ویزای کاری

روش های اخذ ویزای کاری

یکی از راه های مهاجرت و اقامت در کشورهای مختلف از طریق ویزای کاری می باشد. زمانی که شما قصد کار در خارج از کشور را دارید، باید ابتدا ویزای کاری آن کشور را اخذ کنید. شاید تا بحال برای شما این سوال پیش آمده باشد که ویزای کاری چیست و چند نوع است؟ و ما چگونه می توانیم این ویزا را دریافت کنیم؟ تا انتها همراه ما باشید تا پاسخ سوال های تان را دریافت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

دریافت ویزای کاری

در حال حاضر تقاضا برای کار در خارج از کشور بالا رفته است. علت اصلی آن را می‌توان وضعیت نامساعد اشتغال دانست. به هر حال در وضعیت فعلی، افراد زیادی به فکر مهاجرت کاری هستند. در ادامه علاوه بر توضیحات مختصر، مقالات مرتبط با کشورهای مختلف را ارائه کرده­ایم.

مزایا

از مهم‌ ترین مزایای ویزای کاری امکان اخذ اقامت دائم از طریق آن است. زمانی که شما مدت مشخصی در یک کشور به کار مشغول می‌شوید، می‌توانید برای اقامت دائم به اداره مهاجرت آن کشور درخواست دهید. یکی دیگر از مزایای مهم، داشتن درآمد در ابتدای ورود به کشور مقصد است. بدین ترتیب شما با آرامش خاطر بیشتری به کشور مورد نظر مهاجرت می­کنید.

مزیت سوم و بسیار مهم ویزای مورد نظر این است که در مدت کوتاهی امکان همراهی خانواده­تان وجود دارد. بدین ترتیب در مدت زمانی چند ماهه می‌توانید برای اعضای خانواده خود نیز اقامت دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری

مدارک مورد نیاز ویزای کاری را نمی‌توان به صورت مطلق نام برد. مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا برای کشورهای مختلف متفاوت است. به طور کلی یک سری مدارک بین کشورها مشترک بوده که در ادامه به آنها اشاره می­کنیم:

  • رزرو بلیت
  • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
  • دعوت نامه
  • مدارک سوابق کاری
  • و…

شرایط اخذ ویزای کاری

شرایط اخذ ویزای کاری همانند مدارک مورد نیاز آن تا حدودی بین کشورهای مختلف مشترک است. برای اطلاع دقیق از شرایط اخذ ویزای مذکور برای هر کشور مقاله جداگانه آن را تهیه کرده‌ایم که می­توانید به مقالات مورد نظر مراجعه کنید.

یکی از شرایطی که تقریباً بین تمام کشورها مشترک بوده، داشتن سابقه کاری مناسب در زمینه کار مورد درخواست است. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزا داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با شغل درخواستی است. همچنین سابقه کاری شما باید در زمینه مدرک تحصیلی‌ تان باشد.

انواع ویزای کار

هر کشوری بر اساس نیازهای خود به نیروی کار خارجی، ویزای کار متفاوتی را ارائه می‌دهد. عمده تمایز این نوع ویزاها در مدت زمان اعتبار آن‌ها است. در حالت کلی ویزاهای مخصوص کار در کشورهای خارجی را می‌توان به دو نوع کوتاه مدت یا short – term و بلند مدت یا long – term تقسیم‌بندی کرد.

ویزای کاری کوتاه مدت معمولاً تنها نود یا نهایتاً صد و هشتاد روز مهلت دارد، این در حالی است که ویزای بلند مدت معمولاً اعتباری برابر با یک سال دارد. انتخاب هر یک از این موارد به موقعیت شغلی شما وابسته است. هر دو مدل از ویزای مخصوص کار یعنی ویزای کوتاه مدت و بلند مدت قابل تمدید هستند.

هزینه اخذ ویزای کاری

هزینه کلی اخذ ویزای مخصوص کار به عوامل مختلفی وابسته است و هزینه‌ای که باید پرداخت کنید به کشور مدنظر شما ارتباط دارد. علاوه بر هزینه کلی ویزای کار، هزینه موارد دیگری همچون ترجمه مدارک و یا هزینه نوبت گرفتن از سفارت را نیز باید در نظر داشته باشید. با مطالعه سایر مقالات مربوط به ویزای کاری در هرمس اپلای می‌توانید اطلاعت بسیار مناسبی در مورد این هزینه‌ها به دست بیاورید و از آن‌ها مطلع شوید.

انواع روش های اخذ ویزای کاری

امروزه روش‌های گوناگونی به منظور اخذ ویزای کار وجود دارد. شما باید با توجه به قوانین و مقررات کشور مربوطه و همچنین شرایط خود یکی از این روش‌ها را برگزینید و مراحل مربوط به دریافت آن را پشت سر بگذارید. به طور کلی سه روش اصلی در این زمینه وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • ویزای جاب آفر: این ویزا به کسانی ارائه می‌شود که توانسته‌اند نظر یک کارفرما را در کشور مقصد جهت دادن شغل به آنها جلب کنند. گرفتن ویزای جاب آفر پرکاربردترین و یکی از مهم‌ ترین انواع روش‌های مهاجرت کاری در جهان محسوب می‌شود که انبوهی از کشورهای مهم آن را ارائه می‌دهند.
  • ویزای جاب سیکر: برای دریافت این ویزای کاری باید شخصاً به کشور مدنظر خود مراجعه کنید و در طی یک مدت زمان خاص، یک موقعیت شغلی مناسب برای خود بیابید. برخی از کشورها امکان استفاده از این ویزا را ارائه می‌دهند؛ اما معمولاً ایرانیان نمی­توانند از این امکان بهره­مند شوند.
  • ویزای مخصوص مشاغل موردنیاز: این ویزا از سوی دولت کشور مربوطه به منظور استخدام کارمندان و کارگران در حوزه‌های مختلف موردنیاز خود ارائه می­شود. مشاغل موردنیاز کشورهای مختلف با هم متمایز است و معمولاً به شکل سالانه در مورد آن‌ها اطلاع‌ رسانی می‌شود.
  • ویزای بلوکارت: این ویزا مخصوص افرادی است که در حوزه کاری خود جزو افراد برتر یا الیت (elite) قرار می‌گیرند. با داشتن ویزای بلوکارت می‌توانید در کلیه کشورهایی که جزو پیمان اتحادیه اروپا هستند، مشغول به کار شوید.

چه کشورهایی ویزای کاری راحت صادر می کنند؟

طبیعتاً بسیاری از کاربران علاقه‌ دارند تا روند دریافت ویزای کار را با سادگی و راحتی بیشتر طی کنند. باید بیان کنیم که دریافت هر نوع ویزایی از جمله ویزای مخصوص کار مستلزم رعایت یک سری نکات است و لزوماً نمی‌توان بیان کرد که کشور خاصی سریعاً چنین ویزایی را در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه بر این، پیمودن روند تهیه ویزا به موارد دیگری همچون میزان مهارت و تحصیلات شما نیز بستگی دارد.

به عنوان نمونه، ارائه ویزا به شخصی که در حوزه کاری خود یکی از بهترین‌ها در جهان محسوب می‌شود، قاعدتاً شرایط آسان­تری نسبت به سایرین دارد. در هر صورت می‌توان به شکل عمومی بیان کرد که کشورهای اروپایی، برای ایرانیان متقاضی دریافت ویزای کاری به جهت سهولت در اولویت قرار دارند. متأسفانه دریافت ویزای مخصوص کار کشورهای آمریکای شمالی یعنی ایالات متحده و کانادا در سال‌های اخیر برای ایرانیان بسیار دشوار شده، البته در صورت داشتن یک موقعیت شغلی مناسب و مکاتبه با کارفرمایان برتر هیچ چیز غیر ممکن نیست.

مهم‌ترین نکته در رابطه با دریافت ویزای کار، کسب مشاوره از کارشناسانی است که تجربه و دانش کافی را در این زمینه دارند و می‌توانند به پرسش‌های مختلف شما در این زمینه پاسخ دهند. بارها مشاهده شده است که افراد مختلف از شانس خوبی برای دریافت ویزای مخصوص کار کشورهای برتر برخوردار بوده‌اند؛ اما به دلیل عدم استفاده از مشاوران خبره، خیلی راحت در همان مراحل اولیه، موقعیت بی‌نظیری را از دست داده‌اند.

به جای جستجو برای یافتن کشوری که از سایر کشورها راحت­تر ویزای کار می­دهد، به فکر انتخاب یک مؤسسه مشاوره برتر همچون هرمس اپلای باشید. این تصمیم برگ برنده شما جهت تکمیل روند مهاجرت به بهترین شکل ممکن است و نمی‌توان از آن چشم‌ پوشی کرد.

بانوان متقاضی مهاجرت کاری باید از چه شرایطی برخوردار باشند؟

مهاجرت کاری

بسیاری از ایرانی ها در آرزوی مهاجرت کاری به کشورهای برتر دنیا از لحاظ اقتصادی و مالی به سر می برند. اما با توجه به شرایط موجود یافتن کار در یک کشور دیگر به سادگی برای همه امکان پذیر نیست.

برای دریافت سریع ویزای کاری چه اقدامی باید کرد؟

مهاجرت کاری را می‌توان در زمره مناسب‌ترین روش‌های موجود برای کار و زندگی در یک کشور خارجی دانست. برای اقدام جهت این نوع مهاجرت کاری باید ویزای مختص آن را دریافت کنید. به منظور دریافت ویزای کاری معمولاً باید از کارفرمایان خارجی دعوت‌نامه بگیرید که به فرایند آن جاب آفر نیز گفته می‌شود. ما در اینجا سعی کردیم به این سوال شما که ویزای کاری چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد، پاسخ دهیم. در طی این روند نیاز است که مشاوران حرفه‌ای حوزه مهاجرت شما عزیزان را یاری کنند. ما در هرمس اپلای آماده ایم تا شما را در روند اخذ ویزای کاری همراهی کنیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ویزای مخصوص کار برای چه افرادی مناسب است؟
اگر از جمله افرادی هستید که در حوزه شغلی مشخصی مهارت بالایی دارند و تحصیلاتتان نیز مناسب است، ویزای کاری بهترین انتخاب ممکن برای مهاجرت شما به خارج از کشور محسوب می¬شود.
چه کشورهایی ویزای مخصوص کار نمی‌خواهند؟
کلیه کشورهای معتبر و پیشرفته در جهان ویزای مختص به کار ارائه می‌دهند. اگر قصد کار در چنین کشورهایی را دارید، باید حتماً این ویزا را دریافت کنید. تقریباً برای کار در تمامی کشورهای جهان دریافت این ویزا ضروری است.
ویزای تحصیلی بگیریم یا ویزای مخصوص کار؟
انتخاب بین این دو مورد برای هر فرد متفاوت است. طبیعتاً اگر هدف کلی شما ادامه تحصیل در خارج از کشور محسوب می‌شود، تنها باید به سراغ ویزای تحصیلی بروید. در شرایط دیگر ویزای مخصوص کار مناسب است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای