اقامت کانادا

اقامت کانادا

اقامت کانادا به عنوان کشوری که زیرساخت های اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی پیشرفته ای ایجاد کرده و امکانات رفاهی کاملی  فراهم آورده، برای بسیاری از افراد در سایر کشورها تبدیل به هدف مهمی شده که برای دستیابی به آن تلاش می کنند. افراد مقیم کانادا از بورسیه های تحصیلی  قابل توجهی برخوردار می شوند و شهریه دانشگاه و کالج برای آنها بسیار کم است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

به پادکست زیر در رابطه با اقامت کانادا توجه نمایید

تفاوت اقامت کانادا به‌طور دائم و شهروندی کانادا

مزایای اقامت کانادا

مهم‌ترین تفاوت اقامت دائم کانادا و شهروندی کانادا آن است که شما برای شهروند کانادا شدن، اول حتماً باید اقامت دائم آن را داشته باشید.

افراد دارای اقامت دائم کانادا می‌توانند با داشتن شرایط مشخصی برای دریافت شهروندی کانادا اقدام کنند. این افراد پس از دریافت شهروندی (Citizenship) کانادا خواهند توانست پاسپورت این کشور را بگیرند و همچنین آزادانه در فعالیت‌های سیاسی مشارکت کنند. ازنظر سیاسی، کانادا هیچ تمایزی بین کسانی که شهروندی آن را دریافت کرده‌اند و کسانی که در کانادا به دنیا آمده‌اند قائل نمی‌شود.

به‌جز مسائل سیاسی، مهم‌ترین تفاوت بین اقامت کانادا و شهروندی کانادا آن است که اقامت دائم را باید هر چند وقت یک بار تمدید کنید. اما پس از دریافت شهروندی نیاز به تمدید یا تأیید بعدی آن نیست. تنها راه از دست دادن شهروندی کانادا آن است که خودتان برای حذف آن درخواست دهید.

تفاوت اقامت دائم و اقامت موقت کانادا

تفاوت اصلی بین دو نوع اقامت کانادا یعنی دائم و موقت آن است که اقامت موقت چندان قطعی نیست. یعنی همیشه امکان دارد که اقامت موقت شما را تمدید نکنند و مثلاً در صورت ورشکست شدن، مجبور باشید به کشورتان برگردید. به همین دلیل بهتر است به‌محض واجد شرایط شدن برای دریافت اقامت دائم، حتماً در این راستا اقدام کنید.

خطرات از بین رفتن اقامت کانادا

شما می‌توانید به دلایل زیر اقامت دائم خود در کانادا را از دست بدهید:

– اگر در پنج سال گذشته، حداقل 730 روز درون مرزهای کشور کانادا حضور فیزیکی نداشته‌اید.

– اگر خودتان بخواهید اقامت دائم خود را لغو کنید.

– اگر جرم سنگینی مرتکب شوید، ممکن است بسته به میزان جرم اقامت دائم شما را لغو کنند.

– همچنین اگر شهروندی کانادا را دریافت کنید، ازنظر رسمی دیگر مقیم دائم آن شناخته نمی‌شوید.

در حال حاضر اقامت کانادا از طریق روش های مختلف بهترین گزینه مهاجرت برای ایرانی هاست. همچنین اقتصاد عالی و بازار کار خوب، کیفیت بالای زندگی و درآمد های بالا اقامت کانادا را برای ایرانی ها بسیار جذاب کرده و در اولویت قرار داده.

اخذ اقامت کانادا از طریق نیروی متخصص یا اکسپرس اینتری (Express Entry)

سریع‌ترین راه برای ورود به کانادا اکسپرس اینتری است. سه برنامه مهاجرتی اقتصادی در این دسته‌بندی مهاجرتی وجود دارد که می‌توانید اقامت کانادا را از طریق آن‌ها دنبال کنید:

برنامه فدرال برای کارکنان مهار (Federal Skilled Worker Program)

برنامه فدرال برای تاجران ماهر (Federal Skilled Trades Program)

دسته‌بندی کلاس تجربه (Canadian Experience Class)

سیستم اکسپرس اینتری به‌صورت یک سیستم رتبه‌بندی امتیازمحور است. امتیازات آن بر اساس مهارت‌های زبانی، سطح تحصیلات، سابقه کاری، سن، پیشنهادات شغلی و قابلیت سازگاری اعطا می‌شوند. امتیاز متقاضیان بر اساس یک سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) تعیین می‌گردد.

متقاضیانی که امتیاز برابر با حد مجاز یا بالاتر از آن داشته باشد، دعوت‌نامه‌ای برای ثبت‌نام (ITA) و درنهایت اخذ اقامت کانادا دریافت می‌کنند. داشتن پیشنهاد کاری برای دریافت این دعوت‌نامه الزامی نیست. اما امتیاز شما را بسیار بالا خواهد برد.

اخذ اقامت کانادا از طریق نیروی متخصص یا اکسپرس اینتری

برای ایجاد یک حساب اکسپرس اینتری حتماً باید اسناد زیر را در اختیار داشته باشید:

پاسپورت یا اسناد مسافرتی

نتایج آزمون زبان

گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی

سند گزینش استانی (در صورت داشتن)

پیشنهاد شغلی کتبی از سوی یک کارفرما در کانادا (در صورت داشتن)، مدارک سابقه کاری، گواهی صلاحیت شغلی در حوزه کاری مربوطه که یکی از حوزه‌ها یا استان‌های کانادا آن را صادر کرده باشد (در صورت داشتن).

مدارک وضعیت مالی و بودجه

پس از پذیرفته شدن حساب اکسپرس اینتری‌، شما وارد فهرست نامزدهای اقامت کانادا خواهید شد. دعوت‌نامه برای ثبت تقاضای اقامت کانادا تنها برای کسانی صادر می‌شود که بالاترین امتیازها را داشته باشند. پس از آن 90 روز فرصت دارید تا تقاضای خود برای اقامت کانادا ثبت کنید.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی

این برنامه برای کسانی است که می‌خواهند کسب‌وکاری را در کانادا راه بیندازند و اقامت کانادا بگیرند. در این روش، افراد باید ابتدا مجوز کاری دریافت کرده و سپس برای ویزای اقامت دائمشان اقدام نمایند. البته مجوز کاری مذکور باید توسط سرمایه‌گذاران داخل کانادا پشتیبانی شده باشد.

شرایط موردنیاز:

داشتن یک کسب‌وکار معتبر

تعهدنامه و حمایت‌نامه از سوی یک نهاد شناخته‌شده که نشان‌دهنده پشتیبانی کسب‌وکار باشد.

تسلط بر زبان‌های خارجی (انگلیسی یا فرانسه یا هر دو)

داشتن بودجه کافی برای شروع زندگی در کانادا و اقامت کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیلی

دولت کانادا یک مجوز اقامت تحصیلی برای خارجی‌ها صادر می‌کند. بدین ترتیب آن‌ها می‌توانند با استفاده از آن به تحصیل در کانادا بپردازند. این مجوز اقامت کانادا برای طول دوره تحصیل و نیز 90 روز پس از پایان دوره تحصیل اعتبار خواهد داشت.

اخذ اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی

اسپانسرشیپ خانوادگی برای اعضای خانواده افراد مقیم کانادا که خارج از کشور کانادا هستند، درنظر گرفته‌شده است. کسانی که می‌توانند توسط مقیم‌های کانادا، اسپانسرشیب دریافت کنند عبارت‌اند از:

همسر و شریک زندگی نکاحی و قانونی

فرزند وابسته (فرزندخوانده یا فرزند خونی)

پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ

هم‌چنین در شرایط خاصی، می‌توانید دیگر بستگان نزدیک خود را که در دسته‌بندی‌های بالا نیستند، با اسپانسرشیب برای اقامت کانادا دعوت کنید. اگر هیچ شخص قابل‌قبول دیگری نباشد که بخواهید اسپانسر او شوید، ممکن است برای اقامت کانادا بتوانید اسپانسر بستگان زیر شوید:

برادر یا خواهری که والدین خود را از دست داده‌اند یا بی‌سرپرست هستند.

برادرزاده یا خواهرزاده‌ای که والدین خود را از دست داده‌اند یا بی‌سرپرست هستند.

نوه‌ای که والدین خود را از دست داده باشد یا بی‌سرپرست باشد.

اخذ اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی

اخذ اقامت کانادا از طریق توریستی

برای دریافت ویزای اقامت موقت که به آن TRV نیز می‌گویند، شما باید فرم IMM 5257 را پر کنید. این فرم برای کسانی طراحی‌شده است که می‌خواهند برای مدت مشخصی به کشور کانادا بروند. هم‌چنین علت مسافرت آن‌ها به کانادا گردشگری، بازدید از خانواده یا دوستان یا سفرهای تجاری است.

پنج سند مهم هست که باید هنگام تقاضای اقامت موقت آن‌ها را ارائه دهید.

مدارک شناسایی شما که هویتتان را در کشورتان ثابت می‌کند.

اسناد مالی که بودجه شما را برای اقامت کانادا نشان دهند.

کارت شناسایی مانند پاسپورت یا کارت کشور مبدأ.

دعوت‌نامه از سوی کسی که شما را برای بازدید دعوت‌کرده است.

اسناد و مدارکی که ثابت کنند شما تنها برای مدت معینی در کانادا خواهید ماند .

اخذ اقامت کانادا از طریق توریستی

اقامت کانادا از طریق ازدواج

دو رویه کلی برای دریافت اقامت کانادا و شهروندی کانادا با ازدواج وجود دارد.

یک روش برای اخذ اقامت کانادا با ازدواج آن است که شما در حال حاضر به‌طور قانونی با ویزای کاری یا تحصیلی در کانادا زندگی کرده و همچنین با یک شهروند کانادایی ازدواج کرده باشید. در این حالت، شما می‌توانید تا زمان تأیید اسپانسرشیب همسرتان در کانادا بمانید. به این رویه اسپانسرشیب درون‌مرزی ازدواج می‌گویند.

رویه بعد آن است که شما در کانادا زندگی نمی‌کنید. در این صورت می‌توانید پس از دریافت اقامت کانادا (اقامت دائم) به کانادا بیایید. یعنی کارهای اسپانسرشیب از سوی همسر شما و وقتی شما خارج از کانادا هستید پیگیری می‌شود. به این رویه اسپانسرشیب برون‌مرزی ازدواج برای اقامت کانادا می‌گویند.

اول‌ازهمه، همسرتان باید شما را به‌عنوان همسر قانونی و نکاحی خود به سازمان‌های مربوطه در کانادا معرفی کرده و اسپانسر شما برای اقامت کانادا شود. آنگاه شما می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اپلی کنید.

متأسفانه در موارد اسپانسرشیب ازدواجی نه عشق و نه سند ازدواج برای اثبات کامل صحت ازدواج برای اقامت کانادا کافی نیستند. زوج‌ها برای اثبات درستی ازدواجشان به دولت کانادا باید راه درازی را بپیمایند. اگر نهادهای مربوطه حتی اندکی شک کنند که ازدواج شما ساختگی است، از دریافت اقامت کانادا (دائم) محروم خواهید شد.

اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی

اقامت کانادا از طریق خوداشتغالی برای کسانی است که فعالیت‌های جدی ورزشی یا فرهنگی در سطوح ملی یا جهانی دارند و می‌خواهند به‌عنوان یک فرد خود اشتغال به کانادا مهاجرت کنند و به طور دائم اقامت کانادا بگیرند. این دسته از افراد باید به فرهنگ و ورزش کشور کانادا علاقه‌مند بوده و در رشد و توسعه آن سهیم گردند.

الزامات خوداشتغالی برای اقامت کانادا عبارت‌اند از:

داشتن سابقه جدی فعالیت در زمینه‌های فرهنگی یا ورزشی

– تمایل به توانایی برای خوداشتغال بودن در کشور کانادا

– داشتن معیارهای خوداشتغالی (سابقه فعالیت، تحصیلات، سن، توانایی‌های زبانی و توانایی سازگاری)

– همخوانی با الزامات پزشکی و امنیتی

سابقه جدی یعنی شما باید دست‌کم دو سال به‌عنوان یک فرد خوداشتغال فعالیت کرده باشید. دو سال مذکور حداقل باید پنج سال پیش از روز اپلای کردن شما آغاز شده باشند. ضمناً اگر بیش از دو سال سابقه داشته باشید این از نظر اخذ اقامت کانادا برای شما امتیاز محسوب می‌شود.

اقامت کانادا از طریق تولد

امروزه کانادا یکی از معدود کشورهای توسعه یافته جهان است که به هر کودک به دنیا آمده در خاک خود شهروندی بی‌قیدوشرط می‌دهد.

هر نوزادی که در کانادا به دنیا بیاید، حتی اگر پدر و مادر او شهروند کانادا نباشند، به‌طور خودکار شهروند کانادا محسوب خواهد شد. برای همین است که خیلی از افرادی که اقامت کانادا ندارند برای تولد فرزندشان به این کشور می‌آیند. البته پدر و مادر او هیچ مزیت ویژه و مازادی را برای دریافت اقامت دائم در کانادا دریافت نخواهند کرد (به‌جز روش‌های عادی اسپانسرشیب خانوادگی).

خیلی از پدرومادرها پس از متولد شدن نوزادشان همراه با فرزند خود به کشورشان بازمی‌گردند. این‌گونه آن‌ها مطمئن خواهند بود که فرزندشان پس از رسیدن به سن خاصی می‌تواند هر زمان که دلش خواست به کشور کانادا برود و آنجا به‌عنوان یک شهروند به کار و تحصیل بپردازد.

مزایای اقامت کانادا

از مزایای اقامت کانادا داشتن بیمه کاری است. اگر شخص در اثر عدم نیاز کارفرما بیکار شود می‌تواند تا مدتی از حقوق بیکاری استفاده کند. بیمه درمانی با پوشش گسترده از مزایای اقامت کانادا و کار در این کشور است. درواقع افراد نیازی به پرداخت بابت خدمات بهداشتی ندارند و این هزینه‌ها در مالیات‌های عمومی که از مردم اخذ می‌شود لحاظ شده است.
جهت خرید خانه و بازسازی خانه، دولت کانادا برای کسانی که اقامت کانادا را دارند تسهیلات و وام‌های قابل‌توجهی را در نظر گرفته است. به‌علاوه دولت امکانات رفاهی مناسبی را در اختیار افرادی که ناتوانی جسمی و ذهنی دارند قرار می‌دهد و خانواده‌های آن‌ها را حمایت می‌کند.
باید به این نکته نیز توجه داشت که ویزای توریستی و تحصیلی صرفاً یک اقامت موقت محسوب میشود که حقوق شهروندی چندانی برای دارنده این ویزا لحاظ نمی‌شود. بعد از گرفتن اجازه کار حقوق شهروندی بیشتری نصیب شخص می‌شود اما با گرفتن Permanent Resident ساکن دائم، افراد می‌توانند بادرصد زیادی از حقوق شهروندی بهره‌مند شوند و بعد از دریافت پاسپورت کانادایی که شخص به‌عنوان شهروند محسوب می‌شود، از کلیه امکانات اجتماعی کشور که شامل حال شخص خواهد بود.
کسانی که از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی فدرال و استانی و از طریق سیستم اکسپرس اینتری وارد کشورکانادا می‌شوند از همان ابتدا اقامت کانادا را به‌صورت دائم خواهند گرفت.

حقوقی که با دریافت اقامت دائم کانادا بدست می آورید:

بیشتر مزایای اجتماعی که شهروندان کانادا نیز دریافت می‌کنند.

زندگی، کار یا تحصیل در سرتاسر کانادا.

محافظت شدن از سوی مجموعه حقوق و آزادی‌های کانادا (Canadian Charter of Rights and Freedoms).

پوشش بیمه سلامت از سوی سامانه سلامت عمومی.

امکان تقاضا برای شهروندی کانادا، با توجه به مقررات.

الزام رعایت همه قوانین فدرال، استانی و شهری.

حقوقی که با دریافت اقامت دائم کانادا بدست می آورید

حقوقی که با داشتن اقامت دائم کانادا نخواهید داشت:

رای دادن یا نامزد شدن در فعالیت های سیاسی
استخدام در مشاغل امنیتی سطح بالا

حقوقی که با داشتن اقامت دائم کانادا نخواهید داشت

مدت زمان لازم زندگی در کانادا برای تمدید اقامت دائم

برای حفظ و تمدید اقامت دائم باید در پنج سال گذشته حداقل 730 روز در کشور کانادا بوده باشید. این مدت زمان نیازی نیست که ادامه دار بوده باشد، بلکه بصورت متناوب بوده باشد پذیرفته است. به این موضوع که بر اساس قانون این کشور چه مواردی خروج از کانادا محسوب می شود دقت کنید.

بازار کار در کانادا

بازار کار در کانادا

به دلیل رشد اقتصادی بسیار زیاد در کانادا زمینه های شغلی بسیار زیادی هم برای نیرو های متخصص ایجاد شده است. و این مسئله باعث حمایت دولت از مهاجران به عنوان نیروی کار متخصص شده است و هر ساله مهاجران زیادی میپذیرد و اقمت در کانادا را برای مهاجرین جذاب کرده کرده است.

جذب مهاجر در کانادا مسئله جدیدی نیست، با اینکه در بسیاری از کشور ها آمار بیکاری رو به افزایش است این مسئله در کانادا وجود ندارد و به همین علت اقامت در کانادا برای بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا مورد توجه قرار میگیرد.

به دلیل بازار کار بسیار خوب در کانادا بیمه درمانی بسیار کم هزینه است. کشور و دولت کانادا نسبت به بیمه درمانی مهاجرین بسیار جدی و کارآمد فعالیت میکنند.

کانادا، کشوری با نژاد و فرهنگ های مختلف

کانادا همواره مهاجرین از سراسر دنیا را مورد استقبال و حمایت قرار داره. همین مسئله مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا را بسیار برای افراد راحت کرده و محیطی صمیمی و دوستانه ایجاد شده است. مسئله که باعث تفاوت بسیار زیادی نسبت به بقیه کشورها برای مهاجرت و اقامت شده است.

آمار مهاجرت به کانادا

در حال حاضر، سالانه حدود 300 هزار مهاجر جدید از کشورهای گوناگون به کانادا وارد می‌شوند. این رقم یکی از بالاترین ارقام مهاجرت در مقایسه با تعداد جمعیت یک کشور است. تا سال 2020، چیزی بیش از هشت میلیون مهاجر با اقامت کانادا وجود داشت. این رقم 5/21 درصد جمعیت کل کانادا را تشکیل می‌دهد.

تا سال 2016 میلادی، 154425 نفر مهاجر ایرانی در کانادا حضور داشتند. این رقم اکنون بیشتر است. زیرا در سال  2017 میلادی 4370 نفر، در سال 2018 میلادی 5510 نفر و در سال 2019 میلادی 6055 نفر مهاجر ایرانی جدید وارد کانادا شده و اقامت کانادا گرفته‌اند.

در سال 2011 میلادی، 58% مهاجران ایرانی کشور کانادا در انتاریو زندگی می‌کردند. همچنین 25% آن‌ها در بریتیش کلمبیا و 10% در کبک سکونت داشته‌اند.

آمار پایین جرم و جنایت

اگر قصد مهاجرت به کشوری را دارید که آنجا احساس امنیت کنید اقامت در کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. کانادا جزو کشور هایی با پایین ترین آمار جرم در دنیاست. کانادا دارای کمترین میزان دزدی و جنایت در بین دیگر کشورهای دنیاست.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

در حال حاضر سیستم آموزشی در کانادا بهترین سیستم در دنیاست. به همین دلیل هر ساله 180 هزار دانشجو از نقاط مختلف دنیا خواستار تحصیل در کانادا هستند. دانشگاههای کانادا به علت کیفیت بسیار بالا آموزشی محبوب دانشجویان هستند. همچنین شهریه دانشگاههای کانادا نسبت به دانشگاههای بین المللی دیگر کشورهای دنیاست. همچنین بازار کار بسیار خوبی که در کشور کانادا وجود دارد تحصیل در این کشور را محبوب کرده به دلیل اینکه از اتمام کار موقعیت های شغلی زیادی برای فرد وجود دارد.

ساختارتصمیم گیری کشور کانادا

کشور کانادا نظام سیاسی فدرال دارد و اداره آن طبق اصول  دموکراسی پارلمانی و حکومت مشروطه‌ی سلطنتی می باشد. دولت فدرال یا مرکزی و دولت های استانی هر ۱۰ ایالت هر کدام سهمی در اداره و کنترل برنامه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دارند.

کشور کانادا در قرن نوزدهم به استقلال رسید. طبق قانون اساسی، حکومت کانادا از ملکه،  بخش فرمانداری کل، دولت مرکزی فدرال، مجلس سنا و مجلس عوام  و دولت های ایالتی ساخته شده است. کشور کانادا که ۱۰ استان و ۳ ناحیه دارد توسط دولت های مستقل اداره می شوند و زیر پوشش دولت فدرال قرار دارند. فرماندار کل، نماینده‌ی پادشاه در کاناداست. کانادا جزو کشورهای مشترک المنافع است.

براساس قانون اساسی کانادا پادشاه یا ملکه‌ی رییس کشور است ، ملکه‌ی انگلیس ملکه الیزابت دوم، در حال حاضر ملکه کاناداست و هر قانونی توسط امضای ایشان رسمیت خواهد یافت. فرماندار کل، نماینده ملکه است و  کلیه قدرت و اختیاراتی قانونی پادشاه را دارا می باشد. مجلس سنا به‌منظور حمایت از منافع طبقات کم‌جمعیت‌تر کانادا تحت قلمرو قضایی فدرال، تأسیس شد؛ بنابراین عضویت در سنا برمبنای اصل نمایندگی منطقه‌ای است و مانند مجلس عوام، براساس جمعیت، صورت نمی‌گیرد.

قوانین مهاجرتی کانادا توسط دولت های فدرال، دولت کبک ، و دولت های استانی به تناسب نیازهای هر یک برنامه ریزی می شود. پروسه مهاجرت به کانادا برای یک  فرد و یا خانواده زمانی به ثمر می نشیند که اقامت کانادا را اخذ کند و شهروند این کشور شود.

موقعیت بین المللی کشور کانادا

عضویت کشور کانادا در پیمان ها و سازمان های اقتصادی و بین المللی شاخص خوبی برای ارزیابی قدرت اقتصادی و سیاسی این کشور است.

کانادا عضو گروه G8 ، متشکل از ۸ کشور توسعه یافته و صنعتی، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، سازمان اقتصادی کشورهای منطقه اقیانوس آرامAsia-Pacific Economic Cooperation ، سازمان ملل و ناتو می باشد. البته درسازمان ها و آژانس های بین المللی و اروپایی متعدد دیگری هم عضو است که همگی باعث افزایش قدرت و نفوذ این کشور شده است.

بیشترین تجارت کانادا با ایالات متحده آمریکاست و تجارت بین این دو کشور بیشترین تجارت در دنیاست. کانادا با صادرات منابع معدنی خود و نفت و گاز و تولید و صادرات محصولات کشاورزی و باغداری اقتصاد خود را اداره می کند.

جمع‌بندی

در آخر باید در نظر داشت برای مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت کانادا هر شخص باید برنامه ای مناسب وضعیت خود را انتخاب کند و بر اساس آن اقدام کند تا بهترین جواب را در کمترین زمان به دست آورد. مشاوران با تجربه که پرونده ای متعددی را بررسی کرده اند شما را در رسیدن به این هدف کمک کرده و این مسیر پیچیده و پر پیچ و خم را هموار می کنند.

سؤالات متداول

بله. برای دریافت شهروندی کانادا و داشتن حقوق شهروندی کامل، علاوه بر اقامت دائم باید از شرایط دیگری نیز برخوردار بود. شما باید از پنج سال گذشته، سه سال آن را در کانادا زندگی‌کرده باشید، اسناد مالیاتی‌ خود را ارائه دهید، آزمون شهروندی را قبول شوید و مهارت‌های زبانی خود را ثابت کنید.

هزینه اپلای کردن برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری برای یک نفر حدود 15500 دلار کانادا، برای زوج‌ها 21000 دلار کانادا و برای خانواده‌ها 25000 تا 30000 دلار کانادا است.

بله. بیشتر کارت‌های اقامت دائم تا پنج سال دارای اعتبار هستند. البته برخی از آن‌ها تنها یک سال اعتبار دارند. شما باید پیش از منقضی شدن کارت خود آن را تمدید کنید.

خیر. خرید ملک هیچ کمکی به دریافت اقامت دائم نمی‌کند.

اگر شما و همسرتان بخواهید در کانادا زندگی کنید و او شهروندی کانادا یا اقامت دائم آن را داشته باشد، می‌تواند اسپانسر شما شود. البته مراحلی هست که باید طی کنید تا در صورت امکان پذیرفته شوید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

7 پاسخ

 1. با سلام. خواهش میکنم اگه براتون مقدوره سوالات من رو حتی کوتاه جواب بدید و من رو از نگرانی در بیارید. من الان توی کانادا هستم و به شدت استرس این سوالاتم رو دارم و خوشحالم که شمارو پیدا کردم.

  1. من برای ویزای تحصیلی اقدام کردم و الان دانشجوی ترم اول ارشد در دانشکاه اتاوا هستم. توی ایران هم 5 سال پیش ارشد خوندم و الان 18 ماهه تموم میشه مسترم و 32 سالم هست . مشکلی که وجود داره در رابطه با رزومه ای هست که متاسفانه شرکت بسیار بی سوادی برام انجام داده پروسه ویزای تحصیلیم رو و پر از ایراده. من میخوام برای اکسپرس اقدام کنم و رزومه ای که این شرکت درست کرده و داده سفارت و پذیرش گرفته، توش اولا معدل لیسانسم رو بالاتر زده و نمیدنم چرا اینکارو کرده ؟ و چه اتفاقی میوفته وقتی من بخوام رزومه جدید آپلود کنم با معدل واقعیم و مدرک تایید شده ی WES

  2. این شرکت مدرک ارشد ایران من رو در رزومه اصلا وارد نکرد و گفت احتمال ریجکتیت میره بالا برای ارشد دوم. حالا برای EE الان امتیاز ارشد ایرانم رو نیاز دارم وگرنه زیر 450 میاد امتیازم و نمیدونم الان چه جوری اعلام کنم که ارشد دارم در حالیکه قبلا اعلامش نکردم برای ویزای تحصیلی.

  3. سابقه کار من رو این شرکت جوری زده که 10 سال اخیر رو کار کردم. حالا واسه 3 سال آخرش نامه و اینا میتونم بگیرم ولی قبلیش رو اصلا نمیتونم و تازه مصادف هست با ارشد خوندنم توی ایران. واقعا نمیدونم این رزومه رو باید چه کنم و الان برای این تناقضات باید چه کنم تا یه وقت ریجکت نشم و 5 سال محروم نشم….

  اگه میشه راهنماییم کنید و از نگرانی من رو در بیارید. ممنونم واقعا

  1. با سلام
   تنها پیشنهادی که می توانم به شما بدهم این است یا ارشدتان را در اتاوا به اتمام برسانید و بعد برای اکسپرس اینتری اقدام کنید یا اینکه بروید و از یک وکیل یا مشاور در کانادا کمک بگیرید البته این مورد کمی هزینه خواهد داشت.

 2. من خودم کارفرما هستم، به کشاورزی و باغداری مشغول به کار هستم و پروانه کسب کیف و کفش دارم، میخواهم از طریق کار اقامت بگیرم لطفا بهم مشاوره بدهید

  1. با سلام و احترام
   شما میتوانید از طریق کارآفرینی اقامت کانادا را دریافت کنید. برای دریافت اقامت کانادا از طریق کارآفرینی باید حداقل یک میلیارد تومان سرمایه گذاری کنید و سه میلیارد تومان هم موجودی داشته باشید. در صورتی که نیاز به مشاوره دقیق تر دارید با ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا ما با شما تماس بگیریم.
   با آرزوی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *