آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان

آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان

یکی از دوره‌های فنی مهندسی مهم آلمان، دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان می‌باشد که به دلیل شرایط مناسب آن، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. با شرکت در این دوره و به پایان رساندن آن، امکان فعالیت در بازار کار کشور آلمان را به دست می‌ آورید. به طور کلی باید گفت که از بین کلیه دوره‌ های آوسبیلدونگ، دوره تکنسین مکاترونیک یک انتخاب عالی برای بسیاری از ایرانیان محسوب می‌ شود. تقاضای بالا برای شرکت در این دوره و اهمیت این موضوع ما را بر آن داشت تا به بررسی ابعاد مختلف دوره مربوطه و همچنین حقوق متقاضیان آن بپردازیم. اگر شما نیز پیرامون شرایط آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان پرسش خاصی دارید، ادامه متن را از دست ندهید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

دوره مکاترونیک در نمای کلی

اولین موردی که باید در زمینه آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان به آن اشاره کنیم، مفهوم کلمه مکاترونیک است. این کلمه را می‌ توان ترکیبی از دو عبارت الکترونیک و مکانیک دانست. در واقع، با بررسی همین عبارت می‌توان به ماهیت کلی این رشته پی برد.

یک متخصص مکاترونیک باید بتواند با دستگاه‌ های الکترونیکی و مکانیکی به خوبی کار کند و در صورت وجود هر مشکل خاصی به تعمیر آن‌ ها بپردازد. علاوه بر این، تکنسین‌ های مکاترونیک می‌ توانند با تولید محصولات جدید این دو علم را به یکدیگر پیوند دهند. به طور کلی باید گفت که این رشته یک رشته پیچیده به شمار می‌ آید.

در دوره اوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک با کلیه موارد مربوط به دو علم الکترونیک و مکانیک آشنا خواهید شد. این دوره‌ ها شامل دوره‌ های عملی و دوره‌ های تئوری هستند. به طبع، در دوره عملی بیشتر با دستگاه‌ های مختلف کار می‌ کنید و در دوره تئوری ساختار کلی همان دستگاه‌ ها را مورد بررسی قرار می‌ دهید.

دوره مکاترونیک در نمای کلی

مدت زمان دوره اوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک در کشور آلمان

دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان نیز مانند سایر دوره‌ های اوسبیلدونگ در یک بازه زمانی سه سال و نیمه ارائه می‌ شود. شاید این زمان به نظر زیاد به نظر برسد، اما باید گفت که اکثر دوره‌ های اوسبیلدونگ نیز در همین مدت به پایان می‌ رسند. علاوه بر این، نباید از یاد ببرید که مباحث ارائه شده در این دوره نسبت به سایر دوره‌ های اوسبیلدونگ بسیار بیشتر هستند.

در این بین، باید به این نکته اشاره کنیم که شما می‌ توانید این دوره سه ساله را در مدت زمان کم‌ تری به پایان برسانید. در واقع، محدودیت خاصی در زمینه تعیین مدت زمان این دوره وجود ندارد. با کسب نمرات عالی در امتحانات مربوطه و ارائه پژوهش‌ های مناسب، امکان گذراندن دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان حتی در مدت زمان دو سال نیز وجود دارد.

مدت زمان دوره اوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک در کشور آلمان

 

برای شرکت در دروه آوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک باید چه شرایطی داشته باشیم؟

اولین و مهم‌ ترین شرط موجود برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان، سن مناسب است. حداقل سن برای شرکت در این دوره شانزده سال اعلام شده است. بنابراین،‌ افراد پایین‌ تر از این سن نمی‌توانند در دوره اوسبیلدونگ مکاترونیک شرکت کنند.

به منظور شرکت در دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان متقاضی باید حداقل مدرک دیپلم را داشته باشد. این مدرک به صورت ترجمه شده به مراجع ذی‌ ربط ارائه می‌شود. علاوه بر مدرک دیپلم، باید از سطح زبان آلمانی مناسبی نیز برخوردار باشید. در واقع، یکی از مهم‌ ترین شرایط مربوط به شرکت در این دوره، اخذ مدرک B2 زبان آلمانی است.

مورد دیگری که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم، داشتن تمکن مالی است. به طور کلی، برای شرکت در کلیه دوره‌ های اوسبیلدونگ از جمله دوره مکاترونیک متقاضی باید بتواند کلیه هزینه‌ های مربوط به زندگی خود را پرداخت کند. اگرچه در هر دوره مبلغی به عنوان هزینه کمک آموزشی به شما پرداخت می‌ شود، اما معمولاً کفاف کلیه هزینه‌ های زندگی را نمی‌ دهد و به همین دلیل، باید تمکن مالی کافی داشته باشید.

برای شرکت در این دوره لازم است که از مؤسسات مختلفی که مقدمات لازم برای شرکت افراد در دوره‌ های مختلف آموزشی را فراهم می‌کنند، کمک بگیرید. در این خصوص، مجموعه هرمس اپلای به سبب همکاری با سایر مؤسسات اعزام دانشجو می‌ تواند خدمات ارزشمندی را به شما ارائه کند.

استخدام در شرکت‌های آلمانی

چنانچه دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان را با نمرات خوبی پشت سر بگذارید این امکان برای شما به وجود می‌ آید که در شرکت‌ های‌ آلمانی مشغول به کار شوید. در واقع، می‌ توان گفت که با داشتن مدرک این دوره حتی می‌‌توانید نسبت به یافتن شغلی مناسب در سایر کشورهای اروپایی نیز اقدام کنید؛ زیرا مدرک دوره اوسبلیدونگ کاملاً معتبر است.

شرکت‌ های خودروسازی مهم‌ ترین مرجع برای استخدام متخصصان مکاترونیک هستند. در چنین شرکت‌ هایی همواره از متخصصان مکاترونیک در بخش‌ های مهمی همچون طراحی یا مونتاژ محصولات مختلف استفاده می‌ شود. با شرکت در این دوره‌ ها از لحاظ شغلی نیز آینده روشنی در انتظار شما عزیزان خواهد بود.

استخدام در شرکت‌های آلمانی

درآمد دوره مکاترونیک

منظور از درآمد دوره اوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان، همان کمک هزینه آموزشی خاصی است که به کلیه متقاضیان پرداخت می‌ شود. این هزینه کمک آموزشی رابطه مستقیمی با دوره آموزشی شما دارد. در واقع، با گذشت هر سال، میزان حقوق ارائه شده به شما نیز بیشتر می‌ شود.

در سال اول آموزش می‌ توانید انتظار دریافت حقوق ماهانه 900 یورو را داشته باشید. پس از سال اول، این حقوق به ماهی 1000 یورو افزایش می‌ يابد و پس از گذشت سال دوم و ورود به سال سوم، این هزینه کمک آموزشی به ماهانه 1200 یورو می‌ رسد. با توجه به این موارد می‌ توان گفت که دوره مکاترونیک از جمله دوره‌ های آموزشی اوسبیلدونگ محسوب مي‌ شود که سطح کمک هزینه تحصیلی آن نسبت به سایر دوره‌ های اوسبیلدونگ بسیار مناسب‌ تر است.

آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان

آوسبیلدونگ طراحی لباس در آلمان

امروزه رشته‌ هایی که در زمینه مد و فشن فعالیت می‌کنند، در آلمان بسیار محبوب هستند. طراحی لباس یک نمونه از این رشته‌ های پرطرف‌ دار است؛ به همین منظور کشور آلمان در تلاش است تا آموزش‌ های لازم را به افراد بدهد و آن‌ ها را تبدیل به متخصصانی در زمینه طراحی لباس کند.

شرکت در آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان با کمک هرمس اپلای

دوره‌های آوسبیلدونگ در کشور آلمان به متقاضیان مهاجرت به این کشور اجازه می‌دهند، تا بتوانند در مدت کوتاهی در زمینه مورد نظر خود تحصیل کنند و پس از آن در بازار کار این کشور مشغول به کار شوند. این دوره‌ ها یک فرصت عالی برای بسیاری از جوانان محسوب می‌شوند. دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان از جمله محبوب‌ ترین دوره‌ های آوسبیلدونگ به شمار می‌آید که هر ساله متقاضیان بسیاری برای شرکت در آن به آلمان مهاجرت می‌ کنند. در صورتی که قصد شرکت در این دوره را دارید یا به طور کلی، در رابطه با موضوع آوسبیلدونگ مکاترونیک در آلمان نیازمند کسب اطلاعات بیشتر هستید، کافی است با کارشناسان هرمس اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه یاری کنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان چه زمانی طول میکشد؟
این دوره در یک بازه زمانی سه سال و نیمه ارائه می‌ شود.
برای شرکت در دروه آوسبیلدونگ مخصوص مکاترونیک مهم ترین شرط حضور چیست؟
اولین و مهم‌ ترین شرط موجود برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ تکنسین مکاترونیک در آلمان، سن مناسب است. حداقل سن برای شرکت در این دوره شانزده سال اعلام شده است.
درآمد دوره مکاترونیک در آلمان چقدر میباشد؟
در سال اول آموزش می‌ توانید انتظار دریافت حقوق ماهانه ۹۰۰ یورو را داشته باشید. پس از سال اول، این حقوق به ماهی ۱۰۰۰ یورو افزایش می‌ يابد و پس از گذشت سال دوم و ورود به سال سوم، این هزینه کمک آموزشی به ماهانه ۱۲۰۰ یورو می‌ رسد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا
8 ماه قبل

سلام خسته نباشید ببخشید کدام رشته های آوسبیلدونگ تمکن مالی نیاز نداره؟

خانم میرخانی
پاسخ به  علیرضا
8 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
همه اینها بستگی به رشته و حقوقی که بهتون میدن دارد و همچنین سفارت
بطور دقیق نمیشه گفت 100% تمکن مالی نیازی نیست.

کادر هرمس اپلای