جاب آفر استرالیا

جاب آفر استرالیا

کشور استرالیا یکی از بهترین و محبوب‌ترین مقصدهای مهاجرت میان ایرانیان است. به همین خاطر بسیاری از افراد به مهاجرت به استرالیا علاقه دارند. یکی از کم‌هزینه‌ترین و بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور، دریافت جاب آفر استرالیا است. افراد متخصص می‌توانند با دریافت پیشنهاد شغلی در این کشور مشغول به کار شوند و بعد از مدتی اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت کنند. دریافت پیشنهاد شغلی استرالیا نکات بسیار زیادی دارد و به همین خاطر افراد متقاضی جاب آفر این کشور باید با این نکات آشنایی داشته باشند. در این مطلب با شرایط دریافت جاب آفر از شرکت‌های استرالیایی و مدارک مورد نیاز آن آشنا می‌شویم.

 

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

جاب آفر چیست و چه معنایی دارد؟

جاب آفر (Job Offer) در فارسی به معنای پیشنهاد شغلی است و به پیشنهادی گفته می‌شود که از طرف کارفرما به کارمند داده می‌شود. در واقع شرکت‌های مختلف با بررسی رزومه‌های افراد مختلف، در صورت نیاز برای آن‌ها جاب آفر ارسال می‌کنند و افراد می‌توانند بسته به شرایط مورد نظر خود، پیشنهاد کاری این شرکت‌ها را رد یا قبول کنند. مهم‌ترین لازمه‌ مهاجرت کاری به کشورهای مختلف، دریافت جاب آفر از یک شرکت در این کشورها است.
شما با دریافت جاب آفر می‌توانید ویزای کاری این کشورها را دریافت کنید و سپس به آن‌ها مهاجرت کنید. بعد از مدتی امکان تبدیل ویزای کاری به اقامت دائم نیز وجود دارد. باید اشاره داشت که این امر به قوانین مهاجرتی کشور مقصد بستگی دارد و شرایط و قوانین آن برای کشورهای مختلف، متفاوت است.

جاب آفر چیست و چه معنایی دارد؟

جاب آفر استرالیا و شرایط دریافت آن

استرالیا یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و صنعتی است که ساکنین آن سطح درآمد بسیار بالایی دارند و در رفاه مناسبی زندگی می‌کنند. از طرف دیگر شرکت‌های استرالیایی در مسیر پیشرفت و توسعه هستند و به متخصصان و افراد ماهر کشورهای دیگر نیاز دارند. به همین خاطر افراد خارجی می‌توانند برای انواع موقعیت‌های شغلی در استرالیا درخواست کار بدهند.

شرکت‌های استرالیایی بعد از بررسی درخواست و رزومه افراد، برای آن‌ها جاب آفر ارسال می‌کنند. افراد نیز می‌توانند بعد از دریافت این پیشنهاد جذاب، به استرالیا مهاجرت کاری کنند. هرساله تعداد بسیار زیادی از مهاجرین ایرانی با این روش کم‌دردسر به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند. شرایط دریافت جاب آفر استرالیا به مولفه‌های بسیار زیادی مانند شرایط بازار کار در استرالیا، رزومه شما و تعداد متقاضیان شغل مورد نظر در استرالیا بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت جاب آفر استرالیا، نبود متقاضی استرالیایی برای شغل مورد نظر است. هرچه تعداد متقاضیان برای شغل مورد نظر شما کم‌تر باشد، شانس دریافت جاب آفر توسط شما بیشتر است.

یکی دیگر از معیارهای مهم در دریافت جاب آفر استرالیا، کیفیت رزومه کاری و تخصص شما می‌باشد. چرا که شرکت‌ها به افرادی نیاز دارند که در کار خود بسیار متخصص باشند و بتوانند از نظر رزومه، تخصص و سابقه کار از رقبای استرالیایی خود پیشی بگیرند. توانایی نوشتن و خواندن زبان انگلیسی و مدرک آن نیز در شانس دریافت جاب آفر استرالیا تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

بهترین روش‌ های دریافت جاب آفر کشور استرالیا را بشناسید

به‌طور کلی افراد برای دریافت جاب آفر استرالیا سه راه پیش روی خود دارند. هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند و افراد بسته به شرایط و تخصص خود می‌توانند از آن‌ها برای دریافت پیشنهاد شغلی از کشور استرالیا اقدام کنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به اقدام از طریق سایت‌های کاریابی، ایجاد ارتباط با شرکت‌های استرالیایی و به اشتراک گذاشتن رزومه کاری در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد. در ادامه با بهترین روش‌های دریافت جاب آفر کشور استرالیا آشنا می‌شویم.

بهترین روش‌ های دریافت جاب آفر کشور استرالیا را بشناسید

اقدام از طریق سایت‌ های کاریابی در استرالیا

اولین روش دریافت پیشنهاد شغلی از کشور استرالیا، روشی بسیار ساده و رایج است که از آن می‌توان برای درخواست پیشنهاد شغلی کشورهای دیگر نیز استفاده کرد. در این روش افراد می‌توانند به سایت‌های کاریابی در این کشور سر بزنند و رزومه خود را برای موقعیت‌های شغلی مرتبط با تخصص خود ارسال کنند. شرکت‌ها بعد از دریافت رزومه شما، آن را بررسی می‌کنند و در صورت مورد تایید بودن آن، برای شما یک جاب آفر ارسال می‌کنند. این روش از نظر هزینه بسیار ایده‌ آل است، چرا که شما برای ارسال درخواست کار در این سایت‌ها به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای نیاز ندارید.

ایجاد ارتباط با شرکت‌ های مختلف استرالیایی

یکی دیگر از بهترین روش‌های دریافت جاب آفر کشور استرالیا، ایجاد ارتباط با شرکت‌های مختلف استرالیایی است. این روش مناسب افرادی می‌باشد که از نظر تخصص و زبان انگلیسی در سطح بالایی قرار دارند. این افراد می‌توانند به‌صورت مستقیم رزومه خود را برای شرکت‌های مطرح استرالیایی ارسال کنند و منتظر دریافت جاب آفر استرالیا باشند. برای این کار کافی است از طریق استخدام‌کنندگان این شرکت‌ها، با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. اگر تخصص شما در سطح بالایی قرار داشته باشد و بتواند نظر مدیران این شرکت‌ها را جلب کند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیشنهاد شغلی مورد نیاز خود را دریافت می‌کنید.

ایجاد ارتباط با شرکت‌ های مختلف استرالیایی

باید اشاره داشت که در این روش تمام مراحل دریافت ویزا و مهاجرت برعهده شخص است و فرد باید به‌تنهایی این مراحل را طی کند. اگر در زمینه دریافت جاب آفر استرالیا به مشاوره نیاز دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای مجموعه ما استفاده کنید تا به بهترین شکل ممکن شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

پروموت کردن رزومه خود در شبکه‌ های اجتماعی

بسیاری از شرکت‌های پیشرفته و های‌تک، نیروهای خود را از برخی شبکه‌های اجتماعی تخصصی مانند لینکدین انتخاب می‌کنند. در این شبکه اجتماعی افراد رزومه و عناوین شغلی خود را در صفحه خود به اشتراک می‌گذارند و مسئولین استخدام شرکت‌ها با بررسی رزومه افراد، برای آن‌ها جاب آفر ارسال می‌کنند.
باید اشاره کرد که این روش تنها به افرادی پیشنهاد می‌شود که رزومه بسیار درخشانی دارند و از دریافت جاب آفر استرالیا از طریق این روش مطمئن هستند. چرا که رقابت در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین برای دریافت پیشنهاد کار از کشورهای خارجی به‌خصوص استرالیا بسیار بالا است و شرکت‌های استرالیایی تنها برای افراد نخبه جاب آفر ارسال می‌کنند.

بهترین روش‌ های دریافت جاب آفر کشور استرالیا را بشناسید

مراحل دریافت پیشنهاد شغلی استرالیا در ظاهر بسیار ساده است و افراد می‌توانند در چند مرحله جاب آفر استرالیا را دریافت کنند. در مرحله اول افراد باید از طریق روش‌های عنوان شده، پیشنهاد کاری خود را به شرکت‌ها این کشور ارسال کنند. در مرحله بعد و در صورت تایید کارفرما، یک جاب آفر برای افراد جویای کار ارسال می‌شود. افراد بعد از دریافت جاب آفر استرالیا باید به دنبال دریافت ویزای کاری خود بروند و در نهایت بعد از دریافت ویزا می‌توانند به این کشور مهاجرت کاری کنند.

بهترین مشاغل برای دریافت جاب آفر استرالیا

تعداد زمینه‌های کاری برای ارسال رزومه و دریافت جاب آفر در آن زمینه‌ها در کشور استرالیا بسیار متنوع است. افرادی که قصد مهاجرت دارند، می‌توانند در زمینه‌های کاری مختلف شانس خود را برای دریافت جاب آفر استرالیا امتحان کنند. البته باید اشاره کرد که پیشنهاد شغلی باید در زمینه کاری تخصص شما باشد وگرنه شانس شما برای دریافت جاب آفر استرالیا به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. از جمله بهترین مشاغل برای دریافت پیشنهاد شغلی کشور استرالیا عبارت‌اند از:

بهترین مشاغل برای دریافت جاب آفر استرالیا

 • مهندسی مواد
 • دندان‌پزشکی
 • پزشکی
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی عمران
 • برنامه‌نویسی و علوم داده
 • مهندسی آب
 • زمین‌شناسی
 • مهندسی معدن و انرژی

برای دریافت ویزای پیشنهاد شغلی استرالیا به چه مدارکی نیاز دارید؟

می‌توان گفت که اصلی‌ ترین مدرک برای دریافت ویزای پیشنهاد شغلی کشور استرالیا، تخصص شما است. بااین‌حال دولت استرالیا برای صدور ویزای کاری شما به مدارک مختلفی مانند گواهی تکمیل تحصیلات، پاسپورت، مدرک زبان و مدرک عدم سوءپیشینه نیاز دارد. همچنین شما باید تمکن مالی خود را نیز اثبات کنید.

برای دریافت ویزای پیشنهاد شغلی استرالیا به چه مدارکی نیاز دارید؟

انواع ویزاهای پیشنهاد شغلی استرالیا

کشور استرالیا بیش از ۲۰ نوع ویزا دارد که بسته به شرایط افراد، این ویزاها را برای آن‌ها صادر می‌کند. باید اشاره کرد که ویزای جاب آفر استرالیا دارای ۴ نوع مختلف است که به‌طورکلی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و تنها در مدت اقامت باهم متفاوت هستند. اگر در انتخاب نوع ویزای جاب آفر استرالیا خود دچار تردید هستید، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای موسسه مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید. کارشناسان ما به بهترین شکل ممکن شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند تا بتوانید ویزای کاری مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. با انواع ویزاهای پیشنهاد شغلی استرالیا آشنا می‌شویم.

ویزای کاری موقت کشور استرالیا

نوع جدیدی از ویزای کار کشور استرالیا که به‌تازگی توسط دولت استرالیا معرفی شده است، ویزای کار موقت این کشور می‌باشد. اگر زمینه کاری و تخصص شما جزو مشاغل استراتژیک، میان‌مدت و بلندمدت کشور استرالیا باشد، شما واجد شرایط دریافت ویزای کاری موقت هستید. این ویزا چهار سال اعتبار دارد و پس از پایان چهار سال شما می‌تواند برای دریافت ویزای دائمی این کشور درخواست دهید.

از طرف دیگر اگر زمینه کاری شما جزو مشاغل کوتاه‌مدت باشد، شما می‌توانید ویزای موقت دوساله کشور استرالیا را دریافت کنید و بعد از گذشت دو سال برای تمدید آن اقدام نمایید. بعد از گذشت دو سال دوم نیز امکان دریافت ویزای دائم این کشور برای شما وجود دارد. برای دریافت هر یک از این دو ویزا شما به یک مهارت تخصصی و مدرک زبان نیاز دارید.

ویزای کاری موقت کشور استرالیا

ویزای کاری دائم کشور استرالیا

 

ویزای کاری دائم کشور استرالیا بهترین نوع ویزای این کشور است. چرا که خیال شما با دریافت این ویزا راحت می‌باشد و می‌توانید به‌صورت دائمی در این کشور اقامت داشته باشید. باید اشاره کرد که این ویزا تنها به افراد دارای مهارت‌های بسیار خاص و تخصصی داده می‌شود. ویزای کاری دائم استرالیا با نام ویزای Skilled Worker نیز شناخته می‌شود. از جمله معیارهای لازم برای دریافت این نوع ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمینه کاری شما جزو مشاغل مورد نظر دولت استرالیا باشد
 • سن شما در بازه ۱۸ الی ۴۵ سال قرار داشته باشد
 • گواهی عدم سوءپیشینه داشته باشید
 • دارای مدرک معتبر و مناسب زبان انگلیسی باشید
لیست مشاغل

فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا

متقاضیان مهاجرت می‌توانند مشاغل خود را در میان فهرست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا انتخاب و برای روندهای مهاجرت و دریافت مجوزهای آن اقدام کنند.

سخن پایانی

مهاجرت یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد تحول در سبک زندگی، درآمد و روحیه فردی است. اگر مقصد مهاجرتی مورد نظر شما یک کشور پیشرفته و به‌روز باشد، این تحول کیفیت بیشتری خواهد داشت. دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت کاری به کشور استرالیا است که برای افراد متخصص و دارای مهارت گزینه‌ای ایده‌آل به‌شمار می‌آید. شما می‌توانید برای دریافت پیشنهاد کاری استرالیا و مهاجرت کاری به این کشور از خدمات مشاوره‌ای موسسه مهاجرتی ما استفاده کنید تا مسیر مهاجرت آسانی داشته باشید.

فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری این محتوا در :

سوالات متداول

دریافت پیشنهاد کاری استرالیا چه‌قدر طول می‌کشد؟
مدت‌زمان دریافت جاب آفر از این کشور به مولفه‌های زیادی بستگی دارد و نمی‌توان زمانی مشخص برای آن تعیین کرد.
آیا با دریافت جاب آفر استرالیا می‌توان ویزای دائم این کشور را نیز دریافت کرد؟
بله شما می‌توانید بعد از دریافت پیشنهاد کاری از شرکت‌های استرالیایی در این کشور مشغول به کار شوید و بعد از پایان ویزای کاری خود برای دریافت ویزای دائم این کشور اقدام کنید.
هزینه دریافت ویزای پیشنهاد کاری استرالیا چه‌قدر است؟
هزینه دریافت ویزای جاب آفر استرالیا به مولفه‌های زیادی بستگی دارد اما هزینه آن بین ۱۳۰۰ تا ۴۱۰۰ دلار متغیر است.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
مهدی
1 سال قبل

مرسی از مقاله خوب و کامل جاب آفر استرالیا

کارشناس هرمس
کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

ممنون از توجه شما

علی منتظری
علی منتظری
1 سال قبل

برای رشته معماری هم میتونم برای جاب افر استرالیا اقدام کنم؟

کارشناس هرمس
کارشناس هرمس
پاسخ به  علی منتظری
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در صورت واجد شرایط بودن ، بله .

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles