ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتیپل کانادا یکی از انواع ویزای توریستی کانادا می‌باشد که در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا هم معروف است. در اینجا شرایط دریافت این نوع ویزا را بیان خواهیم کرد. اگر نیاز به مشاوره در زمینه اخذ ویزای مولتی کانادا دارید حتما فرم مشاوره مهاجرت موجود در وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای را پر نمایید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزای توریستی ۵ ساله کانادا

اداره اقامت و مهاجرت کشور کانادا در سیاست‌ های اخیر خود مبنای خود را در صدور ویزای توریستی، ارائه ویزای بلند مدت با امکان چندین بار ورود و خروج به خاک کانادا قرار داده است. کشور کانادا ویزاهای توریستی خود را در صورتی که متقاضی حائز شرایط لازم باشد به صورت ۱۰ ساله صادر می‌کند، ولی متاسفانه از آن‌جا که پاسپورت‌ های ایرانی فقط ۵ سال اعتبار دارند، ایرانیانی که موفق به اخذ ویزای بلند مدت با امکان ورود خروج آزاد به کانادا می‌شوند، فقط تا پنج سال اجازه زندگی در کانادا را دارند و باید یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت خود از کشور کانادا خارج شوند.

متقاضیان ایرانی دریافت ویزای مولتی کانادا باید همراه این نکته را در نظر داشته باشند، که به دلیل وجود پیچیدگی‌ های حقوقی متعدد در جریان صدور این نوع ویزا برای جلوگیری از خطر رد درخواست ویزا و ممانعت دولت کانادا از ورود آن‌ها به این کشور، در فرآیند درخواست و صدور ویزای ۵ ساله کانادا همواره از وکیل مجرب آشنا با قوانین بین الملل و متخصص قوانین اقامتی و مهاجرتی کشور کانادا استفاده کنند.

ویزای توریستی ۵ ساله کانادا

از آن‌جا که کشور کانادا کشور مهاجرپذیری است و با توجه به اقتصاد قوی خود و خدمات اجتماعی فوق العاده‌ای که به شهروندان خود ارائه می‌دهد، توانسته است مهاجرین متعددی را که اکثر آنها نیروهای کاری متخصص و سرمایه داران و بازرگانان بین المللی هستند را جذب کند. در همین راستا سه گروه اصلی خواستار ورود به کشور کانادا از طریق ویزای توریستی بلند مدت هستند.

ویزای مولتیپل کانادا برای چه افرادی مناسب است ؟

  1. پدر و مادر افرادی که اقامت دائم کانادا را از طریق کاری یا سرمایه گذاری دریافت کرده‌اند.
  2. همسر و فرزندان دانشجویانی که در کانادا پذیرش گرفته‌اند و در کشور کانادا مشغول تحصیل هستند. یا پدر و مادر دانش آموزانی که پس از اخذ پذیرش در کانادا مشغول تحصیل در مدارس کانادا هستند.
  3. تاجران و سرمایه دارانی که به دلایل متعدد اقتصادی و تجاری خواهان زندگی یا رفت آمد به کانادا هستند.

از آن‌جا که این افراد به صورت مکرر در خواست ورود به کانادا را ارائه می‌دهند، اداره اقامت و مهاجرت کانادا برای ایجاد سهولت برای این افراد در ورود خروج به خاک کانادا مبنای صورت ویزای توریستی یا ویزای بازدید خود را حداکثر زمان اعتبار ممکن برای یک ویزا (که ۱۰ سال و برای ایرانیان ۵ سال می‌باشد،) قرار داده است.

از آن‌جا که استاندارد اداره اقامت و مهاجرت کانادا برای صدور ویزا، ویزای بلند مدت با امکان ورود خروج آزاد می‌باشد، افرادی که در خواست صدور ویزای یکبار ورود دارند باید دلیل مشخصی مانند حضور در یک کنفرانس، نمایشگاه، انجام یک کار دولتی یا تجاری که فقط نیازمند یکبار حضور آن‌ها در خاک کانادا است را ارائه دهند.

دولت کانادا برای کسانی که درخواست ویزای یکبار ورود به کانادا را به سفارت این کشور ارائه داده‌اند و شرایط اخذ ویزای چند ساله این کشور را دارند، نامه پیشنهادی صادر می‌کنند و به آن‌ها در صورت پرداخت وجه کارمزد صدور ویزای چند سال ویزای مولتی بلند مدت ارائه می‌دهد.

قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا

قیمت ویزای کانادا به دلار آمریکا محاسبه می‌شود بنابراین شما باید نقدینگی خود را به دلار تبدیل کنید تا بتوانید این ویزا را اخذ کنید و هزینه‌ ی آن حدود 111.37 دلار به علاوه 63.11 دلار برای بیومتریک می‌باشد.

قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا

چالش اخذ ویزای ۵ ساله کانادا برای ایرانیان

از آن‌جا در سفارت کانادا در نهایت افسر ویزا تصمیم نهایی برای اخذ ویزا را صادر می‌کند، یکی از مهم‌ترین چالش‌های ایرانیان برای اخذ این ویزا ارائه دلیل موجه برای دریافت این ویزا می‌باشد. متقاضیان ایرانی باید قادر باشند که افسر ویزا را متقاعد کنند که در صورت انقضای پاسپورت خود به ایران باز می‌گردند و در صورت کسب این ویزا از امکانات آن سو استفاده نمی‌کنند.

از دیگر چالش‌ های دریافت ویزای مولتیپل کانادا (Multiple-entry) متقاعد ساختن افسر سفارت در مورد توانایی مالی متقاضی برای پرداخت کلیه هزینه‌ های خود در طول مدت زندگی در کانادا است. متقاضی باید با ارائه مدرک معتبر بانکی ثابت کند که خودش یا اسپانسرش در کانادا توانایی مالی پرداخت کلیه هزینه‌ های زندگی و بیمه مسافرتی او را در زمان اقامت متقاضی در کانادا را دارا می‌باشد.

شایان ذکر است با وجود اینکه همراه دانشجو پس از ورود به کانادا مجوز کار در کانادا را دارد، ولی سفارت امکان یافتن کار بعد از ورود را به کانادا را نمی‌تواند به عنوان تمکن مالی متقاضی در نظر بگیرد و متقاضی حتما باید قبل از ورد به کانادا تمکن مالی خود را به سفارت کانادا ارائه دهد.

توجه داشته باشید که در سایر شرایط افرادی که ویزای بلند مدت کانادا را دریافت می کنند، مجوز کار در این کشور را ندارند، مگر اینکه به صورت سرمایه گذاری شخصی و به صورت خویش فرما در کانادا کسب درآمد کند. دارندگان این ویزا شامل بیمه خدمات درمانی دولت کانادا نمی‌باشند و باید هزینه‌های بیمه را در صورت بروز حوادث خودشان پرداخت نمایند.

مواردی که منجر به ریجکت شدن ویزای شما می ‌شوند

همانند هر نوع ویزای دیگری، درخواست ویزای مولتی کانادا نیز ممکن است ریجکت یا رد شود. در شرایطی که این امر اتفاق بیفتد، فرد درخواست‌ دهنده عملاً توانایی خود را برای دریافت این ویزا از دست می‌دهد و دو راه‌ حل در پیش روی وی قرار می‌گیرد. راه اول آن است که دوباره درخواستی را بدین منظور ارائه کند و راه دوم نیز منصرف‌ شدن از ویزای مولتی و پیگیری دریافت سایر ویزاهای کانادا محسوب می‌شود. شناخت دلایل اصلی ریجکت شدن به همین دلیل اهمیت دارد.

مشکل در زمان مصاحبه با آفیسر

همان‌ طور که بیان شد، یکی از مهم‌ ترین مواردی که در رابطه با دریافت ویزای مولتی کشور کانادا باید به آن توجه کنید، مصاحبه با آفیسر سفارت است. در طول این مصاحبه موارد مختلفی بررسی می‌شود و این شما هستید که باید با ارائه اطلاعات به شکل صادقانه، نظر آفیسر را به خود جلب کنید.

در پاره‌ای از موارد افراد به محض ورود به محل مصاحبه برای ویزای مولتی کانادا دچار استرس می‌شوند و به همین دلیل یک تجربه نامناسب را در زمان پاسخ‌ گویی به پرسش‌های آفیسر خواهند داشت. توجه کنید که آفیسر فعال در سفارت روزانه با چندین متقاضی دیدار می‌کند و به همین دلیل خیلی سریع متوجه ارائه اطلاعات نادرست توسط شما می‌شود.

بهترین راه ممکن جهت کاهش استرس و همچنین جلب نظر آفیسر، حفظ آرامش و پاسخ‌ گویی به کلیه پرسش‌های وی با تمام وجود است. سعی کنید جزئیات کاملی را در مورد مطلب مورد پرسش ارائه دهید تا آفیسر مربوطه بتواند پرونده شما را با دقت بیشتری بررسی کند و از سو تفاهم‌ها جلوگیری شود.

عدم ارائه مدارک کامل

مورد دیگری که می‌توان از آن به عنوان یک عامل اساسی در ریجکت شدن پرونده ویزای مولتی کانادا یاد کرد، عدم ارائه مدارک موردنیاز سفارت است. برخی از افراد تصور می‌کنند که در صورت وجود نقص  در مدارک می‌توانند پس از ورود به سفارت با آوردن دلایل مختلف این نقص را توجیه کنند. متأسفانه باید بیان کنیم که چنین اموری معمولاً نتیجه نمی‌دهد و پرونده شما به طور کامل ریجکت می‌شود.

پیش از ارائه مدارک حتماً با کارشناس مهاجرتی خود مشورت کنید تا وی نیز کلیه مدارک شما را مورد بررسی قرار دهد. کارشناسان مهاجرتی برای سال‌های متمادی در این حوزه فعالیت کرده‌اند و با تمامی مدارک ضروری در این رابطه آشنایی دارند. آن‌ها می‌توانند هر نوع نقص مدرک خاصی را به اطلاع شما برسانند و در نتیجه از ریجکت شدن پرونده‌ تان به این دلیل جلوگیری کنند.

داشتن سابقه کیفری

از جمله شروط اصلی دریافت ویزای مولتی کانادا، نداشتن سابقه کیفری در کشور مقصد و همچنین سایر کشورهایی است که کانادا با آن‌ها رابطه دارد. چنانچه متقاضی دریافت ویزای مولتی به هر نحوی دارای سابقه کیفری و یا جنایی باشد، در همان مراحل اولیه روند دریافت ویزای وی لغو می‌شود.

بنابراین باتوجه‌ به موارد فوق می‌توان به‌ سادگی بیان کرد که سه عامل عدم ارائه اطلاعات موردنیاز به آفیسر، نقص در مدارک و همچنین سابقه کیفری مهم‌ ترین دلایل برای ریجکت شدن پرونده ویزای مولتی شما هستند. بهترین روش برای کاهش احتمال ریجکت شدن نیز بهره‌ گیری از دانش کارشناسان و مشاوران مهاجرتی است.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا یکی مهم‌ ترین مسائل برای تحصیل در این کشور است. کانادا یکی از محبوب‌ ترین کشور‌ها برای تحصیل در دانشگاه‌ های با کیفیت برای دانشجویان بین المللی است.

سخن آخر

ویزای مولتی کانادا مطلبی است که در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه شد. این ویزا که به ویزای توریستی ۵ساله کانادا نیز معروف است برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند بسیار پرطرفدار بوده است. ما در این مقاله درباره اخذ این ویزا و قیمت اخذ آن برایتان توضیحاتی ارائه کردیم.حال اینکه اگر بدنبال اطلاعات بیشتر در این خصوص میباشید میتوانید با پر کردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
قیمت ویزای مولتیپل چقدر میباشد؟
قیمت این ویزا به دلار آمریکا محاسبه میگردد که هزینه ی آن حدود 111.37 دلار به علاوه 63.11 دلار برای بیومتریک میباشد.
برای گرفتن ویزای مولتیپل داشتن تمکن مالی نیز الزامی میباشد؟
بله یکی از شرایط دریافت این ویزا متقاعد ساختن افسر مهاجرتی است که توانایی مالی خود در خصوص پرداخت کلیه هزینه ها را اثبات کنید.
ویزای مولتیپل برای چه افرادی مناسب است؟
برای والدین افرادی که از طریق کاری و یا سرمایه گذاری اقامت دائم کانادا را دارند،اقوام درجه یک دانشجویانی که در کانادا پذیرش تحصیلی شده اند و تاجران و سرمایه دارانی که قصد زندگی و یا رفت و آمد به کانادا را دارند مناسب میباشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نسیم
1 سال قبل

آیا دریافت ویزای مولتیپل کانادا سخته؟

آقای قلی پور
پاسخ به  نسیم
1 سال قبل

دریافت ویزای مولتیپل کانادا ممکنه کمی پیچیده باشه. به عنوان مثال، شما باید بتونید به درستی توضیح بدید که چرا به چندین بار سفر به کانادا نیاز دارید و همچنین باید بتونید مدارک لازم رو برای درخواست ویزا به صورت کامل و درست تهیه کنید.

کادر هرمس اپلای