دانش زبان و تاثیر آن در امتیاز بندی اکسپرس اینتری

دانش زبان و تاثیر آن در امتیاز بندی اکسپرس اینتری

زبان و اکسپرس اینتری موردی به شدت مهم برای مهاجرت به کانادا.

در کشور کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسه به رسمیت شناخته می شوند و متقاضیان اکسپرس اینتری در صورت آشنایی و اشراف به هر کدام از این زبان ها می توانند از مزیت کسب امتیاز بالا بابت داشتن مدارک زبان مورد تایید بهره مند شوند . در ادامه جزئیات امتیازبندی را بررسی می کنیم.

برای ورود به سیستم یک زبان را باید به عنوان زبان رسمی اول  انتخاب کرد. از آنجایی که انتخاب اکثر افراد زبان انگلیسی می باشد ما نیز مبنا را بر انتحاب زبان انگیلسی به عنوان زبان رسمی  اصلی در نظر می گیریم.

اداره مهاجرت کانادا مدرک دو آزمون را برای سیستم اکسپرس اینتری خود به عنوان معتبر معتبر اعلام کرده است.

 

زبان و اکسپرس اینتری و هر آنچه باید بدانید

-1مدرک آزمون CELPIP

Canadian English Language Proficiency Index Program

این آزمون مستقیما تحت نظر خود کشور کانادا و صرفا در چند کشور محدود برگزار میشود  بنابراین دسترسی به این آزمون برای متقاضیان ایرانی دشوار است و اصلا توصیه نمی شود.

مدرک آزمون IELTS جنرال در زبان و اکسپرس اینتری کانادا

آزمون بین المللی آیلتس به دوصورت سنجش آکادمیک و جنرال برگزار می شود که سیستم اکسپرس اینتری فقط آزمون جنرال را می پذیرد و آزمون آکادمیک را قبول نمی کند. این آزمون به صورت مرتب در بیشتر کشورها و از جمله کشور ایران برگزار می شود و نمره آن تا عدد 9 اندازه گیری می شود.

اگرچه با نمره آیلتس 6 می توان وارد سیستم اکسپرس اینتری شد اما امتیاز قابل توجهی را به متقاضی اضافه نمی کند و با توجه به رقابت زیادی که در بین متقاضیان وجود دارد نمره آیلتس بالای 7 برای متقاضیان مناسب تر است. امتیاز دهی به نمره زبان از طریق  CLB (Canadian Language Benchmark

)  است که در جدول پایین میزان CLB هر نمره آیلتس نشان داده شده است.

CLB 9 بهترین حالت ممکن نمره زبان برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری می باشد. لازم به ذکر است که مدرک آیلتس باید 2 سال اعتبار داشته باشد و چناچنه طی یک سالی که فایل متقاضی در جریان است اعتبار نمره آیلتس او تمام شود باید مدرک زبان خود را آپدیت کند.

CLBReadingListeningSpeakingWriting
76.06.0 – 7.06.06.0
86.57.56.56.5
97.08.07.07.0
107.5 – 9.08.5 – 9.08.0 – 9.07.5 – 9.0

 

در امتیاز بندی زبان رسمی اول امتیاز تک تک مهارت ها با هم جمع می شوند و امتیاز کل به دست می آِید .

دانش زبان رسمی دوم ( زبان فرانسوی ) در اکسپرس اینتری

در مورد زبان رسمی دوم امتیازبندی متفاوت است. متقاضی باید در هر 4 مهارت حداقل امتیاز را کسب کند تا جمع کل لحاظ شود در

غیراینصورت امتیاز صفر از بابت زبان دوم دریافت می کند .

با جمع دو امتیاز امتیاز کل از امتیاز زبان به دست می آید .

  • Compréhension de l’écrit خواندن

  • Compréhension de l’oral   شنیدن

  • Expression écrite نوشتن

  • Expression orale مکالمه

آیا دانستن زبان فرانسه می تواند به بالاتر بردن امتیازکمک کند؟

در مورد دانش زبان فرانسه حتما باید اشاره کنیم که کسانی که سطح متوسطی از زبان فرانسه دارند می توانند با کسب حداقل لازم در هر چهار مهارت ، در بخش 600 امتیازی اول ، نمره کسب کنند اما کسانی که در سطح پیشرفته ای از زبان فرانسه هستند نه تنها امتیاز بخش اول را بالا می برند بلکه در بخش 600 امتیازی دوم هم نمره کسب می کنند. پس دانش زبان فرانسه در سطح پیشرفته می تواند امتیاز متقاضی اکسپرس اینتری را در دو مرحله افزایش دهد. مطالعه زبان فرانسه و سرمایه گزاری روی یادگیری آن می تواند موفقیت شما در سیستم اکسپرس اینتری را تضمین کند. مدرک زبان فرانسه  TEF Canada برای ارائه به سیستم جامع رتبه بندی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشد .

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *