ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

اگر قصد مهاجرت به آلمان را داشته باشید، باید شهری را برای اقامت در این کشور انتخاب کنید که تا حد زیادی بتوانید، در هزینه‌های جاری خود صرفه جویی کنید. در این مقاله بر آن شده‌ایم که تعدادی از ارزانترین شهر آلمان برای زندگی را به شما معرفی کنیم؛ زیرا این مسئله یک انتخاب مهم و سرنوشت ساز برای شما خواهد بود. به عنوان مثال زندگی در مونیخ به‌عنوان یکی از گران‌ترین مناطق آلمان، هزینه زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد، پس باید این امر در استراتژی مالی شما در اولویت قرارداشته باشد. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید، تا با شهرهای مقرون به‌صرفه و ارزان آلمان برای اقامت بیشتر آشنا شوید.

مهاجرت به شهرهای ارزان آلمان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آلمان بهترین گزینه برای مهاجرت

آلمان بهترین مقصد مهاجرت برای کسانی است که در رویای رسیدن به یک زندگی مطلوب و ایده‌آل هستند. این کشور درواقع قطب اقتصادی اروپا محسوب می‌شود و مردم آن از نظر خدمات رفاهی و امنیت اجتماعی در سطح بالایی زندگی می‌کنند. به دلیل هزینه‌های مقرون به‌صرفه زندگی و خدمات بی‌نظیری که دولت آلمان در اختیار شهروندان این کشور قرار می‌دهد، این کشور به بهترین گزینه برای مهاجرت تبدیل شده است.


ممکن است تصور کنید که چون آلمان یک کشور اروپایی و پیشرفته است، زندگی در آنجا هزینه‌های بسیاری دارد، اما برخلاف این تصور، شهرهایی در این کشور صنعتی و مدرن وجود دارد که از نظر مخارج زندگی مناسب هستند و با خیال راحت می‌توانید، این مناطق را برای اقامت خود انتخاب کنید.


امروزه ایرانیان بسیاری خواهان مهاجرت تحصیلی به آلمان هستند؛ زیرا نظام آموزشی این کشور فوق‌العاده مدرن و پیشرفته بوده و هزینه تحصیل نیز بسیار مناسب است. علاوه بر دانشجویان، در حال حاضر شاهد مهاجرت کادر درمان به آلمان هستیم؛ زیرا بنا به اظهارات رئیس جمهور این کشور اروپایی، آلمان با کمبود کادر درمان مواجه است و دستمزد بسیار خوبی را نیز برای این دسته از افراد درنظر گرفته است. از آنجا که تعداد زیادی از ایرانیان خواهان مهاجرت به این کشور هستند، ضروری است که با شهرهایی که هزینه زندگی پائین‌تری دارند، آشنا شوند، تا بتوانند از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار گردند.

آلمان مناسب‌ترین گزینه برای اقامت کاری و تحصیلی

ارزانترین شهر آلمان برای زندگی کدام‌ است؟

آلمان پرجمعیت‌ترین و در عین حال قدرتمندترین کشور در اتحادیه اروپا است. در این کشور متمدن و پیشرفته شهرهای زیادی وجود دارد که هرکدام از نظر مخارج زندگی متفاوت هستند. آلمان علی‌رغم این‌که ثروتمندترین و مرفه‌ترین کشور اروپا محسوب می‌شود، برای زندگی با هزینه‌های ارزان‌تر مناسب است.


لازم به ذکر است که مخارج زندگی در مناطق مختلف آلمان، متفاوت است، مثلا اگر در مونیخ که یکی از گران‌ترین مناطق آلمان است، زندگی کنید، به سختی می‌توانید پولی پس انداز کنید؛ زیرا مخارج زندگی در این شهر همواره بالا است. صرف نظر از این‌که تا چه اندازه هزینه‌های خود را هوشمندانه برنامه‌ریزی می‌کنید، باز هم برای اقامت در شهری مانند مونیخ نیاز به پول زیادی خواهید داشت. از این رو بهتر است ارزانترین شهر آلمان برای زندگی را انتخاب کنید.

ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی

اگر به هر دلیلی خواهان مهاجرت به آلمان هستید، بهتر است شهری را برای اقامت خود انتخاب کنید که هزینه‌های زندگی در آنجا مقرون به‌صرفه تمام شود، تا بتوانید از سطح رفاهی مطلوبی برخوردار شوید. این مسئله به‌خصوص برای دانشجویان که وقت زیادی برای کار کردن و کسب درآمد ندارند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در زیر فهرستی از پنج شهر آلمان که جزء ارزان‌ترین‌ها هستند، را تهیه کرده‌ایم.

آلمان قدرتمندترین کشور اروپا

بیله فلد

یکی از ارزانترین شهر آلمان برای زندگی بیله فلد است که در شمال شرقی ایالت نوردراین- وستفالن قرار گرفته است. جمعیت این شهر حدود 350000 نفر بوده و ساکنین آن با قیمت‌های مناسب و مقرون به صرفه به زندگی خود در این منطقه زیبا ادامه می‌دهند. بیله فلد اماکن تاریخی بسیاری دارد که بازدید از آن‌ها شما را به گذشته‌های دور می‌برد. این شهر به دلیل وجود دانشگاه‌های زیاد، مشتاقان تحصیل علم را از اقصی نقاط جهان به سمت خود جلب کرده است. امروزه صدها دانشجو در این شهر تاریخی و زیبا به تحصیل اشتغال دارند و به دلیل هزینه پایین زندگی در بیله فلد به راحتی می‌توانند، مخارج تحصیل و اقامت خود را تامین کنند.


برای افرادی که به یک کشور بیگانه مهاجرت می‌کنند، مخصوصا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند، اجاره خانه بزرگ‌ترین دغدغه مالی است، اما در بیله فلد این مسئله چندان مهم نیست. در حال حاضر، اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر که بیشتر برای دانشجویان مناسب است، حدود 460 یورو هزینه دارد. اگر خوش شانس باشید، با 400 یورو نیز می‌توانید، چنین آپارتمانی را برای خود دست و پا کنید.


در مناطق حاشیه‌ای شهر هم که قیمت‌ها ارزان‌تر هستند، به‌سهولت قادر خواهید بود، یک آپارتمان یک اتاقه را با نرخ اجاره‌ ماهانه بین 200 تا 450 یورو بیابید و هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهید. در شهر بیله‌فلد، رستوران‌های تمیز و خوب بسیاری پیدا می‌کنید که غذاهای خوشمزه و باکیفیت را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه عرضه می‌کنند. به طور متوسط، صرف یک وعده غذایی کامل برای یک نفر در رستورانی خوب و مناسب، حدود 10 یورو هزینه دارد. اگر دوست داشته باشید بعد از غذای خود یک فنجان کاپوچینو نیز میل کنید، باید حدود 2 یوروی دیگر به مخارج خود اضافه کنید.

شهر ارزان قیمت بیله‌فلد

فرانکفورت (اودر)

فرانکفورت (اودر) نیز از جمله ارزانترین شهر آلمان برای زندگی است. شهر زیبای فرانکفورت یکی از شهرهای محبوب و مشهور آلمان است که در آلمان شرقی در نزدیکی مرز لهستان قرار گرفته است. رودخانه اودر از کنار این شهر عبور می‌کند و چشم انداز فوق العاده‌ای را به فرانکفورت بخشیده است. این شهر بیشتر از 60000 نفر جمعیت دارد. فرانکفورت به دلیل فرهنگ غنی و فرصت‌های شغلی بسیار همواره پذیرای مهاجران و دانشجویان از سراسر جهان بوده است. افرادی که به این منطقه مهاجرت می‌کنند، ظرف مدت کوتاهی می‌توانند یک شغل خوب با درآمد مکفی برای خود پیدا کنند.


هزینه زندگی در فرانکفورت بسیار مناسب و ارزان است، به طوری که با درنظر گرفتن بودجه کمی قبوض آب و برق خود را به راحتی پرداخت می‌کنید. در فرانکفورت باید حدود 410 یورو برای پرداخت قبض آب و برق درنظر بگیرید، چنانچه موفق شوید، مصرف خود را پائین بیاورید، می‌توانید این هزینه را به 225 یورو نیز کاهش دهید. اجاره‌بهای منزل در فرانکفورت در مقایسه با شهرهای گران قیمتی مثل برلین بسیار مناسب است. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدودا 460 یورو در ماه برای فرد هزینه برمی‌دارد، درحالی‌که میزان اجاره در حاشیه اودر 325 یورو هزینه دارد.


برای خانواده‌ای با جمعیت متوسط یک آپارتمان سه خوابه کافیست. اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر به طور میانگین 1250 یورو هزینه دارد. در اطراف فرانکفورت نیز می‌توان چنین آپارتمانی را تنها با 400 الی 1400 یورو پیدا کرد. تمام قیمت‌های ذکر شده در شهری مثل برلین تقریبا 40 درصد بالاتر است. چنانچه وقت کافی برای آشپزی نداشته باشید و بخواهید غذای خود را در یک رستوران خوب و شیک صرف کنید، باید بدانید که رستوران‌های خوب و ارزان قیمت فرانکفورت معروف هستند، در یک رستوران ارزان قیمت در این شهر می‌توانید، یک وعده غذایی را تنها با 8 یورو صرف کنید.

شهرهای زیبا و ارزان آلمان برای مهاجرت

هال

هال یکی دیگر از ارزانترین شهر آلمان برای زندگی است، زندگی در هال، علاوه بر این‌که به خاطر دارا بودن مناظر زیبا شما را شگفت زده می‌کند، هزینه‌های بسیار کمی نیز دارد. این شهر در مرکز آلمان واقع شده است و 135 کیلومتر مربع مساحت دارد. اگر قصد داشته باشید که در قسمت‌های مرکزی شهر هال زندگی کنید و دسترسی مناسبی به همه نقاط هال داشته باشید، یک آپارتمان یک خوابه را با 350 یورو در ماه می‌توانید اجاره کنید، درحالی‌که برای آپارتمانی با همان شرایط در حومه شهر، تنها به 200 یورو نیاز خواهید داشت.


اگر با خانواده به هال مهاجرت کرده‌اید، به تبع به خانه‌ای با متراژ بزرگ‌تر نیاز دارید. آپارتمان‌های بزرگ‌تر قیمت بالاتری دارند، برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر به طور میانگین باید 710 یورو اجاره‌بها بپردازید. اگر می‌خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، بهتر است آپارتمان‌های حومه شهر را انتخاب کنید، این منازل را با 470 یورو اجاره ماهانه می‌توانید در اختیار بگیرید.


با بودجه اندکی نیز قادر خواهید بود، قبوض آب و برق خود را بپردازید، به طور متوسط چیزی حدود 195 یورو برای هزینه خدمات آب و برق ماهانه کافی است. به طور کلی هزینه ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز در شهر هال بسیار پایین است و این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که علاوه بر برخورداری از مناظر زیبا و رویایی این شهر، با هزینه کمی در مرکز آلمان زندگی کنید. در تمام نقاط هال رستوران‌های زیادی وجود دارد که فقط با صرف 10 یورو می‌توانید یک وعده غذای عالی و خوش طعم را میل کنید. به طور کلی زندگی در این شهر از همه نظر به‌صرفه است و این امکان برای فرد فراهم می‌شود که حتی به پس‌انداز نیز فکر کنند.

