راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت

راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت

راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید احتمالاً می‌خواهید بدانید که راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت کدام استان است؟ کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و همه‌ساله افراد زیادی به‌ویژه از کشورهای آسیایی به آنجا مهاجرت می‌کنند. کانادا کشوری پیشرفته در قاره آمریکای شمالی است و مساحت بسیار زیادی دارد.

به علت پیری جمعیت و کمبود نیروی کار جوان در این کشور همواره افراد زیادی از متخصصان، کارگران ماهر و فارغ‌التحصیلان برای ادامه کار و زندگی به استان‌های مختلف این کشور وارد می‌شوند. یکی از کشورهای محبوب ایرانیان برای مهاجرت نیز کشور کانادا است؛ بنابراین قصد داریم در این مقاله شما را با این کشور آشنا کرده و راحت‌ ترین استان کانادا برای مهاجرت را به شما معرفی کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است. این کشور از لحاظ مساحت دومین کشور بزرگ جهان است. کشور کانادا دارای ۱۰ استان و ۳ قلمرو است که این قلمروها از شرق از اقیانوس اطلس در غرب به اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی امتداد دارد و در مرز جنوبی و غربی با ایالات متحده آمریکا هم مرز است. زبان انگلیسی و فرانسوی زبان‌های رسمی کشور کانادا است اما یکسری زبان‌های قومی و ملی نیز در این کشور وجود دارد که بخشی از مردم کانادا به‌ویژه بومیان و افراد مسن‌تر به این زبان‌ها سخن می‌گویند.

سیستم اکسپرس اینتری و مهاجرت به کانادا

یکی از سریع‌ترین راه‌هایی که از طریق آن می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید ورود به سیستم اکسپرس اینتری کانادا است. میانگین مدت زمانی پردازش مهاجرت در این سیستم ۶ ماه است اما ممکن است بسته به شرایط شما کوتاه‌تر و یا طولانی تر هم بشود. معیار پذیرش در این سیستم میزان امتیازاتی است که شما باتوجه‌به مهارت و تحصیلات، دانش زبان و مواردی این‌چنینی بر طبق آن نمره می‌گیرید.

در این سیستم شما تنها نیاز به امتیاز ۵ زبان کانادایی دارید تا در سیستم پذیرفته شوید؛ برخلاف بسیاری از برنامه‌های دیگر که نیاز به امتیاز ۶.۵ برای پذیرش دارید. در هر ایالت کانادا دست‌کم یک جریان متصل به سیستم اکسپرس اینتری وجود دارد؛ بنابراین با این سیستم به تمام استان‌ها می‌توانید مهاجرت کنید. سه برنامه فدرال کانادایی برای مهاجران به شرح زیر است:

 • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)
 • کلاس تجربه کانادایی (CEC)
 • برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)

 

برنامه فدرال کانادایی برای مهاجران

راحت ترین استان برای مهاجرت به کانادا

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مهاجران به کشور کانادا یافتن راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت است. به جهت سختی‌های مسیر مهاجرت افراد می‌خواهند با یافتن استانی که کمترین سخت‌گیری را برای مهاجرت دارد و همچنین استانی که بیشترین تقاضا برای مهاجران و کار را دارد مسیر مهاجرت خود به این کشور آمریکایی را راحت‌تر کنند. ما در ادامه به این دغدغه پاسخ خواهیم داد.

استان انتاریو

انتاریو یکی از ساده‌ترین استان‌ها برای مهاجرت است که مهاجران تحت سیستم اکسپرس اینتری می‌توانند در آن اقامت کنند. شهر معروف تورنتو در این استان واقع شده است که بسیاری از ایرانیان نیز در این شهر سکونت دارند. انتاریو اقتصادی بسیار شکوفا دارد و به دنبال کارگران متخصص و با استعدادی است که می‌توانند متناسب با نیازهای تجاری منطقه کار و فعالیت کنند.

برای واجد شرایط بودن اقامت در انتاریو نیاز به تنها 1 سال سابقه کار در یکی از مشاغل ملی طبقه‌بندی کانادا (noc) 633، 73 یا 82 دارید. همچنین برای واجد شرایط بودن باید امتیاز 5 زبان (CLB) را نیز داشته باشید. استان انتاریو کانادا به جهت ارسال ۷۰۰۰ دعوت‌نامه شغلی تحت سیستم اکسپرس اینتری در یک ماه به راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت تبدیل شده است.

استان بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از راحت‌ترین استان‌ها برای مهاجرت استان بریتیش کلمبیا است. از مزایای بسیار خوب مهاجرت به این استان کانادایی آن است که بسیاری از گزینه‌های ویزا در آن به شما اجازه می‌دهد تا ساده‌تر اقامت دائم کانادا را گرفته و در نهایت نیز شهروند کانادا شوید. مشاغلی که در بریتیش کلمبیا رواج دارد شامل جنگلداری، ماهیگیری، استخراج طلا و نقره و سایر مواد معدنی است.

در این استان کسب‌وکارهای کوچک هستند که ۹۸ درصد تجارت آن را تشکیل می‌دهند و بیشتر مردم این استان در بخش خصوصی کار می‌کنند. اگر شما یک کارآفرین هستید شاید این استان برای مهاجرت شما بهترین باشد؛ زیرا در سال ۲۰۱۸ این استان سه جریان کاملاً جدید را علاوه بر برنامه‌های دیگر مشاغل خود راه‌اندازی کرد که از جمله آن یک برنامه آزمایشی برای مهاجرت کارآفرینان بود.

اگر شما یک کارآفرین در عرصه فناوری اطلاعات هستید شاید راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت برای شما بریتیش کلمبیا باشد. این استان با کمبود شدید نیروی کار در بخش فناوری روبه‌رو است و به همین جهت مدت‌زمان اکسپرس اینتری در این مشاغل را به ۲ تا ۳ ماه کاهش داده است. تعداد ۲۹ شغل در این عرصه مورد تقاضا بوده است که تعدادی از آنها را در قسمت پایین لیست کرده‌ایم. این مشاغل می‌تواند کلید مهاجرت شما به کانادا باشد:

 • مدیران شرکت‌های مخابراتی
 • مهندسین عمران
 • مهندسین مکانیک
 • مهندسین و طراحان نرم‌افزار
 • برنامه‌نویسان کامپیوتر
 • طراحان وب
 • تکنسین شبکه‌های کامپیوتری
 • تکنسین ضبط صدا و تصویر
 • طراحان گرافیک

 

یکی دیگر از راحت‌ترین استان‌ها برای مهاجرت به کانادا

استان مانیتوبا

یکی دیگر از راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت، مانیتوبا است. این استان نیز یکی از بهترین استان‌ها برای مهاجرت کارآفرینان است. از طریق هرکدام از جریان‌های موجود می‌توانید به استان مانیتوبا کانادا مهاجرت کنید؛ چه بخواهید کسب‌وکار جدیدی راه‌اندازی کنید، چه از طریق مالکیت مشترک و چه از طریق خریداری.

درصورتی‌که یک کارآفرین نیستید می‌توانید از طریق برنامه SKILLED به این استان مهاجرت داشته باشید، این در حالتی است که شما یک کارگر ماهر در یک حرفه مشخص باشید. یکی دیگر از برنامه‌هایی که از طریق آن می‌توانید به مانیتوبا مهاجرت کنید از طریق سیستم رده شغلی است. برخی از مشاغل مورد تقاضا در این استان به شرح زیر است:

 • اداری و مالی و بازرگانی
 • علوم اجتماعی
 • علوم طبیعی و کاربردی
 • بخش سلامت
 • هنر، فرهنگ، تفریح و بخش ورزش
 • بخش تولید و پردازش و آب و برق
 • بخش خدمات و فروش

مشاغل ذکر شده به کمترین سطح زبان کانادا (CLB)  یعنی سطح 5 نیاز دارند که این سطح کمترین سطح موردنیاز در تمام برنامه‌های مهاجرت به  کانادا است؛ بنابراین اگر در این رشته‌ها تحصیل‌کرده و اشتغال دارید راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت شما مانیتوبا است.

استان مانتیوبا کانادا

استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان کانادا برای افرادی که یکی از افراد خانواده و یا پسر عمویشان در این استان اقامت داشته باشند یک CRS یا رتبه اضافی برای مهاجرت می‌دهد. شما می‌توانید باتوجه‌به شغلی که دارید در سیستم اکسپرس اینتری درخواست دهید و به این استان مهاجرت کنید. اگر شما بیش از 10 سال تجربه در کاری دارید این یک شانس بسیار خوب برای شما است.

با این میزان تجربه می‌توانید از طریق سیستم SINP (PNP بین‌المللی کارگران ماهر ساسکاچوان) در این کشور جذب کار شوید و اقامت خود را بگیرید. شرایط عمومی برای مهاجرت به این استان داشتن دست‌کم 60 امتیاز در شبکه ارزیابی امتیاز است. از طریق سیستم اکسپرس اینتری هم اگر واجد شرایط باشید می‌توانید برای این استان درخواست داده و شانس خود را امتحان کنید.

استان آلبرتا

استان آلبرتا کانادا متقاضیان را از طریق سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری انتخاب می‌کند. یکی از مواردی که باعث شده آلبرتا نیز به‌عنوان یکی از راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت باشد آن است که نامزدها را از بین افرادی انتخاب می‌کند که در CRS امتیازی کمتر از 300 دارند.

این یک امتیاز برای افرادی با امتیازهای کمتر است. همچنین داوطلبان بیشتری شانس دریافت اطلاعیه در سیستم را دارند. درصورتی‌که یک یا چند مورد از موارد زیر را داشته باشید شانس شما برای بالابردن CRS افزایش پیدا می‌کند:

 • داشتن یک خویشاوند که اقامت دائم آلبرتا را داشته باشد و یا شهروند این استان باشد.
 • داشتن پیشنهاد کار و یا تجربه کاری در آلبرتا
 • داشتن مدرک تحصیلی از هر یک از مدارس بعد از دوره دبیرستان از کشور کانادا

درصورتی‌که در سیستم اکسپرس اینتری شما برای مهاجرت به استان نامزد شوید، این می‌تواند CRS شما را تا عدد 600 افزایش داده و همین امر شانس شما را برای پذیرش بیشتر کند.

مواردی که شانس شما برای بالابردن CRS افزایش میدهد

استان نوا اسکوشیا

اجازه دهید علت اینکه نوا اسکوشیا را به‌عنوان راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت معرفی می‌کنیم، به شما توضیح دهیم. نوا اسکوشیا یک تفاوت عمده با استان‌های دیگر از جهت دریافت اقامت دارد. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی و در معرفی استان‌های قبلی ذکر کردیم برای آنها باید از سوی یک کارفرما درخواست کار داشته باشد یا شغل خود و مهارت شغلی را در سیستم امتیازدهی و سیستم اکسپرس اینتری ثبت کنید.

برای اقامت و مهاجرت به نوا اسکوشیا نیازی نیست که هیچ درخواست کاری را در سیستم نشان دهید. این استان نامزدها را به شکلی مستقیم و از طریق اولویت‌های بازار کار خود معرفی می‌کند. همچنین کارفرمایان در این استان تمایل زیادی به استخدام کارگران مهاجر دارند و پیشنهادهای خوبی به کارگران مهاجر ارائه می‌کنند.

مشاغل موردنیاز کشور کانادا

در پایان سال ۲۰۲۱ میلادی نرخ فرصت‌های شغلی در این کشور به بالاترین حد خود رسید. اگرچه مشاغل مختلف در این کشور موردنیاز هستند اما برخی از مشاغل طی چند سال اخیر نرخ رشد بیشتری داشته‌اند و به دنبال آن تقاضای بازار کار برای این مشاغل بیشتر بوده است.

اگر قصد دارید که به کانادا مهاجرت کنید، پس از بررسی و انتخاب راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت به مشاغل موردنیاز استان نیز نگاهی بیندازید. در زیر به‌طورکلی برخی از عمده‌ترین مشاغل موردنیاز کشور کانادا را که توسط مرکز روابط صنعتی و منابع انسانی دانشگاه تورنتو بررسی شده‌اند برای شما آورده‌ایم.

۱. متخصصان آی‌تی و پشتیبان فناوری اطلاعات

متخصصان آی‌تی و پشتیبان به تمام کسانی که در یک سازمان یا اداره و یا منزل از یک رایانه استفاده می‌کنند راهنمایی و کمک می‌دهند. در دو سال اخیر و باتوجه‌به افزایش کارمندان دورکار در خانه، نیاز به این تخصص افزایش‌یافته است و پیش‌بینی می‌شود که این تخصص با پایان همه‌گیری نیز همچنان در صدر لیست تقاضا خواهد بود.

متوسط حقوق سالانه: ۴۹۵۲۵ دلار در سال

۲. معاونان اداری

برای سازماندهی کارکنان و حجم کاری آن‌ها مدیران مؤسسات و شرکت‌ها به دستیارانی نیاز دارند. دستیاران اداری یا همان معاونان کسانی هستند که این مسئولیت را بر عهده دارند. در دوران همه‌گیری نیز نیاز به این معاونان برای هماهنگی جلسات و توزیع کار کارکنانی که در منزل کار می‌کردند بیشتر احساس شد. اما این به معنای آن نیست که پس از همه‌گیری نیاز به این معاونان از بین خواهد رفت.

متوسط حقوق سالانه: ۵۵۰۵۴ دلار در سال

۳. متخصصان امنیت سایبری

متخصصان امنیت سایبری از اطلاعات شبکه‌های رایانه‌ای و اینترنتی، سرورهای ابری، دستگاه‌های تلفن همراه و نرم‌افزارهای پرداخت حفاظت می‌کنند. آن‌ها تجزیه‌وتحلیل می‌کنند که ممکن است خطرات از کجا بروز و نفوذ کند. مهم‌ترین کار متخصصان سایبری ایجادکردن استراتژی‌هایی برای جلوگیری از نقض داده‌ها است.

باتوجه‌به گسترش روزافزون استفاده از شبکه‌های اینترنتی و درگاه‌های پرداخت آنلاین نیاز به این متخصصان روزبه‌روز بیشتر می‌شود. حفاظت از اطلاعات افراد و جلوگیری از به سرقت رفتن رمزها و اطلاعات شخصی افراد وظیفه مهمی است که متخصصان امنیت سایبری بر عهده دارند.

متوسط حقوق سالانه: ۸۷۷۲۸ دلار در سال

۴. توسعه‌دهندگان وب

باتوجه‌به این که روزبه‌روز بر میزان خریدهای آنلاین افزوده می‌شود و همچنین باتوجه‌به حضور پررنگ‌تر اینترنت و فضاهای اینترنتی برای کسب اطلاعات مختلف نیاز به توسعه‌دهندگان وب نیز بیشتر از قبل شده است. توسعه‌دهندگان وب کسانی هستند که وب‌سایت‌های شما را بهینه می‌کنند و به کسب‌وکار شما کمک می‌کنند تا در میان دنیای آنلاین و فضای اینترنت حرفی برای گفتن داشته باشد و به‌خوبی دیده شود. همچنین به مصرف‌کنندگان نیز کمک می‌کنند که بهترین وب‌سایت‌ها را برای خرید و آموزش و هرآنچه که بدان نیاز دارند از فضای وسیع اینترنت پیدا کنند.

میانگین درآمد سالانه: ۶۷۴۳۲ دلار در سال

مهاجرت فرزندان به کانادا

مهاجرت به کانادا ، شرایط و هزینه ها

با توجه به امکانات رفاهی و اجتماعی موجود در کشورهای توسعه یافته، امروزه بسیاری از ساکنین سایر کشورها راه های مهاجرت و گرفتن اقامت کشورهای پیشرفته از جمله کشور کانادا را بررسی می کنند. این افراد از ملت های مختلف که شامل ایرانیان هم می شود، برای فراهم کردن آینده ای بهتر برای خود، خانواده و فرزندانشان در جستجوی مقصدی قابل اطمینان هستند. اگر شما هم به فکر مهاجرت به کانادا هستید با این مقاله همراه باشید.

جمع بندی

کانادا کشوری وسیع و مهاجرپذیر است که سالیان سال است مقصد اصلی بسیاری از مهاجران در دنیا است. باتوجه‌به اینکه فرصت‌های شغلی در این کشور از تعداد جمعیت جویای کار در آن بسیار بیشتر است، این کشور از مهاجران و متخصصان کشورهای دیگر به‌خوبی استقبال می‌کند.

یکی از بهترین راه‌ها برای آغاز مسیر مهاجرت به کانادا ثبت‌نام و ساخت پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری است. پس از ثبت‌نام می‌توانید با قبول درخواست خود راحت ترین استان کانادا برای مهاجرت را انتخاب کرده و مسیر مهاجرت را به‌سادگی طی کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای مهاجرت به راحترین استانهای کانادا از چه برنامه ای میشود استفاده کرد؟
از طریق سه برنامه فدرال کارگران ماهر، تجربه و تجارت ماهر فدرال میتوان برای مهاجرت استفاده کرد.
راحت ترین استان برای مهاجرت به کانادا کدام استان کاناداست؟
استان نوااسکوشیا از بقیه استان های کانادا برای مهاجرت راحت تر است و این به این دلیل میباشد که برخلاف بقیه استان های کانادا ک باید از سوی کارفرما دعوتنامه برای مهاجرت دریافت کنید در این استان چنین نیست این استان نامزد ها را مستقیم با توجه به اولویت های خود معرفی میکند.
چگونه میتوانیم از طریق برنامه اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا اقدام کنیم؟
برای ورود به این سیستم میبایست شما امتیازاتی را که این سیستم میخواهد داشته باشید مانند تحصیلات و زبان و…
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای