ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا همان ویزای توریستی کانادا می‌باشد که در ایران به ویزای 5 ساله کانادا هم معروف است. در اینجا شرایط دریافت این نوع ویزا را بیان خواهیم کرد. اگر نیاز به مشاوره در زمینه اخذ ویزای مولتیپل کانادا دارید حتما فرم مشاوره مهاجرت موجود در وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای را پر نمایید.

با ما همراه باشید.

پادکست ویزای مولتیپل کانادا

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ابتدا در این ویدئو به بررسی اجمالی درمورد ویزای مولتیپل کانادا می پردازیم:

ویزای توریستی 5 ساله کانادا

اداره اقامت و مهاجرت کشور کانادا در سیاست‌های اخیر خود مبنای خود را در صدور ویزای توریستی ارائه ویزای بلند مدت با امکان چندین بار ورود و خروج به خاک کانادا قرار داده است. کشور کانادا ویزای‌های توریستی خود در صورتی که متقاضی حائز شرایط لازم باشد به صورت 10 ساله صادر می‌کند، ولی متاسفانه از آن‌جا که پاسپورت‌های ایرانی فقط 5 سال اعتبار دارند، ایرانیانی که موفق به اخذ ویزای بلند مدت با امکان ورود خروج آزاد به کانادا می‌شوند، فقط تا پنج سال اجازه زندگی در کانادا را دارند و باید یک ماه پیش از پایان اعتبار پاسپورت خود از کشور کانادا خارج شوند.

متقاضیان ایرانی دریافت ویزای مولتیپل کانادا باید همراه این نکته را در نظر داشته باشند، که به دلیل وجود پیچیدگی‌های حقوقی متعدد در جریان صدور این نوع ویزا برای جلوگیری از خطر رد درخواست ویزا و ممانعت دولت کانادا از ورود آن‌ها به این کشور، در فرآیند درخواست و صدور ویزای 5 ساله کانادا همواره از وکیل مجرب آشنا با قوانین بین الملل و متخصص قوانین اقامتی و مهاجرتی کشور کانادا استفاده کنند.

از آن‌جا که کشور کانادا کشور مهاجرپذیری است و با توجه به اقتصاد قوی خود و خدمات اجتماعی فوق العاده‌ای که به شهروندان خود ارائه می‌دهد، توانسته است مهاجرین متعددی را که اکثر آنها نیروهای کاری متخصص و سرمایه داران و بازرگانان بین المللی هستند را جذب کند. در همین راستا سه گروه اصلی خواستار ورود به کشور کانادا از طریق ویزای توریستی بلند مدت هستند.

سفر به کانادا

ویزای مولتیپل کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

 

  1. پدر و مادر افرادی که اقامت دائم کانادا را از طریق کاری یا سرمایه گذاری دریافت کرده‌اند.

  2. همسر و فرزندان دانشجویانی که در کانادا پذیرش گرفته‌اند و در کشور کانادا مشغول تحصیل هستند. یا پدر و مادر دانش آموزانی که پس از اخذ پذیرش در کانادا مشغول تحصیل در مدارس کانادا هستند.

  3. تاجران و سرمایه دارانی که به دلایل متعدد اقتصادی و تجاری خواهان زندگی یا رفت آمد به کانادا هستند.

از آن‌جا که این افراد به صورت مکرر در خواست ورود به کانادا را ارائه می‌دهند، اداره اقامت و مهاجرت کانادا برای ایجاد سهولت برای این افراد در ورود خروج به خاک کانادا مبنای صورت ویزای توریستی یا ویزای بازدید خود را حداکثر زمان اعتبار ممکن برای یک ویزا (که 10 سال و برای ایرانیان 5 سال می‌باشد،) قرار داده است.

از آن‌جا که استاندارد اداره اقامت و مهاجرت کانادا برای صدور ویزا، ویزای بلند مدت با امکان ورود خروج آزاد می‌باشد، افرادی که در خواست صدور ویزای یکبار ورود دارند باید دلیل مشخصی مانند حضور در یک کنفرانس، نمایشگاه، انجام یک کار دولتی یا تجاری که فقط نیازمند یکبار حضور آن‌ها در خاک کانادا است را ارائه دهند.

دولت کانادا برای کسانی که درخواست ویزای یکبار ورود به کانادا را به سفارت این کشور ارائه داده‌اند و شرایط اخذ ویزای چند ساله این کشور را دارند، نامه پیشنهادی صادر می‌کنند و به آن‌ها در صورت پرداخت وجه کارمزد صدور ویزای چند سال ویزای مولتی بلند مدت ارائه می‌دهد.

قیمت اخذ ویزای مولتی کانادا

در این قسمت از مقاله ویزای مولتیپل کانادا به هزینه و قیمت اخذ این ویزا اشاره می‌کنیم. قیمت ویزای کانادا به دلار آمریکا محاسبه می‌شود بنابراین شما باید نقدینگی خود را به دلار تبدیل کنید تا بتوانید این ویزا را اخذ کنید و هزینه‌ی آن 250 دلار می‌باشد یعنی شما با 250 دلار می‌توانید کارهای اخذ این ویزا را در ایران انجام دهید.

چالش اخذ ویزای 5 ساله کانادا برای ایرانیان

از آن‌جا در سفارت کانادا در نهایت افسر ویزا تصمیم نهایی برای اخذ ویزا را صادر می‌کند، یکی از مهم‌ترین چالش‌های ایرانیان برای اخذ این ویزا ارائه دلیل موجه برای دریافت این ویزا می‌باشد. متقاضیان ایرانی باید قادر باشند که افسر ویزا را متقاعد کنند که در صورت انقضای پاسپورت خود به ایران باز می‌گردند و در صورت کسب این ویزا از امکانات آن سو استفاده نمی‌کنند.

از دیگر چالش‌های دریافت ویزای مولتیپل کانادا متقاعد ساختن افسر سفارت در مورد توانایی مالی متقاضی برای پرداخت کلیه هزینه‌های خود در طول مدت زندگی در کانادا است. متقاضی باید با ارائه مدرک معتبر بانکی ثابت کند که خودش یا اسپانسرش در کانادا توانایی مالی پرداخت کلیه هزینه‌های زندگی و بیمه مسافرتی او را در زمان اقامت متقاضی در کانادا را دارا می‌باشد.

شایان ذکر است با وجود اینکه همراه دانشجو پس از ورود به کانادا مجوز کار در این کشور را دارد، ولی سفارت امکان یافتن کار بعد از ورود را به کانادا را نمی‌تواند به عنوان تمکن مالی متقاضی در نظر بگیرد و متقاضی حتما باید قبل از ورد به کانادا تمکن مالی خود را به سفارت کانادا ارائه دهد.

توجه داشته باشید که در سایر شرایط افرادی که ویزای بلند مدت کانادا را دریافت می کنند، مجوز کار در این کشور را ندارند، مگر اینکه به صورت سرمایه گذاری شخصی و به صورت خویش فرما در کانادا کسب درآمد کند. دارندگان این ویزا شامل بیمه خدمات درمانی دولت کانادا نمی‌باشند و باید هزینه‌های بیمه را در صورت بروز حوادث خودشان پرداخت نمایند.

به پادکست زیر در رابطه با ویزای توریستی کانادا توجه نمایید

جمع‌بندی

ویزای مولتیپل کانادا مطلبی است که در این مقاله خدمت شما ارائه شد.این ویزا که به ویزای توریستی 5ساله کانادا نیز معروف است برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند بسیار پرطرفدار بوده است.ما در این مقاله درباره اخذ این ویزا و قیمت اخذ آن برایتان توضیحاتی ارائه کردیم.حال اینکه اگر بدنبال اطلاعات بیشتر در این خصوص میباشید میتوانید با پر کردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی—>ویزای تحصیلی کانادا

سؤالات متداول

قیمت این ویزا به دلار آمریکا محاسبه میگردد که هزینه ی آن 250دلار میباشد.

بله یکی از شرایط دریافت این ویزا متقاعد ساختن افسر مهاجرتی است که توانایی مالی خود در خصوص پرداخت کلیه هزینه ها را اثبات کنید. 

برای والدین افرادی که از طریق کاری و یا سرمایه گذاری اقامت دائم کانادا را دارند،اقوام درجه یک دانشجویانی که در کانادا پذیرش تحصیلی شده اند و تاجران و سرمایه دارانی که قصد زندگی و یا رفت و آمد به کانادا را دارند مناسب میباشد.

بنر

2 پاسخ

    1. دریافت ویزای مولتیپل کانادا ممکنه کمی پیچیده باشه. به عنوان مثال، شما باید بتونید به درستی توضیح بدید که چرا به چندین بار سفر به کانادا نیاز دارید و همچنین باید بتونید مدارک لازم رو برای درخواست ویزا به صورت کامل و درست تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *