ویزای جستجوی کار آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

 ویزای جستجوی کار آلمان یکی از دیگر مسائل پراهمیت می‌باشد.جمهوری فدرال آلمان پنجمین اقتصاد بزرگ در جهان و یکی از ثروتمندترین و بزرگ‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا می‌باشد. این کشور با داشتن ویژگی‌هایی چون نرخ بسیار پایین بیکاری و اقتصاد بسیار پایدار همه ساله مقصد بسیاری از کارگران واجد شرایط و ماهر خارج از کشور قرار می‌گیرد چرا که به آن‌ها فرصت‌های زیادی از طریق انواع مختلف ویزا داده می‌شود تا به این کشور به جهت اشتغال سفر کنند. از جمله این ویزاها، ( Germany Job Seeker Visa ) می‌باشد. ما در این مقاله قصد داریم مطالب به‌روزی را در این درباره بیان کنیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

پادکست ویزای جستجوی کار آلمان

شرایط ویزای جستجوی کار آلمان

کمبود کارگران ماهر در بسیاری از بخش‌ها و حرفه‌ها در آلمان، به ویژه در بخش مهندسی، تولید و بخش‌های فناوری اطلاعات و همچنین متخصصان بهداشت، دولت فدرال را مجبور به تلاش برای یافتن راه حل‌هایی برای پر کردن این شکاف‌های کاری کرده‌است. بنابراین کشور را با دروازه‌های باز رو به کسانی که به دنبال فرصت‌های شغلی جذاب هستند از طریق ویزای کاری آلمان و ویزای ملی گشوده است.

پروژه ویزای کار آلمان فعالیتی است که توسط دولت فدرال در اوت ۲۰۱۲ تأسیس شده است. ایده اصلی این پروژه بر آن بوده است که کارشناسان واجد شرایط بیشتری از خارج از کشور از طریق این ویزا به آلمان آورده شوند و پس از مصاحبه‌های کاری در این کشور مشغول به کار شوند. پس از پیدا کردن کار، ویزای جستجوی کار می‌تواند به یک کارت آبی یا اجازه اقامت اشتغال تبدیل شود.

شرایط ویزای جستجوی کار آلمان

مدارک لازم جهت دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

همانطور که گفته شد برای درخواست این نوع از ویزا باید شرایط لازمه را داشته باشید. همچنین مدارکی را باید جهت دریافت ویزا در روز مصاحبه سفارت لازم است، ارائه دهید. علاوه بر این موارد در روز مصاحبه سفارت مواردی را لازم است بدانید تا برگه برنده را رو کنید، برای دانستن این موضوع مقاله‌ی مصاحبه کاری آلمان از سایت هرمس اپلای را مشاهده کنید. مدارک مورد نیاز عبارتند از :

 • فرم درخواست ویزا بلند مدت
 • عکس گذرنامه‌ای
 • ترجمه مدارک و ریز نمرات به همراه تاییدیه دادگستری
 • تاییدیه اعتبار مدرک تحصیلی با آنابین یا ZAB
 • مدرک محل اقامت و رزرو هتل
 • گواهی مدرک زبان
 • مدارک مربوط به سابقه کار
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • پاسپورت
 • گواهی مبنی بر بیمه درمانی

مدارک لازم جهت دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مزایای ویزای جستجوی کار آلمان

دارندگان این ویزا اجازه دارند تا حداکثر شش ماه در آلمان باقی بمانند و به دنبال کار در زمینه خود باشند. در این زمان میتوانید اتفاقات خوبی را رقم بزنید. پناهجویان کار تحت این نوع ویزا قرار نمی‌گیرند. هنگامی که اشخاص شغلشان را پیدا می‌کنند، باید ویزا را به یک اجازه اقامت کاری تبدیل کنند.

مزایای ویزای جستجوی کار آلمان

برای ویزای جستجوی کار آلمان چه کسی واجد شرایط است؟

مهاجران کشورهای عضو اتحادیه اروپا EU، اتباع کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا CCU و منطقه تجارت آزاد اروپا EFTA می‌توانند به آلمان بیایند و بدون نیاز به گرفتن ویزا در مرحله اول به دنبال کار باشند.

شهروندان استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، جمهوری کره، نیوزیلند و ایالات متحده نیز نیازی به درخواست ویزا برای ورود به آلمان ندارند و می‌توانند در بدو ورود به جستجوی کار در آلمان اقدام کنند. با این حال، آن‌ها باید در بدو ورود به برلین برای اقامت موقت به طور مستقیم در اداره مهاجرت درخواست دهند. مهاجران کشورهای دیگر دنیا ابتدا باید ویزای جستجوی کار آلمان را بدست آورند تا بتوانند وارد آلمان شوند و برای استخدام جستجو کنند.

همچنین باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید تا بتوانید درخواست دهید. از دیگر شرایط لازم این موضوع است که باید ثابت کنید توان مالی دارید و می‌توانید هزینه‌های خود را در مدت اقامتتان پوشش دهید این یعنی باید مقدار کافی در حساب بانکیتان پول باشد.

تجربه ویزای جستجوی کار آلمان

متقاضی همچنین باید چندین معیار را برای واجد شرایط بودن درخواست ویزای کاری آلمان داشته باشد:

 • داشتن مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد از دانشگاه آلمانی یا معادل آن در خارج از کشور.
 • داشتن یک تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و حداقل ۵ سال سابقه‌ی کار .

علاوه بر این، به شدت توصیه می شود که مهارت و توانایی زبان آلمانی داشته باشید. اگرچه مهارت واجد شرایط انگلیسی برای واجد شرایط بودن ویزا کافی است، اگر حداقل آلمانی را بشناسید بهتر است.

هزینه ویزا جستجوی کار آلمان

این هزینه یکی از ارزان ترین هزینه هایی است که شما خواهید داشت. تنها هزینه‌ی ویزا ۷۵ یورو است که باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که به عنوان یک ویزای بلند مدت محسوب می‌شود. اگر برای اخذ این ویزا رد شوید هزنیه‌ای که پرداخت کرده‌اید به شما بازگردانده نمی‌شود و این میزان هزینه با گذشت زمان قابل تغییر است.

هزینه ویزا جستجوی کار آلمان

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

درخواست ویزای جستجوی کار آلمان

چگونه برای اخذ این ویزا درخواست دهیم؟ در اخرین بخش از مقاله به این موضوع میپردازیم. نیاز است برای درخواست این ویزا مراحل زیر را پیگیری کنید:

 • 📌یک فرم برای ارسال درخواستتان وجود دارد که میتوانید با جستجو در گوگل این فرم را پیدا کنید. بنابراین فرم درخواست ویزای جستجوی کار آلمان را تکمیل و ارسال کنید.
 • 📌اسناد مورد نیاز را که در بخش هایی بالاتر مقاله گفتیم، آماده کنید.
 • 📌سپس به مصاحبه در سفارت آلمان دعوت میشوید، آن مصاحبه را با موفقیت بگذرانید.
 • 📌در انتها نیاز است که هزینه‌ی ویزای خود را که به آن اشاره کردیم، پرداخت کنید.

درخواست ویزای جستجوی کار آلمان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در سال

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و می خواهید اطلاعات جامعی درباره شرایط کار در آلمان و بازار کار این کشور برای ایرانیان آشنا شوید، با این مقاله از هرمس اپلای همراه باشید.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله مشاهده کردین ویزای جستجوی کار آلمان یکی از دیگر مسائل پراهمیت می‌باشد.کشور آلمان با داشتن ویژگی‌هایی چون نرخ بسیار پایین بیکاری و اقتصاد بسیار پایدار همه ساله برای بسیاری از کارگران واجد شرایط و ماهر خارج از کشور مقصدی مناسب میباشد. موسسه مهاجرتی هرمس اپلای این آمادگی را دارد که برای متقاضیان عزیز اقدام به اخذ ویزای جستجوی کار نماید. برای اطلاعات بیشتر این خصوص میتوانید با پرکردن فرم ارزایابی از کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

کارشناس ارشد مهاجرت

شرایط مهاجرت به آلمان

کارآموزی (آوسبیلدونگ) آلمان

کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

ویزای جستجوی کار میتواند به چه ویزایی تبدیل شود؟
پس از پیدا کردن کار، ویزای جستجوی کار می‌تواند به یک کارت آبی یا اجازه اقامت اشتغال تبدیل شود.
ویزای جستجوی کار آلمان چه مزایایی دارد؟
یکی از مزایای ویزای جستجوی کار آلمان اجازه اقامت تا حداکثر 6 ماه میباشد تا براحتی بتوان کار مورد نیاز را پیدا کرد.
برای واجد شرایط بودن درخواست ویزای کاری آلمان چه معیاری باید داشته باشیم؟
داشتن مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد از دانشگاه آلمانی . داشتن یک تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و حداقل ۵ سال سابقه‌ی کار.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

14 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر ، از آنجایی که از ابتدا حقوق دریافت میکنید نیازی به ارائه تمکن مالی ندارید .

 1. سلام وقت بخیر
  بعد از گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان و ورود به کشور…کشور آلمان مطابق با تحصیلاتمون موقعیت های شغلی پیشنهاد میده؟ یا کاملا بصورت آزاد خودمون باید بگردیم؟

 2. سلام خسته نباشید
  آیا اگر بعد از تموم شدن دوره ویزای جستجوی کار آلمان کار پیدا نکنیم امکان تمدیدش هست؟

  1. سلام . در حال حاضر ویزای جستوجوی کار در آلمان صادر نمیشه مگر در شرایط خیلی خاص

 3. سلام وقت به خیر
  ایاحتما برای گرفتن ویزای حستجوی کار المان به ۵ سال سابقه کاری نیاز است؟ ایا راه میانبری وجود دارد که مثلا در صورت وجود سابقه ای ۲ ساله بتوان با بردن نامه کاری که سابق ۵ ساله کاری نشان میدهد ویزای جستجوی کار را گرفت؟
  خیلی متشکر

  1. سلام وقتتون بخیر .
   در حال حاضر ما برای جاب سیکر اقدام نمیکنیم .
   اگر رشتتون جزو جاب لیست کشور آلمان باشه میتونید از طریق جاب آفر برای آلمان اقدام کنید .

 4. سلام وقت بخیر
  خواستم بدونم اگر من برای ویزای جستجوی کار اقدام کردم و قبل از اینکه نوبت سفارتم بشه بتونم یه قرارداد کاری امضا کنم،نوبت سفارت من چجوری میشه؟ آیا باید نوبت کنسل کردم با قرارداد مجدد نوبت بگیرم؟
  با قرارداد چه مدت طول می‌کشه گرفتن ویزا؟

  1. سلام..قطعا اگر هنگام اخذ جاب آفر زمان کوتاهی تا نوبت سفارت شما باقیمانده باشد باید برای گرفتن وقت مجدد اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles