قوانین اخذ مدرک زبان برای اکسپرس اینتری + محاسبه امتیاز

قوانین اخذ مدرک زبان برای اکسپرس اینتری + محاسبه امتیاز

مدارک زبان برای اکسپرس اینتری موردی به شدت مهم برای مهاجرت به کانادا می باشد. در کشور کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسه به رسمیت شناخته می شوند و متقاضیان اکسپرس اینتری در صورت آشنایی و اشراف به هر کدام از این زبان ها می توانند از مزیت کسب امتیاز بالا بابت داشتن مدرک زبان برای اکسپرس اینتری کانادا مورد تایید بهره مند شوند. در ادامه جزئیات امتیازبندی را بررسی می کنیم.

برای ورود به سیستم یک زبان را باید به عنوان زبان رسمی اول  انتخاب کرد. از آنجایی که انتخاب اکثر افراد زبان انگلیسی می باشد، ما نیز مبنا را بر انتحاب زبان انگیلسی به عنوان زبان رسمی  اصلی در نظر می گیریم. اداره مهاجرت کانادا مدرک دو آزمون را برای سیستم اکسپرس اینتری خود به عنوان مدرک معتبر اعلام کرده است.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

زبان و اکسپرس اینتری و هر آنچه باید بدانید

-1مدرک آزمون CELPIP

Canadian English Language Proficiency Index Program این آزمون مستقیما تحت نظر خود کشور کانادا و صرفا در چند کشور محدود برگزار میشود  بنابراین دسترسی به این آزمون برای متقاضیان ایرانی دشوار است و اصلا توصیه نمی شود.

زبان و اکسپرس اینتری و هر آنچه باید بدانید
هرآنچه باید درباره زبان و اکسپرس اینتری بدانید

مدرک آزمون IELTS جنرال در زبان و اکسپرس اینتری کانادا

آزمون بین المللی آیلتس به دوصورت سنجش آکادمیک و جنرال برگزار می شود که سیستم اکسپرس اینتری فقط آزمون جنرال را می پذیرد و آزمون آکادمیک را قبول نمی کند. این آزمون به صورت مرتب در بیشتر کشورها و از جمله کشور ایران برگزار می شود و نمره آن تا عدد ۹ اندازه گیری می شود.

اگرچه با نمره آیلتس 6 می توان وارد سیستم اکسپرس اینتری شد اما امتیاز قابل توجهی را به متقاضی اضافه نمی کند و با توجه به رقابت زیادی که در بین متقاضیان وجود دارد نمره آیلتس بالای 7 برای متقاضیان مناسب تر است. امتیاز دهی به نمره زبان از طریق  CLB (Canadian Language Benchmark)  است که در جدول پایین میزان CLB هر نمره آیلتس نشان داده شده است.

CLB 9 بهترین حالت ممکن نمره زبان برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری می باشد. لازم به ذکر است که مدرک آیلتس باید 2 سال اعتبار داشته باشد و چناچنه طی یک سالی که فایل متقاضی در جریان است اعتبار نمره آیلتس او تمام شود باید مدرک زبان خود را آپدیت کند.

CLB Reading Listening Speaking Writing
۷ ۶.۰ ۶.۰ ۶.۰ ۶.۰
۸ ۶.۵ ۷.۵ ۶.۵ ۶.۵
۹ ۷.۰ ۸.۰ ۷.۰ ۷.۰
۱۰ ۸.۰ ۸.۵ ۷.۵ ۷.۵

در امتیاز بندی زبان رسمی اول امتیاز تک تک مهارت ها با هم جمع می شوند و امتیاز کل به دست می آِید .

دانش زبان رسمی دوم ( زبان فرانسوی ) در اکسپرس اینتری

در مورد زبان رسمی دوم امتیازبندی متفاوت است. متقاضی باید در هر ۴ مهارت حداقل امتیاز را کسب کند تا جمع کل لحاظ شود در غیراینصورت امتیاز صفر از بابت زبان دوم دریافت می کند. با جمع دو امتیاز امتیاز کل از امتیاز زبان به دست می آید.

  • Compréhension de l’écrit خواندن
  • Compréhension de l’oral   شنیدن
  • Expression écrite نوشتن
  • Expression orale مکالمه

آیا دانستن زبان فرانسه می تواند به بالاتر بردن امتیازکمک کند؟

در مورد دانش زبان فرانسه حتما باید اشاره کنیم که کسانی که سطح متوسطی از زبان فرانسه دارند می توانند با کسب حداقل لازم در هر چهار مهارت ، در بخش 600 امتیازی اول ، نمره کسب کنند اما کسانی که در سطح پیشرفته ای از زبان فرانسه هستند نه تنها امتیاز بخش اول را بالا می برند بلکه در بخش 600 امتیازی دوم هم نمره کسب می کنند. پس دانش زبان فرانسه در سطح پیشرفته می تواند امتیاز متقاضی اکسپرس اینتری را در دو مرحله افزایش دهد. مطالعه زبان فرانسه و سرمایه گزاری روی یادگیری آن می تواند موفقیت شما در سیستم اکسپرس اینتری را تضمین کند. مدرک زبان فرانسه  TEF Canada برای ارائه به سیستم جامع رتبه بندی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا است.

آیا دانستن زبان فرانسه می تواند به بالاتر بردن امتیازکمک کند؟
دانش زبان فرانسه در سطح پیشرفته می تواند امتیاز متقاضی اکسپرس اینتری را در دو مرحله افزایش دهد

چگونگی محاسبه امتیازات در اکسپرس اینتری

مسئله بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید نحوه محاسبه امتیاز در اکسپرس اینتری است. محاسبه کردن این امتیازات برای افرادی که مجرد هستند با افرادی که متأهل هستند کاملاً فرق دارد. امتیاز این آزمون اغلب برای اشخاصی که متأهل هستند مقداری کمتر از افراد مجرد است.

البته باید دقت داشته باشید که در سیستم جدید نحوه امتیازدهی با قبل کاملاً متفاوت شده است. پیش از این شما باید حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز را دریافت می‌کردید تا در این برنامه قبول می‌شدید؛ اما حالا 1200 امتیاز برای هر فرد در نظر گرفته شده است. حدوداً 500 امتیاز از این 1200 امتیاز به فاکتورهای شخصی شما داده می‌شود و سایر 700 امتیاز باقی‌ مانده به آزمون این برنامه تعلق می‌گیرد. افرادی که متأهل هستند به‌جای 500 امتیاز 460 امتیاز خواهند داشت.

هزینه‌های مربوط به اکسپرس انتری

همان‌ طور که می‌دانید اکسپرس اینتری یکی از کم‌ خرج‌ ترین برنامه‌ های زبان در کشور کانادا است. البته اصلاً نباید گمان کنید که در این روش شما هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد؛ بلکه در این روش نیز شما هزینه‌هایی پیش رو خواهید داشت؛ بنابراین بهتر است از قبل مقداری پول برای این هزینه‌ها کنار بگذارید.

هزینه‌های مرتبط با اکسپرس انتری معمولاً به موارد مختلف و مسافرات متنوع وابسته است. این هزینه‌ها می‌توانند شامل هزینه‌های مربوط به خدمات اولویت داده شده، گارانتی تحویل سریع‌تر، و یا هزینه‌های مربوط به ارسال سریع محتوا یا مدارک باشند. همچنین، مسیرها و مقصدهای مختلف نیز می‌توانند بر هزینه نهایی اکسپرس انتری تأثیر بگذارند. بهتر است قبل از استفاده از این خدمات، با شرکت یا خدمات مورد نظر تماس گرفته و جزئیات و هزینه‌های دقیق را دریافت کنید.

هزینه‌های مربوط به اکسپرس انتری
اکسپرس اینتری یکی از کم‌ خرج‌ ترین برنامه‌ های زبان در کشور کانادا است

عوامل متعددی روی هزینه این برنامه تأثیرگذار هستند که از جمله آن می‌توان به مجرد یا متأهل بودن فرد متقاضی، شهر محل اقامت فرد، میزان آزمون‌های زبانی که فرد متقاضی پیش رو دارد و… اشاره کرد. در کل شما باید  550 دلار کانادا برای ثبت‌ نام و سایر هزینه‌ها در این برنامه بپردازید. البته ممکن است هزینه‌های دیگری نیز به این مبلغ افزوده شود.

مدارک مورد نیاز برای اکسپرس انتری

برای اینکه بتوانید در اکسپرس انتری ثبت‌ نام کنید، نیاز به یک سری مدارک خواهید داشت. این مدارک باید به‌صورت ترجمه شده و رسمی در اختیار شما باشند. هر گونه نقص یا مشکلی در این مدارک ممکن است باعث رد شدن درخواست شما شود. اکنون این مدارک را بررسی می‌کنیم:

  • مدارک هویتی همچون شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج، شناسنامه همسر و فرزند و…
  • مدارک زبان به‌صورت ترجمه شده
  • مدارک تحصیلی که شامل ریز نمرات شما و همسرتان از تمامی دوره‌های تحصیلی‌ تان می‌شود.
  • مدارک سابقه کاری که شامل نامه‌های رسمی مربوط به سوابق کاری پیشین و سابقه بیمه است. همچنین ارائه یک درخواست کار از طرف کارفرمایی در کانادا
  • نامه تمکن مالی که نشان‌ دهنده قابلیت پرداخت هزینه‌های خود و همسرتان به‌ صورت سالیانه است.
مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی

اکسپرس اینتری استانی کانادا

در تمام موارد باید اطلاعات بیومتریک خود شامل اثر انگشت و عکس معتبر را ارائه دهید. این اطلاعات برای متقاضیان برنامه نامزد استانی (PNP) است که درخواست خود را از طریق اکسپرس اینتری استانی کانادا داده است.

خدمات موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

در این مطلب سعی کردیم شما را با مدرک زبان برای اکسپرس اینتری کانادا آشنا کنیم. برای اینکه بتوانید در این برنامه شرکت کنید باید هزینه‌هایی را بپردازید. این هزینه‌ها بر اساس عواملی همچون متأهل و مجرد بودن، تعداد آزمون‌های زبان و… تخمین زده می‌شوند. شما می‌توانید تمامی مدارک زبان مورد نیاز برای اکسپرس اینتریرا از طریق وب‌ سایت هرمس اپلای انجام دهید. این وب‌ سایت در کمترین زمان ممکن شما را برای این برنامه آماده می‌کند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
متقاضیان در چه مراحلی میبایست امتیاز لازم را کسب کنند؟
1.Compréhension de l’écrit خواندن 2.Compréhension de l’oral شنیدن 3-Expression écrite نوشتن 4-Expression orale مکالمه
مدرک زبان معتبر برای اکسپرس اینتری چه مدارکی است؟
1-مدرک آزمون CELPIP 2- مدرک آزمون IELTS جنرال
مدارک مورد نیاز برای اکسپرس انتری چیست؟
•مدارک هویتی همچون شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج، شناسنامه همسر و فرزند و… •مدارک زبان به‌صورت ترجمه شده •مدارک تحصیلی که شامل ریز نمرات شما و همسرتان از تمامی دوره‌های تحصیلی‌تان می‌شود. •مدارک سابقه کاری که شامل نامه‌های رسمی مربوط به سوابق کاری پیشین و سابقه بیمه است. همچنین ارائه یک درخواست کار از طرف کارفرمایی در کانادا •نامه تمکن مالی که نشان‌ دهنده قابلیت پرداخت هزینه‌های خود و همسرتان به‌صورت سالیانه است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای