انواع ویزای مهاجرتی آلمان برای ایرانیان؛ هزینه و شرایط انواع ویزای آلمان

انواع ویزای مهاجرتی آلمان برای ایرانیان؛ هزینه و شرایط انواع ویزای آلمان

برای سفر به آلمان نیاز به انواع ویزاهای آلمان است. آلمان به دلیل اینکه یکی از کشور‌های اروپایی است، برای ورود افراد خارجی به خاک خود، قوانین مختلفی را در نظر گرفته است. اخذ انواع ویزای آلمان، یکی از مهم‌ترین و اولین موضوعی است که باید به دقت بررسی شود. در حقیقت فرقی ندارد که افراد با چه هدف و قصدی به آلمان سفر می‌کنند، تمام افراد خارجی برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارند. اما سوال مهمی‌ که وجود دارد این است که انواع ویزای مهاجرتی آلمان یا سایر ویزا‌های آلمان چه مدارکی نیاز دارند؟ برای اینکه بتوان با انواع ویزای آلمان آشنا شد و دلایل ریجک شدن برخی از ویزاها را دانست تا انتهای متن همراه ما باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

سفر به آلمان

انواع ویزای آلمان موضوع مهمی ‌است که باید هنگام سفر به این کشور به آن دقت داشت. در حقیقت افرادی که قصد سفر به آلمان را دارند از قبل باید برای ورود به این کشور اجازه بگیرند. با مراجعه به سفارت آلمان و تعیین هدف سفر به این کشور، می‌توان برای اخذ ویزا اقدام کرد. ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و دعوتنامه از متداول‌ترین ویزا‌های آلمان است که برای افراد خارجی صادر می‌شوند.

انواع ویزای آلمان برای سفر به این کشور
برای سفر به آلمان باید از قبل برای ورود به این کشور اجازه بگیرید.

اگر سفر به آلمان را انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که جاذبه‌های دیدنی، امکانات عالی برای زندگی، تفریحات مختلف و شرایط ایدئال زیادی انتظار شما را می‌کشد تا با فرهنگ این کشور آشنا شوید و حتی برای مهاجرت هم تصمیماتی داشته باشید. اما قبل از هر موضوعی نیاز است که با انواع ویزای آلمان آشنا بود.

انواع ویزاهای آلمان

انواع ویزای آلمان با توجه به هدف متقاضی بین‌المللی بررسی خواهد شد. در حقیقت هر یک از اهداف سفر به آلمان شرایط خاصی دارند که باید به صورت جداگانه برای آن هدف، ویزا یا همان اجازه ورود به این کشور را دریافت کرد. به طور مثال: ویزای گردشگری به آلمان، دیدار با خانواده یا پیدا کردن کار در آلمان نیاز به اخذ ویزای‌های مرتبط با خود را دارند. برای اینکه با انواع ویزاهای آلمان آشنا شوید، بهتر است بدانید که انواع ویزا‌های آلمان به دو دسته ویزای کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه بررسی کرده‌ایم.

برای انتخاب از میان انواع ویزای آلمان، از جمله ویزای تحصیلی، ویزای کاری، و ویزای خانواده، باید هدف مهاجرتی خود را با دقت انتخاب کنید. هرکدام از انواع ویزای مهاجرتی آلمان، شرایط خاصی دارد که مسیر مهاجرتی و سبک زندگی شما در آلمان را تعیین می‌کند.

ویزای تحصیلی آلمان

افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های آلمان نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارند. با توجه به این که برخی از برترین دانشگاه‌های جهان در کشور آلمان وجود دارند، بسیاری از افراد بین‌المللی برای تحصیل، این کشور را انتخاب می‌کنند. دانشگاه‌های آلمان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرند و افراد می‌توانند برای هر یک از مقاطع تحصیلی با توجه به مدرک قبلی خود، اقدام کنید. اما چرا افراد، تحصیل در آلمان را انتخاب می‌کنند؟

وش های اخذ ویزای تحصیلی آلمان
تحصیل در آلمان با دریافت ویزای تحصیلی

دلیل اصلی انتخاب کشور آلمان برای تحصیل، ابتدا دانشگاه‌های برتر این کشور و سپس هزینه بسیار کم تحصیل و در برخی از شرایط رایگان دانشگاه‌ها است. اما تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی آلمان شرایط خاصی دارد که نیاز به مشاوره و بررسی‌های لازم خواهد داشت. اما برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان نیاز است که فرد متقاضی حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح B2 داشته باشد تا شرایط پذیرش در دانشگاه‌های برای وی فراهم شود. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از:

 • مقطع کارشناسی: گواهی ۱۲ ساله پایان تحصیلات، حداقل مدرک B1 زبان آلمانی، دارا بودن سن کمتر از ۲۱ سال، تمکن مالی
 • مقطع کارشناسی ارشد: گواهی تحصیل در دوره کارشناسی، حداقل مدرک B2 زبان آلمانی یا مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا و تافل با نمره ۹۰ به بالا ، دارا بودن سن کمتر از 30 سال، تمکن مالی
 • مقطع دکتری: گواهی فوق‌لیسانس، تمکن مالی، مدرک آیلتس با نمره بالای هفت یا مدرک زبان آلمانی B2 به بالا، توصیه‌نامه‌های اساتید و نامه انگیزه

هریک از مدارک گفته شده ممکن است که در دانشگاه‌های مختلف با مدارک تکمیلی دیگری همراه باشد، از این‌رو بهتر است که از قبل درباره دانشگاه مد نظر خود از یک وکیل مهاجرت تحصیلی مشورت بگیرید.

ویزای کاری آلمان

آلمان به دلیل اینکه یکی از کشور‌های مطرح در اروپا است، اقتصاد خوبی دارد و همین موضوع باعث شده تا نرخ بیکاری بسیار کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی داشته باشد. در حقیقت آلمان با توجه به پیشرفت‌های اقتصادی که داشته شرایط ایدئالی از زندگی و کار را برای شهروندان و افراد مهاجر فراهم کرده است. از این‌رو فرصت‌های شغلی متنوعی در این کشور یافت می‌شود که باعث شده افراد خارجی برای پیدا کردن کار به این کشور مهاجرت کنند. اما آیا شرایط پیدا کردن کار و مشغول شدن در کشور آلمان به همین راحتی است؟

خیر. برای اینکه بتوان از موقعیت‌های کاری استفاده کرد، نیاز است که از طریق ویزای کار آلمان برای جستجوی کار اقدام کرد. از این‌رو آلمان چند نوع ویزای کار را در نظر گرفته است تا متقاضی‌ها به راحتی بتوانند بهترین موقعیت‌های شغلی را جستجو کنند. شرایط انواع ویزای کار آلمان به شرح زیر هستند.

انوع ویزای کاری آلمان
آلمان شرایط ایدئالی از زندگی و کار را برای شهروندان فراهم کرده است

ویزای جاب آفر آلمان

جاب آفر یا Job Offer نوعی دعوتنامه از سوی کارفرمای آلمانی است که برای دعوت به کار افراد خارجی ارسال می‌شود. جاب آفر آلمان در حقیقت شرایط اخذ ویزای کار در آلمان را راحت‌تر می‌کند و برای اخذ ویزای جاب آفر می‌توان به راحتی اقدامات لازم را انجام داد. در حقیقت بیشتر کشور‌های اروپایی ترجیح می‌دهند که از طریق این دعوتنامه برای جذب نیرو اقدام کنند تا شرایط اخذ ویزا برای افراد راحت‌تر باشد.

ویزای جاب سیکر آلمان

ویزای جاب سیکر یکی دیگر از ویزاهای کار در آلمان است که نیازمند یکسری مدارک خواهد بود. مدرک تحصیلی و مدرک تخصصی در یک مهارت خاص پیش نیاز اخذ این مدرک است. افراد با ارائه مدارک گفته شده، شش ماه وقت دارند که در آلمان اقامت داشته باشند و به دنبال موقعیت کاری و تخصص خود باشند. اگر متقاضی خارجی در این مدت مشغول به کار نشود، باید کشور آلمان را ترک کند و به کشور مبدا خود بازگردد.

 بلو کارت آلمان

با اخذ ویزای بلو کارت آلمان می‌توان شرایط بهتری از موقعیت‌های کاری را تجربه کرد. زیرا این ویزا علاوه بر اینکه درآمد بالایی برای افراد به همراه دارد، شرایطی را فراهم می‌کند که راحت‌تر بتوان اقامت کشور آلمان را دریافت کرد. در حقیقت بلو کارت برگفته از گرین کارت آمریکا است و شرایط ایدئالی را برای زندگی در آلمان فراهم می‌کند.

ویزای اوسبیلدونگ آلمان

آوسبیلدونگ، دوره‌های کارآموزی در آلمان است که شرکت‌های بزرگ آلمانی آن را برگزار می‌کنند تا افراد خارجی بتوانند با آموزش کافی وارد بازار کار این کشور شوند. با گذراندن دوره‌های کارآموزی شرایط اخذ ویزای آوسبیلدونگ فراهم می‌شود و افراد می‌توانند با گذراندن دوره‌های عملی و تئوری برای شغل مد نظر خود رزومه ارسال کنند.

ویزای کار پرستاری در آلمان

ویزای کار پرستاری در آلمان یکی دیگر از انواع ویزای کار آلمان است و مطابق با قوانین این کشور، افرادی که مدرک معتبر در رشته پرستاری دارند، می‌توانند برای کار پرستاری درخواست دهند. البته که برخی از خدمات درمانی، ممکن است که یک دوره کارآموزی یا آزمون ورودی داشته باشند. همچنین نیاز است که تسلط کافی به زبان آلمانی داشت تا ارتباط موثرتری با بیمار‌ها برقرار کرد.

ویزای توریستی آلمان

ویزا توریستی یکی از انواع ویزای آلمان است که جزو ویزاهای کوتاه مدت بوده و تنها به هدف گشت‌وگذار و سفر تفریحی برای افراد خارجی صادر می‌شود. مدت اعتبار این ویزا 90 روزه است و بعد از تاریخ اعتبار اجازه اقامت و حضور در کشور آلمان فراهم نیست و پیگرد قانونی دارد. همچنین افراد متقاضی باید مبلغی را به عنوان استطاعت مالی نزد سفارت داشته باشند تا شرایط اخذ ویزای توریستی انجام شود.

ویزای توریستی آلمان برای مقاصد تفریحی و گردشگری
برای سفر به آلمان نیاز به ویزای توریستی دارید

ویزای نمایشگاهی آلمان

ویزای نمایشگاهی آلمان یکی دیگر از ویزاهای کوتاه مدت این کشور است که برای مدت زمان 90 روز صادر می‌شود. در حقیقت متقاضی خارجی با توجه به هدف سفر خود، می‌تواند برای این ویزا اقدام کنند. اگر نمایشگاه یا رویدادی در آلمان در حال برگزاری باشد، افراد بین‌المللی می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای نمایشگاهی آلمان اقدام کنند و تا پایان اعتبار ویزای خود در این کشور اقامت داشته باشند. توجه کنید که افراد باید قبل از اتمام 90 روز به کشور خود بازگردنند تا با مشکلات مختلفی روبه‌رو نشوند.

ویزای آلمان با دعوتنامه

اخذ ویزا با دعوتنامه را می‌توان یکی از مطمئن‌ترین راه‌های اقدام برای سفر به آلمان دانست. دعوتنامه می‌تواند از طریق افراد مقیم آلمان برای دیدار با خانواده، دیدار با دوستان، حضور در یک نمایشگاه، شروع فعالیت کسب و کار و رویداد مهمی ‌باشد. در متن دعوتنامه اطلاعات شخص متقاضی به همراه تاریخ ورود، خروج و محل اقامت وی باید ذکر شود.

اخذ ویزای آلمان با دعوتنامه
آیا با دعوتنامه میتوان ویزا دریافت کرد؟

همچنین در صورتی که فرد دعوت‌کننده، حمایت‌های مالی از شما دارد باید این موضوع هم در دعوتنامه قید شود. در غیر این صورت، تمکن مالی متقاضی بررسی خواهد شد.

ویزای همراه آلمان

افراد متقاضی اخذ ویزای آلمان که متاهل هستند یا نیاز به همراه دارند، نیاز است که برای همراهی همسر یا فرزندان خود درخواست ویزای همراه آلمان را داشته باشند. از این‌رو برای هریک از همراهی اعضای خانواده خود باید درخواست ویزای همراه داشته باشند. این ویزا اجازه می‌دهد که افراد درجه یک خانواده بتوانند به همراه متقاضی اصلی برای ویزای آلمان اقدام کنند.

ویزای همراه آلمان، یکی از پرطرفدارترین انواع ویزاهای آلمان است. اخذ ویزای همراه، به افراد متخصص اجازه می‌دهد که با خانواده خود، زندگی جدیدی را در آلمان آغاز کنند. این ویزا به عنوان یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آلمان،  با ارائه گذرنامه مهاجرتی، مسیر مهاجرت به این کشور را آسان‌تر میکند.

ویزای درمانی آلمان

ویزای درمانی جزو ویزاهای کوتاه مدت آلمان است که اجازه حضور افراد خارجی را به این کشور صادر می‌کند. البته که از طریق این ویزا می‌توان برای اقامت بلند مدت هم استفاده کرد که شرایط خاص خود را دارد. با توجه به اینکه آلمان یکی از کشور‌های پیشرفته در حوزه درمان و علم پزشکی است، از این‌رو متقاضی‌های درمان زیادی از سراسر دنیا به این کشور مراجعه می‌کنند. توجه کنید در صورتی که بیماری فرد متقاضی نیاز به امکانات پیشرفته پزشکی داشته باشد، می‌تواند تا پایان دوره درمان در آلمان حضور داشت. اما توجه کنید که شرایط کلی اخذ ویزای درمانی آلمان اینگونه است که متقاضی باید بیماری داشته باشد که در کشور خود قابل درمان نبوده و از طرفی هم می‌تواند هزینه‌های درمان در آلمان را پرداخت کند. در این شرایط می‌توان برای اخذ ویزای درمان درخواست داد و تا بهبود کامل در این کشور حضور داشت.

یکی دیگر از انواع ویزاهای آلمان، ویزای درمانی است. اخذ این ویزا، یک فرصت برای افرادی است که به درمان بیماری‌های خاص در خاک آلمان نیاز دارند. این مدل از انواع ویزای مهاجرتی آلمان، با توجه به گزارش پزشکی دقیق، این امکان را فراهم می‌کند که با امکانات پزشکی پیشرفته این کشور، درمان خود را ادامه دهید.

ویزای شینگن آلمان

اخذ ویزای شینگن آلمان نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا کمی‌ سخت‌تر است. علت اصلی آن هم ارائه تمکن مالی و گردش حساب مالی بالا است. به طور کلی برای اینکه بتوانید ویزای شینگن آلمان را دریافت کنید باید مدارک مهمی ‌مانند تمکن مالی را ارائه کنید و بعد از 21 روز کاری بعد از حضور در دفتر کارگزاری سفارت آلمان و ارائه مدارک می‌توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید.

ویزای شینگن آلمان چیست؟
ویزای شینگن از جمله سخت ترین ویزاهای کشور آلمان

اما منظور از ویزای شینگن چیست؟ برخی از کشور‌ها برای ورود به آلمان نیاز به اخذ ویزا ندارند که بیشتر تحت حمایت اتحادیه اروپا هستند. اما ایران یکی از کشور‌هایی است که برای هر هدف و قصدی باید ویزای آلمان را دریافت کند. اگر اقامت کوتاه مدتی در آلمان برای تعطیلات، سفر کاری یا دیدار با خانواده دارید، باید ویزای شینگن این کشور را دریافت کنید. این ویزا تا 90 روز در یک دوره 180 روزه در آلمان و منطقه شینگن صادر می‌شود. در حقیقت از زمانی که وارد آلمان می‌شوید می‌توانید تا 180 روز در حوزه شینگن رفت‌و‌آمد داشته باشید. اما اگر قصد یک سفر کوتاه مدت تا 90 روز را دارید می‌توانید برای ویزای توریستی کوتاه مدت شینگن 90 روزه اقدام کنید.

مدارک لازم برای ویزای آلمان

هر یک از انواع ویزاهای آلمان نیاز به یکسری مدارک دارند تا اقدامات ورود افراد متقاضی به این کشور فراهم شود. همچنین ترجمه مدارک به زبان آلمانی یا انگلیسی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه داشت. اما مهم‌ترین و اصلی‌ترین مدارک برای اخذ ویزای آلمان عبارتند از:

 • تکمیل فرم در خواست ویزا (هریک از ویزاها نیاز به تکمیل فرم مربوطه دارد و باید به دقت بررسی شوند.)
 • مدارک هویتی (اصل شناسنامه و پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه الزامی‌است.)
 • ارائه عکس ویزایی (این عکس باید در 90 روز اخیر با پشت زمینه سفید گرفته شده باشد.)
 • ارائه مدارک مختلف با توجه هدف مهاجرت متقاضی (با توجه به هدف از سفر به آلمان باید مدرک مختلفی ارائه کرد.)

توجه داشته باشید که هر یک از انواع ویزاهای آلمان نیاز به یکسری مدارک تکمیلی دارند که بهتر است از قبل اطلاعات تکمیلی را از یک وکیل مهاجرتی یا کارشناس متخصص کسب کرد.

مراحل درخواست ویزای آلمان

افراد متقاضی ویزای آلمان باید با توجه به نوع ویزایی که درخواست می‌دهند، مدارک متفاوتی را به سفارت این کشور ارائه کنند. اما برای درخواست ویزای آلمان چهار مرحله وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 1. جمع آوری مدارک مورد نیاز
 2. درخواست وقت از سفارت آلمان
 3. ارائه مدارک به سفارت آلمان
 4. ورود به خاک آلمان

مدارک لازم برای دریافت ویزای آلمان و نحوه اخذ نوبت از سفارت، در ادامه به طول کامل شرح داده شده است.

مراحل درخواست ویزای آلمان
برای درخواست ویزای آلمان چهار مرحله وجود دارد

مرحله اول: مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان

به غیر از مدارکی که مرتبط با نوع ویزای درخواستی است باید یکسری مدارک را برای تمام ویزاها ارائه کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • ترجمه شناسنامه
 • اصل پاسپورت
 • فرم ویزای آلمان
 • عکس متقاضی
 • بیمه مسافرتی
 • برنامه سفر
 • بلیط هواپیما یا رزرو پرواز
 • محل اقامت
 • دعوتنامه
 • تمکن مالی

هر یک از این مدارک برای تمام ویزاهای آلمان نیاز است و باید از قبل آماده باشند.

مرحله دوم: درخواست وقت سفارت آلمان

با تکمیل بودن مدارک مورد نیاز، باید از سفارت آلمان وقت گرفت. قبل از آن توجه کنید که در حال حاضر تمام پرونده‌های درخواست ویزای کشور آلمان را مجموعه ویزامتریک بررسی می‌کند. ویزامتریک، کارگزاری سفارت آلمان در ایران است و باید برای هر نوع ویزا به این مجموعه مراجعه کرد.

مرحله سوم: ارائه مدارک به سفارت آلمان

با آماده‌سازی مدارک و اخذ وقت از سفارت آلمان، باید در محل ویزا متریک باشید و مراحل زیر را سپری کنید:

 • به بخش پذیرش مراجعه کرده و برای مصاحبه با افیسر آماده شد.
 • مدارک خود را تحویل داده و مصاحبه انجام دهید.
 • هزینه‌های ویزامتریک و هزینه‌های سفارت آلمان را پرداخت کرد.
 • مراحل انگشت نگاری را انجام داد.

توجه کنید که هر یک از این مراحل زمان کوتاهی از شما می‌گیرد و نیاز است که خودتان در سفارت حضور داشته باشید و نمی‌توان از طریق وکیل این اقدامات را انجام داد.

مرحله چهارم: ورود به کشور آلمان

بعد از سپری کردن مراحل قبل، شرایط اخذ ویزا برای متقاضی فراهم شده است و می‌توان با توجه به نوع ویزا برای اقامت آلمان اقدام کرد.

ورود به کشور آلمان با اخذ ویزای این کشور
ورود به آلمان

همچنین نکته مهم هنگام اخذ ویزای آلمان این است که متقاضی باید به محض ورود به کشور آلمان تحت پوشش بیمه درمانی باشد.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای آلمان

در برخی از شرایط ممکن است که با ارائه مدارک و ارائه تمکن مالی، ویزای افراد متقاضی ریجکت شود. اما مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای آلمان به موارد زیر مرتبط خواهد بود:

 • عدم ارائه گواهی معتبر
 • اقامت بیشتر در سفر‌های قبلی
 • تشابه اسمی
 • سابقه ریجکتی ویزای آلمان
 • داشتن سو سابقه در سفرهای قبلی
 • عدم ارائه بیمه مسافرتی
 • عدم اثبات هدف متقاضی از سفر به آلمان
 • عدم ارائه مدارک کافی برای تمکن مالی
 • ارائه پاسپورت نامعتبر
 • عدم ارائه گواهی معتبر از هویت اصلی متقاضی
 • اتمام دوره مجاز اقامت
علت ریجکت درخواست ویزای آلمان
مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای آلمان

هر یک از موارد گفته شده برای ریجکت شدن درخواست ویزای آلمان کفایت می‌کند. در نتیجه مهم است که قبل از درخواست خود برای اخذ ویزا، تمام مراحل را با دقت بررسی کرد و از یک وکیل مهاجرتی مشورت گرفت.

ویزای آلمان

ویزای آلمان

آلمان از لحاظ جمعیت با جمعیتی بالغ بر ۸۳ میلیون نفر، دومین کشور اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و به لحاظ اقتصادی بزرگترین اقتصاد اروپا است. این کشور در میان بزرگترین اقتصادهای جهان نیز رتبة چهارم را دارد و ۳۷ شرکت بزرگ از ۵۰۰ شرکت بزرگ جهان در آلمان واقع هستند.

دریافت انواع ویزای مهاجرتی آلمان با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

بسیاری از انواع ویزاهای آلمان برای مهاجرت کوتاه مدت یا بلند مدت ارائه می‌شوند. در نتیجه افراد متقاضی نیاز به یک راهنما دارند تا بتوانند به راحتی برای انواع ویزای این کشور درخواست دهند. به طور حتم درخواست انواع ویزای آلمان یک کار تخصصی است که توصیه می‌کنیم آن را به یک وکیل مهاجرتی یا متخصص در این حوزه بسپارید. ما در این متن سعی کرده‌ایم که شما را با انواع ویزای مهاجرتی آلمان، آشنا کنیم، اگر سوالی دارید که در این متن به آن اشاره نشده، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهم‌ترین مدارک برای اخذ انواع ویزای آلمان چیست؟
ارائه مدرک شناسایی، پاسپورت با اعتبار، تمکن مالی
انواع ویزای مهاجرتی آلمان کدام است؟
ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری
آیا ویزای تحصیلی آلمان شرایط خاصی دارد؟
بله، کشور آلمان برای صدور ویزای تحصیلی شرایط سنی، معدل و مدرک زبان آلمانی را نیاز دارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هدا سلیمی
1 سال قبل

تشکر برای مقاله جامعتون

کارشناس هرمس
پاسخ به  هدا سلیمی
1 سال قبل

ممنون از توجه شما .

آقای خدادوست
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
ویزای آلمان برای همراه دائمی هستش یا مدت مشخصی داره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آقای خدادوست
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
به میزان مدت ویزای متقاضی اصلی اعتبار دارد .

احمد
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
اگر فردی پزشک باشد و بخواهد هر سال 9ماه برای استراحت برود آلمان و 3 ماه بقیه سال برای کار به ایران برگردد و بخواهد به جای ویزای کار ویزای دیگری بگیرد و از طریق ویزای کار اقدام نکند باید چه نوع ویزا دیگری دریافت کند؟
لطفاً جواب بدید ممنون

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  احمد
2 سال قبل

سلام. ممکنه بتونید با ویزای توریستی ، ویزیتوری یا ویزایهای مربوط به همایش و کنگره ها اینکارو بکنید.بازم اینا شرایط خاص خودشو داره که باید ببینید ایا میتونید اینکارو بکنید یا خیر. ولی پیشنهاد بهتر اینه که شما برای ویزای کار اقدام کنید و پاسپورت آلمان رو دریافت کنید تا بتونید خیلی راحت رفت و امد داشته باشید

آقای رحمانی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
در صورت تموم شدن اعتبار ویزای آلمان آیا دیگه هیچ راهی برای تمدیدش نیست؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای رحمانی
2 سال قبل

سلام. امکان تمدید وجود داره . ولی بستگی به شرایط تحصیل ، کار یا زندگیتون داره .

نریمان
2 سال قبل

سلام روزتون بخیر
اگر ویزای کارآموزی آلمان رو دریافت کنیم پس از پایان دوره مستقیما شاغل میشیم یا برای تمدید اقامتمون باید دنبال کار بگردیم؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  نریمان
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
اگر دوره رو با موفقیت به اتمام برسانید بلافاصله جذب بازار کار شده و استخدام میشوید .

nastaran
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
اگر برای دیدار از بستگان ویزای دیدار از خانواده آلمان رو بگیرم و طی مدت اقامتم بتونم در آلمان کا پیدا کنم
امکان تبدیلش به ویزای کاری آلمان هست؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  nastaran
2 سال قبل

بله امکانش هست

قربانی
2 سال قبل

سلام و خسته نباشید
آیا دعوت نامه از طرف بستگان در دریافت ویزای جستجوی کار آلمان تاثیری داره؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  قربانی
2 سال قبل

ویزای جست جوی کار آلمان در حال حاضر صادر نمیشه ولی در صورت امکان بله تاثیر مثبتی داره

کریم
2 سال قبل

سلام و خسته نباشید
آیا برای گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان به سابقه کاری هم نیازه؟ یا اگر مدرک تحصیلی و مدرک زبان و تمکن مالی داشته باشیم میتونیم ویزای جستجوکار آلمان رو بگیریم؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  کریم
2 سال قبل

سلام دوست عزیز. ویزای جستوجوی کار در حال حاضر صادر نمیشه. شما اگر سابقه کاری خوبی دارین میتونید برای جاب افر اقدام کنید و با خیال راحت با قرار داد کاری تشریف ببرید آلمان

کادر هرمس اپلای