انواع و شرایط ویزای اسکیل ورکر استرالیا

ویزای مهارتی استرالیا؛ معرفی انواع اسکیل ورکر استرالیا

یکی از انواع روش‌ های مهاجرت کاری به استرالیا، ویزای اسکیل ورکر استرالیا است که برای متقاضی‌های متخصص در شغل‌های مختلف طراحی شده است. به طور حتم کشورهای پیشرفته برای جذب نیروی متخصص شرایط ایده‌عالی را اتخاذ می‌کنند تا بتوانند از مهارت افراد بهره‌ مند شوند. با توجه به پیشرفتی که استرالیا در صنایع داشته است، انواع اسکیل ورکر استرالیا در نظر گرفته شده تا متقاضی‌های کار که مهارت کافی دارند، بتوانند از کشور‌های خارجی به این مقصد مهاجرت کنند. برای اینکه با مدارک اخذ ویزای مهارتی استرالیا و مزیت‌های این ویزا آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهاجرت کاری به استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای پرطرفدار برای متقاضیان مهاجرت بین‌ المللی است. زبان رسمی در این کشور انگلیسی است؛ هرچند لهجه مختص به خود را دارد. از دلایل رواج مهاجرت به استرالیا می‌توان به: اقتصاد قوی، نرخ بیکاری پایین و فرصت‌های شغلی بسیار اشاره کرد. همچنین این واقعیت که دولت استرالیا برای تامین شرایط توسعه اقتصادی خود، روی مهارت متقاضیان مهاجرت شغلی، حساب ویژه باز کرده است.

ویزای مهارتی استرالیا چیست؟

ویزای مهارتی استرالیا یک برنامه مهاجرت برای کارجویان بین‌ المللی براساس سیستم امتیازدهی است. حروف GSM اختصاری عبارت انگلیسی (General Skilled Migration) به‌ معنای مهاجرت با مهارت عمومی است. ویزای اسکیل ورکر استرالیا، برای افرادی با مهارت‌های ویژه کاری که مایل به کار و زندگی در استرالیا هستند، صادر می‌شود. بنابراین اگر متقاضی مهاجرت به استرالیا هستید، ممکن است از طریق این برنامه واجد شرایط اقامت در این کشور شوید.

مزیت‌های دریافت اسکیل ورکر استرالیا

با توجه به اینکه ویزای اسکیل ورکر استرالیا یک ویزای مهارتی است که کشور استرالیا برای مهاجر‌ها در نظر گرفته است، اما شرایط دریافت اقامت دائم و موقت را فراهم می‌کند. در حقیقت کشور استرالیا به صورت سالانه شغل‌های صنعتی و تخصصی را را‌ه‌اندازی می‌کند که نیاز به نیروی متخصص را روز به‌روز بیشتر خواهد کرد. از این‌رو افرادی که مهارت کافی در شغل مورد نیاز دارند و سطح زبان و تحصیلات خوبی دارند می‌توانند از ویزای GSM استرالیا استفاده کنند و از مزیت‌های این ویزا بهره‌مند شوند. به طور کلی مزیت‌های ویزای مهارتی کشور استرالیا به شرح زیر هستند:

 • با اخذ این ویزا می‌توان سایر اعضای خانواده را هم همراه خود به استرالیا برد.
 • این ویزا، مجوز کار تمام وقت را از بدو ورود فراهم می‌کند.
 • شرایط دریافت وام برای خانه و تحصیلات فرزند‌ها فراهم است.
 • تمام اعضای خانواده مجوز تحصیل رایگان خواهند داشت.
 • بهره‌مندی از خدمات بهداشتی و درمانی برای ویزای مهارتی رایگان است.
 • شرایط اسپانسر شدن برای اقوام فراهم است.

البته که مزیت‌های دیگری هم با دریافت این ویزای کاری استرالیا فراهم می‌شود که مهم‌ ترین آن را می‌توان پاسپورت استرالیایی برای فرزند متولد شده در استرالیا دانست.

اگر به دنبال فرصتی جذاب برای مهاجرت به یک کشور با امکانات و چالش‌های هیجان‌ انگیز هستید، اسکیل ورکر استرالیا ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. این برنامه مهاجرتی با ویزای اسکیل ورکر استرالیا امکان پذیر است و به شما فرصت می‌دهد تا به کشور فوق‌ العاده استرالیا نقل مکان کرده و در زمینه‌های مختلفی نظیر پزشکی، مهندسی، فناوری اطلاعات و بسیاری حوزه‌های دیگر، فعالیت کنید. ویزای مهارتی استرالیا، فرصتی فراهم می‌کند تا در یک محیط پویا و پیشرفته کار کنید و زندگی بهتری را در استرالیا آغاز کنید.

معیارهای لازم برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا

برای اینکه بتوان از طریق اخذ ویزای ماهر عمومی ‌استرالیا به این کشور مهاجرت کرد، نیاز است که از قبل متقاضی شرایط ایده‌ عالی داشته باشد و در سلامتی کامل باشد تا بتواند مهارت خود را به نمایش بگذارد. در حقیقت متقاضی‌ها با توجه به امتیازدهی که برای سن، سابقه کار، تسلط بر زبان و مهارت شغلی کسب می‌کنند، می‌توانند درخواست ویزا داشته باشند.

مهم ترین معیار های دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا
معیارهایی برای دریافت امتیاز بالای متقاضی در اسکیل ورکر استرالیا وجود دارد.

از طرفی هم معیار‌های دیگری هم وجود دارند که امتیاز بالاتری را برای متقاضی ثبت خواهند کرد که مهم‌ ترین آن‌ها عبارتند از:

 • سابقه کار کافی در استرالیا
 • سابقه تحصیل در استرالیا
 • داشتن و حضور اقوام نزدیک در استرالیا
 • حمایت از یک ایالت موجود در استرالیا

در حقیقت درخواست ویزای اسکیل ورکر استرالیا، کار راحتی نیست و به طور معمول برای اثبات مهارت در شغل مورد نظر، نیاز به ارزیابی وجود دارد. بهتر است که قبل از هر اقدامی ‌فرم ابزار علاقه را تکمیل کنید و برای حمایت‌های دولتی و خانوادگی درخواست دهید. البته که ممکن است این فرآیند برای شما کمی ‌پیچیده باشد که توصیه می‌کنیم از وکیل مهاجرتی برای برطرف کردن ابهامات خودتان استفاده کنید.

مراحل اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا

افراد متقاضی که قصد اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا را دارند و میخواهند مشغول کار در استرالیا شودن، باید مراحل مختلفی را طی کنند تا بتوانند این ویزا را دریافت کنند. در حقیقت دولت استرالیا برای اینکه کار متقاضی‌ها را راحت کند، مراحل اخذ اسکیل ورکر را در شش گام توضیح داده است که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 1. تحصیلات و تجربه کاری
 2. مهارت در زبان انگلیسی
 3. تمایل به سیستم Skill Select
 4. تقاضانامه ایالتی
 5. تقاضانامه ویزا
 6. تست پزشکی و گواهی پلیس

پس از طی کردن این 6 مرحله می‌توانید ویزای GSM استرالیا را دریافت کنید.

اعتبار تحصیلات و تجربیات کاری

هنگام درخواست ویزای کار ماهر ابتدا باید شما در شغل خود به رسمیت شناخته شوید. برای این موضوع نیاز است که اعتبار سنجی از تخصص و حرفه شما انجام شود. سپس با این ارزیابی و اعتبار سنجی از تخصص شغلی و مدرک تحصیلی باید آن‌ها را معادل‌ سازی کرد تا از سوی دولت استرالیا، نامه اعتبار برای شما صادر شود.

اعتبار سنجی از تخصص و حرفه شما
برای اخذ ویزای مهارتی استرالیا از تخصص و حرفه شما اعتبار سنجی میشود.

همچنین نیاز است که هزینه‌های اعتبار سنجی مربوط به شغل مد نظر خود را پرداخت کنید. این هزینه‌ها بین 450 تا 4 هزار دلار استرالیا است که به طور معمول مبلغ اعتبار سنجی 800 دلار استرالیا ارزیابی می‌شود. همچنین اعتبار سنجی شغلی و تحصیلی ممکن است که دو تا سه ماه زمان ببرد.

شواهد مربوط به زبان انگلیسی

افرادی که متقاضی مهاجرت به استرالیا هستند و زبان اصلی کشور مبدا آن‌ها انگلیسی نیست، نیاز است که آزمون زبان انگلیسی بین‌المللی را شرکت کنند و حداقل نمره قابل قبول برای اخذ ویزا کسب کنند. آزمون آیلتس برای ویزای استرالیا با توجه به چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن سنجیده می‌شود. این آزمون باید با حداقل با نمره شش اخذ شود تا امتیاز ویزا به فرد متقاضی تعلق گیرد. به طور کلی توصیه می‌شود، هنگامی‌ که برای مهاجرت به استرالیا تصمیم می‌گیرد، برای ثبت نام در آزمون بین‌المللی زبان هم اقدام کنید تا زمان کافی برای آماده‌سازی در آزمون داشته باشید. همچنین توجه کنید که آزمون آیلتس حدود 300 دلار استرالیا هزینه دارد و این مبلغ در کشور خودتان پرداخت می‌شود.

علاقه به سیستم Skill Select و دعوت برای ارائه درخواست ویزا

با به رسمیت شناختن مدرک تحصیلی و سوابق شغلی در استرالیا می‌توانید به طور رسمی ‌علاقه خود را برای دریافت ویزا از طریق سیستم Skill Select اعلام کنید. با بیان علاقه‌مندی خود به این سیستم، باید منتظر دعوت‌نامه از سوی کشور استرالیا باشید. توجه کنید که شما هزینه‌ای برای بیان علاقه‌مندی و دعوت‌نامه پرداخت نمی‌کنید که این یک مزیت است.

تقاضانامه کاندیدای ایالتی

اگر برای ویزای کاندیدای ایالتی درخواست دارید باید فرآیند این درخواست را سپری کنید. خب مشخص است که هر ایالت در استرالیا نیازمندی‌های متفاوتی دارد و باید قبل از هر اقدامی ‌تحقیقات کاملی انجام دهید که توصیه می‌کنیم از یک وکیل مهاجرت کاری بهره‌مند شوید. اما به طور کلی هزینه این تقاضانامه با توجه به ایالت مد نظر تفاوت‌هایی دارد که بین 0 تا 800 دلار استرالیا است. همچنین برای پاسخ به درخواست کاندیدای ایالتی یک تا چهار هفته زمان نیاز است.

تقاضانامه ویزا

تقاضانامه ویزا به صورت آنلاین است و نیاز به کپی گواهی حرفه و شغل متقاضی دارد. همچنین دقت کنید تمام مدارک باید ترجمه شده باشند و نیاز است که مدارک درخواستی به طور کامل ارسال شوند.

تست‌ پزشکی و گواهی پلیس

برای اینکه بتوانید به کشور استرالیا وارد شوید، نیاز است که خودتان یا خانواده‌تان سلامت جسمی ‌و روحی داشته باشید. بنابراین هنگامی ‌که تقاضانامه ویزای خود را آماده کردید، باید پزشک داخل سفارت استرالیا سلامت شما را تایید کند. در حقیقت از متقاضی مهاجرت به استرالیا تست پزشکی و سلامت گرفته می‌شود. دقت کنید تمام خانواده متقاضی باید تست پزشکی دهند تا اداره مهاجرت تاییده سلامت را صادر کند. همچنین نیاز است که گواهی پلیس کشوری را که در 10 سال گذشته در آن زندگی کرده‌اید را دریافت کنید و به سفارت ارائه دهید. دقت کنید که گواهی پلیس را می‌توان از محل اقامت خود و پلیس محلی هم دریافت کرد.

لیست مشاغل متخصص برای مهاجرت به استرالیا

استرالیا با توجه به اقتصاد پایدار و شرایطی که دارد، سالانه مشاغل مختلفی را طراحی و راه‌اندازی می‌کند که مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان در حوزه‌های خدمات، پزشکی، مهندسی و فنی اعلام کرد. اما دقت کنید که لیست مشاغل در استرالیا ممکن است که با تغییراتی همراه باشد از این‌رو لیست مشاغل متخصص برای مهاجرت با ویزای کار استرالیا در جدول زیر آمده است.

دام پرور

مدیر مهندسی مدیر مرکز مراقبت از کودکان کارگردان هنری تولید کننده
مدیر ساخت و ساز بازیگر، رقصنده و دیگر سرگرمی‌ متخصص موسیقی حسابدار
مدیر خدمات سلامت و بهداشت مشاور مدیریت اقتصاد دان مامور ممیزی، منشی شرکت
دیگر مدیران متخصص معمار و معمار محوطه ارزش گذار و اقتصاد دان زمین خزانه دار شرکت
نقشه بردار و مهندس نقشه مهندس شیمی‌و مواد مهندس برق مامور آمار، ریاضی دان
مهندس معدن متخصص مهندسی عمران مهندس مکانیک، صنایع و تولید مهندس الکترونیک
دیگر حرفه‌های مهندسی متخصص جنگلبانی و کشاورزی متخصص شراب، غذا و شیمی متخصص محیط زیست
متخصص محیط زیست زمین شناسی، ژئوفیزیک متخصص سبک زندگی متخصص آزمایشگاه پزشکی
معلم دوره نونهالی معلم دوره راهنمایی دیگر متخصصان علوم فیزیک متخصص دامپزشکی
استاد و مربی دانشگاه معلم آموزش‌های استثنائی متخصص تصویربرداری پزشکی چشم پزشک و ارتوپدیست
درمانگران شغلی دیگر متخصصان تشخیص متخصص مفاصل و پوکی استخوان فیزیوتراپ
متخصص قلب و عروق تخصص شنوایی و گفتاری پزشک عمومی متخصص پزشکی داخلی
روان پزشک جراح دیگر متخصصان پزشکی ماما
پرستار تحلیل گر سیستم و تجارت طراح برنامه و نرم افزار مدیر سیستم و پایگاه داده
متخصص امنیت ICT متخصص شبکه‌های کامپیوتر متخصص مهندسی ارتباطات وکیل مدافع
مشاور وکالت روان شناس مددکار اجتماعی متخصص فنی ارتباطات
تکنسین و نقشه کش مهندسی برق

ماشین کار و متصل کننده فلز

برقکار اتومبیل

کارگر برش دقیق فلزات

کارگر صفحات فلزی

صافکار

کارگر جوش و سازه‌های فولادی

بنا و آجر کار

مبادله رنگ شیشه گر پلاستر کار کاشی کار کف و دیوار
لوله کش برق کار ورزشکار تعلیم دهنده مراقبت از حیوانات
مکانیک یخچال کارگر توزیع برق سرآشپز مدیران گردشگری
کابینت ساز قایق ساز و کشتی ساز مربی، متخصص ورزش متخصص طب سوزنی
حسابدار (عمومی) مامور آمار مدیر تبلیغات متخصص تبلیغات
مهندس هوانوردی مشاور کشاورزی متخصص کشاورزی تکنسین کشاورزی
خلبان مدیر مرکز تفریحی تکنسین بیهوشی متخصص بیهوشی
مامور آمبولانس مهندس تعمیر و نگهداری هواپیما خدمات مکانیکی لوله کشی برنامه نویس تحلیلگر
پرورش دهنده زنبور عسل کشاورز آبزی پروری متخصص درخت

نقشه کش معماری

ویزای 489 استرالیا

متقاضی‌ هایی که ویزای 489 استرالیا را دریافت می‌کنند می‌توانند از طریق مهارت شغلی برای کار در این کشور، اقامت دریافت کنند و می‌توانند مجوز چهار ساله برای زندگی، کار و تحصیل داشته باشند.به طور کلی این ویزا به دو صورت صادر می‌شود که عبارتند از:

 • حمایت مالی منطقه‌ ای ایالتی
 • حمایت مالی از خانواده

از این‌رو برای اخذ ویزای 489 نیاز است که حداقل امتیاز 55 داشت و برای 10 امتیاز دیگر از اسپانسرشیپ استانی یا خانواده استفاده کرد. با مجموعه این دو امتیاز، می‌توان با امتیاز 65 رسید و درخواست ویزا داشت.

بر اساس قانون استرالیا، متقاضی ویزای 489 باید دو سال ابتدای زندگی خود را در ایالتی که اسپانسر دارد، سپری کند. همچنین بعد از یک سال اشتغال به کار می‌تواند برای اقامت استرالیا اقدام کند. به طور کلی برای ویزای 489 از طریق اسپانسرشیپ نیاز است که اسپانسر یا دعوت‌ نامه داشت. در حقیقت اگر تخصص متقاضی در لیست مشاغل استرالیا باشد، دولت از طریق دعوت‌ نامه اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

همچنین توجه کنید که این ویزا از طریق اسپانسرشیپ اقوام و فامیل نیاز به دعوت‌نامه دارد. به این معنا؛ اقوامی ‌که در استرالیا زندگی می‌کنند با توجه به منطقه مسکونی خود، می‌توانند دعوت به کار ارسال کنند. متقاضی که سابقه و تخصص داشته باشد و مهارت آن در لیست مشاغل اعلام شده استرالیا باشد، می‌تواند از طریق دعوت‌نامه برای کار اقدام کند.

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189 اسکیل ورکر استرالیا

ویزای ۱۸۹ استرالیا یک زیرگروه (Sub Class) از برنامه ویزای اسکیل ورکر استرالیا و مناسب متقاضیان اقامت دائم به‌ همراه خانواده از طریق مهاجرت شغلی است. این افراد در صورت دریافت این ویزا می‌توانند از ابتدای ورود به استرالیا از مزایای اقامت دائم مانند: حقوق شهروندی استرالیا، زندگی، کار و تحصیل در این کشور برخوردار شوند. همچنین دریافت این ویزا نیازی به استفاده از اسپانسر ایالتی یا فامیلی ندارد.

ویزای ۱۸۹ استرالیا زیرگروه (Sub Class)
با دریافت ویزای 189 اسکیل ورکر استرالیا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

متقاضیان ویزای ۱۸۹ استرالیا باید بتوانند در سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری استرالیا حداقل امتیاز ۶۵ را کسب کنند. در این صورت این افراد می‌توانند هر نقطه‌ای از خاک این کشور را برای کار و زندگی انتخاب کنند. بنابراین تمامی این مزایا فقط بر پایه مهارت متقاضیان و سیستم امتیازبندی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. همراهان ویزای ۱۸۹ استرالیا عبارتند از:

 • همسر متقاضی
 • فزرندان متقاضی
 • اقوام درجه یک متقاضی که طی یک سال گذشته به او وابستگی مالی داشته‌اند، از جمله: پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، خواهران و برادران والدین و فرزندان آن‌ها

شرایط ویزای ۱۸۹ استرالیا

یکی از شروط مهم ویزای 189 استرالیا مهارت‌های زبانی و میزان تسلط زبانی متقاضی است؛ در واقع فرد متقاضی این ویزا باید طی 3 سال گذشته، یکی از این شروط را داشته باشد؛ شرط اول، کسب حداقل نمره 6 در آزمون آیتلس است؛ شرط دوم، دریافت حداقل نمره 169 در امتحان CAE است. CAE  یا Certificate in Advanced English آزمون زبان انگلیسی سطح پیشرفته دانشگاه کمبریج است و شرط سوم دریافت امتیازات زیر در آزمون تافل است:

 • نمره ۱۲ برای مهارت شنیداری تافل
 • نمره ۱۳ برای مهارت خواندن تافل
 • نمره ۲۱ برای مهارت نوشتن تافل
 • نمره ۱۸ برای مهارت صحبت کردن تافل

درخواست متقاضی باید برای یکی از مشاغل مورد نیاز سیستم مهاجرت استرالیا باشد و متقاضی باید شروط سلامتی خود و همراهانش را برای دولت استرالیا برآورده کند. شرط سنی این ویزا نیز برای متقاضی ۴۵ سال است.

هزینه ویزای ۱۸۹ استرالیا

هزینه ویزای 189 استرالیا در سیستم اسکیل ورکر استرالیا مبلغی است که به دلار استرالیا به دولت استرالیا پرداخت می‌شود. این هزینه برای شخص متقاضی این ویزا، 4240 دلار استرالیا، برای همسر متقاضی، 2055 دلار استرالیا، برای فرزند متقاضی کمتر از 18 سال، 1030 دلار استرالیا و برای فرزند متقاضی دارای 18 سال و بالاتر، 2055 دلار استرالیا است.

مزایای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

نوع اقامت در ویزای ۱۸۹ استرالیا اقامت دائمی است؛ فرد دریافت کننده این ویزا باید پیش از موعدی که افسر پرونده ویزا برای او تعیین می‌کند، در خاک استرالیا حضور پیدا کند. در غیر این‌صورت، ویزای او باطل می‌شود.

پس از نخستین سفر به استرالیا، دیگر محدودیتی برای رفت‌وآمد به این کشور برای فرد دارنده ویزا وجود نخواهد داشت و تا 5 سال این فرد می‌تواند به این کشور رفت‌وآمد کند، تا در نهایت، شهروندی یا Citizenship استرالیا را به‌دست آورد. دارندگان ویزای 189 استرالیا به لحاظ قوانین مهاجرتی، مقیم دائم یا Permanent Resident نامیده می‌شوند.

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 190 مهارتی استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا یکی از زیرگروه‌های ویزای مهارتی استرالیا و مناسب متقاضیان مهاجرت اقامت دائمی استرالیا از طریق مهاجرت کاری است. برای دریافت این ویزا نیازی به پیدا کردن کارفرمای استرالیایی ندارید و می‌توانید از داخل یا خارج از استرالیا اقدام کنید. ویزای 190 استرالیا این امکان را برای دارندگان آن فراهم می‌کند که از بدو ورود به خاک استرالیا در این کشور زندگی و کار کنند و از مزایایی چون درمان و آموزش رایگان و طرح درمان ملی Medicare استرالیا بهره‌مند شوند.

تفاوت‌ های ویزای ۱۹۰ و ۱۸۹ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا مانند ویزای ۱۸۹ مبتنی‌ بر سیستم امتیازدهی ویژه اداره مهاجرت استرالیا و دولت این کشور تدوین شده است و مهم‌ ترین تفاوت آن با ویزای ۱۸۹ استرالیا در این است که متقاضیان این ویزا باید از یک اسپانسر ایالتی برخوردار باشند. البته اگر اطلاعات کافی در مورد ویزای ۱۸۹ ندارید ما در مقاله ویزای ۱۸۹ استرالیا تمام اطلاعات مربوط به آن را برایتان آورده ایم.

تفاوت های برجسته ویزاهای 189 و 190 اسکیل ورکر کشور استرالیا
ویزای ۱۹۰ مانند ویزای ۱۸۹ استرالیا دارای سیستم امتیازدهی ویژه از اداره مهاجرت استرالیا هستند.

دومین مورد از تفاوت‌های برجسته این دو ویزا، این است که در ویزای ۱۹۰ استرالیا به‌جای نمره ۶۵ (که حداقل نمره لازم برای ویزای ۱۸۹ است) دریافت حداقل نمره ۶۰ کافی است. در مقابل، ۵ امتیاز باقی‌ مانده از سوی اسپانسر ایالتی به متقاضی این ویزا اعطا می‌شود. همچنین متقاضیان ویزای ۱۹۰ باید بعد از دریافت این ویزا و کسب اقامت این کشور، به‌مدت حداقل ۲ سال در ایالت مربوطه کار و زندگی کنند. روند دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا عموما چیزی در حدود ۷ تا ۹ ماه به‌طول می‌انجامد.

اسپانسرشیپ ایالتی چیست؟

واژه اسپانسر (Sponsor) واژه‌ای انگلیسی به‌معنای حامی، حامی مالی، ضامن و کفیل است. اسپاسنرشیپ (Sponsorship)، به‌معنای ضمانت کردن و در روند دریافت ویزای 190 و ویزای 491 استرالیا اصطلاحا به پروسه یافتن ضامن یا اسپانسر ایالتی و ضمانت این اسپانسر گفته می‌شود. در معنای دیگر اسپانسرشیپ ایالتی به معنای صدور دعوتنامه برای فرد متقاضی و خانواده او از سمت یکی از ایالت‌های کشور استرالیا است. ایالت‌های کشور استرالیا عبارتند از:

 • نیو ساوت ولز New South Wales
 • قلمرو پایتختی استرالیا (Australian Capital Territory)
 • کوئینزلند (Queensland)
 • ویکتوریا (Victoria)
 • استرالیای غربی (Western Australia)
 • استرالیای جنوبی (South Australia)
 • قلمرو شمالی (Northern Territory)
 • تاسمانی (Tasmania)

نکته مهم در اسپانسرشیپ ایالتی این است که فرد متقاضی مدت ۶۰ روز فرصت دارد، به دعوتنامه صادر شده از جانب ایالت، پاسخ مثبت بدهد و درخواست ویزا را به اداره مهاجرت استرالیا تقدیم کند. نکته دیگر اینکه هر ایالت می‌تواند شرایطی اضافی از متقاضی ویزا مطالبه کند. این شرایط ممکن است در زمینه‌هایی چون: سطح مهارت زبان یا سوابق و مهارت‌های شغلی باشد.

شرایط ویزای ۱۹۰ استرالیا

در زمان درخواست ویزای کلاس 190 استرالیا شما باید شغل مورد نظر خود را از فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا به نام فهرست STSOL انتخاب کنید. همچنین ارزیابی مهارتی شما مثبت و مورد تایید باشد. به این معنا که مهارت‌های مورد انتظار دولت استرالیا را برای آن شغل دارید. به‌یاد داشته باشید، فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا در هر سال، به‌ روز می‌شوند یا به‌ عبارتی تغییر می‌کنند.

تکمیل و ثبت فرم EOI

در ویزای 190 استرالیا نیز مانند ویزای کلاس 189، باید فرم ابزار تمایل EOI را تکمیل و آن را در سایت ثبت کنید. بنابراین اقدام برای دریافت ویزای 190 بدون ارائه فرم EOI ممکن نیست. ثبت فرم EOI رایگان است و در زمان ثبت، امتیاز شما در بین دیگر ثبت‌کنندگان، مشخص می‌شود.

مدت اعتبار این فرم، 2 سال است. اطلاعات این فرم برای بررسی در اختیار اداره مهاجرت استرالیا قرار می‌گیرد و ممکن است برای اخذ ویزا دعوت شوید. فرم EOI امکان ویرایش دارد؛ شما می‌توانید تا پیش از دعوت برای دریافت ویزا، اطلاعات این فرم را تغییر دهید و ویرایش کنید.

هزینه ویزای ۱۹۰ استرالیا

هزینه ویزای ۱۹۰ استرالیا مجموعه‌ای از مبالغ است که به‌ازای هر فرد از خانواده همراه دارنده ویزا، باید از جانب او تامین و به دولت استرالیا پرداخت شود. این هزینه‌ها برای فرد متقاضی ویزا، ۴۶۴۰ دلار استرالیا، برای همسر متقاضی، ۲۳۲۰ دلار استرالیا، برای فرزند کمتر از ۱۸ سال متقاضی، ۱۱۶۰ دلار استرالیا و برای فرزند بیشتر از ۱۸ سال متقاضی، ۱۱۶۰ دلار استرالیا است.

مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا

مهم‌ترین مزیت ویزای ۱۹۰ استرالیا را می‌توان دائمی بودن اقامتی دانست که از طریق آن دریافت می‌کنید. در صورتی که شما در زمان تعیین شده از سوی افسر پرونده به استرالیا سفر کنید یا در خاک آن کشور حضور داشته باشید، می‌توانید تا ۵ سال بدون محدودیت به استرالیا سفر کنید تا در نهایت و با گذراندن شرایط لازم، حق شهروندی این کشور را به‌دست آورید. برخی از مزایای دیگر این ویزا عبارتند از:

 • امکان کار کردن در کشور استرالیا، از بدو ورود؛ با توجه به این که مدتی را باید در ایالتی که اسپانسر شما شده است، کار کنید.
 • امکان تحصیل در استرالیا.
 • بهره‌مندی از خدمات درمانی و بهداشتی رایگان.
 • امکان ثبت نام رایگان در سیستم پزشکی استرالیا.
 • می‌توانید افراد خانواده خود را با خود به استرالیا بیاورید.
 • می‌توانید برای اقوام خود اسپانسر واجد شرایط شوید.
 • می‌توانید از وام بلند مدت برای تحصیلات خود و فرزندان‌تان استفاده کنید.
 • می‌توانید از امکانات تحصیل رایگان برای فرزندان‌تان استفاده کنید.
 • می‌توانید از وام خرید خانه در استرالیا استفاده کنید.
 • در صورتی که فرزندی در استرالیا به‌دنیا بیاورید، آن فرزند، واجد شرایط دریافت پاسپورت استرالیایی خواهد بود.

اقامت موقت استرالیا از طریق ویزای ۴۹۱

ویزای ۴۹۱ استرالیا یکی از برنامه‌ها و ساب‌ کلاس‌های ویزای GSM استرالیا و یکی از جدیدترین ویزاهای این کشور است. این ویزا از نوامبر سال 2019 میلادی جایگزین ویزای 489 شد و شمار مشاغل مورد نیاز در آن، بسیار بیشتر از ویزای قبلی (489) است.

ویزای ۴۹۱ استرالیا مناسب افرادی است که علاقمند به مهاجرت کاری به استرالیا از طریق مهارت‌های شغلی هستند. دارندگان این ویزا می‌توانند به مدت ۵ سال در مناطق کم‌جمعیت استرالیا، کار، تحصیل و زندگی کنند. همچنین این افراد بعد از گذراندن مدت ۳ سال واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم می‌شوند؛ آن‌ها همچنین بعد از گذراندن ۵ سال در صورت تامین شرایط مورد نظر اداره مهاجرت استرالیا می‌توانند حق شهروندی استرالیا را به‌دست بیاورند.

ویژگی‌ های ویزای ۴۹۱ استرالیا

ویزای مهارت ۴۹۱ یک ویزای اقامت موقت ۵ ساله است و مانند ویزای ۴۸۹، امکان تمدید آن بعد از ۵ سال وجود ندارد؛ مگر آنکه برای ویزای دیگری مانند: ویزای ۱۸۹ استرالیا درخواست بدهید. برای چنین درخواستی باید دست کم مدت ۳ سال در منطقه خاص و تعیین شده در این ویزا کار و زندگی کرده باشید. این ویزا همچنین مناسب کسانی است که نمره ۶۵ را در آزمون مهارت به‌دست نیاورده باشند؛ که درباره سیستم امتیازبندی در آن، توضیحات بیشتری خواهیم داد.

ویژگی‌ های ویزای ۴۹۱ مهارتی استرالیا
ویزای اقامت 5ساله 491 کشور استرالیا

دارندگان ویزای ۴۹۱ استرالیا می‌توانند مناطق اسپانسرشیپی مختلفی را برای کار و زندگی انتخاب کنند، غیر از شهرهای بزرگی چون: سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرت و ساحل گلدکوست. در عین حال این افراد می‌توانند مناطق کم‌ جمعیت اطراف این شهرها را انتخاب کنند. برخی از شهرهایی که در ویزای ۴۹۱ می‌توانید برای کار و زندگی و به‌عنوان منطقه اسپانسرشیپ خود انتخاب کنید عبارتند از:

 • نیوکاسل
 • وولونگونگ
 • ساحل مرکزی NSW
 • آدلاید
 • هوبارت
 • کانبرا

درخواست ویزای ۴۹۱ با شیوه اسپانسر فامیلی

در صورتی که یکی از اعضای خانواده یا اقوام شما که در استرالیا زندگی می‌کنند، واجد شرایط اسپانسری باشند (مانند دارندگان ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا) می‌توانند اسپانسر شغلی شما بشوند. این امکان، ۱۵ امتیاز به امتیازات مهارتی شما می‌افزاید. برخی از شرایط اسپانسر فامیلی عبارتند از:

 • اقامت دائم استرالیا را داشته باشد یا شهروند نیوزیلند یا استرالیا باشد
 • فرد متقاضی باید حداقل 18 سال داشته باشد.
 • ساکن مناطق کم جمعیت باشد (غیر از سیدنی، ملبورن و بریزبین)

درخواست ویزای ۴۹۱ با شیوه اسپانسر ایالتی

برای درخواست ویزای ۴۹۱ استرالیا با شیوه اسپانسر ایالتی، فرد متقاضی باید حداقل ۵۰ امتیاز در سیستم امتیازبندی به‌دست بیاورد تا در صورت ضمانت یک اسپانسر ایالتی، ۱۵ امتیاز نیز از جانب اسپانسر دریافت کند. همچنین فرد متقاضی باید پس از دریافت ویزای ۴۹۱ به مدت ۳ سال در منطقه کم‌ جمعیت مورد نظر خود در ایالت مورد نظر یا ایالتی دیگر کار و زندگی کند.

هزینه ویزای ۴۹۱ استرالیا

هزینه‌ های دولتی ویزای ۴۹۱ استرالیا مانند دو ویزای دیگر ۱۸۹ و ۱۹۰ استرالیا است. به این صورت که این هزینه برای فرد متقاضی، ۴۶۴۰ دلار استرالیا، برای همسر متقاضی، ۲۳۲۰ دلار استرالیا، برای فرزند کمتر از ۱۸ سال متقاضی، ۱۱۶۰ دلار استرالیا و برای فرزند بیشتر از ۱۸ سال متقاضی، ۲۳۲۰ دلار استرالیا است.

به طور کلی علاوه بر هزینه‌های گفته شده، هزینه‌های دیگری هم برای ارزیابی مدارک باید پرداخت که هریک مرتبط به ویزای 189، 190 و 491 هستند. به طور مثال: ارزیابی مدارک تحصیلی با توجه به مقررات و قوانین بین 500 تا 1500 دلار استرالیا هزینه دارد. همچنین اگر برای ویزای 491 اقدام می‌کنید و اسپانسر فامیلی ندارید، نیاز است که هزینه جداگانه‌ای به مبلغ 200 تا 330 دلار کشوراسترالیا پرداخت کنید.

انواع ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا

گرفتن ویزای استرالیا، گام مهمی در مهاجرت به استرالیا کشور استرالیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است.

اخذ ویزای مهارتی استرالیا با هرمس اپلای

به طور کلی برای اینکه بتوان به استرالیا مهاجرت کرد، نیاز است که یکسری اقدامات انجام داد تا منجر به اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا شود. همچنین در صورتی که تمایل به مهاجرت کاری دارید بهتر است که از ویزاهای کشور استرالیا استفاده کنید تا روند مهاجرت زودتر پیگیری شود. ویزای مهارتی استرالیا، یکی از ویزاهای مهم این کشور است که متقاضی‌ها می‌توانند برای آن درخواست دهند و با توجه به امتیاز خود برای مهاجرت به استرالیا آماده شوند. اما مهم است که قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت کاری با وکیل یا مشاوره مهاجرت مشورت کرد تا در این مسیر تنها نبود. از این‌ رو مجموعه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا علاوه بر راهنمایی‌های لازم، بتوانید از وکیل مهاجرتی هم بهره‌ مند شوید. کافی است که با مشاوره‌های این مجموعه در ارتباط باشید تا در زمان کوتاهی بهترین نتیجه را دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
چگونه درخواست اقامت دائم کشور استرالیا داشت؟
برای درخواست اقامت دائم استرالیا ابتدا باید نوع ویزای خود را مشخص کنید و متناسب با شرایط ویزای کاری، تحصیلی یا موارد دیگر اقدامات لازم را انجام دهید.
حداقل نمره زبان انگلیسی برای ویزای کشور استرالیا چقدر است؟
حداقل نمره آیلتس ۶ برای اخذ ویزای استرالیا لازم است.
کدام حوزه کاری کشور استرالیا، بیشترین درخواست را دارد؟
بیشترین توزیع فرصت‌های شغلی در استرالیا برای بخش خدمات است و بعد از آن برای بخش‌های فنی و مهندسی خواهد بود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شهاب
5 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من زبان چینی مسلط هستم. آیا برای دریافت اسکیل ورکر استرالیا کمک کننده خواهد بود؟

خانم میرخانی
پاسخ به  شهاب
5 ماه قبل

سلام شهاب عزیز وقتتون بخیر
در برنامه های اسکیل ورکز استرالیا مدرک زبان انگلیسی مثل آیلتس و تافل و پی تی ای مطرح هستش و زبان چینی کمکی به امتیازتون نمیکنه
اما شما میتونید بعد از دریافت ویزای استرالیا برای پیدا کردن کارتون زبان چینیتون رو لحاظ کنید.

آقای عسکری
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
برای امتیاز ویزای GSM استرالیا به غیر از تسلط به انگلیسی چه زبان دیگه‌ای خوبه؟ فرقی میکنه؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای عسکری
2 سال قبل

به صورت کلی داشتن مدرک از زبان های بین المللی برای دریافت ویزای استرالیا میتونه کمک کننده باشه .

کادر هرمس اپلای