بهترین شهرهای آلمان برای کار

بهترین شهرهای آلمان برای کار

شهرهایی که فرصت های شغلی فراوانی را در زمینه های مختلف ارائه می دهند را می‌توان بهترین شهرهای آلمان برای کار دانست. این شهرها اقتصادی قوی و پایدار داشته و نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است. عوامل مختلفی می‌تواند در انتخاب بهترین شهر آلمان برای مهاجرت تاثیرگذار باشد، مانند: سبک زندگی شخصی، علایق و مهارت‌ها. اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارید با این مقاله همراه باشید تا به معرفی لیست بهترین شهرهای آلمان برای کار بپردازیم.

 

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معیارهای انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای کار

اینکه کدام یک از شهرهای آلمان برای مهاجرت کاری، گزینه ایده‌آلی محسوب می‌شوند، وابسته به فاکتورهای مختلفی است که مهم‌ترین آن، نوع تخصص کاری شماست. اما به صورت کلی برای انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای کار، بایستی فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید که شامل:

 • هزینه‌های زندگی
 • کیفیت زندگی و بودجه مورد نیاز برای مسکن
 • امنیت
 • محیط زیست
 • وضعیت سلامت جامعه
 • ارتباطات اجتماعی
 • پیشرفت امکانات رفاهی، آموزشی و ..
 • مناسب بودن سیستم آموزشی برای خانواده‌های دارای فرزند

معیارهای انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای کار

معرفی لیست بهترین شهرهای آلمان برای کار

از جمله اهداف اصلی افراد متقاضی مهاجرت کاری به آلمان، ایجاد شغل و درآمد است. از آنجایی که کشور آلمان از نظر اقتصادی، جزو کشورهای پیشرفته محسوب می‌شود، اما به لحاظ کاری، تمامی شهرهای آن، شرایط یکسانی ندارد.

به همین خاطر تعداد شهرهایی که می‌توان برای کار انتخاب کرد، محدودتر می‌شود. اما اگر بخواهیم به صورت کلی به معرفی بهترین شهرهای آلمان برای کار بپردازیم، می‌توان شهرهای برلین، مونیخ، هامبورگ، فرانکفورت، دوسلدروف، کلن، شهر بن و اشتوتگارت اشاره کرد.
هر یک از این شهرها به دلیل داشتن شرایط خاص، می‌تواند به عنوان بهترین شهرهای آلمان برای کار انتخاب شوند. در ادامه به ویژگی‌های هر یک از این شهرها می‌پردازیم.

برلین

یکی از بهترین شهرهای این کشور برای کار، شهر برلین آلمان بوده، که پایتخت کشور آلمان است. از جمله ویژگی‌های این شهر می‌توان به زیبایی‌های آن اشاره کرد که بیشترین مهاجران را در خود جای داده است.

از دیگر مزیت‌های این شهر، حضور کمپانی‌های بزرگی همچون فولکس واگن و SAP است. به دلیل حضور این نوع کمپانی‌ها، این شهر دارای فرصت‌های شغلی بی‌شماری در زمینه‌های مرتبط با فناوری است. اما به صورت کلی شهر برلین با وجود مزایای زیر، یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار است.

 • امکانات رفاهی فراوان به دلیل پایتخت بودن
 • وجود فرصت‌های شغلی در زمینه‌های متعدد
 • وجود کمپانی‌های بزرگ دنیا در این شهر

با توجه به مزایایی که زندگی در شهر برلین به همراه دارد، بر طبق آمار، متوسط درآمد ماهیانه در این شهر، در حدود ۴۳۴۰ یورو است، که از این درآمد در حدود ۸۶۳.۲۶ یورو صرف هزینه‌های زندگی در این شهر خواهد شد. و همین باعث شده یکی از بهترین شهرها برای مهاجرت کاری به آلمان باشد.

فرانکفورت

بعد از برلین، فرانکفورت یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار بوده که به عنوان پایتخت مالی این کشور شناخته شده است. این شهر بهترین گزینه برای افرادی بوده که قصد سرمایه گذاری مالی دارند. این شهر از نظر سیستم آموزشی در سطح بالایی قرار دارد و دانشگاه‌های معتبری در خود جای داده است.

از دلایلی که فرانکفورت یکی از بهترین شهرها برای کار در آلمان می‌باشد، این است که متوسط درآمدی که یک فرد در این شهر کسب می‌کند، ۴۰۵۰ یورو است که از این سطح درآمد، در حدود ۹۲۹.۹۱ یورو صرف هزینه‌های زندگی خواهد شد. به غیر از این موارد زندگی در شهر فرانکفورت مزایایی به همراه دارد که شامل:

 • سیستم آموزشی قوی
 • فراهم بودن زمینه کار در زمینه سرمایه‌گذاری
 • جمعیت کم و آرامش بیشتر در زندگی

بهترین شهرهای آلمان برای کار

کلن

شهر کلن کشور آلمان، بسیاری از صنایع تولیدی و تجاری و اقتصادی را در خود جای داده است و به همین خاطر تبدیل به بهترین شهرهای آلمان برای کار شده است. از جمله صنایعی که در این شهر، رونق بسیاری دارد، صنعت خودروسازی است که موقعیت‎های شغلی بسیاری را در این شهر ایجاد کرده است.

البته به غیر از صنعت خودروسازی، بخش‌های اقتصادی دیگری نیز در این شهر وجود دارد که موقعیت‌های شغلی بسیاری را برای افرادی که به دنبال کار هستند، فراهم کرده است. علاوه بر اینکه موقعیت‌های شغلی فراوانی که در این شهر وجود دارد، سرگرمی‌های بسیاری وجود دارد که زمینه شادی را در این شهر بیشتر کرده است. میزان درآمد در این شهر به نسبت بالا بوده و به همین خاطر موجب شده است که شرایط شهر کلن المان برای زندگی از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

دوسلدروف

از دیگر بهترین شهرها در این کشور برای کار، شهر دوسلدروف آلمان است. بیش از ۸۵ هزار شرکت در این شهر مستقر هستند که موقعیت‌های شغلی بسیاری در این شهر ایجاد کرده است. از جمله صنایع پیشرفته در این شهر، خدمات بهداشتی، فناوری نوآورانه و صنعتی است.

صنعت مدلینگ نیز در این شهر رشد بسیار داشته که افراد بی‌شماری از آن استقبال کرده‌اند. از دیگر مزایای زندگی در این شهر، می‌توان به درآمد بالا به همراه کیفیت بالای زندگی اشاره کرد.

شهر بن

شهر بن در میان بهترین شهرهای آلمان برای کار از نظر درآمد و تنوع شغلی قرار دارد. نرخ بیکاری در این شهر بسیار پایین بوده و افراد به راحتی می‌توانند برای خود شغل داشته باشند. آن دسته از افرادی که تحصیل کرده هستند و تمایل دارند ویزای کاری کشور آلمان را دریافت کنند، شهر بن می‌تواند بهترین انتخاب باشد، چرا که محیط مدرن با محوریت تحقیق را فراهم کرده و به لحاظ کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار دارد.

هامبورگ

شهر هامبورگ آلمان ، دومین شهر بزرگ این کشور بوده که جزو بهترین شهرهای آلمان محسوب می‌شود. از جمله مزیت‌هایی که می‌توان برای این شهر برشمرد، وجود بنادر بسیار بزرگ است که این شهر را تبدیل به مرکز ملی بازرگانی کرده است.
متوسط درآمد ماهیانه ساکن این شهر، ۴۲۷۰ یورو است، که در حدود ۹۳۹.۴۳ یورو صرف هزینه‌های زندگی به غیر از اجاره خانه خواهد شد. اما از جمله مزیت‌هایی که می‌توان برای زندگی در این شهر بیان کرد شامل:

 • پیشرفت صنعت توریسم و مشاغل مربوط به آن
 • سیستم آموزشی با کیفیت
 • گسترش بخش خدماتی
 • جمعیت کم و آرامش بیشتر در زندگی

اشتوتگارت

اشتوتگارت یکی از قدرتمندترین شهرهای تجاری آلمان محسوب می شود که بیش از ۶۱۲ هزار نفر جمعیت دارد. از جمله صنایع گسترده در این شهر، صنایع مهندسی است که شرکت‌های بزرگی همچون دایملر، پورشه، بوش نشان‌دهنده رشد این شهر به لحاظ صنعتی است. بنابراین فرصت‌های شغلی فراوانی در شهر اشتوتگارت آلمان وجود دارد که می‌توانید با توجه به تخصص خود، شغل پیدا کنید.

دارمشتات

دارمشتات شهری در ایالت فدرال هسه است که بیش از ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر نیز جزو شهرهای صنعتی به حساب می‌آید که صنایع شیمیایی و داروسازی، بیوتکنولوژی و فناوری مهندسی، رسانه‌ها و ارتباطات از جمله قدرتمندترین بخش اقتصادی در این شهر محسوب می‌شود. آن دسته از افرادی که در یک زمینه شغلی دارای تخصص هستند، دارمشتات می‌تواند به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار باشد.

مونیخ

مونیخ

شهر مونیخ به لحاظ بین‌المللی در بخش صنعت به خصوص مهندسی، صنایع بهداشت از ویژگی‌های قابل توجهی برخوردار است. مونیخ بزرگترین شهر ایالت باواریا محسوب می‌شود که بیش از ۷۵۰ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

از بین تمامی این افراد بخش قابل توجهی در بخش تولیدی مشغول به کار هستند. البته ناگفته نماند که هزینه زندگی در شهر مونیخ نیسبت به دیگر شهرهای آلمان بیشتر است، اما میزان درآمد افراد نیز به نسبت بالا است. در ادامه به بررسی بهترین شهرهای آلمان برای کار در موقعیت‌های شغلی مختلف می‌پردازیم. برای آشنایی با مطالب بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین شهرهای آلمان برای برنامه نویسی

از دیگر موقعیت‌های شغلی بسیار ایده آل برای مهاجرت به کشور آلمان، شغل برنامه نویسی است. آن دسته از افرادی که متقاضی مهاجرت کاری برنامه نویسی به کشور آلمان هستند، می‌توانند به صورت میانگین ۵۳.۲۲۵ یورو درآمد داشته باشند. اما بهترین شهرهای آلمان برای کار برنامه نویسی در آلمان ، شهرهای برلین، مونیخ، هامبورگ، دورتمند و کلن است.

بهترین شهرهای آلمان برای برنامه نویسی

بهترین شهر آلمان برای مهندسی برق

یکی از موقعیت‌های شغلی که بسیاری از مهاجران به دنبال دریافت ویزای کاری آن در کشور آلمان هستند، مهندسی برق است. اما می‌توان گفت که تقریبا تمامی شهرهای این کشور ، جزو بهترین شهرها برای کار مهندسی برق در آلمان است.

اما برای انتخاب بهترین شهر آلمان برای کار مهندسی برق، بهترین پیشنهاد این است که شرایط شخصی و زندگی خود را در نظر داشته باشید. در حال حاضر شهرهای برلین، دورتموند و درسدن به لحاظ درآمد از سطح بالایی برخوردار هستند.

بهترین شهرهای آلمان برای مهندسی عمران

دریافت ویزای شغلی مهندسی عمران در آلمان ، موفقیت بزرگی محسوب می‌شود، چرا که آلمان در سال‌های اخیر در تلاش است با جذب مهندسین از سراسر جهان، به مبارزه با بلایای طبیعی بپردازد.

در حال حاضر بهترین شهرهای آلمان برای شغل مهندسی عمران، شهرهای برلین، درسدن، اشتوتگارت و مونیخ است. چرا که این شهرها، دارای بزرگترین دانشگاه‌های در زمینه مهندسی عمران هستند.

معرفی بهترین شهرهای آلمان برای پزشکان

معرفی بهترین شهرهای آلمان برای پزشکان

یکی از دغدغه‌هایی که کشور آلمان تا سال ۲۰۰۶ با آن درگیر بود، کمبود نیروی متخصص در حوزه پزشکی بود. اما با تلاش‌هایی که دولت آلمان در این راستا انجام داد، وضعیت بهتر شد. به هر حال در صورتی که با موقعیت شغل پزشکی، پیگیر مهاجرت به کشور آلمان هستید، باید شهرهایی را انتخاب کنید که در این حوزه شغلی، با کمبود نیرو درگیر هستند. بهترین شهرهای آلمان برای  پزشکی، شهرهای دوسلدروفف درسدن، کلن و پتسدام هستند.

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

آلمان، کشور اروپایی با اقتصادی قدرتمند و سطح کیفی بالا برای زندگی می باشد که مدت ها است مورد توجه بسیاری از افراد مهاجر چون مهاجرین ایرانی قرار گرفته است. از آنجا که این کشور به شدت با کمبود نیرو متخصص جوان و همچنین جمعیتی کهن سال روبرو است، بهترین راه مهاجرت به آلمان، مهاجرت از طریق کار به این کشور است.

کار در بهترین شهرهای آلمان به کمک هرمس اپلای

مهاجرت به کشور دیگر، از مهم‌ترین تصمیماتی است که یک فرد در زندگی خود می‌گیرد، بنابراین باید در زمان تصمیم‌گیری تمامی جوانب را در نظر بگیرد. به همین خاطر برای تصمیم گیری منطقی و درست نیاز به اطلاعات خواهد داشت. سعی کردیم در این مقاله لیست بهترین شهرهای آلمان برای کار را به شما معرفی کنیم؛ اگر هزینه زندگی در آلمان برایتان اهمیت زیادی دارد پیشنهاد میکنم مقاله ارزانترین شهر آلمان برای زندگی را مطالعه کنید. امیدواریم با مطالعه این مقاله، اطلاعات لازم در مورد انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای کار را کسب کرده باشید. اما در صورتی که سوالات بیشتری در این زمینه دارید، می توانید با مشاوران مجرب مجموعه هرمس اپلای در تماس باشید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
میزان متوسط درآمد در بهترین شهرهای آلمان چقدر است؟
متوسط درآمدی که یک فرد در بهترین شهرهای کشور آلمان می‌تواند داشته باشد، ۴۶ هزار یورو و بیشتر است.
کدام یک از مشاغل در شهرهای آلمان، پررونق است؟
در حال حاضر مشاغل مرتبط با مهندسی و رایانه، بیشترین سطح تقاضا را برای کار دارند.
بهترین شهرهای آلمان برای کار کدام است؟
برای پاسخ به این سوال باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت، اما به صورت کلی شهرهای برلین، فرانکفورت و مونیخ جزو بهترین شهرها برای کار در آلمان محسوب می‌شوند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای