کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای-تحصیلی-کانادا

ویزای دانشجویی کانادا یکی مهم‌ترین مسائل برای تحصیل در این کشور است. کانادا یکی از محبوب‌ترین کشور‌ها برای تحصیل در دانشگاه‌های با کیفیت برای دانشجویان بین المللی است. پذیرش در آزمون دانشگاه های کانادا، تنها مانع شما برای تحصیل در کانادا نیست. بلکه شما باید یک ویزای دانشجویی برای تحصیل و اقامت در طول دوره تحصیلی خود داشته باشید. در این مقاله، مهم ترین نکات درباره اخذ ویزای دانشجویی کانادا در سال 2021 بیان شده است. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ابتدا در این ویدئو مسیر اپلای کانادا به طور کلی توضیح داده می شود. با ما همراه باشید:

در ادامه در این پادکست توضیح اجمالی در مورد ویزای دانشجویی کشور کانادا در اختیار شما قرار می دهیم:

چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

قبل از ورود به کانادا و جهت اخذ ویزا، شما باید برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا به دولت این کشور درخواست بدهید. برای اینکه بتوانید این ویزا را درخواست دهید، باید توسط یک موسسه آموزشی معین (DLI) تایید شوید. حال بیایید با یکدیگر اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی از دولت کانادا را بررسی کنیم. همچنین یک مقاله آماده کرده‌ایم که می‌توانید راحت‌ترین روش‌ها برایمهاجرت به کانادا را انتخاب کنید.

برای خواندن این مقاله روی عبارت” 5 روش آسان برای مهاجرت به کانادا “ کلیک کنید.

آسان تحصیل کنید

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

1.نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی مورد تایید دولت کانادا با یک شماره معتبر DLI. این نامه اولین و مهم‌ترین مدرک مورد نیاز شما برای درخواست ویزای دانشجویی است.

2.مدرک تایید هویت برای تمامی افراد خانواده، از جمله پاسپورت‌ها با تصاویر، نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد تایید شده.

3.اسناد مربوط به اثبات توانایی مالی که طبق آن شما باید ثابت کنید که می‌توانید از خود و تمام اعضای خانواده خود در زمانی که در کانادا هستید؛ توانایی حمایت کامل را دارید. این مورد شامل مشخصات حساب بانکی شما در یک بانک کانادایی، مشخصات و اطلاعات حساب بانکی شما در چهار ماه گذشته، مدارک تکمیل شده و با جزئیات درخواست وام از یک موسسه مالی به عنوان یک دانش آموز و یا دانشجو.

4. نامه‌ای از طرف شما با توضیحات و جزئیات کامل درباره پاسخ به این سوال که چرا برای ویزای تحصیلی درخواست می‌دهید؟ هرچند ممکن است به آن نیازی هم نداشته باشید. داشتن یک ویزای دانشجویی کانادا، به شما اجازه می‌دهد که در محوطه کالج یا دانشگاه به صورت پاره وقت، مانند دانشجویان تمام وقت کار کنید. در همین زمان تحصیل، اگر می‌خواهید به تحصیل در کانادا ادامه دهید، می‌توانید برای اقامت در کانادا مجددا درخواست ویزا کنید. شما برای تمدید ویزای خود مجبور نیستید کانادا را ترک کنید.

هزینه ویزای دانشجویی کانادا

به عنوان سند توانایی مالی، شما باید اثبات کنید که شما توانایی مالی لازم برای حمایت از خود و خانواده خود در کانادا دارید. هزینه اخذ ویزای دانشجویی کانادا 150 دلار کانادا می‌باشد. علاوه بر این، حداقل مبلغی که شما برای تحصیل در کانادا نیاز دارید، 10،000 دلار کانادا به علاوه هزینه تحصیل برای یک دوره 12 ماهه خارج از کبک به مبلغ 11،000 دلار است. این مبالغ برای یک دانشجو و یا دانش آموز است که به طور طبیعی با اضافه شدن هر فرد خانواده، این هزینه‌ها نیز افزایش می‌یابد.

تحصیل در کانادا 2020

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

زمان بررسی و تصمیم گیری درباره درخواست ویزای دانشجویی شما را CIC تعیین می‌کند. از روزی که CIC درخواست شما را دریافت می‌کند تا زمان بررسی و اعلام نهایی شامل این زمان می‌شود. این زمان به هیچ وجه قابل تعیین و شمارش توسط شما نخواهد بود.

شما می‌توانید تمام درخواست‌های خود را به صورت آنلاین در حساب کاربری MyCIC خود مشاهده کنید. این همان جایی است که شما باید پول‌ها و سپرده‌های خود را در آن قرار دهید. شما همچنین پیام‌های آنلاین را در رابطه با درخواست خود در این اکانت دریافت خواهید کرد. اما زمان استانداردی برای بررسی یک درخواست وجود ندارد.

اگر قصد دارید با مشاورین ما ارتباط بگیرید و سوالات خود را بپرسید، فرم ارزیابی زیر را پر کنید. در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و شرایطتتان برای مهاجرت را بررسی می‌کنند.

  کار دانشجویی در کانادا

  یکی از مزایای داشتن ویزای دانشجویی کانادا، این است که شما دقیقا مانند سایر دانشجویان تمام وقت در محوطه دانشگاه این آزادی را دارید تا کار کنید. مجوز خاصی برای کار به طور جداگانه لازم نیست. اطمینان حاصل کنید که در ویزای دانشجویی شما، جملات زیر چاپ شده است:


   May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186(f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria

   May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186(f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria

  هنگامی که در ویزای شما این عبارات بالا وجود داشته باشد، می‌توانید شماره بیمه اجتماعی (SIN) را برای کار در پردیس و یا قسمت‌های مختلف دانشگاه درخواست کنید.

  ویزای تحصیلی

  میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

  تمکن مالی کانادا

  همانطور که در بالاتر اشاره کردیم شما باید این موضوع را ثابت کنید که توانایی حمایت مالی از خود و خانوداتان در طول اقامت در کانادا را دارید. بنابراین میتوانید با یکی از موارد زیر این موضوع را ثابت کنید:

  • -اگر پولتان در کاناداست، باید ثابت کنید که یک حساب بانکی در کانادا به نام خودتان دارید که پول کافی در آن موجود است.
  • -نامه‌ی سرمایه گذاری تضمین شده یا GIC از یک موسسه مالی کانادایی
  • -صورت حساب بانکی 4 ماه گذشته خود را ببرید.
  • -اثبات پرداخت شهریه و دیگر هزینه‌های مسکن و…
  • -اگر از مکان خاصی به شما پول می‌رسد، باید نامه‌ای از آن شخص یا موسسه داشته باشید.
  • -اگر بورسیه تحصیلی هستید باید ثابت کنید که از داخل کانادا هزینه‌هایتان پرداخت می‌شود.
  •  

  ما در جدول زیر میزان تمکن مالی برای ویزای دانشجویی کانادا را آورده‌ایم :

  میزان تمکن مالی خارج از کبک


  تعداد اشخاص

  بودجه‌ی مورد نیاز در ماه علاوه بر شهریه 

  بودجه‌ی مورد نیاز در ماه + شهریه

  شما (دانش آموز)

    10،000 دلار

   833دلار

  اولین عضو خانواده

  4,000دلار

  333دلار

  هر عضو خانواده همراه اضافی

  3,000دلار

  255 دلار

  میزان تمکن مالی در کبک

  تعداد اشخاص

  بودجه مورد نیاز در سال + شهریه

  بودجه مورد نیاز در ماه + شهریه

  شما (دانش آموز)

  11,000 دلار

  917 دلار

  اولین عضو خانواده (۱۸ سال یا بالاتر)

  5,100 دلار

  425 دلار

  اولین عضو خانواده (زیر ۱۸ سال)

  3,800 دلار

  317 دلار

  هر عضو خانواده همراه اضافی (18 سال یا بالاتر)

  5,125 دلار

  427 دلار

  هر عضو خانواده همراه اضافی (زیر ۱۸ سال)

  1,903 دلار

  159 دلار

  سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

  فرم ارزیابی رایگان مشاوره مهاجرت

   Related Posts

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *