معرفی جامع استان کبک کانادا؛ شرایط زندگی در کبک کانادا

معرفی جامع استان کبک کانادا؛ شرایط زندگی در کبک کانادا

استان کبک کانادا یکی از ۱۳ استان این کشور است. کبک از سمت غرب با استان انتاریو و و از شرق با استان نیوفاندلند و لابرادور هم مرز می باشد. درباره استان کبک بهتر است بدانیم که، دومین استان پر جمعیت کانادا بعد از استان انتاریو می باشد و تنها استانی ست که زبان فرانسه زبان اول مردم است. بیشتر ساکنین این استان در اطراف رودخانه سنت لارنس، بین مونترال و کبک زندگی می کنند. انگلیسی زبانان و مراکز آموزشی به زبان انگلیسی بیشتر در قسمت های غربی این استان واقع شدند اما در مناطق مرکزی هم انگلیسی زبانان سکونت دارند و مردم توانایی صحبت به زبان انگلیسی را دارند. در ادامه به معرفی استان کبک کانادا پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آب و هوای استان کبک کانادا

مناطق جنوبی این استان که بیشتر جمعیت در همین مناطق سکونت دارند، آب و هوای معتدل دارد و و هر ۴ فصل سال را به خود می بیند. شهرهای ساحلی از هوای معتدل و دلپذیر اقیانوسی بهره می برند. هر چه به مناطق شمالی این استان نزدیک می شویم هوا رو به سردی می رود. همچنین تراکم جمعیت در مناطق شمالی کمتر است.

جمعیت استان کبک کانادا

با داشتن جمعیتی حدود ۸.۸ میلیون نفر کبک بعد از استان مونترال پرجمعیت ترین استان کانادا است. مرکز استان این استان شهر کبک یا کبک سیتی است. کبک سیتی پر جمعیت ترین شهر استان کبک است که طبق آمار ۱۲ درصد جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند و این رقم رو به افزایش می باشد. بیشتر جمعیت در قسمت های جنوبی کبک ساکن هستند با این حال تراکم جمعیت بسیار کم است یعنی یه چیزی در حدود ۴.۹ نفر در هر کیلومتر. فقط ۲۰ درصد از جمعیت کبک در مناطق شمالی سکونت دارند.

اقتصاد استان کبک کانادا

اقتصاد کبک صنعتی و بسیار متنوع می باشد. کبک سی و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد. قسمت ساخت و تولید محصولات متنوعی مانند نرم افزار، هلیکوپتر، دیسک فشرده، تصفیه کننده هوا و … برای صادرات تولید میکند. ایالت کبک از نظر داشتن منابع طبیعی نیز بسیار غنی است و بیش از یک سوم لوله و کاغذ کانادا تولید می کند.

کبک به تازگی از یک دوره رکود اقتصادی و دوره ای که آمار بیکاری در آن رو به افزایش بود بیرون آمده و طبق آمار نرخ بیکاری به پایین ترین حد ممکن یعنی ۴.۴ درصد رسیده است.

شرایط زندگی در استان کبک کانادا

میانگین درآمد در کبک حدود ۶۳,۱۵۴ دلار می باشد که این آمار بسیار نزدیک به میانگین کل کشور کانادا است. استاندارد زندگی در این استان بسیار بالا و هزینه های زندگی نسبت به میانگین کانادا پایین است. هزینه مسکن در کبک نسبت به دیگر شهرهای کانادا با وجود داشتن جمعیت زیاد پایین می باشد.

شرایط تحصیل در استان کبک کانادا

ارزانترین و وسیع ترین سیستم آموزی در آمریکای شمالی در استان کبک یافت می شود. بر اساس قانون تمام افراد زیر ۲۰ سال باید تحصیلات دبیرستان خود را رایگان و بدون پرداخت هزینه به اتمام برسانند. کبک دارای مدارس در مقاطع دبستان و دبیرستان می باشد که به ۲ زبان فرانسه و انگلیسی دروس خود را ارائه می دهند.

سیستم دانشگاهی در کبک شامل موسساتی است که  تحصیلات را به هر ۲ زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می دهند. مونترال دارای ۴ دانشگاه بزرگ است و به همین دلیل نسبت به دیگر شهر های مشابه در آمریکای شمالی دانشجویان بیشتری را دارد. دانشگاه مک گیل و مونترال در این شهر قرار دارند همچنین میانگین شهریه پرداختی دانشجویان از میانگین دیگر مناطق کانادا کمتر می باشد.

شهرهای اصلی استان کبک کانادا

شهر مونترال

مونترال دومین شهر بزرگ کاناداست و سالیانه مهاجران زیادی را می پذیرد. مونترال حدود ۴.۳ میلیون نفر جمعیت دارد که حدود نیمی از جمعیت استان کبک می باشد. ۳۰ درصد جمعیت مونترال را مهاجرین تشکیل می دهند. مونترال پایتخت اقتصادی کبک است و شرکت های اصلی و بین المللی کانادا در این شهر واقع شده اند.

شهر کبک سیتی

این شهر مرکز استان کبک است و ۷۳۷ هزار نفر جمعیت دارد. بسیاری از افرادی که در کبک سیتی کار می کنند برای زندگی حومه شهر را انتخاب می کنند، اینطوری هم از شلوغی شهر دور می شوند هم هزینه های زندگی را به طرز قابل ملاحظه ای پایین می آورند. صنعت گردشگری از صنایع مهم و پر درآمد این شهر است.

دانشگاه های مهم کبک

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال در سال 1878 در شهر مونترال تاسیس شده و در حال حاضر بیش از 64 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند که حدود 7 هزار نفر آن را دانشجوی بین المللی تشکیل می دهد. مدرسه آموزش عالی تجارت مونترال یا HEC و مدرسه پلی تکنیک وابسته به دانشگاه مونترال می باشند.

دانشگاه کبک

این دانشگاه در سال ۱۹۶۹ در شهر مونترال تاسیس شد و مرکز عمومی زبان فرانسه است که در محله لاتین ها واقع شده است. این دانشگاه دارای ۶ دانشکده در زمینه های ارتباطات، علوم انسانی، حقوق، هنر، علوم سیاسی، و زبان، و یک مدرسه برای رشته مدیریت دارد. دانشگاه کبک در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجو دارد که ۲۷۰۰ نفر آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانشگاه پلی تکنیک مونترال

یکی از مهم ترین دانشگاه های کانادا در زمینه آموزش و تحقیقات مهندسی دانشگاه پلی تکنیک مونترال می باشد. هر ساله ۷۵۰۰ دانشجو در ۱۶ رشته مهندسی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می شوند. این دانشگاه همواره از دانشجویان خارجی استقبال می کند و حدود ۱۵۰۰ دانشجوی بین المللی دارد.

راه‌های مهاجرت به کانادا

راه‌های مهاجرت به کانادا

کشور کانادا از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا است و سالانه افراد زیادی به آن مهاجرت می‌کنند و علت این استقبال، مزایای زیادی است که با زندگی در این کشور بدست می‌آید.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله درباره استان کبک اشاره شد، استان کبک کانادا دومین استان پرجمعیت کانادا میباشد. و البته تنها استان کانادا است که مردم این استان زبان اولشان فرانسوی میباشد.ما در این مقاله  به معرفی استان کبک کانادا در رابطه با آب و هوا، اقتصاد، جمعیت و شرایط زندگی و تحصیل صحبت کردیم. شهرهای اصلی کانادارا به اختصار توضیح دادیم و البته دانشگاه های مهم آن را نیز تا حدودی شرح دادیم.اگر شما قصد مهاجرت به کانادا را دارید میتوانید استان کبک کانادا را نیز مورد بررسی قرار دهید. و همچنین برای دریافت اطلاعات و راهنمایی بیشتر و بهتر نیز میتوان با پر کردن فرم مشاوره موسسه هرمس اپلای از کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
دانشگاه های مهم در زمینه مهندسی کدام دانشگاه های کانادا هستند؟
دانشگاه پلی تکنیک مونترال از جمله مهم ترین دانشگاه های کانادا است که برای آموزش و تحقیقات مهندسی مناسب است.
آیا زبان رسمی استان کبک کانادا هم مانند کشور کانادا است؟
خیر، استان کبک کانادا تنها استانی است در کانادا که زبان اول مردم آن فرانسوی است اما مردم توانایی صحبت به زبان انگلیسی را نیز دارند.
درآمد در استان کبک چقدر است؟
میانگین درآمد در کبک حدود ۶۳,۱۵۴ دلار می باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرهناز شارودی
2 سال قبل

من فقط با این شرایط که در شهر کبک بتونم مستقر بشم قصد مهاجرت و ادامه تحصیل دارم. آیا راهی وجود داره که برای یکی از دانشگاه این شهر از کانادا بتونیم اپلای بگیریم؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  فرهناز شارودی
2 سال قبل

اگر تسلط کافی به زبان فرانسه داشته باشید شرایط براتون خیلی مساعد میشه . برای بررسی دقیق شرایطتون پیشنهاد میکنم با کارشناسانمون در تماس باشید و از مشاوره رایگانمون استفاد کنید

کادر هرمس اپلای