شرایط جاب آفر استرالیا: چگونه ویزای جاب آفر استرالیا را بگیریم؟

جاب آفر استرالیا: شرایط، مراحل و مدارک لازم برای دریافت ویزای جاب آفر استرالیا

می‌توان گفت دریافت جاب آفر استرالیا، یکی از کم‌هزینه‌ترین و بهترین روش‌های مهاجرت به استرالیا است. شرایط جاب آفر استرالیا این‌گونه است که افراد متخصص می‌توانند با دریافت پیشنهاد شغلی، در این کشور مشغول به کار شده و بعد از مدتی اقامت دائم کشور استرالیا را به دست آورند. دریافت ویزای جاب آفر استرالیا، نکات بسیار زیادی دارد و به همین خاطر افراد متقاضی اخذ آن، باید با این نکات آشنایی داشته باشند. اگر قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید تا آخر این مطلب، همراه ما باشید.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

جاب آفر چیست؟

جاب آفر (Job Offer) در فارسی به معنای پیشنهاد شغلی است و به پیشنهاد کاری گفته می‌شود که از طرف کارفرما به کارمند داده می‌شود. در واقع شرکت‌های مختلف با بررسی رزومه‌های افراد متفاوت، در صورت نیاز، برای آن‌ها جاب آفر ارسال می‌کنند؛ در این شرایط افراد می‌توانند بسته به موقعیت خود، پیشنهاد کاری این شرکت‌ها را رد یا قبول کنند. مهم‌ترین لازمه‌ مهاجرت کاری به کشورهای مختلف، دریافت جاب آفر از یک شرکت در کشور مقصد است.

چیستی جاب آفر یا پیشنهاد شغلی استرالیا
معرفی جاب آفر استرالیا

شما با دریافت جاب آفر در کشور استرالیا می‌توانید ویزای استرالیا را دریافت کرده و سپس به این کشور مهاجرت کاری کنید. بعد از مدتی امکان تبدیل ویزای جاب آفر به اقامت دائم نیز فراهم می‌شود.

شرایط جاب آفر استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای بسیار پیشرفته و صنعتی است که ساکنین آن، سطح درآمد بسیار بالایی داشته و در رفاه مناسبی زندگی می‌کنند. از طرف دیگر شرکت‌های استرالیایی در مسیر پیشرفت و توسعه هستند و به متخصصان و افراد ماهر از کشورهای دیگر نیاز دارند. به همین خاطر افراد خارجی می‌توانند برای انواع موقعیت‌های شغلی در استرالیا درخواست کار بدهند. شرکت‌های استرالیایی بعد از بررسی درخواست و رزومه افراد، برای آن‌ها جاب آفر ارسال می‌کنند. افراد نیز می‌توانند بعد از دریافت این پیشنهاد جذاب، به استرالیا مهاجرت کاری کنند.

جاب آفر یکی از انواع ویزای استرالیا بوده و وضعیت را برای مهاجرت کاری به این کشور فراهم می‌کند. شرایط دریافت جاب آفر کشور استرالیا، به مولفه‌های بسیار زیادی مانند شرایط کار در استرالیا، رزومه شما و تعداد متقاضیان برای شغل مورد نظر بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت پیشنهاد شغلی از استرالیا، نبود متقاضی استرالیایی برای شغل مدنظر است. هرچه تعداد متقاضیان برای یک شغل کم‌تر باشد، شانس دریافت جاب آفر برای آن بیشتر خواهد بود.

یکی دیگر از معیارهای مهم در دریافت پیشنهاد شغلی از استرالیا، کیفیت رزومه کاری و تخصص شما است. چراکه شرکت‌ها به افرادی نیاز دارند که در کار خود بسیار متخصص باشند و بتوانند از نظر رزومه، تخصص و سابقه کار از رقبای استرالیایی پیشی بگیرند. توانایی نوشتن و خواندن به زبان انگلیسی و مدرک آن نیز در شانس دریافت جاب آفر کشور استرالیا تاثیر بسیار زیادی دارد.

بهترین راهکارهای دریافت جاب آفر استرالیا

چگونه جاب آفر کشور استرالیا را دریافت کنم؟ برخی از روش‌ها شانس دریافت جاب آفر از استرالیا را بالاتر می‌برد. همان‌طور که می‌دانید دریافت ویزای پیشنهاد شغلی استرالیا بسیار رقابتی است و شما باید شانس خود را در این زمینه بالاتر ببرید. چگونه؟ در ادامه روش‌ها و تکنیک‌هایی را برایتان مطرح می‌کنیم تا شما با کمک آن‌ها بتوانید شانس دریافت پیشنهاد شغلی از استرالیا را افزایش دهید.

جستجوی شغل در استرالیا

قبل از دریافت جاب آفر شما باید به‌صورت فعالانه در جستجوی شغل باشید. پورتال‌های شغلی آنلاین بسیار زیادی وجود دارد که شما با مراجعه به آن‌ها می‌توانید شغل مدنظر خود را پیدا کنید. همچنین با مراجعه به وب‌سایت شرکت‌ها و شبکه‌سازی با افراد می‌توانید به‌نوعی در جستجوی شغل باشید.

جستجوی آنلاین شغل برای اخذ پیشنهاد شغلی استرالیا
پیدا کردن شغل در استرالیا

بهتر است هنگام ثبت درخواست‌های کاری، شرایط خاص کارفرمایان استرالیایی را نیز در نظر بگیرید و درخواست‌هایتان را طبق آن ارائه دهید.

ارزیابی مهارت‌های شغلی

یکی از روش‌هایی که شما را به دریافت جاب آفر استرالیا نزدیک‌تر می‌کند این است که قبل از ارسال درخواست برای هر پیشنهاد شغلی، مهارت‌های شما توسط مقامات مربوطه استرالیا ارزیابی شود و آن‌ها را به رسمیت بشناسند.
دریافت ارزیابی مهارت از این جهت اهمیت زیادی دارد که نشان می‌دهد، تجربه کاری و مدارک شما با استانداردهای کشور استرالیا سازگاری دارد.

استفاده از لینکدین

لینکدین یک شبکه اجتماعی است که ارتباط بین کارجویان و کارفرمایان را فراهم می‌کند. بسیاری از کارفرمایان استرالیایی در پلتفرم لینکدین به دنبال استخدام کارجو می‌گردند. برای اینکه بتوانید سریع‌تر از استرالیا جاب آفر بگیرید، بهتر است به بهینه‌سازی پروفایل لینکدین بپردازید و همه مهارت‌های خود را در صفحه مربوط درج کنید. حضور فعال در لینکدین باعث سریع‌تر پیدا کردن شغل خواهد شد.

وکیل مهاجرت به استرالیا

داشتن وکیل مهاجرت به استرالیا شما را چندین قدم به جاب آفر استرالیا نزدیک‌تر می‌کند. وکیل مهاجرت به استرالیا با فرصت‌های شغلی و قوانین این کشور به‌طور کامل آشنایی دارد و بر این اساس شما را راهنمایی می‌کند و در فرایند پیدا کردن جاب آفر همراه شما خواهد بود.

اخذ جاب آفر استرالیا با وکیل مهاجرتی
وکیل مهاجرت به استرالیا

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با ارائه مشاوره‌ رایگان می‌تواند شما را در مورد این موضوع راهنمایی کند. برای ارتباط با ما می‌توانید فرم موجود در وب‌سایت را تکمیل کنید تا کارشناسان مجرب ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کنند.

شبکه‌سازی حرفه‌ای

از آنجا که برای دریافت جاب آفر کشور استرالیا رقابت بسیار تنگاتنگی وجود دارد، یک شبکه‌سازی حرفه‌ای برای شما تاثیرگذار خواهد بود تا متخصصین رشته خود را بشناسید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. هر چقدر شبکه‌سازی شما ‌قوی‌تر و تخصصی‌تر باشد به دریافت جاب آفر نزدیک‌تر خواهید شد‌.

مراحل دریافت جاب آفر استرالیا

مراحل دریافت پیشنهاد شغلی استرالیا در ظاهر بسیار ساده است و افراد می‌توانند در چند مرحله پیشنهاد شغلی استرالیا را دریافت کنند. در مرحله اول افراد باید از طریق روش‌های عنوان شده، پیشنهاد کاری خود را به شرکت‌ها این کشور ارسال کنند. در مرحله بعد و در صورت تایید کارفرما، یک جاب آفر برای افراد جویای کار ارسال می‌شود. افراد بعد از دریافت جاب آفر کشور استرالیا باید به دنبال دریافت ویزای کاری خود بروند و در نهایت بعد از دریافت ویزا می‌توانند به این کشور مهاجرت کاری کنند.

بهترین مشاغل برای دریافت پیشنهاد شغلی استرالیا

برای دریافت جاب آفر استرالیا (Australia)، مشاغل فراوان و متنوعی برای کارجویان وجود دارد که می‌توانند با در نظر داشتن مهارت خود، هر یک را انتخاب کنند. اگر بخواهیم این موضوع را با آمار و ارقام نشان دهیم باید بگوییم که تنها در سال 2023 در کشور استرالیا 390,400 شغل وجود داشت که هیچ متصدی‌ای در آن‌ها فعال نبود. از این تعداد 88.8% از مشاغل به بخش خصوصی و 11.2% از آن‌ها به بخش دولتی کشور استرالیا تعلق داشته‌اند.

بهترین مشاغل برای اخذ ویزای جاب آفر استرالیا
بهترین شغل‌ها برای دریافت جاب آفر استرالیا

درنتیجه می‌توان گفت افرادی که قصد مهاجرت و کار در استرالیا را دارند، می‌توانند در زمینه‌های کاری مختلف شانس خود را برای دریافت جاب آفر کشور استرالیا امتحان کنند. از جمله بهترین مشاغل برای دریافت پیشنهاد شغلی کشور استرالیا عبارتند از:

 • مهندسی مواد
 • دندان‌پزشکی
 • پزشکی
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی عمران
 • برنامه‌نویسی و علوم داده
 • مهندسی آب
 • زمین‌شناسی
 • مهندسی معدن و انرژی

البته باید اشاره کرد که پیشنهاد شغلی باید در زمینه کاری تخصص شما باشد، وگرنه شانس شما برای دریافت جاب آفر، به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.

مدارک اخذ ویزای جاب آفر کشور استرالیا

اصلی‌ترین مدرک برای دریافت ویزای پیشنهاد شغلی کشور استرالیا، تخصص شما است. بااین‌حال دولت استرالیا برای صدور ویزای کاری شما به مدارک مختلفی مانند گواهی تکمیل تحصیلات، پاسپورت، مدرک زبان و مدرک عدم سوءپیشینه نیاز دارد. همچنین شما باید تمکن مالی خود را نیز اثبات کنید. پس این نکات رو در مورد اخذ ویزای جاب آفر در نظر داشته باشید.

انواع ویزای جاب آفر کشور استرالیا

کشور استرالیا بیش از 20 نوع ویزا دارد که بسته به شرایط افراد، این ویزاها را برای آن‌ها صادر می‌کند. باید اشاره کرد که ویزای پیشنهاد شغلی استرالیا دارای چند نوع مختلف است که به‌طورکلی شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و تنها در مدت اقامت باهم متفاوت هستند.

انواع ویزای جاب آفر استرالیا عبارتند از:

 • ویزای کاری موقت کشور استرالیا
 • ویزای کاری دائم کشور استرالیا

در ادامه شرایط ویزای کاری موقت و دائم جاب آفر را، شرح می‌دهیم.

ویزای کاری موقت کشور استرالیا

نوع جدیدی از ویزای کار استرالیا که به‌تازگی توسط دولت استرالیا معرفی شده، ویزای کار موقت این کشور است. اگر زمینه کاری و تخصص شما جزو مشاغل استراتژیک، میان‌مدت و بلندمدت کشور استرالیا باشد، شما واجد شرایط دریافت ویزای کاری موقت هستید. این ویزا 4 سال اعتبار دارد و پس از پایان 4 سال شما می‌توانید برای دریافت ویزای دائمی این کشور درخواست دهید.

ویزای کار موقت از انواع جاب آفر استرالیا
ویزای کار موقت استرالیا

از طرف دیگر اگر زمینه کاری شما جزو مشاغل کوتاه‌مدت باشد، شما می‌توانید ویزای موقت دوساله کشور استرالیا را دریافت کنید و بعد از گذشت 2 سال برای تمدید آن اقدام نمایید. بعد از گذشت 2 سال دوم نیز امکان دریافت ویزای دائم این کشور برای شما وجود دارد. برای دریافت هر یک از این دو ویزا، به یک مهارت تخصصی و مدرک زبان نیاز است.

ویزای کاری دائم کشور استرالیا

ویزای کاری دائم استرالیا، بهترین نوع ویزای این کشور است. چراکه خیال شما با دریافت این ویزا راحت شده و می‌توانید به‌صورت دائمی در این کشور اقامت داشته باشید. ویزای کاری دائم استرالیا با نام ویزای اسکیل ورکر استرالیا (Skilled Worker) نیز شناخته می‌شود. از جمله معیارهای لازم برای دریافت این نوع ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمینه کاری شما جزو مشاغل مورد نظر دولت استرالیا باشد
 • سن شما در بازه 18 الی 45 سال قرار داشته باشد
 • گواهی عدم سوءپیشینه داشته باشید
 • دارای مدرک معتبر و مناسب زبان انگلیسی باشید

باید اشاره کرد که این ویزا تنها به افراد دارای مهارت‌های بسیار خاص و تخصصی داده می‌شود.

هزینه دریافت جاب آفر از استرالیا

گرفتن جاب آفر از کشور استرالیا (Australia)، نه‌تنها برای صاحب کسب‌وکار بلکه برای متقاضی کار هم هزینه‌ها و مخارجی را به همراه خواهد داشت. وقتی تصمیم گرفتید که از ایران، جاب آفر استرالیا (Australia) را دریافت کنید، باید برای پرداخت هزینه‌های مربوطه آماده شوید. مهم‌ترین خرج شما به‌عنوان کارجو، هزینه‌های پرداختی بابت مهاجرت و اخذ ویزای کاری این کشور است که البته به خاطر انواعی که دارد، برای هر شخص، با توجه به شرایط آن مبلغ متفاوتی خواهد شد؛ اما به‌صورت تخمینی می‌توان گفت که هزینه اخذ ویزای جاب آفر استرالیا از 1,300 دلار استرالیا شروع شده و می‌تواند 7,500 دلار نیز برسد.

لیست مشاغل

فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا

متقاضیان میتوانند با کار در کشور استرالیا و دریافت انواع ویزاهای کاری در این کشور اقامت دائم و موقت استرالیا را بدست آورند.

مهاجرت کاری به استرالیا با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

مهاجرت یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد تحول در سبک زندگی، درآمد و روحیه فردی است. اگر مقصد مهاجرتی مورد نظر شما یک کشور پیشرفته و به‌روز باشد، این تحول کیفیت بیشتری خواهد داشت. دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر استرالیا یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت کاری به این کشور است. شرایط جاب آفر استرالیا برای افراد متخصص و دارای مهارت گزینه‌ای ایده‌آل به‌شمار آمده و آینده آن‌ها را می‌سازد. شما می‌توانید برای آگاهی از شرایط اخذ ویزای جاب آفر استرالیا از خدمات مشاوره‌ای موسسه مهاجرتی ما استفاده کنید تا مسیر مهاجرت آسانی داشته باشید؛ برای این کار کافیست، فرم را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
جاب آفر استرالیا چیست؟
جاب آفر به پیشنهاد شغلی گفته می‌شود که از طرف کارفرما به کارمند داده می‌شود.
هزینه دریافت جاب آفر استرالیا چیست؟
به‌صورت میانگین هزینه دریافت جاب آفر استرالیا براساس نوع ویزای کاری انتخابی، بین 1300 تا 7500 دلار استرالیا تخمین زده می‌شود.
بهترین مشاغل برای دریافت جاب آفر استرالیا کدامند؟
از بهترین مشاغل برای گرفتن پیشنهاد کاری در استرالیا می‌توان مهندسی مواد، برنامه‌نویسی و علوم داده، مهندسی آب، دندان‌پزشکی، پزشکی، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران و زمین‌شناسی را نام برد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
1 سال قبل

مرسی از مقاله خوب و کامل جاب آفر استرالیا

کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
1 سال قبل

ممنون از توجه شما

علی منتظری
1 سال قبل

برای رشته معماری هم میتونم برای جاب افر استرالیا اقدام کنم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  علی منتظری
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در صورت واجد شرایط بودن ، بله .

کادر هرمس اپلای