استان نوا اسکوشیا کانادا

استان نوا اسکوشیا کانادا

استان نوا اسکوشیا کانادا در سواحل جنوب شرقی این کشور قرار گرفته است. مرکز این استان شهر هلیفکس است یزرگترین شهر و مرکز اقتصادی این استان می باشد. نوا اسکوشیا و استان های کبک، نیوبرانزویک و آنتاریو اولین استان هایی بودند که که عضو کنفدراسیون کانادا شدند. این استان دارای 3800 جزیره و همچنین با نام نیو اسکاتلند نیز شناخته می شوند. بعد از جزیره پرنس ادوارد کوچکترین استان کانادا می باشد. زبان رایج و مورد استفاده توسط بومیان این استان زبان انگلیسی است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اقتصاد استان نوا اسکوشیا کانادا

در گذشته اقتصاد نوا اسکوشیا بر پایه منابع طبیعی بسیارزیاد آن استوار است اما امروزه اقتصاد از طریق سکوهای نفتی تامین می شود و البته صنعت توریست بالایی که دارد. رشد سریع اقتصادی در استان مذکور باعث شده نرخ بیکاری در این استان از میانگین نرخ بیکاری در کل کشور کانادا هم کمتر شود. شهر هلیفکس قطب اقتصادی بسیار قوی در بخش آتلانتیک کانادا به شمار می رود. میانگین در آمد یک خانواده در سال حدود 47 هزار دلار است که نزدیک به میانگین درآمد در کاناداست، این میانگین در شهر هلفیکس بیشتر هم هست یعنی چیزی حدود 58 هزار دلار. سطح خوب درآمد در این استان پرداخت هزینه های زندگی را برای افراد بسیار راحت کرده است. همچنین هزینه های مسکن هم در این استان به حد قابل توجهی پایین است.

مهاجرت به استان نوا اسکوشیا کانادا

سالانه حدود 3000 مهاجر وارد استان نوا اسکوشیا می شوند و پیش بینی می شود در آینده نزدیک تعداد این افراد بیشتر هم بشود. نوا اسکوشیا برای راحت تر کردن پروسه مهاجرت برای نیروی کار متخصص و مورد نیاز خود برنامه استانی برگزار کرده است که به پروسه جذب مهاجر سرعت قابل توجهی بخشیده است. نوا اسکوشیا به تازگی برنامه های جدیدی جهت جذب و اقامت دانشجویان خارجی که از دانشگاه های این استان فارق التحصیل شده اند دارد.

استان نوا اسکوشیا کانادا

شهر اصلی استان نوا اسکوشیا

شهر هالیفکس

هالیفکس مرکز استان نوا اسکوشیا و قطب اقتصادی بخش آتلانتیک کشور کانادا می باشد. جمعیت این شهر حدود 37 هزار نفر می باشد که اگر جمعیت اطراف شهر را نیز حساب کنیم این عدد بیشتر هم می شود. بندر این شهر سالهاست که از مهمترین بنادر کانادا بخصوص برای مهاجرین بوده است. هالیفکس مرکز علمی و فرهنگی استان نوا اسکوشیا است و با وجود داشتن دانشگاه های خوبی که دارد تعداد زیادی دانشجو را جذب خود می کند.

تحصیل در نوا اسکوشیا

شهروندان کانادا و افراد دارای اقامت دائم می توانند قبل از 20 سالگی و تا مقطع دبیرستان از تحصیلات رایگان در این استان استفاده کنند. مهد کودک و مدارس این استان از 2 زبان فرانسوی و انگلیسی استفاده می کنند. تحصیلات عالی هم در این استان به صورت جامع و کامل و در تمامی مقاطع ارائه می شود.

دانشگاه های استان نوا اسکوشیا

دانشگاه دال هوزی Dalhousie

دانشگاه دال هوزی در سال 1818 تاسیس شد و از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه در طول زمان به تدریج پیشرفت کرد و همین مسئله باعث شده تا مکررا جزو 10 دانشگاه برتر کانادا قرار بگیرد. در حال حاضر حدود 17 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه دال هوزی دارای رتبه جهانی 279 می باشد.

دانشگاه سنت ماریز saint mary’s

دانشگاه سینت ماریز در سال 1802 در استان نوا اسکوشیا تاسیس شد. این دانشگاه یک دانشگاه مدرن است که حدود 7 هزار دانشجو دارد. حدود 600 دانشجوی خارجی از 10 کشور مختلف جهان در دانشگاه سنت ماریز مشغول به تحصیل هستند. فاصله این دانشگاه با مرکز شهر هالفیکس فقط 15 دقیقه است. این دانشگاه بیشترین بودجه پژوهشی در کانادا را دارد. هزینه شهریه دانشگاه سنت ماریز سالیانه حدود 19 هزار دلار می باشد.

دانشگاه سنت آن  saint anne

دانشگاه سنت آن در سال 1890 و با هدف تسهیل ادامه تحصیل مردم تاسیس گردید. هدف اصلی این دانشگاه رشد فکری و آماده سازی برای بازار کار می باشد. تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود 1000 نفر است. سنت آن 2 دانشکده و 1 مدرسه دارد.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله خواندید ما تلاش کردیم  درباره ی استان نوا اسکوشیا کانادا مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم.که استان نوا اسکوشیا جزو استان هایی است که عضو کنفدراسیون کانادا میباشند. ما در این مقاله درباره ی اقتصاد این استان صحبت کردیم که رشد اقتصادی در این استان سریع بوده و به همین منظور هم نرخ بیکاری پایینی دارد و به همین دلایل هم ساکنین این استان سطح درآمدی خوبی دارند و زندگی در این استان از نظر هزینه های زندگی برای افراد راحت تر است.بر همین اساس میتوان گفت کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، از طریق کار میتوانند به استان نوا اسکوشیا مهاجرت کنند. همچنین این استان برای کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند نیز مناسب بوده که ما در این مقاله به اختصار درباره ی بعضی دانشگاه ها صحبت کردیم. اما برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید با پرکردن فرم مشاوره موسسه هرمس اپلای از کارشناسان مجرب ما مشاوره بگیرید.

سؤالات متداول

زبانی که بین بومیان استان نوا اسکوشیا کانادا رواج دارد زبان انگلیسی است.

این استان از رشد سریع اقتصادی برخوردار است که به همین منظور نرخ بیکاری بسیار پایین بوده و برای زندگی مناسب است.

این شهر، که شهر اصلی استان نوا اسکوشیا است با وجود داشتن دانشگاه های خوب و متعدد دانشجوهای زیادی را به خود جذب کرده که البته این شهر به عنوان مرکز علمی و فرهنگی این استان شناخته شده است.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *