انواع ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا

گرفتن ویزای استرالیا، گام مهمی در مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است. نه تنها از نظر زیبایی خارق‌العاده است، بلکه نرخ بیکاری پایین و اقتصاد رو به رشدی دارد و شما می‌توانید در آنجا زندگی بسیار مرفهی داشته باشید. در گام اول برای آغاز مهاجرت به این کشور، شما به ویزای مناسب نیاز دارید. شهروندان تمام کشورهای جهان به جز نیوزلند برای ورود به خاک این کشور باید ویزا داشته باشند. خوشبختانه‌، طیف وسیعی از انواع ویزای استرالیا وجود دارد که شما می‌توانید بسته به شرایطتان از آنها استفاده کنید. در این مقاله در مورد انواع ویزای استرالیا بیشتر توضیح می‌دهیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ابتدا در این ویدئو به بررسی انواع ویزای استرالیا می پردازیم:

انواع ویزای استرالیا را می‌شناسید؟

انواع ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا را می‌توان در دو گروه مختلف دسته بندی کرد: ویزای اقامت موقت و اقامت دائم. ویزای اقامت دائم زمانی استفاده می‌شود که شما قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید و هدفتان از مهاجرت می‌تواند متفاوت باشد. ویزای اقامت موقت هم زمانی است که شما برای مدت کوتاه و مشخصی قصد سفر به این کشور را دارید. این گروه از انواع ویزای استرالیا می‌تواند برای دید و بازدید، اهداف کاری، درمانی و … باشد. در تقسیم بندی دیگری، انواع ویزای استرالیا را به دو دسته‌ی اصلی و زیرمجموعه یا به اصطلاح ساب کلاس تقسیم میکنند.

انواع گروه‌های اصلی عبارتند از:

 • ویزای توریستی
 • ویزای خانوادگی
 • ویزای تحصیلی
 • ویزاهای کاری و مهارتی
 • ویزای سرمایه گذاری
انواع ویزای استرالیا

که در ادامه هر کدام را به تفکیک و با ساب کلاس‌هایشان توضیح می‌دهیم.

ویزای توریستی

ویزای توریستی استرالیا

یکی از پر استفاده‌ترین انواع ویزای استرالیا، ویزای توریستی است که به چندین ساب کلاس تقسیم می‌شود. این ویزا زمانی صادر می‌شود که شما بخواهید برای اهداف کوتاه مدت به استرالیا سفر کنید. با وجود آنکه این ویزا ساب کلاس‌های مختلفی دارد اما به طور کلی برای استفاده از آن فرد باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • نوع سفر انتخاب شده با منابع مالی او همخوانی داشته باشد. ( به ازای هر روز اقامت در استرالیا باید 60 تا 80 دلار استرالیا در حساب فرد باشد.)

 • اگرچه وجود دعوتنامه برای دریافت این نوع ویزا ضروری نیست، اما درصورت وجود، پروسه‌ی دریافت ویزا سریع‌تر پیش می‌رود.

برای دریافت این گروه از انواع ویزای استرالیا شما در درجه‌ی اول باید یک حساب کاربردی در سایت سفارت این کشور برای خود بسازید. سپس اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و به سوالات شرایط سنجی سایت پاسخ دهید. بعد از آن نوبت به آپلود مدارک می‌رسد که بسته به هدف شما از مهاجرت می‌تواند متفاوت باشد. درنهایت نوبت به پرداخت هزینه‌های آن می‌رسد و با انجام پرداخت، فرایند شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. از 17 روز تا 31 روز کاری نیز جواب درخواست شما صادر خواهد شد.

ساب کلاس ویزای توریستی

انواع ویزای استرالیا در گروه توریستی به ساب کلاس‌های مختلفی تقسیم می‌شود که بعضی از مهمترین آنها به شرح زیر است:

 • ویزای دیداری ساب کلاس 600 که در انواع 3، 6 و 12 ماهه است و به منظور بهره‌مندی از کلاس‌های آموزشی یا دیدار اقوام و مسافرت به افراد داده می‌شود.

 • ویزای مسافرت الکترونیکی ساب کلاس 601 یک ویزای سه ماهه برای مسافرت به استرالیا است.

 • ویزای درمانی ساب کلاس 602 برای افرادی است که برای درمان خودشان به استرالیا می‌روند یا کسانی را در این کشور دارند که باید برای مراقبت‌های درمانی پیش آنها بروند. این ویزا یک ویزای 3 ماهه است.

 • ویزای دیداری الکترونیکی ساب کلاس 651 که به موجب آن شما می‌توانید به مدت یک سال و هر بار سه ماه به این کشور برای اهداف توریستی سفر کنید.

 

ویزای خانوادگی استرالیا

ویزای خانواده استرالیا

یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا که محبوبیت و ساب کلاس‌های زیادی دارد، ویزای خانوادگی استرالیا است. به موجب این گروه‌ از ویزاها، دولت استرالیا این امکان را ایجاد کرده که شما و اعضای خانواده‌تان بتوانید در این کشور برای مدت مشخصی زندگی کنید. از این رو ساب کلاس‌های زیادی برای آن تعریف شده که مدارک و زمان مورد نظر برای هر کدام از آنها متفاوت است.

ویزای همسری

ویزای همسر، یکی از انواع ویزای استرالیا که به موجب آن، فردی که اقامت استرالیا را دارد یا سیتیزن آن است، می‌تواند همسر یا شریک زندگی خود را به این کشور بیاورد. این ویزا خود به چندین ساب کلاس دیگر تقسیم می‌شود که به شرح زیر است:

ویزای ازدواج احتمالی ساب کلاس 300 معروف به ویزای Fiancé یا Fiancée یک ویزای نه ماهه است که به شما این امکان را می‌دهد تا به عنوان نامزد یک مقیم یا تبعه‌ی استرالیا به این کشور بیایید و اجازه‌ی کار نیز داشته باشید. شرایط دریافت این ویزا:

 • بالای 18 سال سن داشته باشید.
 • حامی مالی داشته باشید.
 • تا قبل از پایان نه ماه با فرد مورد نظر ازدواج کنید.

ویزای همسر قانونی در دو ساب کلاس 309 و 100 که برای دریافت آنها باید سند رسمی ازدواج داشته باشید. ساب کلاس 309 برای زندگی موقت و ساب کلاس 100 برای زندگی دائم همسرِ یک مقیم یا تبعه‌ی استرالیایی است. برای درخواست این دو ویزا فرد باید زمان درخواست خارج از استرالیا باشد.

ویزای همسر ساب کلاس 820 و 801 نیز ویزای همسر رسمی و مشابه ساب کلاس قبلی با این تفاوت که در زمان درخواست فرد باید در استرالیا زندگی کند. 820 برای اقامت موقت و 801 برای اقامت دائم است.

 •  

ویزای والدین

به موجب این ویزا فردی که مقیم یا تعبه‌ی استرالیا است می‌تواند برای والدین خود ویزا بگیرد تا آنها برای زمان مشخصی برای زندگی به این کشور بیایند. ساب کلاس‌های این گروه از انواع ویزای استرالیا عبارتند از:

 • ویزای معمولی اقامت دائم والدین ساب کلاس 103 برای اقامت دائم والدینِ شخصی است که مقیم یا تبعه‌ی استرالیا است.

 • ویزای والدین سالخورده ساب کلاس 804 برای اقامت دائم والدینی است که به مراقبت نیاز دارند و می‌توانند تحت حمایت مالی فرزندشان قرار بگیرند.

 • ویزای والدین نسبی ساب کلاس 173 برای زندگی موقت و دو ساله‌ی والدین یک مقیم یا تبعه‌ی استرالیا در این کشور است. در این ساب کلاس از ویزای والدین به حمایت مالی فرزندان نیازی نیست.

 • ویزای والدین نسبی ساب کلاس 143 برای زندگی دائمِ والدین یک فرد مقیم یا تبعه‌ی استرالیا است که نیازی به حمایت مالی او ندارند.

 • ویزای والدین نسبی سالخورده ساب کلاس 884 برای والدین سالخورده‌ای است که بیشتر فرزندانشان در استرالیا زندگی می‌کنند و درنتیجه می‌توانند به موجب این ویزا به مدت 2 سال با آنها در این کشور زندگی کنند.

 • ویزای والدین نسبی سالخورده ساب کلاس 864 برای والدین سالخورده‌ای که بیشتر فرزندانشان در استرالیا زندگی می‌کنند و می‌خواهند برای اقامت دائم در این کشور درخواست بفرستند.

 • ویزای خویشاوندان سالمند ساب کلاس 114 یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا برای والدینی است که همسرشان فوت کرده و در سن بازنشستگی قرار دارند و فرزندشان مقیم یا تبعه‌ی استرالیا هستند. این ویزا یک ویزای اقامت دائم است و در زمان درخواست آن، متقاضی باید خارج از استرالیا باشد.

 • ویزای خویشاوندان سالمند ساب کلاس 838 دقیقاً مانند ساب کلاس 114 است با این تفاوت که در زمان درخواست فرد باید در داخل استرالیا باشد.

ویزای فرزند

ویزای فرزندان استرالیا

ویزای فرزند یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا و برای کسی است که والدینش در این کشور اقامت داشته یا شهروند این کشوراند. برای صدور این ویزا، فرزند و والدین هر کدام باید ویژگی‌های خاص خود را داشته باشند که به شرح زیر است:

فرزندی می‌تواند از طریق این ویزا به استرالیا بیاید که:

 1. زیر سن قانونی 18 سال باشد. ( با این حال فرزندانی که بین 18 تا 25 سال هستند می‌توانند تحت شرایط خاصی از این ویزا استفاده کنند. مثلاً اگر دانشجو باشند یا ناتوانی داشته باشند که والدینشان باید از آنها مراقبت کنند.)

 2. مجرد باشد و تا زمان ورود به کشور ازدواج نکند.

 

والدینی می‌توانند از این گروه از انواع ویزای استرالیا برای فرزندانشان استفاده کنند که:

 1. بالای سن قانونی باشند.

 2. والدین بیولوژیکی فرزند باشند یا همسر یا شریک زندگی یکی از والدین آنها باشند.

 

به موجب این ویزا فرزندی که به استرالیا بیاید می‌تواند در استرالیا مشغول به کار و تحصیل شود و از خدمات پزشکی رایگان بهره‌مند شود. این ویزا ساب کلاس‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه بیشتر در موردشان توضیح می‌دهیم.

ساب کلاس های ویزای فرزندی

ویزای فرزندان بیولوژیکی ساب کلاس 101 که به فرزندان اجازه‌ی اقامت دائم در این کشور را می‌دهد. فرزند در زمان درخواست این ویزا باید خارج از استرالیا زندگی کند.         

ویزای فرزندان بیولوژیکی ساب کلاس 802 این ویزا از انواع ویزای استرالیا، دقیقاً مانند ساب کلاس 101 است با این تفاوت که فرزند در زمان درخواست آن باید داخل استرالیا باشد.

ویزای فرزند خوانده ساب کلاس  102 این ویزا برای فرزندانی است که رابطه‌ی بیولوژیکی با والدین استرالیایی خود ندارند و فرزند خوانده‌ی آنها محسوب می‌شوند که می‌توانند با این ویزا برای اقامت دائم در این کشور درخواست دهند.     در این روش درخواست ویزا، قانونی شدنِ رابطه‌ی فرزند خواندگی و شرایط زندگی قبلی فرزند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ویزای کودک یتیم خویشاوند ساب کلاس 117 این ویزا برای زمانی است که والدین کودک فوت کرده و کسی نباشد که از او مراقبت کند. در این حالت آنها می‌توانند توسط اعضای دیگر خانواده‌شان که تبعه یا مقیم استرالیا هستند و می‌توانند از کودک حمایت مالی کنند، اقامت دائم این کشور را بگیرند.

ویزای فرزند وابسته ساب کلاس 445 زمانی استفاده می‌شود که والدین در حال دریافت اقامت دائم با انواع ویزای استرالیا و در حال انجام کارهای اداریشان هستند و کودکشان به موجب این ویزا می‌تواند تا پایان فرایند در کنارشان باشد.

سایر ویزاهای خانوادگی

ویزاهای خانوادگی دیگری نیز هستند که به شرح زیر است:

 • ویزای آخرین فرد بازمانده ساب کلاس 115 برای افرادی است که همه‌ی اعضای خانواده‌شان به جز آنها در استرالیا زندگی می‌کنند و آنها نیز می‌خواهند اقامت دائم این کشور را بدست آورند. در زمان درخواست برای این گزینه از انواع ویزای استرالیا، متقاضی باید در خارج از استرالیا زندگی کند. یکی از اعضای خانواده‌ی شما که در استرالیا هستند باید حمایت مالی شما را برعهده بگیرد.

 • ویزای مراقبت از بیمار ساب کلاس 116 این ویزا برای افرادی است که یک خویشاوند بیمار در استرالیا دارند که مقیم یا تبعه‌ی این کشور است و باید از او مراقبت‌های پزشکی انجام شود. با دریافت این ویزا همزمان می‌توانند در این کشور کار و تحصیل کنند. در زمان درخواست این ویزا شما باید خارج از استرالیا باشید.

 • ویزای سرپرست ساب کلاس 836 درست مانند ساب کلاس 116 برای مراقبت از بیمار است با این تفاوت که در زمان درخواست آن فرد باید در داخل استرالیا باشد.

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل است و موسسات، مدارس و دانشگاه‌های معتبری دارد که سالانه افراد زیادی را به خود جذب می‌کنند. به دلیل محبوبیت امکانات آموزشی، انواع ویزای استرالیا برای این کار وجود دارد که به ساب کلاس‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • ویزای دانش آموزی ساب کلاس 500 این ویزا برای افرادی است که تمایل به تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور را دارند و یک ویزای 5 ساله است که به کمک آن، اعضای خانواده‌ی دانش آموز نیز می‌توانند به استرالیا بیایند.

 • ویزای آموزش ساب کلاس 407 این ویزا برای تکمیل دوره‌های آموزش و فنی و حرفه‌ای مربوط به کار و از نوع ویزای موقت است که برای دریافت آن باید دعوت نامه داشته باشید.

 • ویزای همراه دانش آموز ساب کلاس 590 برای والدینی است که فرزند زیر 18 سالشان برای تحصیل به استرالیا آمده‌ و می‌خواهند از او مراقبت کنند. با پایان دوره‌ی تحصیل، اعتبار این ویزا نیز به پایان می‌رسد.

ویزای کاری استرالیا

یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا، ویزای کاری این کشور است

یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا، ویزای کاری این کشور است که انواع بسیار زیادی دارد و شما می‌توانید از آن برای کار و کسب درآمد در استرالیا استفاده کنید. استرالیا اقتصاد رو به رشدی دارد و از این رو افراد زیادی سالانه برای انواع این ویزا درخواست می‌دهند. ما در مقاله ویزا استرالیا و شرایط عمومی آن به طور تخصصی به شرایط اخذ این نوع ویزاها پرداخته ایم. برای دریافت ویزای کاری استرالیا یک جدول امتیازدهی وجود دارد که باید حداقل امتیاز 65 از 100 را از آن کسب کنید. سایر شرایط کسب این ویزا به شرح زیر می‌باشند:

متقاضی باید….

 • در محدوده‌ی سنی بین 18 تا 45 سال باشد.

 • مدارک تحصیلی لازم برای کار مدنظر را داشته باشد.

 • مدرک زبان معتبر ( حداقل آیلتس 6) داشته باشد.

 • سلامت جسمانی کافی برای انجام کار را داشته باشد.

 • سوء سابقه‌ی کیفری نداشته باشد.

جدول امتیاز بندی ویزای کار

برای دریافت ویزای کاری استرالیا، وضعیت شما توسط یک جدول امتیازدهی بررسی می‌شود. همانطور که در بالا گفتیم برای قبولی درخواست، شما حداقل باید 65 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنید. اما نکته‌ی مهم این است که این یک امتیاز حداقلی است و کمکی به دریافت ویزا نمی‌کند و شما باید سعی کنید نمره‌ی بالاتری برای دریافت این گروه از انواع ویزای استرالیا بدست آورید. این جدول به شرح زیر است:

مورد بررسی

محدود

امتیاز

سن

18 تا 24

25

25 تا 32

30

33 تا 39

25

40 تا 44

15

مدرک تحصیلی

مدرک ارزیابی شده معادل دکترای استرالیا

20

مدرک ارزیابی شده معادل لیسانس استرالیا

15

مدرک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم استرالیا

10

مدرک پایان دوره ارزیابی شده معادل تخصص

10

سابقه کاری در ده سال گذشته

کمتر از 3 سال

0

3 تا 4

10

5 تا 7

15

8 تا 10

20

مدرک زبان انگلیسی

آیلتس 6 یا معادل آن

0

آیلتس 7 یا معادل آن

10

آیلتس 8 یا معادل آن

20

تحصیل در استرالیا

تحصیل در مناطق کم جمعیت این کشور

5

تحصیل در یک مقطع در استرالیا

5

تسلط به زبان دوم

تسلط به زبان فارسی یا هر زبان دیگر به جز انگلیسی

5

صلاحیت تحصیلات تخصصی

مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکترا از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک

5

امتیاز اسپانسری

امتیاز داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی (میزان دقیق امتیاز به نوع ویزا بستگی دارد)

5 تا 15

سابقه‌ی کار مرتبط در استرالیا در 10 سال گذشته

کمتر از 1 سال

0

1 تا 2 سال

5

3 تا 4 سال

10

5 تا 7 سال

15

8 تا 10 سال

20

وضعیت تاهل

مجرد

10

متاهل

5 تا 10

انواع ویزای موقت استرالیا برای کار

همانطور که در بالا گفته شد ویزای کاری استرالیا ساب کلاس‌های مختلفی دارد که به شرح زیراند:

ویزای کاری موقت

ساب کلاس‌های انواع ویزای استرالیا در دسته‌ی ویزای کاری موقت عبارتند از:

 • ویزای کاری موقت (اقامت کوتاه) ساب کلاس 400 که به شما این امکان را می‌دهد تا شغل‌های کوتاه مدت و کاملاً تخصصی را در استرالیا انجام دهید. اگر مهارت، دانش یا تجربه تخصصی داشته باشید که در استرالیا وجود ندارد، در پروسه‌ی دریافت این ویزا بسیار به نفع شما خواهد بود. این ویزا 6 ماهه بوده و قابل تمدید نیست.

 • ویزای کاری موقت (اقامت بلند مدت) ساب کلاس 401 این ویزا جایگزین ساب کلاس 408 شده و یک ویزای 2 ساله است که به کمک آن نه تنها می‌توانید در این مدت زمان مشخص در استرالیا کار کنید، بلکه می‌توانید اعضای خانواده‌ی خود را نیز به این کشور بیاورید.

 • ویزای آموزش و تحقیق ساب کلاس 402 (معروف به ویزا کارآموز حرفه‌ای) این ویزا یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا از نوع موقت و برای دریافت آموز‌ش‌های شغلی و حرفه‌ای است.

 • ویزای کاری موقت (آموزش) ساب کلاس 420 یک ویزای دو ساله برای تفریح و آموزش است که به کمک آن می‌توانید به همراه خانواده برای تحصیل به استرالیا بروید.

 • ویزای کاری موقت (مهارت) ساب کلاس 482 به کارفرما اجازه می‌دهد که نیروی کمیاب را از بین شهروندان خارجی استخدام کند. برای دریافت این ویزای موقت، متقاضی باید مهارت‌های کاری مخصوص و مدرک زبان معتبری داشته باشد. این ویزای استرالیا در حال حاضر ارائه نمی‌شود.

ویزای مهارت

این ویزا برای افرادی است که مهارت‌های کاری خاصی دارند و به ساب کلاس‌های زیر تقسیم می‌شود:

ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص ساب کلاس 476 (معروف به ویزای تحصیلات تکمیلی و یا فارغ التحصیل خارج از کشور) این ویزا، یک ویزای 18 ماهه و موقت است که به فارغ التحصیلان رشته مهندسی اجازه‌ی ورود به این کشور را می‌دهد. مدرک مهندسی این افراد باید از دانشگاه‌‌ها و موسسات مورد تایید استرالیا گرفته شده باشد. رشته‌های پذیرفته شده برای این نوع از انواع ویزای استرالیا عبارتند از:

 • مهندسی عمران

 • مهندسی سازه

 • مهندسی شیمی

 • مهندسی محیط زیست

 • مهندسی برق و الکترونیک

 • مهندسی مکانیک، تولید و ماشین‌آلات

 • مهندسی معدن و مواد

 

رشته های پذیرفته شده برای ویزای مهارت استرالیا

ویزای ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا ساب کلاس 485 (معروف به ویزای فارغ التحصیل یا TR) این ویزا برای افرادی است که تحصیلات خود را در استرالیا به پایان رسانده‌اند و در حال حاضر می‌خواهند موقت در این کشور بمانند تا شغل مناسبی پیدا کنند. که خود به دو گروه Graduate Work Stream و Post-Study Work Stream تقسیم می‌شود.

ویزای مهارت مستقل ساب کلاس 189 (معروف به ویزای مهارت، ویزای GSM یا ویزای PR) این گروه از انواع ویزای استرالیا برای افراد متخصصی است که می‌‌خواهند بدون حمایت مالی در این کشور زندگی کنند. این ویزا یک ویزای دائم برای افرادی است که زیر 45 سال سن داشته و علاوه بر تخصص کافی در رشته‌ی کاری خود، مهارت زبان نیز دارند.

ویزای مهارت نامشخص (اسپانسر) ساب کلاس 190 (معروف به ویزای اسپانسر دولتی و یا ویزای اسپانسر ایالتی) یک ویزای دائم برای افراد متخصصی است که یکی از ایالت‌های استرالیا، اسپانسر آنها شده و سن زیر 45 سال و مهارت زبان از ویژگی‌های افرادی است که می‌خواهند این ویزا را بگیرند.

سایر ویزاهای کاری مهارتی – مربوط به مناطق کاری

گروهی از ویزاهای مهارتی از انواع ویزای استرالیا، بر اساس مناطقی هستند که برای کار انتخاب می‌شوند. که به شرح زیراند:

 • ویزای مهارت ایالتی ساب کلاس 491 (معروف به ویزای ایالتی و یا ویزای اسپانسر مناطق کم جمعیت) یک ویزای 5 ساله برای افراد متخصصی است که نتوانسته‌اند از طریق ویزاهای بالا اقدام کنند و به کمک این ویزا می‌توانند در مناطق کم جمعیت‌تر و محروم‌تر کار کنند و حداقل حقوق تعیین شده در این کشور را بگیرند.

 • ویزای مهارت منطقه‌ای ساب کلاس 887 (معروف به ویزای منطقه‌ای و یا ویزای اسپانسر منطقه‌ای) یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا از نوع اقامت دائم و برای افرادی است که حداقل دو سال در مناطق کم جمعیت استرالیا زندگی و کار کرده‌اند و اکنون می‌خواهند در همان منطقه اقامت دائم داشته باشند.

 • ویزای مهارت منطقه‌ای ساب کلاس 191 (که از نوامبر ۲۰۲۲ فعال و جایگزین ویزای 887 خواهد شد.) برای دریافت این ویزا شما باید در خاک استرالیا زندگی کنید، حداقل سه سال در یکی از مناطق کم جمعیت استرالیا زندگی کرده باشید و اکنون توسط این ویزا درخواست اقامت دائم دارید.

سایر ویزاهای کاری مهارتی – مربوط به مناطق کاری استرالیا

ویزای استعدادهای درخشان

انواع ویزای استرالیا برای افراد بااستعدادهای درخشان وجود دارد که می‌توانند فعالیت‌های حرفه‌ای خود را در این کشور دنبال کنند. ارائه‌ی مدارک معتبر از فعالیت‌های برجسته‌، برای دریافت این ویزا ضروری است. دو ساب کلاس اصلی این ویزا عبارتند از:

 • ویزای استعداد برجسته ساب کلاس 124 برای افرادی که در زمینه‌ی فعالیت خود در سطح بین المللی برجسته هستند. و می‌توانند به دولت استرالیا ثابت کنند که حضورشان در این کشور می‌تواند به ارتقای وضعیت آن در شاخه‌ی خاصی از فعالیت ( هنری، ورزشی، تحصیلی و …) کمک کند. در زمان درخواست این ویزا، متقاضی باید خارج از استرالیا زندگی کند.

 • ویزای استعداد برجسته ساب کلاس 858 یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا از نوع اقامت دائم برای استعدادهای درخشان در کشور استرالیا است. این ویزا از نظر شرایط درخواست مانند ویزای 124، با این تفاوت که فرد در زمان درخواست باید داخل کشور زندگی کند.

ویزای استعدادهای درخشان استرالیا

ویزای تعطیلات

گروهی دیگر از انواع ویزای استرالیا که در گروه ویزاهای کاری قرار می‌گیرند، ویزای تعطیلات است که شرایطی ایده‌ال برای مسافرت افراد به این کشور در دوران تعطیلات کاری را ایجاد می‌کند. این گروهِ ویزا دو ساب کلاس اصلی دارد که عبارتند از:

 • ویزای تعطیلات و کار ساب کلاس 417 این ویزا برای افراد بین 18 تا 30 سال است که به موجب آن می‌توانند تعطیلات کاری بزرگ خود را در این کشور انجام دهند و برای پرداخت هزینه‌های سفر خود در استرالیا کار کنند.

 • ویزای کار و تعطیلات ساب کلاس 462 یک ویزای یک ساله برای افرادی است که می‌خواهند در این کشور کار کنند و همزمان تعطیلات خود را نیز را در آن بگذرانند.

ویزای تعطیلات استرالیا

ویزای کارفرما

شاخه‌‌ای دیگری از انواع ویزای استرالیا در گروه ویزاهای کاری، ویزای کارفرما است که دو نوع موقت و دائم دارد و هر کدام از این گروه‌ها خود به چند ساب کلاس تقسیم می‌شوند. این گروه از ویزاها برای افرادی است که از یک کارفرمای استرالیایی، جاب آفر دارند. اسپانسری مشخص که در کار خود به آنها نیاز دارد. برعکسِ سایر ویزاهای کاری موقت، در این نوع ویزا شما نیازی به جستجو برای کار ندارید. انواع موقت این ویزا ساب کلاس‌های 402 و 482 هستند که در بالا در موردشان صحبت کردیم. و انواع دائم آن نیز به شرح زیراند:

 • طرح کاندید کارفرما ساب کلاس 186 (با نام مستعار ENS) این ویزا یکی از انواع ویزای استرالیا برای افرادی است که در کشور خود توانسته‌اند یک شغل مناسب با تخصصشان در استرالیا پیدا کنند و شش ماه بعد از آن می‌توانند درخواست این ویزا را بدهند. عنوان شغلی در این نوع باید در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور وجود داشته باشد.

 • طرح مهاجرت اسپانسر منطقه‌ای ساب کلاس 187 (که با عنوان RSMS یا ویزای منطقه‌ای حمایت کننده نیز شناخته می‌شود) این ویزا از انواع ویزای استرالیا درست مانند ویزای 186 با این تفاوت که موقعیت شغلی باید در مناطق کم جمعیت استرالیا باشد.

ویزای سرمایه گذاری

یکی از متداول انواع ویزای استرالیا برای افرادی که وضعیت مالی خوبی دارند، انواع ویزای سرمایه‌گذاری است. این ویزا برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری، راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی، خرید ملک و … را در این کشور دارند که خود به چند ساب کلاس تقسیم شده و به شرح زیراند:

انواع ویزای تجاری

صاحب کسب و کار ساب کلاس 890 نوعی ویزای سرمایه گذاری برای افرادی است که در چند سال گذشته حداقل یک سال در این کشور زندگی کرده‌ و یکی از ساب کلاس‌های 160،161،162،163،164 یا 165 را دارند. قبل از درخواست این ویزا فرد باید کسب و کاری را به مدت دو سال اداره کرده باشد.

ویزای کسب و کار ساب کلاس 132 این ویزا یکی از محبوبترین انواع ویزای استرالیا است که سرمایه‌گذار می‌تواند از همان ابتدا همراه با خانواد‌ه‌ی خود به این کشور بیاید. هزینه‌ی دریافت این ویزای بسیار بالا و تا یک و نیم میلیون استرالیا نیز می‌رسد.

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه‌گذاری ساب کلاس 891 یک ویزای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت است. این ویزا را افرادی می‌توانند درخواست دهند که حداقل 4 سال در این کشور زندگی کرده باشند، زیر 55 سال سن داشته و حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای آن یعنی 1.5 میلیون دلار استرالیا را داشته باشند. برای دریافت این ویزا سوابق سرمایه‌گذاری موفق نیز نیاز است.

ویزای سرمایه‌گذاری اسپانسر دولت یا ایالتی ساب کلاس 893 یک ویزای اقامت دائم برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند و توسط دولت تحت حمایت‌های مالی و دریافت مستمری قرار می‌گیرند. اگر به دنبال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استرالیا هستید در ابتدا مقاله ی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا را مطالعه کنید.

ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

ویزای بازنشستگی

یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا، ویزای بازنشستگی است که افرادی می‌توانند از آن استفاده کنند که در سن بازنشستگی قرار داشته باشند. مهمترین ساب کلاس این گروه به شرح زیر است:

سرمایه‌گذار بازنشستگی ساب کلاس 405 یک ویزای موقت مختص بازنشستگانی که خودشان از پس مخارجشان برمی‌آیند و خانواده‌ای برای حمایت‌های این چنینی ندارند. به موجب این ویزا فرد می‌تواند هر دو هفته حداکثر 40 ساعت در استرالیا کار کند.

موسسه ‌ی مهاجرتی هرمس اپلای

آنچه که در بالا گفته شد، تنها بخشی از انواع ویزای استرالیا است و طیف وسیعی از ویزاهای مختلف برای سفر و مهاجرت به این کشور وجود دارد که هر کدام شرایط، مدارک و هزینه‌های خاص خود را دارند. ما در موسسه‌ی مهاجرتی هرمس اپلای می‌توانیم در مورد انواع این ویزاها اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار داده و کمک کنیم که بتوانید بهترین گزینه برای شرایط خود را انتخاب کنید. برای شروع فرایند، تنها کافی است با کارشناسان مجموعه‌ی ما تماس بگیرید تا آنها شما را راهنمایی کنند.

مقاله پیشنهادی : شرایط زندگی در استرالیا

سوالات متداول

5 نوع گروه اصلی برای ویزاهای استرالیا داریم به شرح زیر است:

 • ویزای توریستی

 • ویزای خانوادگی

 • ویزای تحصیلی

 • ویزاهای کاری و مهارتی

 • ویزای سرمایه گذاری

ویزای ساب کلاس 500، ویزای ساب کلاس 590و ویزای ساب کلاس 407 

شخص متقاضی بین 18 تا 45 سال سن داشته باشد. مدرک تحصیلی بین دیپلم تا دکتری، مدرک زبان انگلیسی، عدم سوءپیشینه و مدارک سلامت جسمانی نیز نیاز است. 

امتیاز کامل در جدول امتیاز بندی استرالیا 100 است که متقاضی حداقل باید امتیاز 65 را اخذ نماید.

ساب کلاس ها 600، 601، 602 و 651 از انواع ساب کلاس های توریستی استرالیا هستند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

24 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  ویزای استرالیا برای مقاصد درمانی هم صادر میشه؟ و مهلت اجازه اقامتش چند روزه؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله، ویزای درمانی ساب کلاس ۶۰۲ استرالیا برای مقاصد درمانی صادر میشود و یک ویزای ۳ ماهه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *