بهترین شهرهای کانادا

بهترین شهرهای کانادا

در این مقاله به معرفی بهترین شهرهای کانادا پرداخته ایم. اگر شما هم به فکر مهاجرت به کانادا هستید، حتما این مقاله را بخوانید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

لیست بهترین شهرهای کانادا

شهر تورنتو

شهر تورنتو مرکز استان اونتاریو و پر جمعیت ترین شهر کانادا می باشد. جمعیت این شهر هم اکنون نزدیک به 7 میلیون نفر است اما مساحت آن ۶۳۰ کیلومتر مربع می باشد. تورنتو یکی از شهر های بزرگ چند ملیتی کانادا می باشد. این شهر یکی از ده شهر قدرتمند جهان بر اساس قدرت اقتصاد است  زیرا تولید ناخالص داخلی این شهر ۲۷۳ میلیارد دلار می باشد.

جدا از قدرت اقتصادی و امکانات و شرایط رفاهی این کشور مناطق دیدنی تورنتو باعث شده سالیانه گردشگران زیادی از این شهر بازدید کنند. از لحاظ آب و هوا نیز این شهر سرد می باشد و میانگین دمای آن در تابستان و بهار بین ۱۰ تا ۱۲ درجه می باشد.

شهر اتاوا

اتاوا در زبان های مختلف ممکن است تلفظ های گوناگونی داشته باشد از جمله این تلفظ ها می توان به آ-دو-وا و آ- تو-وا اشاره نمود. اتاوا شهری است با جمعیتی نزدیک به 1 میلیون نفر و البته اگر جمعیت حومه را به آن اضافه نمایید به 1,01 میلیون نفر نیز خواهد رسید. اتاوا یکی از بهترین شهرهای کانادا از نظر سرسبز بودن به شمار می رود.

اتاوا از نظر فرصت های شغلی شرایط بسیار مناسبی داشته و اغلب افراد این شهر به زبان انگلیسی مسلط بوده، بدین ترتیب برای مهاجرت می تواند گزینه ای بسیار مناسب به شمار برود.

شهر ونکوور

شهر ونکوور در سواحل غربی کشور کانادا و پرجمعیت‌ترین شهر ایالت بریتیش کلمبیا است. جمعیت مرکز شهر بالغ بر 2.71 میلیون نفر بوده و یکی از متنوع‌ترین شهرها از نظر تنوع نژادی و زبانی در آمریکای شمالی است.

این شهر به عنوان یکی از پنج شهر برتر جهان از نظر قابلیت سکونت و سطح زندگی شناخته شده است. همچنین این شهر میزبان مسابقات ورزشی و کنفرانس‌های بین‌المللی زیادی مثل بازی‌های المپیک و پارالمپیک زمستانی 2010 و جام جهانی فوتبال بانوان 2015 و همچنین کنفرانس TED است که در سال 2014 بعد از سه دهه، این کنفرانس این شهر را به عنوان خانه خود، پس از ایالت کالیفرنیا تعیین کرد.

شهر مونترال

شهر مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا بعد از تورنتو و بزرگترین شهر و مرکز استان کبک است. این شهر بر روی جزیره‌ای در رودخانه سِینت لاورنس قرار گرفته است و دارای جمعیتی بالغ بر 4.36 میلیون نفر است.

زبان رسمی این شهر و بیش از ۵۰ درصد جمعیت آن فرانسه است. زبان انگلیسی زبان حدود ۲۲ درصد مردم بوده و بقیه جمعیت این شهر به سایر زبان‌ها صحبت می‌کنند. آب و هوای این شهر در تابستان نسبتا معتدل و مرطوب بوده و دمای این شهر گاهی به بالای ۳۰ درجه می‌رسد و در زمستان نیز بسیار سرد و برفی و با بادهای شدید است. در ژانویه (دی ماه) میانگین دمای این شهر به منفی ۱۰ درجه می‌رسد.

شهر ادمونتون

مرکز ایالت آلبرتا در کانادا و واقع در شمال رودخانه ساسکاچوان است و بخش عمده پردیس‌های دانشگاه معتبر و معروف آلبرتا در این شهر قرار دارد. این شهر دارای جمعیتی بالغ بر 1,54 میلیون نفر است و با تلفیق نژادی متنوع، اکثریت جمعیت آن دارای نژاد اروپایی مخصوصا انگلیسی و اسکاتلندی می‌باشند.

سایر نژادهای اروپایی مانند آلمانی، فرانسوی و لهستانی و اوکراینی و همچنین تلفیقی از نژادهای خاورمیانه‌ای و آسیای شرقی، جمعیت این شهر را تشکیل داده است. این شهر یکی از بیشترین تنوع‌های مذهبی و دینی را علی‌رغم جمعیت ۶۰ درصدی مسیحیان دارا است و مسجد معروف النور در کانادا در این شهر قرار دارد.

شهر گاتینو

گاتینو یکی از شهر های استان کبک به شمار می رود دارای جمعیتی حدود 292,255 نفر می باشد. در شهرهای گاتینو و اتاوا بیش از ۴۰۰۰۰ هزار مهاجر وجود دارد. گاتینو از نظر جغرافیایی بسیار نزدیک به اتاوا می باشد. بدین ترتیب برخی از افرادی که در گاتینو زندگی می کنند، محل کارشان در اتاوا می باشد.

با توجه به زبان فرانسوی حاکم در استان کبک، گاتینو نیز شامل این موضوع شده و اغلب افراد در این شهر به زبان فرانسوی صحبت می نمایند. هزینه های درمان برای کودکان در گاتینو بسیار کم می باشد. بدین ترتیب برای افرادی که فرزند کوچک داشته می تواند محلی بسیار مناسب باشد.

شهر واترلو

واترلو را می توان یکی از شهر های جنوبی استان انتاریو به شمار برد. جمعیت شهر واترلو نزدیک به 114,335 نفر بوده، که این موضوع نشان می دهد که شهری نسبتا کوچک می باشد. استاندارد زندگی در واترلو بسیار بالا می باشد. وجود دانشگاه های بسیار معتبر در شهر واترلو باعث شده تا محلی مناسب برای تحصیل به شمار برود. زندگی در واترلو می تواند ترکیبی از زندگی روستایی و شهری باشد. حدود ۲۵ درصد از جمعیتی که در شهر واترلو زندگی می کنند، مهاجر می باشند.

شهر بروسار

بروسار را می توان از جمله شهرهای کانادا به شمار آورد که نسبتا کوچک اما رفاه بسیار بالایی دارند. بروسار یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی بوده، زیرا مشاغل با درآمد بالا در این شهر بسیار زیاد بوده و از طرفی خانه ها در این شهر قیمت بسیار مناسبی داشته و با توجه به نرخ بیکاری بسیار کم، اغلب افراد در شهر بروسار در رفاه کامل زندگی می کنند. جمعیت بروسار بیش از ۷۰ هزار نفر بوده و مساحت آن نیز به طور تقریبی بیش از ۴۴ کیلومتر می باشد.

شهر دلتا از شهرهای کانادا در استان بیریتیش کلمبیا

دلتا یکی از بهترین شهرهای کانادا به شمار رفته و در استان بیریتیش کلمبیا واقع شده است. دلتا را می توان به عنوان بخشی از ونکوور دانست. دلتا از سمت شمال به رودخانه فریزر و از جنوب نیز با واشنگتن ایالات متحده هم مرز می باشد. جمعیت دلتا بالغ بر ۱۰۰۰۰۰ نفر بوده و بیش از ۲۰ درصد از این جمعیت افرادی بوده که مهاجر می باشند. دلتا از نظر میزان درآمد و همچنین مناطق تفریحی و گردشگری یکی از بهترین شهرهای کانادا به شمار می رود.

شهر سانیچ

سانیچ یکی از شهرهای استان بیریتیش کلمبیا به شمار می رود. سانیچ را می توان یکی از بهترین بخش های ونکوور دانست. رصد خانه اختر فیزیک دامینییِن و همچنین دانشگاه ویکتوریا در شهر سانیچ واقع شده اند. در شهر سانیچ پیست های بسیار مناسبی برای دوچرخه سواری وجود داشته تا شهروندان به راحتی در سطح شهر با دوچرخه تردد نمایند. کل استان بیریتیش کلمبیا و به خصوص شهر سانیچ را می توان از زیباترین مناطق کلمبیا محسوب کرد. اگر چه هزینه ها نسبتا بالا بوده، اما سانیچ مانند بهشتی بر روی زمین می باشد.

شهر برلینگتون

برلینگتون از شهر های استان انتاریو به شمار می رود که در غرب دریاچه انتاریو واقع شده است. جمعیت برلینگتون بالغ بر 198,557 نفر می باشد. فاصله این شهر تا تورنتو کمتر از یک ساعت می باشد. حدود ۳۰ درصد از جمعیت موجود در برلینگتون را مهاجران تشکیل می دهند. برلینگتون با داشتن پارک های بسیار زیاد و سطح رفاه بسیار مناسب، می تواند منطقه ای بسیار مناسب برای مهاجرت از کشور های مختلف به کانادا محسوب شود. بدین ترتیب بسیاری از افراد مقصد خود برای مهاجرت، برلینگتون را انتخاب می نمایند.

شرایط زندگی در کانادا

شرایط زندگی در کانادا

کانادا در سال های اخیر یکی از بزرگترین مقاصد مهاجران از سراسر دنیا برای زندگی است. شرایط زندگی در کانادا به گونه ای است که با انتخاب درست و داشتن کار مناسب، نسبت به کشور های اروپایی شما می توانید بسیار راحت تر باشید

سخن آخر

برای مهاجرت به کانادا در ابتدا باید یکی از شهرهای آن را بعنوان مقصد انتخاب کنید تا بتوانید برای مهاجرت به آنجا اقدام کنید.کانادا دارای شهرهای متعددی است که ما در این مقاله لیست بهترین های آن را در اختیارتان قرار دادیم و توضیحاتی درباره آنها عرض کردیم.اکنون اگر شما میخواهید اطلاعات بیشتری درباره ی بهترین شهرهای کانادا کسب کنید میتوانید با پرکردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
شهری که از نظر موقعیت اقتصادی مناسب باشد کدامیک از شهرهای کانادا است؟
شهر تورنتو یکی از ده شهر قدرتمند جهان از نظر قدرت اقتصادی میباشد.
زبان مردم در کشور کانادا چه زبانی است؟
در کشور کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی مورد استفاده است اما بطور کلی در اغلب شهرهای کانادا بیشتر به زبان فرانسوی صحبت میکنند.
چرا مهاجرت به کانادا حائز اهمیت است؟
کانادا به دلیل موقعیت مکانی مناسب و موقعیت اقتصادی بسیار خوب و همچنین مراکز علمی و آموزشی خوبی که دارد بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای