بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی در نگاه اول سخت و پرفشار به نظر می رسد. در این زبان کلمات باهم ادغام می شوند و کلمات ترکیبی جدیدی به وجود می آیند. هم چنین می دانید گرامر آلمانی ساختار پیچیده ای دارد . جالب اینجاست که در هیچ زبان دیگری به اندازه ی آلمانی متن های جالب در باب سختی آن زبان وجود ندارد؛ مثل نوشته های نویسنده ی معروف مارک توآین که در یکی از کتاب هایش به نام    Taming the Bicycle به دشواری زبان آلمانی اشاره کرده است. با این وجود، یادگیری زبان آلمانی با کمی اشتیاق، پشتکار و تمرین برای فارسی زبانان کاملا امکان پذیر و حتی شیرین است.

آنچه در این مقاله می خوانید:

زبان انگلیسی از زبان آلمانی سرچشمه گرفته شده

جالب است بدانید زبان انگلیسی از زبان آلمانی سرچشمه گرفته است؛ اما بیش از هزارسال طول کشیده تا شاخه های کوچک انگلیسی بر شاخه های قوی آلمانی در تنه ی زبان برویند.

هرمس اپلای

بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی به صورت آنلاین

آلمانی یک زبان زیبا، مهم و چالش برانگیز است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند زمان، پول یا وقت لازم برای یادگیری زبان دوم را ندارند؛ به خصوص برای یک زبان گرامری چالش برانگیز مانند آلمانی. آنچه که برای یادگیری زبان آلمانی نیاز دارید، به شدت به آنچه و اینکه چگونه می‌خواهید یاد بگیرید، بستگی دارد. این روزها منابع مختلفی برای یادگیری یک زبان خارجی در دسترس شما هستند؛ اما یادگیری زبان آلمانی برای افرادی که هیچ دانش قبلی از این زبان ندارند، می‌تواند کمی دشوار باشد؛ بنابراین، دوره‌های زبان آلمانی همچنان راهی سریع و کارآمد برای بهبود مهارت‌های زبان آلمانی هستند. در ادامه، بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی معرفی شده‌اند.

این منابع به ترتیب خاصی چیده نشده‌اند، بنابراین همه آنها را بررسی کنید تا دریابید کدام یک برای شما مناسب‌تر است!. توجه داشته باشید که بهترین راه برای یادگیری زبان آلمانی یا هر زبان دیگری، این است که به اندازه کافی منظم و کوشا باشید.

نکات مهم در انتخاب منابع یادگیری زبان آلمانی

ابتدا مطمئن شوید از منابعی استفاده می‌کنید که برای سطح زبان شما مناسب هستند. همچنین باید یک برنامه تمرینی برای خودتان تنظیم کنید. منظم بودن و داشتن ثبات، مهم‌ترین عوامل در خودآموزی هستند. برخلاف کلاس‌های زبان پولی، نمی‌توانید به برنامه درسی یا برنامه کلاسی که شخص دیگری ایجاد کرده است، تکیه کنید.

اما توجه داشته باشید که زبان آموزان مبتدی، زمانی بهترین عملکرد را خواهند داشت که از یک یا شاید دو روش یادگیری در یک زمان استفاده کنند. دانلود هزاران برنامه و شروع به یادگیری بخش‌های مختلف زبان بدون ساختاری مشخص، اشتباه است.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

۷ وبسایت برتر برای آموزش زبان آلمانی

گاهی لازم نیست برای یادگیری یک زبان جدید هیچ پولی بپردازید. در اتاقتان آلمانی یاد بگیرید و از خیلی ها جلو بزنید.

حتما می دانید که منابع زیادی مثل فیلم های آلمانی زبان و کتاب های رایگان برای مرور زبان آلمانی در اینترنت وجود دارد. اما شما در درجه ی اول نیاز دارید گرامر آلمانی، کلمات، مکالمه و سایر مهارت های ابتدایی یک زبان را یاد بگیرید. با هرمس اپلای همراه باشید تا بهترین منابع برای آموزش آلمانی را که شامل منابع رایگان نیز می شوند به شما معرفی کنیم.

1. Fluent U

اگر به دنبال منبعی هستید که به صورت سرگرم کننده و متفاوت زبان آلمانی را به شما بیاموزد FluentU یک انتخاب مناسب برای شماست. این وبسایت فیلم ها، ترانه ها و اخبارهای آلمانی زبان را به صورت مطالب آموزشی درآورده و دراختیار شما قرار می دهد. این به این معنی است که شما آلمانی را از دنیای واقعی یاد خواهید گرفت.

بسته به هر سطح زبان B1 یا B2 و هر زمینه ای که علاقه دارید می توانید مطلب مناسبتان را روی FluentU پیدا کنید. این وبسایت امکانات متنوعی را برای آموزش هرچه بهتر برای شما فراهم آورده است. بعنوان مثال هنگام تماشای ویدیوها می توانید معنی تک تک کلمات را خوانده و آن ها را در پروفایل خود ذخیره کنید، تمرین کنید و سپس در آزمون های مناسب خودتان شرکت کنید.

در FluentU، مجموعه‌ای از محتوای معتبر و صحیح را خواهید یافت که هر آنچه برای پیشرفت به سطح بعدی نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد. در این سایت، مجموعه‌ای عظیم از فیلم‌ها، پادکست‌ها و سایر مطالب آموزشی به هزاران زبان مختلف موجود هستند. بنابراین این سایت از بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی است.

2. Deutsch Akademie

اگر به دنبال یک وبسایت خوب در زمینه ی آموزش زبان آلمانی با کورس های رایگان هستیدDeutschAkadamie.de یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود. این منبع حدود ۲۰۰۰۰ تمرین لغت و گرامر برای افراد در تمامی سطوح زبان آلمانی فراهم آورده است.

علاوه بر مطالب گسترده ی آموزشی، از تالار گفتگوی این وبسایت برای تبادل نظر با سایر دانش آموزان می توانید استفاده کنید. همچنین استادان زبان آلمانی در این وبسایت برای پاسخ به سوالات شما حضور دارند. اگر از هزینه ی زیاد کلاس های زبان مطلع باشید، خوب می دانید که از فرصت مکاتبه ی رایگان با استادان زبان نباید گذشت.

Deutsch Akademie ادعا می‌کند “جامع‌ترین” منبع رایگان برای یادگیری آلمانی است. برای اینکه بتوانید به همه مطالب موجود در وب سایت دسترسی داشته باشید، نیازی به یک حساب کاربری در Deutsch Akademie ندارید. حتی به عنوان یک بازدیدکننده، می‌توانید از بیش از 20 هزار تمرین گرامر، واژگان و همچنین بیش از 800 ساعت منابع آنلاین تعاملی استفاده کنید. دوره‌های این وبسایت بر اساس چارچوب اروپایی مرجع برای زبان‌ها تنظیم شده‌اند؛ بنابراین این منبع به عنوان نقطه شروعی برای یادگیری آلمانی یا به عنوان مکمل دوره فعلی شما عالی خواهد بود.

3. Goethe-Institut

در این وبسایت کورس های آموزشی غالبا برای افراد در سطوح پیشرفته ی زبان آلمانی وجود دارد، اما مطالب مفید آموزشی برای سطوح مقدماتی A1تا B2 آلمانی نیز در آن وجود دارد.

در نظر داشته باشید وبسایت انستیتو گوته رایگان نیست و برای در دسترس قراردادن مطالب مبلغ ۶۷۵ یورو از شما دریافت می کند. یکی از مزایای ارزشمند این وبسایت اختصاص معلم خصوصی و فایل های شخصی آموزشی مطابق سطح زبان شماست.

4. Deutsch-Lernen.com

4. Deutsch-Lernen.com

یکی دیگر از منابع رایگان آموزش زبان آلمانی Deutsch-Lernen.com است. دانش آموزان در مقطع مقدماتی تا پیشرفته می توانند از این وبسایت استفاده کنند. شاید مطالب این وبسایت به گستردگی سایر منابع معرفی شده نباشد، اما آموزش ها واضح و استفاده از مطالب بسیار راحت است.

برای سطح مقدماتی ۱۰ درس بعلاوه ی لیست لغات و تمرین های مختلف در دسترس است. برای سطح پیشرفته، امکانات بیشتری شامل ۲۴ درس و ۷ روش مفید برای تقویت املای آلمانی وجود دارد.

اگر دقیقا نمی دانید در چه سطحی از زبان آلمانی قرار دارید، در Deutsch-Lernen.comتست آنلاین تعیین سطح از شما گرفته خواهد شد.

همچنین اگر به منظور کار در آلمان در پی آموزش زبان آلمانی هستید، این وبسایت بخشی برای چگونه نوشتن رزومه ی آلمانی برای شما فراهم کرده است. در این بخش می توانید یک رزومه ی عالی برای خود گردآوری کنید.

5. Babbel

این وبسایت مطالب مفیدی عمدتا برای افراد در سطوح مبتدی و متوسط زبان آلمانی فراهم کرده است. اولین درس بطور رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و سپس برای دریافت ادامه ی مطالب باید برای خرید اشتراک سایت ثبت نام کنید. هزینه ی اشتراک این وبسایت مبلغ زیادی نیست؛ بعنوان مثال برای ارزان ترین اشتراک ماهیانه ۶.۹۵ دلار باید بپردازید.

وقتی ثبت نام انجام شد، ۶ دوره ی آموزش زبان در دسترس شما قرار خواهد گرفت. اولین کورس، مطالب مقدماتی را به شما آموزش می دهد. سپس طبق اموخته هایتان ادامه ی دروس را پیش می گیرد.

6. Deutsch-Uni Online

Deutsch-Uni  دوره های آموزش آنلاین آلمانی برای سطح مقدماتی تا پیشرفته را شامل می شود. همچنین یک دوره ی بیزینس آلمانی را نیز برگزار می کند. بنابراین اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارید، این وبسایت می تواند دانستنی های مفیدی را در اختیار شما قرار دهد.

درخواست برای معلم خصوصی در این سایت اختیاری است اما پیشنهاد می کنیم حتما این کار را انجام دهید.

دیگر ویژگی مثبت این وبسایت این است که می توانید با سایر زبان آموزان ارتباط برقرار کنید و تبادل نظر کنید. تمام این امکانات را می توانید با ۱۵۰ یورو در اختیار داشته باشید.

بنابراین اگر برای سفر به آلمان آماده می‌شوید، DUO شما را به مهارت‌هایی که برای برقراری ارتباط راحت به زبان آلمانی نیاز دارید، مجهز می‌کند. توجه داشته باشید که دوره‌های این سایت ممکن است هزینه داشته باشند.

7. Deutsche Welle

یکی دیگر از منابع رایگان آموزش زبان آلمانی Deutsche Welleاست. در واقع، Deutsche Welle، یک شبکه پخش عمومی در آلمان است که یک دوره زبان آلمانی ایجاد کرده است. اگر تازه شروع به آموختن زبان آلمانی کرده اید یا اگر سالهاست آلمانی می دانید، در هرصورت این وبسایت منبع بسیار خوب آموزشی برای شما خواهد بود. همچنین یک سیستم تعیین سطح سریع به شما در شناختن سطح زبانتان کمک می کند.

برترین ویژگی این وبسایت این است که استفاده از بخش های مختلف آن بسیار آسان است. حتی اگر مطالعه به روش سنتی را ترجیح می دهید تمام منابع برای پرینت گرفتن و مطالعه برروی کاغذ برای شما فراهم است. همچنین مطالبی به صورت آموزش تعاملی برای کودکان و نوجوانان نیز تعبیه شده اند.

این وب سایت برای افراد در هر سطحی که به دنبال دیدگاهی متفاوت در یادگیری زبان آلمانی هستند، بسیار مناسب خواهد بود. با انتخاب سطح خود می‌توانید مطالبی را دریافت کنید که برای سطح شما طراحی شده‌اند. مزبت این کار در این است که به شما کمک می‌کند قسمت‌هایی که به احتمال زیاد در هر سطح با آن‌ها مشکل دارید را هدف‌گیری کنید.

اپلیکیشن های برتر موبایل برای یادگیری زبان آلمانی

در این بخش به معرفی سه مورد از برترین اپلیکیشن‌های موبایل جهت یادگیری زبان آلمانی خواهیم پرداخت.

Duolingo

Duolingo  یکی از بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی است که به صورت اپلیکیشن موبایل و وب در دسترس می‌باشد. آموزش زبان آلمانی یکی از اولین دوره‌هایی بود که روی این پلتفرم منتشر شد و از آن زمان به‌طور مداوم تحت اصلاح و به‌روزرسانی قرار می‌گیرد.

اگر به طور منظم از Duolingo استفاده و یادداشت‌ها و نظرات مربوط به هر تمرین را بررسی کنید، شروع بسیار خوبی در زبان آلمانی خواهید داشت. نسخه وب و اپلیکیشن آن هر دو دارای یک بخش داستان رایگان با 120 داستان کوتاه و در دسترس هستند که توسط افراد بومی آماده شده‌اند.

اپلیکیشن های برتر موبایل برای یادگیری زبان آلمانی

Memrise

در یادگیری زبان آلمانی باید برای واژگان وقت بگذارید. برای این منظور، Memrise یک همراه عالی و یکی از بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی است. در این اپلیکیشن، صدها دوره آموزشی برای یادگیری جنبه‌های مختلف واژگان آلمانی آورده شده‌اند. توجه داشته باشید که نباید تعداد زیادی از دوره‌های آن را هم‌زمان امتحان کنید. در این مجموعه‌ نیز دوره‌های آموزشی آلمانی وجود دارد که شما را در موضوعات مختلف مکالمه راهنمایی خواهند کرد.

Lingvist

Lingvist یک اپلیکیشن و یکی از بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی است که به آرامی گرامر و واژگان را از طریق مثال به شما آموزش می‌دهد. با استفاده از نسخه آزمایشی رایگان این اپلیکیشن، می‌توانید روزانه لغات جدید یاد بگیرید (تا 3000) و یک چالش زبان روزانه را تکمیل کنید.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

دیگر مراجع برتر یادگیری زبان آلمانی

در این بخش به سایر منابعی که برای یادگیری زبان آلمانی می‌توانید از آنها استفاده کنید، خواهیم پرداخت.

germanPod101

اگر مدتی است که مشغول یادگیری زبان آلمانی هستید، احتمالا با پادکست‌های روزانه معروف GermanPod101 یا ویدیوهای YouTube برخورد کرده‌اید. GermanPod101 بهترین محتوای یادگیری آلمانی را در اینترنت به اشتراک می‌گذارد. در آن می‌توانید انواع درس‌های مرتبط فرهنگی، سرگرم‌کننده و اطلاعاتی را بیابید.

BBC

اگر کاملا مطمئن نیستید که آیا سطح زبان آلمانی شما مبتدی، متوسط، پیشرفته یا جایی در این بین است، به سایت بی‌بی‌سی مراجعه کنید. این سایت تستی دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا سطح فعلی خود را مشخص کنید. در این سایت می‌توانید مجموعه مهارت‌های خود را با تماشا کردن یا گوش دادن به اخبار واقعی آلمان در تلویزیون و رادیو به چالش بکشید. همچنین می‌توانید آموزش‌های ویدئویی را تماشا کنید و عبارات مفید را در این وب سایت بدون هیچ قیمتی یاد بگیرید.

ActiLingua

ActiLingua و  در سال 1988 تأسیس شد و اکنون در آموزش زبان آلمانی پیشرو است. در حال حاضر،  ActiLingua دارای سه مدرسه واقع در وین است که همه آنها دارای برنامه‌های فرهنگی و اوقات فراغت عالی هستند.

وب سایت ActiLingua نیز از بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی محسوب می‌شود. در این سایت 10 درس برای مبتدیان و 24 درس (با تمرکز بر گرامر) برای زبان‌آموزان پیشرفته موجود است. اگر کاملا مطمئن نیستید که در چه سطحی هستید، می‌توانید از طریق ویژگی ActiLingua’s Test Your German سطح خود را ارزیابی کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند سطح تسلط خود را با دوره‌های موجود مطابقت دهید.

italki

italki وب سایتی است که در آن می‌توانید معلمان زبان را استخدام کنید تا از طریق اینترنت با شما در ارتباط باشند و زبان مادری خود را به شما آموزش دهند.

صدها گزینه از معلمان آلمانی در سایت وجود دارند که اکثر آنها یک درس آزمایشی با تخفیف ارائه می‌دهند تا بتوانید در انتخاب معلم، بهتر تصمیم‌گیری کنید.

اگر می‌خواهید از پرداخت هزینه برای ارتباط با یک معلم رسمی اجتناب کنید، می‌توانید یک شریک زبان پیدا کنید. بدین ترتیب می‌توانید از سیستم پیام‌رسان italki برای تمرین با یکدیگر استفاده کنید و از طریق Skype نیز توانایی گفتاری خود را به چالش بکشید.

دیگر مراجع برتر یادگیری زبان آلمانی

MosaLingua

MosaLingua یک ابزار یادگیری و از بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی است. در این سایت گزینه‌ای جهت ایجاد فلش کارت‌های شخصی برای حفظ کردن لغات وجود دارد. همچنین می‌توانید مقالاتی را بر اساس سطح مهارت آلمانی خود بخوانید و گوش دهید. MosaLingua ادعا می‌کند که از طریق روش آموزشی خود به 11 میلیون نفر در سراسر جهان کمک کرده است.

کتاب‌های خوب برای یادگیری زبان آلمانی

دنیای دیجیتال برای یادگیری زبان آلمانی، امکانات بی‌پایانی دارد. اگر می‌خواهید تمرینات مکتوب زیادی داشته باشید و آلمانی را به روشی ساختاریافته یاد بگیرید، کتاب‌های یادگیری آلمانی بهترین انتخاب هستند. در زیر بهترین کتاب‌ها در این زمینه معرفی شده‌اند:

 • Wort fur Wort: New Advanced Vocabulary (German & English Edition)
 • The Everything Learning German Book
 • Conglomeration: A Reader & Workbook for Intermediate German
 • Sammelsurium: A Reader & Workbook for Intermediate German
 • Short Stories in German for Beginners
دوره زبان آلمانی در اتریش

دوره زبان آلمانی در اتریش

به‌طورکلی دوره زبان آلمانی در اتریش در مؤسسات مختلف زبان آلمانی وجود دارد. در این مؤسسات خواهید توانست مهارت‌های زبان آلمانی خود را در کمترین زمان، تقویت کنید. اگر کار می‌کنید، تحصیل می‌کنید یا به زبان آلمانی برای فعالیت‌های روزانه نیاز دارید، مؤسسات زبان آلمانی موجود در اتریش، امکان مناسبی برای یادگیری زبان آلمانی است.

سخن آخر

امروزه با وجود بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی در بسیاری از منابع آنلاین، یادگیری این زبان دیگر کار دشواری نیست؛ مواردی مانند دوره‌های آنلاین آلمانی، تمرین‌های گرامر، آزمون‌های تعاملی، درس‌های ویدیویی YouTube، برنامه‌های تلفن همراه، فرهنگ‌های لغت‌ چندزبانه وب، کتاب‌های الکترونیکی آلمانی، تلویزیون و رادیو و معلمان آنلاین آلمانی. توجه داشته باشید که بسیاری از این خدمات، کاملا رایگان هستند. بنابراین هر کسی می‌تواند آلمانی را سریع یاد بگیرید.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی کدامند؟
از بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی می‌توان اپلیکیشن‌های موبایل و وب‌سایت‌های موجود در این زمینه را نام برد.
بهترین وب‌سایت‌ها برای یادگیری زبان آلمانی کدامند؟
Duolingo و Lingvist از وب‌سایت‌های عالی برای یادگیری زبان آلمانی هستند.
آیا به‌صورت آنلاین امکان تعیین سطح زبان‌آموزان وجود دارد؟
بله بسیاری از وب‌سایت‌ها دارای تعیین سطح رایگان برای کاربران خود هستند.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای مهاجرت به آلمان سطح زبان مورد نیاز B1 یا B2 زبان آلمانی هست که بستگی به روش اقدام و رشته متقاضی داره اما با سطح A1 فقط برای ویزای همراه امکان پذیر است .

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به رشته شما داره ولی برای اکثر رشته ها این موضوع درست است و B1 زبان آلمانی کفایت میکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles