جاب آفر (Job Offer) یا پیشنهاد شغلی کانادا چیست؟

جاب آفر کانادا

یکی از شرایط کار در کانادا و اخذ ویزای کاری، گرفتن جاب آفر است. برای آشنایی با ماهیت جاب آفر (Job Offer) و شرایط و نحوه ی اخذ آن با ما همراه باشید تا توضیحات لازم را به شما ارائه دهیم.

کانادا کشوری چند ملیتی با فرصت های شغلی متعدد، متنوع و درآمدزا است. امنیت بالای شغلی، اقتصاد پویا، و سطح بالای رفاه زندگی از جمله ویژگی های مثبت کشور کاناداست و از این روست که متقاضیان بسیاری از سرتاسر جهان خواهان کار در کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا هستند.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

جاب آفر (Job Offer) یا پیشنهاد شغلی کانادا چیست؟

جاب آفر چیست و چگونه می‌توان از طریق آن مهاجرت نمود؟ این سوال ذهن همه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند را به خود درگیرکرده است. جاب آفر در واقع نوعی دعوت‌نامه می‌باشد. دعوت‌نامه‌ای که از طرف یک کارفرما یا شرکت خارجی برای متقاضیان کار در خارج از کشور صادر می‌شود.

به‌طور کلی قوانین اداره کار و امور مهاجرت اغلب کشورهای خارجی از جمله کانادا دارای شروطی برای مهاجرت کاری است. این قوانین نیروی کار متخصص خارجی را ملزم به ارائه دعوت‌نامه کاری معتبر و ویزای کار بلندمدت کنسولگری می‌کند. با ارائه این مدارک مهاجرین می‌توانند به‌عنوان نیروی کار متخصص برای کار در کانادا اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که پیش‌نیاز دریافت ویزای کار، اخذ دعوت‌نامه کاری می‌باشد. بنابراین نیروی کار متخصص که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله کانادا را دارند باید ابتدا از وجود نیاز کشور مقصد به تخصص خود اطمینان حاصل کنند. سپس، بعد از هماهنگی با شرکت خارجی و کارفرمای موردنظر، برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید.

به عبارت دیگر همان‌طور که متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی، نیازمند ارائه نامه پذیرش هستند، برای دریافت ویزای کاری نیز ارائه دعوت‌نامه معتبر از طرف کارفرما و شرکت خارجی لازم و ضروری است.

به طور دقیق‌تر می‌توان گفت، جاب آفر کانادا یا همان پیشنهاد شغلی کانادایی در واقع مدرکی است که یک کارفرمای کانادایی به شخص خارجی جویای کار می دهد و شامل جزییات شغلی است که کارفرما برای آن درخواست نیروی کار داده است. به طور کلی می توان گفت که نامه ی پیشنهاد شغلی شامل جزئیات کم تری نسبت به قرارداد شغلی است و حاوی اطلاعاتی مانند شرح وظایف کاری، حقوق و مزایای شغل و شرایط کاری مانند ساعات کاری و غیره می باشد.

جاب آفر (Job Offer) یا پیشنهاد شغلی کانادا

واجدین شرایط درخواست جاب آفر کانادا

شهرها و استان‌های کانادا مشاغل موردنیازشان را از طریق یک لیست سالانه مشاغل موردنیاز، به متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر اعلام می‌کنند. در کنار این شرط که شغل و تخصص متقاضی باید در لیست مشاغل موردنیاز کانادا باشد، دولت کانادا شرایط اولیه‌ای را قرارداده که متقاضیان باید در کنار شرایط اصلی آن‌ها را نیز به دولت کانادا ثابت کنند.

سابقه کاری مرتبط

شرط اولی که متقاضیان باید داشته باشند، داشتن سابقه کاری مرتبط با رشته و تخصص موردنظر است. سابقه کاری که متقاضیان ارائه می‌دهند، می‌تواند هم به صورت پاره‌وقت باشد و هم به صورت تمام‌وقت. هرچقدر سابقه کاری بیشتر باشد، احتمال دریافت دعوت‌نامه از طرف شرکت و کارفرما نیز افزایش پیدا می‌کند.

مهارت زبان

دومین شرط مهمی که متقاضیان مهاجرت از طریق جاب آفر باید ارائه دهند، داشتن سطح زبان و مهارت در یکی از زبان‌های انگلیسی و فرانسوی است. البته برای هر کدام از مشاغل ممکن است نمره مهارت زبان متفاوت باشد. حتی برای برخی از مشاغل نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما به‌طور کلی داشتن مدرک زبان (CLB) با نمره‌های 4، 5 و 6 برای مشاغل گروه (A,B,C,D) الزامی است.

تحصیلات مرتبط

شرط بعدی که واجدین شرایط جاب آفر کانادا باید ارائه دهند، تحصیلات مرتبط با شغل و تخصص درخواستی آن‌ها می‌باشد. حداقل مدرک برای دریافت جاب آفر دیپلم گزارش‌شده است که شانس کمتری برای دریافت دعوت‌نامه نیز دارد. هرچقدر مدرک تحصیلی بیشتر باشد، احتمال دریافت دعوت‌نامه و اقامت ‌کاری نیز افزایش پیدا می‌کند. ضمن اینکه حقوق و مزایای افراد تحصیل‌کرده نسبت به افرادی که مدرک تحصیلی پایین‌تری دارند نیز بیشتر است.

تمکن مالی

واجدین شرایط جاب آفر باید بتوانند تمکن مالی خود را برای زندگی در کشور کانادا ثابت کنند. برای دریافت ویزای کاری نیازی به داشتن تمکن مالی در طول اقامت وجود ندارد. اما افراد برای مدت زمان مشخص تا دریافت اولین حقوق خود، باید توانایی تأمین هزینه‌های زندگی خود و همراهان را داشته باشند.

حتما توجه داشته باشید برای دریافت جاب آفر باید رشته تحصیلی و سابقه کاری حتما با شغل درخواستی مرتبط باشد.

در این پادکست توضیحاتی در مورد جاب افر کانادا برای شما آورده ایم.با ما همراه باشید:

LMIA کانادا چیست؟

LMIA مخفف Labour Market Impact Assessment است که به معنای بررسی تاثیر بازار کار می باشد. LMIA ال ام آی ای مدرکی است که نشان می دهد تا چه اندازه شغل نیروی کار ماهر خارجی می تواند برای اقتصاد و بازار کار کانادا مفید و مثمر ثمر باشد.

کارفرمای کانادایی ممکن است به LMIA نیاز داشته باشد تا بتواند اثبات کند که نیاز او به یک نیروی کار ماهر خارجی بسیار لازم و ضروری است. در واقع LMIA اثبات می کند که برای موقعیت شغلی پیشنهاد شده هیچ فرد مناسب و شایسته ای در سرتاسر کانادا یافت نشده و اکنون نیاز به یک نیروی کار ماهر خارجی برای تامین این موقعیت شغلی است.

درصورتیکه که نتیجه ی LMIA مثبت باشد، سازمان کار و توسعه ی نیروی انسانی کانادا جاب آفر ارائه شده از طرف کارفرما را تایید می کند. هنگامی که کارفرما سند LMIA ال ام آی ای را دریافت می کند، کارجو می تواند برای اخذ اجازه ی کار (Work Permit) ثبت نام کند و برای این منظور به مدارکی همچون نامه ی پیشنهاد شغلی، قرارداد کاری، یک نسخه ی کپی از سند LMIA و شماره ی LMIA نیازمند است.

ضرورت اقدام برای (LMIA) کانادا

تقریبا برای همه مشاغل در کانادا نیاز است که متقاضیان جاب آفر کانادا برای دریافت (LMIA) اقدام کنند. اما به دو دلیل کارفرما نیازی به اخذ (LMIA) ندارد:

 • دلیل اول اینکه متقاضی قرار است کار خود را براساس ورک پرمیت، منطبق با کار قبلی ادامه دهد.
 • دلیل دوم اینکه متقاضی در گروه مشاغلی قرار است فعالیت کند که نیازی به (LMIA) ندارند.

البته متقاضی تحت شرایطی که در ادامه ذکر می‌شود باید (LMIA) جدید اخذ نماید:

 • درصورتی که ورک پرمیت یا مجوز کار تمام‌شده باشد.
 • متقاضی با اپن ورک پرمیت یا مجوز کار باز فعالیت می‌کند.
 • متقاضی در حال فعالیت با کارفرمایی است که نامش در ورک پرمیت وی ثبت‌نشده باشد.

مزایای اخذ جاب آفر کانادا

مزایای اخذ جاب آفر کانادا

اخذ جاب آفر از کارفرمای کانادایی مزایای زیادی دارد که از جمله ی آن ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • کسب نمره ی مازاد در سیستم اکسپرس اینتری کانادا (نیروی کار ماهر فدرال)
 • سندی برای تایید صلاحیت کارجو در سیستم مهاجرت استانی کانادا
 • تسریع در روند بررسی پرونده ی اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت کاری
 • تسریع در ورود به خاک کانادا از طریق دریافت اجازه ی کار، حتی در طول زمان بررسی پرونده
 • آسودگی و آرامش خاطر به دلیل داشتن شغل در بدو ورود به خاک کانادا و در نتیجه تامین هزینه های زندگی در کانادا

جاب آفر در چه صورتی دارای ارزش و امتیاز است؟

ارزش جاب آفر کانادا

به طور کلی می توان گفت که جاب آفر در صورتی معتبر و ارزشمند است که شغل پیشنهاد شده شرایط زیر را داشته باشد.

  • تمام وقت و غیر فصلی باشد.
  • حداقل مدت زمان آن یک سال باشد.
  • جزء لیست مشاغل مورد نیاز کانادا باشد.
  • بصورت کتبی و مستند باشد.
  • جزئیات موقعیت شغلی مانند حقوق و مزایا، شرح وظایف کاری و شرایط شغلی در آن ذکر شده باشد.
جاب آفر در چه صورتی دارای ارزش و امتیاز است؟

روش های اخذ جاب آفر کانادا

تعداد بسیاری از مهاجران احتمالی به کانادا مشتاقانه در جستجوی راهکاری برای اخذ جاب آفر از کارفرماهای کانادایی هستند؛ اما حتی از شیوه ها و راه های انجام این کار آگاهی کامل و کافی را ندارند. درواقع روش های متفاوتی برای اخذ جاب آفر وجود دارد که در ادامه به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم.

 

روشهای اخذ جاب آفر کانادا

مراکز کاریابی

کشور کانادا نیز مانند هر کشور پیشرفته ی دیگری دارای مراکز کاریابی متعددی است. کافیست در موتور جستجوگر گوگل چرخی بزنید تا با این مراکز آشنا شوید. ولی برای کاریابی در کانادا و دریافت جاب آفر یا قرارداد کاری از کارفرمای کانادایی باید از موسسه ای  که در این زمینه فعالیت دارد کمک بگیرید زیرا باید به صورت کامل به قوانین آن کشور مسلط باشند و با کارفرماهای خارجی در ارتباط باشند.

شرکت ها، کارخانجات، موسسات و هلدینگ های بزرگ برای استخدام نیروی کار مورد نیاز، به اطلاع رسانی در مراکز کاریابی متوسل می شوند و بدین ترتیب افراد جویای کار می توانند با ارائه ی رزومه شان احتمال یافتن شغل مناسب خود را بالا ببرند.

روابط اجتماعی

مرسوم است که می گویند همواره خود را در زمان و مکان درست در میان افراد موجه و معتبر قرار دهید تا بهترین اتفاق ها را برای خود رقم بزنید. به بیان دیگر روابط اجتماعی صحیح می تواند منجر به فراهم سازی زمینه ی پیشرفت برای هر انسانی شود.

اگر دوست یا خویشاوندی در کانادا دارید که در زمینه ی شغلی شما فعال است یا کارفرماهایی که در زمینه ی تخصص شما به دنبال کارجو می گردند را می شناسد، می توانید با ارسال رزومه ی خود به فرد مورد نظر فرصت اخذ جاب آفر را فراهم آورید. هرچند این شیوه ساده ترین راه ممکن به نظر می رسد اما هیچ گاه نباید تاثیر ارتباطات اجتماعی را دست کم گرفت.

 

یکی از منابع پیشتاز در ارائه ی موقعیت های شغلی موجود در کشور کانادا، بانک های مشاغل هستند.

بانک مشاغل

یکی از منابع پیشتاز در ارائه ی موقعیت های شغلی موجود در کشور کانادا، بانک های مشاغل هستند. بانک های مشاغل، تعداد زیادی از شغل های بخش خصوصی و دولتی کانادا را با تمام جزئیات لازم مانند ویژگی های تحصیلی و کاری مورد نیاز، حقوق و مزایا و حتی روند های کنونی استخدامی در اختیار کاربران قرار می دهند.

با جستجو در بانک مشاغل کانادا و یافتن شغل متناسب با تخصص خود و ارسال رزومه تان، می توانید شانستان را برای اخذ جاب آفر کانادایی امتحان کنید.

لینکدین

با داشتن بیش از نیم میلیارد عضو و حساب های کاربری، لینکدین بهترین و شناخته شده ترین شبکه ی اجتماعی جهت ارائه ی موقعیت های شغلی برای تخصص و مهارت های مختلف به شمار می رود. از طریق لینکدین می توانید با سیل عظیمی از افراد متخصص در حیطه های مختلف و صاحبان مشاغل در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید و فرصت های طلایی و ارزشمندی را در زندگی شغلی خود رقم بزنید.

کشور کانادا نیز کاربران زیادی در شبکه ی اجتماعی لینکدین دارد که این امر فرصت خوبی را برای کارجویان خارجی فراهم کرده تا با کارفرمایان کانادایی ارتباط برقرار کنند و نهایتا بتوانند از آن ها پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

 

برنامه‌های مهاجرت کاری برای گرفتن جاب آفر

در این بخش چهار مورد از برنامه‌هایی که از طریق آن‌ها می‌توان برای دریافت جاب آفر کانادا اقدام کرد، معرفی و بررسی می‌شوند.

چهار مورد از برنامه های مهاجرت کاری برای گرفتن جاب افر

جاب آفر از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال

یکی از روش‌هایی که می‌توان از طریق آن‌ها پیشنهاد کاری و یا جاب آفر کسب کرد شرکت در برنامه نیروی کار ماهر فدرال است. البته این روش فقط مشاغل خاصی را در بر می‌گیرد. بنابراین متقاضی علاوه بر اینکه باید برای مدرک (LMIA) اقدام کند، می‌بایست شغل وی در لیست طبقه‌بندی مشاغل کانادا تحت عنوان ناک (NOC) وجودداشته باشد. مشاغلی که در یکی از سطوح صفر، (A) و (B) قرار دارند، می‌توانند برای متقاضیان، پیشنهاد کاری به همراه داشته باشند.

در صورتی که امکان مهاجرت کاری و دریافت جاب آفر از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال برای متقاضیان وجودداشته باشد، افراد باید برای اقامت دائم کانادا در سیستم اکسپرس اینتری ثبت‌نام کنند. برای شرکت در برنامه اکسپرس اینتری، واجدین شرایط باید بتوانند وارد مرحله (POOL) شوند. این کار با دریافت 67 امتیاز از 100 امتیاز برای متقاضیان امکان‌پذیر است. وقتی که همه واجدین شرایط وارد مرحله استخر شدند، افرادی که امتیاز بیشتری در سیستم اکسپرس اینتری نسبت به بقیه کسب‌کرده باشند، می‌توانند پیشنهاد کاری یا جاب آفر را از آن خود کنند.

جاب آفر از طریق برنامه تجربه کاری کانادا

یکی دیگر از روش‌هایی که متقاضیان می‌توانند برای جاب آفر کانادا اقدام کنند، شرکت در برنامه تجربه کاری کانادا می‌باشد. یکی از شرایط شرکت در این برنامه، اشتغال حداقل 12 ماه به صورت تمام‌وقت در مشاغل سطوح صفر، (A) یا (B) است. سپس متقاضیان با استفاده از مدرک (LMIA) و ورک پرمیت (Work Permit) خود می‌توانند برای اقامت دائم و دریافت جاب آفر اقدام کنند. 

این برنامه نیز از طریق اکسپرس اینتری صورت می‌گیرد و درواقع یکی از زیرمجموعه‌های برنامه اکسپرس اینتری به‌شمار می‌رود. بنابراین درخواست متقاضی ابتدا باید در مرحله (POOL) قرار بگیرد. در صورتی که امتیاز افراد نزدیک به رأس (POOL) باشد دعوت‌نامه ثبت‌نام در اکسپرس اینتری برای آن‌ها صادر می‌گردد.

شرکت در برنامه تجربه کاری کانادا نیاز به شرایط خاصی ندارد. علت این امر آن است که هر متقاضی برای دولت کانادا منحصربه‌فرد تلقی می‌شود. متقاضیان دریافت جاب آفر از طریق این برنامه، تنها ملزم به ارائه اسناد و مدارک مربوط به کار، سوابق تحصیلی و شغلی خود هستند.

جاب آفر از طریق برنامه تجربه کاری کانادا

جاب آفر از طریق برنامه آتلانتیک پایلوت

یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت جاب آفر و گرفتن اقامت دائم کانادا شرکت در برنامه مهاجرتی آتلانتیک پایلوت است. این برنامه مهاجرتی توسط چهار استان معروف کانادا شامل نوااسکوشیا، نیوبرانزویک، پرنس ادوارد و نیوفاندلند ارائه می‌شود.

در ابتدای امر ممکن است شرکت در این برنامه بسیار ساده به نظر برسد. ولی در واقع مهمترین معضل آن گرفتن جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی است. چرا که کارفرمای کانادایی ابتدا به دنبال نیروی کار از داخل کانادا می‌باشد. کارفرما تنها در صورتی می‌تواند از متخصصین خارجی برای فرصت شغلی استفاده کند که:

 • اولاً در صورتی که فرصت شغلی موجود توسط نیروی متخصص داخلی پر نشده باشد.
 • ثانیاً امکان موفق‌شدن نیروی داخلی در این فرصت شغلی وجود نداشته باشد.

بنابراین متقاضی دریافت جاب آفر از طریق برنامه آتلانتیک پایلوت باید بتواند با نیروی متخصص داخلی رقابت‌ کند. به همین جهت می‌بایست بهترین و قویترین رزومه را برای کارفرما ارائه دهد.

برای شرکت در این برنامه متقاضی باید شرایط اولیه خود را بسنجد. او باید ببیند به چه گروه و تخصصی تعلق دارد. متقاضیان هم‌چنین می‌توانند از وب‌سایت رسمی هر استان اطلاعات کارفرماها و مشاغل موجود در هر استان را جستجو‌ کنند و در نهایت برای آن تعداد مشاغلی که به تخصص آن‌ها مرتبط است، اقدام نمایند.

جاب آفر از طریق برنامه نامزدی استانی (PNP)

این روش دریافت جاب آفر، مناسب افرادی است که (LMIA) مثبت دریافت نکرده‌اند. برنامه نامزد استانی به متقاضیان اجازه می‌دهد که براساس نیاز هر استان اقدام نمایند. با این کار احتمال دریافت جاب آفر افزایش پیدا می‌کند. متقاضیان با استفاده از این برنامه، به‌طور مستقیم می‌توانند برای استان مورد نظر خود جهت درخواست جاب آفر اقدام نمایند. آن‌ها در صورت قبول‌شدن و دریافت (nomination) با کسب 600 امتیاز در این برنامه، امتیاز خود را در اکسپرس اینتری افزایش می‌دهند. در نتیجه ویزای کاری دریافت می‌کنند.

بنابراین از مزایای شرکت در برنامه‌های استانی این است که فرد می‌تواند مرحله نیروی کار ماهر فدرال و (LMIA) را دور بزند. در نتیجه مستقیماً موفق به دریافت جاب آفر از یکی از استان‌های کانادا می‌شود.

نکات مهم دریافت جاب آفر کانادا

با شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، کشورهای جهان برای جلوگیری از ورود این بیماری مجبور به وارد شدن در فاز قرنطینه و بستن مرزهای خود شدند. کانادا یکی از این کشورها می‌باشد که با بستن مرزها دچار بحران شدید در نیروی کار متخصص خارجی شده است. این کشور اعلام نموده که تا سال 2023 قرار است 1200000 مهاجر را پذیرش و به آن‌ها اقامت دائم اعطا خواهد کرد. 

این خبر خوب برای افرادی است که قصد مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر را دارند. بنابراین متقاضیان برای افزایش شانس خود در دریافت پیشنهاد کاری چند نکته مهم را باید مدنظر قرار دهند. با رعایت این نکات پذیرش آن‌ها و هم‌چنین رسیدن به یک جاب آفر موفق، دور از انتظار نخواهد بود.

نکات مهم دریافت جاب آفر کانادا

ساخت یک (CV) و رزومه قدرتمند اولین قدم برای دریافت جاب آفر است

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مدرکی که می‌تواند مستقیماً بر روی شرکت و کارفرما در کانادا تاثیر مثبت گذاشته و منجر به دریافت جاب آفر شود، رزومه و (CV) است. این دو مدرک کاملا باهم تفاوت دارند. رزومه خلاصه‌ای از سوابق و دستاوردهایی است که به صورت اختصاصی برای یک فرصت شغلی خاص نوشته می‌شود. درحالی که (CV) کل سوابق کاری، تحصیلی و دستاوردهای متقاضی را دربر می‌گیرد. 

(CV)  می‌تواند از یک صفحه تا ده صفحه هم باشد. طراحی (CV) و رزومه‌ای که بتواند نظر کارفرما را جلب کند می‌تواند به دریافت جاب آفر کمک به‌سزایی داشته باشد. لازم به ذکر است که هر سابقه شغلی که متقاضیان در رزومه عنوان می‌کنند، باید قابلیت پیگیری داشته باشد. صرفا نوشتن سابقه کاری به‌تنهایی نمی‌تواند موثر واقع شود.

اپلای برای چند شغل نمی‌تواند به دریافت جاب آفر کمک کند

درحال حاضر هزاران فرصت شغلی در کانادا وجود دارد که فرد می‌تواند برای هر کدام که بخواهد اپلای دهد. اما این امر نمی‌تواند تاثیر مثبتی روی دریافت جاب آفر داشته باشد. حتی این کار می‌تواند کارفرما را نسبت به متقاضی بی‌اعتماد کند. بنابراین بهتر است، متقاضی روی یک شغل و تخصص تمرکز کرده و برای دریافت آن تلاش نماید. 

شایان ذکر است که برای دریافت اقامت دائم کانادا، فرد باید حداقل یک سال بعد از یک پیشنهاد شغلی، در کانادا مشغول به‌کار شده باشد. بنابراین احتیاط لازم این است که فرد برای یک شغل تمام‌وقت در کانادا اقدام کند و در آن‌جا بماند.

برای دریافت نتیجه بهتر و سریع‌تر، بهتر است فرد درخواست شغلی خود را دنبال کند

متقاضی باید بداند که تنها او نیست که برای دریافت جاب آفر درخواست‌داده است. در واقع او باید تصور کند که درخواست وی در استخری مملو از درخواست‌های دیگر قرار دارد. حتی ممکن است درخواست او به راحتی گم شود. بنابراین به‌جای انتظار، بهتر است وضعیت درخواست خود را از طریق ایمیل ارسال نموده و تقاضای رسیدگی نماید. درصورت پاسخ‌گویی و دریافت تاییدیه از طریق ایمیل، بهتر است که متقاضی در یک جمله کوتاه، از دست اندرکاران اداره مهاجرت قدردانی کند. متقاضی بهتر است تاثیر کلمات را در این گونه مواقع فراموش نکند.

لیست مشاغل مورد نیاز جاب آفر کانادا

لیست زیر که در سال 2021 آپدیت‌شده است مشاغل مورد نیاز برای درخواست جاب آفر را نشان می‌دهد.

متصدی ابزار و ماشین سنگینHeavy operator equipmentگذراندن دوره‌های کارآموزی یک تا دو ساله یا گذراندن دوره‌هایی در دبیرستان، کالج یا صنعت در زمینه تجهیزات سنگین به همراه آموزش ضمن خدمت، جهت دریافت جاب آفر این شغل لازم می‌باشد.

متصدی دستگاه کوچک صحافی

Bindery small Equipment Machine Operator

ارائه حداقل مدرک دوازده ساله دیپلم به همراه داشتن سابقه کار مرتبط با دستگاه‌های چاپ و صحافی کتب، از الزامات گرفتن جاب آفر این شغل است.
متصدی دستگاه صحافی

Bindery Machine Operator

ارائه حداقل مدرک دوازده ساله دیپلم به همراه داشتن سابقه کار مرتبط با دستگاه‌های چاپ و صحافی کتاب.
نیروهای خدماتیManager Professional Assistant the Clean Geckoاین رشته طیف وسیعی از مشاغل و فرصت‌های شغلی را شامل می‌شود. مانند خدمات خانگی و اداری، مراقبت از وسایل و تجهیزات کارگاهی، نگهبانی و مواردی از این قبیل. فرد برای دریافت جاب آفر نیازمند داشتن دانش کافی در این زمینه‌ها است.
آشپز غذاهای مکزیکی

Mexican Food Cook

این نوع رشته و فرصت شغلی نیازی به ارائه مدرک تحصیلی ندارد. حداقل مدرک موردنیاز برای دریافت جاب آفر دیپلم است. فرد باید بتواند طبق دستورالعمل به طبخ انواع غذاهای مکزیکی بپردازد. افراد با این حرفه می‌‌توانند در انواع رستوران‌های کانادا مشغول به کار شوند.
 Aircraft Mechanicداشتن مدرک تحصیلی مرتبط به همراه حداقل پنج سال سابقه کار مرتبط موردنیاز است. فرد باید بتواند در زمینه تعمیر و نگهداری انواع هواپیماها فعالیت نماید. هم‌چنین باید تأییدیه‌های لازم را از دولت کانادا دریافت کند. به دلیل حساسیت‌های موجود در این فرصت شغلی، متقاضی باید بتواند به هردو زبان انگلیسی و فرانسوی تکلم نماید.
تکنیسین برقTechnician Electrical Meter Tradeبرای دریافت جاب آفر، متقاضی باید مدرک تحصیلی مهندسی برق و الکترونیک را به‌همراه چند سال سابقه شغلی ارائه دهد. فرد هم‌چنین باید مدرک کمک‌های اولیه را هم داشته باشد.
متخصص کمک‌های اولیهFirst aid CPRداشتن گواهینامه کمک‌های اولیه و کمک بهیاری برای اشتغال در این فرصت شغلی لازم است. فرد هم‌چنین باید در اورژانس نیز سابقه کاری داشته باشد تا بتواند جاب آفر این شغل را کسب کند.
توسعه‌دهنده نرم‌افزارArchitect Developer, Solution senior Softwareرا در کنار مدرک تحصیلی خود ارائه دهد. هم‌چنین تخصص کافی در زمینه (JavaScript)، (SS)، (HTML) و دیگر موارد مربوط به وب را داشته باشد.
تحلیل‌گر و آنالیزکننده تکنیک (GIS)Analyst Senior GIS Technicianارائه یکی از مدارک کارشناسی علوم، کامپیوتر، جغرافیا و یا مهندسی برنامه‌ریزی تخصصی (GIS)، داشتن سابقه کاری در زمینه حمل‌ونقل، آب و فاضلاب و به‌طور کلی سیستم اطلاعات جغرافیایی شهری، الزامی است.
دستیار پزشک تغذیه و رژیم غذاییDietary Aidesبا اشتغال در این فرصت شغلی و دریافت جاب آفر فرد می‌تواند به عنوان دستیار متخصص تغذیه فعالیت کند. هم‌چنین به دادن انواع رژیم‌های غذایی به افراد مختلف بپردازد. داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله برای دریافت این فرصت شغلی کافی است. داشتن گواهینامه برای شناخت بهداشت موادغذایی الزامی می‌باشد.
پرستار خانگی، دستیار مراقبت و خانه‌دارHousekeepers/PSW’s/RPN’Sفرد باید سابقه مراقبت‌های خانه‌داری و پرستاری در خانه را داشته باشد. نگهداری و مراقبت از کودکان و سالمندان در خانه، در حیطه این رشته شغلی است.
مکانیک یخچال و انواع خنک‌کننده‌ها و لوازم برودتیRefrigeration Mechanicاین رشته شامل اشتغال به عنوان مهندس و هم‌چنین مدرس دانشگاه برای تدریس مکانیک برودتی به دانشجویان این رشته می‌باشد. برای تدریس این رشته و دریافت جاب آفر، متقاضی باید سه سال سابقه شغلی در زمینه مهندسی مکانیک برودتی داشته باشد. فرد همچنین باید مدرک(Ozone Depletion Prevention) را نیز به دولت کانادا ارائه دهد.
نقاش هواپیماPaint Supervisorداشتن دانش و آگاهی لازم جهت استفاده از تجهیزات مخلوط کردن رنگ‌های مربوط به هواپیما طبق دستورالعمل‌های خواسته‌شده، به همراه چندین سال سابقه کاری در زمینه رنگ‌آمیزی قطعات هواپیما برای دریافت این جاب آفر لازم است‌.
مهندس تولیدProduction Supervisorبرای دریافت جاب آفر این فرصت شغلی لازم است که فرد حتما مدرک شغلی مرتبط با مدیریت پروژه ارائه دهد. هم‌چنین حداقل پنج‌سال سابقه کار در این زمینه نیز داشته باشد.
مهندس ساخت هواپیماStructure Supervisorبرای دریافت جاب آفر این شغل داشتن مدرک مهندسی نگهداری از هواپیما و هم‌چنین پنج سال سابقه شغلی الزامی است. فرد باید به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تسلط کامل داشته باشد.
مهندس تعمیر و نگهداری هواپیماEngineer Aircraft Maintenanceدریافت جاب آفر این شغل مستلزم آن است که فرد مدرک مهندسی نگهداری از هواپیما را به همراه حداقل سه سال سابقه کار ارائه دهد. تسلط کامل به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی الزامی است.
مهندس تعمیر و نگهداری هواپیما با مجوزهای (M2 E S) و تکنسین فناوری (NDT)

Technician Projects Leads and TDN Engineer M2 E S License Aircraft Maintenance

داشتن مدارک مرتبط در زمینه تکنیسین هواپیما و پروژه‌های هوایی برای گرفتن جاب آفر این شغل لازم می‌باشد.

مرجع صدور گواهینامه هواپیما

Authority Aircraft Certification

متقاضی دریافت جاب آفر این فرصت شغلی فرد باید بتواند در زمینه امور نگهداری و تعمیر هواپیما با توجه به استانداردهای شرکت سازنده فعالیت داشته باشد. هم‌چنین بر کارمندان نظارت کند و مواد اولیه موردنیاز را خریداری نماید.

مسئول خرید قطعات هواپیما

Purchasing Agent

داشتن دو سال سابقه کاری در زمینه شناخت قطعات مختلف هواپیما برای گرفتن جاب آفر این رشته لازم است.

مدیریت فناوری اطلاعات

IT Administrator

مدرک مهندسی برنامه‌ریزی و یا رشته‌های مرتبط با فناوری اطلاعات، در کنار سه الی پنج سال سابقه شغلی مرتبط، برای دریافت این جاب آفر الزامی می‌باشد.

توسعه‌دهنده شبکه وب

Web Developer

ارائه مدارک مرتبط با کامپیوتر و فناوری اطلاعات و چندین سال سابقه کار با ابزارهای مختلف نظیر (Angular )، (CSD)، (HTML)، (Typescript)، (Web API)، (NET) برای دریافت جاب آفر این شغل لازم است.

ماشین‌کار

Machinist

فردی می‌تواند برای جاب آفر این شغل اقدام نماید که با تمام ابزارها، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی آشنا باشد. هم‌چنین نحوه تمیز و نگهداری کردن آن‌ها را بداند.

جمع بندی

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای اخذ ویزای کاری و اقامت دائم کانادا است. افراد می‌توانند از روش‌های مختلفی از قبیل اکسپرس اینتری، برنامه مهاجرت استانی و هم‌چنین برنامه مهاجرت آتلانتیک پایلوت برای دریافت جاب آفر اقدام کنند. مهم‌ترین لازمه دریافت پیشنهاد کاری این است که فرد دارای تخصص باشد. هم‌چنین متقاضی باید چندین سال در حوزه تخصص خود مشغول به‌ کار بوده باشد. در نتیجه می‌تواند نظر یک کارفرما را به‌خود جلب نماید. البته باید تخصص متقاضی در لیست تخصص‌ها و مشاغل مورد نیاز کشور کانادا نیز باشد.

سوالات متداول

جاب آفر کانادا یا همان پیشنهاد شغلی کانادایی در واقع مدرکی است که یک کارفرمای کانادایی به شخص خارجی جویای کار می دهد و شامل جزییات شغلی است که کارفرما برای آن درخواست نیروی کار داده است.

LMIA ال ام آی ای مدرکی است که نشان می دهد تا چه اندازه شغل نیروی کار ماهر خارجی می تواند برای اقتصاد و بازار کار کانادا مفید و مثمر ثمر باشد.

 1. ساخت یک (CV) و رزومه قدرتمند اولین قدم برای دریافت جاب آفر است.
 2. اپلای برای چند شغل نمی‌تواند به دریافت جاب آفر کمک کند.
 3. برای دریافت نتیجه بهتر و سریع‌تر، بهتر است فرد درخواست شغلی خود را دنبال کند.
بنر

17 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر من ۴۲ سال دارم دیپلم دارم در تهران از سال ۷۸ جواز کار چاپ دیجیتال دارم و هنوز فعال هستم لطفا راهنمایی فرمایید چگونه می توانم از لیست استفاده کنم

  1. سلام وقت بخیر .
   متاسفانه آفر کاری در زمینه مهارت شما ارائه نشده ولی میتوانید از طریق ثبت شرکت اقدام کنید .

 2. با سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگواران
  من لیسانس معماری دارو به همراه مدارک بین الملی از دانشگلهای مطرح ایران
  ۳۰ سال سن دارم ایا برای من امکان پذیر هست؟

  1. سلام . برای جاب افر در هر کشوری فقط مدرک تحصیلی اهمتی نداره . چیزی که اهمیت داره بالای 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشتتون به همراه بیمه هست

 3. من سایت های زیادی رو سر زدم اما انصافا بهترین توضیحات رو میشه توی سایت خوب شما پیدا کرد. فقط خواستم ازتون تشکر کنم.

  1. خواهش میکنم دوست عزیز. نظر لطفتونه. امیدواریم بتونیم نهایت کمک رو در اختیارتون بزاریم.

 4. جاب آفر استرالیا برای من که لیسانس کامپیوتر دارم میشه گرفت؟
  چقد برای آفر استرالیا هزینه باید بکنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله شرایط اولیه شما مناسبه اما باید سایر شرایطتون هم بررسی بشه . برای این کار میتونید با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنماییتون کنند .

 5. سلام ممنون از مطالب مفیدتون من 33 سالمه و لیسانس برق هستم در حدود 10 سال کار it و شبکه انجام میدم و بیمه هستم می تونم برای جاب آفر کانادا اقدام کنم ؟ شرایطش چیه؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   ممنون از توجه شما .
   برای اقدام برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا باید سایر شرایط شما از قبیل مدرک زبان ، وضعیت تاهل و … بررسی شود . برای این کار میتوانید با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه راهنماییتون کنند .

 6. سلام وقتتون بخیر من مهندسی کامپیوتر خوندم گرایش نرم افزار 3 سال هم سابقه کار دارم 25 سالمه . میتونم برای جاب آفر کانادا اقدام کنم ؟
  برای دریافت جاب آفر کانادا چه مدارکی باید ارائه بدم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   برای جاب آفر کانادا باید رزومه شما دقیق ارزیابی شود . برای این کار میتوانید با شماره 02128111107 تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه ما راهنماییتون کنند .

 7. سلام مقالتون خیلی عالی بود فقط یه سوال داشتم من با مدرک فوق دیپلم و مدرک یکساله دوره MBA دانشگاه تهران میتونم برای اخذ ویزای کاری اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن