آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان

آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان

احتمالاً از این امر مطلع هستید که در کشور آلمان دوره‌های خاصی به نام آوسبیلدونگ برگزار می‌شود. دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان را می‌توان از دوره‌های مهم در این زمینه دانست که به دلیل شرایط مناسب آن افراد زیادی را به خود جلب کرده است.

با شرکت در این دوره و به پایان رساندن آن، امکان فعالیت در بازار کار کشور آلمان را به دست می‌آورید. به طور کلی باید گفت که از بین کلیه دوره‌های آوسبیلدونگ، دوره تکنسین مکاترونیک یک انتخاب عالی برای بسیاری از ایرانیان محسوب می‌شود.

تقاضای بالا برای شرکت در این دوره و اهمیت این موضوع ما را بر آن داشت تا به بررسی ابعاد مختلف دوره مربوطه و همچنین حقوق متقاضیان آن بپردازیم. اگر شما نیز در این زمینه پرسش خاصی دارید، ادامه متن را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دوره مکاترونیک در نمای کلی

اولین موردی که باید در زمینه آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان به آن اشاره کنیم، مفهوم کلمه مکاترونیک است. این کلمه را می‌توان ترکیبی از دو عبارت الکترونیک و مکانیک دانست. در واقع، با بررسی همین عبارت می‌توان به ماهیت کلی این رشته پی برد.

یک متخصص مکاترونیک باید بتواند با دستگاه‌های الکترونیکی و مکانیکی به خوبی کار کند و در صورت وجود هر مشکل خاصی به تعمیر آن‌ها بپردازد. علاوه بر این، تکنسین‌های مکاترونیک می‌توانند با تولید محصولات جدید این دو علم را به یکدیگر پیوند دهند. به طور کلی باید گفت که این رشته یک رشته پیچیده به شمار می‌آید.

در دوره اوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک با کلیه موارد مربوط به دو علم الکترونیک و مکانیک آشنا خواهید شد. این دوره‌ها شامل دوره‌های عملی و دوره‌های تئوری هستند. به طبع، در دوره عملی بیشتر با دستگاه‌های مختلف کار می‌کنید و در دوره تئوری ساختار کلی همان دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهید.

دوره مکاترونیک در نمای کلی

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مدت زمان دوره اوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک در کشور آلمان

دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان نیز مانند سایر دوره‌های اوسبیلدونگ در یک بازه زمانی سه سال و نیمه ارائه می‌شود. شاید این زمان به نظر زیاد به نظر برسد، اما باید گفت که اکثر دوره‌های اوسبیلدونگ نیز در همین مدت به پایان می‌رسند. علاوه بر این، نباید از یاد ببرید که مباحث ارائه شده در این دوره نسبت به سایر دوره‌های اوسبیلدونگ بسیار بیشتر هستند.

در این بین، باید به این نکته اشاره کنیم که شما می‌توانید این دوره سه ساله را در مدت زمان کم‌تری به پایان برسانید. در واقع، محدودیت خاصی در زمینه تعیین مدت زمان این دوره وجود ندارد. با کسب نمرات عالی در امتحانات مربوطه و ارائه پژوهش‌های مناسب، امکان گذراندن دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان حتی در مدت زمان دو سال نیز وجود دارد.

مدت زمان دوره اوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک در آلمان

 

برای شرکت در دروه آوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک باید چه شرایطی داشته باشیم؟

اولین و مهم‌ترین شرط موجود برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان، سن مناسب است. حداقل سن برای شرکت در این دوره شانزده سال اعلام شده است. بنابراین،‌ افراد پایین‌تر از این سن نمی‌توانند در دوره اوسبیلدونگ مکاترونیک شرکت کنند.

به منظور شرکت در دوره مزبور متقاضی باید حداقل مدرک دیپلم را داشته باشد. این مدرک به صورت ترجمه شده به مراجع ذی‌ربط ارائه می‌شود. علاوه بر مدرک دیپلم، باید از سطح زبان آلمانی مناسبی نیز برخوردار باشید. در واقع، یکی از مهم‌ترین شرایط مربوط به شرکت در این دوره، اخذ مدرک B2 زبان آلمانی است.

مورد دیگری که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم، داشتن تمکن مالی است. به طور کلی، برای شرکت در کلیه دوره‌های اوسبیلدونگ از جمله دوره مکاترونیک متقاضی باید بتواند کلیه هزینه‌های مربوط به زندگی خود را پرداخت کند. اگرچه در هر دوره مبلغی به عنوان هزینه کمک آموزشی به شما پرداخت می‌شود، اما معمولاً کفاف کلیه هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد و به همین دلیل، باید تمکن مالی کافی داشته باشید.

برای شرکت در این دوره لازم است که از مؤسسات مختلفی که مقدمات لازم برای شرکت افراد در دوره‌های مختلف آموزشی را فراهم می‌کنند، کمک بگیرید. در این خصوص، مجموعه هرمس اپلای به سبب همکاری با سایر مؤسسات اعزام دانشجو می‌تواند خدمات ارزشمندی را به شما ارائه کند.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

استخدام در شرکت‌های آلمانی

چنانچه دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان را با نمرات خوبی پشت سر بگذارید این امکان برای شما به وجود می‌آید که در شرکت‌های‌ آلمانی مشغول به کار شوید. در واقع، می‌توان گفت که با داشتن مدرک این دوره حتی می‌‌توانید نسبت به یافتن شغلی مناسب در سایر کشورهای اروپایی نیز اقدام کنید؛ زیرا مدرک دوره اوسبلیدونگ کاملاً معتبر است.

شرکت‌های خودروسازی مهم‌ترین مرجع برای استخدام متخصصان مکاترونیک هستند. در چنین شرکت‌هایی همواره از متخصصان مکاترونیک در بخش‌های مهمی همچون طراحی یا مونتاژ محصولات مختلف استفاده می‌شود. با شرکت در این دوره‌ها از لحاظ شغلی نیز آینده روشنی در انتظار شما عزیزان خواهد بود.

استخدام در شرکت‌های آلمانی

درآمد دوره مکاترونیک

منظور از درآمد دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان، همان کمک هزینه آموزشی خاصی است که به کلیه متقاضیان پرداخت می‌شود. این هزینه کمک آموزشی رابطه مستقیمی با دوره آموزشی شما دارد. در واقع، با گذشت هر سال، میزان حقوق ارائه شده به شما نیز بیشتر می‌شود.

در سال اول آموزش می‌توانید انتظار دریافت حقوق ماهانه 900 یورو را داشته باشید. پس از سال اول، این حقوق به ماهی 1000 یورو افزایش می‌يابد و پس از گذشت سال دوم و ورود به سال سوم، این هزینه کمک آموزشی به ماهانه 1200 یورو می‌رسد. با توجه به این موارد می‌توان گفت که دوره مکاترونیک از جمله دوره‌های آموزشی اوسبیلدونگ محسوب مي‌شود که سطح کمک هزینه تحصیلی آن نسبت به سایر دوره‌های اوسبیلدونگ بسیار مناسب‌تر است.

آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان

آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان

امروزه رشته‌هایی که در زمینه مد و فشن فعالیت می‌کنند، در آلمان بسیار محبوب هستند. طراحی لباس یک نمونه از این رشته‌های پرطرف‌دار است؛ به همین منظور کشور آلمان در تلاش است تا آموزش‌های لازم را به افراد بدهد و آن‌ها را تبدیل به متخصصانی در زمینه طراحی لباس کند.

سخن آخر

دوره‌های آوسبیلدونگ در کشور آلمان به متقاضیان مهاجرت به این کشور اجازه می‌دهند تا بتوانند در مدت کوتاهی در زمینه مورد نظر خود تحصیل کنند و پس از آن در بازار کار این کشور مشغول به کار شوند. این دوره‌ها یک فرصت عالی برای بسیاری از جوانان محسوب می‌شوند.

دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان از جمله محبوب‌ترین دوره‌های آوسبیلدونگ به شمار می‌آید که هر ساله متقاضیان بسیاری برای شرکت در آن به آلمان مهاجرت می‌کنند. در صورتی که قصد شرکت در این دوره را دارید یا به طور کلی، در رابطه با این موضوع نیازمند کسب اطلاعات بیشتر هستید، کافی است با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه یاری کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان چه زمانی طول میکشد؟
این دوره در یک بازه زمانی سه سال و نیمه ارائه می‌شود.
برای شرکت در دروه آوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک مهم ترین شرط حضور چیست؟
اولین و مهم‌ترین شرط موجود برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان، سن مناسب است. حداقل سن برای شرکت در این دوره شانزده سال اعلام شده است.
درآمد دوره مکاترونیک در آلمان چقدر میباشد؟
در سال اول آموزش می‌توانید انتظار دریافت حقوق ماهانه ۹۰۰ یورو را داشته باشید. پس از سال اول، این حقوق به ماهی ۱۰۰۰ یورو افزایش می‌يابد و پس از گذشت سال دوم و ورود به سال سوم، این هزینه کمک آموزشی به ماهانه ۱۲۰۰ یورو می‌رسد.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles