کانادا

جاب آفر (Job Offer) یا پیشنهاد شغلی کانادا چیست؟

یکی از شرایط کار در کانادا و اخذ ویزای کاری، گرفتن جاب آفر است. برای آشنایی با ماهیت جاب آفر (Job Offer) و شرایط و نحوه ی اخذ آن با ما همراه باشید تا توضیحات لازم را به شما ارائه دهیم.

کانادا کشوری چند ملیتی با فرصت های شغلی متعدد، متنوع و درآمدزا است. امنیت بالای شغلی، اقتصاد پویا، و سطح بالای رفاه زندگی از جمله ویژگی های مثبت کشور کاناداست و از این روست که متقاضیان بسیاری از سرتاسر جهان خواهان کار در کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا هستند.

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

جاب آفر (Job Offer) یا پیشنهاد شغلی کانادا چیست؟

جاب آفر کانادا یا همان پیشنهاد شغلی کانادایی در واقع مدرکی است که یک کارفرمای کانادایی به شخص خارجی جویای کار می دهد و شامل جزییات شغلی است که کارفرما برای آن درخواست نیروی کار داده است. به طور کلی می توان گفت که نامه ی پیشنهاد شغلی شامل جزئیات کم تری نسبت به قرارداد شغلی است و حاوی اطلاعاتی مانند شرح وظایف کاری، حقوق و مزایای شغل و شرایط کاری مانند ساعات کاری و غیره می باشد.
جاب آفر کانادا

در این پادکست توضیحاتی در مورد جاب افر کانادا برای شما آورده ایم.با ما همراه باشید:

LMIA کانادا چیست؟

LMIA مخفف Labour Market Impact Assessment است که به معنای بررسی تاثیر بازار کار می باشد. LMIA ال ام آی ای مدرکی است که نشان می دهد تا چه اندازه شغل نیروی کار ماهر خارجی می تواند برای اقتصاد و بازار کار کانادا مفید و مثمر ثمر باشد.

کارفرمای کانادایی ممکن است به LMIA نیاز داشته باشد تا بتواند اثبات کند که نیاز او به یک نیروی کار ماهر خارجی بسیار لازم و ضروری است. در واقع LMIA اثبات می کند که برای موقعیت شغلی پیشنهاد شده هیچ فرد مناسب و شایسته ای در سرتاسر کانادا یافت نشده و اکنون نیاز به یک نیروی کار ماهر خارجی برای تامین این موقعیت شغلی است.

درصورتیکه که نتیجه ی LMIA مثبت باشد، سازمان کار و توسعه ی نیروی انسانی کانادا جاب آفر ارائه شده از طرف کارفرما را تایید می کند. هنگامی که کارفرما سند LMIA ال ام آی ای را دریافت می کند، کارجو می تواند برای اخذ اجازه ی کار (Work Permit) ثبت نام کند و برای این منظور به مدارکی همچون نامه ی پیشنهاد شغلی، قرارداد کاری، یک نسخه ی کپی از سند LMIA و شماره ی LMIA نیازمند است.

 

مزایای اخذ جاب آفر کانادا

جاب آفر کانادا

اخذ جاب آفر از کارفرمای کانادایی مزایای زیادی دارد که از جمله ی آن ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • کسب نمره ی مازاد در سیستم اکسپرس اینتری کانادا (نیروی کار ماهر فدرال)
 • سندی برای تایید صلاحیت کارجو در سیستم مهاجرت استانی کانادا
 • تسریع در روند بررسی پرونده ی اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت کاری
 • تسریع در ورود به خاک کانادا از طریق دریافت اجازه ی کار، حتی در طول زمان بررسی پرونده
 • آسودگی و آرامش خاطر به دلیل داشتن شغل در بدو ورود به خاک کانادا و در نتیجه تامین هزینه های زندگی در کانادا

 

جاب آفر در چه صورتی دارای ارزش و امتیاز است؟

کار در کانادا

به طور کلی می توان گفت که جاب آفر در صورتی معتبر و ارزشمند است که شغل پیشنهاد شده شرایط زیر را داشته باشد.

  • تمام وقت و غیر فصلی باشد.
  • حداقل مدت زمان آن یک سال باشد.
  • جزء لیست مشاغل مورد نیاز کانادا باشد.
  • بصورت کتبی و مستند باشد.
  • جزئیات موقعیت شغلی مانند حقوق و مزایا، شرح وظایف کاری و شرایط شغلی در آن ذکر شده باشد.

روش های اخذ جاب آفر کانادا

تعداد بسیاری از مهاجران احتمالی به کانادا مشتاقانه در جستجوی راهکاری برای اخذ جاب آفر از کارفرماهای کانادایی هستند؛ اما حتی از شیوه ها و راه های انجام این کار آگاهی کامل و کافی را ندارند. درواقع روش های متفاوتی برای اخذ جاب آفر وجود دارد که در ادامه به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم.

 

روشهای اخذ جاب آفر کانادا

مراکز کاریابی

کشور کانادا نیز مانند هر کشور پیشرفته ی دیگری دارای مراکز کاریابی متعددی است. کافیست در موتور جستجوگر گوگول چرخی بزنید تا با این مراکز آشنا شوید. ولی برای یافتن شغل مناسب و دریافت جاب آفر یا قرارداد کاری از کارفرمای آلمانی باید از موسسه ای کاریابی که در این زمینه فعالیت دارد کمک بگیرید زیرا باید به صورت کامل به قوانین آن کشور مسلط باشند و با کارفرماهای خارجی در ارتباط باشند.

 شرکت ها، کارخانجات، موسسات و هلدینگ های بزرگ برای استخدام نیروی کار مورد نیاز، به اطلاع رسانی در مراکز کاریابی متوسل می شوند و بدین ترتیب افراد جویای کار می توانند با ارائه ی رزومه شان احتمال یافتن شغل مناسب خود را بالا ببرند.

 

روابط اجتماعی

مرسوم است که می گویند همواره خود را در زمان و مکان درست در میان افراد موجه و معتبر قرار دهید تا بهترین اتفاق ها را برای خود رقم بزنید. به بیان دیگر روابط اجتماعی صحیح می تواند منجر به فراهم سازی زمینه ی پیشرفت برای هر انسانی شود.

اگر دوست یا خویشاوندی در کانادا دارید که در زمینه ی شغلی شما فعال است یا کارفرماهایی که در زمینه ی تخصص شما به دنبال کارجو می گردند را می شناسد، می توانید با ارسال رزومه ی خود به فرد مورد نظر فرصت اخذ جاب آفر را فراهم آورید. هرچند این شیوه ساده ترین راه ممکن به نظر می رسد اما هیچ گاه نباید تاثیر ارتباطات اجتماعی را دست کم گرفت.

 

jobs

بانک مشاغل

یکی از منابع پیشتاز در ارائه ی موقعیت های شغلی موجود در کشور کانادا، بانک های مشاغل هستند. بانک های مشاغل، تعداد زیادی از شغل های بخش خصوصی و دولتی کانادا را با تمام جزئیات لازم مانند ویژگی های تحصیلی و کاری مورد نیاز، حقوق و مزایا و حتی روند های کنونی استخدامی در اختیار کاربران قرار می دهند.

با جستجو در بانک مشاغل کانادا و یافتن شغل متناسب با تخصص خود و ارسال رزومه تان، می توانید شانستان را برای اخذ جاب آفر کانادایی امتحان کنید.

لینکدین

با داشتن بیش از نیم میلیارد عضو و حساب های کاربری، لینکدین بهترین و شناخته شده ترین شبکه ی اجتماعی جهت ارائه ی موقعیت های شغلی برای تخصص و مهارت های مختلف به شمار می رود. از طریق لینکدین می توانید با سیل عظیمی از افراد متخصص در حیطه های مختلف و صاحبان مشاغل در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید و فرصت های طلایی و ارزشمندی را در زندگی شغلی خود رقم بزنید.

کشور کانادا نیز کاربران زیادی در شبکه ی اجتماعی لینکدین دارد که این امر فرصت خوبی را برای کارجویان خارجی فراهم کرده تا با کارفرمایان کانادایی ارتباط برقرار کنند و نهایتا بتوانند از آن ها پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

 

بنر

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =