شرایط اخذ اقامت دائم در استرالیا

شرایط اخذ اقامت دائم در استرالیا

متقاضیان بین المللی زیادی از تک تک گوشه‌های دنیا برای گرفتن اقامت دائم استرالیا اقدام می کنند و سال‌هاست که این کشور در صدر فهرست پرطرفدارترین مقصدها برای مهاجرت قرار دارد. استرالیا یکی از بزرگ‌ترین کشورهای دنیاست و شرایط زندگی در آن نسبتاً ساده است. از این رو، کسانی که قصد مهاجرت با ویزای کاری یا تحصیلی را دارند، مهاجرت به استرالیا یکی از گزینه‌های برتر آنان است. در این مقاله قصد داریم که شما را با سریع‌ترین روش اخذ اقامت دائم استرالیا آشنا کنیم. همچنین در ادامه نکات مهمی را درباره شرایط اقامت دائم استرالیا در سال 2024 را بررسی می‌کنیم، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

درباره استرالیا

ویژگی های خاص کشور استرالیا همواره مشوق مهاجران از کشور های مختلف دنیا است که شرایط ثبات و اقتصاد آزاد این کشور از جمله ی این ویژگی هاست. انتخاب های شغلی جذاب ، ساختار سازمانی بسیار عالی، جامعه ی چند فرهنگی و همچنین مناظر بسیار زیبای این کشور نیروی محرکه ای قوی برای جذب متخصصین از تمامی دنیا است. کشور استرالیا سبک زندگی منحصر به فردی را خصوصا برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

درباره استرالیا
در این کشور می توانید برای ویزای کاری استرالیا اقدام کنند

متقاضیانی که به قصد کار، تحصیل و زندگی و در نهایت اقامت استرالیا اقدام می کنند باید توجه داشته باشند که برای نوع خاصی از ویزا که ساده ترین راه را برای آنها ترسیم میکند اقدام کنند. به عنوان مثال متقاضیان دانشجو پس از اتمام دوسال تحصیل خود در این کشور می توانند برای ویزای کاری استرالیا اقدام کنند. اخذ ویزای کاری استرالیا یکی از گام های مهم و دشوار در مهاجرت کاری به استرالیا است به همین دلیل ما در مقاله ی ویزای کاری استرالیا این مسیر را برایتان آسان تر کرده ایم. همچنین ۵ موقعیت شغلی برتر استرالیا را در یک کلیپ کوتاه به توضیح داده ایم. برای مشاهده این مقاله روی ویزای کار استرالیا کلیک کنید. دوره های پیش نیاز اقامت استرالیا برای دانشجویانی که موارد مورد نیاز را می گذرانند راهی منطقی را ترسیم می کند. در صورت اعلام نیاز یک کارفرما میتوانید برای اقامت استرالیا اقدام کنید.

مزایای اقامت در استرالیا

در ابتدا شاید فکر کنید که تعیین این مزایا دشوار است، اما در اینجا برخی حقوق و مزایایی که شما و خانواده‌تان می‌توانید پس از دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا از آن‌ها برخوردار شوید، آورده شده است.

مزایای اقامت در استرالیا
برخی حقوق و مزایایی که شما و خانواده‌تان می‌توانید پس از دریافت ویزای اقامت دائم استرالیا از آن‌ها برخوردار شوید

شما حق زندگی نامحدود در استرالیا را دارید

ویزای اقامت استرالیا به شکل دائم شما را واجد شرایط می‌کند تا در طول مدت ویزای خود (معمولاً ۵ سال) در سراسر کشور سفر کنید.

حمایت از اعضای خانواده

شما می‌توانید از اعضای خانواده خود برای اخذ اقامت دائم حمایت مالی کنید، اما باید پیش شرط‌های اقامت و بیمه حمایتی را رعایت کنید.

رتبه‌بندی اعتباری

رتبه اعتباری شما به‌عنوان یک مقیم دائم استرالیا فوراً افزایش پیدا می‌کند و این امر به شما کمک می‌کند تا برای وام شخصی، وام کارت، وام خانه، کارت‌های اعتباری و غیره تأییدیه دریافت کنید.

مزایای تأمین اجتماعی

پس از دو سال اقامت استرالیا، یک طرح جامع از اداره امنیت اجتماعی استرالیا که معمولاً به‌عنوان Centrelink شناخته می‌شود، کمک‌های رفاهی اجتماعی مربوط به دانشجو، بیماری، بیکاری را به شما ارائه می‌دهد که می‌تواند به خانواده شما نیز تعمیم یابد.

واجد شرایط درخواست شهروندی استرالیا

اگر شما پس از ۱ جولای ۲۰۰۷ اقامت دائم را به دست آورده‌اید، ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی باشید، بعلاوه اگر حداقل ۴ سال به‌طور قانونی در استرالیا زندگی کرده باشید و حداقل ۱۲ ماه به‌عنوان اقامت دائم در آنجا زندگی کرده‌اید، واجد شرایط خواهید بود.

مزایای مراقبت‌های بهداشتی

شهروندان استرالیا از حق بهره‌مندی مراقبت‌های بهداشتی برخوردارند. شما به‌عنوان دارنده مجوز اقامت دائم استرالیا، از امتیاز طرح‌های بیمه درمانی دولتی به نام “Medicare” برخوردارید که درمان پزشکی رایگان و دارو را با قیمت یارانه ای در بیمارستان‌ها دریافت می‌کنند.

سیستم آموزشی عالی

استرالیا به‌عنوان یک کشور دارای امکانات آموزشی درجه یک و دانشگاه‌های درجه یک است. شما حق دریافت مزایای خانوادگی مانند پرداخت‌های مربوط به نوزاد نورسیده، مرخصی والدین با حقوق و مزایای مالیاتی خانواده را دارید.

خرید املاک مسکونی موجود

در بسیاری از شهرها فقط ساکنان دائمی و دارندگان مجوز اقامت استرالیا مجاز به خرید ملک مسکونی دس دوم هستند. این طرح برای محافظت از اقتصاد در برابر هجوم سرمایه‌های خارجی که گاهی کل محله‌ها را خریداری می‌کنند و مردم محلی را به حومه شهر می‌رانند، اجرا شده است.

تخفیف‌های مربوط به مراقبت از کودک

بخش مهدکودک استرالیا بخش بسیار رقابتی است. به همین دلیل قیمت منظم مراقبت از کودکان ممکن است بسته به شکل و مکان ارائه دهندگان بسیار بالا باشد. طرح‌های Centrelink بر کمک هزینه‌های مراقبت از کودک نظارت می‌کند.

آزادی کار

جنبه اصلی بعدی اقامت استرالیا جنبه مجوز کار است. ساکنین دائمی می‌توانند برای هر کارفرمایی در هر شغلی کار کنند، اما کار در خدمات عمومی یا نیروهای مسلح به‌شدت محدود به شهروندان استرالیایی است. با این حال، این قوانین در صنایع مختلف ساکنان دائمی و شهروندان را از یکدیگر متمایز نمی‌کند. ساکنان دائم طبق این قوانین از مزایای مشابه شهروندان برخوردارند. آن‌ها می‌توانند عضو اتحادیه‌های کارگری شوند و غرامت کارگری را مطالبه کنند.

شرایط اقامت در استرالیا

به‌طور کلی دو نوع اقامت در استرالیا داریم:

اقامت دائم استرالیا که به شما اجازه زندگی و اقامت دائم در استرالیا داده می‌شود و شما می‌توانید از طریق این اقامت در این کشور زندگی، کار و تحصیل داشته باشید. اگر در این مدت ۳ سال از ۴ سال اقامت را به‌صورت مستمر در استرالیا حضور داشته باشید می‌توانید شهروندی استرالیا را نیز اخذ کنید. شرایط اقامت و مهاجرت به استرالیا مبتنی بر معیارهای متنوعی است که باید توسط افراد ارتقاء داده شوند. این شامل تحصیلات، تجربه کاری، دانش زبان انگلیسی، و دستاوردهای مالی می‌باشد.

شرایط اقامت در استرالیا
شرایط اقامت و مهاجرت به استرالیا مبتنی بر معیارهای متنوعی است

اقامت موقت استرالیا که خود به دودسته تقسیم می‌شود:

الف. در این نوع اقامت موقت شما تعهد می‌دهید که به کشور خود باز خواهید گشت و به هیچ عنوان در استرالیا نمی مانید. در انواع اقامت موقت مانند ویزای توریستی بعد از تمام شدن مدت ویزا فرد باید استرالیا را ترک کرده و به کشور خود برگردد. البته راه‌های قانونی برای تمدید مدت زمان ماندن وجود دارد.

ب. اقامت موقت استرالیا از نوع provisional که در صورت سپری کردن سیر قانونی می‌توانید آن را به اقامت دائم تبدیل کنید. به‌عنوان مثال ویزای 491 سرمایه گذاری از این نوع اقامت موقت است که می‌تواند به اقامت دائم استرالیا تبدیل شود. خوب است بدانید تغییر قوانین ویزا شامل حال متقاضی نمی‌شود. برای مثال اگر شما ویزای سرمایه گذاری اخذ کرده باشید و مقدار سرمایه گذاری شما 200 هزار دلار باشد، این مقدار سرمایه گذاری تغییری نخواهد کرد و زیاد نخواهد شد.

چگونه می توان اقامت دائم استرالیا دریافت کرد؟

اگرچه در حال حاضر دستیابی به اقامت دائم استرالیا کمی دشوارتر است، اما به افراد پیشنهاد می شود که شغل آکادمیک و حرفه ای را به گونه ای تنظیم کنند که با الزامات کشور/منطقه هماهنگ باشد. اگر می توانید به عنوان یک شهروند از مجموعه مهارت ها و تجربه خود به کشور/منطقه ارزش بدهید، مسیر PR مطمئناً آسان است.

نکات مورد توجه در کسب اقامت استرالیا

 • 📌  از پیش نیاز های مورد نیاز خورد در این راه مطمئن شوید.
 • 📌  هر کار توضیحات و شرح کار متفاوتی دارد که مدارک مورد نیاز بر اساس آن تغییر می کند.
 • 📌  زمانبندی در انجام این کار مهم است و باید برای هر نوع ویزا زمانبندی خاصی در نظر گرفت.
 • 📌  برای گرفتن تاییدیه ها و فهمیدن راه ها با مشاور خود مشورت کنید.

مشاغل پر طرفدار برای کسب اقامت استرالیا

مهندسی

بسیاری از فارغ التحصیلان مهندسی اقامت استرالیا را کسب می کنند. در لیست مشاغل استرالیا، مهندسی به عنوان هسته ی مرکزی این مشاغل به شمار می رود. لیست مشاغل منتشر شده توسط دولت استرالیا همواره مشاغل زیادی را مرتبط با مهندسی شامل می شود. به همین دلیل مهندسان زیادی در صنعت بزرگ و قابل اعتماد استرالیا مشغول به کار شده و از اقامت استرالیا لذت می برند.

تکنولوژی اطلاعات و ارتباط

مشاغل مرتبط با تکنولوژی متقاضیان زیادی در استرالیا دارد و کشور استرالیا همواره تعداد زیادی از متخصصان فناوری اطلاعات را به کار در این مشاغل دعوت می کند.

کورس های آشپزی و مهمانداری

صنعت توریست در کشور استرالیا در حال گسترش است و همین مساله نیاز به مشاغل مرتبط با مدیریت توریسم و طبخ غذای بین المللی را با شتاب روزافزونی زیاد کرده است. کشور استرالیا در مرکز پیشرفت صنایع غذایی قرار دارد. به دلیل وجود فرهنگ چند ملیتی استرالیا تنوع غذایی در استرالیا بازه ی بزرگی را شامل می شود. میتوان در کشور استرالیا کورس های مرتبط با مدیریت مهمانداری و توریسم را گذراند و سپس برای حضور در این مشاغل چالشی و جذاب آماده شد.

پرستاری

مشاغل مرتبط با خدمات بهداشتی و درمانی در کشور استرالیا از ارزش بالایی برخوردار است. در واقع ساختار درونی استرالیا ایجاب می کند که این مشاغل در کشور استرالیا در بهترین سطح جهانی ارائه شود. کالج ها و دانشگاه های ارائه دهنده کورس های پرستاری در استرالیا ساختار و برنامه های عالی ای را ارائه می دهند. پرستاران ارزیابی شده همواره انتخاب های فراوانی را برای کار در استرالیا دارند.

مشاغل تجاری

مشاغل تجاری راه ساده ای را برای کسب اقامت استرالیا ایجاد می کند. سازمان شناخت تجارتی استرالیا یک بخش دولتی است که مشاغل مورد نیاز در بخش تجاری را برای کارکنان داخلی و بین المللی کشور استرالیا را ارائه می کند. معمولا در این نوع مشاغل علاوه بر مهارت های مورد نیاز باید مدارک تحصیلی مورد نیاز اعلام شده در بخش مربوط را داشته باشید.

پزشکی

بخش مراقبت های پزشکی در کشور استرالیا همواره به متخصصین نیاز دارد. اقدام برای تحصیل در رشته پزشکی و کار در این رشته راه سهل الوصولی را برای کسب اقامت استرالیا ارائه می دهد. متقاضیان متخصص در زمینه ی رادیولوژی، اورولوژی، فیزیوتراپی، اپتالمولوژی، جراح اعصاب و غیره از جمله رشته های مورد انتخاب این متقاضیان است.

تحصیل و آموزش

سیستم آموزشی استرالیا در سطح جهانی شهره است. برای رسیدن به این کیفیت ، کشور استرالیا سرمایه گذاری های زیادی را برای این بخش در نظر گرفته است. گذراندن دوره های آموزشی و کورس های مورد نیاز در این بخش نیز برای کسب اقامت استرالیا قابل اقدام است.
📌  حسابداری
📌  کار های اجتماعی
📌  حقوق
موارد اعلام شده در بالا نیز به ترتیب رتبه های ۸ تا ۱۰ را دارند. این موارد نسبت به موارد بالاتر شانس پایین تری را برای کسب اقامت ارائه می دهند ولی همچنان جزو مشاغل مورد نیاز اند که قوی تر از رشته ها و مشاغل دیگر عمل می کنند.

تحصیل و آموزش
سیستم آموزشی استرالیا در سطح جهانی شهره است.

این ۷ حوزه از مشاغل پرطرفدار استرالیا بودند. اما میتوانید لیست کامل و جامعی از مشاغل مورد نیاز استرالیا به همراه در آمد هر کدام را در مقاله ی فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا مشاهه کنید.

مراحل اخذ اقامت استرالیا

مرحله ۱: ویزای مناسب خود را پیدا کنید

بیش از ۴۰ ویزای مهاجرتی استرالیا وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد به‌طور دائم در استرالیا کار و زندگی کنید. در اینجا نگاهی گذرا به برخی از دسته‌بندی‌های رایج ویزای مهاجرتی انجام شده است:

اقامت دائم خانواده محور: اگر یک شهروند استرالیایی یا یکی از اعضای خانواده مقیم دائم استرالیا دارید، ممکن است واجد شرایط مهاجرت به استرالیا باشید. این ویزای مهاجرت برای افراد زیر موجود است:

 • همسر
 • نامزد
 • فرزندان
 • بستگان وابسته
مراحل اخذ اقامت استرالیا
مراحل مختلف دریافت اقامت دائم استرالیا

اقامت دائم بر اساس کار: راه­های متعددی برای اقامت استرالیا به‌صورت دائم از طریق دسته کار وجود دارد. دسته‌های نیروی کاری مهاجر عبارتند از:

 • کارگران تحت حمایت کارفرما: وقتی یک کارفرمای استرالیایی از یک نیروی تبعه خارجی در استرالیا حمایت مالی می‌کند.
 • مهاجرت تخصصی: برای افرادی که توسط کارفرمایان استرالیایی حمایت مالی نمی‌شوند، اما دارای مهارتی هستند که در استرالیا ارزشمند است.
 • مهارت‌ مورد تقاضا: برای کارگران دارای مهارت‌های خاصی که استرالیا به آن‌ها نیاز دارد.
 • پزشکان و پرستاران: اقامت دائم در اختیار پزشکان و پرستاران تنها بر اساس نیاز است.

ویزای نیوزلند: نیوزلندی‌ها این امکان را دارند که بدون ویزای اقامت استرالیا در این کشور زندگی و کار کنند. به شهروندان نیوزلند ویزای موقت SCV اعطا می‌شود که به آن‌ها اجازه می‌دهد این کار را انجام دهند، اما به آن‌ها حقوقی مشابه با اقامت دائم استرالیا یا شهروندی نمی‌دهد.

وزارت امور داخلی استرالیا (DHA) ابزاری عالی برای کمک به متقاضیان در پیدا کردن روش و ویزای مناسب به‌منظور اخذ اقامت استرالیاست.

مرحله ۲: بررسی کنید که آیا شرایط ویزای اقامت استرالیا را دارید یا خیر

هنگامی‌که ویزای مناسب را پیدا کردید، شرایط درخواست آن را بررسی کنید. مهاجرت می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد، بنابراین نباید برای ویزایی که واجد شرایط آن نیستید درخواست دهید.

وب‌سایت DHA الزامات واجد شرایط بودن را برای همه انواع ویزا شرح می‌دهد. برای درخواست ویزا احتمالاً شما به یک حامی مالی، یکی از بستگان که شهروند استرالیاست، یا مهارت‌های کاری خاص و یا مقدار مشخصی پول برای سرمایه‌گذاری در تجارت نیاز داشته باشید.

مرحله ۳: برای ویزای مهاجرت استرالیا اقدام کنید

پس از اینکه ویزای مناسب برای اقامت استرالیا را پیدا کردید و بررسی کردید که تمام شرایط واجد شرایط بودن را دارید، می‌توانید برای آن درخواست دهید. فرم‌های درخواست برای دانلود یا درخواست آنلاین در وب‌سایت DHA در دسترس هستند.

اکثر فرم‌های درخواست از شما می‌خواهند که مدارک پشتیبانی و هزینه درخواست را ارسال کنید. قبل از ارسال، مطمئن شوید که تمام مدارک و اطلاعات درخواست شما کامل است.

مرحله ۴: منتظر تصمیم باشید

بسته به ویزایی که برای اقامت استرالیا درخواست می‌دهید و نحوه پشتیبان‌ گیری از DHA در پردازش و بررسی درخواست‌ها، ممکن است مجبور باشید چندین هفته یا چندین ماه صبر کنید تا در مورد درخواست شما تصمیم‌ گیری شود.

مرحله ۵: دریافت ویزا

پس از تائید درخواست شما، ویزای مهاجرت خود را دریافت خواهید کرد و می‌توانید به‌طور دائم در استرالیا زندگی و کار کنید. در برخی موارد، ممکن است به‌زودی واجد شرایط شهروندی نیز شوید. ویزای اقامت استرالیا به‌صورت پنج ساله صادر می‌شود. تا زمانی که ویزای شما معتبر است، می‌توانید آزادانه وارد استرالیا شده و از آن خارج شوید.

اقامت دائم استرالیا مبتنی بر مهارت مورد تقاضا

طرح نامزدی کارفرما (زیر کلاس ۱۸۶)

نیروی کاری ماهر ممکن است واجد شرایط اقامت دائم استرالیا باشند؛ زندگی و کار در استرالیا به‌طور نامحدود. دریافت ویزای کلاس ۱۸۶ مستلزم این است که توسط یک کارفرمای استرالیایی تائید شده نامزد شوید. سه جریان برای این ویزا وجود دارد: اقامت موقت، ورود مستقیم و توافق.

اقامت دائم استرالیا مبتنی بر مهارت مورد تقاضا
نیروی کاری ماهر ممکن است واجد شرایط اقامت دائم استرالیا باشند

طرح مهاجرت با حمایت منطقه‌ ای (زیر کلاس ۱۸۷)

ویزای اقامت استرالیا کلاس ۱۸۷ مستلزم این است که شما توسط یک کارفرمای استرالیایی تائید شده برای کار در یک در منطقه استرالیا معرفی شوید. منطقه‌های استرالیا شامل گلدکوست، بریزبن، نیوکاسل، سیدنی، ولونگونگ یا ملبورن نمی‌شود. سه جریان برای این ویزا وجود دارد: اقامت موقت، ورود مستقیم و توافق.

ویزای نوآوری و سرمایه‌ گذاری تجاری (زیر کلاس ۱۸۸)

ویزای کسب‌وکار نوآوری و سرمایه‌گذاری (موقت) (زیر کلاس ۱۸۸) به شما این امکان را می‌دهد که صاحب و مدیریت یک کسب‌وکار جدید یا موجود در استرالیا یا سرمایه‌گذاری در استرالیا شوید. شما باید توسط یک دولت ایالتی یا منطقه‌ای یا آژانس استرالیایی نامزد شوید تا واجد شرایط درخواست باشید.

ویزای مستقل ماهر (زیر کلاس ۱۸۹)

کارگران ماهر اتباع خارجی که دارای مشاغلی در فهرست مشاغل ماهر استرالیا هستند، ممکن است واجد شرایط ویزای اقامت استرالیا کلاس ۱۸۹ باشند. این ویزا مستلزم آن است که متقاضی در آزمون مهارت شرکت کرده و نمره قابل قبولی به دست آورد و توسط یک کارفرما یا یکی از اعضای خانواده حمایت شود یا توسط دولت ایالتی یا منطقه‌ای معرفی شود.

ویزای نامزد ماهر (زیر کلاس ۱۹۰)

برخی کارگران ماهر اتباع خارجی که دارای مشاغلی در فهرست مشاغل ماهر استرالیا هستند، ممکن است واجد شرایط ویزای زیر کلاس ۱۹۰ باشند. این ویزا مستلزم آن است که متقاضی آزمون مهارت را به‌خوبی پشت سر بگذارد و توسط دولت ایالتی یا منطقه‌ای نامزد شود.

ویزای استعدادهای تجاری (زیر کلاس ۱۳۲)

با ویزای اقامت استرالیا کلاس ۱۳۲ یک کسب‌وکار جدید ایجاد کنید یا کسب‌وکار موجود خود را در استرالیا گسترش دهید. این ویزا مستلزم آن است که متقاضی حداقل تجارت خالص، دارایی‌های شخصی و گردش مالی سالانه کسب‌وکار، یا حداقل سرمایه‌گذاری خطرپذیر داشته باشد. شما همچنین باید توسط یک آژانس دولتی ایالت یا قلمرو استرالیا برای درخواست نامزد شوید.

ویزای بازگشت مقیم

با پر کردن فرم ۱۰۸۵، ویزای بازگشت مقیم را دریافت کنید. این فرم توسط ساکنان دائمی که ویزای استرالیا آن‌ها منقضی شده یا در شرف پایان است، یا شهروندان سابق استرالیایی که از وضعیت شهروندی خود انصراف داده‌اند استفاده می‌شود.

ویزای بازگشت مقیم
این فرم توسط ساکنان دائمی که ویزای استرالیا آن‌ها منقضی شده یا در شرف پایان است پر میشود.

تفاوت اقامت دائم استرالیا و شهروند استرالیا

اقامت دائم استرالیا و شهروند استرالیا یکسان نیستند. به عنوان ساکن دائم استرالیا، شما به طور کلی می توانید:

 • بطور نامحدود در استرالیا بماند
 • کار و تحصیل در استرالیا
 • در طرح ملی بهداشت استرالیا، Medicare ثبت نام کنید
 • درخواست وام بانکی برای خرید ملک
 • حمایت اقوام واجد شرایط برای اقامت دائم
 • در صورت واجد شرایط بودن برای شهروندی استرالیا اقدام کنید
 • تا زمانی که تسهیلات سفر شما اجازه می دهد به و از استرالیا سفر کنید. لطفاً به عنوان اقامت دائم سفرهای خارجی را ببینید.
 • در کلاسهای رایگان زبان انگلیسی که توسط برنامه انگلیسی مهاجران بزرگسال ارائه می شود شرکت کنید
 • کار در نیوزلند

همچنین ممکن است واجد شرایط سایر مزایا و خدمات دولتی باشید. اگر ویزای دائمی دارید، اما در استرالیا اقامت ندارید، ممکن است صلاحیت شما برای موارد فوق تحت تأثیر قرار گیرد. برای تأیید حقوق و تعهدات خود با ادارات دولتی یا مقامات مربوطه تماس بگیرید.

برخلاف شهروندان استرالیایی، یک اقامت دائم عموماً نمی تواند:

 • داشتن پاسپورت استرالیا
 • در انتخابات دولت استرالیا رأی دهید مگر اینکه قبل از ۲۶ ژانویه ۱۹۸۴ (به عنوان یک فرد انگلیسی) ثبت نام کرده باشید
 • دسترسی به وام های دانشجویی
 • به نیروی دفاعی استرالیا بپیوندید
 • دریافت کار مداوم در دولت استرالیا
 • بازگشت از استرالیا از خارج از کشور بدون امکان سفر معتبر (شما حق ورود خودکار به استرالیا را ندارید). سفرهای خارج از کشور را به عنوان اقامت دائم ببینید.
سرمایه‌ گذاری در استرالیا

چک لیست سفر به استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشورها به‌ منظور مهاجرت است که می‌توانید از این فرصت عالی برای ساخت یک زندگی ایده‌ آل و بهتر بهره ببرید.

اخذ اقامت دائم استرالیا با هرمس اپلای

استرالیا یکی از این کشورهای متمدن است که طرفداران پروپاقرصی را برای اقامت به خود اختصاص داده است. اخذ اقامت دائم استرالیا، برای کسانی که مدتی برای کار یا تحصیل در این کشور بوده‌اند، یکی از بزرگ‌ترین تصمیماتی است که تمام زندگی شخص را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در این راستا، مشاوران حرفه‌‌ای ما در هرمس اپلای می‌توانند شما را با شرایط مهاجرت به استرالیا آشنا کنند تا شانس بیشتری برای اخذ اقامت دائم استرالیا داشته باشید. ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم در مورد شرایط اقامت دائم استرالیا را در اختیارتان قرار دهیم، اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مشاغل پر طرفدار برای کسب اقامت استرالیا؟
مهندسی- تکنولوژی اطلاعات و ارتباط- کورس های آشپزی و مهمانداری- پرستاری- مشاغل تجاری- پزشکی- تحصیل و آموزش
انواع اقامت استرالیا چیست؟
اقامت دائم و اقامت موقت انواع اقامت های استرالیا می باشند.
دانشجویان در استرلیا بعد از 2 سال چگونه میتوانند اقامت خود را تمدید کنند؟
متقاضیان دانشجو پس از اتمام دوسال تحصیل خود در این کشور می توانند برای ویزای کاری استرالیا اقدام کنند
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

12 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
یاسمین
1 سال قبل

سلام من میخواهم اقامه تحصیلی کشور استرالیا را داشته باشم

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  یاسمین
1 سال قبل

اطلاعاتتون رو باید ارسال کنید کارشناسان با شما تماس میگیرند شرایطتون رو ارزیابی میکنند و کامل به سوالاتتون پاسخ میدهند

مریم غفوری
1 سال قبل

بعد از چند سال اقامت دائم بهمون تعلق میگیره ؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مریم غفوری
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به درگاه ویزاتون داره عموما بعد از دریافت اقامت دائم حدودا 5 سال زمان میبره .

آقای دادفر
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
اقامت استرالیا از طریق تمکن مالی چقد سرمایه نیاز داره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آقای دادفر
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
دراین روش متقاضی باید ثابت کند که در ایران مالک بخشی از یک بیزنس است. اگر درآمد این بیزینس کمتر از 400 هزار دلار باشه، متقاضی باید حداقل 51 درصد از سهام بیزنس را در اختیار داشته باشد . اگر درآمد متقاضی بیشتر از 400 هزار دلار باشد، باید حداقل مالک 31 درصد از سهام بیزنسرا داشته باشد یا نشان دهد که مالک حداقل 10 درصد سهامی عام آن شرکت هست .

آقای قربانی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید آسون ترین راه دریافت اقامت استرالیا کدوم راهه؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای قربانی
2 سال قبل

سلام. بستگی به شرایط شما داره . ممکنه برای کسی تحصیلی . برای کسی کاری . برای کسی سرمایه گذاری و ….. باشه . پیشنهاد میکنیم فرم مشاوره پر بفرمایید تا کارشناسانمون به صورت رایگان راهنماییتون کنند

رضا ضیایی زاده
2 سال قبل

اقامت استرالیا چجوری میتونم دریافت کنم . 23 سالمه و دانشگاه تهران درس خوندم

کارشناس هرمس
پاسخ به  رضا ضیایی زاده
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
میتوانید شرایط خودتان را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور بررسی کنید .

سامان
2 سال قبل

سلام وقت بخیر ایا از طریق ویزای کاری میشه اقامت استرالیا رو گرفت؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سامان
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله ، امکان دریافت اقامت استرالیا از طریق ویزای کاری وجود دارد .

کادر هرمس اپلای