اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری کانادا

 اکسپرس اینتری کانادا، موضوعی است که در این مقاله با جزئیات به آن می‌پردازیم. جدیدترین برنامه اخذ اقامت کانادا در سال ۲۰۱۵ با نام “ورود سریع” (Express Entry)  از ۱ ژانویه ۲۰۱۵ برابر ۱۱ دی ماه ۱۳۹۳ آغاز شده است و همچنان برقرار می‌باشد. در این برنامه تغییرات کلی در روش جذب مهاجر به کانادا صورت گرفته است. کانادا قصد دارد با این برنامه علاوه بر جذب نیروی متخصص مورد نیاز خود در صنایع و مشاغل مختلف، اقتصاد خود را همچنان رو به رشد حفظ کند. در ادامه این مقاله انواع روش‌ های مختلف برای اکسپرس انتری را توضیح می‌دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اکسپرس اینتری کانادا

از سال ۲۰۱۵ متقاضیان اخذ اقامت کانادا می‌توانند به روش‌ اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنند. برای آشنایی با این سیستم کارآمد به دقت ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

ابتدا متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری درخواست خود را ثبت می‌کند و امتیاز به تناسب مدارک او در سیستم رتبه بندی جامع  CRS و با توجه به مهارت‌های کاری، تحصیلات، سطح زبان و سایر عوامل مورد نظر اداره مهاجرت کانادا اندازه گیری می‌شود.

چنانچه امتیاز کافی جهت ورود به اکسپرس اینتری برای متقاضی به دست آید و فایل او در یکی از 4 موردی که در زیر معرفی می کنیم، ثبت نام می‌شود و وارد محیطی به نام استخر Pool شده و منتظر می‌ماند. سپس کارفرمایان، استان‌ها و دولت کانادا نیروهای مورد نیاز خود را از میان افراد واجد شرایط موجود در سیستم انتخاب می‌کنند و برای افراد منتخب دعوتنامه رسمی صادر می‌شود.

 1. برنامه دولتی نیروی کاری متخصص – Federal Skilled Worker Class
 2. برنامه دولتی نیروی کار فنی- Federal Skilled Trades Class
 3. نیروی کار با سابقه کار کانادایی – Canadian Experience Class
 4. برنامه مهاجرت استانی – Provincial Nominee Class

این سیستم تشابه زیادی با برنامه اقامتی مهاجرتی استرالیا و نیوزیلند دارد. تفاوت سیستم Express Entry کانادا با سایر برنامه‌ های مهاجرتی پیشین کانادا در این است که در سیستم‌ های قدیمی افرادی که زودتر اقدام می‌کردند در اولویت بررسی پرونده قرار داشتند ولی در سیستم جدید افرادی که امتیاز بیش‌تری کسب می‌کنند در اولویت رسیدگی به پرونده برای کسب دعوتنامه کاری قرار دارند.

اکسپرس اینتری کانادا

در ادامه این بحث به بررسی روش‌های اکسپرس اینتری می‌پردازیم:

۱.  برنامه نیروی کار متخصص فدرال یا اسکیل ورکر

یکی از از روش‌ های اکسپرس اینتری برنامه نیروی کار متخصص فدرال یا اسکیل ورکر کانادا است. در این روش نیروهای متخصص و کارگران می‌توانند اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند. به عبارت دیگر، نیروی هدف برای اخذ پذیرش به کانادا نیروهای ماهر و متخصص هستند. بنابراین افرادی که تخصص و سابقه کاری در یکی از حوزه‌های مورد نیاز کشور کانادا را دارند، می‌توانند از این روش به این کشور مهاجرت کنند. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری برای واجد شرایط شدن و اخذ ویزا باید موارد زیر را داشته باشند:

 • حداقل یک سال و حداکثر شش سال سابقه کار مداوم و تمام وقت و یا حداقل دو سال و حداکثر دوازده سال کار پاره وقت در یکی از مشاغل سطح (O, A, B) که در لیست (NOC) قرار دارند.
 • ارائه مدارک دال بر مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی با نمره آیلتس هفت و بالاتر.
 • داشتن حداقل مدرک معادل دیپلم دبیرستان کانادا.
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت تامین هزینه‌ های زندگی در کانادا تا زمانی که اجازه کار رسمی صادر شود.

۲. برنامه نیروی متخصص فنی فدرال یا اسکیل ترید

یکی دیگر از روش‌ های اکسپرس اینتری برنامه نیروی متخصص فنی فدرال یا اسکیل ترید نام دارد. متقاضیان هدف برای اخذ ویزا از این روش افرادی هستند که در دسته نیروهای فنی قرار دارند. این برنامه به این منظور طراحی شده که بتوان از نیروی فنی برای کمبود نیرو در کانادا استفاده کرد. متقاضیان مهاجرت به کانادا که شغل آنها در دسته مشاغل فنی و حرفه‌ ای قرار دارد باید شرایط زیر را برای ثبت درخواست خود داشته باشند:

 • کسب حداقل نمره (CLB 5) در مهارت‌ های گفتاری و شنیداری زبان انگلیسی یا فرانسوی و نمره (CLB 4) در مهارت‌های خواندن و نوشتاری در این دو زبان.
 • ارائه مدارک ثابت کننده حداقل دو سال سابقه کاری در مشاغل گروه (B) موجود در لیست (NOC).
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت تامین هزینه‌ های زندگی تا زمانی که مجوز کار رسمی در کانادا صادر شود.

نکته مهم: سوالی که ممکن است در اینجا پیش بیاید این است که ناک (NOC) چیست؟ درواقع ناک یک سیستم طبقه‌بندی مشاغل است که دولت کانادا آن را جهت سامان‌دهی نیروهای موردنیاز خارجی طراحی نموده است. طبق این سیستم تخصص‌ های مورد نیاز در کانادا به پنج دسته کلی تقسیم‌بندی شده‌اند: مشاغل نوع (O) مربوط به شغل‌های مدیریتی، گروه (B) مربوط به مشاغل فنی، گروه (A) مربوط به مشاغل حرفه‌ای و مشاغلی که نیازمند ارائه مدارک آکادمیک هستند، گروه (C) مربوط به مشاغل متوسط و مهارت‌های گروه (D) مربوط به مشاغل کارگری و مشاغلی که نیازمند آموزش کم و تمرین هستند مثل نیروهای خدماتی که در رستوران کار می‌کنند.

نکته مهم: لازم به ذکر است که ارائه مدرک تحصیلی یکی از شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فنی فدرال نیست. اما تجربه ثابت کرده که ارائه تحصیلات و داشتن مدرک تحصیلی معتبر می‌تواند باعث افزایش امتیاز متقاضی مهاجرت به کانادا در برنامه اکسپرس اینتری شود.

3. برنامه تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class)

برنامه تجربه کار در کانادا یکی دیگر از روش‌هایی است که افراد می‌توانند از طریق اکسپرس اینتری به کشور کانادا مهاجرت کنند. بر طبق این برنامه، متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم که حداقل به مدت یک سال در کانادا کار کرده‌اند، به‌طوری‌که بتوانند آن را ثابت نمایند، می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. افراد برای واجد شرایط شدن و اخذ اقامت دائم از این طریق باید موارد زیر را در لیست مدارک خود داشته باشند:

 • داشتن حداقل یک سال تجربه کاری ثابت شده در کانادا در طول سه سال گذشته.
 • سابقه کاری باید جزء مشاغل گروه‌های (O, A, B) موجود در لیست ناک باشد.
 • ارائه مدرک زبان (CLB) با نمره حداقل پنج برای مشاغل گروه (B) و نمره هفت برای مشاغل موجود در هر یک از گروه‌های (A) و (O).
 • برنامه مهاجرت استانی کانادا (Provincial Nominee Programs, PNP)

هر استان در کشور کانادا به صورت مجزا قوانین خاص خودش را دارد. ممکن است نیاز هر استان با استان دیگر کاملاً متفاوت باشد. در این حالت برنامه‌ ای موجود است که اقدام به جذب نیروی متخصص تحصیل کرده و ماهر با توجه به نیازهای هر استان کرده است. با استفاده از این برنامه، متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند به استان مورد نظر خود مهاجرت و اقامت دائم آن را کسب نمایند. برای استفاده از این برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری، متقاضیان می‌بایست ابتدا استان مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای اخذ ویزای آن درخواست دهند. پس از آن، اطلاعات متقاضی در سیستم امتیاز بندی وارد می‌شود و استان موردنظر، متقاضیان را بر اساس امتیازی که کسب می‌کنند پذیرش می‌نماید. استان‌های بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان دو استان محبوب هستند که متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند از طریق برنامه استانی مهاجرت به این دو استان سفر نمایند.

شرایط اکسپری اینتری کانادا

همان‌طور که قبلاً گفته شد، شرایط اکسپرس اینتری با توجه به برنامه‌ای که متقاضی از میان چهار برنامه انتخاب می‌کند کاملا متفاوت است، که در قسمت‌ های پیشین این مقاله شرایط هر کدام از برنامه‌ ها معرفی شدند. اما به طور کلی تعدادی از شرایط اکسپرس اینتری برای هرکدام از برنامه‌ های مهاجرتی متخصص فدرال، فنی فدرال، کارگر با تجربه و استانی یکسان است که متقاضیان مهاجرت به کانادا باید آنها را داشته باشند.

یکی از این شرایط داشتن حداقل یک سال سابقه کار در مشاغل مورد نیاز کشور کانادا و شرط دوم مربوط به ارائه مدرک دال بر مهارت‌های زبان و داشتن حداقل نمره برای هرکدام از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی است. امتیازبندی در اکسپرس اینتری در دو مرحله انجام می‌گیرد که در مرحله اول متقاضیان باید از 100 امتیاز حداقل نمره 67 را دریافت کرده تا وارد استخر (Pool) شوند. در این مرحله نیز امتیازبندی بر اساس فاکتورهای مختلفی انجام می‌شود که متقاضیان با بالاترین نمره می‌توانند ویزای مهاجرت به کانادا و اقامت این کشور را دریافت نمایند.

شرایط اکسپری اینتری کانادا

برای پذیرش در این برنامه ی کانادا باید حداقل الزمات را داشته باشید. شما باید تمام موارد زیر را داشته باشید که عبارتند از :

 • تجربه کاری ماهر
 • توانایی زبان 
 • آموزش 

پس بررسی آن‌ها و دارا بودن موارد لازم موارد دیگری نیز وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید و داشتن آن‌ها برایتان امتیاز خواهد بود که شامل :

 • ۱.سن
 • ۲.میزان آموزش‌هایی که دیده‌اید
 • ۳.داشتن پیشنهاد شغلی معتبر
 • ۴.توانایی در زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ۵.موارد دیگر که نشان دهد شما برای زندگی در کانادا مناسب‌تر هستید مانند داشتن همسر کانادایی.

عواملی که برایتان نام بردیم بخشی از شرایط این برنامه می‌باشد که مجموعه تمام آن‌ها ۱۰۰ امتیاز را تشکیل می‌دهد . لازمه‌ی ورود شما به سیستم اکسپرس اینتری کانادا داشتن حداقل ۶۷ امتیاز است.

چرا روش اکسپرس اینتری کانادا از سایر روش های پیشین سریعتر است ؟

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده که پرونده‌ها را در ۶ ماه بررسی می‌کند. برخی از متقاضیان اخذ اقامت کانادا تصور می‌کنند که این ۶ ماه از زمانی که درخواست اولیه بررسی پرونده خود را به دولت کانادا ارائه می‌کنند محاسبه می‌شود، در صورتی که این ۶ ماه از زمانی که متقاضی دعوتنامه کاری را دریافت و درخواست خود را برای اخذ اقامت کاری در سیستم اقامتی کانادا ثبت کند محاسبه می‌شود.

از ابتدای ورود به استخر، فایل به مدت یک سال معتبر است. در این یکسال طی چندین مرحله دولت و استان‌ها صدور دعوت نامه دارند که با توجه به سیستم رتبه بندی جامع، متقاضیان با امتیاز بالاتر را انتخاب می‌کنند. اگر طی این یک سال دعوت نامه برای شخصی صادر نشد باید یک بار دیگر فایل خود را ایجاد کند. در ضمن طی این مدت امکان آپدیت مدارک و کسب امتیاز بالاتر وجود دارد.

همه چیز درباره ی اکسپرس اینتری کانادا

افراد متخصص در صورتی که رشته تحصیلی و تخصصی آن‌ها در لیست شغل‌های مورد نیاز کشور کانادا باشد می‌تواند با مشاوره با وکیل نسبت به ایجاد پروفایل اقامتی و ثبت اطلاعات شخصی مانند سطح تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه، سابقه تحصیلی و تجربه کاری خود در سیستم اقامتی کانادا اقدام کنند. داشتن مدارک تحصیلی از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا می‌تواند امتیاز بیشتری را برای فرد به ارمغان آورد. این برنامه یک سیستم آنلاین است که میتوانید در آن ثبت نام کنید. در این قسمت Express Entry را به 4 مرحله تقسیم بندی کرده‌ایم :

1. بررسی اینکه آیا شما شرایط حداقلی برای درخواست Express Entry کانادا را دارید یا خیر؟ در پاراگراف شرایط Express Entry به این مورد پرداخته‌ایم.

۲.مدارک خود را آماده کنید. آماده کردن بعضی از این اسناد زمان زیادی نیاز دارد بنابراین به موقع اقدام به جمع آوری مدارک کنید.

۳.پروفایل خود را بسازید و ارسال کنید. اگر شرایط حداقلی را داشته باشید و مدارکتان را آماده کنید می‌توانید در سایت این برنامه پروفایل خود را بسازید و درخواست خود را ارسال کنید تا به استخر سیستم وارد شود.

۴.گرفتن دعوتنامه و درخواست اقامت. پس از اینکه شما بین دیگر درخواست کننده‌ها انتخاب شدید برایتان یک دعوتنامه از طرف شرکتی که درخواستتان را پذیرفته خواهید داشت. شما ۹۰ روز فرصت دارید تا برای اقامتتان درخواست دهید.

همه چیز درباره ی اکسپرس اینتری کانادا

امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم امتیاز لازم برای این سیستم حداقل ۶۷ امتیاز و حداکثر ۱۰۰ امتیاز است که به طور کامل و جزئیات در دیگر مقالات سایت هرمس اپلای می‌توانید مشاهده کنید. اما یکی از موارد پراهمیت در امتیاز بندی اکسپرس انتری مهارت زبان شماست. ما در یک مقاله به طور تخصصی امتیازات مهارت زبان برای درخواست این برنامه را آماده کرده‌ایم. خواندن مقاله دانش زبان و تاثیر آن در امتیاز بندی اکسپرس اینتری را از دست ندهید.

هزینه‌ های شرکت در اکسپرس اینتری

همان‌طور که قبلاً گفته شد برای استفاده از برنامه اکسپرس اینتری روش‌های متعددی وجود دارد. بنابراین واضح است که هر روش هزینه‌ها و شرایط متفاوتی را نیز از متقاضی می طلبد. به عبارت دیگر، هزینه اکسپرس اینتری کانادا برای برنامه متخصص فدرال با هزینه‌هایی که متقاضی به هنگام شرکت در برنامه استانی می‌پردازد کاملا متفاوت است. ضمن اینکه هر استان نیز برای برنامه‌های خود نرخ متفاوتی را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا اعلام می‌کند. از طرف دیگر، تعداد افرادی که برای یک درخواست اقدام می‌کنند نیز روی هزینه‌های تمام شده شرکت در برنامه اکسپرس اینتری تاثیر می‌گذارد.

در صورتی که متقاضی قصد داشته باشد خانواده، همسر و فرزندان را با خود ببرد طبیعتاً هزینه بیشتری را باید پرداخت نماید. هزینه برای کودکان هنگام ثبت درخواست برای اکسپرس اینتری نیز متفاوت است. بنابراین نمی‌توان هزینه و قیمت ثابتی را برای شرکت در این برنامه در نظر گرفت. ازاین‌رو متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری بهتر است که با متخصصین این حوزه در رابطه با هزینه‌های مختلف مشورت نموده و یا اینکه از وب‌سایت‌های رسمی کانادا، هزینه‌های مختلف اکسپرس اینتری را استعلام نمایند.

نکات و توصیه‌ های مهم راجع به شرکت در برنامه اکسپرس اینتری

اکنون که با روش اکسپرس اینتری و برنامه‌های مختلف آن آشنا شدید، لازم است به نکات و توصیه‌های مهم در این باب نیز توجه بفرمایید. چه بسا عدم توجه به همین نکات مهم ممکن است عواقب نامطلوبی به دنبال داشته باشد.

 • یکی از نکات مهمی که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری می‌بایست رعایت کنند این است که در برنامه‌های استانی، هر استان شرایط خاص خود را می طلبد. اما برای همه متقاضیانی که قصد دارند از این برنامه استفاده کنند داشتن مهارت زبانی بالا، ارائه حداقل یک سال سابقه کار مرتبط، نداشتن سوء سابقه و ارائه مدارک دال بر سلامت جسمی و روانی مهم است.
 • نکته مهم دیگری که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری باید به آن توجه کنند این است که این افراد باید حداقل تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خود و خانواده را در طول اقامت و قبل از صادر شدن مجوز کار داشته باشند. فراموش نشود که درخواست اقامت دائم و اخذ پذیرش کانادا نیز شامل هزینه خواهد بود.
 • نکته مهم بعدی این است که متقاضی باید اطلاعات خود را در سیستم اکسپرس اینتری به صورت درست و حقیقی وارد نماید. اگر در طول مدت زمان درخواست تا پذیرش قصد بر اضافه و یا کم کردن اطلاعات بود، می‌بایست موارد جدید در پرونده شخصی به روزرسانی شوند. اگر متقاضی این نکته را رعایت نکند حتی اگر مجاز به دریافت ویزا شود، به دلیل مطابقت نداشتن اطلاعات، به‌عنوان فردی فریبکار شناخته می‌شود و ویزای کانادا برای وی صادر نمی‌گردد.
 • از آنجایی که همه اطلاعاتی که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری وارد می‌کنند باید قابل ارجاع باشند، بنابراین برای هر اطلاعاتی متقاضی باید مدرک معتبر و قابل اثبات ارائه دهد.
 • توصیه مهم در رابطه با مدرک تحصیلی این است که متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری باید قبل از بارگذاری، آنها را ارزیابی و معادل‌سازی کنند.
 • در نهایت باید گفت که با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، مدت زمان تکمیل فرم‌ها و دریافت اقامت دائم کانادا از ۶۰ روز به ۹۰ روز افزایش پیدا کرده است. بنابراین متقاضیان می‌بایست با یک زمان‌بندی دقیق زمان حضور خود را در خاک کانادا برنامه‌ریزی کنند.

نکات و توصیه‌ های مهم راجع به شرکت در برنامه اکسپرس اینتری

نکات مهم در رابطه با افزایش امتیاز اکسپرس اینتری

همان‌ طور که قبلاً گفته شد، اکسپرس اینتری یک سیستم امتیاز‌بندی است که متقاضیان بر اساس فاکتورهایی که دارند نمره کسب کرده و در صورتی که نمره و امتیاز آنها به حد نصاب برسد می‌توانند برای اقامت دائم کانادا و اخذ ویزای این کشور اقدام کنند. اما چه نکاتی می‌تواند به افزایش امتیاز اکسپرس اینتری متقاضیان کمک کند؟ در ادامه به چند نکته مهم در این رابطه اشاره شده است:

 • در صورتی که متقاضیان پیشنهاد شغلی ندارند و از طرف هیچ کارفرمایی پیشنهاد شغلی دریافت نکرده‌اند، می‌توانند در بانک کار کانادا برای پیدا کردن کارفرما و شغل ثبت نام کرده و درخواست دهند. پیدا کردن یک فرصت شغلی، امتیاز متقاضیان را در رتبه‌ بندی اکسپرس اینتری افزایش می‌دهد.
 • متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری جهت افزایش امتیاز خود باید یک فرصت شغلی پیدا کنند. این افراد می‌توانند با پرداخت یک هزینه اضافه از متخصصان و آژانس‌های کاریابی در کانادا کمک گرفته تا آنها هم مطابق با سوابق شغلی و شرایط فعلی متقاضی یک کار مناسب برای وی پیدا کنند.
 • برای شرکت در برنامه اکسپرس اینتری ارائه یکی از مدارک مهارت زبان فرانسوی و انگلیسی کفایت می‌کند. ولی متقاضیانی که قصد افزایش امتیاز خود را در این سیستم دارند می‌بایست به هر دو زبان تسلط داشته باشند و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. این افراد درکنار افزایش امتیاز، شانس خود را برای قبول شدن در برنامه‌های استانی فرانسوی‌زبان نظیر کبک و مونترال افزایش می‌دهند.
 • یکی دیگر از روش‌هایی که متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق اکسپرس اینتری می‌توانند امتیاز خود را افزایش دهند شرکت در آزمون‌های زبان انگلیسی و فرانسوی (CLB) و کسب نمره پنج به بالا است.
 • در صورتی که مدت زمان زیادی از صدور مدرک آزمون متقاضی گذشته باشد، افراد می‌توانند با مطالعه و آزمون مجدد نمره خود را افزایش داده و همچنین امتیاز خود را در سیستم اکسپرس اینتری افزایش دهند.
 • خبر خوب برای متاهلین این است که می‌توانند در کنار همسر خود امتیاز خود را در اکسپرس اینتری افزایش دهند. البته اگر همسر دارای دانش زبانی بالا، تحصیلات و برخی دیگر از فاکتورهای مورد نیاز در اکسپرس اینتری باشد.
 • متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری در صورتی‌ که عجله‌ ای برای مهاجرت نداشته باشند و سن آنها نیز پایین باشد، می‌توانند ابتدا با ادامه تحصیل و اخذ مدارک بالاتر امتیاز خود را افزایش داده و بعد برای شرکت در این برنامه اقدام کند.
 • افراد در کنار تحصیل می‌توانند سابقه کاری خود را نیز افزایش دهند. چرا که هرچقدر سابقه بیشتر باشد امتیاز افراد در سیستم اکسپرس اینتری افزایش پیدا می‌کند.

نکات مهم در رابطه با افزایش امتیاز اکسپرس اینتری

کار در کانادا

کار در کانادا

برای کار در کانادا، دو روش اصلی وجود دارد: اول پیدا کردن کارفرمای کانادایی و دوم راه‌اندازی و یا مدیریت یک کسب‌وکار کانادایی. برای اولی متقاضی کار در کانادا نیاز به سرمایه ندارد ولی برای داشتن کسب و کار خود در کانادا، نیاز به سرمایه هست. با ادامه این مقاله همراه ما باشید.

سخن آخر

سیستم اکسپرس اینتری یکی از بهترین و ‌سریع‌ ترین‌ ها برای متقاضیان مهاجرت به کانادا است که افراد با داشتن فاکتورهای مناسب و در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند از طریق آن به کشور رویاهای خود یعنی کانادا مهاجرت کنند. با خواندن این مقاله می‌توان این چنین نتیجه گرفت که برای افزایش امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری فرد می‌ بایست فاکتورهای مورد نیاز را تا حد امکان به بالاترین سطح ممکن برساند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
اگر متقاضی اطلاعات نادرست نسبت به خود در سیستم ثبت کند چه اتفاقی می افتد؟
کارشناسان حرفه‌ای اداره مهاجرت کانادا کلیه پرونده‌ها را با دقت و بررسی می‌کنند و در صورتی که فردی اطلاعات نادرستی نسبت به خود در سیستم ثبت کند تا پنج سال آینده از شرکت در برنامه مهاجرتی کانادا محروم می‌شود.
بانک شغلی کانادا چیست؟
بانک شغلی کانادا موتور جستجوی شغلی می باشد که کارفرمایان و نیروهای جویای کار را به یکدیگر متصل می کنند. در صورتی که مقاضیان کار در کانادا دعوتنامه کاری نداشته باشند یا توسط هیچ استانی انتخاب نشده باشند باید در بانک مشاغل کانادا ثبت نام کنند.
دعوتنامه کاری چیست؟
در صورتی که متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری امتیاز بالایی کسب کند و بتواند از طرف کارفرما، دولت کانادا یا یکی از استان های کانادا پیشنهاد کاری دریافت کند می تواند دعوتنامه ورود به کانادا را دریافت کند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

14 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مصطفی
1 سال قبل

امکان درخواست ویزای اکسپرس اینتری کانادا برای همه مهاجران وجود داره؟

آقای قلی پور
پاسخ به  مصطفی
1 سال قبل

خیر، درخواست ویزای اکسپرس اینتری کانادا برای همه‌ی متقاضیان می‌بایست برخی از الزامات مهم رو برآورده کنه تا بتونن برای دریافت ویزای اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنن. بعضی از این الزامات:

داشتن حداقل سطح مهارتی زبانی که برای تحصیل و کار در کانادا لازم است.
داشتن تجربه کاری ویژه در برخی حرفه‌ها.
داشتن مدرک تحصیلی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا.
قابلیت تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا.
به علاوه، افراد باید برخی از مراحل رو برای ثبت نام در سیستم انتخاب سریع اکسپرس اینتری کانادا و پرداخت هزینه‌های مربوطه، طی کنند. اگر تمامی الزامات و مراحل لازم برای این ویزا رو رعایت کرده باشید، می‌تونید برای دریافت ویزای اکسپرس اینتری کانادا اقدام کنید.

با احترام

رویا
1 سال قبل

چه مدارکی برای درخواست ویزای اکسپرس اینتری کانادا لازمه؟

آقای قلی پور
پاسخ به  رویا
1 سال قبل

برای درخواست ویزای اکسپرس اینتری کانادا، باید مدارکی مانند پاسپورت، مدرک تحصیلی، مدارکی که تجربه کاری و مهارت‌های زبان را تأیید کنند، نامه پیشنهادی از یک کارفرما یا پذیرش یک دانشگاه کانادایی، و گواهی اعتبار مالی که نشان بده شما قادر به تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا هستید، به همراه داشته باشید.

هومن
1 سال قبل

ویزای اکسپرس اینتری کانادا چیه و چه مزایایی داره؟

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  هومن
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در همین مقاله توضیحات داده شده . لطفا مطالعه بفرمایید

شیرین
2 سال قبل

خیلی عالی بود. واقعا اطلاعات مفیدی رو در اختیارمون قرار دادید. من برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری خیلی دوست دارم که به کانادا برم اما نمی دونم باید چکار کنم و از کجا شروع کنم.

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  شیرین
2 سال قبل

خواهش میکنم دوست عزیز شما میتونید تماس بگیرید با مجموعه یا فرم مشاوره پر بفرمایید تا دقیقا راهنماییتون کنن مشاورهامون .

حامد
2 سال قبل

سلام وقت بخیر امتیاز برای متاهل بودن یا مجرد بودن فرق داره و کدوم بیشتره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  حامد
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
فرد مجرد امتیاز وضعیت تاهل را به دست میاورد و فرد متاهل این امتیاز را در صورت واجد شرایط بودن همسر بدست خواهد آورد .

حمید
2 سال قبل

سلام چه جوری می تونم بر اساس شرایطم امتیازم رو محاسبه کنم برای اکسپرس اینتری؟؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  حمید
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
میتوانید با استفاده از جدول امتیازبندی اکسپرس اینتری ، امتیاز خودتان را محاسبه کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند .

علیرضا
4 سال قبل

با سلام
با امتیاز ۴۴۵ در اکسپرس اینتری
چند ماه باید در انتظار پاسخ نهایی و پاسخ گرفتن باشیم؟

امین بهرامی
پاسخ به  علیرضا
4 سال قبل

سلام خدمت شما
زمانی دقیقی نمی توان مشخص کرد اما در نهایت بیشتر از یک سال طول نخواهد کشید.

کادر هرمس اپلای