جاب آفرجاب آفر چیست؟ شرایط ویزای جاب آفر ۲۰۲۳

جاب آفر چیست؟ شرایط ویزای جاب آفر 2023

جاب آفر چیست؟ این سوالی است که بسیاری از متقاضی‌های مهاجرت به کشورهای مختلف آن را می‌پرسند. جاب آفر، یکی از راه‌های مهاجرت کاری به کشور‌های مختلف است که هر یک از این کشورها، شرایط خاصی دارند. برای اینکه افراد بتوانند در کشورهایی مانند: استرالیا و کانادا کار کنند و حتی بتوانند ویزا و اقامت داشته باشند، نیاز است که درباره ویزای جاب آفر و شرایط آن اطلاعات کامل داشته باشند. همچنین نیاز است که مدارک مختلفی را به کارفرما ارائه کرد تا شرایط صدور ویزای کشور مد نظر فراهم شود. اما برای اینکه با چگونگی پیدا کردن کار در کشور‌های مختلف آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

جاب آفر چیست؟

یکی از روش‌های مهاجرت به کشورهای خارجی درخواست دریافت مجوز کار از کشور مربوطه است. در واقع شما به عنوان متقاضی، درخواست خود برای اشتغال در کشور خارجی را به کارفرما یا آژانس‌های کاریابی ارسال کرده و در صورت پذیرش، دعوت‌نامه‌ای تحت عنوان جاب آفر Job Offer برای شما ارسال می‌شود.

با دریافت جاب آفر شما مجوز ورود و کار کردن در کشور خارجی را به دست می‌آورید. توجه داشته باشید که از ارسال درخواست تا دریافت پذیرش، یک بازه زمانی وجود دارد که طی آن شرطی در جهت موافقت با درخواست شما وجود نخواهد داشت. بدین معنا که ممکن است در نهایت با درخواست شما مخالفت شود.

معمولا متقاضیان از آژانس‌های کاریابی در کشورهای خارجی درخواست جاب آفر می‌کنند. در این مراکز با توجه به فاکتورهای مختلفی مانند سن، رشته تحصیلی، سابقه کار، مهارت و توانمندی‌ها به بررسی درخواست‌ها می‌پردازند. در بعضی از موقعیت‌ها نیز متقاضیان بنا بر نسبت‌ها و مراوداتی که دارند از شرکت‌های خصوصی یا کارفرمایی خاص درخواست Job Offer می‌کنند.

نامه جاب آفر شامل چه مواردی است؟

پس از موافقت با درخواست تقاضای شغل، نامه‌ای از طرف کارفرما یا شرکت برای متقاضی به جهت اخذ ویزای جاب آفر ارسال می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • مشخصات متقاضی
 • مشخصات کارفرما یا شرکت
 • میزان حقوق شغل مورد نظر
 • مدت زمان قرارداد که با توجه به شرایط و نظر کارفرما برای هر شخص متفاوت خواهد بود.
 • ساعت کاری
 • شرح وظایف (کارفرما اجازه دستور به انجام وظایفی را دارد که دقیقا در این بخش ذکر شده باشد)
 • مالیات (مقدار مالیاتی که متقاضی باید بر درآمد پرداخت کند)

توجه داشته باشید که تمامی این موارد باید در نامه جاب آفر به طور کامل ذکر شده باشند. نکته مهم دیگر در خصوص درخواستJob Offer، قوانین موجود در هر کشور است. به این معنا که شما با آگاهی از قوانین یک کشور نمی‌توانید برای کشورهای دیگر درخواست ارسال کنید. پیش از انجام هر اقدامی جهت درخواست جاب آفر از شرایط و قوانین کشور مورد نظر مطمئن شده و آن‌ها را با موقعیت خود تطابق دهید.

چگونه ویزای جاب آفر بگیریم؟

ارتباط با شخص کارفرما در کشور خارجی، نقطه قوت فرایند دریافت جاب آفر محسوب می‌شود. در غیر این صورت شما باید به آژانس‌ های کاریابی اعتماد کنید. البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که شما نمی‌توانید به هر آژانسی اطمینان کنید. توصیه می‌کنیم برای دریافت ویزای جاب آفر، از افرادی که در حوزه مهاجرت شغلی دانش و تجربه کافی دارند، مشورت گرفته و در نهایت با وب‌ سایتی معتبر ارتباط بگیرید.

جاب آفر چیست و چگونه ویزای جاب آفر بگیریم؟
شرایط دریافت ویزای جاب آفر در سال 2023

بسیاری از افراد در پروسه درخواست Job Offer در وب‌ سایت‌ های کاریابی دچار سردرگمی می‌شوند. در این شرایط شما می‌توانید از مهارت یک وکیل حاذق و باتجربه کمک بگیرید. مهمترین نکته‌ای که در تمامی مراحل باید به آن دقت داشته باشید، اعتبار شغلی وکیل و یا آژانس مهاجرتی است که امور مربوطه را به آن سپرده‌اید.

با توجه به اینکه با ماهیت جاب آفر آشنا شده‌ایم، بهتر است که درباره چگونگی اخذ Job Offer هم اطلاعاتی داشته باشید. در حال حاضر دو روش برای اخذ Job Offer وجود دارند که به شرح زیر هستند.

اخذ دعوت نامه کاری از طریق ارسال رزومه کاری

در این روش متقاضی باید ابتدا مقصد مهاجرت خود را مشخص کند و متناسب با آن برای موسسه‌های کاریابی در کشور مقصد رزومه ارسال کند. همچنین می‌تواند شرایط پیدا کردن کار و دعوتنامه را به موسسه‌های کاریابی بسپارد. اما باید بدانید که اغلب کشور‌ها برای استخدام نیروی کار، موظف هستند که ابتدا از نیروی‌های محلی استفاده کنند و بعد از آن برای نیروی خارجی دعوتنامه کاری ارسال کنند. در نتیجه نباید در این مسیر ناامید شد، زیرا کشور‌های پیشرفته‌ای مانند: آلمان، استرالیا و کانادا به تخصص و مهارت‌های زیادی نیاز دارند.

به طورکلی در روشی که شخص متقاضی برای اخذ دعوت نامه کاری اقدام می‌کند، باید ابتدا حوزه کاری و کشور مقصد را انتخاب کرد و با ارسال مدارک کاری و رزومه ‌ترجمه شده، منتظر دعوت نامه از سوی کارفرمای خارجی بود. اما چه مدارکی باید برای کارفرما ارسال شود؟ برای اینکه کارفرمای خارجی بتواند شرایط تقاضای کار را به خوبی بررسی کند، نیاز است که مدارک مختلفی را ارائه کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • رزومه و سوابق کاری
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • کپی پاسپورت معتبر
 • گواهی سلامت پزشکی
 • ترجمه مدارک تحصیلی و گواهی‌های مهارتی متقاضی کار
 • سوابق بیمه مرتبط با زمینه کاری

همچنین مهم است بدانید، برای ارتباط‌گیری با افراد خارجی نیاز است که مدرک زبان ارائه کنید. البته که این موضوع با توجه به شرایط کشور مقصد ممکن است که با تغییراتی همراه باشد. به طور مثال: برای کار در آلمان بهتر است که مدرک زبان آلمانی در سطح B2 ارائه کنید. در حقیقت توصیه می‌کنیم که قبل از ارسال مدارک و هرگونه اقدام برای اخذ دعوتنامه کاری از شرایط کلی کشور مقصد اطلاعات کاملی داشته باشید تا با مشکلات مختلف روبه‌رو نشوید. برای این هدف می‌توانید از وکیل مهاجرت کاری استفاده کرده و مشورت دریافت کنید.

اخذ دعوت نامه کاری از طریق شرکت‌های اعزام نیروی کار

اگر برای متقاضی سخت است که بتواند شرکت مد نظر خود را پیدا کند، بهتر است که این کار را به شرکت‌های کاریابی بسپارد. در این روش افراد می‌توانند با پرداخت هزینه به موسسه‌های کاریابی، منتظر دعوتنامه باشند. در این شرایط هم نیاز است که مدارک درخواستی به طور کامل با‌ترجمه به سایت‌های کاریابی ارائه شوند تا مراحل اخذ جاب آفر سریع‌تر پیش رود. همچنین بهتر است که از قبل درباره کشور مقصد مهاجرت خود فکر کنید تا هدف گذاری بهتری داشته باشید.

مراحل گرفتن جاب آفر

مهمترین مرحله از دریافت جاب آفر، مشخص کردن مقصد برای پیدا کردن شغل مناسب است. متقاضیان باید اهداف خود را دسته‌بندی کرده و شرایط چند کشور را نیز با توجه به موقعیت خود بررسی کنند. همچنین در نظر گرفتن قوانین خاص هر کشور در دریافت Job Offer اهمیت بسیاری دارد.

انتخاب کشور برای جاب آفر به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. متقاضیان برای انتخاب شغل باید به شرایط و موقعیت‌های شغلی در کشور مورد نظر توجه ویژه‌ای داشته باشند. پس از مشخص کردن کشور مقصد جهت اشتغال، متقاضیان باید از آژانس‌های کاریابی کمک بگیرند.ویزای جاب آفر، به افراد اجازه می‌دهد تا برای مدت معینی در کشور مقصد کار کنند و در محیط کاری با فرهنگ و اقتصاد آن کشور آشنا شوند. جاب آفر می‌تواند موقت یا دائمی باشد و از جمله شرایط مهم آن، معرفی‌نامه از کارفرما یا تصویب از سوی مقامات مربوطه در کشور مقصد می‌باشد.

مدارک مورد نیاز جاب آفر

با توجه به اینکه از کدام کشور، دعوتنامه کاری دریافت کرده‌اید و هدف شما از جاب آفر برای کدام شغل است، ممکن است که یکسری مدارک مختلف نیاز باشد. اما به طور کلی یکسری مدارک مشخص لازم است تا بتوان برای دعوتنامه کاری اقدام کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • مدارک شناسایی متقاضی
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • رزومه تحصیلی‌ ترجمه شده
 • رزومه و سوابق کاری ‌ترجمه شده و مرتبط با شغل درخواستی
 • گواهی‌های مهارت متناسب با شغل درخواستی
 • مدرک زبان با حداقل نمره قابل قبول کشور مقصد
 • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • نتیجه معاینات پزشکی

دقت داشته باشید که بهتر است با یک وکیل مهاجرت کاری مشورت کنید تا اگر برای دعوتنامه به مدارک دیگری هم احتیاج است، برای تهیه و ارائه مدرک اقدامات لازم را انجام دهید.

گرفتن جاب آفر بدون مدرک زبان

ارائه مدرک زبان برای دریافت جاب آفر به کشور مورد نظر متقاضی بستگی دارد. در بسیاری از کشورها جهت اخذ Job Offer به مدرک زبان احتیاج نبوده و شما می‌توانید با ارائه مدارک دیگر به کشور مقصد مهاجرت کنید.

گرفتن جاب آفر بدون مدرک زبان
آیا بدون داشتن مدرک زبان هم میتوان ویزای جاب آفر را دریافت کرد؟

با این حال شما به عنوان شخصی که در کشوری خارجی قصد کار کردن دارد، باید به زبان آن کشور تسلط کافی داشته باشید. در غیر این صورت شرایط کاری و موقعیت زندگی شما با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد. به همین جهت اگر برای جاب آفر به مدرک زبان احتیاج ندارید باز هم تسلط بر زبان کشور مقصد را در اولویت قرار دهید.

مزایای مهاجرت با جاب آفر

برای مهاجرت به کشورهای خارجی روش‌های مختلفی مانند تحصیلی، سرمایه‌گذاری و… وجود دارد. متقاضیان با توجه به اهداف و موقعیتی که دارند یکی از این روش‌ها را انتخاب می‌کنند. در حال حاضر درصد متقاضیان مهاجرت تحصیلی بیشتر از سایر روش‌های مهاجرت است. با این حال اگر شما بتوانید از طریق جاب آفر به کشوری خارجی مهاجرت کنید، قطعا چند قدم از دیگر متقاضیان جلوتر هستید.

برای دریافت Job Offer کافی است هزینه و زمان خود را بر روی پیدا کردن شغلی مناسب در کشوری خارجی صرف کنید. به محض دریافت پذیرش، دغدغه‌ای جهت کسب درآمد برای شما وجود نخواهد داشت. به این دلیل با ورود به کشور مقصد شغلی با درآمد معقول در انتظار شماست.

از دیگر مزایای مهاجرت با جاب آفر می‌توانیم به کسب درآمد ارزی و دریافت ویزای کاری اشاره کنیم. زمانی که متقاضی ویزای کاری دریافت می‌کند، امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده او نیز وجود خواهد داشت. همچنین شما می‌توانید پس از مدت زمانی مشخص ویزای کاری خود را به اقامت دائم در کشور مقصد تبدیل کنید.

هزینه مهاجرت از طریق جاب آفر

متقاضیان برای عضویت در آژانس‌های کاریابی مختلف باید هزینه‌ای مشخص پرداخت کنند. پس از دریافت تاییدیه از طرف شرکت خارجی، مصاحبه‌ای برای شما ترتیب داده می‌شود که برای این جلسه نیز باید هزینه‌ای مجزا پرداخت کنید.

هزینه دیگری که باید از پیش آن را کنار بگذارید، هزینه بلیط هواپیما برای رسیدن به کشور مقصد است. همچنین برای دریافت ویزای کاری شما نیاز به اثبات تمکن مالی خود دارید. میزان تمکن مالی در هر کشوری متفاوت بوده و شما بر اساس قوانین کشور مقصد باید آن را به اثبات برسانید. منظور از تمکن مالی، مبلغی مشخص بوده که باید در حساب شما در گردش باشد.

در کنار هزینه دریافت جاب آفر شما باید هزینه‌ای برای دریافت ویزای کاری نیز پرداخت کنید. هزینه ویزای کاری در کشورهای مختلف، متفاوت بوده و بهتر است پیش از اقدام برای اخذ ویزا نسبت به هزینه‌ها اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید.

هزینه اخذ ویزا

مهاجرت از طریق Job Offer دو مرحله دارد که در مرحله اول، کارفرما باید دعوتنامه را ارسال کند. اما در مرحله دوم می‌توان با گرفتن ویزای کار به کشور مقصد مهاجرت کرد و در مدت زمان مشخص شده، شغل مد نظر را پیدا کرد. خب مشخص است که هزینه دولتی کشورها برای ویزای کار متفاوت است و این موضوع به کشور مقصد شما بستگی دارد.

هزینه وکیل مهاجرت

برای اینکه بتوانید از کارفرمای خارجی دعوتنامه کاری دریافت کنید، نیاز به استخدام وکیل ندارید، اما توصیه می‌کنیم که برای حذف آزمون‌ها و خطاهای مهاجرت از یک وکیل مجرب بهره‌مند شوید. همچنین توجه کنید که هزینه وکیل مهاجرتی با توجه به مرحله مهاجرت شما ممکن است که متفاوت باشد.

اقامت دائم از طریق جاب آفر

همانطور که پیش از این ذکر کردیم، یکی از مهمترین مزایای مهاجرت با Job Offer، دریافت اقامت دائم است. البته فراموش نکنیم که دریافت جاب آفر تنها با اخذ ویزای کاری اعتبار پیدا می‌کند. در غیر این صورت شما تنها با داشتن تاییدیه درخواست شغل، نمی‌توانید وارد کشوری خارجی شوید.

با دریافت ویزای کاری شما در کشور مقصد مشغول به کار شده و پس از گذشت چند سال می‌توانید ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. در نهایت نیز این امکان وجود دارد که نشان شهروندی از آن شما شود. در حال حاضر بیشتر دولت‌ها به افرادی که در کشورشان مشغول به کار بوده و ویزای کاری دارند، مجوز اقامت دائم می‌دهند.

ویزای جاب سیکر چیست؟

احتمالا شما هم نام ویزای جاب سیکر را شنیده‌اید. در حال حاضر تعدادی از کشورها به متقاضیان اجازه می‌دهند تا به وسیله ویزای جاب سیکر در کشورشان به دنبال کار بگردند. در واقع دولت‌ها یک بازه زمانی چند ماهه مشخص می‌کنند تا جویندگان شغل بتوانند در این مدت زمان شغلی مناسب رشته تحصیلی و سوابق کاری خود پیدا کنند.

با پیدا کردن شغل مناسب پیش از به اتمام رسیدن مدت زمان ویزای جاب سیکر، شرایط لازم جهت دریافت ویزای کاری فراهم می‌شود. معمولا بازه زمانی ویزای جاب سیکر در کشورهای مختلف بین ۶ تا ۹ ماه است.

تفاوت جاب سیکر و جاب آفر

برای ورود به یک کشور خارجی ما نیاز به ویزا داریم. جاب سیکر نوعی ویزا محسوب می‌شود که با دریافت آن می‌توانیم به کشوری خارجی سفر کرده و برای یافتن شغلی مناسب، مدت زمانی مشخص در مقصد زندگی کنیم.

جاب آفر هیچ شباهتی به ویزا نداشته و تنها مجوز ما برای کار کردن در کشوری خارجی است. به این ترتیب پس از دریافت آن باید برای اخذ ویزای کاری اقدام کنیم. هر دو روش موجود جهت دریافت ویزای کاری مزایای خاص خود را دارند اما یکی از مهمترین مزیت‌های Job Offer ، ورود به کشور مقصد بدون نگرانی درباره پیدا کردن شغلی مناسب است.

وقتی از جاب آفر و ویزای جاب آفر صحبت می‌شود، ما با یک فرصت منحصر به فرد در دنیای مهاجرت و کارآفرینی روبرو هستیم. جاب آفر، در واقعیت یک پلی است که افراد با انگیزه و کارآفرین، امکان مهاجرت به کشورهای دیگر و شروع یک زندگی جدید را فراهم می‌کند. ویزای جاب آفر، به شما این امکان را می‌دهد که با سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای محلی یا ارائه خدمات تخصصی به جامعه محلی، به اقامت دائم در کشورهای دیگر دست یابید. بنابراین، اگر به دنبال تجربه‌ی جدیدی و فرصت‌های بی‌پایان در کشورهای دیگر هستید، جاب آفر و ویزای جاب آفر ممکن است گزینه‌ی ایده‌آلی برای شما باشد.

راهنمای جاب آفر کشورهای مختلف

ممکن است که شما هم مانند بیشتر افراد این سوال را داشته باشید که آیا ایرانی‌ها برای مهاجرت می‌توانند از شرایط Job Offer کشور‌های مختلف استفاده کنند یا خیر؟ به طور حتم تمام افراد بین المللی که شرایط اخذ Job Offer را داشته باشند، می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند. اما توجه کنید که دعوتنامه کاری از سوی کارفرمای خارجی تنها شرط ورود به خاک کشور‌های مقصد نیست! بلکه باید ابتدا راهنمایی‌هایی در خصوص اخذ دعوتنامه کاری بدانید که در ادامه متن برای کشور‌های مختلف توضیح خواهیم داد.

راهنمای جاب آفر (Job Offer) کشورهای مختلف
آیا ایرانی‌ها برای مهاجرت می‌توانند از شرایط Job Offer کشور‌های مختلف استفاده کنند یا خیر؟

جاب آفر اروپا

برای اخذ Job Offer اروپا باید بدانید که الویت جذب نیرو در اروپا به شهروندان و افراد تحت اتحادیه اروپا اختصاص دارد. اما به طور کلی برای بررسی تقاضای کار به اروپا باید پروسه 30 تا 60 روز را در نظر گرفت. البته که بعد از این مدت زمان باید حدود دو تا سه ماه هم برای اخذ ویزای کاری منتظر ماند. اگر با درخواست دعوت نامه کاری موافقت شود، ایمیل به متقاضی ارسال خواهد شد و در این شرایط می‌توان برای اخذ ویزای کار شینگن اقدام کرد. به طور معمول ویزای اروپا اعتبار دو تا سه ماهه دارد و می‌توان با تمدید قرارداد کاری این ویزا را هم تمدید کرد. همچنین متقاضی کار در اروپا که از طریق جاب آفر اقدام کرده است، می‌تواند مجوز ورک پرمیت و کارت اقامت یک ساله را دریافت کند.

اما سوال که بسیاری از افراد می‌پرسند این است که پایه حقوق در نظر گرفته شده برای مشاغل اروپا چقدر است؟

پایه حقوق در اروپا برای مشاغل عمومی‌ که نیاز به تخصص زیادی ندارند، حدود 10 هزار یورو در ماه است که متناسب با شرایط کاری ممکن است که این مبلغ بالا‌تر هم باشد. از طرفی هم شرایط اسکان رایگان و حضور در اروپا برای نیروی خارجی وجود دارد که بهتر است از قبل درباره آن تحقیقات انجام داد.

به طور کلی، قوانین اروپا برای تمام کشور‌های اروپایی یکسان است و افرادی که بتوانند قرارداد کاری خود را تمدید کنند، شرایط تمدید ویزا و اقامت برای آن‌ها فراهم است. اما نکته مهم این است که اگر کارت اقامت متقاضی کار در اروپا برای پنج سال تمدید شود، شرایط اخذ اقامت دائم برای متقاضی فراهم می‌شود و می‌توان با گذشت 10 سال برای حق شهروندی و پاسپورت اروپا اقدام کرد.

توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید که اطلاعات دقیق‌تر و به روزتری از شرایط کار در کشور‌های اروپایی و اخذ اقامت داشته باشید با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا نکات مهم را به شما یادآوری کند.

جاب آفر عمان

به منظور ارسال درخواست Job Offer به کشور عمان شما نیاز به ارائه مدرک زبان ندارید. شاید این‌طور تصور کنید که عمان کشوری عربی است و زبان انگلیسی به کار شما نمی‌آید؛ سخت در اشتباه هستید! بازار کار این کشور بین‌المللی است و برای وارد شدن به این بازار اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. البته به منظور گذران زندگی در این کشور یادگیری زبان عربی نیز ضرورت دارد.

یکی دیگر از شرایط درخواست جاب آفر عمان، شرط سِنی است. بیشترین میزان پذیرش ویزای کاری به افرادی تعلق می‌گیرد که زیر ۵۰ سال سن داشته باشند. در شرایط استثنا اگر سن متقاضی بیشتر از پنجاه باشد باید از سابقه کاری کاملا تخصصی برخوردار باشد.

پس از دریافت جاب آفر از طرف کارفرما در کشور عمان، متقاضی باید مجوز کار در این کشور را از وزارت کار و همچنین اداره پلیس بگیرد. پس از گذشت یک تا دو هفته نیز ویزای کاری شما در عمان صادر می‌شود. در حال حاضر مشاغلی مانند جوشکاری، آشپز، مهندسی صنایع، معلم، پرستاری، پزشکی و دندانپزشکی، صنایع نفت و گاز، برق‌کار و… در این کشور درخواست نیروی بیشتری دارند.

شرایط ویزای جاب آفر آلمان

برای اینکه بتوان برای  جاب آفر آلمان دریافت کرد، بهترین راه این است که برای جستجوی موقعیت‌های شغلی در سایت‌های کاریابی آلمان اقدام کرد. با اخذ دعوتنامه کاری از کارفرمای آلمانی می‌توانید برای ویزای کاری آلمان هم اقدام کنید که این مورد نیاز به یکسری شرایط و مدارک دارد که عبارتند از:

 • سابقه کاری مرتبط با شغل درخواستی
 • مدرک تحصیلی یا گواهی مهارت مرتبط با شغل درخواست شده
 • ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B2 یا آیلتس با حداقل نمره 5.5
 • اثبات تمکن مالی

توجه کنید، در صورتی که نتوانید از طریق Job Offer برای پیدا کردن شغل در آلمان اقدام کنید، می‌توانید از ویزای جاب سیکر بهره‌ مند شوید و در مدت زمان شش ماه برای شغل مد نظر خود جستجوهای لازم را انجام دهید و ویزای آلمان را دریافت کنید.

شرایط ویزای جاب سیکر آلمان

متقاضی کار که برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام می‌کند باید شرایط مختلف را داشته باشد که مهم‌ترین آن را می‌توان تمکن مالی برای مدت زمان شش ماه زندگی در آلمان دانست. بعد از تمکن مالی لازم است که مدرک زبان آلمانی در سطح B2 داشت و با توجه به سابقه کاری در کشور مبدا یا کشور‌های دیگر، برای پیدا کردن شغل اقدام کرد.

اما توجه داشته باشید در صورتی می‌توان از طریق ویزای جستجوی کار آلمان مهاجرت کرد که در مدت زمان مشخص شده، متقاضی کار پیدا کند و قرارداد رسمی ‌با کارفرمای آلمانی امضا کند. در صورتی که متقاضی نتواند در مدت زمان مشخص شده کار پیدا کند، باید کشور آلمان را ‌ترک کند و به کشور مبدا خود بازگردد.

جاب آفر استرالیا

برای ورود به استرالیا و پیدا کردن شغل مناسب در این کشور شما باید ویزای اسپانسر شغلی دریافت کنید. در واقع مقوله‌ای تحت عنوان جاب آفر در استرالیا معنی ندارد. شرایط ویزای اسپانسر شغلی یا اسپانسر کارفرمای استرالیا به این شکل است که سابقه و شغل مورد نظر شما در لیستی مشخص قرار می‌گیرد و کارفرمایان مختلف در صورت تایید سوابق به شما پیشنهاد کاری می‌دهند.

پس از تایید شدن توسط کارفرما، دولت استرالیا شرایط متقاضی و کارفرما را تجزیه و تحلیل می‌کند. در صورت موافقت شما می‌توانید ویزای اسپانسر را دریافت کنید.
در این کشور چهار نوع ویزای کاری استرالیا وجود دارد که در ادامه اشاره مختصری به آن‌ها خواهیم داشت:

 1. ویزای ساب کلاس ۴۹۱: دریافت این ویزا به مجوز یک موسسه کاریابی دولتی نیاز دارد. اخذ این ویزا به معنای اقامت در استرالیا به مدت پنج سال بوده و حداقل پس از سه سال شما می‌توانید ویزای دائمی دریافت کنید.
 2. ویزای ساب کلاس ۴۸۲: در صورت کمبود نیروی بومی، کارفرمایان اجازه دارند با درخواست نیروی خارجی موافقت کنند. با دریافت این ویزا شما حق اقامت در استرالیا بین دو تا چهار سال را دارید.
 3. ویزای ساب کلاس ۱۸۶: مهمترین شرط جهت دریافت این ویزا مهارت کامل بر روی شغل مورد نظر کارفرماست. شما با پرداخت هزینه‌ای حدود ۴۰۰۰ دلار می‌توانید ویزای دائمی دریافت کنید.
 4. ویزای ساب کلاس ۱۸۷: افرادی که موفق به دریافت این ویزا می‌شوند، به منظور کار کردن در شغلی بسیار خاص با مهارت کامل، پذیرفته می‌شوند. این ویزا محدودیت سنی داشته و متقاضیان باید حتما زیر ۴۵ سال باشند.

فاکتورهای مهمی‌ در امتیازدهی ویزای 189 استرالیا تاثیر خواهند گذاشت که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • متقاضی باید سن بین 18 تا 45 داشته باشد.
 • شغل مورد نظر متقاضی باید در لیست مشاغل اعلام شده از سوی دولت استرالیا باشد.
 • سوابق شغلی متقاضی باید ارزیابی شوند.
 • برای اخذ ویزا باید حداقل نمره 7 آیلتس برای زبان ارائه کرد.
 • متقاضی باید سلامت روح و جسم داشته باشد.
 • فرد متقاضی ویزا نباید سوءپیشینه یا ویزای ریجکتی داشته باشد.

به طور کلی در صورتی که فاکتورهای گفته شده مورد بررسی قرار گیرند و امتیازدهی انجام شود، به دعوتنامه کاری از استرالیا نیازی نیست.

ویزای جاب آفر یک فرصت منحصر به فرد برای مهاجرت و کار در خارج از کشور است. برنامه جاب افر، به افراد اجازه می‌دهد که به عنوان نیروی متخصص کار به کشور مورد نظر بروند و اقامت دائم بگیرند. ویزای جاب آفر معمولاً توسط کارفرمایان ارائه می‌شود و یک فرصت فوق‌العاده برای تجربه زندگی و کار در یک محیط جدید و کسب تجربه‌های جدید در دنیای حرفه‌ای است. اگر به دنبال یک فرصت شغلی خارج از کشور هستید،Job Offer می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد.

جاب آفر کانادا

در کشور کانادا دو نوع جاب آفر دائمی و موقت وجود دارد. برای دریافت Job Offer دائمی متقاضیان حتما باید تایید یک کارفرمای کانادایی را برای شغلی تمام وقت دریافت کرده باشند. منظور از شغل تمام‌وقت مواردی است که در لیست مشاغل فصلی قرار نداشته باشند. در مقابل با اخذ ویزای کاری کانادا به صورت موقت شما می‌توانید تنها در بازه زمانی مشخص‌شده در این کشور مشغول به کار شوید. پس از اتمام دوره در صورت عدم تمدید کارفرما، متقاضیان موظف به ترک خاک کانادا هستند.

اخذ ویزای جاب آفر کانادا در کوتاه‌ترین زمان
جاب آفر در کانادا به دو نوع دائمی و موقت تقسیم میشود.

نکته مهم در اخذ جاب آفر کانادا، تایید شدن آن توسط اداره مهاجرت کاناداست. در صورتی که درخواست متقاضیان با موافقت این مرکز همراه نباشد، آن‌ها نمی‌توانند برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند. اگر قصد دریافت Job Offer دائمی این کشور را دارید حتما باید شغلی را پیدا کنید که به صورت تمام‌وقت باشد.

جاب آفر کانادا احتیاج به ارائه مدرک زبان ندارد. با این حال شما باید به کارفرما و اداره مهاجرت ثابت کنید که تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته و در اصطلاح می‌توانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید. اثبات تمکن مالی از دیگر شرایط مهم دریافت Job Offer کانادا محسوب می‌شود.

چگونه برای کانادا جاب آفر دریافت کنیم؟

با توجه به اینکه افرادی که به کانادا مهاجرت می‌کنند، می‌توانند با گذشت زمان کارت اقامت دائم این کشور را دریافت کنند، بهتر است که با چگونگی اخذ دعوتنامه کاری کانادا آشنا بود. کارفرمای کانادایی با بررسی شرایط کاری و روزمه متقاضی می‌تواند گواهی LMIA را صادر کند و برای دعوت متقاضی اقدامات لازم را انجام دهد. اما LMIA چیست؟

LMIA یک گواهی برای کارفرمای خارجی است که نشان می‌دهد در موقعیت شغلی موجود در کانادا نیروی محلی و بومی ‌دارای تخصص وجود ندارد و می‌توان از نیروی خارجی استفاده کرد.

در صورتی که تخصص کافی در زبان انگلیسی دارید می‌توانید برای مطالعه روند اخذ دعوت نامه کاری از کانادا به سامانه‌های Job Bank، Indeed، Monster مراجعه کنید و اطلاعات را مورد بررسی قرار دهید. اما به طور کلی توصیه می‌کنیم که برای طی کردن این روند از مشاوره تخصصی یا وکیل مهاجرتی کمک بگیرید تا تمام شرایط بررسی شوند.

لیست مشاغل جاب آفر کانادا

برای اشتغال در کشور کانادا شما باید شغلی انتخاب کنید که در لیست ناک قرار داشته باشد. لیست ناک شامل پنج گروه می‌شود که به شرح زیر هستند:

 1. مهارت‌های مدیریتی
 2. مشاغلی که به مدرک دانشگاهی نیاز دارند
 3. مشاغل تخصصی
 4. مشاغل معمولی یا متوسط
 5. مشاغل بدون نیاز به مدرک و آموزش حرفه‌ای

از دیگر موارد مهم، مشاغلی هستند که در گروه IT قرار دارند:

 • توسعه‌دهنده نرم‌افزار
 • تکنسین شبکه
 • کارشناس پایگاه داده
 • مدیر فناوری اطلاعات
 • طراح وب
 • برنامه‌نویسی
 • توسعه‌دهنده وب
 • مشاور فناوری اطلاعات

در صورتی که به مشاغل اداری علاقه‌مند هستید، موارد زیر از مهمترین مشاغل اداری کانادا محسوب می‌شوند:

مهمترین مشاغل اداری کانادا

مشاغل مهندسی مشاغل پزشکی مشاغل حوزه فروش مشاغل مالی
مهندسی صنایع

 

 

داروساز مدیر بازاریابی حسابدار
عمران پرستار و کمک پرستار دیجیتال مارکتینگ مشاور مالی
مهندسی پروژه فیزیوتراپی کارشناس فروش کارمند حقوق و دستمزد
کارشناس کنترل کیفی روانشناس بالینی تجارت الکترونیک مدیر مالی
عینک‌ساز حسابدار مالیاتی
 • کارمند ورود اطلاعات
 • دستیار اداری
 • دستیار حقوقی
 • خدمات مشتریان
 • کارمند دفتری

مشاغل مهندسی:

 • مهندسی صنایع
 • عمران
 • مهندسی پروژه
 • کارشناس کنترل کیفی

مشاغل پزشکی:

 • داروساز
 • پرستار و کمک پرستار
 • فیزیوتراپی
 • روانشناس بالینی
 • عینک‌ساز

مشاغل حوزه فروش:

 • مدیر بازاریابی
 • دیجیتال مارکتینگ
 • کارشناس فروش
 • تجارت الکترونیک

مشاغل مالی:

 • حسابدار
 • مشاور مالی
 • کارمند حقوق و دستمزد
 • مدیر مالی
 • حسابدار مالیاتی

ویزای جاب آفر اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپا است که متقاضی‌های زیادی برای مهاجرت به کشور خود دارد. اما چه راه‌هایی برای مهاجرت به این کشور ثروتمند است؟ متقاضی‌هایی که می‌خواهند برای کار به اتریش مهاجرت کنند، می‌توانند از دو روش اقدام کنند که به شرح زیر هستند.

 اخذ جاب آفر اتریش

برای اخذ دعوتنامه کاری باید رزومه کاری متقاضی برای کارفرمای اتریشی ارسال شود و بررسی‌های لازم صورت گیرد. همچنین برای اینکه بتوان ویزای کاری اتریش از طریق Job Offer را دریافت کرد، نیاز است که حداقل امتیاز متقاضی 55 باشد. مدت اعتبار این ویزای دو ساله است و با تمدید قرارداد کار، قابل تمدید خواهد بود. توجه کنید که امتیازبندی ویزای اتریش با توجه به فاکتورهای مهمی ‌مانند: سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری و مدرک زبان در نظر گرفته می‌شود.

اخذ ویزای جستجوی کار اتریش

ویزای جستجو کار برای اتریش مهلت شش ماهه دارد و این ویزا، برای پیدا کردن کار در کشور اتریش صادر می‌شود. دقت داشته باشید، در صورتی که فرصت شش ماهه ویزا به اتمام برسد، متقاضی باید به کشور مبدا خود بازگردد. همچنین نکته مهم دیگر این است که برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش نیاز است که حداقل 70 امتیاز کسب کرد.

ویزای جاب آفر انگلستان

با توجه به اینکه اقتصاد انگلستان بسیار قوی است، افراد مختلفی در تلاش هستند تا به این کشور مهاجرت کنند. به طور حتم یکی از راه‌های مهاجرت به انگلیس پیدا کردن یک کار ایدئال است. اما برای پیدا کردن کار در کشور انگلستان نیاز است که از طریق ویزای اسکیل ورکر انگلیس Skilled Worker Visa اقدامات لازم را انجام داد. اما داشتن جاب آفر یکی از شرایط اصلی دریافت ویزای اسکیل ورکر انگلیس است. اما چگونه Job Offer انگلیس را دریافت کرد؟

برای اخذ Job Offer انگلیس باید یک رزومه CV کاری ارائه کرد. این رزومه باید دقیق و یک کاورلتر حرفه‌ای داشته باشد تا همراه مدرک مختلفی مانند: سابقه کار، مدرک تحصیل، مدرک زبان و گواهی‌های مهارت‌های مختلف به کارفرمای انگلیسی ارائه شود.

جاب آفر آتلانتیک کانادا

جاب آفر آتلانتیک کانادا

با دریافت ویزای جاب آفر آتلانتیک کانادا، می‌توانید مسیر زندگی معمولی خود را تغییر دهید و شانس خود را برای تجربه یک زندگی ایده‌آل امتحان کنید.

اخذ ویزای جاب آفر با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

در حقیقت ما در این متن به سوال جاب آفر چیست، پاسخ داده‌ایم و درباره دعوتنامه کاری کشور‌های مختلف توضیحاتی را ارئه کرده‌ایم، اما اگر سوال یا ابهامی ‌درباره لیست شرایط اخذ ویزای جاب آفر کشور‌های مختلف دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های ما در اسرع وقت به سوالات شما در مورد جاب آفر پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا بعد از گرفتن پیشنهاد کار از کارفرمای خارجی، دریافت اقامت فراهم است؟
خیر. افرادی که پیشنهاد کاری دریافت می‌کنند، باید برای اخذ ویزای کشور خارجی اقدام کنند و با گذشت زمان از ویزای کاری برای اقامت دائم اقدام کنند.
اخذ پیشنهاد کاری از کدام کشور‌های خارجی راحت‌تر است؟
به طور حتم کانادا شرایط راحت‌تری را برای پیشنهاد کاری فراهم کرده است که مهم‌ترین آن اخذ دعوتنامه بدون مدرک زبان است.
عوامل تاثیر گذار در امتیاز برای اخذ ویزا چیست؟
سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری و مدرک زبان از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در اخذ امتیاز برای ویزای کاری است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سجاد
6 ماه قبل

چه مهارت‌ها و تجربیات خاصی نیازخ که یه فرد بتونه تو یه جاب آفر موفق عمل کنه؟

خانم میرخانی
پاسخ به  سجاد
6 ماه قبل

سلام سجاد عزیز وقتتون بخیر
در حال حاضر به دلیل اینکه جهان داره به سمت آی تی و دیجیتالی شدن پیش میره شما تو هر رشته ای که هستید اگر تلاش کنید که نرم افزار های اون رشته رو کسب کنید موفقیت چشمگیری میتونید داشته باشید.

کادر هرمس اپلای