استان نوا اسکوشیا کانادا

معرفی استان نوا اسکوشیا کانادا

در سواحل جنوب شرقی کانادا، استان نوا اسکوشیا قرار گرفته است. مرکز این استان شهر هلیفکس، بزرگترین شهر و مرکز اقتصادی این استان می باشد. این استان دارای ۳۸۰۰ جزیره و همچنین با نام نیو اسکاتلند نیز شناخته می شود. بعد از جزیره پرنس ادوارد کوچکترین استان کانادا می باشد. یکی از مناطق کانادا که برای مهاجرت انتخاب خیلی از افراد است همین استان نوا اسکوشیا می باشد. در این بخش به معرفی استان نوا اسکوشیا کانادا پرداخته ایم، چنانچه می خواهید درباره استان نوا اسکوشیا اطلاعات مناسبی به دست آورید، تا انتها همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اقتصاد استان نوا اسکوشیا کانادا

در گذشته اقتصاد نوا اسکوشیا بر پایه منابع طبیعی بسیارزیاد آن استوار است اما امروزه اقتصاد از طریق سکوهای نفتی تامین می شود و البته صنعت توریست بالایی که دارد. رشد سریع اقتصادی در استان مذکور باعث شده نرخ بیکاری در این استان از میانگین نرخ بیکاری در کل کشور کانادا هم کمتر شود. شهر هلیفکس قطب اقتصادی بسیار قوی در بخش آتلانتیک کانادا به شمار می رود. میانگین درآمد در سال حدود ۴۸,۴۷۰ دلار است که نزدیک به میانگین درآمد در کاناداست، این میانگین در شهر هلفیکس بیشتر هم هست یعنی چیزی حدود ۵۲,۹۰۰ دلار. سطح خوب درآمد در این استان پرداخت هزینه های زندگی را برای افراد بسیار راحت کرده است. همچنین هزینه های مسکن هم در این استان به حد قابل توجهی پایین است.

مهاجرت به استان نوا اسکوشیا کانادا

سالانه حدود ۳۰۰۰ مهاجر وارد استان نوا اسکوشیا کانادا (Nova Scotia) می شوند و پیش بینی می شود در آینده نزدیک تعداد این افراد بیشتر هم بشود. نوا اسکوشیا برای راحت تر کردن پروسه مهاجرت برای نیروی کار متخصص و مورد نیاز خود برنامه استانی برگزار کرده است، که به پروسه جذب مهاجر سرعت قابل توجهی بخشیده است. نوا اسکوشیا به تازگی برنامه های جدیدی هم جهت جذب و اقامت دانشجویان خارجی که از دانشگاه های این استان فارغ التحصیل شده اند دارد.

شهر اصلی استان نوا اسکوشیا

شهر هالیفکس

هالیفکس مرکز استان نوا اسکوشیا و قطب اقتصادی بخش آتلانتیک کشور کانادا می باشد. جمعیت این شهر حدود ۴۲۰,۰۰۰ نفر می باشد که اگر جمعیت اطراف شهر را نیز حساب کنیم این عدد بیشتر هم می شود. بندر این شهر سالهاست که از مهمترین بنادر کانادا بخصوص برای مهاجرین بوده است. هالیفکس مرکز علمی و فرهنگی استان نوا اسکوشیا است و با وجود داشتن دانشگاه های خوبی که دارد تعداد زیادی دانشجو را جذب خود می کند.

تحصیل در نوا اسکوشیا

شهروندان کانادا و افراد دارای اقامت دائم می توانند قبل از ۲۰ سالگی و تا مقطع دبیرستان از تحصیلات رایگان در این استان استفاده کنند. مهد کودک و مدارس این استان از ۲ زبان فرانسوی و انگلیسی استفاده می کنند. تحصیلات عالی هم در این استان به صورت جامع و کامل و در تمامی مقاطع ارائه می شود.

دانشگاه های استان نوا اسکوشیا

دانشگاه دال هوزی Dalhousie

دانشگاه دال هوزی در سال ۱۸۱۸ تاسیس شد و از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه در طول زمان به تدریج پیشرفت کرد و همین مسئله باعث شده تا مکررا جزو ۱۰ دانشگاه برتر کانادا قرار بگیرد. در حال حاضر حدود ۱۷ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه دال هوزی دارای رتبه جهانی ۴۰۱ می باشد.

دانشگاه سنت ماریز saint mary’s

دانشگاه سینت ماریز در سال ۱۸۰۲ در استان نوا اسکوشیا تاسیس شد. این دانشگاه یک دانشگاه مدرن است که حدود ۷ هزار دانشجو دارد. حدود ۶۰۰ دانشجوی خارجی از ۱۰ کشور مختلف جهان در دانشگاه سنت ماریز مشغول به تحصیل هستند. فاصله این دانشگاه با مرکز شهر هالفیکس فقط ۱۵ دقیقه است. این دانشگاه بیشترین بودجه پژوهشی در کانادا را دارد. هزینه شهریه دانشگاه سنت ماریز سالیانه حدود ۱۹ هزار دلار می باشد.

دانشگاه سنت آن  saint anne

دانشگاه سنت آن در سال ۱۸۹۰ و با هدف تسهیل ادامه تحصیل مردم تاسیس گردید. هدف اصلی این دانشگاه رشد فکری و آماده سازی برای بازار کار می باشد. تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود ۱۰۰۰ نفر است. سنت آن ۲ دانشکده و ۱ مدرسه دارد.

راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت

راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید احتمالاً می‌خواهید بدانید که راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت کدام استان است؟

مهاجرت به استان نوا اسکوشیا با کمک هرمس اپلای

همان طور که در این مقاله خواندید ما تلاش کردیم به معرفی استان نوا اسکوشیا کانادا بپردازیم. این استان جزو استان هایی است که عضو کنفدراسیون کانادا میباشند. ما در این مقاله درباره ی اقتصاد این استان صحبت کردیم که رشد اقتصادی در این استان سریع بوده و به همین منظور هم نرخ بیکاری پایینی دارد. از این رو ساکنین این استان سطح درآمدی خوبی دارند و زندگی در این استان از نظر هزینه های زندگی برای افراد راحت تر است. بر همین اساس میتوان گفت کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، از طریق کار میتوانند به استان نوا اسکوشیا مهاجرت کنند. اما برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره استان نوا اسکوشیا میتوانید با پرکردن فرم مشاوره موسسه هرمس اپلای از کارشناسان مجرب ما مشاوره بگیرید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
زبان مورد استفاده افراد در این کشور چیست؟
زبانی که بین بومیان استان نوا اسکوشیا کانادا رواج دارد زبان انگلیسی است.
استان نوا اسکوشیا از نظر رشد اقتصادی برای زندگی چگونه است؟
این استان از رشد سریع اقتصادی برخوردار است که به همین منظور نرخ بیکاری بسیار پایین بوده و برای زندگی مناسب است.
شهر هالیفکس برای مهاجرت تحصیلی چگونه است؟
این شهر، که شهر اصلی استان نوا اسکوشیا است با وجود داشتن دانشگاه های خوب و متعدد دانشجوهای زیادی را به خود جذب کرده که البته این شهر به عنوان مرکز علمی و فرهنگی این استان شناخته شده است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای