شرایط و روش‌های مختلف پیدا کردن کار در کانادا برای ایرانیان

کار در کانادا؛ لیست مشاغل و انواع روش‌های پیدا کردن کار در کانادا

با توجه به نیاز کشور کانادا به نیروی زبده، کار در کانادا به یکی از بهترین شیوه‌ها برای مهاجرت به این کشور تبدیل شده است. جالب است بدانید، 77% از مهاجران در این کشور به شغل خاصی مبادرت داشته و نرخ بیکاری بسیار پایینی دارند. کار در کانادا برای ایرانیان علاوه بر زندگی در کشوری پیشرفته، شرایط لازم برای رشد اقتصادی در زندگی شخصی را نیز فراهم کرده است که مهم‌ترین دلیل آن، اقتصاد قدرتمند این کشور است. اگر علاقه‌مند به پیدا کردن کار در کانادا هستید، حتماً با این مقاله از موسسه مهاجرتی هرمس اپلای همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:
در این پادکست توضیحات اجمالی در مورد کار در کانادا در اختیار شما قرار داده ایم.

شرایط اقتصادی کار در کانادا

می‌توان گفت کشور کانادا، یکی از قوی‌ترین اقتصادها را در دنیا در اختیار دارد که با شاخص‌هایی چون ثبات اقتصادی، نرخ تولید ناخالص داخلی (GDP) و نرخ بیکاری (Unemployment Rate) قابل بررسی است. این اقتصاد قوی که کار در کانادا را برای ایرانیان و اهالی دیگر کشورها جذاب می‌کند، کمترین نرخ بیکاری (تنها 5%) را در مقایسه با سایر کشورها ارائه می‌کند. GDP کشور کانادا تنها در سال 2023 ارزشی معادل 2 تریلیون دلار را فراهم کرده و جایگاه نهمین اقتصاد بزرگ دنیا را از آن خود کرده است.

نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی در کشور کانادا
شرایط اقتصادی کشور کانادا

همان‌طور که گفتیم کانادا جزو ثروتمندترین کشورهای جهان است و اقتصاد آن از بخش‌های متعددی تشکیل شده است؛ به همین دلیل می‌توان در حوزه‌های مختلف آن کار پیدا کرد. این مسئله زندگی در کانادا را آسان کرده و باعث ایجاد سطح رفاه بالاتری برای مردم در این کشور شده است. به طور کلی می‌توان گفت در حال حاضر ایالت‌های انتاریو و کبک بیشترین حجم از تولید و تجارت را دارا هستند. طبق اعلام منابع معتبر اقتصادی میانگین نرخ بیکاری کشور کانادا در سال 2023، حدود 5% بوده است که یکی از پایین‌ترین نرخ‌ها در میان همۀ کشورهای دنیا است. کمترین نرخ بیکاری، مربوط به استان‌های آنتاریو و کبک است. همچنین رشد اقتصادی کانادا بعد از بحران اقتصادی جهانی نسبت به سایر کشورها وضعیت بهتری را سپری کرد.

صنعت

در بخش صنعتِ استخراج گاز و نفت شرکت‌های زیاد و قدرتمندی در حال فعالیت هستند و کشور کانادا به‌عنوان صادرکننده منابع سوخت فسیلی به ویژه به ایالات‌متحده آمریکا شناخته می‌شود. ایالت‌های آلبرتا، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا بیشترین ذخایر را در خود جای داده‌اند.

چه ایالت‌هایی بیشترین ذخایر نفتی در کانادا را دارند؟
غنی‌ترین شهرهای کانادا از منظر ذخایر نفتی و گازی

منابع معدنی همچون آلومینیوم، اورانیوم، مس هم در کانادا به مقدار زیادی استخراج شده و صادر می‌شوند و در نتیجه ظرفیت مناسبی برای نیروی کار داشته در نتیجه پیدا کردن کار در کانادا در این بخش، به نسبت ساده‌تر است. تولید چوب و به طور کلی صنایع چوبی نیز در کانادا بسیار پررونق است.

کشاورزی و دام‌پروری

در بخش کشاورزی و باغداری هم کار در کانادا برای ایرانیان می‌تواند بسیار پررونق باشد. تولیدات کشاورزی مثل گندم و حبوبات در مناطق جنوبی این کشور رایج است و محصولات به آمریکا و کشورهای دیگر صادر می‌شوند. این منطقه منابع آبی قابل توجه و دشت‌های گسترده و حاصلخیزی دارد که برای تولید مواد غذایی و دام‌پروری بسیار مناسب هستند. به دلیل مرزهای زیادی که کانادا با اقیانوس دارد صنعت ماهی گیری نیز رونق خوبی دارد و ماهی گیران تحت پوشش حمایت دولت قرار دارند.

خدمات

بزرگ‌ترین بخش اقتصاد کانادا بخش خدمات است و کار به طور عمده در این بخش بسیار پررونق است. حدود 80 درصد از تولید ناخالص داخلی کانادا ناشی از بخش خدمات است و سه‌چهارم فرصت‌های شغلی در این قسمت هستند. سلامت، آموزش و تجارت سهم قابل توجهی در این بخش دارند. بازار مالی و پولی شامل مؤسسات مالی و بازار بورس فعالیت بسیار پررونقی دارند که بازار کار مناسبی را برای تحصیل‌کرده‌های رشته‌های مربوطه و جویای کار در کشور کانادا ایجاد می‌کند.

صنعت توریسم

یکی از صنایع پررونق کشور کانادا، صنعت توریسم است که در نتیجه افزایش محبوبیت سفر به کانادا، حاصل شده است. کشور کانادا که از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیاری برخوردار است، سالانه میلیون‌ها نفر را به خود جذب می‌کند. همین مسئله باعث شده که صنعت توریسم در کشور کانادا روزبه‌روز رشد بیشتری داشته باشد و مشاغل زیادی، چه به‌صورت فصلی و چه به‌صورت تمام وقت ایجاد شود. همچنین، کشور کانادا از کسب‌وکارهایی که در زمینۀ توریسم فعالیت می‌کنند، حمایت می‌کند و برنامه‌هایی نیز برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در این حوزه دارد.

مزایای کار در کانادا برای ایرانیان

یکی از مزیت‌های مهمی که پیدا کردن کار در کانادا برای افراد فراهم می‌کند، درآمد بالاست. مخصوصاً این درآمد برای ایرانیان یک درآمد کاملاً بالا و خوب محسوب می‌شود و با پس‌انداز کردن آن می‌توانند به پیشرفت سریع برسند.

مزیت‌های اقتصادی کار در کانادا برای ایرانیان
مزیت‌های کار در کشور کانادا

شاید شما هم شنیده باشید که مالیات دولت کانادا زیاد است اما در مقابل حمایت و رفاه نیز فراهم می‌کند؛ همچنین در پرداخت مالیات نیز همراه شما خواهد بود. از دیگر مزیت‌های کار در کشور کانادا بهره‌مندی از خدمات بیمه رایگان در این کشور است. همچنین کشور کانادا از این لحاظ که به نیروی کار جوان و ماهر نیاز دارد، هر ساله زیاد نیروی کار زیادی را از کشورهای مختلف جذب می‌کند.

شرایط کار در کانادا

چنانچه فردی شهروند کانادا باشد و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد می‌تواند در هر منطقه‌ای زندگی و کار کند؛ اما در غیر این صورت برای کار در کشور کانادا به دو طریق کلی باید اقدام کرد. در حالت اول کارفرمای متقاضی باید از اداره کار کانادا، مدرک LMIA دریافت کند. LMIA یا Labour Market Impact به مفهوم کلی ارزیابی تأثیر نیروی کار در بازار کار کانادا است؛ بنابراین می‌توان گفت یکی از روش‌های ورود به کانادا از طریق پیدا کردن کار است که منجر به گرفتن ویزای کار کانادا خواهد شد.

در حالت دوم دولت فدرال و دولت‌های استانی هر ساله نیازهای خود را برای جذب نیرو کار در کشور کانادا اعلام می‌کنند و طبق این نیاز و طی کردن مراحل قانونی نیروی کار متخصص اجازه ورود به کانادا را پیدا می‌کنند.

انواع روش‌های مهاجرت کاری به کانادا

کار در کانادا برای ایرانیان روشی جذاب برای اخذ اقامت و مهاجرت به کانادا است؛ پیدا کردن کار در کانادا، تحت برنامه‌های مختلفی که دولت کانادا تدوین دیده، قابل انجام خواهد بود. طبق آمار Statista، متوسط سنی در کشور کانادا 41 سال است و این رقم دلالت بر پیر بودن نسبی جمعیت کانادا دارد؛ به همین دلیل کشور کانادا از طریق مهاجرت سعی بر جذب نیروی کار جوان دارد.

برنامه‌های جذب نیروی کار برای کار در کانادا
انواع روش‌های کار در کانادا

در ادامه انواع روش‌های مهاجرت کاری به کانادا را شرح می‌دهیم:

کار در کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال

اسکیل ورکر کانادا یکی از روش‌های راحت و کم‌هزینه برای مهاجرت کاری ایرانیان به کشور کانادا است. مهاجرت کاری با روش اسکیل ورکر، امکان دریافت اقامت دائم در کوتاه‌ترین زمان ممکن را برای افراد فراهم می‌کند. همچنین این روش مانعی برای همراه ندارد و به آسانی می‌توانید همسر و فرزندان زیر 22 سال را با خود همراه کنید.

با بالا بردن امتیاز اکسپرس اینتری سرعت روند کاری شما بسیار سریع‌تر می‌شود. در شرایطی که سن شما زیر 30 سال باشد و سابقه کار تخصصی‌تان سه سال باشد، امتیاز شما در اکسپرس اینتری بالاتر می‌رود. همچنین سطح زبان آیلتس بالای 7 و تسلط به زبان فرانسوی از دیگر روش‌هایی است که شما می‌توانید امتیاز خود را بالاتر ببرید.

اگر رشته تحصیلی شما شامل موارد زیر است، شانس شما برای پیدا کردن کار در کانادا بیشتر می‌شود:

 • رشته‌های پزشکی و درمانی
 • مهندسی
 • فنی
 • کشاورزی

اکسپرس اینتری کانادا

از ژانویه 2015 سیستم اکسپرس اینتری Express Entry، جهت جذب نیروی متخصص توسط دولت فدرال کانادا شروع شد. اکسپرس اینتری کانادا یک سیستم رتبه‌بندی رقابتی است که جهت مهاجرت نیروی کار ماهر، تحصیل‌کرده و جوان از سراسر دنیا به کانادا استفاده می‌شود. کسانی که در رتبه‌های بالا قرار گیرند امکان اقامت در کانادا را خواهند داشت.

متقاضیانی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام می‌کنند به‌عنوان شهروند دائم وارد کشور می‌شوند و از همان ابتدا می‌توانند به‌عنوان یک فرد کانادایی از کلیه امکانات اجتماعی از جمله شهریه‌های کم دانشگاه‌ها برای کانادایی‌ها استفاده کنند. نوعِ ویزایی که اقدام کنندگان این روش دریافت می‌کنند، یک ویزای کار است که اقامت دائم را به دنبال دارد.

پروسه این روند حدوداً دو سال زمان نیاز دارد و بعد از ورود به کشور کانادا اگرچه شخص با سیستم نیروی ماهر وارد این کشور شده است، در واقع هیچ پیشنهاد کاری ندارد و باید بعد از ورود به‌عنوان یک فرد مقیم به دنبال کار بگردد اما این امکان هم برای متقاضی وجود دارد که از طریق جاب آفر کانادا اقدام کنند.

بهترین سنی که افراد می‌توانند این نوع روش مهاجرت کاری به کانادا را انتخاب کنند، زیر 29 سال است. در واقع کسانی که زیر 29 سال سن دارند، شانس بیشتری برای دریافت این نوع ویزا جهت کار در کانادا خواهند داشت. یکی دیگر از شرایط مهاجرت این است که اقدام کننده حداقل مدرک دیپلم داشته باشد. مدرک زبان نیز جزو شرایط بسیار مهم در این روش است. اقدام کنندگان باید دارای مدرک زبان آیلتس جنرال 6|CELPIP جنرال 7 باشند.

مراحل درخواست در سیستم اکسپرس اینتری

انجام برخی مراحل برای ثبت درخواست در سیستم اکسپرس اینتری ضروری است که در ادامه به شرح کلی آن‌ها می‌پردازیم:
در مرحله اول واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید. اگر واجد شرایط بودید، باید مدارک هویتی، معاینات پزشکی، نتایج آزمون‌های زبان، مدارک مالی، نامه جاب آفر و غیره، را باید تکمیل کنید.

مراحل درخواست ویزا اکسپرس اینتری برای پیدا کردن کار در کانادا
مراحل درخواست ویزا در سیستم اکسپرس اینتری

در مرحله بعدی اگر امتیاز کافی برای مشاغل مورد نیاز را از سیستم امتیازدهی دریافت کردید، امکان دریافت دعوت‌نامه ITA فراهم می‌شود.

برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا

یکی از ساده‌ترین گزینه‌هایی که برای پیدا کردن کار در کانادا برای ایرانیان وجود دارد، برنامه‌های نامزدهای استانی یا به عبارت دیگر PNP مخفف عبارت Provincial Nominee Program است. در سیستم PNP، وضعیت اقتصادی شهرهای مختلف کانادا را مورد بررسی قرار داده و با توجه به نتایج حاصل شده، استریم‌های مختلفی برای مهاجرت به آن‌ها تعریف می‌شود. استان‌های کانادا با کمک این برنامه می‌توانند نیروی کار جذب کنند.

اگر خواستار پیدا کردن شغل از طریق برنامه استانی کانادا هستید، به طور مستقیم می‌توانید اقدام کنید. همچنین امکان اقدام از طریق اکسپرس اینتری نیز وجود دارد. برای این کار، می‌توانید به سایت دولتی در هر استان مراجعه کرده و نحوه ثبت‌نام و پیش‌نیازهای آن را مورد بررسی قرار دهید. در مرحله اول باید ثبت‌نام خود را انجام دهید و پس از ثبت‌نام اگر تاییدیه مورد نظر را دریافت کردید، امکان اخذ اقامت در کانادا فراهم می‌شود.

از دیگر روش‌های مهاجرت کاری به کشور کانادا، برنامه‌های مهاجرت استانی کانادا است. افرادی که از این روش مهاجرت کاری استفاده می‌کنند، می‌توانند ویزای کار از نوع اکسپرس اینتری دریافت کنند. برنامه‌های مهاجرتی استانی زیرمجموعه‌ای از اکسپرس اینتری هستند؛ PNP عنوان اختصاری این برنامه‌هاست. اگر در جستجوی کار و دریافت اقامت دائم کانادا هستید، برنامه‌های مهاجرتی یکی راه ایده‌آل به شمار می‌آید.

این نوع ویزا اقامت دائم را برای افراد زیر 45 سال فراهم می‌کند. مدرک زبانی مورد نیاز در این روش همان مدرک زبانی روش اکسپرس اینتری است (آیلتس جنرال 6| CELPIP جنرال 7). حداقل مدرک تحصیلاتی مورد نیاز برای این روش دیپلم است. کسانی که به‌عنوان منتخب استانی برگزیده می‌شوند، 600 امتیاز بیشتر در سیستم اکسپرس اینتری دریافت می‌کنند که شانس آن‌ها را برای گرفتن دعوت‌نامه بسیار بالا می‌برد.

برنامه استانی کبک

یکی دیگر از روش‌های پیدا کردن کار در کانادا برای ایرانیان استفاده از برنامه مهاجرتی استان کبک است. هر استان، برنامۀ مهاجرتی مختص به خود را دارد و بر اساس نیازهای استانی خود، نیروی کار متخصص و نیمه متخصص خارجی جذب می‌کند. همۀ استان‌های کانادا حداقل یک برنامۀ انتخاب استانی هم‌راستا با سیستم اکسپرس اینتری دارند. استان کبک، سیستمی مشابه سیستم اکسپرس اینتری ولی جدای از آن دارد.

به علت فدرال بودن سیستم کاری کانادا علاوه بر اینکه حکومت قوانین خاصی دارد، هر استان نیز با توجه به شرایط خود قوانین خاصی را وضع کرده است. استان کبک جزو استان‌های کانادا است که سیستم مجزایی برای پیگیری امور مربوط به مهاجران دارد. اگر قصد مهاجرت به این استان را دارید، ابتدا از طریق برنامه استانی کبک مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت. اگر دولت کبک ارزیابی شما را تایید کرد، امکان اقدام به اقامت دائم و کار وجود دارد.

برنامه IMP کانادا

از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور کانادا از برنامه IMP کاناداست. کسانی که از این روش برای مهاجرت به کانادا استفاده می‌کنند، ویزای کاری موقت و اقامت دائم دریافت خواهند کرد. شرایطی که برای این روش در نظر گرفته شده است، حداقل مدرک لیسانس و مدرک زبانی آیلتس 6 در صورت داشتن جاب آفر است. بهترین سن برای این روش ذکر نشده است.

برنامه‌های حوزه آتلانتیک کانادا

پیدا کردن کار در کانادا در شهرهای میوفاندلند، نواسکوشیا، لابرادور و جزیره پرنس ادوارد در استان آتلانتیک واقع در شرق کانادا، کمی ساده‌تر از پیدا کردن کار در دیگر شهرهای کانادا است. چراکه میانگین سنی افراد در استان آتلانتیک رو به پیری است، بنابراین نیاز به جذب نیروی کار قوی و متخصص و ماهر و نیمه ماهر زیادی وجود دارد.

برنامه‌های حوزه آتلانتیک کانادا از دیگر روش‌های مهاجرت کاری به کانادا است. نوع ویزایی که برای اقدام کنندگان صادر می‌شود، ویزای کار برای افراد با سابقه کم خواهد بود. بهترین سن برای این روش ذکر نشده اما حداقل مدرک آن دیپلم است. اقدام کنندگان به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی CLB5 یا CLB4 نیاز دارند.

این برنامه، برای جذب متقاضیان کار در کانادا که تمایل به کار و اقامت در این استان‌های کم‌جمعیت‌تر کانادا را دارند و از تخصص و مهارت مورد نیاز برای مشاغل پرتقاضا در این استان‌ها برخوردار هستند، تعریف شده است. برای استفاده از برنامۀ مهاجرتی پایلوت آتلانتیک، داشتن جاب‌آفر از یک کارفرمای معتبر در این استان‌ها الزامی است. برای این برنامۀ مهاجرتی 3 استریم عمومی تعریف شده است:

 • استریم فارغ‌التحصیلان بین‌المللی
 • استریم نیروی ماهر آتلانتیک
 • استریم نیروی نیمه ماهر آتلانتیک

برای اینکه شما بتوانید به استان آتلانتیک کانادا مهاجرت کنید، به جاب آفر کارفرمای کانادایی نیاز خواهید داشت. تمکن مالی مورد نیاز در این استان بر اساس تعداد اعضای خانوار مورد سنجش قرار می‌گیرد و نیازی به ارائه گردش حساب وجود ندارد. این برنامه کار در کانادا برای ایرانیان و اهالی دیگر کشورها به صورت رایگان ارائه می‌شود. در صورتی که توانستید از کارفرمای کانادایی جاب آفر دریافت کنید، بعد از آن باید طرح اسکان خود را نیز به او تحویل دهید.

پیشنهاد کاری یا جاب آفر کانادا

از دیگر انواع روش‌های برای پیدا کردن کار در کانادا، پیشنهاد کاری یا جاب آفر کاناداست در این روش ویزای کار موقت با اقامت دائم ارائه می‌شود. همان‌طور که از نام آن برمی‌آید جاب آفر در واقع نوعی دعوت‌نامه است. دعوت‌نامه‌ای که از طرف یک کارفرما یا سازمان کانادایی برای متقاضیان کار در کشور کانادا صادر می‌شود. بهترین سن برای روش پیشنهاد کاری یا جاب آفر بستگی به نظر کارفرما دارد اما در صورت وجود، تأثیر مثبتی خواهد داشت.

هر نیروی کار متخصصی که علاقه‌مند مهاجرت به کشورهای خارجی مانند کانادا است، ابتدا باید نیازسنجی انجام دهد؛ به عبارت دیگر مطمئن شود که کشور انتخابی، به تخصص او نیاز دارد. بعد از شناسایی نیاز و یافتن کار، هماهنگی‌های لازم برای دریافت ویزای کاری را با کارفرما انجام دهد.

جاب آفر کانادا و اخذ اقامت کار در کانادا
جاب آفر کانادا

برای کار در کانادا باید اجازه کار Work Permit دریافت کرد که مدت زمان محدودی دارد و باید تمدید شود. از طرفی گرفتن درخواست کار از طرف شرکت‌ها و کارفرمایان کانادایی است. این اجازه کار خود به دو صورت Open Work Permit و Close Work permit وجود دارد که در حالت اول شما اجازه کار در نقاط مختلف آن ایالت را دارید و در مورد دوم صرفاً باید در همان ایالت و برای همان کارفرما کار کنید.

برنامه مهاجرتی پرستاران خانگی

پیدا کردن کار در کانادا برای ایرانیان از طریق برنامه مهاجرتی پرستاران خانگی نیز قابل انجام است، البته شرایطی دارد. در این روش نوع ویزای ارائه شده پرمیت ورک است و اقامت دائم را به دنبال دارد. افراد زیر 45 سال با مدرک لیسانس مرتبط می‌توانند از طریق این روش مهاجرت کاری دریافت کنند. در برنامه مهاجرتی پرستاران خانگی نیاز به مدرک زبانی با نمره CLB5 وجود دارد.

برنامه مهاجرتی Co-Op

افرادی که از طریق برنامه مهاجرتی Co-Op اقدام به مهاجرت کاری می‌کنند، ویزای تحصیلی با اقامت موقت را دریافت خواهند کرد. بهترین سن برای این نوع روش، بسته به مقطع تحصیلی دارد. کمترین مدرک مورد نیاز دیپلم و مدرک زبانی هم بسته به موسسه متغیر است.

برنامه کارگر خارجی موقت کانادا (TFWP)

به‌عنوان آخرین روش مهاجرت کاری به کشور کانادا می‌توان به برنامه کارگر خارجی موقت کانادا اشاره کنیم. افرادی که از این طریق اقدام به دریافت ویزا می‌کنند، ویزای کار موقت با اقامت دائم موقت دریافت خواهند کرد. حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز این روش لیسانس است. بهترین سن برای این روش بسته به کارفرما متغیر خواهد بود. داشتن مدرک زبانی برای اقدام کنندگان اجباری نیست، اما تأثیر مثبتی دارد.

راه‌اندازی کسب‌وکار

یکی از شیوه‌های جذاب پیدا کردن کار در کانادا برای ایرانیان، راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این کشو است. دولت کانادا از خارجیانی که تمایل به راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید و موردنیاز در این کشور دارند حمایت می‌کند. مالیات پائینی که برای کسب‌وکارهای نوپا در این کشور در نظر گرفته، کانادا را به یکی از مقاصد سرمایه‌گذاری جهت راه‌اندازی کسب‌وکار جدید و یا خریداری کسب‌وکارهای قدیمی برای ارتقاء کیفیت آن‌ها، تبدیل کرده است.

همان‌طور که گفتیم کار در کشور کانادا تنها محدود به پیدا کردن کار در شرکت‌ها و مؤسسات کانادایی نمی‌شود و افراد می‌توانند با راه‌اندازی کسب‌وکار خودشان و به کار گرفتن حداقل یک شهروند یا مقیم کانادا، تجربۀ منحصر‌به‌فردی از کار در این کشور را تجربه کنند.

راه‌ اندازی کسب و کار برای مهاجرت و کار در کانادا
راه‌ اندازی کسب و کار در کانادا

در ادامه، برخی از کسب‌وکارهایی که نیاز به سرمایه‌گذاری بالایی ندارند و در عین حال پرسود هستند را به‌صورت فهرست‌وار و مختصر معرفی کرده‌ایم. مطمئناً برای همۀ مشاغل معرفی شده، داشتن تجربۀ کاری مرتبط بیشتر از دو سال و همین‌طور سابقۀ مدیریت یک کسب‌وکار الزامی است.

 • کسب‌وکارهای حوزۀ چوب و محصولات چوبی: کسب‌وکارهایی که در حوزۀ چوب و محصولات چوبی فعالیت می‌کنند، شانس بسیار خوبی برای بقا و سوددهی بالا در بازار کانادا دارند. تأسیس یک کارگاه تولید مصنوعات چوبی، ایدۀ خوبی برای شروع یک کسب‌وکار در کانادا است.
 • آرایشگاه و بوتیک لباس: راه‌اندازی سالن آرایش و یا بوتیک‌های لباس نیز یکی دیگر از راه‌های کار در کانادا به‌صورت مستقل هستند که می‌توانند سودآوری خوبی برای صاحبان خود داشته باشند. البته برای چنین کسب‌وکارهایی نیاز به مجوزهای خاص است که برخی اوقات گرفتن آن‌ها با دشواری‌هایی همراه است.
 • شرکت‌های خدماتی: تأسیس شرکت‌های خدمات نظافت، خانه‌داری و پرستاری کودک و بزرگسال، با توجه به نیاز بالای جمعیت کانادایی به این خدمات، علاوه بر تجربۀ کار در این کشور با راه‌اندازی کسب‌وکار مستقل، سودآوری خوبی نیز خواهد داشت. شرکت‌های ارائه‌دهندۀ خدمات ترجمه نیز در این مجموعه قرار می‌گیرند.
 • کسب‌وکارهای حوزه تعمیرات سیار: کسب‌وکارهایی که در حوزۀ تعمیرات سیار هستند مانند لوله‌کشی و تعمیرات لوازم‌خانگی و غیره هستند، می‌توانند مشتریان فراوانی را در شهرها و استان‌های کانادا جذب کنند.
 • تدریس خصوصی: کار در کانادا برای ایرانیان از طریق تدریس خصوصیِ مثلاً زبان انگلیسی برای غیرانگلیسی‌زبانان و یا تدریس خصوصی سازهای موسیقی و آواز، درآمد خوبی برای متخصصین در این حوزه‌ها دارد.
 • کسب‌وکارهای حوزه حیوانات خانگی: راه‌اندازی مکانی برای پرورش، خرید و فروش حیوانات خانگی، یکی از کسب‌وکارهایی است که ظرف چند دهۀ گذشته رشد قابل‌توجهی در کشورهای آمریکای شمالی و اروپایی داشته است. کار در کشور کانادا به‌عنوان پرورش‌دهنده و تعلیم‌دهندۀ حیوانات خانگی با درآمد خوبی برای افراد حاذق در این زمینه همراه است.
 • کسب‌وکارهای حوزه تجارت الکترونیک: در حال حاضر، با توجه به نیاز بالای کشورهای جهان اول به متخصصین حوزۀ اینترنت و تجارت الکترونیک، از کسب‌وکارهای مستقل در این زمینه هم استقبال زیادی می‌شود.

شرایط سنی کار در کانادا

همان‌طور که اشاره شد، تنوع ویزای کاری کانادا بسیار زیاد است که هرکدام پیش‌شرط سنی مخصوص به خود را دارند. به‌طور کلی شانس متقاضیان کاریابی در کانادا که بین 18 تا 35 سال سن دارند (در صورت داشتن پیش‌شرط‌های دیگر)، بیشتر از گروه‌های سنی دیگر است. برای سیستم اکسپرس اینتری، شرایط سنی تعریف نشده است اما کسانی که زیر 18 سال دارند و افرادی که بیش از 45 سال دارند، امتیازی از این بخش نمی‌گیرند. سن یکی از فاکتورهای مهم در پیدا کردن کار در کانادا است که در زمان درخواست برای مجوز کار در کشور کانادا هم مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.

سابقه کاری برای کار در کانادا

میزان سابقۀ کاری نیز بسته به نوع ویزای کار درخواستی و روش مهاجرتی متفاوت است. معمولاً برای ویزاهایی که بر اساس جاب‌آفر کانادا هستند، ارائۀ مدارک سابقۀ کاری مرتبط بین 2 تا 5 سال الزامی است. این مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسه (برای ایالت کبک) ترجمه شوند و مهر دادگستری و وزارت کشور ایران را داشته باشند.

مدارک مورد نیاز کار در کانادا برای ایرانیان

بسته به کار موردنظر، متقاضیان کار در این کشور باید مدارک تحصیلی دانشگاهی مرتبط داشته باشند. این مدارک، باید مطابق با سیستم آموزشی کشور کانادا معادل‌سازی شوند. (ترجمه و دریافت مهر دادگستری و وزارت کشور برای مدارک تحصیلی نیز الزامی است.)

ارائۀ مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه برای همۀ ویزاهای مخصوص کار در کانادا الزامی است که البته نمره پیش‌نیاز بسته به نوع ویزا متفاوت است. افراد متقاضی کار در کشور کانادا که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام کرده‌اند، بر اساس میزان تسلط خود به زبان انگلیسی یا فرانسه امتیاز می‌گیرند.

برای پیدا کردن کار در کانادا، چه مدارکی لازم است؟
مدارک مورد نیاز برای کار در کانادا

متقاضیانی که نمرۀ آزمون IELTS آن‌ها بیشتر از 7.5 است (یا معادل آن از آزمون‌های زبان انگلیسی دیگر و یا معادل آن از آزمون‌های زبان فرانسه) بالاترین امتیاز از این بخش را می‌گیرند. داشتن پاسپورت معتبر و برگۀ عدم سوءپیشینۀ کیفری از جمله شرایط دیگر ویزاهای کاری کانادا هستند.

تمکن مالی برای کار در کانادا

یکی دیگر از شرایط مهم در پروسۀ درخواست ویزای کار در کانادا برای ایرانیان، اثبات تمکن مالی است که در حال حاضر ارائۀ آن برای تمام متقاضیان کار در کشور کانادا که از طریق اکسپرس اینتری اقدام کرده‌اند، الزامی است. البته کسانی که جاب آفر فدرال یا استانی دارند و یا تحت برنامه‌های مهاجرتی مشخصی اقدام کرده‌اند، می‌توانند از ارسال این مدارک خودداری کنند.

بهترین استان‌ها برای پیدا کردن کار در کانادا

کانادا جزو کشورهای محبوب برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود. برخی از استان‌ها برای مهاجرت کاری بهتر از استان‌های دیگر عمل می‌کنند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آلبرتا
 • کبک
 • انتاریو
 • بریتیش کلمبیا
چهار استان برتر برای مهاجرت کاری به کانادا
بهترین استان‌ها برای مهاجرت کاری به کانادا

در ادامه برخی از شرایط عمومی این استان‌ها را شرح می‌دهیم:

استان آلبرتا

یکی از استان‌های محبوب و مناسب برای مهاجرت کاری کانادا، آلبرتا نام دارد. اگر بخواهیم از استان آلبرتا چند شهر محبوب برای مهاجرین را نام ببریم می‌توانیم به شهرهای ادمونتون و کلگری اشاره کنیم. از جمله مزیت‌های مهم استان آلبرتا، هزینه مالیات کمتر نسبت به سایر استان‌های کشور کاناداست. مهاجرانی که به دنبال هزینه مالیات کمتر هستند، می‌توانند با خیال راحت این کشور را به‌عنوان مقصد انتخاب کنند. در این کشور مشاغلی مثل آموزش مالی تولید، گردشگری و کشاورزی طرفداران بسیار زیادی دارد. از جمله بزرگ‌ترین صنعت استان آلبرتا صنعت نفت و گاز است.

استان کبک

مهاجرانی که قصد پیدا کردن کار در کانادا دارند اگر به زبان فرانسوی تسلط کافی داشته باشند، می‌توانند استان کبک کانادا را برای مهاجرت انتخاب کنند. در این استان بخش‌های تولیدی و خدماتی رونق بسیار زیادی دارد اما حوزه‌های دیگر نیز از نظر اقتصادی مناسب هستند. در سال اخیر استان کبک از نظر IT و الکترونیکی، علوم زیستی و بهداشتی و هوش مصنوعی رشد بسیار زیادی داشته باشد و در همین راستا مهاجران زیادی این استان را برای کار انتخاب کرده‌اند.

استان انتاریو

از دیگر استان‌هایی که برای کار در کانادا جزو بهترین انتخاب‌ها است، انتاریو نام دارد. اقتصاد انتاریو بسیار قوی است و 37 درصد از تولید ناخالصی داخلی از همین استان نشأت می‌گیرد. محبوب‌ترین شهر این استان شهر تورنتو است.

استان بریتیش کلمبیا

از دیگر استان‌های محبوب برای پیدا کردن کار در کانادا، بریتیش کلمبیا است. صنایع خدماتی در این کشور اهمیت زیادی دارد. همچنین صنایع معدن، گردشگری، جنگلداری، فیلم، تلویزیون، فناوری پیشرفته، کشاورزی و ساخت‌و‌ساز جزو صنایع محبوب در این استان هستند.

لیست ناک‌های شغلی کانادا

قبل از اینکه لیست ناک‌های شغلی کانادا را بررسی کنیم، ابتدا باید بدانیم که ناک چیست و چه اهمیتی دارد؟ افرادی که به دنبال کار در کشور کانادا هستند و می‌خواهند از این طریق به کانادا مهاجرت کنند باید ابتدا بررسی کنندکه آیا شغلشان در لیست ناک NOC وجود داشته باشد. ناک یا «طبقه‌بندی ملی مشاغل» که مختصر شده عبارت National Occupational Classification است، در واقع یک سیستم استاندارد است که درباره هر شغل موجود در بازار کار اطلاعات بسیار دقیقی را بیان می‌کند.

این طبقه‌بندی برای افرادی که به‌دنبال مهاجرت کاری به کشور کانادا هستند، اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا برای دادن امتیاز و بررسی سطح مهارت کاری شخص از آن استفاده می‌شود. دسته‌بندی ناک‌ها بر اساس سطح و نوع مهارت به صورت زیر است:

نوع مهارت 0

نوع مهارت 0‌ مربوط به مشاغل مدیریتی است.

سطح مهارت A

این سطح مهارت شامل مهارت‌های تخصصی است که نیازمند مدارک دانشگاهی است.

سطح مهارت B

سطح مهارت B‌ شامل مشاغل فنی است. این سطح به مدرک کارآموزی یا فنی نیاز دارد.

سطح مهارت C

سطح مهارت C شامل مشاغل معمولی است که داشتن مدرک دیپلم دبیرستان کفایت می‌کند.

سطح مهارت D

این نوع مشاغل به مدرک خاصی نیاز ندارند و فقط نیازمند آموزش هستند.
در ادامه دسته‌بندی مشاغل به همراه ناک شغلی را ارائه می‌دهیم:

 • مشاغل مدیریتی با ناک شغلی 0
 • مشاغل تجاری، مالی و اجرایی با ناک شغلی 1
 • مشاغل علوم کاربردی و طبیعی و دیگر مشاغل مربوط با ناک شغلی 2
 • مشاغل بخش سلامت با ناک شغلی 3
 • مشاغل بخش آموزشی، حقوقی، مدارس و خدمات دولتی و اجتماعی با ناک شغلی 4
 • مشاغل هنری، فرهنگی، ورزشی و تفریحی با ناک شغلی 5
 • مشاغل بخش فروش و خدماتی با ناک شغلی 6
 • مشاغل بخش حمل‌ونقل با ناک شغلی 7
 • مشاغل بخش منابع طبیعی، کشاورزی و محصولات مرتبط با ناک شغلی 8
 • مشاغل بخش تولید و تاسیسات با ناک شغلی 9

مشاغل مورد نیاز برای کار در کانادا

قبل از بررسی لیست مشاغل مورد نیاز کار در کانادا برای ایرانیان و متقاضیان دیگر کشورها، می‌خواهیم انواع مدل‌های شغلی در کانادا را بررسی کنیم. در کشور کانادا مشاغل بسیار زیادی وجود دارد که هر ساله تعداد زیادی از کارجویان را جذب می‌کند. انواع مشاغل فعال در کشور کانادا که می‌توانید برای پیدا کردن کار در کانادا از آن‌ها استفاده کنید، به طور کلی در چند حوزه‌ تقسیم‌بندی می‌شوند که عبارتند از:

 • فناوری اطلاعات
 • مشاغل اداری
 • مشاغل تولیدی و فنی
 • مشاغل تدارکاتی
 • مشاغل مهندسی
 • مشاغل پزشکی
 • مشاغل مالی و حسابداری
 • مشاغل فروش و بازاریابی
 • مشاغل منابع انسانی
 • مشاغل ارتباط با مشتری و پشتیبانی

کشور کانادا در عناوین شغلی ذکر شده، هر ساله جذب نیروی کار دارد که شما هم می‌توانید یکی از آن‌ها باشید. انواع مدل‌های شغلی در کانادا را بررسی کردیم حال می‌خواهیم با لیستی از مشاغل مورد نیاز برای کار در کانادا آشنا شویم. برخی از مشاغل مورد نیاز در این کشور در سال 2023 به شرح زیر است:

 • توسعه‌دهنده وب
 • حسابداری
 • مدیر منابع انسانی
 • مهندس مکانیک
 • جوشکار
 • نماینده خدمات مشتریان
 • پرستاری
 • انبارداری

بهترین شغل‌های دانشجویی در کانادا

پیدا کردن کار در کانادا برای ایرانیان دانشجو در این کشور، امکان‌پذیر است در نتیجه دانشجویان مهاجر در کانادا، می‌توانند در کنار تحصیل کار کنند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوند و هزینه‌های تحصیل خود را به دست آورند.

دانشجویان قبل از اینکه در جستجوی کار پاره وقت باشند، باید محدودیت‌های زمانی تعیین شده توسط کارفرمایان را در نظر بگیرند. همچنین دانشجویان باید از این موضوع آگاه باشند که حقوق شغل‌های پاره وقت کمتر از تمام وقت خواهد بود. در ادامه لیست بهترین شغل‌های دانشجویی در کانادا را مطرح می‌کنیم:

 • متصدی بار
 • دستیار فروش
 • باریستا
 • سگ گردانی
 • معلم خصوصی
 • راننده تاکسی اینترنتی
 • دستیار آموزشی
 • پرستار بچه
 • مترجم
 • حسابدار
 • دستیار
 • خدمات مشتری
 • آشپزی
 • مجری برنامه‌ها
 • نویسنده و ویراستار
کار برای دانشجویان بین‌الملل در کانادا
کار در کانادا برای دانشجویان

مزایای داشتن شغل دانشجویی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی شامل موارد زیر است:

 • هزینه‌های جبرانی
 • استقلال مالی و مسئولیت‌پذیری
 • تجربه شغلی
 • توسعه مهارت

برخی از قوانین مربوط به کار در کشور کانادا

یکی از الزامات پیدا کردن کار در کانادا برای ایرانیان و متقاضیان دیگر کشورها، اطلاع از قوانین کاری اصلی این کشور است. در کشور کانادا قوانین مهمی وجود دارد که شامل حال نیروی کار هم می‌شود. یکی از حداقل استانداردهای شغلی در کانادا تعیین استاندارد ساعت کاری است. به‌عنوان مثال استاندارد ساعت کاری در کشور کانادا برای یک کارمند روزانه 8 ساعت و در طول هفته 40 ساعت است. همچنین تعطیلات سالیانه و تعطیلات عمومی نیز شامل حال افراد شاغل در کشور کانادا می‌شود. برای مرخصی و غیبت نیز شرایط و استانداردهایی تعریف شده است که افراد می‌توانند به علت‌های خاصی مرخصی دریافت کنند.

در لیست زیر مرخصی‌های قابل توجیه در کشور کانادا را شرح می‌دهیم:

 • مرخصی بارداری
 • مرخصی والدین
 • بستری شدن نوزاد
 • مرخصی زایمان
 • مرخصی فوت بستگان
 • مرخصی استعلاجی
 • مرخصی به دلیل آسیب حین کار
 • مرخصی برای معلولیت‌های دراز مدت

در مورد دستمزد و حقوق کارکنان نیز قوانین خاصی تعیین شده است. حداقل حقوق کارکنان توسط هر استان یا قلمرو مشخص می‌شود. همچنین قوانین خاصی برای زمان پرداخت حقوق کارمند کسر حقوق و شکایت دارند.

درآمد کار در کانادا برای ایرانیان

درآمد کار در کانادا برای ایرانیان، به طور متوسط ​​حقوق سالانه 39,127 دلار کانادا یا 20.07 دلار کانادا در ساعت را دارد. مشاغل سطح پایه از 34,125 دلار کانادا در سال شروع می‌شوند و افراد پردرآمد تا 72,249 دلار کانادا در سال درآمد دارند.

توجه داشته باشید که حداقل میزان دستمزد معمولاً توسط یک دولت استانی برای آن استان تعیین می‌شود و ممکن است اندکی کمتر یا بیشتر از حداقل میزان تعیین شده توسط دولت فدرال باشد. حداقل دستمزد نیروی ماهر و نیمه ماهر متقاضی کار در کانادا، در قرارداد اولیه بعد از دریافت جاب‌آفر مشخص می‌شود.

مقدار مالیات بر درآمد در کانادا

یکی از مهم‌ترین سوالی که ذهن افرادی که قصد پیدا کردن کار در کانادا را دارند، مشغول می‌کند، موضوع مقدار مالیات بر درآمد کانادا است. میزان مالیات بر درآمد فدرال در کشور کانادا برای افرادی که درآمد سالیانه حداکثر 53,359 دلار دارند، 15 درصد خواهد بود.

افرادی که درآمد سالیانه‌شان عددی بین 53,359 و 106,717 دلار است، سالانه از درآمد خود 20.5 درصد مالیات پرداخت می‌کنند. همچنین هنگامی که درآمد سالیانه بین عددهای 106,717 و 165,430 دلار باشد، نرخ مالیات به عدد 26 درصد می‌رسد. نرخ مالیات 29 درصدی شامل افرادی است که درآمد سالانه بین عدد 165,430 تا 235,678 دلار در کانادا را دارند. در نهایت افرادی که درآمد سالیانه آن‌ها بیشتر از 235,675 دلار است، نرخ مالیاتشان به 33 درصد می‌رسد. این آمار در سایت رسمی canada.ca برای سال 2023 درج شده است.

دریافت اقامت کاری کانادا

در صورتی که به صورت عجله‌ای نیاز دارید که مهاجرت کنید، باید بگوییم که ارائه اقامت دائم کانادا، خیلی سریع است. حتماً شنیده‌اید که برای به دست آوردن اقامت کشورهای دیگر باید بین 3 الی 5 سال انتظار بکشیم اما ویزای کارگزار شرایطی دارد که از همان بدو ورود به کشور، اقامت دائم برای مهاجرت کننده همسر و فرزندان زیر 21 سال ارائه می‌شود‌.

اخذ ویزای همراه از طریق کار در کانادا

هنگامی که شما در کشور کانادا مشغول به کار شوید، می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال را با خود همراه ببرید. تحصیل فرزندان زیر 21 سال رایگان است و همسرتان نیز مجوز کار تمام وقت دریافت می‌کند. اگر از روش اسکیل ورکر اقدام کنید، به همراه بردن همسر و فرزندانتان بسیار آسان‌تر می‌شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید اقامت دائم نیز دریافت کنید.

ویزای توریستی کانادا

شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا؛ هزینه ها و مدارک لازم برای ویزیتور ویزا

با اخذ ویزای توریستی کانادا می‌توان به این کشور سفر کرده و از مناظر مختلف آن لذت برد؛ اما شرایط اخذ ویزای تورستی کانادا چیست؟

کار در کانادا با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

پیدا کردن کار در کانادا برای ایرانیان از دو روش قابل انجام است؛ یا باید یک کارفرمای کانادایی را پیدا کرد، یا به فکر راه‌اندازی و یا مدیریت یک کسب‌وکار در این کشور بود. برای اولی، متقاضی کار در کانادا نیاز به سرمایه ندارد؛ اما در حالت دوم برای راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا، به سرمایه نیاز است. برای هر دوی این روش‌ها، ویزاهای موقت و دائم متنوعی تعریف شده‌اند که شرایط و پیش‌نیازهای مختلفی دارند. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای، در تمام بخش‌های مرتبط به مهاجرت کاری به کشور کانادا، در کنار شما خواهد بود و با کارشناسان مجرب خود و ارائه مشاوره رایگان، شرایط و پیش‌نیازهای لازم را برای شما آشکار خواهد کرد. لطفاً سوا‌ل‌ها و نظرهای خودتان را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

کارشناس ارشد مهاجرت
اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

آیا برای دریافت مجوز کاری کانادا، اثبات تمکن مالی لازم است؟
این سیستم در حال حاضر از همۀ متقاضیان می‌خواهد که مدارک اثبات تمکن مالی خود را نیز ارائه دهند. چنان‌چه متقاضیان نیازی به اثبات تمکن مالی نداشته باشند، باید با ثبتِ نامه در این سیستم توضیح دهند که تحت برنامۀ کلاس سابقۀ کار کانادایی دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند و یا یک جاب‌آفر معتبر دارند و نیازی به ثبت مدارک اثبات تمکن مالی خود ندارند.
کسانی که با ویزای توریستی در کشور کانادا حضور دارند، می‌توانند برای مجوز کاری این کشور اقدام کنند؟
کسانی که با استفاده از ویزای مختلف مانند ویزای توریستی در کشور کانادا حضور دارند و توانسته‌اند در طول این مدت یک جاب آفر معتبر از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنند، می‌توانند برای مجوز کاری ویژۀ دعوت از سوی کارفرما اقدام کنند. درصورت تأئید درخواست، می‌توانند مجوز کار در کانادا را بدون تَرک کردن این کشور دریافت کنند.
آیا می‌توان بدون مدرک زبان برای کار در کانادا اقدام کرد؟
بله اما حتی در صورت گرفتن جاب آفر شانس دریافت ویزا پائین خواهد بود. همۀ افرادی که تمایل به زندگی و کار در کانادا دارند، باید از حداقل مهارت‌های زبانی برای زندگی در این کشور و تعامل با اطرافیانشان برخوردار باشند.
شغل‌های پردرآمد در کانادا کدام‌ها هستند؟
متخصص پزشکی در کانادا روانپزشک مدیر ارشد مالی مهندس نفت دندانپزشک عمومی متخصص علم داده وکیل داروساز
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محنا رضایی
14 روز قبل

سلام من مهندسی معماری خوندم میخواستم بدونم چطوری میتونم اقدام کنم برم کانادا؟
آیا راهی هست که بتونم خانوادمم باخودم ببرم؟

خانم میرخانی
پاسخ به  محنا رضایی
12 روز قبل

سلام محنا عزیز روزتون بخیر
بله شما این امکان رو دارید که به کشور کانادا مهاجرت کنید، روش های متعددی برای ورود به کشور کانادا وجود دارد، از طریق گرفتن ویزای توریستی و تبدیل اون به ویزای کاری و یا گرفتن پذیرش تحصیلی و یا گرفتن موقعیت های کاری با مجوز LMIA و …
شما بسته به شرایط و رزومه و بودجه ای که دارید میتونید از طرق مختلف برای ورود به کشور کانادا اقدام کنید.

عباس جاودان زاده
1 سال قبل

من عباس جاودان زاده هستم کارمند شرکت ملی صنایع پتروشیمی و17ساله سابقه کار دارم. می‌خوام اپلای کاربشم برای کانادا.ضمنا دانشجوی سال اول دکتری مهندسی شیمی دانشگاه آزاد هستم.لطفا منو برای اپلای کارراهنمایی کنید.🙏🙏

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  عباس جاودان زاده
1 سال قبل

سلام دوست عزیز. شرایط سابقتون برای جاب افر مناسبه . ولی باید باقی شرایط هم با جزییات بررسی بشه . پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون در اسرع وقت راهنماییتون کنند.

آرش
2 سال قبل

سلام وقت بخیر کدوم ایالت کانادا برای ویزای کاری راحت تر میشه اقدام کرد؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آرش
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به بازه زمانی که شما اقدام میکنید داره اما به طور کلی ساسکاچوان ، نوا اسکوشیا و آلبرتا ایالت های مناسبی هستند برای اقدام .

محمد
2 سال قبل

سلام.
میخواستم بپرسم امکان دورکاری و در صورت تایید شرکت مقصد در کانادا ،مهاجرت به این کشور وجود داره یا خیر؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  محمد
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
ما دراین زمینه فعالیتی انجام نمیدیم .

کادر هرمس اپلای