جاب آفر

جاب آفر

این روزها افراد بسیاری را می‌بینیم که برای مهاجرت به دنبال روشی مطمئن و کارساز هستند. موفقیت در پذیرش به فاکتورهای مختلفی مانند رشته تحصیلی، سوابق کاری، رزومه حرفه‌ای، تمکن مالی و… بستگی دارد. نقطه قوت شما زمانی نمایان می‌شود که با یک فاکتور کلیدی برای مهاجرت اقدام کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال شغلی مناسب و پول‌ساز در کشوری خارجی هستید، باید از سابقه حرفه‌ای شغلی خود در این مسیر بهترین استفاده را داشته باشید. در این مقاله به تمام مباحث مربوط به جاب آفر خواهیم پرداخت.

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

جاب آفر چیست؟

یکی از روش‌های مهاجرت به کشورهای خارجی درخواست دریافت مجوز کار از کشور مربوطه است. در واقع شما به عنوان متقاضی، درخواست خود برای اشتغال در کشور خارجی را به کارفرما یا آژانس‌های کاریابی ارسال کرده و در صورت پذیرش، دعوت‌نامه‌ای تحت عنوان جاب آفر Job Offer برای شما ارسال می‌شود.

با دریافت جاب آفر شما مجوز ورود و کار کردن در کشور خارجی را به دست می‌آورید. توجه داشته باشید که از ارسال درخواست تا دریافت پذیرش، یک بازه زمانی وجود دارد که طی آن شرطی در جهت موافقت با درخواست شما وجود نخواهد داشت. بدین معنا که ممکن است در نهایت با درخواست شما مخالفت شود.

معمولا متقاضیان از آژانس‌های کاریابی در کشورهای خارجی درخواست جاب آفر می‌کنند. در این مراکز با توجه به فاکتورهای مختلفی مانند سن، رشته تحصیلی، سابقه کار، مهارت و توانمندی‌ها به بررسی درخواست‌ها می‌پردازند. در بعضی از موقعیت‌ها نیز متقاضیان بنا بر نسبت‌ها و مراوداتی که دارند از شرکت‌های خصوصی یا کارفرمایی خاص درخواست Job Offer می‌کنند.

نامه جاب آفر شامل چه مواردی است؟

پس از موافقت با درخواست تقاضای شغل، نامه‌ای از طرف کارفرما یا شرکت برای متقاضی ارسال می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • مشخصات متقاضی
 • مشخصات کارفرما یا شرکت
 • میزان حقوق شغل مورد نظر
 • مدت زمان قرارداد که با توجه به شرایط و نظر کارفرما برای هر شخص متفاوت خواهد بود.
 • ساعت کاری
 • شرح وظایف (کارفرما اجازه دستور به انجام وظایفی را دارد که دقیقا در این بخش ذکر شده باشد)
 • مالیات (مقدار مالیاتی که متقاضی باید بر درآمد پرداخت کند)

توجه داشته باشید که تمامی این موارد باید در نامه جاب آفر به طور کامل ذکر شده باشند. نکته مهم دیگر در خصوص درخواست Job Offer، قوانین موجود در هر کشور است. به این معنا که شما با آگاهی از قوانین یک کشور نمی‌توانید برای کشورهای دیگر درخواست ارسال کنید. پیش از انجام هر اقدامی جهت درخواست جاب آفر از شرایط و قوانین کشور مورد نظر مطمئن شده و آن‌ها را با موقعیت خود تطابق دهید.

نامه جاب آفر شامل چه مواردی است؟

چگونه جاب آفر بگیریم؟

ارتباط با شخص کارفرما در کشور خارجی، نقطه قوت فرایند دریافت جاب آفر محسوب می‌شود. در غیر این صورت شما باید به آژانس‌ های کاریابی اعتماد کنید. البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که شما نمی‌توانید به هر آژانسی اطمینان کنید. توصیه می‌کنیم از افرادی که در حوزه مهاجرت شغلی دانش و تجربه کافی دارند، مشورت گرفته و در نهایت با وب‌ سایتی معتبر ارتباط بگیرید.

بسیاری از افراد در پروسه درخواست Job Offer در وب‌ سایت‌ های کاریابی دچار سردرگمی می‌شوند. در این شرایط شما می‌توانید از مهارت یک وکیل حاذق و باتجربه کمک بگیرید. مهمترین نکته‌ای که در تمامی مراحل باید به آن دقت داشته باشید، اعتبار شغلی وکیل و یا آژانس مهاجرتی است که امور مربوطه را به آن سپرده‌اید.

مراحل گرفتن جاب آفر

مهمترین مرحله از دریافت جاب آفر، مشخص کردن مقصد برای پیدا کردن شغل مناسب است. متقاضیان باید اهداف خود را دسته‌بندی کرده و شرایط چند کشور را نیز با توجه به موقعیت خود بررسی کنند. همچنین در نظر گرفتن قوانین خاص هر کشور در دریافت Job Offer اهمیت بسیاری دارد.

انتخاب کشور برای جاب آفر به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. متقاضیان برای انتخاب شغل باید به شرایط و موقعیت‌های شغلی در کشور مورد نظر توجه ویژه‌ای داشته باشند. پس از مشخص کردن کشور مقصد جهت اشتغال، متقاضیان باید از آژانس‌های کاریابی کمک بگیرند.

مدارک مورد نیاز جاب آفر

همانطور که اشاره داشتیم هر کشوری قوانین و محدودیت‌های خاص خود را برای پذیرش متقاضیان جاب آفر دارد. به همان نسبت نیز ممکن است هر کشوری مدارک متفاوتی با کشورهای دیگر از متقاضی درخواست کند. در حالت کلی بعضی از این مدارک در قوانین همه کشورها یکسان بوده و متقاضیان باید مدارک زیر را جهت ارائه به کارفرما یا شرکت آماده کنند.

 • گذرنامه معتبر
 • عکس پاسپورتی (توجه داشته باشید که قدمت عکس نباید بیشتر از 6 ماه باشد)
 • مدارک شناسایی
 • ارائه مدرک زبان
 • رزومه کاری (این رزومه باید شامل سوابق کاری متقاضی باشد)
 • رزومه تحصیلی
 • ارائه مدارک مربوط به دوره‌های آموزشی و مهارتی
 • مدارک سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه

مدارک مورد نیاز جاب آفر

تمامی مدارکی که جهت دریافت Job Offer به کارفرما ارائه می‌دهید باید به صورت رسمی ترجمه شده باشد.

گرفتن جاب آفر بدون مدرک زبان

ارائه مدرک زبان برای دریافت جاب آفر به کشور مورد نظر متقاضی بستگی دارد. در بسیاری از کشورها جهت اخذ Job Offer به مدرک زبان احتیاج نبوده و شما می‌توانید با ارائه مدارک دیگر به کشور مقصد مهاجرت کنید. با این حال شما به عنوان شخصی که در کشوری خارجی قصد کار کردن دارد، باید به زبان آن کشور تسلط کافی داشته باشید. در غیر این صورت شرایط کاری و موقعیت زندگی شما با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد. به همین جهت اگر برای جاب آفر به مدرک زبان احتیاج ندارید باز هم تسلط بر زبان کشور مقصد را در اولویت قرار دهید.

مزایای مهاجرت با جاب آفر

برای مهاجرت به کشورهای خارجی روش‌های مختلفی مانند تحصیلی، سرمایه‌گذاری و… وجود دارد. متقاضیان با توجه به اهداف و موقعیتی که دارند یکی از این روش‌ها را انتخاب می‌کنند. در حال حاضر درصد متقاضیان مهاجرت تحصیلی بیشتر از سایر روش‌های مهاجرت است. با این حال اگر شما بتوانید از طریق جاب آفر به کشوری خارجی مهاجرت کنید، قطعا چند قدم از دیگر متقاضیان جلوتر هستید.

برای دریافت Job Offer کافی است هزینه و زمان خود را بر روی پیدا کردن شغلی مناسب در کشوری خارجی صرف کنید. به محض دریافت پذیرش، دغدغه‌ای جهت کسب درآمد برای شما وجود نخواهد داشت. به این دلیل با ورود به کشور مقصد شغلی با درآمد معقول در انتظار شماست.

مزایای مهاجرت با جاب آفر

از دیگر مزایای مهاجرت با جاب آفر می‌توانیم به کسب درآمد ارزی و دریافت ویزای کاری اشاره کنیم. زمانی که متقاضی ویزای کاری دریافت می‌کند، امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده او نیز وجود خواهد داشت. همچنین شما می‌توانید پس از مدت زمانی مشخص ویزای کاری خود را به اقامت دائم در کشور مقصد تبدیل کنید.

هزینه مهاجرت از طریق جاب آفر

متقاضیان برای عضویت در آژانس‌های کاریابی مختلف باید هزینه‌ای مشخص پرداخت کنند. پس از دریافت تاییدیه از طرف شرکت خارجی، مصاحبه‌ای برای شما ترتیب داده می‌شود که برای این جلسه نیز باید هزینه‌ای مجزا پرداخت کنید.

هزینه دیگری که باید از پیش آن را کنار بگذارید، هزینه بلیط هواپیما برای رسیدن به کشور مقصد است. همچنین برای دریافت ویزای کاری شما نیاز به اثبات تمکن مالی خود دارید. میزان تمکن مالی در هر کشوری متفاوت بوده و شما بر اساس قوانین کشور مقصد باید آن را به اثبات برسانید. منظور از تمکن مالی، مبلغی مشخص بوده که باید در حساب شما در گردش باشد.

 

در کنار هزینه دریافت جاب آفر شما باید هزینه‌ای برای دریافت ویزای کاری نیز پرداخت کنید. هزینه ویزای کاری در کشورهای مختلف، متفاوت بوده و بهتر است پیش از اقدام برای اخذ ویزا نسبت به هزینه‌ها اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید.

اقامت دائم از طریق جاب آفر

همانطور که پیش از این ذکر کردیم، یکی از مهمترین مزایای مهاجرت با Job Offer، دریافت اقامت دائم است. البته فراموش نکنیم که دریافت جاب آفر تنها با اخذ ویزای کاری اعتبار پیدا می‌کند. در غیر این صورت شما تنها با داشتن تاییدیه درخواست شغل، نمی‌توانید وارد کشوری خارجی شوید.

با دریافت ویزای کاری شما در کشور مقصد مشغول به کار شده و پس از گذشت چند سال می‌توانید ویزای خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. در نهایت نیز این امکان وجود دارد که نشان شهروندی از آن شما شود. در حال حاضر بیشتر دولت‌ها به افرادی که در کشورشان مشغول به کار بوده و ویزای کاری دارند، مجوز اقامت دائم می‌دهند.

ویزای جاب سیکر چیست؟

احتمالا شما هم نام ویزای جاب سیکر را شنیده‌اید. در حال حاضر تعدادی از کشورها به متقاضیان اجازه می‌دهند تا به وسیله ویزای جاب سیکر در کشورشان به دنبال کار بگردند. در واقع دولت‌ها یک بازه زمانی چند ماهه مشخص می‌کنند تا جویندگان شغل بتوانند در این مدت زمان شغلی مناسب رشته تحصیلی و سوابق کاری خود پیدا کنند.

با پیدا کردن شغل مناسب پیش از به اتمام رسیدن مدت زمان ویزای جاب سیکر، شرایط لازم جهت دریافت ویزای کاری فراهم می‌شود. معمولا بازه زمانی ویزای جاب سیکر در کشورهای مختلف بین 6 تا 9 ماه است.

ویزای جاب سیکر چیست؟

تفاوت جاب سیکر و جاب آفر

برای ورود به یک کشور خارجی ما نیاز به ویزا داریم. جاب سیکر نوعی ویزا محسوب می‌شود که با دریافت آن می‌توانیم به کشوری خارجی سفر کرده و برای یافتن شغلی مناسب، مدت زمانی مشخص در مقصد زندگی کنیم.

جاب آفر هیچ شباهتی به ویزا نداشته و تنها مجوز ما برای کار کردن در کشوری خارجی است. به این ترتیب پس از دریافت آن باید برای اخذ ویزای کاری اقدام کنیم. هر دو روش موجود جهت دریافت ویزای کاری مزایای خاص خود را دارند اما یکی از مهمترین مزیت‌های Job Offer، ورود به کشور مقصد بدون نگرانی درباره پیدا کردن شغلی مناسب است.

راهنمای جاب آفر کشورهای مختلف

جاب آفر عمان

به منظور ارسال درخواست Job Offer به کشور عمان شما نیاز به ارائه مدرک زبان ندارید. شاید این‌طور تصور کنید که عمان کشوری عربی است و زبان انگلیسی به کار شما نمی‌آید؛ سخت در اشتباه هستید! بازار کار این کشور بین‌المللی است و برای وارد شدن به این بازار اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. البته به منظور گذران زندگی در این کشور یادگیری زبان عربی نیز ضرورت دارد.

یکی دیگر از شرایط درخواست جاب آفر عمان، شرط سِنی است. بیشترین میزان پذیرش ویزای کاری به افرادی تعلق می‌گیرد که زیر 50 سال سن داشته باشند. در شرایط استثنا اگر سن متقاضی بیشتر از پنجاه باشد باید از سابقه کاری کاملا تخصصی برخوردار باشد.

پس از دریافت جاب آفر از طرف کارفرما در کشور عمان، متقاضی باید مجوز کار در این کشور را از وزارت کار و همچنین اداره پلیس بگیرد. پس از گذشت یک تا دو هفته نیز ویزای کاری شما در عمان صادر می‌شود. در حال حاضر مشاغلی مانند جوشکاری، آشپز، مهندسی صنایع، معلم، پرستاری، پزشکی و دندانپزشکی، صنایع نفت و گاز، برق‌کار و… در این کشور درخواست نیروی بیشتری دارند.

جاب آفر عمان

جاب آفر آلمان

برای درخواست ویزای آلمان متقاضیان باید یکی از مدارک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد را به این کشور ارائه دهند. در غیر این صورت شما نمی‌توانید برای Job Offer درخواست دهید. همچنین داشتن سابقه کاری حداقل پنج سال نیز برای اشتغال در آلمان ضرورت دارد. از دیگر شروط مهم برای دریافت پذیرش، تسلط به زبان آلمانی است.

اثبات تمکن مالی برای ورود به این کشور از مهمترین فاکتورها محسوب می‌شود. شما به عنوان متقاضی Job Offer در آلمان باید هزینه‌ای برابر با چهار هزار یورو را به عنوان تمکن مالی به اثبات برسانید. توجه داشته باشید که در این کشور شما می‌توانید به دو روش جاب آفر و جاب سیکر شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

امتیاز قابل قبول برای مدرک زبان جهت پذیرش آیلتس 5.5 بوده و برای مدرک زبان آلمانی نیز باید حداقل در سطح B2 نمره قبولی داشته باشید. در حالت کلی به منظور پذیرش در جاب آفر حتما باید به یکی از زبان‌های انگلیسی یا آلمانی تسلط کافی داشته باشید.

بهترین گزینه‌ها برای اشتغال در کشور آلمان، شغل‌هایی همچون پرستاری، مهندس الکترونیک یا برق، مدیر فروش، معماری، مدیریت کسب و کار و… هستند.

جاب آفر استرالیا

برای ورود به استرالیا و پیدا کردن شغل مناسب در این کشور شما باید ویزای اسپانسر شغلی دریافت کنید. در واقع مقوله‌ای تحت عنوان جاب آفر در استرالیا معنی ندارد. شرایط ویزای اسپانسر شغلی یا اسپانسر کارفرمای استرالیا به این شکل است که سابقه و شغل مورد نظر شما در لیستی مشخص قرار می‌گیرد و کارفرمایان مختلف در صورت تایید سوابق به شما پیشنهاد کاری می‌دهند.

پس از تایید شدن توسط کارفرما، دولت استرالیا شرایط متقاضی و کارفرما را تجزیه و تحلیل می‌کند. در صورت موافقت شما می‌توانید ویزای اسپانسر را دریافت کنید.

جاب آفر استرالیا

در این کشور چهار نوع ویزای کاری وجود دارد که در ادامه اشاره مختصری به آن‌ها خواهیم داشت:

 1. ویزای ساب کلاس 491: دریافت این ویزا به مجوز یک موسسه کاریابی دولتی نیاز دارد. اخذ این ویزا به معنای اقامت در استرالیا به مدت پنج سال بوده و حداقل پس از سه سال شما می‌توانید ویزای دائمی دریافت کنید.
 2. ویزای ساب کلاس 482: در صورت کمبود نیروی بومی، کارفرمایان اجازه دارند با درخواست نیروی خارجی موافقت کنند. با دریافت این ویزا شما حق اقامت در استرالیا بین دو تا چهار سال را دارید.
 3. ویزای ساب کلاس 186: مهمترین شرط جهت دریافت این ویزا مهارت کامل بر روی شغل مورد نظر کارفرماست. شما با پرداخت هزینه‌ای حدود 4000 دلار می‌توانید ویزای دائمی دریافت کنید.
 4. ویزای ساب کلاس 187: افرادی که موفق به دریافت این ویزا می‌شوند، به منظور کار کردن در شغلی بسیار خاص با مهارت کامل، پذیرفته می‌شوند. این ویزا محدودیت سنی داشته و متقاضیان باید حتما زیر 45 سال باشند.

جاب آفر کانادا

در کشور کانادا دو نوع جاب آفر دائمی و موقت وجود دارد. برای دریافت Job Offer دائمی متقاضیان حتما باید تایید یک کارفرمای کانادایی را برای شغلی تمام وقت دریافت کرده باشند. منظور از شغل تمام‌وقت مواردی است که در لیست مشاغل فصلی قرار نداشته باشند. در مقابل با اخذ ویزای کاری موقت شما می‌توانید تنها در بازه زمانی مشخص‌شده در این کشور مشغول به کار شوید. پس از اتمام دوره در صورت عدم تمدید کارفرما، متقاضیان موظف به ترک خاک کانادا هستند.

نکته مهم در اخذ جاب آفر کانادا، تایید شدن آن توسط اداره مهاجرت کاناداست. در صورتی که درخواست متقاضیان با موافقت این مرکز همراه نباشد، آن‌ها نمی‌توانند برای دریافت ویزای کاری اقدام کنند. اگر قصد دریافت Job Offer دائمی این کشور را دارید حتما باید شغلی را پیدا کنید که به صورت تمام‌وقت باشد.

جاب آفر کانادا احتیاج به ارائه مدرک زبان ندارد. با این حال شما باید به کارفرما و اداره مهاجرت ثابت کنید که تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته و در اصطلاح می‌توانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید. اثبات تمکن مالی از دیگر شرایط مهم دریافت Job Offer کانادا محسوب می‌شود.

لیست مشاغل جاب آفر کانادا

برای اشتغال در کشور کانادا شما باید شغلی انتخاب کنید که در لیست ناک قرار داشته باشد. لیست ناک شامل پنج گروه می‌شود که به شرح زیر هستند:

 1. مهارت‌های مدیریتی
 2. مشاغلی که به مدرک دانشگاهی نیاز دارند
 3. مشاغل تخصصی
 4. مشاغل معمولی یا متوسط
 5. مشاغل بدون نیاز به مدرک و آموزش حرفه‌ای

از دیگر موارد مهم، مشاغلی هستند که در گروه IT قرار دارند:

 • توسعه‌دهنده نرم‌افزار
 • تکنسین شبکه
 • کارشناس پایگاه داده
 • مدیر فناوری اطلاعات
 • طراح وب
 • برنامه‌نویسی
 • توسعه‌دهنده وب
 • مشاور فناوری اطلاعات

در صورتی که به مشاغل اداری علاقه‌مند هستید، موارد زیر از مهمترین مشاغل اداری کانادا محسوب می‌شوند:

مهمترین مشاغل اداری کانادا

مشاغل مهندسی مشاغل پزشکی مشاغل حوزه فروش مشاغل مالی
مهندسی صنایع

 

 

داروساز مدیر بازاریابی حسابدار
عمران پرستار و کمک پرستار دیجیتال مارکتینگ مشاور مالی
مهندسی پروژه فیزیوتراپی کارشناس فروش کارمند حقوق و دستمزد
کارشناس کنترل کیفی روانشناس بالینی تجارت الکترونیک مدیر مالی
عینک‌ساز حسابدار مالیاتی
 • کارمند ورود اطلاعات
 • دستیار اداری
 • دستیار حقوقی
 • خدمات مشتریان
 • کارمند دفتری

مشاغل مهندسی:

 • مهندسی صنایع
 • عمران
 • مهندسی پروژه
 • کارشناس کنترل کیفی

مشاغل پزشکی:

 • داروساز
 • پرستار و کمک پرستار
 • فیزیوتراپی
 • روانشناس بالینی
 • عینک‌ساز

مشاغل حوزه فروش:

 • مدیر بازاریابی
 • دیجیتال مارکتینگ
 • کارشناس فروش
 • تجارت الکترونیک

مشاغل مالی:

 • حسابدار
 • مشاور مالی
 • کارمند حقوق و دستمزد
 • مدیر مالی
 • حسابدار مالیاتی
جاب آفر آتلانتیک کانادا

جاب آفر آتلانتیک کانادا

با دریافت ویزای جاب آفر آتلانتیک کانادا، می‌توانید مسیر زندگی معمولی خود را تغییر دهید و شانس خود را برای تجربه یک زندگی ایده‌آل امتحان کنید.

سخن آخر

پرداختن به موضوع Job Offer در کشورهای مختلف به خصوص کانادا در این مقال نمی‌گنجد. به هر حال در این مطلب متوجه شدیم که دریافت تقاضای شغل از کشوری خارجی، مراحل مختلفی دارد که پیش از آن نیز باید درباره کشور مقصد و شغل مورد نظر تحقیقات گسترده‌ای را انجام دهیم. مطلع شدن از قوانین هر کشور و مشاغل مورد نیاز از مهمترین فاکتورهایی است که برای درخواست جاب آفر باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

چند نوع ویزای کاری برای کشور استرالیا وجود دارد؟
در این کشور 4 نوع ویزای ساب کلاس 491-482-186 و 187 وجود دارد.
جاب آفر و جاب سیکر چه تفاوتی باهم دارند؟
در واقع این دو هیچ گونه شباهتی بهم ندارند جاب سیکر نوعی ویزا میباشد که برای مدت زمان مشخصی تهیه میشود اما جاب آفر مجوز افراد برای کار کردن در کشور خارجی میباشد.
مهاجرت از طریق جاب آفر به چه مقدار هزینه نیاز دارد؟
افراد برای عضویت در آژانس‌های کاریابی مختلف باید هزینه‌ای مشخص پرداخت کنند همچنین هزینه هایی برای بلیط هواپیما، تمکن مالی و دریافت ویزای کاری کنار بگذارند.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles