جاب آفر استرالیا

جاب آفر استرالیا

کشور استرالیا یکی از بهترین و محبوب‌ترین مقصدهای مهاجرت میان ایرانیان است. به همین خاطر بسیاری از افراد به مهاجرت به استرالیا علاقه دارند. یکی از کم‌هزینه‌ترین و بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور، دریافت جاب آفر استرالیا است. افراد متخصص می‌توانند با دریافت پیشنهاد شغلی در این کشور مشغول به کار شوند و بعد از مدتی اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت کنند. دریافت پیشنهاد شغلی استرالیا نکات بسیار زیادی دارد و به همین خاطر افراد متقاضی جاب آفر این کشور باید با این نکات آشنایی داشته باشند. در این مطلب با شرایط دریافت جاب آفر از شرکت‌های استرالیایی و مدارک مورد نیاز آن آشنا می‌شویم.

یکی از کم‌هزینه‌ترین و بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور، دریافت جاب آفر استرالیا است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

یک پیشنهاد جذاب و خواندنی برای شما دوست عزیز همین الان میتوانید از لینک زیر وارد شوید و یک مقاله درجه یک نیز در رابطه با تحصیل کردن در آمریکا نیز بخوانید . بفرمایید

تحصیل در آمریکا

جاب آفر چیست و چه معنایی دارد؟

جاب آفر (Job Offer) در فارسی به معنای پیشنهاد شغلی است و به پیشنهادی گفته می‌شود که از طرف کارفرما به کارمند داده می‌شود. در واقع شرکت‌های مختلف با بررسی رزومه‌های افراد مختلف، در صورت نیاز برای آن‌ها جاب آفر ارسال می‌کنند و افراد می‌توانند بسته به شرایط مورد نظر خود، پیشنهاد کاری این شرکت‌ها را رد یا قبول کنند. مهم‌ترین لازمه‌ مهاجرت کاری به کشورهای مختلف، دریافت جاب آفر از یک شرکت در این کشورها است.
شما با دریافت جاب آفر می‌توانید ویزای کاری این کشورها را دریافت کنید و سپس به آن‌ها مهاجرت کنید. بعد از مدتی امکان تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم نیز وجود دارد. باید اشاره داشت که این امر به قوانین مهاجرتی کشور مقصد بستگی دارد و شرایط و قوانین آن برای کشورهای مختلف، متفاوت است.

جاب آفر استرالیا و شرایط دریافت آن

استرالیا یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و صنعتی است که ساکنین آن سطح درآمد بسیار بالایی دارند و در رفاه مناسبی زندگی می‌کنند. از طرف دیگر شرکت‌های استرالیایی در مسیر پیشرفت و توسعه هستند و به متخصصان و افراد ماهر کشورهای دیگر نیاز دارند. به همین خاطر افراد خارجی می‌توانند برای انواع موقعیت‌های شغلی در استرالیا درخواست کار بدهند.

شرکت‌های استرالیایی بعد از بررسی درخواست و رزومه افراد، برای آن‌ها جاب آفر ارسال می‌کنند. افراد نیز می‌توانند بعد از دریافت این پیشنهاد جذاب، به استرالیا مهاجرت کاری کنند. هرساله تعداد بسیار زیادی از مهاجرین ایرانی با این روش کم‌دردسر به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند. شرایط دریافت جاب آفر استرالیا به مولفه‌های بسیار زیادی مانند شرایط بازار کار در استرالیا، رزومه شما و تعداد متقاضیان شغل مورد نظر در استرالیا بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت جاب آفر استرالیا، نبود متقاضی استرالیایی برای شغل مورد نظر است. هرچه تعداد متقاضیان برای شغل مورد نظر شما کم‌تر باشد، شانس دریافت جاب آفر توسط شما بیشتر است.

استرالیا یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و صنعتی است که ساکنین آن سطح درآمد بسیار بالایی دارند

یکی دیگر از معیارهای مهم در دریافت جاب آفر استرالیا، کیفیت رزومه کاری و تخصص شما می‌باشد. چرا که شرکت‌ها به افرادی نیاز دارند که در کار خود بسیار متخصص باشند و بتوانند از نظر رزومه، تخصص و سابقه کار از رقبای استرالیایی خود پیشی بگیرند. توانایی نوشتن و خواندن زبان انگلیسی و مدرک آن نیز در شانس دریافت جاب آفر استرالیا تاثیر بسیار زیادی دارد. 

شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه دریافت جاب آفر استرالیا از خدمات مشاوره مجموعه ما استفاده کنید تا ما با بهترین کارشناسان و مشاوران خود در این زمینه شما را راهنمایی کنیم.

بهترین روش‌های دریافت جاب آفر کشور استرالیا را بشناسید

به‌طور کلی افراد برای دریافت جاب آفر استرالیا سه راه پیش روی خود دارند. هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند و افراد بسته به شرایط و تخصص خود می‌توانند از آن‌ها برای دریافت پیشنهاد شغلی از کشور استرالیا اقدام کنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به اقدام از طریق سایت‌های کاریابی، ایجاد ارتباط با شرکت‌های استرالیایی و به اشتراک گذاشتن رزومه کاری در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. در ادامه با بهترین روش‌های دریافت جاب آفر کشور استرالیا آشنا می‌شویم.

اقدام از طریق سایت‌های کاریابی در استرالیا

اولین روش دریافت پیشنهاد شغلی از کشور استرالیا، روشی بسیار ساده و رایج است که از آن می‌توان برای درخواست پیشنهاد شغلی کشورهای دیگر نیز استفاده کرد. در این روش افراد می‌توانند به سایت‌های کاریابی در این کشور سر بزنند و رزومه خود را برای موقعیت‌های شغلی مرتبط با تخصص خود ارسال کنند. شرکت‌ها بعد از دریافت رزومه شما، آن را بررسی می‌کنند و در صورت مورد تایید بودن آن، برای شما یک جاب آفر ارسال می‌کنند. این روش از نظر هزینه بسیار ایده‌آل است، چرا که شما برای ارسال درخواست کار در این سایت‌ها به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای نیاز ندارید.

اقدام از طریق سایت‌های کاریابی در استرالیا

ایجاد ارتباط با شرکت‌های مختلف استرالیایی

یکی دیگر از بهترین روش‌های دریافت جاب آفر کشور استرالیا، ایجاد ارتباط با شرکت‌های مختلف استرالیایی است. این روش مناسب افرادی می‌باشد که از نظر تخصص و زبان انگلیسی در سطح بالایی قرار دارند. این افراد می‌توانند به‌صورت مستقیم رزومه خود را برای شرکت‌های مطرح استرالیایی ارسال کنند و منتظر دریافت جاب آفر استرالیا باشند. برای این کار کافی است از طریق استخدام‌کنندگان این شرکت‌ها، با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. اگر تخصص شما در سطح بالایی قرار داشته باشد و بتواند نظر مدیران این شرکت‌ها را جلب کند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیشنهاد شغلی مورد نیاز خود را دریافت می‌کنید.


باید اشاره داشت که در این روش تمام مراحل دریافت ویزا و مهاجرت برعهده شخص است و فرد باید به‌تنهایی این مراحل را طی کند. اگر در زمینه دریافت جاب آفر استرالیا به مشاوره نیاز دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای مجموعه ما استفاده کنید تا به بهترین شکل ممکن شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

پروموت کردن رزومه خود در شبکه‌های اجتماعی

بسیاری از شرکت‌های پیشرفته و های‌تک، نیروهای خود را از برخی شبکه‌های اجتماعی تخصصی مانند لینکدین انتخاب می‌کنند. در این شبکه اجتماعی افراد رزومه و عناوین شغلی خود را در صفحه خود به اشتراک می‌گذارند و مسئولین استخدام شرکت‌ها با بررسی رزومه افراد، برای آن‌ها جاب آفر ارسال می‌کنند.
باید اشاره کرد که این روش تنها به افرادی پیشنهاد می‌شود که رزومه بسیار درخشانی دارند و از دریافت جاب آفر استرالیا از طریق این روش مطمئن هستند. چرا که رقابت در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین برای دریافت پیشنهاد کار از کشورهای خارجی به‌خصوص استرالیا بسیار بالا است و شرکت‌های استرالیایی تنها برای افراد نخبه جاب آفر ارسال می‌کنند.

پروموت کردن رزومه خود در شبکه‌های اجتماعی جهت دریافت جاب آفر استرالیا

بهترین روش‌های دریافت جاب آفر کشور استرالیا را بشناسید

مراحل دریافت پیشنهاد شغلی استرالیا در ظاهر بسیار ساده است و افراد می‌توانند در چند مرحله جاب آفر استرالیا را دریافت کنند. در مرحله اول افراد باید از طریق روش‌های عنوان شده، پیشنهاد کاری خود را به شرکت‌ها این کشور ارسال کنند. در مرحله بعد و در صورت تایید کارفرما، یک جاب آفر برای افراد جویای کار ارسال می‌شود. افراد بعد از دریافت جاب آفر استرالیا باید به دنبال دریافت ویزای کاری خود بروند و در نهایت بعد از دریافت ویزا می‌توانند به این کشور مهاجرت کاری کنند.


همان‌طور که اشاره شد، مراحل دریافت پیشنهاد شغلی از استرالیا و سپس مهاجرت به این کشور بسیار ساده است اما این فرایند پیچیدگی‌های بسیار زیادی دارد و به همین خاطر افراد باید به دنبال دریافت مشاوره از مجموعه‌های مهاجرتی بروند و از آن‌ها در این زمینه مشاوره دریافت کنند.

افراد بعد از دریافت جاب آفر استرالیا باید به دنبال دریافت ویزای کاری خود بروند

بهترین مشاغل برای دریافت جاب آفر استرالیا

تعداد زمینه‌های کاری برای ارسال رزومه و دریافت جاب آفر در آن زمینه‌ها در کشور استرالیا بسیار متنوع است. افرادی که قصد مهاجرت دارند، می‌توانند در زمینه‌های کاری مختلف شانس خود را برای دریافت جاب آفر استرالیا امتحان کنند. البته باید اشاره کرد که پیشنهاد شغلی باید در زمینه کاری تخصص شما باشد وگرنه شانس شما برای دریافت جاب آفر استرالیا به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. از جمله بهترین مشاغل برای دریافت پیشنهاد شغلی کشور استرالیا عبارت‌اند از:

بهترین مشاغل برای دریافت جاب آفر استرالیا

• مهندسی مواد
• دندان‌پزشکی
• پزشکی
• مهندسی پزشکی
• مهندسی عمران
• برنامه‌نویسی و علوم داده
• مهندسی آب
• زمین‌شناسی
• مهندسی معدن و انرژی

برای دریافت ویزای پیشنهاد شغلی استرالیا به چه مدارکی نیاز دارید؟

می‌توان گفت که اصلی‌ترین مدرک برای دریافت ویزای پیشنهاد شغلی کشور استرالیا، تخصص شما است. بااین‌حال دولت استرالیا برای صدور ویزای کاری شما به مدارک مختلفی مانند گواهی تکمیل تحصیلات، پاسپورت، مدرک زبان و مدرک عدم سوءپیشینه نیاز دارد. همچنین شما باید تمکن مالی خود را نیز اثبات کنید.

انواع ویزاهای پیشنهاد شغلی استرالیا

کشور استرالیا بیش از 20 نوع ویزا دارد که بسته به شرایط افراد، این ویزاها را برای آن‌ها صادر می‌کند. باید اشاره کرد که ویزای جاب آفر استرالیا دارای 4 نوع مختلف است که به‌طورکلی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و تنها در مدت اقامت باهم متفاوت هستند. اگر در انتخاب نوع ویزای جاب آفر استرالیا خود دچار تردید هستید، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای موسسه مهاجرتی ما استفاده کنید. کارشناسان ما به بهترین شکل ممکن شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند تا بتوانید ویزای کاری مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. با انواع ویزاهای پیشنهاد شغلی استرالیا آشنا می‌شویم.

کشور استرالیا بیش از 20 نوع ویزا دارد که بسته به شرایط افراد، این ویزاها را برای آن‌ها صادر می‌کند.

ویزای کاری موقت کشور استرالیا

نوع جدیدی از ویزای کار کشور استرالیا که به‌تازگی توسط دولت استرالیا معرفی شده است، ویزای کار موقت این کشور می‌باشد. اگر زمینه کاری و تخصص شما جزو مشاغل استراتژیک، میان‌مدت و بلندمدت کشور استرالیا باشد، شما واجد شرایط دریافت ویزای کاری موقت هستید. این ویزا چهار سال اعتبار دارد و پس از پایان چهار سال شما می‌تواند برای دریافت ویزای دائمی این کشور درخواست دهید.

اگر زمینه کاری و تخصص شما جزو مشاغل استراتژیک، میان‌مدت و بلندمدت کشور استرالیا باشد، شما واجد شرایط دریافت ویزای کاری موقت هستید.

از طرف دیگر اگر زمینه کاری شما جزو مشاغل کوتاه‌مدت باشد، شما می‌توانید ویزای موقت دوساله کشور استرالیا را دریافت کنید و بعد از گذشت دو سال برای تمدید آن اقدام نمایید. بعد از گذشت دو سال دوم نیز امکان دریافت ویزای دائم این کشور برای شما وجود دارد. برای دریافت هر یک از این دو ویزا شما به یک مهارت تخصصی و مدرک زبان نیاز دارید.

ویزای کاری دائم کشور استرالیا

ویزای کاری دائم کشور استرالیا بهترین نوع ویزای این کشور است. چرا که خیال شما با دریافت این ویزا راحت می‌باشد و می‌توانید به‌صورت دائمی در این کشور اقامت داشته باشید. باید اشاره کرد که این ویزا تنها به افراد دارای مهارت‌های بسیار خاص و تخصصی داده می‌شود. ویزای کاری دائم استرالیا با نام ویزای Skilled Worker نیز شناخته می‌شود. از جمله معیارهای لازم برای دریافت این نوع ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

معیارهای لازم برای ویزای کاری دائم استرالیا

• زمینه کاری شما جزو مشاغل مورد نظر دولت استرالیا باشد
• سن شما در بازه 18 الی 45 سال قرار داشته باشد
• گواهی عدم سوءپیشینه داشته باشید
• دارای مدرک معتبر و مناسب زبان انگلیسی باشید

ویزای کاری دائم کشور استرالیا

با جاب آفر استرالیا، ویزای کاری و مدارک مورد نیاز آن آشنا شدیم. اگر هنوز در این زمینه سوال یا ابهامی دارید، با قسمت سوالات متداول درباره این روش مهاجرت کاری همراهتان هستیم. همچنین شما می‌توانید برای دریافت خدمات مشاوره با مشاورین و کارشناسان موسسه ما در ارتباط باشید.

با دریافت Job Offer استرالیا، مسیر زندگی خود را متحول کنید

مهاجرت یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد تحول در سبک زندگی، درآمد و روحیه فردی است. اگر مقصد مهاجرتی مورد نظر شما یک کشور پیشرفته و به‌روز باشد، این تحول کیفیت بیشتری خواهد داشت. دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت کاری به کشور استرالیا است که برای افراد متخصص و دارای مهارت گزینه‌ای ایده‌آل به‌شمار می‌آید. شما می‌توانید برای دریافت پیشنهاد کاری استرالیا و مهاجرت کاری به این کشور از خدمات مشاوره‌ای موسسه مهاجرتی ما استفاده کنید تا مسیر مهاجرت آسانی داشته باشید.

سوالات متداول

مدت‌زمان دریافت جاب آفر از این کشور به مولفه‌های زیادی بستگی دارد و نمی‌توان زمانی مشخص برای آن تعیین کرد.

بله شما می‌توانید بعد از دریافت پیشنهاد کاری از شرکت‌های استرالیایی در این کشور مشغول به کار شوید و بعد از پایان ویزای کاری خود برای دریافت ویزای دائم این کشور اقدام کنید.

هزینه دریافت ویزای جاب آفر استرالیا به مولفه‌های زیادی بستگی دارد اما هزینه آن بین 1300 تا 4100 دلار متغیر است.

روش‌های مختلفی مانند جست‌وجو در سایت‌های کاریابی یا ایجاد ارتباط با کارفرما برای دریافت پیشنهاد کاری استرالیا وجود دارد که هر شخص بسته به توانایی‌های خود می‌تواند یکی از این روش‌ها را انتخاب کند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *