ونکوور کانادا

ونکوور کانادا

ونکوو‌ر کا‌نادا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. کانادا به‌عنوان یک کشور صنعتی، پیشرفته و پیشتاز، شرایط مناسبی را برای مهاجران به وجود آورده است. ونکوور کانادا یکی از شهرهای مهم این کشور به‌شمار می‌رود که با بهترین امکانات رفاهی، پزشکی و درمانی، دانشگاه‌ها و مدارس عالی پیشرفته، سیستم هوشمند حمل‌ونقل، شهرسازی اصولی و معماری مدرن و … یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی برای سفر به کانادا است. در این مطلب با ونکوو‌ر کا‌نادا و مزایای زندگی در آن بیشتر آشنا می‌شویم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

موقعیت جغرافیایی شهر ونکوور

ونکوور از شهرهای بندری غربی کانادا و در جنوب غربی منطقه لوئر مین لند (Lower Mainland) بریتیش کلمبیا، بین کوهستان‌های رانگ و اقیانوس آرام قرار گرفته است. این شهر بندری در 50 کیلومتری شمال مرز ایالات متحده آمریکا و 230 کیلومتری شهر سیاتل این کشور قرار داد. فاصله این دو شهر با ماشین حدود 3 الی 4 ساعت است.

ونکوور کانادا یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی و بهترین شهر برای زندگی در جهان به‌شمار می‌رود. موقعیت جغرافیایی مناسب این شهر در نزدیکی اقیانوس آرام و سواحل زیبا و مناظر شگفت‌انگیز آن، این شهر را به مقصدی مناسب برای عاشقان طبیعت تبدیل می‌کنند. اماکن هنری، ورزشی، تفریحی، مراکز تجاری، رستوران‌ها، بانک‌ها و … از این شهر یک مرکز پیشرفته و صنعتی برای تجارت می‌سازد و کیفیت زندگی در آن با ارائه امکانات رفاهی، بهترین گزینه برای مهاجرت است.

موقعیت جغرافیایی شهر ونکوور

آب‌ و هوای ونکوور؛ شهری با باران‌ های مداوم

ونکوور کانادا شهری است که آب‌وهوای متنوع آن، امکان زندگی برای طیف مختلفی از افراد را فراهم می‌کند. گرم‌ترین ماه سال در این شهر آگوست و سردترین ماه، ژانویه است. تابستان‌های این شهر، تابستان‌هایی گرم و خشک هستند؛ اما بیشتر روزهای سال در این شهر پائیزی و بارانی است. بهترین ماه از نظر معتدل بودن آب‌وهوا در ونکوور، جولای است که با توجه به درجه آب متعادلش، امکان مناسبی را برای شنا فراهم می‌کند.

چرا زندگی در ونکوور فوق‌ العاده است؟

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های مورد نیاز برای زندگی در هر شهری نظافت و تمیزی آن است. قرارگرفتن در محیطی تمیز و مملو از امکانات رفاهی، ونکوور کانادا را به شهری مناسب برای سکونت مهاجران تبدیل می‌کند. دیگر مزیت زندگی در این شهر، به‌رسمیت‌شناختن زبان انگلیسی است. برای زندگی در ونکوور نیازی به یادگیری زبان فرانسوی نیست. ونکوور از نظر استانداردهای زندگی یکی از شهرهای برتر دنیا به‌شمار می‌رود و به دلیل جمعیت و ازدحام کم، انتخابی مناسب برای زندگی در محیطی آرام است.

چرا زندگی در ونکوور فوق‌ العاده است؟

فرهنگ ونکوور متنوع و غنی است

ونکوور کانادا یکی از متنوع‌ترین شهرهای این کشور در زمینه فرهنگ، نژاد، قومیت و … است. مردم مختلفی از کشورهای انگلیس، اسکاتلند، ایرلند، آلمان و … در این شهر سکونت دارند. مهاجران زیادی از کشورهای مختلف در طی 30 سال گذشته به این شهر وارد شده‌اند و تنوع فرهنگی این شهر را افزایش داده‌اند.

عدم تمایز بین مردم این شهر و آزادی برابری و جنسیتی در آن، ونکوور کانادا را به شهری دموکرات تبدیل می‌کند که برای آزادی بیان و عقیده، احترام ویژه‌ای قائل است.

اقتصاد پویای ونکوور؛ عاملی مهم در انتخاب این شهر برای زندگی

اتصال ونکوور به اقیانوس آرام و وجود بنادر وسیع، پررونق و تجاری، این شهر را به یکی از مراکز مهم در عرصه تجارت دریایی تبدیل کرده است. برخورداری از سیستم ریلی پیشرفته و راه‌سازی ریلی، باعث افزایش صادرات کانادا به سایر کشورها از طریق این سیستم حمل‌ونقل پیشرفته شده است.

کوهستانی و سرسبز بودن ونکوور کانادا باعث افزایش تولید محصولات چوبی این کشور شده و روزانه حجم زیادی از کالاهای چوبی از بندر ونکوور به سایر نقاط دنیا ارسال می‌شوند. همچنین برخی شرکت‌های بزرگ دنیا مانند نوکیا در این شهر فعالیت دارند و بسیاری از متخصصین در رشته‌های مختلف در این شهر سکونت دارند. در ادامه به برخی هزینه‌های رایج در این شهر مهم کانادا می‌پردازیم.

متوسط هزینه زندگی در ونکوور چقدر است؟

ونکوور با توجه به امکانات پیشرفته و متعدد خود در زمینه‌های مختلف رفاهی، درمانی، آموزشی و تجاری تقریبا در کنار تورنتو از شهرهای گران کانادا به‌شمار می‌روند. متوسط حقوق در این شهر 75 هزار دلار در سال و هزینه زندگی ماهانه برای یک نفر نزدیک 1200 دلار در ماه است. متوسط هزینه زندگی در ونکوور، شامل هزینه اجاره ماهانه، هزینه حمل‌ونقل، قیمت مواد غذایی، هزینه آب و برق، بهداشت و درمان، تحصیل و … می‌شود.

متوسط هزینه زندگی در ونکوور چقدر است؟

قیمت مسکن در ونکوور

هزینه اجاره آپارتمان در ونکوور کانادا متغیر و متناسب با محله و منطقه و همچنین امکانات آپارتمان متفاوت است. بااین‌حال متوسط اجاره یک آپارتمان معمولی در این شهر در محدوده 1900 تا 2000 دلار در ماه است. برخی از قیمت‌های اجاره مسکن در این شهر عبارتند از:

 • آپارتمان 1 خوابه 3500 دلار در مرکز شهر و 1900 دلار در خارج از مرکز
 • آپارتمان 2 خوابه 4800 دلار در مرکز شهر و 3200 دلار در خارج از مرکز
 • آپارتمان 3 خوابه 5650 دلار در مرکز شهر و 4800 دلار در خارج از مرکز

هزینه تحصیل در ونکوور چقدر است؟

تحصیل در مدارس دولتی ونکوور کیفیت بسیار بالایی دارد و برای بهره‌مندی از کیفیت آموزشی نیازی به ثبت‌نام در مراکز خصوصی این شهر نیست. اکثر مدارس این شهر سرفصل‌های آموزشی یکسانی داشته و سیستم آموزشی در مدارس این شهر از عملکرد تحصیلی بالایی دارند. برای تحصیل در مدارس خصوصی ونکوور باید بین 1320 تا 4550 دلار کانادا هزینه کرد.

در ونکوور تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرید

هزینه بهداشت و درمان در ونکوور کانادا به طور عمومی توسط طرح خدمات پزشکی (MSP) پرداخت می‌شود. با کارکردن در مراکز ونکوور فرد و افراد تحت پوشش بیمه شده و حق بیمه آن‌ها از دستمزدشان کاسته می‌شود. این امر در صورت داشتن اجاره اقامت واجد شرایط امکان‌پذیر است؛ در غیر این صورت باید بیمه درمانی خصوصی داشته باشید.

پیداکردن کار در ونکوور آسان است

اقتصاد قوی ونکوور کانادا به‌عنوان یک شهر تجاری که روزانه حجم بالایی از تولیدات و صادرات را تجربه می‌کند، باعث شده است که پیداکردن کار برای متقاضیان راحت باشد. با مدرک دانشگاهی و تخصص معتبر به‌راحتی می‌توان در این شهر شغل پیدا کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد.

ایجاد ارتباط با مسئولان استخدام شرکت‌ها از طریق ارسال رزومه برای آن‌ها و استفاده از سایت‌های کاریابی معتبر نقش به سزایی در پیداکردن شغل مناسب برای مهاجران دارد. برای پیداکردن شغل مناسب باید حتما در ونکوور حاضر باشید تا بتوانید توانایی‌های خود را به کارفرما ثابت کنید. پیداکردن شغل مناسب در صورت عدم حضور در این شهر، بسیار کار پیچید‌ه‌ای است.

 

شرایط تحصیل در ونکوور

یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای مهاجران، ونکوور است. این شهر با دارابودن معتبرترین و مجهزترین دانشگاه‌های دنیا، رنکینگ بالایی در ارائه علم دارد. دانشجویان زیادی از سراسر دنیا در دانشگاه‌های ونکوور تحصیل می‌کنند و با کسب مدرک معتبر به بازار کار خوب کانادا به‌عنوان کشوری صنعتی وارد می‌شوند.

دانشگاه‌های معتبر ونکوور کانادا عبارتند از:

 • بریتیش کلمبیا (British Columbia)
 • کالج لانگارا (Langara College)
 • کالج کلمبیا (Columbia College)
 • کالج ونکوور (Vancouver College)
 • دانشگاه جامع ونکوور (Vancouver University)
 • سایمون فریزر (Simon Fraser)
 • دانشگاه کاپیلانو (Capilano University)
 • کالج استنبرگ (Stenberg College)
 • دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن (Kwantlen Polytechnic University)
 • مدرسه فیلم ونکوور (Vancouver Film School)

حقایقی جالب درباره شهر ونکوور

در کنار تمام نکات گفته‌شده درباره ونکوور، این شهر ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که آن را از سایر شهرهای کانادا و حتی جهان متمایز می‌کند. وجود بیش از 40 درصد از جمعیت کل این شهر را مهاجران تشکیل می‌دهند که به‌خوبی نمایانگر مقصد مناسبی برای علاقه‌مندان به مهاجرت است.

برخی از ویژگی‌های خاص ونکوور کانادا عبارتند از:

 • 25 درصد جمعیت این شهر را چینی‌ها تشکیل می‌دهند
 • بندر ونکوور بزرگ‌ترین بندر کانادا و سومین بندر بزرگ آمریکای شمالی از نظر جابه‌جایی و خروج بار از بنادر است
 • این شهر یکی از بهترین مقاصد برای سرمایه‌گذاری در ملک به‌شمار می‌رود
 • وسواس خاصی در خوب غذاخوردن و تناسب ‌اندام در بین ساکنین این شهر وجود دارد
 • تعداد کمی از افراد در این شهر سیگار می‌کشند و استعمال آن در بارها، رستوران‌ها و بیشتر پارک‌های این شهر غیرقانونی است
 • آرامش این شهر نسبت به زندگی در سایر شهرهای بزرگ به‌مراتب بیشتر است
مهاجرت به تورنتو

مهاجرت به تورنتو

تورنتو یکی از شهرهای مهاجرپذیر کشور کانادا است که در ساحل غربی شهر انتاریو قرار دارد و قطب اقتصادی و صنعتی این کشور به شمار می‎آید.

سخن آخر

ونکوور یکی از مقصدهای اصلی مهاجران به کانادا است. طبیعت سرسبز، امکانات رفاهی متنوع، نظام آموزشی پیشرفته و قوانین برابر و در اولویت بودن قانون، سطح باکیفیتی از زندگی را در این شهر ممکن می‌کنند. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با آگاهی کامل از شرایط مهاجرت به کانادا و شهر ونکوورف راهنمای خوبی برای مهاجرت به این شهر است. موسسه ما با بیش از 10 سال سابقه در زمینه مشاوره مهاجرتی و برخورداری از بهترین و مجرب‌ترین وکلا، بهترین مسیر را برای مقصدهای مهاجرتی شما پیش رویتان قرار می‌دهد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از چگونگی مهاجرت به ونکوور، شرایط مهاجرت به کانادا را در سایت ما مطالعه کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
آیا نظام‌پزشکی ونکوور مهاجران را بیمه می‌کند؟
بله هر مهاجر در شهر ونکوور پوشش بیمه سلامت دارد. شما برای بهره‌مندی از این مزیت، باید دو تا سه ما در ونکوور اقامت کنید.
زندگی در تورنتو بهتر است یا ونکوور؟
از نظر شرایط آب‌وهوایی و میزان هزینه، ونکوور گزینه مناسب‌تری برای ایرانیان به‌شمار می‌رود.
ایرانیان بیشتر در چه مناطقی از ونکوور سکونت دارند؟
ایرانی‌ها بیشتر در شمال و غرب ونکوور سکونت دارند. همچنین تعداد ایرانیان در برنابی و ککوییتلام نیز زیاد است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای