شرایط، قوانین و نحوه پیدا کردن کار در استرالیا برای ایرانیان

کار در استرالیا؛ مزایا، هزینه و قوانین مهم پیدا کردن کار در استرالیا

وضعیت کار در استرالیا، با توجه به شرایط اقتصادی و کاری این کشور، فرصت‌های بسیار خوبی را در اختیار افراد خارجی قرار داده است. پیدا کردن کار در استرالیا برای افراد خارجی به این صورت است که افراد به اداره مهاجرت مراجعه کرده و لیست مشاغل را بررسی می‌کنند. درست است که شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان فراهم است، اما باید بدانید که مهاجرت کاری به کشوری مانند استرالیا نیازمند برخورداری از شرایط گوناگونی است که باید مورد توجه قرار بگیرند. برای اینکه با شرایط اخذ ویزا و کار در کشور استرالیا آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:
موقعیت های کاری در کشور استرالیا
پخش ویدیو

11 دلیل برای کار در استرالیا

استرالیا با بیش از 26.61 میلیون نفر جمعیت، تنها ۳.۵ درصد جمعیت بیکار دارد، خب مشخص است که اعداد و ارقام نشان دهنده نرخ پایین بیکاری در این کشور هستند. از این‌رو متقاضی‌های زیادی برای پیدا کردن کار، کشور استرالیا را انتخاب می‌کنند. در حقیقت استرالیا شرایط زندگی مطلوبی را برای تحصیل و کار فراهم کرده است که باعث پیشرفت سطح زندگی افراد جامعه‌اش شده است.

کار در کشور استرالیا به واسطه فضای پویا و سالمی که دارد، جدا از آسایشی که برای شاغلین خلق می‌کند باعث به وجود آمدن حس ارزشمندی در نیروی کار نیز می‌شود. به این معنا که به وسیله اختلاف طبقاتی کم، دستمزد منصفانه برای قشر کارگر، رعایت برابری و ارزشگذاری به تحصیلات و تجربیات اشخاص، کیفیت زندگی را افزایش داده و احترام نفس جامعه را تقویت می‌کند.

چرا دنبال شغل مناسب در استرالیا باشیم؟
مزایای کار کردن در کشور استرالیا

شرایط رفاهی استرالیا، باعث شده تا این کشور یکی از بهترین گزینه‌ها برای کار باشد؛ بنابراین کار در استرالیا برای ایرانیان و اهالی دیگر کشورها، دلایل زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها موارد زیر هستند:

 • بهره‌مندی از اقتصاد پررونق
 • گزینه‌های متعدد ویزا
 • به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی افراد
 • مزایای بازنشستگی
 • کیفیت زندگی
 • محیط امن
 • فرصت‌های تحصیلی
 • درآمد بالاتر خصوصاً برای دانشجویان
 • تقویت زبان انگلیسی برای کار در محیط‌های بین‌المللی
 • تقویت رزومه
 • موقعیت اجتماعی

در ادامه به تشریح تمام این موارد، پرداخته‌ایم:

بهره‌مندی از اقتصاد پررونق

استرالیا به دلیل زیرساخت‌های قویی که دارد، اقتصاد پررونقی را تجربه می‌کند. این کشور در رتبه 13 اقتصاد جهان قرار دارد و همان‌طور که اشاره شد، نرخ بیکاری کمتر از پنج درصد را تجربه می‌کند. همچنین میزان دستمزد کار برای کارگرهای معمولی نسبت به سایر کشور‌ها بیشتر است. به‌طور کلی با اقتصاد رو به رشد استرالیا، فرصت‌های شغلی زیادی برای افراد فراهم شده است که متقاضی‌های متخصص می‌توانند درآمد خوبی را در این کشور تجربه کنند.

گزینه‌های متعدد ویزا

استرالیا گزینه‌های متعددی ویزا به کارکنان ارائه می‌دهد. دولت برای پذیرش نیروی کار در استرالیا، بر اساس صلاحیت آن‌ها یا مهارت‌هایی که دارند، ویزا صادر می‌کند. ویزاهای کار در استرالیا به‌صورت موقت، دائم و با حمایت کارفرمایان وجود دارد.

به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی افراد

موسسه‌ها و شرکت‌های استرالیایی، مدارک تحصیلی افرادی که متقاضی کار در این کشور هستند را به رسمیت می‌شناسند. به این معنا که می‌توان با معادل‌سازی یا ارائه مدارک معتبر، میزان تحصیلات را در رزومه کاری قید کرد و شانس پیدا کردن کار در استرالیا را افزایش داد. در حقیقت استرالیا، علاوه بر اینکه به سوابق کاری افراد اهمیت می‌دهد، ارائه مدرک تحصیلی معتبر را هم به‌عنوان یک مزیت برای افراد در نظر می‌گیرد.

مزایای بازنشستگی

مهاجرانی که در استرالیا کار و زندگی می‌کنند، از مزایای بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند. اگر افراد می‌خواهند برای دریافت مزایای بازنشستگی واجد شرایط باشند، باید شرایط سنی و اقامتی را برآورده کنند. افراد به‌واسطه کار در استرالیا از حساب پس‌انداز بازنشستگی به نام صندوق بازنشستگی برخوردار خواهند شد.

کیفیت زندگی

افرادی که در استرالیا اقامت دارند، از کیفیت بالای زندگی برخوردار هستند. شهروندان این کشور، تحت پوشش یک سیستم مراقبت بهداشتی قوی و یک سیستم پشتیبانی اجتماعی کارآمد قرار دارند تا بهترین کیفیت زندگی را تجربه کنند. همچنین تراکم جمعیت در شهرهای استرالیا بسیار کم است و این کشور با ۶.۴ نفر در هر مایل مربع، در بین کشورهای دارای کمترین تراکم جمعیت، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

محیط امن

کار در استرالیا برای ایرانیان یا اهالی دیگر کشورها امنیت بسیار بالایی دارد. این کشور دارای یکی از کمترین میزان جنایت و نیروی پلیس کارآمد است. این به معنی یک محیط امن و مطمئن برای کار است که می‌توانید بدون هیچ نگرانی اقامت کنید.

فرصت‌های تحصیلی

در صورت تمایل به ارتقاء مدارک تحصیلی خود، این کشور بیش از 2,000 دوره تحصیلی ارائه می‌دهد، همچنین دارای بیش از 1,200 موسسه آموزشی است.

درآمد بالاتر خصوصاً برای دانشجویان

اگر موفق به پیدا کردن کار در استرالیا به شکلی شوید که برای شما آورده مالی به همراه داشته باشد (کارآموزی نباشد) یکی از مزایای ویژه آن می‌تواند درآمد بالاتر آن نسبت به بیشتر کشورها باشد. حتی در حالتی که فرد دانشجو هم باشد با توجه به امکان کار کردن آن در بخش‌های مختلف اداری و تفریحی کشور استرالیا به‌صورت پاره‌وقت امکان کسب درآمد بیشتر وجود دارد.

اکثر دانشجویان مقیم استرالیا ساعاتی از روز خود را به کار کردن در بخش‌های مختلف اختصاص می‌دهند که معمولاً در صنایع پذیرشی (رستوران‌ها …) این امر صورت می‌گیرد. سایت‌های کاریابی فراوانی در استرالیا وجود دارد که فرآیند شما را در این مورد تسریع می‌بخشد. بهتر است قبل از اقدام برای تحصیل در استرالیا و کسب اقامت تحصیلی استرالیا نسبت به شرایط و نوع کاره‌ای ارائه شده در این مورد اطلاعات کسب کنید.

تقویت زبان انگلیسی برای کار در محیط‌های بین‌المللی

یکی از آموزه‌هایی که کار در استرالیا برای ایرانیان دارد، تقویت زبان انگلیسی آن‌هاست؛ شما یک صحبت کننده‌ بومی نیستید و بودن در محیطی با آرامش بالا به شما این اجازه را می‌دهد که مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. این مسئله در مراحل بعدی اقامت در استرالیا و کار تأثیرات بسزایی را خواهد داشت.

طبیعتاً شما در مراحل بعدی کار خود نیاز به ارتباط گرفتن با افراد دیگر آن هم به‌صورت تخصصی در حیطهٔ کار خود دارید. یادگیری زبان و آماده‌سازی شما برای کار در بخش مربوطه در آینده شغلی شما تأثیر فراوانی خواهد داشت پس طبیعتاً حضور هر چه سریع‌تر خصوصاً برای کسانی که تمایل به کار در شرکت‌های چندملیتی و بین‌المللی دارند پیشنهاد می‌شود.

تقویت رزومه

کشور استرالیا با دارا بودن شرکت‌های بسیار قوی در زمینه‌های گسترده همواره انتخاب مناسبی برای یادگیری کار در سطح بین‌المللی به شمار می‌رود. با پیدا کردن کار در استرالیا و به دست آوردن یک جایگاه حقوقی از داشتن یک مغازه گرفته تا کار برای یک شرکت چندملیتی می‌توانید از مزایای کار در محیطی که عمدتاً تجربه و منطق اولویت‌های آن است استفاده کنید.

این مهارت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند. یکی پیدا کردن تجربه و پیشرفت علمی در شغل و دیگری نحوه‌ ارتباط با ارباب رجوع و افزایش توانایی فردی است. مورد دوم به‌عنوان مهارت‌های نرم شناخته می‌شود و برای کارکنان بالقوه بسیار مهم است.

موقعیت اجتماعی

استرالیا کشوری است که برای افرادی که تمایل به کار و پیشرفت زیادی دارند موقعیت مناسبی را فراهم می‌کند. به همین سبب افراد شاغل در پشتیبانی دولت را همیشه احساس می‌کنند. اشتغال و کار در استرالیا برای ایرانیان چه به‌صورت پاره‌وقت و چه به‌صورت تمام‌وقت راهی برای حضور و انطباق بیشتر با جامعه‌ استرالیا را فراهم می‌کند. قابل پیش‌بینی است که این ارتباط و انطباق برای مراحل بعدی مهاجرت به استرالیا ضروری خواهد بود.

در کل می‌توان گفت که استفاده از دانش و تجارب منوط به تلاش در کشوری است که کار کردن و پیشرفت در آن حدی ندارد. با کار در این کشور می‌توان با پیش‌بینی و برنامه‌ریزی صحیح، آینده‌ای روشن در یکی از بهترین کشورهای دنیا را تصاحب کرد.

شرایط زندگی و کار در استرالیا برای ایرانیان

با توجه به مطالبی که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، کشور استرالیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت افراد از نقاط مختلف جهان به‌ویژه ایران است. ایرانیانی که از طریق کار به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند زندگی بسیار ایده‌ آلی را تجربه خواهند کرد. حقوق کار در استرالیا برای ایرانیان ساکن به صورتی است که به آسانی توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی همچون مسکن، خوراک، پوشاک و غیره را داشته باشند.

همچنین علاوه بر مباحث مالی، امنیت زندگی در استرالیا برای ایرانیان به حدی بالا است که نیروی کار ایرانی در آن هیچ خطری را حس نخواهد کرد. ایرانیانی که از طریق ویزای کار استرالیا مهاجرت می‌کنند پس از مدتی اجازه اخذ ویزا برای همراهان درجه‌یک خود همچون همسر و فرزندان زیر 18 سال را خواهند داشت.

پیدا کردن کار در استرالیا

اقتصاد استرالیا تحت تسلط بخش خدمات و پس از آن صنعت و کشاورزی است. گردشگری به‌ویژه در شهرهای بزرگ استرالیا تجارت بزرگی است؛ بنابراین شما شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در شهرهای بزرگ استرالیا ازجمله آدلاید، بریزبن، کانبرا، ملبورن، پرت و سیدنی دارید. همچنین اگر از مهارت‌ها و صلاحیت‌های مناسب برخوردار باشید، شانس خوبی برای پیدا کردن کار در استرالیا دارید. فارغ‌التحصیلان در تمام سطوح، به‌طورکلی از نرخ بیکاری پایینی برخوردارند. درنتیجه دستمزد بهتری نسبت به فارغ‌التحصیلان در سراسر جهان دارند.

اگر تصمیم دارید در استرالیا کار کنید، کار در یک شرکت خوب را انتخاب کنید. این کشور یکی از برترین کشورها برای ارائه پست‌های بدون متصدی در صنایع و بخش‌های مختلف به نیروی کار ماهر است که از سراسر جهان به استرالیا مهاجرت کرده‌اند. گرفتن ویزای کار در کشور استرالیا برای ایرانیان همیشه آسان نیست؛ اما اگر قصد کار در این کشور را دارید با یک مشاور مهاجرت تماس بگیرید. او به شما در پردازش ویزای کار کمک می‌کند، به‌علاوه خدماتی را ارائه می‌دهد که به‌راحتی می‌توانید شغل موردنظر خود را پیدا کنید.

صنایعی که اخیراً در حال رشد و جذب بیشتر نیروی کار در استرالیا هستند، عبارتند از:

 • ساخت‌وساز
 • آموزش
 • مهندسی
 • مراقبت‌های بهداشتی
 • معدن و انرژی
 • علم و تکنولوژی

در این مشاغل به راحتی می‌توانید کار پیدا کرده و مشغول شوید.

جاب آفر استرالیا

وقتی به عنوان نیروی خارجی به دنبال پیدا کردن کار در استرالیا هستید جاب آفر می‌تواند، مشکلاتتان را حل کند. با استفاده از این روش که به وسیله سایت‌ها و پلتفرم‌های کاریابی انجام می‌شود، می‌توانید فرصت های شغلی متعددی را یافته و شغلی دقیقاً متناسب با تخصص و ویژگی‌های خودتان را پیدا کنید.

همان‌طور که گفتیم جاب آفر استرالیا یکی از روش‌های مهاجرت کاری به این کشور است؛ اما منظور از جاب آفر چیست؟ هنگامی‌ که کارفرمای استرالیایی برای موقعیت شغلی خود نیروی بومی‌ و محلی پیدا نکند، می‌تواند پیشنهاد کاری خود را برای متخصص کشور دیگر ارسال کند. البته توجه کنید که استرالیا ویزایی با نام ویزای جاب آفر ندارد و این اصطلاح به اشتباه برای استرالیا در نظر گرفته می‌شود. در حقیقت کارفرما با پیشنهاد کاری که برای متقاضی‌های کار ارسال می‌کند، شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا را فراهم خواهد کرد.

چطور در استرالیا درخواست کار بدهیم؟

به‌طور معمول افراد متقاضی پیدا کردن کار در استرالیا، از طریق نامه‌نگاری اقدام می‌کنند. به این معنا که ایمیل کاری ارسال می‌کنند یا از با سایت‌های کاری در استرالیا مکاتبات دارند؛ اما بهتر است که درخواست کار برای استرالیا به‌صورت استاندارد انجام شود، به این معنا که نامه درخواست کار با رزومه کاری و تخصص متقاضی همراه باشد تا شانس استخدام بیشتر شود. به‌طور حتم هر چه رزومه کاری شما کامل‌تر باشد، میزان علاقه به تخصصی که برای آن درخواست کار ارسال کرده‌اید، بیشتر نمایش داده می‌شود. از این‌رو کارفرما به‌راحتی می‌تواند در کنار مکاتبات کتبی از فعالیت‌های کاری متقاضی هم اطلاع پیدا کند.

دقت داشته باشید که نامه درخواست کار و رزومه ارسالی باید مرتبط با شغل پیشنهادی کارفرما باشد و نشان دهد که شما برای چه موقعیت شغلی درخواست خود را ارسال کرده‌اید. همچنین نیاز است که توجه کارفرما را به تخصص و سابقه کاری خود جلب کنید. به‌طور حتم هرچه رزومه کاری شما تکمیل‌تر باشد، شانس مصاحبه حضوری بیشتر خواهد بود.

دلایل کار در استرالیا برای ایرانیان کدامند؟
بررسی دلایل کار در استرالیا برای ایرانیان

به‌طور کلی تقاضای کار در استرالیا برای ایرانیان یا اهالی دیگر کشورها را می‌توان از طریق ایمیل یا وب‌سایت‌های کاریابی این کشور پیگیری کرد. با توجه به اینکه درخواست کار شما با کاورلتر و رزومه کاری همراه خواهد بود، بهتر است بدانید که چطور یک کاورلتر یا رزومه کاری حرفه‌ای بنویسید! بنابراین درباره رزومه کاری حرفه‌ای توضیحاتی خواهیم داد تا شانس استخدام شما برای کار بیشتر شود.

نوشتن رزومه‌ یا سابقه کاری

کار در استرالیا برای ایرانیان و اهالی دیگر کشور زمانی ممکن است که رزومه‌ای که برای کارفرما ارسال می‌شود واضح، ساده و کامل باشد. البته که به‌روز بودن رزومه هم اهمیت زیادی دارد؛ به این معنا که اگر به‌تازگی فعالیت شغلی انجام داده‌اید که در رزومه وارد نکرده‌اید، اهمال‌کاری نکنید و به‌طور دقیق، تمام سوابق کاری را درج کنید.

کامل کردن رزومه برای پیدا کردن کار در استرالیا
اهمیت رزومه در پیدا کردن کار در استرالیا

تجربه‌های کاری شما حتی به‌صورت کوتاه می‌توانند در استخدام شما تأثیر داشته باشد. البته که توصیه می‌کنیم مواردی را وارد کنید که با تخصص شغل درخواستی هماهنگی داشته باشد. همچنین دقت داشته باشید که فرمت مناسبی برای رزومه خود در نظر بگیرید و بر اساس آخرین فعالیت کاری خود به قدیم رزومه را تکمیل کنید. در حقیقت با این فرمت، شما جدیدترین فعالیت‌های کاری خود را ابتدا به کارفرما نمایش می‌دهید. سپس لازم است که مهارت‌های تخصصی و حتی اضافی خود را عنوان کنید. همچنین بهتر است که میزان تسلط خود به مهارت‌های اعلام شده را هم عنوان کنید.

فرمت پیشنهادی رزومه کاری

برای اینکه رزومه کاری برای پیدا کردن کار در استرالیا برای ایرانیان و سایر افراد متقاضی به بهترین شکل ارسال شود، نیاز است که فرمت خاصی را اجرا کرد. در حقیقت توصیه می‌کنیم، فرمت پیشنهادی که برای رزومه کاری بررسی می‌کنیم را ارسال کنید تا شانس بیشتری برای استخدام داشته باشید. این فرمت به شرح زیر است:

 • ابتدا مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی، محل تولد، سن)، آدرس، ایمیل و شماره تماس در دسترس خود را وارد کنید.
 • در گام بعدی، درباره صلاحیت‌ها و ویژگی‌های کاری خود اطلاعات کوتاهی عنوان کنید.
 • نوشتن اهداف شغلی در گام سوم قرارداد، اما اگر برای این بخش ایده‌ای ندارید می‌توانید آن را ننویسید.
 • سوابق کاری، مهم‌ترین بخش رزومه ارسالی شما برای کارفرما است. تاریخچه کاری خود را از آخرین جایی که فعالیت داشته‌اید به قبل درج کنید. همچنین توضیح دهید که در چه سمتی مشغول به چه فعالیتی بوده‌اید.
 • عنوان شغلی خود را به‌گونه‌ای بنویسید که در چارت‌های سازمانی وجود داشته باشد.
 • مسئولیت‌ها و وظایف کاری که داشته‌اید را به‌صورت کوتاه توضیح دهید.
 • اگر از شغل خود دستاوردهایی داشته‌اید آن را قید کنید.
 • در صورتی که تجارب کاری کمی ‌در یک شرکت دارید، بهتر است که این موارد را در آخر سوابق کاری عنوان کنید.
 • اگر دوره و مهارت خاصی را گذرانده‌اید، ذکر کنید و مدرک تحصیلی خود را عنوان کنید. در حقیقت مهم است که نام دانشگاه، رشته تحصیلی و مقطع دانشگاهی را به‌طور کامل مشخص کنید.
 • در صورت عضویت در انجمن‌های شغلی، بهتر است که مدت زمان حضورتان، همراه با عنوان شغلی را ذکر کنید.

همچنین توجه داشته باشید که اگر آگهی استخدام کار در استرالیا به معرف نیاز داشته باشد، بهتر است که این اطلاعات در رزومه شما درج شده باشد. البته قبل از اینکه نام معرف‌های خود را ذکر کنید با این افراد هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا در صورت برقراری تماس از سوی کارفرما، بتوانند به سؤالات مختلف پاسخ دهند.

نکات مهم برای آماده‌سازی رزومه کاری استرالیا

برای اینکه بتوانید بهترین رزومه کاری را برای کارفرمای استرالیایی ارسال کنید، نیاز است که یک سری نکات را از قبل رعایت کنید تا شرایط پیدا کردن کار در استرالیا برای شما راحت‌تر باشد. این نکات به شرح زیر هستند:

 • قبل از اینکه برای یک موقعیت شغلی خاص اپلای کنید، نیاز است که تجارت غیرضروری خود را حذف کنید تا تمرکز کارفرما بر روی فعالیت مورد نظر باشد. در حقیقت اگر کارفرما تشخیص دهد که توانایی شما از موقعیت کاری که برای آن رزومه ارسال کرده‌اید، بیشتر باشد ممکن است که پیشنهاد کاری شما را رد کند.
 • استرالیا به‌عنوان یک کشور پیشرفته، به حقوق بشر اهمیت می‌دهد و نیازی نیست که اطلاعاتی درباره عقاید مذهبی یا موارد دیگر را در رزومه خود عنوان کنید.
 • اگر معرف بومی ‌و محلی در استرالیا دارید، بهتر است که اسم او را در رزومه خود عنوان کنید تا از طریق شبکه ارتباطی مؤثرتر بتوان برای شغل مورد نظر اقدام کرد.

توجه کنید که رعایت کردن این نکات، به داشتن رزومه بهتر و درنتیجه پیدا کردن شغل بهتر در استرالیا کمک بسیاری می‌کنند.

کاورلتر (نامه درخواست کار)

برای اینکه درخواست کاری بهتری برای کارفرمای استرالیایی داشته باشید بهتر است که در کنار رزومه کاری، نامه درخواست کار را هم ارسال کنید. توجه کنید که کاورلتر نباید کمتر از یک صفحه باشد و نیاز است که به موضوعات مشخصی در این نامه اشاره کرد که این موارد به شرح زیر هستند:

 • درباره عنوان شغلی مورد نظر خود که در آگهی کارفرمای استرالیایی ذکر شده است، صحبت کنید.
 • توضیح دهید که چرا به شغل پیشنهادی کارفرما علاقه دارید و هدفتان از اپلای برای این شغل چه چیزی است.
 • در حد یک یا دو پاراگراف درباره مهارت‌های خود در این شغل توضیحاتی ارائه کنید.
 • توضیح دهید که برای مصاحبه و صحبت بیشتر آمادگی کامل دارید.

به‌طور کلی شرایط کار در استرالیا برای افراد متقاضی خارجی فراهم است، اما باید به نکات گفته شده توجه داشت تا بهترین نتیجه را دریافت کرد.

حقوق و درآمد کار در استرالیا برای ایرانیان

یکی از موارد بسیار مهمی که متقاضیان ایرانی در راستای انتخاب کشور مناسب برای زندگی باید به آن توجه کنند، حقوق مشاغل مختلف در آن است. در حالت کلی استرالیا یکی از بهترین کشور‌های جهان برای مهاجرت کاری به حساب می‌آید؛ زیرا حقوق نیروی کار در این کشور زندگی مطلوبی را برای افراد ایجاد خواهد کرد.
حقوق و درآمد شهروندان در کشور استرالیا در مشاغل مختلف با توجه به میزان مهارت آن‌ها، ارتباط با رشته تحصیلی، ساعات کاری و بسیاری از موارد دیگر تعیین می‌شود ولی به‌طور کلی به میزانی است که شهروندان با استفاده از آن بتوانند هزینه‌های مختلف زندگی مانند مسکن، خوراک و بسیاری از موارد دیگر را تعیین کنند.

وضعیت حقوق و درآمد در استرالیا چگونه است؟
وضعیت حقوق و درآمد در کشور استرالیا

حقوق و درآمد نیرو‌های کاری که بدون هیچ مدرک تحصیلی و تنها با استفاده از مهارت‌های جسمی و یا ذهنی خود در کشور استرالیا مشغول به کار می‌شوند حداکثر 25 سنت خواهد بود. همچنین نیروی کاری که دارای مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی هستند، با کار در رشته تحصیلی خود می‌توانند در هر سال حداقل حدود 100,000 دلار است.

البته در چنین مواقعی در صورتی که متقاضی از دانشگاه‌های معتبر دنیا فارغ‌التحصیل شده و درباره رشته خود به مهارت‌های فوق‌العاده‌ای دست پیدا کرده باشد، حقوق بسیار بیشتری نسبت به مبلغ گفته شده دریافت خواهد کرد. همچنین در این کشور، به نیروی کار دارای مدرک فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد که از دانشگاه‌های معتبر مدارک دانشگاهی خود را دریافت کرده باشد، بالای 200,000 دلار در سال حقوق داده خواهد شد. به‌طور کلی میانگین درآمد در استرالیا 91,200 دلار استرالیا در سال است.

پردرآمدترین کار در استرالیا برای ایرانیان

اگر فردی از طریق انجام فعالیت کاری یا پیدا کردن کار در استرالیا، قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشد، می‌تواند شرایط اخذ ویزای کاری کشور استرالیا را فراهم کند. در حقیقت دولت استرالیا برای توسعه و آبادانی کشور خود، تنها با درخواست افرادی برای کار در این کشور موافقت خواهد کرد که برای مشاغل مورد نیاز استرالیا درخواست داده باشند. مواردی که در ادامه توضیح خواهیم داد، بهترین و پرتقاضاترین مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا هستند که محبوبیت بالایی دارند.

مهندس برق مهندس کامپیوتر وکیل خبرنگار و مجری
استاد و معلم مهندس معمار مهندس راه و شهرسازی پزشک
پرستار روانشناس نیروهای خدماتی مکانیک
طراح لباس هنرمند

در جدول بالا پردرآمدترین مشاغل در استرالیا برای ایرانیان را مشخص کردیم، در ادامه به تشریح قوانین کار در استرالیا می‌پردازیم.

قوانین کار در استرالیا

قوانین کار در استرالیا برای نظارت بر رفتار کارفرماها و کارمندها طراحی شده است و این قوانین با اصول حقوق بشر همخوانی دارد. در حقیقت این قوانین از نیروهای کار خارجی و داخلی در کشور حمایت می‌کند و سعی بر این است که تمام حقوق اساسی یک کارمند به موقع اجرایی شود. همچنین کارفرماهای استرالیا باید با توجه به استاندارهای استخدام NES عملکرد خود را بررسی کنند. از این‌رو کارفرماها باید برای استخدام نیروهای نیمه‌وقت و تمام‌وقت از قوانین استخدام NES پیروی کنند.

با توجه به قانون کار استرالیا، نیروهای استخدامی‌ در یک محیط کاری باید از نظر امنیت شغلی و روانی حمایت شوند و از حقوق اولیه برخوردار باشند. همچنین برای کار در استرالیا، نیاز است که از مقررات محل کار اطلاع داشت تا با مشکلات مالیاتی و نقص قوانین روبه‌رو نشد. در حقیقت تمام کارفرماهای استرالیا باید از قانون کار تبعیت کنند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • پایبندی به قانون کار منصفانه 2009
 • بهره‌مندی از استانداردهای ملی استخدام NES برای نیروهای کار
 • اهمیت به استانداردهای ایمنی و بهداشت‌ کار
 • اجرای قوانین ضد تبعیض ایالتی و فدرال

آگاهی از این قوانین، کمک بسیار خوبی برای افرادی است که به کار در استرالیا مشغولیت دارند.

مالیات مشاغل در استرالیا

در زمان پیدا کردن کار در استرالیا از بررسی میزان مالیات بر درآمد آن غافل نشوید. مالیات مشاغل در استرالیا می‌تواند با توجه به یکسری شرایط با تغییراتی همراه باشد، اما مبلغی به‌عنوان مالیات پایه در نظر گرفته می‌شود که باید به‌صورت سالانه پرداخت شوند. این مبالغ در جدول زیر آمده است.

میزان درآمد از شغل به دلار درصد میزان مالیات
درآمد 1 دلار تا 18,200 دلار صفر درصد
از 18,201 تا 45,000 دلار 19 درصد
از 45,001 دلار تا 120,000 دلار 5/32 درصد
از 120,001 دلار تا 180,000 دلار 37 درصد
بیش از 180,000 دلار 45 درصد

طبق جدول بالا براساس میزان درآمد نرخ مالیات در کشور استرالیا، تغییر می‌کند.

ویزای کار کشور استرالیا

بسته به شرایطی که دارید، لازم است هم‌زمان یا بعد از پیدا کردن کار در استرالیا، برای دریافت ویزای کار این کشور هم اقدام کنید. ویزای کار در استرالیا یکی از معتبر‌ترین انواع ویزا برای مهاجرت به کشور استرالیا است. کسانی که موفق به دریافت این ویزا از کشور استرالیا شوند به منافع و مزایای بی‌نظیری دست پیدا خواهند کرد. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که دریافت ویزای استرالیا آسان نبوده و نیازمند برخورداری از شرایط مختلفی است. ویزای کار کشور استرالیا به متقاضیان کمک خواهد کرد تا پس از مدتی نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

اخذ ویزای کاری برای مهاجرت کاری به استرالیا
ویزای مناسب برای کار در کشور استرالیا

همچنین یکی از مواردی که باعث محبوبیت ویزای کار در استرالیا در میان مردم شده است، دریافت ویزای همراه برای اعضای درجه‌یک خانواده یا به عبارتی همسر و فرزندان زیر 18 سال است. البته در چنین مواقعی فرد باید به‌طور رسمی در یک حوزه شغلی مشغول به کار بوده و تمکن مالی خود را برای توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی اعضای درجه‌یک خانواده به اثبات برساند.

ویزای کار کشور استرالیا یک نوع مجوز است که متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند از تمام امکانات رفاهی این کشور به خوبی استفاده کنند. ارزش و اعتبار ویزای کار در استرالیا به میزانی بالا است که به افراد اجازه سفر به بسیاری از کشور‌های دنیا مانند کشور‌های زیرمجموعه حوزه شینگن بدون هیچ محدودیتی را خواهد داد.

انواع ویزای کار در استرالیا

قوانین مهاجرتی استرالیا با توجه به گستردگی مشاغل موجود در این کشور، شرایط افراد متقاضی و درخواست کارفرمایان، همچنین برای کنترل جمعیت مهاجر، انواع مختلفی از ویزای کاری را صادر میکند. وجود چندین مدل ویزای کار برای ورود به استرالیا انعطاف پذیری زیادی را در مسیر مهاجرت کاری به این کشور ایجاد کرده است.

دائمی بودن شغل و کار در استرالیا برای ایرانیان و متقاضیان دیگر کشورها نیاز به داشتن ویزا مستقل ماهر دارد. برای درخواست این ویزا متقاضی باید ابراز علاقه خود را به حرفه مورد نظر از طریق SkillSelect ارسال کند و منتظر پاسخ بماند. اگر ویزای مستقل ماهر برای متقاضی قابل دریافت باشد، باید در فرصت 60 روزه برای درخواست لیست مشاغل ماهر اقدامات لازم را انجام داد. در حقیقت نوع ویزای درخواست شده، به شرایط افراد و کار آن‌ها بستگی دارد. از این‌رو افرادی که واجد شرایط کار یا آموزش در مشاغل ماهر در استرالیا هستند می‌توانند از ویزاهای زیر استفاده کنند:

 • ویزای طرح کاندید کارفرما ENS (سابکلاس 186)
 • ویزای طرح مهاجرت تحت حمایت منطقه‌ای (سابکلاس ۱۸۷)
 • ویزای مستقل ماهر (سابکلاس ۱۸۹)
 • ویزای کاندید ماهر (سابکلاس ۱۹۰)
 • ویزای تعطیلات استرالیا (سابکلاس ۴۱۷)
 • ویزای کار و تعطیلات استرالیا (سابکلاس ۴۶۲)
 • ویزای کمبود مهارت موقت (TSS) (سابکلاس 482)
 • ویزای تحت حمایت منطقه‌ای (سابکلاس ۴۸۹)

در ادامه به تشریح هر یک از این انواع ویزاها، می‌پردازیم.

ویزای طرح کاندید کارفرما ENS (سابکلاس 186)

ویزای طرح کاندید کارفرما به‌عنوان ویزای دائم استرالیا شناخته می‌شود. افرادی که این ویزا را درخواست می‌دهند، نیاز نیست که از قبل مشغول به کار و فعالیت در استرالیا باشند. با این حال، متقاضی به ارزیابی مهارت توسط مقام مربوطه استرالیا و سه سال سابقه کار نیاز دارد.

ویزای طرح مهاجرت تحت حمایت منطقه‌ای (سابکلاس 187)

ویزای سابکلاس 187 استرالیا یکی از ویزاهای اقامت دائمی ‌است که متقاضی باید در منطقه‌ای مشخص از استرالیا کار کند. همچنین متقاضی باید مدرک تحصیلی استرالیایی یا معادل آن را در خارج از کشور داشته باشد.

ویزای مستقل ماهر (سابکلاس 189)

ویزای مستقل ماهر یکی از 3 زیر مجموعه ویزای GSM استرالیا یا همان اسکیل ورکر استرالیا است و برای مهاجرت افرادی که سطح مهارتی بالایی دارند، ایجاد شده است. افراد ماهری که تمایل به کار در استرالیا دارند، اما حمایت نمی‌شوند، از ویزای دائمی ‌مستقل ماهر می‌توانند استفاده می‌کنند. حمایت‌ها می‌تواند از طرف کارفرمایان، یک ایالت یا یکی از اعضای خانواده باشد. این نوع ویزا به‌قدری مهم است که ما در یک بخش اختصاصی در هرمس اپلای به بررسی آن پرداخته‌ایم.

ویزای کاندید ماهر (سابکلاس 190)

افراد ماهری که برای کار در استرالیا توسط یک ایالت یا سرزمین معرفی شده‌اند، می‌توانند از ویزای دائم کاندید ماهر استفاده کنند.

ویزای تعطیلات استرالیا (سابکلاس 417)

این یک ویزای موقت است که به جوانان اجازه می‌دهد، از تاریخ اولین ورود به استرالیا، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا تمام‌وقت خود را در استرالیا گذرانده‌اند تا 12 ماه از تعطیلات را به کار در استرالیا مشغول شوند.

ویزای کار و تعطیلات استرالیا (سابکلاس 462)

ویزای کار و تعطیلات استرالیا برای افراد دارای تحصیلات عالی در دسترس است. این ویزا فرصت‌های مشابهی را برای کار در استرالیا در زمان تعطیلات فراهم می‌کند؛ اما دارای معیارهای اضافی مانند شرایط خاص آموزشی و سطح عملکرد خاصی از زبان انگلیسی است.

ویزای کمبود مهارت موقت (TSS) (سابکلاس 482)

این ویزا یک ویزای کار موقت برای افراد ماهر، در مشاغلی است که کمبود نیروی کار وجود دارد.

ویزای تحت حمایت منطقه‌ای (سابکلاس 489)

این ویزا برای افراد ماهری است که توسط یکی از بستگان واجد شرایط استرالیایی ساکن در «منطقه تعیین‌شده» حمایت می‌شوند یا توسط یک دولت ایالتی یا منطقه مشارکت‌کننده، کاندید شده‌اند. این ویزا برای یک دوره اولیه چهارساله معتبر است. در این بازه زمانی، افراد می‌توانند درخواست کنند تا وضعیت خود را به اقامت دائم تغییر دهند. به این معنی که متقاضی می‌تواند به‌طور دائم در استرالیا زندگی و کار کند و درنهایت شهروندی را دریافت نماید.

شرایط اخذ ویزای کار استرالیا

متقاضی اخذ ویزای کار استرالیا باید برای پیدا کردن کار در استرالیا از لیست مشاغل مورد نیاز این کشور استفاده کند. همان‌طور که توضیح داده شد، لیست مشاغل کار استرالیا هر ساله به‌روز می‌شود و نیاز است که از قبل به وب‌سایت اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کرد. همچنین شرایط دیگری هم برای اخذ ویزای کار استرالیا وجود دارد که به دو دسته شرایط عمومی ‌و اختصاصی تقسیم خواهند شد. در حقیقت شرایط اختصاصی همان مواردی هستند که در بخش انواع ویزای کار استرالیا توضیح داده شده است، اما شرایط عمومی ‌به شرح زیر هستند:

 • متقاضی ویزا شرایط جسمی ‌و روحی مناسبی برای کار کردن داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید سن بین 18 تا 45 سال داشته باشد.
 • برای درخواست ویزای کاری نیاز است که متقاضی، سوابق قابل قبول در تخصص و سابقه کاری داشته باشد.
 • مدارک لازم برای کار در استرالیا و اخذ ویزای کار باید تکمیل باشند و ارائه شوند.

بعد از بررسی شرایط برای اخذ ویزای کاری کشور استرالیا، باید به دنبال آماده کردن مدارک برای دریافت این ویزا باشیم؛ در ادامه مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری استرالیا را شرح می‌دهیم.

مدارک ویزای کار در استرالیا برای ایرانیان

کسانی که با پیدا کردن کار در استرالیا به دنبال مهاجرت کاری به این کشور هستند، باید در مرحله اول نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنند. ویزای کار استرالیا تنها به کسانی تعلق خواهد گرفت که استانداردهای لازم همچون تمکن مالی را داشته باشند. ارائه کامل و صحیح مدارک به سفارت در زمان مناسب به افراد کمک خواهد کرد تا در مدتی کوتاه به اهداف مهاجرتی خود دست پیدا کنند. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است تمام مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در استرالیا را توضیح می‌دهد:

 • اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
 • اصل مدارک هویتی و کپی از تمام صفحات آن
 • فرم درخواست ویزا
 • سوابق کاری
 • سوابق تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • گواهی عدم سوابق کیفری
 • گواهی سلامت جسمی و روانی

برای دریافت ویزای کاری کشور استرالیا لازم است، تمامی این مدارک را آماده کرده و به سفارت استرالیا تحویل دهید.

جدول امتیازبندی ویزای کار کشور استرالیا

کشور استرالیا برای صدور ویزای کار این کشور برای متقاضیان موارد زیادی را مدنظر قرار داده و بر اساس آن اقدام به دادن امتیاز به افراد می‌کند. در واقع هر چه امتیاز افراد برای دریافت ویزای کار استرالیا بیشتر باشد، شانس افراد برای دریافت ویزا مربوطه افزایش خواهد یافت.

سن ۱۸ تا ۴۵ امتیاز ۱۸ تا ۳۰
دانش و مهارت ایده آل ۲۰ امتیاز
مدرک تحصیلی از ۱۰ تا ۲۰ امتیاز
مدارک علمی مازاد ۱۰ امتیاز
سوابق کاری ۵ تا ۲۰ امتیاز
مدرک زبان ۱۰ تا ۲۰ امتیاز

در جدول بالا به شکلی دقیق، سیستم امتیازبندی برای اخذ ویزای کار در استرالیا مشخص شده است. با استفاده از اطلاعات این جدول می‌توانید، خود را برای دریافت ویزا آماده کنید.

آیا بدون مدرک زبان هم می‌توانیم ویزای کار استرالیا را دریافت کنیم؟

با توجه به اینکه با انواع ویزای کار در استرالیا آشنا شده‌اید، می‌دانید که برای اخذ ویزا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارید؛ اما شرایط حداقل نمره زبان انگلیسی چیست؟

مدرک زبان برای اخذ ویزای کار در استرالیا
تسلط به زبان انگلیسی برای اخذ ویزای کار استرالیا

چه پیدا کردن کار در استرالیا باشد چه اخذ ویزای کاری، تسلط نسبی به زبان انگلیسی ضروری است. به‌طور کلی برای اینکه بتوان ویزای کار استرالیا را دریافت کرد، نیاز است که آیلتس با حداقل نمره 6 یا آزمون تافل با حداقل نمره 12 برای لیسنینگ، نمره 13 برای ریدینگ، نمره 21 برای رایتینگ و نمره 18 برای اسپیکینگ ارائه داد. همچنین می‌توان در آزمون‌های دیگری هم شرکت کرد که معادل‌سازی‌های مدرک زبان انجام شود که عبارتند از:

 • حداقل نمره 50 برای آزمون PTE Academic
 • حداقل نمره 169 برای آزمون CAE

البته که بسیاری از افراد این سؤال را می‌پرسند که آیا می‌توانند برای مدرک زبان انگلیسی جایگزینی داشته باشند یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که شرایط ارائه مدرک زبان انگلیسی برای ویزای کاری الزامی ‌است. حتی توصیه می‌کنیم که در تلاش باشید تا نمره قبولی بالایی در آزمون‌های زبان انگلیسی دریافت کنید تا موقعیت‌های شغلی مناسبی را پیدا کنید و شانس اخذ ویزای کار استرالیا را بیشتر کنید.

مدت زمان اخذ ویزای کار استرالیا

به‌طور معمول هنگام اخذ ویزای کار در استرالیا برای ایرانیان این سؤال را پیش می‌آید که چند روز برای صدور ویزای کار استرالیا زمان نیاز است؟ برای اخذ ویزای کار استرالیا نمی‌توان زمان مشخصی اعلام کرد، حتی این موضوع در وب‌سایت مهاجرتی استرالیا توضیح داده نشده است. به‌طور کلی زمان اخذ ویزای کار با توجه به یکسری شرایط مانند نوع درخواست متقاضی ویزا، رشته شغلی مدنظر یا شرایط اجتماعی استرالیا با تغییراتی همراه است؛ اما با توجه به سابقه صدور ویزای متقاضی‌های دیگر، می‌توان بین 6 تا 24 ماه زمان برای صدور ویزا‌های مختلف استرالیا در نظر گرفت. از این‌رو توصیه می‌کنیم که قبل از هرگونه اقدامی ‌برای اخذ ویزا با یک وکیل مهاجرت کاری یا متخصص مشورت کنید.

هزینه ویزای کار در استرالیا

با توجه به اینکه ویزای کار استرالیا در انواع مختلف صادر می‌شود، در نتیجه هزینه و کسب حداقل امتیاز‌های هر یک از ویزا‌ها، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در اینجا هزینه‌های دولتی صدور ویزا را مطرح خواهیم کرد؛ اما قبل از آن بهتر است که با وکیل مهاجرت کاری به استرالیا برای ایرانیان مشورت کرد تا هزینه اضافی برای صدور ویزا پرداخت نکرد.

اخذ ویزای کار در استرالیا چقدر هزینه دارد؟
هزینه لازم برای اخذ ویزای کار در استرالیا

به‌طور کلی هزینه صدور ویزا‌های مختلف استرالیا عبارتند از:

 • ویزای 491 با امتیاز 65 برای متقاضی اصلی مبلغ 4.045 دلار
 • ویزای 188 با امتیاز 65 برای متقاضی اصلی مبلغ 5.375 دلار
 • ویزای 485 برای متقاضی اصلی مبلغ 1535 دلار
 • ویزای 476 برای متقاضی اصلی مبلغ 405 دلار
 • ویزای 187 برای متقاضی اصلی مبلغ 4.045 دلار
 • ویزای 189 با امتیاز 65 برای متقاضی اصلی مبلغ 4.045 دلار
 • ویزای 186 برای متقاضی اصلی مبلغ 4.045 دلار

با توجه به این اطلاعات، می‌توان گفت دامنه هزینه برای اخذ ویزای کار در استرالیا از 4 دلار شروع شده و تا 1500 دلار هم پیش می‌رود.

شرایط تحصیل و کار در استرالیا

تحصیل و کار به صورت همزمان در کشور استرالیا امکان پذیر است. دانشجویان بین‌المللی معمولا برای تامین هزینه‌های خود مایل به پیدا کردن یک کار نیمه وقت هستند. کار هنگام تحصیل در کشور استرالیا قوانین مخصوص به خود را دارد.

در شرایط فعلی، حداکثر ساعاتی که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به صورت پاره وقت در کشور استرالیا کار کنند و در آمد داشته باشند، در طول دو هفته حداکثر ۴۰ ساعت است. در صورتی که دانشجویی بیشتر از مدت زمان تعیین شده بخواهد کار کند، احتمال باطل شدن ویزای دانشجویی او نیز وجود دارد. دانشجویان در صورتی می‌توانند کار نیمه وقت خود را آغاز کنند که دوره تحصیلی‌شان شروع شده باشد.

 • حداقل دستمزد دانشجویان بین المللی در کشور استرالیا در طول دو هفته و برای ۳۸ ساعت کار، حدود ۷۰۰ دلار استرالیا است.
 • دانشجویان بین المللی در صورت نیاز به شغل پاره وقت باید کاملا با قوانین کار دانشجویی آشنا باشند. در غیر این صورت ویزای دانشجویی خود را به خطر خواهند انداخت.
 • همچنین دانشجویان بین‌المللی ملزم به پرداخت مالیات نیز هستند، مبلغ مالیات هنگام پرداخت حقوق به صورت خودکار کسر خواهد شد.

برای پرداخت مالیات دانشجویان بهتر است به دفاتر مالیاتی مراجعه کنند و یک پرونده مالیاتی تشکیل دهند، زیرا در صورت عدم داشتن پرونده مالیاتی نیمی از حقوق دانشجو بلوکه می‌شود تا دانشجو مجبور به دریافت کد پرونده مالیاتی شود.

فرهنگ کار در استرالیا

آیا با فرهنگ کار در استرالیا آشنا هستید؟ کشور استرالیا فرهنگ کاری مخصوص به خود را دارد. در ادامه برخی از فرهنگ کار و تجارت در کشور استرالیا را مطرح می‌کنیم:

 • در فرهنگ کاری استرالیا همیشه از ایده‌های جدید استقبال می‌شود.
 • قدردانی از فروتنی نیز جزو فرهنگ کاری و تجاری استرالیا به شمار می‌آید.
 • در فرهنگ کاری استرالیا فروش اجباری و پرخاشگری جایی ندارد.
 • مهربان، صادق و رک بودن در فرهنگ کاری استرالیا بسیار خوب است.
 • مردم استرالیا حتی در اولین ملاقات با دیگران از نام‌های کوچکشان استفاده می‌کنند.
 • همکاری و مشورت نیز در فرهنگ کاری استرالیا اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • معمولا تصمیم‌های کاری در این کشور بسیار آهسته و کند انجام می‌شود و صبر لازمه انجام کارهاست.

معمولا ساعات کاری کشور استرالیا از دوشنبه تا جمعه بین ساعت ۹ تا ۱۷ است.

مزایای مهاجرت کاری به استرالیا

موفقیت در پیدا کردن کار در استرالیا برای ایرانیان یا اهالی دیگر کشورها، مزیت‌ها و امکانات بسیاری به همراه دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم:

 • یکی از مزایای مهاجرت به کشور استرالیا که بسیاری از افراد را برای دریافت ویزای آن ترغیب می‌کند، دریافت اقامت دائم این کشور است.
 • مهاجرت کاری به استرالیا به متقاضیان اجازه خواهد داد تا همچون شهروندان عادی از تمام امکانات رفاهی این کشور استفاده کنند.
 • دریافت ویزای همراه برای اعضای درجه‌یک خانواده از مزایای دیگری است که بسیاری از افراد را برای مهاجرت کاری به استرالیا ترغیب می‌کند.
 • کسانی که دارای ویزای کار در استرالیا هستند اجازه خواهند داشت تا بدون هیچ محدودیتی به بسیاری از کشور‌های جهان مسافرت کنند.
 • همسر و فرزندان کسانی که دارای ویزای کار کشور استرالیا هستند با استفاده از مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود می‌توانند در مشاغل مختلف کار کرده یا از مراکز تحصیلی آن استفاده کنند.
 • دریافت ویزای کار کشور استرالیا شرایط را برای دریافت دیگر کشور‌های جهان سهولت خواهد بخشید.

به صورت کلی مهاجرت به کشور استرالیا از نظر کاری با توجه به هزینه‌های مناسب زندگی و مزایای در نظر گرفته شده برای نیروی کار، برای افراد مختلف بسیار مطلوب و مناسب است.

مهاجرت کاری به استرالیا و مشغول به کار شدن در این کشور مزیت‌های بسیاری را برای فرد مهاجر خواهد داشت.
مزایای کار در استرالیا

بازار کار و شرایط کار در استرالیا

همان‌طور که اشاره شد، فرصت‌های شغلی مختلفی در استرالیا وجود دارند که نیاز است قبل از اقدام برای اخذ ویزای کاری، لیست مشاغل را مشاهده کرد؛ اما بیشترین توزیع فرصت‌های شغلی در استرالیا برای بخش خدمات است و بعد از آن به ترتیب مشاغل: ساخت‌وساز، کارخانه‌ها، کشاورزی و معدن را می‌توان فرصت‌های دیگر اعلام کرد.

همچنین بهتر است بدانید که نرخ بیکاری در استرالیا برای سال 2022 فقط چهار درصد بوده که این عدد پایینی است. در حقیقت بازار کار و شرایط کار در کشور استرالیا مناسب است و حتی برخی از مشاغل و شرکت‌های استرالیایی جزو 500 شرکت برتر دنیا هستند. همچنین بهتر است بدانید که کارخانه‌های استرالیا در حوزه مواد غذایی و محصولات لبنی و پروتئینی جزو بزرگ‌ترین کارخانه‌های دنیا محسوب می‌شوند. با این توضیحات، مشخص است که فرصت‌های شغلی زیادی برای پیدا کردن کار در استرالیا وجود دارد.

شرایط دریافت اقامت دائم با کار در استرالیا

به‌طور معمول بعد از اینکه فرد مشغول به کار یا متقاضی پیدا کردن کار در استرالیا، ویزا دریافت کند، دیگر نگرانی برای پایان مجوز کار خود نخواهد داشت. در حقیقت در اغلب موارد، دریافت ویزای کاری کشور استرالیا با اقامت دائم استرالیا همراه است. همچنین نیاز است که یکسری مدارک برای دریافت اقامت استرالیا ارائه کرد که عبارتند از:

 • پاسپورت یا شناسنامه متقاضی
 • ارائه مدارک پزشکی جهت تائید سلامت روحی و جسمی‌ متقاضی
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره قبولی در آزمون‌های تافل و آیلتس
 • ارائه دعوتنامه یا جاب آفر (خصوصی یا دولتی)
 • تکمیل فرم‌های مربوط به ویزا
 • ارائه فیش واریز هزینه‌های بررسی مدارک
 • ارائه سوءسابقه کیفری (این مدرک باید از کشوری دریافت شود که متقاضی 10 سال اخیر را در آن کشور زندگی کرده باشد.)

با آماده کردن این مدارک، می‌توانید اقامت کشور استرالیا را به دست آورید.

شرایط مورد نیاز برای همراه یا همراهان

در صورتی که متقاضی کار، اقامت دائم استرالیا را دریافت کند، شرایط همراهی همسر، فرزندان و والدین برای وی فراهم می‌شود. در حقیقت متقاضی می‌تواند به‌عنوان همراه برای ویزای افراد خانواده خود، اقدام کند که شرایط هر یک از افراد خانواده به شرح زیر هستند:

 • شرایط همسر: هنگامی ‌که فرم‌های مرتبط با اقامت را تکمیل می‌کنید، برای همراهی همسر، نام و مشخصات همسر خود را هم قید کنید تا صدور ویزا انجام شود.
 • شرایط فرزندان: اگر فرزندان متقاضی زیر 18 سال باشند، خیلی راحت می‌توان تقاضای ویزا داد؛ اما اگر فرزندان بین 18 تا 23 سال باشند، باید ابتدا ثابت کرد که فرزندان از نظر مالی به شما وابسته هستند و بعد درخواست ویزا دهید. حتی در صورتی که فرزند بالای 23 سال دارید که از نظر مشکلات جسمی ‌یا روحی به شما وابسته است، باز هم می‌توانید درخواست ویزا داشته باشید.

با این تفاصیر، شما می‌توانید هنگام کار در استرالیا اعضای خانواده خود را در کنارتان داشته و از حضور آن‌ها لذت ببرید.

وکیل مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرتی استرالیا

مهاجرت به کشور استرالیا چه از نوع کاری باشد، چه تحصیلی و یا انواع دیگر، کاری زمانبر و پیچیده است. طی این فرآیند وجود یک وکیل مهاجرتی استرالیا در کنار شما، میتواند بسیار کمک کننده باشد.

پیدا کردن کار در استرالیا با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

به‌طور کلی کار در استرالیا برای ایرانیان شرایط مطلوبی دارد؛ اما با توجه به توضیحاتی که داده شد، پیدا کردن کار در استرالیا از ضروریات مهاجرت کاری به این کشور است. در حقیقت افراد در صورتی می‌توانند برای ویزای کار استرالیا، درخواست دهند که بتوانند شغل مرتبط با تخصص خود را پیدا کنند. از این‌رو مهم است که با یک وکیل مهاجرت به استرالیا مشورت کرد. موسسه مهاجرتی هرمس در کنار شما است تا بتوانید بدون معطلی ویزای کار استرالیا را دریافت کنید. کافی است که با مشاوره‌های متخصص مجموعه هرمس در ارتباط باشید یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
درخواست اقامت دائم استرالیا چگونه است؟
برای درخواست اقامت دائم استرالیا باید ابتدا نوع ویزای خود را مشخص کنید و متناسب با شرایط ویزا اقدامات لازم را انجام دهید.
شرایط سنی کار در کشور استرالیا چقدر است؟
شرایط سنی برای کار در استرالیا باید بیش از 18 سال و کمتر از 45 سال باشد.
حداقل نمره زبان انگلیسی برای ویزای استرالیا چقدر است؟
• حداقل نمره آیلتس 6 • حداقل نمره تافل: 12 برای بخش گوش دادن، 13 برای خواندن، 21 برای نوشتن و 18 برای صحبت کردن
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

34 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمدرحمان صفری
7 ماه قبل

سلام شبتون بخیر من شنیدم اخیرا اجازه کار در استرالیا نمیدن درسته؟ اقامت کار در استرالیا و یا اقامت و کار در استرالیا برای ایرانی ها امکان پذیر هستش؟
بازار کار در استرالیا چجوریاست؟مثلا بازار کار جوشکاری در استرالیا چجوریه اصلا نیازی به نیروی کار هست؟

خانم میرخانی
پاسخ به  محمدرحمان صفری
7 ماه قبل

سلام محمد رحمان عزیز وقتتون بخیر
در صورتی که سن شما زیر 40 سال باشه و ترجیحا سنتون بین 28 تا 33 سال باشه و آیلتس بالای 6 داشته باشید و مدارک فنی حرفه‌ای لازم در زمینه‌ی جوشکاری رو داشته باشید و بین 3 تا 8 سال سابقه‌ی کار توی زمینه ی جوشکاری بتونید ارائه بدین می‌تونید که تو برنامه‌های لیست انتظار کشور استرالیا برای نیروی متخصص فنی قرار بگیرید تا دولت استرالیا پرونده‌ی شما رو بررسی کنن و در صورتی که شرایط لازم و داشته باشید بتونید برای ورود به کشور استرالیا اقدام کنید

علی
7 ماه قبل

سلام
من زبان انگلیسی مسلط هستم ولی آزمون آیلتس ندادم. آیا بدون اون ممکن نیست ویزای کار استرالیا را گرفت؟
باتشکر

خانم میرخانی
پاسخ به  علی
7 ماه قبل

سلام علی عزیز وقتتون بخیر
برای گرفتن ویزای کاری استرالیا نه تنها باید آیلتس با نمره بالا داشته باشید بلکه باید مدرک دانشگاهی نیز داشته باشید و رنج سنیتونم ترجیحا 26 تا 33 باشه و سابقه کاری حداقل 5 سال رو داشته باشید.

علی کرم
2 سال قبل

سلام ممنون از مقاله کامل و جامعتون . خسته نباشید

کارشناس هرمس
پاسخ به  علی کرم
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
خوشحالیم که براتون مفید بوده .

آقای نومیدی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
بعد از چه مدت کار در استرالیا میتونیم تابعیت بگیریم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آقای نومیدی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
ابتدا باید اقامت دائم بدست آورید . بعد از اخذ اقامت دائم ، در صورت واجد شرایط بودن میتوانید بعد از گذشت 5 سال برای اخذ شهروندی اقدام کنید .

مهدی
2 سال قبل

سلام و درود

برای کار بین کشور آلمان، کانادا و استرالیا کدوم کشور در حال حاضر و در سال 2022 موقعیت بهتری برای ایرانیها داره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به شرایط متقاضی داره
هرسه کشور ، کشور های مناسبی برای مهاجرت هستند اما هر کشور برای مشاغل خاصی شرایط مناسبتری برای مهاجرت دارند.

خانوم علیزاده
2 سال قبل

سلام خسته نباشید آیا برای کار در استرالیا هم نیاز به ارائه تمکن مالی داریم؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  خانوم علیزاده
2 سال قبل

سلام خیر. ویزای کاری نیازی به ارائه تمکن مالی نداره

میلاد
2 سال قبل

سلام من پسری ۲۶ساله هستم با مدرک فوق دیپلم حسابداری الان تو شرکت سایپا مشغول کارم تو قسمت مونتاژ قطعات خودرو کارگر ماهر خط تولید هستن یک سال سابقه کار دارم میخام برم کانادا یا استرالیا برا کارگری تو شرکت خودرو سازی اونجا میشه یا نه

کارشناس هرمس
پاسخ به  میلاد
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه در حال حاضر همچین آفری ارائه نشده .

آذین
2 سال قبل

سلام روز به خیر
من برای اپلای کاری به استرالیا در جستجو هستم رشتم معماریه و ایتالیا زندگی میکنم و درس خوندم و کار کردم لطفا راهنماییم کنینن چه جوری میتونم تماس بگیرم مرسی و اینکه با واتس اپم میتونم ارتباط داشته باشم با شماره که گذاشتم چون ایران میستم

کارشناس هرمس
پاسخ به  آذین
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
لطفا فرم ارزیابی که در سایت موجود هست رو پر کنید تا کارشناسان مجموعه ما در اسرع وقت با شما از طریق واتس اپ تماس بگیرند .

آرش
2 سال قبل

سلام وقت بخیر بنده 30 سالمه و سابقه 5 سال بیمه دارم در زمینه it ایا می تونم برای ویزای کاری کشور استرالیا اقدام کنم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آرش
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در صورتی که مدرک تحصیلی در زمینه IT داشته باشید و قادر به دریافت آیلتس 8 باشید امکان اقدام از طریق جاب آفر استرالیا را دارید .

هستی ملکی
2 سال قبل

من دانشجوی ترم آخر دندان پزشکی هستم . میخواستم شرایط کار در استرالیا برای رشته خودم با این وضیعت رو بدونم .؟ آیا امکانش برای من وجود دارد از طریق کار کردن در استرالیا مهاجرت کنم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  هستی ملکی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه ، برای مهاجرت کاری باید حداقل 5 سال سابقه کار پس از تحصیل داشته باشید .

کادر هرمس اپلای