در خصوص هزینه ها باید با کارشناسان مجموعه صحبت کنید . برای این کار لطفا از طریق شماه تلفنی که در سایت ثبت شده با ما در ارتباط باشید .

سیامک

گرفتن مدرک های کمک پرستاری یا هلال احمر و … تاثیری داره ؟ ودر ضمن کل هزینه های گرفتن ویزا چقدر میشه

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سیامک

سلام وقتتون بخیر .
بله قطعا تاثیر بسیار زیادی در اخذ پذیرش شما داره ، پیشنهاد میکنیم حتما در این دوره ها شرکت کرده و مدرک کسب کنید .
در ارتباط با تعرفه ها باید با کارشناسان مجموعه صحبت کنید برای این کار میتوانید فرم ارزیابی رایگان سایت ما را پر کنید .

مهدی

سلام 19سالمه دیپلم مکانیک خودرو دارم و دانشجوی همین رشته هستم و تقریبا ۳سال هم ماشین های ایرانی رو کار کردم. یکی از دوستان اوسبیلدونگ رو معرفی کردن و کنجکاو شدم علاقه پیدا کردم . خاستم بپرسم چه کارهایی باید برای مهاجرت انجام داد
آیا شرایط زندگی زمان تحصیل آسون و راحته؟
اگه قراره سخت بگذره و هزینه بردار باشه کشور عزیزمون ایران هستش

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
برای شروع باید کارشناسان مجموعه شرایط شما را ارزیابی کنند و نتیجه رو به شما اعلام کنند .
اما در خصوص راحتی زندگی ، دوره ضمن این که رایگان هست به شما کمک هزینه هم تعلق میگیره ولی با این وجود باید در نظر داشته باشید که مهاجرت چالش هایی هم دارد، پس بهتره در ابتدا با این چالش ها و راه حل آنها آشنا شوید و بعد تصمیم نهایی بگیرید .

مهرداد

سلام من ۲۴ سالمه دیپلم مکانیک خودرو و سابقه کار ۵سال مکانیک کشتی در نیرو دریایی رو دارم برج هفت امسال میشه ۲۵سالم فایده ای برای اقدام داره یا نه

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهرداد

سلام وقتتون بخیر .
باید شرایطتون رو دقیقتر بررسی کنیم . برای این کار لطفا فرم ارزیابی ما رو پر کنید .

خانوم کریمیان

سلام خسته نباشید… برای شرکت در آوسبیلدونگ تا چند سالگی فرصت داریم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
اکثر رشته های آوسبیلدونگ محدودیت سنی تا 25 سال دارند .
رشته پرستاری محدودیت کمتری دارد .

محمد

سلام،وقت بخیر
من ۲۳ سالمه لیسانس صنایع گرایش ایمنی صنعتی و محیط کارو دارم باسابقه کار و آلمانیم دارم میخونم و سربازیمم سال دیگه تمومه.
میخواستم ببینم دوره های آوسبیلدونگ رشته منو داره و من شرایط آوسبیلدونگو دارم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
بله رشته شما هم جزو رشته های آوسبیلدونگ هست اما زمانی که اقدام میکنید باید استعلام گرفته بشه که ظرفیت برای اقدام از ایران برای این رشته وجود دارد یا خیر .

آقای رضایی

سلام خسته نباشید دوره های کارآموزی آلمان و آوسبیلدونگ چه مدت طول میکشه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  آقای رضایی

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به رشته مورد نظر داره ، طول دوره اکثر رشته ها 3 ساله هستند .

مملی

سلام وقت بخیر بنده 19 سالمه اول قصد مهاجرت برای دانشگاه رو داشتم الان که شرایط آوسبیلدونگ رو دیدم علاقمند شدم براش
آیا امکانش هست همزمان من هم این دوره رو بگذرونم هم دانشجو بشم؟؟؟
“اگر نه دلیلش رو لطفا ذکر کنید”

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مملی

سلام وقتتون بخیر .
خیر امکان پذیر نیست . دوره های آوسبیلدونگ تمام وقت هستند و زمانی برای تحصیل در دانشگاه نخواهید داشت .

Iman

سلام من 19 سالمه مدرک دیپلم دارم میخوام از طریق ورزشی اقدام کنم سابقه ورزشی اردوی تیم ملی هم دارم میشه از طریق آوسبیلدونگ اقدام کرد هزینه هاش چجوریه

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Iman

سلام وقتتون بخیر .
به صورت کلی برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ واجد شرایط هستید اما برای رشته های ورزشی در حال حاضر ظرفیت بسیار محدودی وجود داره . بهتره که برای سایر رشته ها اقدام کنید .

هادی لطفی

سلام وقت بخیر من 24 سالمه لیسانس کامپیوتر قصد مهاجرت از طریق اوسبیلدونگ برنامه نویسی به المان رو دارم . ایا میشه سال بعد اقدام کنم یعنی در سن 25 سالگی و تا اون موقع مدرک زبانم رو هم بگیرم؟ مممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  هادی لطفی

سلام وقتتون بخیر .
نه باید الان اقدام کنید ، کارهاتون رو پیش ببرید و به موازات پرونده زبانتون رو تکمیل کنید .
25 سالگی اقدام کنید شانستون پایین میاد .

ممتاز

سلام وقت بخیر من ۲۳ سالمه و پذیرش کالج المان دارم و زبان المانی B2 میخواستم بدونم بعد از اتمام کالج میتونم توی اوسبیلدونگ شرکت کنم؟ و ویزامو به کاری تبدیل کنم؟ یا بهتره از همبن اول ویزای اوسبیلدونگ بگیرم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ممتاز

سلام وقتتون بخیر .
میتونید این کار رو انجام بدید اما اگر از ابتدا آوسبیلدونگ اقدام کنید از نظر زمان و هزینه صرفه جویی میکنید .

Mahbob Aswad

سلام روز خوش
دوست عزیز من هیج مدرک تحصیلی ندارم چون افغانم و اینجا همه چیز بر هم خورده و حالا نمیتوانم مدرک را بگیرم به نظر شما جی کار باید کنم البته با زبان المانی آشنایی دارم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Mahbob Aswad

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه برای مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ داشتن حداقل دیپلم الزامی هست .
امیدواریم صلح و آرامش به کشور و مردم محترم افغانستان برگرده .

مانی

سلام
من 39 ساله هستم و بدون سابقه کاری در شرکت ( بصورت ازاد و فریلنسر کار کردم)
و مدرک کارشناسی معماری داخلی و چند مدرک بین المللی در این زمینه . آیا شانسی برای
پذیرش دارم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مانی

سلام وقتتون بخیر .
با توجه ی شرایط سنیتون برای آوسبیلدونگ رشته خودتون نمیتونید اقدام کنید .
اگر بتونید سابقه کارتون رو اثبات کنید ، شرایطتتون قابل ارزیابی خواهد بود .

فاطمه

سلام
من مدرک لیسانس دارم اما دیپلم گم شده . میشه فقط با مدرک لیسانس اقدام کرد؟

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  فاطمه

سلام بله با اخرین مدرک تحصیلیتون میتونید اقدام کنید

پریسان یحیی پور

سلام
توی دوره اوسبیلدونگ خوابگاه باید گرفت یا آپارتمان اجاره کرد؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
هم میتونید خوابگاه بگیرید و هم منزل اجاره کنید . البته بعضی از کارفرما ها شرایط اسکان رو برای کارجو فراهم میکنند .

رزیتا

سلام من زبان آلمانی میخونم و لیسانس برق دارم ولی سابقه کاری ندارم آیا مهاجرت به آلمان دارم؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  رزیتا

سلام وقتتون بخیر .
اگر شرایط سنیتون مناسب باشه بله . میتونید از طریق دوره های آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید .

محمد

سلام
من 20سالمه و مدرک دیپلم دارم سربازیمم رفتم و الان اقدام کردم برای مدرک زبان المانی شرایط من الان چجوره واسه اوسبیلدونگ؟چه نقصایی دارم که باید رفعش کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر . شرایطتون مناسبه و باید زبان آلمانی رو به صورت جدی پیش ببرید و پروندتون رو شروع کنید تا زمانی که زبانتون آماده میشه سایر کار ها برای پروندتون هم انجام بشه .

آقای فدایی

سلام وقتتون بخیر
برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ نیاز به مدرک زبان آلمانی هست یا با مدرک زبان انگلیسی هم میشه شرکت کرد؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  آقای فدایی

سلام وقتتون بخیر .
خیر حتما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید اما زبان آلمانی رو میتونید به موازات پروندتون تکمیل کنید .

آبتین

سلام
وقتتون بخیر
من 22 سالمه و 4 سال تجربه بازاریابی محصولات ارایشی را دارم.
ایا تجربه کاری من کمکی برای اخذ ویزا اسپیلدونگ می کنه؟
ایا می توان رشته ای غیر مرتبط با سابقه کاری برای دوره اسپیلدونگ اخذ کرد؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  آبتین

سلام وقتتون بخیر .
بله امکان اقدام برای دوره های آوسبیلدونگ رو دارید . در خصوص رشته هم باید با کارشناسان ما صحبت کنید تا ظرفیت رشته ها رو بررسی کنند و به شما اطلاع دهند .

محمد

سلام من 22 سالمه و سطح a2 المانی دارم
برای طراحی هم میشه اوسبیلدونگ رفت!؟

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  محمد

سلام. حدود 400 رشته برای اوسبیلدونگ وجود داره که بسته به شرایطتون میتونید اقدام کیند

دانیال

سلام برای اقدام اوسبیلدونگ اگه مدرک تحصیلی دانشگاهی داشته باشیم شانس بیشتری داریم؟

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  دانیال

سلام . مدرک دانشگاهی برای اوسبیلدونگ مهم نیست . ولی تاثیر داره برای پذیرش .

مهدی

سلام
یه درخواست داشتم.
لطفا فایل پی دی اف ۴۰۰ رشته آوسبیلدنگ رو که تو مقاله بهش اشاره کردین رو واسه دانلود بزارید.

ممنون از سایت خوب هرمس اپلای.

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مهدی

سلام دوست عزیز . روی واتس اپ مجموعه پیام بزارید دوستان حتما بررسی میکنن و براتون میفرستن

تورج استواری

سلام من 27 سالمه و 5 سال سابقه کار به صورت پاوره وقت دارم، هزینه انجام کارهای آسبیلدونگ برای بنده چقدر هست؟ من قبلا از جاهایی پرسیدم و هر کدوم یه قیمتی رو گفتن.

مدیر
کارشناس هرمس اپلای

با توجه به سنتون نمیتونید هر رشته ای که بخوابد رو برای اوسبیلدونگ شروع کنید و محدودیت دارین. پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون به طور دقیق راهنماییتون کنند

فوتوش

سلام
من ۱۹ سالمه و دارم المانی میخونم و میخوام برای اوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنم ولی معدل دیپلم من ۱۶.۷۹ شده و پایین هست میخواستم بدونم من رو با این معدل قبول میکنن یا خیر؟! چون من بین ارایشگری و پرستاری دارم تصمیم گیری میکنم و خیلی دلم میخواد پرستاری بخونم و اگه نشد برم اوسبیلدونگ ارایشگری

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  فوتوش

سلام . شرط مهم سن هست که باید زیر 25 سال باشه. معدل مهم نیست و میتونید برای رشته ای که دوست دارین اقدام کنید. برای اگاهی از اینکه کدوم رشته براتون مناسب تره میتونید از مشاوره رایگانمون استفاده کنیدو پیشنهاد میکنم با مجموعه در تماس باشید 02128111107

میلاد طلوعی

با سلام من 18 سالمه و در رشته تعمیرات موبایل مدرک سازمان فنی حرفه ای رو دارم و میخوام بعد از خدمت به المان مهاجرت کنم و ویزای کاری بگیرم با این حال باید تو دوره های اوسبیلدونگ شرکت کنم یا ن راهنماییم کنید ممنون میشم

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  میلاد طلوعی

شرایط شما در حال حاضر برای اقدام اوسبیلدونگ آلمان کاملا مناسبه. بعد اتمام دوره هم وارد بازار کار آلمان میشید و ویزایتون به ویزای کار تبدیل میشه

مهدی

سلام
من 32 سال سن دارم …
میخواستم بدونم استثنایی وجود نداره تا بتونم دوره های آوسبیلدونگ رو شرکت کنم و مدرک اوسبیلدونگ رو بگیرم؟

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مهدی

سلام. شما برای رشته پرستاری متیونید در دوره های اوسبیلدونگ شرکت کنید

سید امیر منصوری

سلام. من 38 سالمه و می خوام در دوره اوسبیلدونگ شرکت کنم. متاهل هستم به همراه یک دختر سه ساله. آیا به صورت خانوادگی می تونیم مهاجرت کنیم و بعد برگردیم؟

مدیر
کارشناس هرمس اپلای

شما فقط برای رشته پرستاری در آلمان میتونید اقدام کنید برای اوسبیلدونگ و خانواده نمیتونن همراهتون بیان تا ویزای تون به ویزای کاری تبدبل نشه

miras

سلام آیا بقیه رشته های پیراپزشکی هم برای اقدام از طریق آوسبیلدونگ تا چهل سالگی شانس دارن یا فقط رشته پرستاری امکانش هست؟

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  miras

خیز فقط برای رشته پرستاری تا 40سال فرصت دارین

الیاس

سلام خسته نباشید
حقوق دوره های آوسبیلدونگ به قدری هست که در دوران تحصیل بتونیم از پس مخارج زندگی در آلمان بربیایم؟یا نیاز به پشتوانه مالی داره؟

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  الیاس

سلام. کاملا به روش زندگیتون بستگی داره . با صرفه جویی بله . ولی میتونید ماهانه از پولی که برای تمکن مالی هم میبرید استفاده کنید

مهدی

سلام وقت بخیر
من ۲۱ سال دارم
زبان آلمانی در سطح B2
دیپلم برق صنعتی
و الان در حال خدمت سربازی هستم
و یک دیگه کارت پایان خدمت هم دارم
میخواستم راهنماییم کنید چه مدارکی نیازه برای اخذ ویزای اوسبیلدونگ ؟

مدیر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مهدی

بعد از اتمام خدمت سربازیتون میتونید برای رشته برق در اوسبیلدونگ اقدام کنید و شرایطتون مناسبه . فقط تا قبل از 25 سالگی حتما اقدام کنید چون شرط اول برای اقدام سن زیر 25 هست

رضا

سلام وقتتون بخیر من 24 سال سنمه و مدرک کاردانی مکانیک دارم اما تجربه کاری ندارم و سربازی هم نرفتم
میخواستم بدونم میتونم برای مهاجرت از طریق دوره آوسبیلدونگ اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  رضا

سلام وقتتون بخیر .
برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ باید شرایطتون از قبیل مدرک زبان و … دقیقتر بررسی بشه .
اما شانس بالایی خواهید داشت .

مهدی

سلام و درود
خواستم بدونم این شرط سنی 18 تا 25 سالی که گفتین استثنا هم داره در بعضی موارد خاص یا خیر؟
لطفا راهنمایی بفرمایید.

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
بله استثنا هم داره و بستگی به شرایط متقاضی داره .

فرزاد

سلام من ۱۸ سال سن دارم و زبان المانی رو شروع کردم به یادگیری رشته تحصیلیم مکانیکه به نظر شما ادامه تحصیل دانشگاهی بدم یا پاسپورت بگیرم و برای آوسبیلدونگ اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فرزاد

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به اولویت شما داره . اگر قصد دارید ضمن یادگیری کمک هزینه هم دریافت کنید و سریعا جذب بازار کار شوید دوره های آوسبیلدونگ رو بهتون پبشنهاد میکنیم .
اگر قصد دارید مدرک دانشگاهیتون رو ارتقا بدید تحصیل در دانشگاه های آلمان رو بهتون پیشنهاد میکنیم .

زهرا

سلام
من همسرم پرشک هستن و ویزای تحصیلی گرفتن برای آلمان و من با ویزای همراه دارم باهاشون میرم
آیا با ویزای همراه میتونم دوره آوسبیلدونگ شرکت کنم
من ۲۵ سالمه و لیسانس الکترونیک دارم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  زهرا

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید

رضا

سلام من ۲۳ سال سن دارم و کارشناسی حسابداری دارم . میشه دوره آوسبیلدونگ رو در رشته حسابداری بخونم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  رضا

سلام وقتتون بخیر .
بله اما توجه داشته باشید که به دلیل شرایط سنیتون باید برای شروع پروندتون سریعتر اقدام کنید تا ریسکی متحمل پرونده شما نشه .

مجتبی

سلام وقت به خیر آیا برای رشته نجاری و mdfدوره اوسبیلدونگ وجود داره بنده 13سال سابقه کار دارم و 31ساله هستم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مجتبی

سلام وقتتون بخیر .
بله وجود داره اما متاسفانه محدودیت سنی تا 25 سال دارند .
اگر مایل باشید میتوانید برای دوره های آوسبیلدونگ کادر درمان آلمان اقدام کنید .

م شفقی

سلام من خانمی ۴۳ ساله دارای دیپلم بهیاری هستم با ۲۴ سال سابقه ولی زبان ضعیف انگلیسی بلد هستم آیا امکان مهاجرت برای من وجود داره

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  م شفقی

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه ویزا هایی که ما اقدام میکنیم محدودیت سنی دارند .

لیلا

سلام وقت بخیر ببخشید برای دوره اوسبیلدونگ برای افراد بالا ۳۰ فقط پرستاری رشته های دیگه وجود نداره ؟؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  لیلا

سلام وقتتون بخیر .
اخذ پذیرش رشته های کادر درمان تا 45 سال هم امکانپذیر است .

محمد

سلام وقت بخیر . من از طریق برنامه نویسی قصد دارم برم آلمان. و پایان خدمتم ندارم . راهی وجود داره ؟؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
برای مهاجرت به آلمان باید سایر شرایط شما بررسی شود . برای این کار میتوانید با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند .

سهند

سلام وعرض ادب
بنده ۲۹سالمه ودارای مدارک آرایشگری ازفنی وحرفه ای ودارای مدرک کاردانی گریم سینما هستم
وتازه میخام یادگیری زبان آلمانی به صورت فشرده شروع کنم باتوجه به سنم وتخصصی که میخاهم ادامه بدم(گریم وآرایشگری)مشکلی وجودنداردبه علت محدویت سن بایدرشته پرستاری راانتخاب کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سهند

سلام وقتتون بخیر .
بله به دلیل محدودیت سنی باید رشته های کادر درمان رو انتخاب کنید .

ابوالفضل

با سلام وقت بخیر
خواستم بدونم که آیا در دوره سه ساله آوسبیلدونگ می‌توان به ایران سفر کرد یا باید از اول دوره تا آخر دوره آلمان باشیم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ابوالفضل

سلام وقتتون بخیر .
خیر مثل کورس دانشگاهی تعطیلاتی رو بین ترم هاتون دارید که میتونید به ایران برگردید .

هادی

سلام من ۱۸ سالمه میخواستم بدونم بدون کارت پایان خدمت میتونم برای ویزای اوسبیلدونگ اقدام کنم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  هادی

سلام وقتتون بخیر .
داشتن پاسپورت الزامی هست .

محمود

سلام
بنده 37 سالمه. فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر و چند مدرک فنی و حرفه ای در زمینه کامپیوتر دارم. کارمندم و از شرایط کاری و زندگی راضی نیستم. خانمم مهندسی آب داره. آیا امکان گرفتن اقامت دائم در آلمان رو داریم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمود

سلام وقتتون بخیر .
اگر در زمینه کامپیوتر حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشید امکان دریافت جاب آفر آلمان براتون وجود داره . ( البته به شرط همکاری شما در خواندن زبان آلمانی )

پارسا احمدزاده

سلام وقتتون بخیر.آیا برای plc و اتوماسیون هم دوره های آوسبیلدونگ وجود داره؟
تشکر

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
بله این رشته هم جزء رشته های دوره آوسبیلدونگ هست .

علی پرنیا

من 40 سال دارم و در دستگاه دولتی کارمالی انجام میدهم
کاردانی برق دارم
و ارشد مدیریت بازرگانی
کار برنامه نویسی رو بصورت تجربی یاد گرفتم و در c# تسلط دارم
درحال یادگیری زبان المانی هستم
ایا من میتونم پس از گرفتن مدرک زبان جاب آفر بگیرم یا نیاز به مدرک برنامه نویسی هم دارم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی پرنیا

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه .
ویزا هایی که ما اقدام میکنیم محدودیت سنی دارند . و به صورت کلی برای مهاجرت کاری باید سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی یا مدرک فنی حرفه ای داشته باشید .

محراب

سلام وقتتون بخیر
من مدرک سیستم های حفاظتی از سمت فنی حرفه ای دارم رشته دانشگاهی من اموزش زبان انگلیسی هستش
22 سال دارم و اینکه تا سال دگ مدرک زبان المانی سطح B2 رو دریافت میکنم
خواستم بدونم شانسی دارم برای رفتن به المان از طریق آوسبیلدونگ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محراب

سلام وقتتون بخیر .
بله شرایط سنیتون مناسبه و امکان اقدام براتون وجود داره . اما باید برای شروع پروندتون سریعتر اقدام کنید .

Kmb

سلام در طول دوره آوسبیلدونگ حسابداری نیاز به ساپورت مالی از خانواده هم هست یا همون حقوق برای زندگی کافیه ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Kmb

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به کمک هزینه دریافتی شما در طول دوره دارد . اما این امکان رو هم دارید تا 10 ساعت در هفته به کار پاره وقت بپردازید .

Zahra
پاسخ به  Kmb

سلام وقتتون بخیر من ۳۴ سالمه خانم هستم.لیسانس حسابداری هستم.برای اوسبیلدونگ چه رشته هایی میتونم اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Zahra

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایط سنیتون برای آوسبیلدونگ کادر درمان میتونید اقدام کنید .

کاوه

سلام من ۲۱ سالمه کاردانی حسابداری فنی حرفه ای دارم و المانی هم مدرک B2 دارم
میخواستم بدونم آوسبیلدونگ هم تمکن مالی نیاز داره و اگر اون رو نداشته باشم هیچ کاری نمیتونم بکنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  کاوه

سلام وقتتون بخیر .
بله نیاز به ارائه تمکن مالی هست اما میزان آن کاملا بستگی به رشته و کمک هزینه دریافتی شما در طول دوره دارد .

زینب صالحی

سلام وقت بخیر
من ۴۰ ساله هستم ،کارشناس ارشد مدیریت، مجوز کسب عکاسی ده ساله و ۶ سال بیمه خوداشتغالی عکاسی دارم
پیشنهاد شما برای مهاجرت برای بنده چیه؟
در حال آموزش زبان آلمانی هستم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  زینب صالحی

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایط سنی و تخصص شما ، بهتر است از روش های سرمایه گذاری اقدام کنید .

ابولفضل شیرانی

سلام خسته نباشید
بنده مدرک کاردانی کامپیوتر نرم افزار دارم و ۶سال است ک تعمیرکار خودرو هستم ،و سن ۲۶
من میتونم از طریق مکانیکی اسبیلدونگ بگیرم؟!

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
اگر در زمینه مکانیکی مدرک فنی حرفه ای داشته باشید میتوانید مستقیما برای جاب آفر آلمان اقدام کنید .

آراد

سلام وقتتون بخير. من ۲۱ سالمه و گرافیست هستم. حدود ۶ سال سابقه کار دارم ولی دی‍پلمم برای رشته ی ساختمان سازیه. میتونم برای طراحی گرافیک اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  آراد

سلام وقتتون بخیر .
بله در صورتی که زمانی که اقدام میکنید ، این رشته ظرفیت داشته باشد میتوانید اقدام کنید .

مهرزاد

سلام
من ۳۱ سالم هست مدرکم دیپلم. سابقه کار هم دارم
میخواستم بدونم میتونم آوسبیلدونگ در رشته هایی مثل آی تی یا شاخه هایی از کامپیوتر شرکت کنم؟ یا به خاطر سنم نمیشه؟ و اینکه معدل دیپلم هم مهم هست؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهرزاد

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایط سنیتون امکان اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ کادردرمان را دارید .

محمد

سلام وقت بخیر بنده نمرات دیپلم خوبی دارم اما نمرات سال پیش دانشگاهی یکی دوتاش پایین هست
23 ساله هستم و مدرک زبان b2 المانی دارم و انگلیسی هم در سطح نسبتا خوبی بلدم (بدون مدرک زبان انگلیسی)
آیا میتونم آوسبیلدونگ آی تی و مرتبط به کامپیوتر رو پذیرش بگیرم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
بله با توجه به سطح زبان و سن شما ، شرایط مناسبی دارید .

علیرضا

سلام خسته نباشین
بنده با 22 سال سن و مدرک B2 و مدرک عکاسی از مجتمع فنی چقدر شانس پذیرش دارم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علیرضا

سلام وقتتون بخیر
با توجه به شرایط سنیتون و سطح زبانتون شانس بالایی خواهید داشت .

علی

سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی پلیمر دانشگاه تهران هستم و در حال یادگیری برنامه نویسی کامپیوتر نیز هستم بهتربن روش برای من بعد از فارغ التحصیلی در حوزه آوسبیلدونگ چیست ؟
( ینی بعنوان برنامه نویس برم بهتره یا تکنسین شیمی(پلیمر)؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی

سلام وقتتون بخیر
هردو تخصص ، مناسب هستند .

محمد مهدی رجبی

سلام درود
من دیپلم عکاسی دارم . کاردانی خبر نگاری خبرنگاری حرفه ای از دانشکده خبر تهران
و دانشجوی رشته روابط عمومی در همین دانشکده
سن بنده 35 ساله هستش
ایا می توانم آوسبیلدونگ آلمان در یکی از رشته های هنری یا صنعتی شرکت کنم
و ایا می توانم بعد از اخذ مدرک فنی و حرفه ای در یکی از رشته های جوشکاری یا برق صنعتی و اخذ مدرک زبان b2 المانی اقدام کنم
پشنهاد شما به بنده چیست ؟
با سپاس

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
بله در صورتی که مدرک فنی حرفه ای جوشکاری داشته باشید شرایطتون قابل بررسی خواهد بود .

هاجر

سلام. برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در آلمان چه میزان تمکن مالی باید ارائه داد؟
و دوره های کارورزی تو آلمان مثله دوره های فنی و حرفه ای ایران است آیا؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  هاجر

سلام وقتتون بخیر .
دوره های آوسبیلدونگ ، دوره های کارآموزی هست و شما به صورت تئوری و عملی آموزش خواهید دید .
تمکن مالی مورد نیاز : حدودا 10000 یورو هست که بسته به کمک هزینه دریافتی شما در طول دوره این میزان تمکن مالی کاهش میابد .

سبحان

سلام وقت بخیر
من کتردانی حسابداری دارم و ۲۷ سالمه و اگر مدرکb2آلمانی داشته باشم
آیا میتونم از طریق دوره های آوسبیلدونگ اقدام به مهارجت آلمان بکنم؟و نهایتا چقدر هزینه داره واسم؟
ممنونم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سبحان

سلام وقتتون بخیر.
بله امکان اقدام براتون وجود داره . اما به این نکته توجه داشته باشید برای گذراندن دوره های آوسبیلدونگ پرستاری باید سایر شرایطتون هم به صورت دقیق بررسی شود .
برای اطلاع از هزینه ها با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند .

هدیه

سلام من رشتم شیمی هست
لیسانس دانشگاه ازاد قم شیمی کاربردی با معدل 17/89 بودم
ارشد دانشگاه دولتی کاشان (که مورد تایید المان است) رشته شیمی تجزیه با معدل 16/70 فارق التحصیل سال 1398 هستم
سابقه و رزومه کاری ندارم و مدت کوتاهی در ازمایشگاه شیمی کنار استادم کار کردم
و تازگی اقدام به اموزش زبان المانی کردم
من الان 27 سالم است و فقط برای بازار کار و کاراموزی در رشته خودم میخوام برای المان تا 1-2 سال دیگه اقدام کنم
آیا درصد پذیرشم بالاست؟؟؟
بخاطر سن مشکلی درست نمیشه؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  هدیه

سلام وقتتون بخیر .
اگر قصد شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان را دارید با توجه به شرایط سنیتون باید شرایطتون دقیق تر بررسی شود .

مارال

سلام وقتتون بخیر ۲۳ سالمه و دیپلم تجربی دارم منتهی معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم خیلی پایینه بنظرتون شانس پذیرش هست؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مارال

سلام وقتتون بخیر .
شرایط سنیتون مناسبه و شانس بالایی خواهید داشت .

اشکان

سلام، وقت بخیر.
من ۳۱ ساله هستم، در زمینه های مخالفی رزومه دارم. نوازندگی سازهای کوبه ای ایرانی و شرقی و موسیقی تئاتر، نوازندگی گیتار بیس، مدیریت و طراحی محصول موفق (نرم افزاری)، ساخت بنای معماری ابرخشت (Super adobe)، تدوین چندین طرح استارتاپی برای Eco village ، مدرک تحصیلیم فوق دیپلم معماری هست، مدرک دیپلم هنرستان هم نقشه کشی معماری، مدرک متوسطه نرم افزار GIS دارم، مدرک مقدماتی mysql، یکسری نرم افزار های دیگه هم بلدم.
آیا امکان مهاجرت از طریق دوره های آوسبیلدونگ یا مهاجرت کاری با توجه به یکی از مهارت هام رو دارم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  اشکان

سلام وقتتون بخیر . امکان اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ آلمان را دارید اما باید شرایطتون و مدارکی که دارید به صورت دقیق توسط کارشناسان مجموعه بررسی بشه .

ایمان مومنی راد

سلام وقت بخیر من 26 ساله هستم میخواستم بدونم برای اوسبیلدونگ از طریق رشته حقوق با سابقه کاری در شرکت جای امیدی هست؟اگر بخوام از طریق کادر درمان اقدام کنم چه رشته هایی ممکنه و باید اینجا رشتمو تجربی کنم و اقدام کنم یا پیش نیازی لازم نداره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر . برای دوره آوسبیلدونگ پرستاری و کادر درمان امکان اقدام دارید و داشتن دیپلم 12 ساله کفایت میکنه برای فایل شما .

مریم

سلام من ۳۱سالمه و کارشناسی مرمت آثار تاریخی دارم و‌برای دوره های اوسبیلدونگ شرایط سنی هست میخواستم ببینم از طریق این دوره میتونم برای پرستاری اقدام کنم یا محدودیت سنی داره

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مریم

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید برای دوره های آوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنید .

زری

سلام وقت بخیر من نوزده سالمه دانشجو ترم اول ادبیات روسی هستم و سطح ب 1 المانی دارم و دوست دارم واسه رشته اوسبیلدونگ المانی اقدام کنم بنظرتون شانس دریافتش رو دارم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  زری

سلام وقتتون بخیر .
بله با توجه به شرایط سنیتون شانس بالایی خواهید داشت .

Hani.

سلام روز بخیرخسته نباشید
من خانم ۲۸ ساله فارغ‌التحصیل مهندسی معماری ،کارشناسی
سابقه کار ندارم اما چون رشتم معماری هست پرتفولیو خوبی دارم
متاهل هستم ،زبان آلمانی رو شروع کردم
میخواستم بدونم کدوم روش مهاجرت برای خودم و همسرم مناسب هست
همسرم۳۴ ساله لیسانس عمران فاقد سابقه کار مرتبط هست, فاقد مدرک زبان آلمانی ولی اگر نیاز باشه یاد میگیره
اگر من جاب آفر یا ویزای آوسبیلدونگ بگیرم همسرم چه مدت بعد می‌تونه ویزای پیوست بگیره؟
همزمان نمی‌تونیم بریم؟ برای همسرم کدوم روش مناسب هست؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Hani.

سلام وقتتون بخیر .
امکان اقدام از طریق دوره آوسبیلدونگ آلمان براتون وجود داره .
در ارتباط با ویزای همراه : بستگی به دوره شما و نظر آفیسرسفارت داره .

Hani

ببخشید منظور از دوره چی هست؟ ینی باید چه شرایطی داشته باشه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Hani

سلام وقت بخیر .
حداقل مدرک تحصیلی : دیپلم ، مدرک زبان B2 آلمانی .
توضیحات کامل درباره دوره های آوسبیلدونگ درهمین مقاله ذکر شده . لطفا مقاله را مطالعه کنید .

sh

سلام من24 سالمه و کارشناسی حسابداری و ارشد حسابرسی دارم. درحال حاضر3 سال کارکردم در امور مالی و مالیاتی که فقط1 سالو نیم سابقه بیمه برام رد شده.همسرم هم31 سالشه و ارشد برق کنترل دارند و5 سال سابقه در همین حیطه و همینطور مدرکplc و چندین مدرک مرتبط به کارشون. میخواستم بدونم میتونیم دونفری اقدام کنیم برای اوسبیلدونگ و حدودا شانسمون چقدر هست؟و اگر از الان اقدام کنیم چقدر زمان میبره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  sh

سلام وقتتون بخیر .
بله امکان اقدام دارید اما باتوجه به شرایط همسرتون میتونید از طریق جاب آفر اقدام کنید .

صدیقه

سلام من 30 ساله هستم، لیسانس دارم، سابقه کار ندارم و سطح زبان آلمانم B2 هست و زبان انگلیسی هم درحد متوسط هستم آیا اصلا میتونم برای اوسبیلدینگ اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  صدیقه

سلام وقتتون بخیر .
این که لیسانس چه رشته ای رو داشته باشید اهمیت داره و تعیین کننده خواهد بود .
ولی حتی اگر لیسانس هم نداشته باشید امکان اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان را دارید .

Marziye

سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه و ترم ۵ میکروبیولوژی ام و تازه میخوام واسه یاد کرفتن زبان آلمانی اقدام کنم و بردارمم ساکن المان هست الان چند درصد احتمال قبولی من هست ؟من میتونم سال آینده واسه کرفتن ویزای اوسبیلدونگ اقدام کنم ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Marziye

سلام وقتتون بخیر .
بله با توجه به شرایط سنی که دارید شانس بالایی خواهید داشت .

مسلم

سلام روز بخیر من ۳۷سالمه دیپلم ریاضی زبان آلمانی ضعیف ،میخواستم در مورد شرایطی که من دارم ،آیا میتونم در دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مسلم

سلام وقتتون بخیر .
بله ، امکان اقدام از طریق دوره آوسبیلدونگ پرستاری آلمان را دارید . البته به شرط همکاری شما در خواندن زبان آلمانی .

جعفرزاده

سلام
وقت بخیر
اگه ممکنه بفرمایید برای سنین 35 تا 40 سال به غیر از پرستاری ، در چه رشته هایی امکان بهره مندی از دوره آوسبیلدونگ مهیاست ؟
و اینکه 12 سال سابقه کار بدون بیمه هیچ کمکی نمیکنه ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  جعفرزاده

سلام وقتتون بخیر .
باید شرایطتون کامل تر بررسی شود . اما شانس بالایی برای دریافت آوسبیلدونگ کادر درمان دارید .

محمودرضا

سلام وقتتون بخیر!
من ۲۳ سالمه و دانشجوی ترم آخر لیسانس مهندسی نرم افزار هستم(با معدل 16.5) و قصد مهاجرت به آلمان رو داشتم و از اونجا که سابقه کار رسمی ندارم و از طرف دیگه تا جایی که تحقیق کردم وارد شدن به آلمان از طریق دانشگاه نسبتا راحت تره تصمیم گرفتم از طریق بورسیه تحصیلی اقدام کنم.اما حقیقتش شخصا ترجیحم این بود که مستقیما برای کار ادامه بدم این رشته رو و از دانشگاه فاصله بگیرم.ضمنا از لحاظ زبان آلمانی هم فعلا در مقطع b2 هستم و بخاطر دانشگاه قصد دارم‌تا c1 هم ادامه بدم.
سوالم از محضرتون این بود که آیا امکانش هست بعد از ورود به آلمان از طریق دانشگاه تغیر رویه داد و فرضا دوره های ausbildung و یا bruf ausbildung رو آغاز کرد و دانشگاه رو کاملا کنار گذاشت؟یا اینکه از لحاظ قانونی برای اقامت مشکل ایجاد میکنه؟
و اینکه عموما پیشنهاد خود شما به افرادی با شرایط من چیه؟در شرایط من عموما بهتره مستقیم برای دانشگاه اقدام کرد یا برای دوره های ausbildung?

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمودرضا

سلام وقتتون بخیر .
پیشنهاد ما به شما اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ هست و با توجه به شرایط سنی و سطح زبانتون پیشنهاد میشه که سریعتر اقدام کنید تا شانس بالاتری داشته باشید .

سامان

سلام من سامان شهابی هستم 17 سالمه و میخوام برنامه نویسی و زبان آلمانی رو تا سطح بی 2 یاد بگیرم (برای برنامه نویسی هم مدرک بین امللی میگیرم)آیا امکان آوسبیلدونگ با مدرک تحصیلی سیکل یا همون نهم دبیرستان هست یا ن در ضمن یه دایی هم توی آلمان دارم خواستم بپرسم میتونه کاری کنه واسم ؟
ممنون و خسته نباشید

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سامان

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز دیپلم است .

امیر

سلام،وقتتون بخیر
18 سالمه و دیپلم تجربی دارم با معدل بالای ۱۵
سطح زبانم تا سطح B2هست.
امکان پذیرش به عنوان دستیار دندانپزشک رو دارم؟
اگه میشه راهنمایی کنید.
ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر

سلام وقتتون بخیر .
شرایط سنیتون مناسبه اما باید زمانی که قصد دارید پروندتون رو شروع کنید ، ظرفیت این رشته بررسی بشه .

سجاد

سلام من 21 سالمه لیسانس تدوین دارم 3 سال سابقه کاری دارم… زبان المانی و انگلیسی هم خیلی ضعیفم…. میخواستم بدونم بدون سربازی میتونم فرم پر کنم؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سجاد

سلام وقتتون بخیر . در صورتی که پاسپورت ارائه دهید امکان اقدام دارید .

حمید

سلام میخواستم بدونم آیا با شرایط من یعنی سن ۲۶ میتونم اوسبیلدنگ برنامه نویسی بگیرم البته با حقوق… بعد اگر میتونم آیا باز هم باید تمکن مالی ارائه بدم؟
ممنونم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حمید

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایط سنی شما برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ برنامه نویسی باید شرایط شما از قبیل داشتن مدرک فنی حرفه ای یا لیسانس بررسی شود.

محمد

سلام خسته نباشین من 29 سال سن دارم و مدرک ارشد مکانیک دارم 2 سال سابقه نامرتبط اما دارم. میخواستم ببینم میشه دوره آوسبیلدونگ مکانیک رو برم؟ اگه نه چی پیشنهاد میدین و باید چه سطح زبانی داشت

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
بله با توجه به شرایط شما امکان اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ مکانیک برای شما وجود دارد .
سطح زبان مورد نیاز برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان ب2 زبان آلمانی هست .

کیانا

سلام وقتتون بخیر، من ۲۳ سالمه و متاهلم و تازه شروع به اموزش زبان المانی کردم. هم مدرک فنی حرفه ای عکاسی و هم دیپلم هنرستان عکاسی دارم و ۴ سال هست که پروانه کسب اتلیه دارم و مشغولم. شغل دومم هم کاشت ناخن هست که تازه شروع کردم. ایا برای شرکت در اوسبیلدونگ باید از الان اقدام کنم یا بعد از گرفتن مدرک زبان؟
و سوال بعدی اینکه امکانش هست با داشتن مدرک فنی حرفه ای کاشت ناخن بتونم در این رشته شرکت کنم یا نه فقط برای عکاسی میتونم اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  کیانا

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایط سنیتون امکان اقدام از طریق اکثر رشته های آوسبیلدونگ را دارید .

مهدی

سلام وقت بخیر من نوزده سالمه می‌خوام در دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
شرایط سنیتون مناسبه اما برای ارزیابی دقیقتر با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

آریا

سلام خسته نباشید من 17 سال سن دارم و پایه 12 ریاضی هستم زبان المانی بلد نیستم من میتونم در رشته it آوسبیلدونگ شرکت کنم و در چه شهری ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  آریا

سلام وقتتون بخیر .
درصورتی که دیپلم داشته باشید امکان اقدام از طریق دوره های کارآموزی آلمان براتون وجود داره .

سیروان خانی

سلام من ۲۱سالمه دیپلم تجربی دارم با معدل نزدیک به هیجده خواستم برای اوسبیلدونگ شرکت کنم و سوالم این است که باید کارت پایان خدمت داشته باشم؟ بعد مدرک زبان المانی هم ایا لازم است وسوال دیگه اینکه برای ترجمه مدارک و بلیط با پول ایران چقدر هزینه لازم است؟ مرسی از موسسه خوبتون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سیروان خانی

سلام وقتتون بخیر .
باید پاسپورت را بتوانید ارائه دهید . یادگیری زبان آلمانی را میتوانید به موازات پروندتون شروع کنید و در ارتباط با سوال آخر شما : هزینه ترجمه مدارک شما چیزی بین 2 تا 5 میلیون تومان خواهد شد .
برای اطلاع از هزینه پرواز ها با آژانس های هواپیمایی در ارتباط باشید.

مجتبی

سلام وقت بخیر
من ۳۰ سالم هست و ۵سال سابقه کاری در روابط عمومی یکی از شرکت های بزرگ با ۲۰هزار پرسنل را دارم، دارم شروع میکنم زبان آلمانی خوندن – میخواستم ببینم غیر از پرستاری که دولت حقوقی نمیده بهشون برای گذروندن دوره آسبیلدونگ آیا دوره‌ای در آسبیلدونگ هست که حقوق بده و شرایط سنی من بهش بخوره؟ ضمن اینکه رزومه قوی و خوبی در خصوص برنامه‌های طراحی و تدوین دارم باتوجه به شرایط کاریم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مجتبی

سلام وقتتون بخیر .
در طول دوره آوسبیلدونگ پرستاری کمک هزینه دریافت خواهید کرد و با توجه به شرایط سنیتون برای این دوره امکان اقدام دارید .

مینا

سلام من 22 سالمه سابقه کاری ندارم زبان هم بلد نیستم معدل بالایی هم ندارم برای خودم طراحی لباس خوندم برای من شرایطش چطوریه خودم حدس میزنم که خیلی سخت باشه.

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مینا

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به مناسب بودن شرایط سنیتون امکان اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ برای شما وجود دارد و شانس بالایی خواهید داشت .

فریبا

با سلام من 40 سالمه، لیسانس آلمانی دارم اما خیلی ساله گذشته و تقریبا نیاز به ریویو و کلاس دارم. کار فعلیم ترجمه انگلیسی هست، چند سالی هم حسابدار شرکت بودم و گواهی فنی حرفه ای حسابداری دارم، به نظرتون شانسی دارم از این طریق اقدام کنم یا مثلا دوره خاصی رو بگذرونم با توجه به سن ام؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فریبا

سلام وقتتون بخیر .
بله با توجه به شرایط سنی شما ، بهترین گزینه برای شما اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ پرستاری کشور آلمان هست .

علی

سلام ایا امکان برداشته شدن اوسبیلدونگ برای ایرانیان تا 3سال دیگه وجود داره؟چون می خوام سربازی رو برم و بعد برای اوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنم.گفتم که وقتم تلف نشه

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی

سلام وقتتون بخیر .
امکان تغییر قوانین مهاجرتی وجود داره اما در حال حاضر چنین خبری مستند نیست .

h

سلام من مدیر کنترل کیفیت در کارخانه گلاب و عرقیات هستم و مدت یک سال سابقه بیمه و به
طور کلی دو سال سابقه کار دارم.
مدرک زبان آلمانی
و انگلیسی ندارم آیا میتونم این طرح رو شرکت کنم؟ هزینه اش چطوره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  h

سلام وقتتون بخیر .
شرایط سنیتون هم حتما باید بررسی بشه تا جواب دقیقی بهتون داده بشه .

سام

سلام من 21 سالمه و دارم المانی یاد میگیرم میخواستم بدونم اوسبیلدونگ هر رشته ای بخوایم میتونیم درخواست بدیم یا الزاما باید مرتبط با سابقمون باشه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سام

سلام وقتتون بخیر .
خیر نیازی نیست با توجه به شرایط سنیتون در اکثر رشته های این دوره میتوانید شرکت کنید .

مسعود

سلام و وقت بخیر
من 32 سالمه لیسانس گرافیک دارم با سابقه کار مرتبط حدود 9 سال و رزومه خوب
میتونم برای آوسبیلدونگ اقدام کنم
متاسفانه برای جاب سیکر و آفر رشته من در لیست مشاغل مورد نیاز نیست
ممنون میشم راهنمایی کنید

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مسعود

سلام وقتتون بخیر .
در زمینه گرافیک خیر متاسفانه . اما از طریق آوسبیلدونگ پرستاری امکان اقدام دارید .

مسعود

یعنی برای آوسبیلدونگ رشته گرافیک که توی آوسبیلدونگ هست نمیشه اقدام کرد؟ فقط پرستاری؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مسعود

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه محدودیت سنی وجود داره برای این رشته .

مهر

سلام
من ۳۷ ساله ام و لیسانس ریاضی دارم و همزمان مدرک دوره کمک پرستاری دارم که زیر نظر سازمان نظام پرستاری دوره دیدم . و گواهی های فنی آرایشگری متعدد دارم. آیا میتونم اسبیلدونگ شرکت کنم؟ سطح زبانم فعلا A1 هست. آیا روشی برای مهاجرت من وجود داره به المان؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهر

سلام وقتتون بخیر .
بله میتوانید از طریق دوره آوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنید .

محمد

سلام خسته نباشید بنده ۲۲ سالمه دیپلم ریاضی دارم اما مودلم پایینه. معدل کل حدود ۱۳ و معدل کتبی حدود ده. الانم کلاس زبان آلمانی میرم. برای حدود سال اینده میخوام از طریق ترکیه مدرک زبان بگیرم و از سفارت آلمان در ترکیه اقدام کنم. ایا شانس قبولی در اوسبیلدونگ برای رشته مکانیک خودرو دارم؟ سابقه کار ندارم. کارت پایان خدمت دارم. ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
میتوانید برای دوره های آوسبیلدونگ از داخل ایران اقدام کنید و به موازات شروع پروندتون زبانتون رو تکمیل کنید .

محمد

سلام وقتتون بخیر
من 21 سال دارم و حدودا 3 سال سابقه کار در خصوص دوربین و دزدگیر و جریان ضعیف دارم، مدل زبان آلمانی A1 و در حال ارتقا میباشد. میخواستم بدونم برای آوسبیلدونگ مکاترونیک یا مکانیک میتونم اقدام کنم و از بعد b2 چقدر طول میکشه. ممنون

مدیر
mona akhgari
پاسخ به  محمد

سلام بله چون سنتون پایینه میتونید اقدام کنید. نیازی نیست مدرک زبان رو حتما بگیرید. چون پروسه کاریتون 1 سال تا 1سال ونیم طول میکشه. شما میتونین توی این مدت b1 رو بگیرید و کافیه.

مهدی
پاسخ به  mona akhgari

سلام من دانشجوی فیزیوتراپی هستم یک سال مونده ک تموم کنم درسمو،۲۲ ساله هستم و معدلم ۱۵ هست،معدل دیپلم بالایی ندارم،زبانمم شروع کردم که بخونم،میخواستم بدونم واسه اوسبیلدونگ شانسی دارم؟و اینکه تا چند سالگی میتونم اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
بله شانس بالایی خواهید داشت تا 23 سالگی میتوانید در اکثر رشته های دوره آوسبیلدونگ شرکت کنید .
یادگیری زبان رو هم میتوانید به موازات شروع پروندتون تکمیل کنید .

پویا

سلام میخواستم بپرسم که برای مهاجرت از طریق آوسبیلدونگ برای خدمت سربازی مشکلی پیش نمیاد برامون و میتونیم وثیقه بزاریم؟ گفتم شاید شرایطش با تحصیلی از طریق دانشگاه فرق بکنه
ممنونم

مدیر
mona akhgari
پاسخ به  پویا

سلام خیر مشکلی پیش نمیاد و با گذاشتن وثیغه میتونین اقدام کنید.

فهیمه فانی

با سلام. طبق تحقیقات خودم آلمان نیاز به پرستار داره. پرستاری از صفر شروع کنم بهتره یا معماری؟ و اینکه چطور همسرم هم میتونه بیاد راهی هست؟

مدیر
mona akhgari
پاسخ به  فهیمه فانی

سلام بستگی به علایق خودتون داره . میتونین پرستاری اقدام کنید. ولی اگر سنتون بالای 25 سال باشه برای اوسبیلدونگ معماری نمیتونید اقدام کنید. در این صورت اگر بالای 2 سال سابقه کاری با بیمه دارین میتونین برای جاب افر معماری اقدام کنید.

Ali

سلام وقت بخیر بنده ۲۱سالمه دانشجوی کارشناسی نرم‌افزار کامپیوتر هستم . مدرک فنی حرفه‌ای جوشکاری و طراحی وب بدون سابقه کار دارم زبان آلمانی A1 درحال حاظر ولی درحال ارتقا هستم .
برای مهاجرت به آلمان شما ویزای کار یا اوسبیلدونگ کدوم را پیشنهاد میکنید .
ممنون میشم پاسخ بدید.

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Ali

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایط سنی و رزومتون آوسبیلدونگ آلمان بهتون پیشنهاد میشه .

زینب

سلام وقت بخیر من خانم ۳۲ و کارشناسی ناپیوسته الکترونیک دارم فارق التحصیل ۹۱ بدون سابقه کاری مرتبط و دوستم کاردانی عمران ۲۳ ساله و دارای معافیت خدمت هستن ، چقدر امکان پذیرش ما برای دوره های اسپیلدونگ وجود داره؟ و اینکه چطور میتونیم لیست رشته های آموزشی رو ببینیم ؟ تشکر

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  زینب

سلام وقتتون بخیر .
شما برای آوسبیلدونگ پرستاری و دوستتان از طریق آوسبیلدونگ عمران و یا سایر رشته های آوسبیلدونگ امکان اقدام دارید .

سمی
پاسخ به  زینب

سلام وقت بخیر من دیپلم فنی حرفه ای صنایع شیمیایی دارم ۳۰ ساله میتونم بدای اسبیلدونگ پرستاری اقدام کنم؟

مدیر
mona akhgari
پاسخ به  سمی

سلام اگه بالای 2 سال سابقه کاری همراه بیمه دارین برای جاب افر هم میتونید اقدام کنید. برای پرستاری اوسبیلدونگ هم امکانش هست. بازم بیشتر باید شرایطتون بررسی بشه. مایل بودین فرم مشاوره پر کنید تا کارشناساا باهاتون تماس بگیرن و راهنماییتون کنن.

محمد

سلام من 32 سالمه رشتم هم لیسانس نرم افزار کامپیوتر هست و چهار پنج سالی هم رزومه کاری دارم امکان گرفتن این نوع وایزا واسه 32 سال سن فراهم هست؟ و نیاز به تمکن مالی هم داره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
آوسبیلدونگ محدودیت سنی دارد و تنها رشته ای از این دوره که شما میتوانید شرکت کنید آوسبیلدونگ پرستاری هست .
اما اگر در زمینه لیسانستون سابقه کار داشته باشید میتوانید مستقیما وارد بازار کار کشور آلمان شوید .

مسعود

سلام وقت بخیر بنده متاهل هستم و35 سال سن دارم میخواستم بدونم میتونم برای دوره های آوسبیلدونگ اقدام کنم. رشته درسی هم کاردانی برق قدرته میشه راهنمایی کنید

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مسعود

سلام وقتتون بخیر .
برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ با توجه به شرایط سنیتون باید سایر شرایطت شما هم ارزیابی بشه برای این کار میتوانید با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

Negar

سلام من ۲۱ سالمه دیپلم تجربی دارم مدرک زبان b2 دارم میتونم برای کار آموزی توی آلمان اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Negar

سلام وقتتون بخیر .
بله شرایط اقدام برای دوره های کارآموزی آلمان را دارید .

S_D/P_N

سلام من 18 سالمه و دیپلم رشته انسانی دارم ولی مکانیکم میخواستم تو اوس بیلدونگ ثبت نام کنم میشه راهنماییم کنین؟؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  S_D/P_N

سلام وقتتون بخیر .
بله با توجه به شرایط سنیتون اگر مدرک دیپلم داشته باشید امکان اقدام در دوره های آوسبیلدونگ آلمان برای شما وجود دارد .

کمند

سلام وقت به خیر.بنده ۳۵ سال سن دارم و۶سال کمک پرستار بودم و لیسانس مدیریت بازرگانی دارم ولی سابقه کار ندارم.به نظرتون میتونم مهاجرت کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  کمند

سلام وقتتون بخیر .
بله از طریق آوسبیلدونگ پرستاری آلمان شانس بالایی خواهید داشت .

زهرا نجفی جهانی

با سلام. من 20 سالمه دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هستم و تسلط قابل قبولی بر روی انگلیسی دارم. در یادگیری زبان های مختلف استعداد دارم و به زبان کره ای هم تسلط نسبی دارم به همین دلیل میتونم در مدت زمان کوتاهی به سطح b2 آلمانی برسم. آیا بدون تمکن مالی میتونم برای آوسبیلدونگ اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
بدون ارائه تمکن مالی خیر اما تمکن مالی با توجه به میزان کمک هزینه دریافتی شما در طول دوره کاهش میابد .

حمید

با سلام
من 30 سال سن دارم نزدیک 8 ماهه دارم زبان المانی سطح b1 میخونم
میخوام برای ویزای اوسبیلدونگ رشته IT اقدام کنم و لیسانس شیمی دارم
ایا برای اخذ این ویزا شانسی دارم ؟
و اگه رشته IT شانسم کمه کدام رشته رو پیشنهاد می کنید ؟

با تشکر

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حمید

سلام وقتتون بخیر .
برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ IT با سن 30 سال ، پروندتون کمی ریسک دارد اما این امکان برای شما وجود دارد که با شرکت در دوره پرستاری این ریسک را از بین ببرید .

میلاد معجری

سلام
من ۱۹ سالمه پایان خدمت‌ندارم و پاسپورت هم ندارم
برای مکانیک ماشین میخوام شرکت کنم
دیپلم انسانی دارم و حقوق میخونم ترم ۲ ام
ایا میتونم اقدام کنم؟
و اینکه حتما باید خدمت رو تموم‌کنم ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  میلاد معجری

سلام وقتتون بخیر .
برای مهاجرت داشتن پاسپورت الزامی هست . برای مهاجرت تحصیلی باید سایر شرایطتون از قبیل معدل و … ارزیابی شود .
برای این کار میتوانید با شماره 02128111107 تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید .

عرفان

سلام این روش چقدر زمان میبره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  عرفان

سلام وقتتون بخیر .
حدود 1 سال

محمدامین

سلام خسته نباشید من 18سالمه و دیپلم رشته تجربی دارم خب سربازی هم نرفتم و هنوز زبان آلمانی در سطح ضعیف هستم میتونم وقتی که زبانمو اوکی کردم برای آوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنم ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمدامین

سلام وقتتون بخیر .
میتونید در حال حاضر که ظرفیت دوره پرستاری موجود هست در این دوره شرکت کنید و به موازات پرونده سطح زبان خود را تقویت کنید .

میلاد

سلام وقت بخیر
من 37 سالمه و دیپلم مکانیک خودرو دارم . متاهل . بدون فرزند
10 ساله که تکنسین پیانو هستم و از بازرگانی معتبر واردات پیانو سرتیفیکیت دارم که این بازرگانی با کمپانی زایلر آلمان و سمیک کره جنوبی همکاری دارن
با توجه به سابقه کاری میتونم برای آوسبیلدونگ اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  میلاد

سلام وقتتون بخیر .
بله امکان اقدام براتون وجود دارد اما باید سایر شرایطتون هم بررسی شود .

مهسا

سلام من 24 سالمه لیسانس مدیریت جهانگردی دارم . زبان آلمانی تا سطح B1 خواندم . آیا میتوانم برای اسبیلدونگ اقدام کنم ؟ چه رشته هایی ؟ ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهسا

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید اقدام کنید ولی باید سایر شرایطتون هم بررسی بشه .

حسام

سلام خسته نباشید من آقا هستم ۳۱ سال دارم و دیپلم کامپیوتر اگر با معلم خصوصی آلمانی یاد بگیرم بعد از ۶ یا ۷ ماه میتونم برای اسبیلدونگ اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حسام

سلام وقتتون بخیر .
باید سایر شرایطتون هم ارزیابی بشه اما به صورت کلی در حال حاضر میتوانید برای دوره آوسبیلدونگ ( متناسب با شرایط خود ) اقدام کنید و به موازات پرونده سطح زبان آلمانی خود را ارتقا دهید .

مریم
پاسخ به  حسام

سلام. وقت بخیر
ممنون میشم شهرهایی که معمولا اوسبیلدونگ پرستاری دارن( اگر در زمان درخواست ظرفیت داشته باشن)رو بفرمایید.

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مریم

سلام وقتتون بخیر .
کلن ، برلین ، هامبورگ و ….

م

سلام. من 35 سالمه. مدرک شیرینی پزی و نان پزی فنی حرفه ای دارم و فوق لیسانس زبان هم هستم. با توجه به شرط سنی می تونم اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  م

سلام وقتتون بخیر .
برای دوره های آوسبیلدونگ پرستاری میتوانید اقدام کنید .

Amirali

سلام خسته نباشید
من 19 سالمه و میخوام دوره های اسبیلدونگ ثبت نام کنم تمکن مالی حدود 1500 یورو است
میشه ی مشاوره بدین ک چقد تمکن مالی لازمه؟ پایان خدمت هم دارم

فرهاد

سلام وقت بخیر
تمکن مالیه لازم برا تحصیل دانشگاهی و اوسبیلدونگ یکیه یا اوسبیلدونگ کمتره؟
من حدود 2000 یورو تمکن مالی دارم. کافیه به نظرتون؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فرهاد

سلام وقتتون بخیر .
تمکن مالی در دوره های آوسبیلدونگ کمتر است به علت این که شما در طول دوره کمک هزینه دریافت میکنید و میزان تمکن مالی لازم برای دوره آوسبیلدونگ متناسب با دریافتی شما در طول دوره متفاوت است .

مسعود

سلام
من کاردانی کامپیوتر دارم، 32 سالمه، میخوام برای آوسبیلدونگ اقدام کنم و از این طریق به آلمان مهاجرت کنم، با توجه به سنم میشه اقدام کرد؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مسعود

سلام وقتتون بخیر .
سابقه کار مرتبط با کامپیوتر دارید ؟

مریم
پاسخ به  مسعود

سلام من ۱۷ سالمه رشته حسابداری سال دیگه میخواستم اقدام کنم برای دوره آوسبیلدونگ میشه بگید کلا هزینه چقدر در میاد هزینه از ایران رفتن ب آلمان و هزینه های اونور کلا رو هم چقدر میشه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مریم

سلام وقتتون بخیر .
برای اطلاع از هزینه ها لطفا با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنماییتون کنند .

سحر

سلام ببخشید میگن کسی نتونسته از سفارت از طریق اوسبیلدونگ موفق به مهاجرت به المان بشه
خواستم بپرسم همینطور هست ؟
من ۲۱ سالمه و تازه دارم زبان المانی رو شروع میکنم و میخوام برای اوسبیلدونگ یا sport یا photography اقدام کنم ، شانسی دارم ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سحر

سلام وقتتون بخیر
خیر ویزای آوسبیلدونگ صادر شده و اپلای های زیادی در این زمینه گرفته شده است .

Matin

سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه دیپلم فنی حرفه ای دارم ولی هنوز سربازی نرفتم میتونم ویزای آوسبیلدونگ بگیرم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Matin

سلام وقتتون بخیر .
در صورتی که پاسپورت داشته باشید، شرایطتون قابل ارزیابی هست .

ملیکا

سلام وقت بخیر من یک سال دیگ دیپلمم رو مییگیرم و از الان دارم آلمانی میخونم تا به سطح b2 برسم
چطوری میتونم در دوره های آوسیبلدونگ شرکت کنم؟ چطور باید ثبت نام کرد از چه طریقی

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ملیکا

سلام وقتتون بخیر .
برای ثبت نام د راین دوره ها کافیست با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنماییتون کنند .

شراره اقبالی

سلام و روزبخیر… به عنوان همسر دانشجو که با ویزای پیوست به آلمان میروم آیا میتونم توی دوره های آسبیلدونگ شرکت کنم… سن ۳۰ سال

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
با توجه به شرایط سنیتون ، آوسبیلدونگ پرستاری گزینه مناسبی براتون هست .

Nasir

سلام
میخواستم بدونم کسی که هم دیپلم داره و هم شرایط زبان آلمانی رو داره و میخواد دوره آوسبیلدونگ رو بگذرونه شرط سربازی چی میشه ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Nasir

سلام وقتتون بخیر .
اگر پاسپورت داشته باشید مانعی نداره .

mojtaba

سلام خسته نباشید برای شرکت در دوره های اسبیلدونگ شرط معدل هم لازمه
و سطح زبان هم حتما باید b2 باشه؟
ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  mojtaba

سلام وقتتون بخیر .
خیر شرط معدل وجود ندارد .
سطح زبان متقاضی بستگی به رشته شما در این دوره دارد ولی پیش نیاز اکثر رشته ها سطح B2 زبان آلمانی است .

عباس

سلام من 28سالمه اخرای 28 مدرکم کارشناسی ارشد رشته باستان شناسی هسته اما میخوام اسبیلدونگ شرکت کنم کارت پایان خدمت هم دارم مجرد هم هستم همین دوسال سربازی طول کشیده پاسپورت هم روگرفتم فقط سنم مشکل نداره چون 2ماه دیگه 29میشم گفتم بپرسم گیر نمیدن اما کارشناس تون گفت مشکلی این 1سال نیست

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  عباس

سلام وقتتون بخیر .
مشکلی نیست میتونید برای آوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنید .

حسین

سلام ببخشید وقتتونو گرفتم
میخواستم بدونم برای آوسبیلونگ پرستاری یا مراقبت از سالمندان سفارت چقدر تمکن مالی از ما میخواد؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حسین

سلام وقتتون بخیر .
میزان تمکن مالی شما بستگی به میزان کمک هزینه دریافتی شما در طول کارآموزی دارد .

سجاد

با سلام،
برای اوسبیلدونگ مثل مهاجرت تحصیلی مجوز خروج از کشور برای کسانی که سربازی نرفتن میدن یا نه؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سجاد

سلام وقتتون بخیر .
برای آوسبیلدونگ هم باید بتونید پاسپورتتان را بگیرید .

سینا

سلام روزبخیر
بنده ۲۰ساله هستم و هنوز سربازی نرفتم
آیا میتونم برای دوره های آوسبیلدونگ اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سینا

سلام وقتتون بخیر .
در صورتی که دیپلم و پاسپورت داشته باشید بله میتونید .

صفا
پاسخ به  سینا

سلام..من مهندسی معماری (کارشناسی)خوندم و ۳۱ سالمه.میخواستم بدونم میتونم در آوسبیلدونگ های طراخی داخلی، دکوراسیون یا معماری شرکت کنم؟
و اینکه آوسبیلدونگی رو در زمینه معماری و دکوراسیون پیدا نکردم..میشه راهنمایی کنید لطفا

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  صفا

سلام وقتتون بخیر .
باید سایر شرایطتتون هم بررسی بشه . برای این کار لطفا با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

mahdi

با سلام وعرض ادب خدمت شما
بنده دانشجوی سال آخر رشته مدیریت بیمه مقطع کارشناسی هستم.همچنین در حال یادگیری زبان آلمانی می باشم.به نظر شما پیرامون دوره های آوسبیلدونگ شانسی برای من وجود داره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  mahdi

سلام وقتتون بخیر .
بله این شانس رو دارید .

Hasan

سلام خسته نباشید. 26سالمه و لیسانس نقشه کشی معماری دارم. درحال یادگیری زبانم. از طریق آوسبیلدونگ اقدام کنم بهتره یا با ویزای کاری بیام؟؟؟

بعد تو آلمان وضعیت کاری در رشته نقشه کشی معماری و دکوراسیون داخلی چجوریه؟ امیذب
امیدی هست؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Hasan

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه رشته شما رشته مناسبی برای کار در کشور آلمان نیست .
از طریق آوسبیلدونگ اقدام کنید خیلی بهتره براتون .

Matin
پاسخ به  Hasan

سلام
ویزای آوسبیلدونگ نیاز به تمکن مالی داره؟؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Matin

سلام وقتتون بخیر .
بله ولی بستگی به میزان کمک هزینه شما دارد .

زهرا
پاسخ به  Matin

سلام وقت تون بخير
من 23سالمه هستم لیسانس اما هنوز مدرک آلمانی نگرفتم تا چه زمانی وقت دارم اقدام کنم یعنی تا سال آینده میشه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  زهرا

سلام وقتتون بخیر .
باید پروندتون رو شروع کنید و به موازات پروندتون زبان آلمانی رو تکمیل کنید .

علی اصغر

سلام من دیپلم انسانی دارم زبان انگلیسی و المانی مدرک لازم رو دارم ۲۰ سالمه و پاسپورت هم دارم
چه مشاغای از طریق اسبیلدونگ برای رشته انسانی قابل تحصیله تا اقدام کنم
تشکر

مهاجر

با سلام و وقت بخیر
من الان 16 سالمه و کلاس دهم هستم و میخواستم بدونم که اگر بخواهم بعد از دوسال سربازی یعنی چهار سال دیگه اقدام کنم برای دوره های آوسبیلدونگ تا اون موقع این شیوه برای مهاجرت هنوز امکان پذیر هست یا اینکه ممکن هست تا 4.5 سال دیگه دیگه نتونیم با آوسبیلدونگ بریم آلمان؟
و اینکه اگه نشد چیکار باید بکنیم چون بلاخره از الان باید زبان آلمانی رو بخونم و کنکور هم نباید بدم میخواستم بدونم با این کارها یه موقع 4 سال دیگه نگن که نمیشه رفت آلمان کلا از هیچ روشی؟؟؟؟؟
اگر ممکن هست یه راهنمایی بکنید… خیلی ممنونم…

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهاجر

سلام وقتتون بخیر .
قوانین مهاجرت ممکن هست تا 4 سال آینده تغییر کند .

مهدی

سلام و خسته نباشید ببخشید در مورد اسبیلدونگ المان ؛ من ۳۷ سالمه و مدرک زبان المانی ندارم و الان میخوام اقدام کنم ایا شرکت در اسبیلدونگ برایم ممکن است احتمال رد ویزا به خاطر شرایط سنی و نرسیدن نمره زبان المانی در حد مطلوب برایم وجود ندارد ممنون اگه راهنماییم کنید

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
شما به دلیل شرایط سنیتون میتونید در دوره آوسبیلدونگ پرستاری شرکت کنید ، مشکلی نیست .

محمد

عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما؛
بنده دوتا سوال داشتم
سوا اولم این هست که برای اثبات اینکه تمکن مالی داریم، صرفا گرفتن نامه از طرف بانک کفایت میکند یا حتما باید این پول را وارد کشور آلمان کنیم؟

سوال دومم هم این هست که با کمک هزینه ای که دریافت میشه ، نمیشه مقدار پول کمتر از 10000 یورو رو نشان داد برای اثبات تمکن مالی؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
در جواب سوال اول شما : نامه باید از بانک داشته باشید و یا پول رو به سفارت نشان دهید . و اینکه این پول رو باید با خودتون به آلمان ببرید .
در جواب سوال دوم شما : بله میشه . بسته به میزان کمک هزینه شما متغیر خواهد بود .

محمد

با سلام افرادي كه بالاي ٢٥ سال سن دارند براي شركت در دوره هاي اوسبيلدونگ بايد براي كدام ويزا اقدام كنند؟
ويزاي كاري يا ويزاي تحصيلي؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر
افراد بالای 25 سال فقط در رشته پرستاری این دوره میتوانند شرکت کنند .

s

سلام و عرض ادب
با مدرک بین المللی باریستا میشه مهاجرت کاری به المان کرد ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  s

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه

حانیه

سلام وقت بخیر
من ۲۳ سالم هست و دیپلم تجربی دارم دوره داروشناسی و اورژانس و در جهاد دانشگاهی گذروندم و مدرکم قابل ترجمه هست
مدرک ب ۱ گوته رو در سال ۲۰۱۷ گرفتم خواستم بدونم برای ویزای اوسبیلدونگ لازم هست دوباره امتحان گوتا بدم
و میخواستم بدونم از کجا برای ویزای اوسبیلدونگ باید اقدام و شروع کنم ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حانیه

سلام وقتتون بخیر .
خیر ، نیازی نیست که مجدد امتحان بدید .
برای شروع باید پروسه رو به موسسه ای که در این زمینه سابقه کاری خوبی دارند محول کنید تا تمامی مراحل به درستی انجام شود .

Sara

سلام وقتتون بخیر باشه من ۲۰ سالمه‌ و رشته روانشناسی هستم . میخاستم ببینم میتونم از طریق آوسبیلدونگ آرایشگری اقدام کنم؟و شانس پذیرش دارم؟
و اینکه من الان دارم سطح آ دو آلمانی رو میخونم ، از الان باید وقت سفارت بگیرم؟یا مدرک زبانمو بگیرم بعد وقت سفارت بگیرم؟
سپاس از سایت بسیار خوبتون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Sara

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید اقدام کنید ولی بستگی به این داره که چه زمانی اقدام کنید که ظرفیت این رشته پر نشده باشد .
وقت سفارت رو موسسه ای که کار های اپلایتون رو انجام میدند ، براتون میگیرند.

محمد علی سعیدی راد

سلام وقت بخیر. من ۲۲ سالمه و لیسانس تربیت بدنی دارم میخوام برای ویزای آسبیلدونگ اقدام کنم . تو این شرایط کرونا آیا سفارت وقت میده یا اگه میده چقدر طول میکشه حدودا تا نوبت من ؟!؟! بهتر نیست توی این زمان برای مهاجرت از طریق خوندن ارشد اقدام کنم یا میتونم همزمان واسه این دو مورد از سفارت نوبت بگیرم؟؟ با سپاس

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
بهتره که از ابتدا برای آوسبیلدونگ اقدام کنید .
زمان وقت سفارت شما یک سال ، یک سال و دو سه ماه زمان میبره .

نگار

سلام وقت بخیر من 36 سال سن دارم و کارشناسی ارشد مدیریت خوندم آیا میتونم در دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنم ؟ و آیا همسرم هم که 41 سال سن دارد میتواند شرکت کند رشته تحصیلی ایشان مدیریت تکنولوژی است؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  نگار

سلام وقتتون بخیر .
آوسبیلدونگ محدودیت سنی دارد ، به همین دلیل شما میتوانید در آوسبیلدونگ پرستاری شرکت کنید .

علی

سلام.من 23 سالمه و لیسانس رشته ایمنی صنعتی رو دارم.میخواستم بدونم من امکان مهاجرت و پذیرش المان از طریق ویزای آوسبیلدونگ را دارم؟؟
و اینکه چقدر شانس پذیرش برای من با این شرایطی که دارم وجود داره؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید برای دوره های آوسبیلدونگ اقدام کنید . فقط توجه داشته باشید این آخرین سالی هست که میتونید بدون محدودیت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان شرکت کنید .

مهدی

سلام خسته نباشبد
منظورتون از محدودیدت دوره اوسبیلدونگ چیه؟؟
مگه چه محدودیدت هایی داره؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی

سلام وقتتون بخیر .
محدودیت سن و ظرفیت .

كاربر

سلام.ايا ميشه براي اوسبيلدونگ ويزا گرفت؟
يا حتماً بايد اول دانشجويي اقدام كرد ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  كاربر

سلام وقتتون بخیر .
خیر میتونید مستقیما اقدام کنید .

علی

سلام وقتتون بخیر….ببخشید من در زمینه اپلای کردن مدارکم برای کارفرمایان که آوسبیلدونگ ارائه دادن مشکل دارم میخواستم بپرسم اگه اقدام کنم به موسسه شما این کارو برام انجام میدن؟؟؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی

سلام وقتتون بخیر .
موسسه ما صفر تا صد پرونده ها رو انجام میدهد.

پگاه دریایی

سلام منمن لیسانس حقوق هستم و ۲۸ سال سن دارم و همسرم بدون تحصیلات ۱۵سال سابقه کاری در مورد صنعت چاپ از جمله اپراتوری و مکانیکی و برق دستگاه های چاپ رو دارن که صنعتی متعلق به آلمان هست بنظرتون برای مهاجرت و کار در آلمان برای ما فرصتی هست؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایی

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  پگاه دریایی

سلام وقتتون بخیر .
برای دریافت ویزای کار کشور آلمان درصورتی میتونید اقدام کنید که در زمینه تخصصتان مدرک فنی حرقه ای داشته باشید .

محمد

سلام خسته نباشید ببخشید واسه ویزا آوسبیلدونگ باید از چه طرقی اقدام کنیم؟ یعنی اول باید از سفارت وقت بگیرم بعد دنبال اون دوره بگردیم یا بالعکس؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد

سلام وقتتون بخیر .
بله باید در ابتدا وقت سفارت بگیرید .

ماهی

درود برشما ،من لیسانس حسابداری هستم ،سن۳۲,هیچکدوم از دوره های کارآموزی رو نمیتونم شرکت کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ماهی

سلام وقتتون بخیر .
میتوانید دوره های آوسبیلدونگ پرستاری را در آلمان بگذرانید .

هستی حسین زاده

سلام من‌25‌سالمه و مدرک‌کارشناسی مترجمی زبان دارم
به مدت یک‌سال هم هست که تو شغل املاک مشغول کار هستم زبان انگلیسیمم خوبه بنظرتون تو‌ چه رشته از کاراموزی میتونم‌شرکت‌ کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
چون سن شما تا زمانی که ویزا را دریافت کنید از محدوده سنی خارج میشه میتونید برای دوره آوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنید .

امیر

سلام من بیست سالمه و مدرک b1 دارم و دانشگاه میرم دوتا دوره مرتبط با پرستاری توی هلال احمر گذروندم و علاقه مندم که دوره آوسبیلدونگ پرستاری رو تو آلمان ادامه بدم تمکن مالیم حداکثر 7000 یورو هست آیا با این مقدار امکان وجود داره ؟ و اینکه من باید پذیرش از یک مرکز بگیرم و بعد برای ویزا اقدام کنم یا باید ویزای آوسبیلدونگ بگیرم و بعد توی آلمان دنبال آوسبیلدونگ بگردم ؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر

سلام وقتتون بخیر .
شما از ایران برای دوره آوسبیلدونگ اقدام میکنید و بعد ویزای آن را دریافت خواهید کرد .

یاسمین

سلام وقت بخیر
من 19 سالمه رشته مهندسی هوافضا میخونم زبان انگلیسیم خیلی خوبه میخواستم ببینم چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  یاسمین

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید در هرکرام از رشته های دلخواهتان در آوسبیلدونگ شرکت کنید چرا که سنتون مناسبه .

شروین

سلام من ۲۳ سالمه میخواستم بدونم شرایط آوسبیلدونگ آشپزی چجوریه میزان دریافتی حین کارآموزیش چقده و بعد از پایان دوره چقد میتونیم درآمد داشته باشیم و آیا مدرک خاصی میخواد؟یعنی باید مدارک آشپزی داشته باشیم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  شروین

سلام وقتتون بخیر .
کمک هزینه دریافتی شما در طول دوره آوسبیلدونگ بستگی به نوع آوسبیلدونگ شما دارد .
در ارتباط با مدرک : خیر داشتن دیپلم کفایت میکند .

پویا

سلام
ببخشید معدل دیپلم مهم است؟
من معدل دیپلمم 16.91 هست
آیا میتوانم برای دوره های آوسبیلدونگ اقدام کنم؟

مدیر
mona akhgari
پاسخ به  پویا

بله شرط مهم دوره های اوسبیلدونگ زیر 25 سال بودن هست و مدرک زبان b1 که تو طول پروسه پروندتون میتونید بگیرید راحت. برای اگاهی از نحوه اقدام میتونین با ما تماس بگیرید تا کارشناسامون راهنماییتون کنن.

حمید

سلام
روزبخیر
من 33 سال دارم و دیپلم کامپیوتر و کاردانی ناپیوسته علمی و کاربردی در رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات دارم و سابقه کار بدون بیمه بیشتر از 3 سال دارم در شرف گرفتن مدرک b1 هستم. در ضمن برنامه نویس هستم و سابقه شرکت در استارتاپ آپ ویکند دارم که همچنین گواهینامه انگلیسی بین المللی شرکت در دوره های سه روزه استارتاپ ویکند را دارم که در یکی از آن ها موفق به رتبه دوم و سوم و در یکی دیگر موفق به کسب مقام شایسته تقدیر گشته ام. و در حال حاضر در حال راه اندازی استارتاپی هستم که حداکثر 4 ماهه راه اندازی خواهد شد. آیا می توانم برای ویزای آوسبیلدینگ یا جستجوی کار و یا جاب آفر اقدام نمایم.
موسسه ZAB مدارک کاردانی را برای تایید قبول نمی کند.
در سایت آنابین دانشگاه علمی و کاربردی H+ هست ولی رشته و مقطع تحصیلی وجود ندارد که باید توسط ZAB اقدام به تایید نمایید که آن هم در سایت ZAB نوشته که کار تایید برای مقطع کاردانی را انجام نمی دهد.
ممنون هستم که راهنمایی می نمایید
با تشکر از راهنمایی شما

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حمید

سلام وقتتون بخیر .
برای آوسبیلدونگ پرستاری میتونید اقدام کنید چرا که دوره های آوسبیلدونگ محدودیت سنی دارند .
برای دریافت جاب آفر نیاز به ارائه سابقه کار با بیمه دارید .

Aida

سلام می خواستم بدونم برای رشته طراحی جواهرات آوسبیلدونگی هست؟ و اگر هست ، در آلمان این رشته به درد بخور هست و بازار کاری داره؟!

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Aida

سلام وقتتون بخیر .
بله این رشته و مشابه آن در دوره های آوسبیلدونگ وجود دارد.
از نظر بازار کار : میتونید انتخاب های بهتری هم داشته باشید .

محمدرضا

باسلام
بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی نفت گرایش حفاری مقطع کارشناسی هستم و الان ۲۳ سالمه و قصد اعزام به سربازی دارم. کلیه نرم افزارهای تخصصی نفت و hse دوره های ابزاردقیق و بازرسی جوش همراه با مدرک معتبر گذراندم و مدت کوتاهی است با مجموعه شما اشنا شدم
سوال اولم: بعداز اقدام برای ویزای آوسبیلدونگ چه مدت طول میکشه که با ویزای بنده موافقت بشه؟
سوال دوم: با توجه به صنعت آلمان به نظر شما درخواست ویزا برای نفت بدم بهتره یاhseو ابزار دقیق
سوال سوم: زبان آلمانیم صفر است.بهترین کتاب ها و کلاس هایی که میتونه بهم کمک کنه کدام است
ممنون از شما

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمدرضا

سلام وقتتون بخیر .
در جواب سوال اول شما : یک سال یک سال و دو سه ماه حدودا
جواب سوال دوم : برای رشته نفت آلمان بازار کار مناسبی ندارد ولی برای ابزار دقیق میتونید اقدام کنید . به این نکته توجه کنید که اگر قصد شرکت در آوسبیلدونگ را دارید ، محدودیتی در انتخاب رشته شما وجود ندارد . ( البته تا پایان بیست و سه سالگی شما )
جواب سوال سوم : مجموعه ما میتونه در این امر به شما کمک کند .

امیر

من مدرک تست داف دارم با یه نمره 3 و بقیه زیر 3
آیا واسه شروع کافی هست؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر

سلام وقتتون بخیر .
برای دوره آوسبیلدونگ آلمان مدرک B2 المانی کفایت میکند . ( در بعضی رشته هاB1 )

Samira
پاسخ به  امیر

سلام وقت بخیر
من۲۵سالمه لیسانس صنایع غذایی دارم
دیگه نمیتونم توی این دوره شرکت کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Samira

سلام وقتتون بخیر .
میتونید در دوره آوسبیلدونگ پرستاری شرکت کنید .

مهدی نوح پیشه

سلام‌وقت بخیر‌من ۱۸ سال سن مدرک B1دووچ و مدرک دیپلم زبان انگلیسی و دیپلم رشته ریاضی فیزیک دارم چه راهی پیشنهاد میکنید که هم بتونم زود تر اپلای کنم و دوره را شروع کنم و هم هزینه کمتری رو متحمل بشم.کدام رشته مهندسی یا فنی اوسبیلدونگ دوال حقوق بیشتری را لحاظ میکند و از نظر حقوقی بهتر هست؟با تشکر

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر .
شما به دلیل این که سنتون مناسب هست میتونید برای هرکدام از رشته های دوره آوسبیلدونگ اقدام کنید .
به طور کلی بیشترین کمک هزینه را دوره کنترل کننده ترافیک هوایی به شما میدهد . اما ظرفیت این دوره بسیار محدود است .

alireza_k1

سلام در برخی از سایت ها گفته شده با سن بالای 24 سال و در یک سری شرایط خاص مثل مدرک آکادمیک و سابقه کار می توان در برخی از دوره های آوسبیلدونگ شرکت کرد. آیا صحت دارد ؟ لطفا توضیح بدید… ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  alireza_k1

سلام وقتتون بخیر
برای اقدام آوسبیلدونگ از ایران باید سن شما کمتر از 25 سال باشد ، ولی برای شروع پروسه حداکثر باید 23 سال داشته باشید .
اگر شرط سنی را داشته باشیدمیتوانید در اکثر رشته های این دوره شرکت کنید.

فائزه

سلام من ۲۱ سالمه و یکسال دیگه مدرک کارشناسی مامایی رو میگیرم ولی جدیدا شنیدم که میگن ویزای اوسبیلدونگ نمیدن،چه روش دیگه ای میتونم اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  فائزه

سلام وقتتون بخیر .
خیر ویزای آوسبیلدونگ از ماه گذشته شروع به صادر شدن کرده است و در صورت تمایل میتوانید از این روش اقدام کنید .

حسین

سلام 18 سالمه میخام توی دوره آوسبیلدونگ شرکت کنم ولی تمکن مالی ندارم. این امکان وجود داره که از طریق سایت ها یک کار پیدا کنم و مشکل تمکن مالی رو برطرف کنم.

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حسین

سلام وقتتون بخیر .
خیر . ولی به این نکته توجه کنید که شما در طول دوره کمک هزینه دریافت میکنید و با توجه به کمک هزینه ای که دریافت میکنید ، میزان تمکن مالی که باید ارائه دهید تغییر میکند .

محمدرضا

سلام
خسته نباشید
من لیسانس رو تموم کردم و 22 سال و نیممه.
مسربازی هم راستش هیچ جوره قصدشو ندارم برم و اگه برم هم دیر میشه تقریبا برام.
ایا غیر از رفتن سربازی راهی هست؟ وثیقه مثلا.

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمدرضا

سلام وقتتون بخیر .
برای خروج از کشور داشتن پاسپورت الزامی هست . اگر پاسپورتتون رو داشته باشید مشکلی نیست .

Atenna

میخاستم بدونم که من اینجا کارشناسی روانشناسی میخونم، میتونم تو المان دوره کاراموزیمو دارو یا روان شناسی بردارم و تو همین حیطه برای شغل اقدام کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Atenna

سلام وقتتون بخیر .
بله ولی آوسبیلدونگ محدودیت سنی دارد ، باید تا قبل از پایان 23سالگی اقدام کنید .

محمد امین

سلام وقتتون بخیرمن22سالمه کاردانی مکانیک خودرو دارم یه ساله مغازه تعمیر گاه خودم دارم سابقه بیمه ندارم کارت پایان خدمتمعافیت پزشکی دارم مدارک فنی حرفه ای icdl 1.2 مکانیک خودرو درجه2 نصب دوربین ودزد گیر ساختمان نصب سیستم اعلام حریق ساختمان مقام دوم استانی رشته فناوری اتومبیل زبان المانی صفر با توجه به شرایطم میتونم اوسبیلدونگ خودرو بردارم با تشکر

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد امین

سلام وقتتون بخیر .
بله میتویند برای دوره های آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید .

سجاد

سلام و خسته نباشید
من شهریور سال بعد 20 سالم میشه و تیرماه سال بعد هم مدرک فوق دیپلمم رو میگیرم و برای لیسانس شرکت میکنم رشته برنامه نویسی و ۱ سال هم سابقه کار برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید دارم و اینکه سربازی هم هنوز نرفتم . سوال اولم این هست که برای دوره اوسبیلدونگ لازم هست که سربازی رفت یا میشه معافیت گرفت برای دوره اوسبیلدونگ ، و سوال بعدی اینکه میشه در حین سربازی که به اتمامش کمتر از یک سال مونده باشه از سفارت وقت بگیریم (در حین خدمت وقت بگیریم) و دیگه سربازی که تموم شد زمان سفارت برسه تا بیشتر وقت تلف نشه چون تا اونوقت فکر کنم که سنم ۲۴ سال باشه.

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  سجاد

سلام وقتتون بخیر .
برای آوسبیلدونگ هم طبیعتا باید بتونید پاسپورت بگیرید .
باید تا زمان وقت سفارتتون روی زبان آلمانی کار کنید . (البته اگر آشنایی با زبان آلمانی نداشته باشید . )

Azar

سلام وقت بخیر
من تمکن مالی کافی برای مهاجرت ندارم و نهایت بودجه ام صد میلیون تومان هستش. ۱۷ ساله ام و رشته ام تجربیه و سال آینده دیپلم میگیرم در حال حاضر هم دارم زبان آلمانی می خونم و تا پایان سال ۴۰۱ سطح ب ۱ رو کاملا تموم می کنم.
سوال اول: آیا من می تونم برای رشته فیزیوتراپی آوسبیلدونگ اپلای بدم؟ باید هزینه ای هم بکنم یا جز رشته هایی هستش که حقوق می دن؟ پرستاری چطور؟ ( حقوق میدن یا باید هزینه کنم؟)
سوال دوم: اگر یکی از این دوتا رشته رو قبول بشم و بیام بعد از اتمام این دوره، می تونم مدرکم رو معادل سازی کنم؟ یعنی مثلا می تونم بعد از اتمام دوره فیزیوتراپی مدرکم رو معادل سازی کنم با مقطع لیسانس که بتونم توی مقطع ارشد همین رشته ادامه بدم؟
ممنون از پاسخ گویی تون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Azar

سلام وقتتون بخیر .
در جواب به سوال اول شما : بله بعد از دریافت دیپلم ، میتوانید برای دوره آوسبیلدونگ اقدام کنید . و بله در هردو رشته کمک هزینه هم به شما تعلق میگیرد .
در جواب سوال دوم شما : بله این امکان رو دارید ولی پیشنهاد ما به شما این هست که از ابتدا این دوره ها را در خود کشور آلمان بگذرانید.

حلما

سلام من دانشجوی پرستاری دانشگاه دولتی هستم و دیپلم تجربی دارم زبان هم میتونم اوکی کنم آیا این یک سال تحصیلم تاثیری در پذیرش گرفتن داره ؟ و تمکن مالی چقدر هست؟ برای اوسبیلدونگ پرستاری

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حلما

سلام وقتتون بخیر .
خیر تاثیری نخواهد نداشت و میتونید از حالا اقدام کنید .
تمکن مالی 10000 یورو هست که چون شما در طول این دوره کمک هزینه دریافت میکنید این مبلغ کاهش میابد .

عماد

سلام خسته نباشید
من ۲۱ سال سن دارم و در حال حاضر مقطع کارشناسی رشته برق درحال تحصیلم دانشگاه دولتی ، سوالم اینه ک من جستجو ک کردم انگاری مدرک دیپلم ۱۲ ساله نیازه واس شرکت در این دوره ولی واس نظام تحصیلی ما دیپلم ۱۱ ساله بود ، حواستم اگ میشه راهنماییم کنید در این مورد ک صجت داره همچین موضوعی یا خیر ، و همچنین اگر اینطور باشه الان من چ راه حلی دارم واس این مشکل چون الان لیسانس میخونم ، باتشکر از شما

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  عماد

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به رشته مورد نظر شما دارد .
با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنید . 02128111107

نرجس

میزان تمکن مالی ای ک باید برای آوسبیلدونگ پرستاری ارایه داد چقدره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  نرجس

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به نوع آوسبیلدونگ و حقوق دریافتی شما دارد . به صورت حدودی مبلغی بین 7000 تا 10000 یورو خواهد بود

رسول

سلام خسته نباشین در بهترین حالت و بد ترین حالت چقدر باید تو صف بمونیم برا سفارت؟؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  رسول

سلام وقتتون بخیر . به طور معمول بین 1 سال تا 1 سال و دو سه ماه

مرتضی محمدی

سلام من سابقه جوشکاری تراشکاری و پرسکاری و تزریق پلاستیک دارم در کل فنی هستم ایا میتونم اقامت بگیرم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  مرتضی محمدی

سلام وقتتون بخیر .
بله در صورت داشتن مدرک فنی حرفه ای و سابقه کار مرتبط میتوانید برای جاب آفر آلمان اقدام کنید .

علی

سلام وقتتون بخیر، بنده ۲۵سالمه و دارای دیپلم معماری هستم، میخواستم بدونم با داشتن این دیپلم برای اوسبیلدونگ پرستاری میتونم اقدام کنم؟ و اینکه میتونم اول اقدام کنم برای ثبت نام و وقت سفارت بگیرم بعد در کنارش کلاس زبان هم برم؟و اینکه درصد قبولی چقدر هست توی با این تفاسیر؟
ممنون از سایت خوبتون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید برای آوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنید .
دانش زبان آلمانی برای شروع پروسه نیاز نیست ولی به موازات پرونده باید زبان آلمانی رو تکمیل کنید .

حیدر

اگر قرارداد آوسبیلدونگ داشته باشم وقت اظطراری سفارت بهم میدن

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  حیدر

سلام وقتتون بخیر .
وقت وی آی پی سفارت شرایط خاصی داره.
ولی درحالت معمولی خیر با داشتن اپلای اوسبیلدونگ وقت وی آی پی نمیتونید بگیرید .

Ammar Hosseini

سلام
برای آوسبیلدونگ پرستاری یا 38 سال میشه شروع کرد? اگر رشته قبلی مهندسی باشه، مشکلی هست? ممنون هست از راهنماییهاتون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Ammar Hosseini

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید اقدام کنید .

نازنین

سلام وقتتون بخیر.
میخواستم بدونم برای دوره های آسبیلدونگ هم امکان گرفتن خوابگاه وجود داره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  نازنین

سلام وقتتون بخیر .
بله میتونید خوابگاه بگیرید وبعضی از دوره ها خوابگاه هم ارائه میدهند .

میترا

سلام من از موسسه خوبتون ی سوال داشتم باتوجه ب کامنتا برای اوسبیلدونگ پرستاری با سن ۲۵ سال و ۶ ماه تا نوبت سفارت هم بشه با سن ۲۸ سال میشه فقط با ی دیپلم اقدام کرد؟؟ ریسک ویزا هست یا خیر؟شانسمون چقدره؟خیلی پایینه یا خوبه؟
گپ تحصیلی یجا نوشتین باس پر شه یجا گفتین برلی اوسبیلدونگ پرستاری مهم نیست گپ ۸ و۹ سال تا نوبتمون بشه ۱۰ ،۱۱ سال
ممنون بابت خوندن دغدغم

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  میترا

سلام وقتتون بخیر
بله با توجه به سن و این که دیپلم دارید میتوانید برای آوسبیلدونگ آلمان شرکت کنید.
و گپ تحصیلی هم تاثیری برای آوسبیلدونگ نداره .

hamed

سلام خسته نباشید 19 سالمه زبان المانی رو شروع کردم میخواستم ببینم برای پزشکی و دندان پزشکی باید ازمون بدیم یا معدل بالا کافیه و اگه غیر اینه راهش چی هست؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  hamed

سلام وقتتون بخیر .
برای این که در رشته پزشکی در آلمان تحصیل کنید باید در کنکور ایران پزشکی قبول شده باشید .

ال

گپ تحصیلی مهمه؟!۸ سال
نمرات پیش دانشگاهی مهمه؟! دیپلم تجربی ام

دیپلم تجربی ی امتیاز خاصی محسوب نمیشه نسب ب دیپلمای متفرقه بی ربط

هرمس اپلای
پاسخ به  ال

سلام برای آوسبیلدونگ تا 25 سال میتونید اقدام کنید
گپ تحصیلی باید با سابقه کاری مرتبط پر شود

ال

گپ تحصیلی مهمه؟!۸ سال
نمرات پیش دانشگاهی مهمه؟! دیپلم تجربی ام

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  ال

سلام وقتتون بخیر
برای دوره آوسبیلدونگ خیر مهم نیست .

بابک

سلام من بیست و پنج ساله هستم و دیپلم ایا برای اسوبیدونگ شانس دارم و شرط معدل برای این دوره وجود داره ممنون

هرمس اپلای
پاسخ به  بابک

با سلام ای دوره ها تا 25 سال هست ولی برای آوسبیلدونگ پرستاری فقط میتونید اقدام کنید

امین

سلام
من 47 سال دارم و مدرک کارشناسی حسابداری با 25 سال سابقه کار دارم ، شانسی برای آوسبیلدونگ حسابداری دارم؟

هرمس اپلای
پاسخ به  امین

سلام وقت بخیر
خیر اوسبیلدونگ تا ۲۵ سال هست

Dina

سلام
من ۲۵ سالمه و مدرک B1 رو گرفتم .همچنان مدرک ESA رو دارم . میخواستم آوسبلدونگ
(Arzthelferin )رو انجام بدم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم در باره آوسبلدونگ ها .اگر میشه با من در انتخاب یک آوسبلدونگ خوب کمک کنید .

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Dina

سلام وقتتون بخیر .
حتما
لطفا با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنماییتون کنند

مهتا

سلام من ۲۴ سالمه دیپلم تجربی دارم و دارم B2 میگیرم شانسی برای قبولی آسبیلدونگ پرستاری دارم؟
گپ ۶ ساله رو باید با چی پر کنم؟

هرمس اپلای
پاسخ به  مهتا

سلام بله برای آوسبیلدونگ پرستاری تا 45 سال میتونید اقدام کنید با مدرک دیپلم

Sameha
پاسخ به  هرمس اپلای

سلام
من ۲۵ سالمه و مدرک B1 رو گرفتم .همچنان مدرک ESA رو دارم . میخواستم آوسبلدونگ
(Arzthelferin )رو انجام بدم ولی هیچ اطلاعاتی ندارم در باره آوسبلدونگ ها .اگر میشه با من در انتخاب یک آوسبلدونگ خوب کمک کنید .

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  Sameha

سلام وققتون بخیر
حتما
لطفا با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنماییتون کنند .

امید باباخانی

با سلام من امسال دیپلم حسابداری رو میگرم و سطح زبان آلمانی B2 رو دارم و 18 سال سن دارم آیا میتونم بجای رفتن در دانشگاه ایران تو دوره اوسبیلدینگ دوگانه اقدام کنم آیا به منی که سابقه کاری ندارم ویزا تعلق میگره و اگه تعلق میگیره من هم همان حقوق اوسبیلدینگ 700 تا 1000 یورو رو حدودا خواهم گرفت

ویرایشگر
کارشناس هرمس

سلام وقتتون بخیر
بله میتونید برای دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنید . شرایط خوبی دارید برای شرکت در این دوره
بله به شما هم همین حقوق تعلق میگیره .

بهاره

سلام وقت بخیر.
من 23 سالمه و لیسانس مدیریت اموربانکی دارم . میتونم برای اوسبیلدونگ اقدام کنم؟ برای کارآموزی بانکداری. احتمال قبولی چقدره؟

هرمس اپلای
پاسخ به  بهاره

سلام بله آوسبیلدونگ تا 25 سال هست میتونید اقدام کنید ولی اگر قصد جدی مهاجرت دارید باید زودتر اقدام کنید

شبنم

سلام من 33سالمه مجرد و خانم هستم گفتین برا پرستاری میشه اوسبیلدونگ اقدام کرد؟کارشناسی ارشد مدیریت دولتی و کارشناسی حسابداری دارم اما سابقه کار ندارم وهم چنین مدرک زبان آلمانی ندارم

هرمس اپلای
پاسخ به  شبنم

بله برای اوسبیلدونگ پرستاری با مدرک دیپلم اقدام میشه برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

هرمس اپلای

سلام برای آوسبیلدونگ حداقل سن 25 هست و هرچه مدارک شما بیشتر باشه پروندتون قوی تر است

narjes

سلام روزتون بخیر من میخواستم واسه پرستاری اپلای کنم زبانمم تازه استارت زدم میخواستم بدونم هزینه اپلای کردنش چقده
واینکه میشه بعد یه مدت که اقامتمونو از طریق کارگرفتیم گرایشمونو عوض کنیم؟

هرمس اپلای
پاسخ به  narjes

سلام وقتتون بخیر برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید ممنونم

آرش

سلام.منی که ۳۱ سالمه میتونم توی دوره های اوسبیلدینگ شرکت کنم؟

هرمس اپلای
پاسخ به  آرش

سلام خیر برای آوسبیلدونگ تا 25 سال اقدام میشه ، ولی برای پرستاری فقط تا 40 سال در حال حاظر میشه اقدام کرد

نگین گبرلو

سلام خسته نباشید

من 20 سال سن دارم با مدرک دیپلم و یک سال و نیم سابقه ی کاری و مدرک المانی c1. میخواستم بپرسم برای اقدام برای اوسبیلدونگ برای چه مدل ویزایی باید اقدام کنم؟ (ویزای کار…دانشجویی… یا غیره)
و اینکه سفارت از من چه مدارکی میخواد
خیلی ممنونم

هرمس اپلای
پاسخ به  نگین گبرلو

اطلاعات و چک لیست رو از داخل خود سایت سفارت میتونید مطالعه بفرمایید

محمد

سلام وقتتون بخیر، من 31 سالمه، کارم آزاد بوده و بیمه نداشتم پس نمیتونم سابقه کار ارائه بدم، فکر کنم از طریق آوسبیلدونگ نتونم اقدام کنم درسته؟ از چه طریقی میتونم برای آلمان اقدام کنم با توجه به سنم؟ممنونم

هرمس اپلای
پاسخ به  محمد

سلام برای شرایط شما میشه از طریق آوسبیلدونگ فقط برای رشته پرستاری اقدام کرد

امیرحسین

سلام وقتتون بخیر برای رشته هتلداری هم دوره اوسپیلدونگ وجود داره و تمکن مالیش باید چند هزار یورو باشه و اینکه خوابگاه داره یا اینکه باید خونه اجاره کنیم؟؟؟

هرمس اپلای
پاسخ به  امیرحسین

سلام اگر زیر 25 سال باشید بله دوره های آوسبیلدونگ هم هست . تمکن مالی برای بخش های مختلف متفاوت هست اما به طور میانگین حدود 5000 هزار یورو هست . و چون حقوق دریافت میکنید هزینه مسکن با خودتون هست .

محدثه
پاسخ به  امیرحسین

سلام من 21سالمه من چطور سریع ترپدرومادروخواهرونامزدم روببرم ودرامدبالاییی داشته باشم؟

هرمس اپلای
پاسخ به  محدثه

سلام با شرکت در دوره های آوسبیلدونگ بعد از گذشتن این دوره میتونید وارد بازار کار شوید و بعد از دریافت اقامت برای خانواده اقدام کنید البته ویزای همراه به همسر و فرزندان تعلق میگیره

مریم
پاسخ به  هرمس اپلای

سلام من امسال دیپلمم رو میگیرم میخواستم ببینم میتونم همزمان با دوره آوسبیلدونگ توی دانشگاه های آلمان تحصیل کنم و اینکه میتونم اگه وسط دوره پشیمون شدم برگردم ایران؟

هرمس اپلای
پاسخ به  مریم

سلام خیر همزمان امکان نداره ، بله میتونید

هرمس اپلای
پاسخ به  مریم

سلام خیر همزمان نمیتونید ، بله میشه برگشت

امیرحسین

سلام وقتتون بخیر بیست سالم هستش برای رشته هتلداری اوسپیلدونگ میخواستم شرکت کنم سربازی هم نرفتم مدرک b2هم دارم میگیریم آیا شانس پذیرش در این رشته رو دارم

هرمس اپلای
پاسخ به  امیرحسین

سلام ، بله

فرزاد محمدی

سلام خسته نباشید حداقل تمکن مالی برای کارآموزی چقدر هست؟ کمترین مقدار بودجه ک باید داشته باشیم؟

ویرایشگر
پاسخ به  فرزاد محمدی

سلام وقتتون بخیر
تمکن مالی برای دوره آوسبیلدونگ در حال حاضر حدود 5000 یورو هست .

سارا

سلام من ۳۲ساله هستم کارشناسی ارشد حسابداری و همسرم ۲۸ساله کارشناسی مهندسی دام میتونیم از طریق آوسبیلدونگ اقدام کنیم؟

هرمس اپلای
پاسخ به  سارا

سلام ، برای دوره های اوسسبیلدونگ برای زیر 25 سال اقدام میشه ولی برای رشته ی حسابداری اگر سابقه کار دارید میشه برای جاب افر المان براتون اقدام کنیم

sara

سلام من ۳۲سالمه کارشناسی ترشد حسابداری هستم در حال آموزش زبان آلمانی هستم و همسرم ۲۸ساله کارشناسی مهندسی دام میتونیم از طریق اوسبیلدونگ اقدام کنیم؟

هرمس اپلای
پاسخ به  sara

سلام اگر سابقه کاری مرتبط با رشته حسابداری دارید برای جاب آفر میتونیم براتون اقدام کنیم که شامل ویزای همراه برای همسرتون هم میشود . برای آوسبیلدونگ تا 25 سال هست . برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید

محمد اسدی

سلام وقتتون بخیر.
یک سوالی داشتم من ۲۴ ساله هستم و مدرک فنی آرایشگری دارم اما سابقه کار چندانی ندارم و درحال اقدام کردن برای مدرکB1هستم بنده یک شخصی رو دارم در آلمان که قراره برای من دعوتنامه توریستی بفرسته و تمام شرایط تمکن مالی رو هم به عهده میگیره به نظر شما میشه با ویزای توریستی در آلمان اقدام به ثبت نام در دوره های آوسبیلدونگ کنم و ویزای توریستیم رو تبدیل به کاری کنم؟

هرمس اپلای
پاسخ به  محمد اسدی

سلام وقت بخیر ، در حال حاظر سفارت برای ویزای توریستی اقدامی رو انجام نمیده و این که شرایط تبدیل ویزا رو باید از خود آلمان اقدام کنید

pegah hokmabadi

سلام برای دوره های آوسبیلدونگ با مدرک دیپلم اقدام میشه .

مهرداد

سلام، من ۲۳ ساله هستم، پیش دانشگاهی علوم انسانی معدل ۱۸ دارم، زبان انگلیسی ایلتس اکادمیک ۶ گرفتم، اما آلمانی ب اصلالددنیستم،
آیا برای من ممکن هست اوسبیلدونگ شرکت کنم؟ اگر مدرک زبان آلمانی هم بگیرم، سفارت بهم ویزا میده؟ به طور کلی احتمال قبولی ویزا چقدره؟

pegah hokmabadi
پاسخ به  مهرداد

سلام ، بله برای آوسبیلدونگ زیر 30 سال با مدرک دییپلم اقدام میشه .

مهلا
پاسخ به  مهرداد

سلام وقت بخیر
از اونجایی ک‌کلاه برداری خیلی زیاد شده آیا کار شما همچین چیزی نیست؟چطوری میشه اثبات کرد کار شما قانونی و بدون هیچ کلاه برداری است؟؟

ویرایشگر
پاسخ به  مهلا

سلام وقتتون بخیر
ما زیر نظر مستقیم وزارت کار هستیم .
شماره ثبت ما 52009

علی

سلام گفتید که تمکن مالی باید داشته باشیم حدودا چه قدر باید هزینه کنیم ؟ برای ویزا یا هزینه زندگی

pegah hokmabadi
پاسخ به  علی

سلام ، تمکن مالی برای آوسبیلدونگ حدود 5000 یورو هست .

saeed
پاسخ به  pegah hokmabadi

سلام برای ویزای اوسبیلدونگ وقت سفارت چقد تول میکشه و چه مدارکی لازمه همراهمون باشه و این که باید ترجمه شن ؟؟

هرمس اپلای
پاسخ به  saeed

سلام بله ترجمه مدارک لازم هست و این که باید ببینید کارفرما برای آوسبیلدونگ نیاز به چه مدارکی دارد ولی به طور کلی مدارک تحصیلی و اگر سابقه کار مرتبط دارید نیاز هست

مریم
پاسخ به  saeed

سلام من امسال دیپلمم رو میگیرم میخواستم ببینم میتونم همزمان با دوره آوسبیلدونگ توی دانشگاه های آلمان تحصیل کنم و اینکه میتونم اگه وسط دوره پشیمون شدم برگردم ایران؟

ویرایشگر
پاسخ به  مریم

سلام وقتتون بخیر .
دوره آوسبیلدونگ دروس تئوری رو هم کامل بهتون آموزش میدند ولی اگر بخوایددر دانشگاه هم تحصیل کنید با مشکل زمان مواجه میشید چون که زمانتون با آوسبیلدونگ تقریبا پر میشه

علی

سلام گفتید که تمکن مالی باید داشته باشیم حدودا چه قدر باید هزینه کنیم ؟

pegah hokmabadi
پاسخ به  علی

سلام ، حدود 5000 یورو .

ملیکا

سلام ملیکا هستم متاهلم 25 سالمه دیپلم تجربی و چنتا دیپلم فنی از جمله خیاطی و سرویس خواب عروس رو دارم نمراتمم خوبه، تجربه ی کاری هم دارم و الان مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستم، میخواستم بدونم برای منم امکانش هست تو دوره های پذیرش آلمان شرکت کنم؟

Ali

بنده در تقریبا آخرای سطح B2 هستم و 28 ساله هستم،یکسال دوره فنی حرفه رشته CNC و برنامه نویسی CNC و Cam/Cad دیدم ولی مدرک تحصیلی کارشناسی نفت دارم که متاسفانه خوب نیست.میخواستم یک دوره dual studium داشته باشم ک ابتدا باید یک شرکت ک با دانشگاه فاخ هوخشوله همکاری دارد من را قبول کند.آیا شما با شرایط من میتوانید از شرکت مورد نظرم پذیرش دوال اشتودیوم بگیرید؟

pegah hokmabadi
پاسخ به  Ali

سلام ، تا زیر 30 سال میشه برای Dual Studuim و آوسبیلدونگ اقدام گرد .

Abolfazl

سلام وقت بخیر
برای دوره های اوسبیلدونگ هم باید تمکن مالی داشته باشیم

pegah hokmabadi
پاسخ به  Abolfazl

سلام بله

Roya

سلام ۱۸ سالمه و دارم دیپلم رشته انسانی رو میگیرم. بنده همسرم در المان هستن و اقامت هم دارن.الان من برای تحصیل در رشته پرستاری چ شرایطی باید داشته باشم؟میگن ک معدل دیپلم باید بالا۱۵ باشه آیا درسته؟و آنکه معدل دیپلم میانگین سه سال دبیرستانه؟ممنون میشم جواب بدین

pegah hokmabadi
پاسخ به  Roya

سلام ،با توجه به شرایط سنیتون میتونیم دوره های اوسبیلدونگ براتون اقدام کنیم

امیرحسین

با سلام من 19 سالمه دیپلم تجربی دارم یه چن وقتیه B2 المانی رو هم گرفتم .مدرک فنی حرفه ای برق صنعتی هم دارم که به گفته خودشون بین المللیه حالا خواستم واسه اوسبیلدونگ برق صنعتی درخواست بدم خواستم بدونم شرایط من خوبه یا باید مدارک بیشتری داشته باشم ؟؟

pegah hokmabadi
پاسخ به  امیرحسین

سلام وقت بخیر ، بله با همین مدارک هم برای دوره های اوسبیلدونگ میتونیم اقدام کنیم

pegah hokmabadi
پاسخ به  امیرحسین

سلام ، مدارک کافی رو دارا هستین میتونیم برای آوسبیلدونگ به راحتی اقدام کنیم .

Mahsa Hpr

سلام و درود..من الان 21 سالمه و چندروز دیگه 22 ساله میشم.تقریبا یکسال و نیم دیگه هم درسم تموم میشه و لیسانس کامپیوتر میگیرم.میخواستم بپرستم اینکه میگن محدودیت سنی تا 24 ساله،یعنی سنمون تا اتمام دوره ی آوسبیلدونگ نباید از 24 بیشتر بشه؟

pegah hokmabadi
پاسخ به  Mahsa Hpr

سلام وقت بخیر برای آوسبیلدونگ تا سن زیر 30 سال میشه اقدام کرد

آریس
پاسخ به  pegah hokmabadi

سلام،
برای بالای ۳۰ سال چه شرایط یا مواردی هست برای کار و مهاجرت و غیره؟

هرمس اپلای
پاسخ به  آریس

اگر تخصص فنی دارید و یا جزو کادر درمان هستید میشه برای جاب آفر براتون اقدام کنیم برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید

آریس
پاسخ به  pegah hokmabadi

برای کشور هلند هم ازین دوره های کارآموزی و کارهایی هست؟
اگر هست شرایطش رو بگید ممنون میشم

هرمس اپلای
پاسخ به  آریس

خیر

pegah hokmabadi
پاسخ به  Mahsa Hpr

سلام ، برای دوره های آوسبیلدونگ زیر 30 سال اقدام میکنیم .

حمیدرضا

سلام من مدرک فنی حرفه طرح ۱۸ماهه ایران وآلمان رشته ماشین ابزار را دارم. مدرک کاردانی همین. رشته و دیپلم همین رشته سن من ۴۲سال است ‌کارشناسی دانشگاه منتظری هم قبول شدم با رتبه خوب که پیوست میفرستم

pegah hokmabadi
پاسخ به  حمیدرضا

سلام ، با توجه به رشتتون برای آلمان میتونیم اقدام کنیم ولی اگر قصدتون جدی هست با توجه