هال یکی از ارزان‌ترین شهرهای آلمان برای اقامت

کرفلد

کرفلد در ایالت نوردراین- وستفالن واقع شده است و یکی از ارزانترین شهر آلمان برای زندگی است. کرفلد زیبا و دوست داشتنی 137 کیلومتر مربع وسعت دارد که جمعیت آن به طور پراکنده در قسمت‌های مختلف شهر ساکن هستند. به دلیل پراکندگی جمعیت، زندگی در این شهر آرامش خاصی را به همراه دارد. اجاره‌بهای منازل در کرفلد بسیار نازل است، به عنوان مثال تنها با450 یورو در ماه می‌توانید یک آپارتمان یک خوابه را اجاره کنید. برای صرفه جویی در هزینه‌های خود بهتر است، خانه‌های اطراف شهر را انتخاب کنید، هزینه اجاره ماهیانه آپارتمانی با یک اتاق در حاشیه شهر، حدود 400 یورو است. چنانچه همراه با خانواده خود هستید، یک آپارتمان سه خوابه برای شما کفایت می‌کند، چنین خانه‌ای را در مرکز کرفلد با 760 یورو می‌توانید در اختیار داشته باشید. برای پرداخت قبوض خدماتی آب و برق نیز به طور متوسط 170 یورو کافی است.

هزینه پایین زندگی در آلمان

پاسائو

شهر کوچک پاسائو نیز از ارزانترین شهر آلمان برای زندگی محسوب می‌گردد. پاسائو در جنوب آلمان و در نزدیکی مرز اتریش واقع شده است. به دلیل این‌که سه رود زیبا از این شهر عبور می‌کنند، پاسائو به شهر سه رودخانه معروف شده است. با این اوصاف می‌توانید حدس بزنید که پاسائو تا چه اندازه زیباست. مخارج زندگی در پاسائو نسبت به شهرهای بزرگ آلمان بسیار کم‌تر است و به راحتی و بدون تحمل فشار مالی قادر خواهید بود در این شهر سرسبز زندگی کنید. به عنوان مثال هزینه آب و برق در این قسمت از آلمان تا حد قابل توجهی پایین است، به طوری که فقط با 75 یورو قبوض خود را می‌پردازید.


یک آپارتمان یک خوابه تمیز و تازه ساخت را در مرکز شهر پاسائو با نرخی حدود 600 یورو می‌توانید اجاره کنید، این مبلغ برای مناطق حاشیه‌ای شهر تا 340 یورو نیز کاهش پیدا می‌کند، البته برای خانه‌هایی با متراژ بزرگ‌تر باید بودجه بیشتری را درنظر بگیرید. چنانچه علاقه‌ای به خوردن غذاهای خانگی ندارید و مایل هستید در رستوران غذای خود را صرف کنید، پاسائو بهترین مکان برای شماست؛ زیرا علاوه بر این‌که کیف پول شما همیشه پر از یورو باقی می‌ماند، از بهترین و خوش طعم‌ترین غذاها بهره‌مند می‌شوید. تنها با 7 یورو می‌توانید، یک وعده غذا در رستوران‌های این شهر میل کنید، در صورتی که همین وعده غذایی در برلین هزینه بسیار زیادتری را به شما تحمیل می‌کند.


برای یک خانواده دو نفره در پاسائو حدود 258 دلار در ماه کافیست که بتوانند مخارج مربوط به خواروبار خود را به طور کامل پوشش دهند. اگر این مقدار را با میانگین جهانی مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که این بودجه بسیار ارزان‌تر است. هزینه سالن بدنسازی، ایاب و ذهاب، تلفن همراه و غیره نیز برای یک زوج، حدود 467 دلار آمریکا می‌شود که این میزان هزینه، برایزندگی در یک کشور اروپایی واقعا مناسب و عالی به نظر می‌رسد.

شهر سه رودخانه پاسائو
نتیجه‌گیری

فرهنگ غنی، استاندارد زندگی مطلوب، درآمد مناسب و غیره از جمله دلایلی هستند که افراد تمایل دارند آلمان را به‌عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند. در کنار تمام این مزایا چندین شهر مقرون به صرفه و ارزان برای زندگی در آلمان وجود دارد که مخصوصا برای دانشجویان یک مزیت مهم محسوب می‌گردد. چنانچه قصد اقامت در کشور اروپایی و متمدن آلمان را دارید، موسسه مهاجرتی ما به شما کمک خواهد کرد که ارزانترین شهر آلمان برای زندگی را انتخاب کرده و امور مربوط به مهاجرت خود را به نحو احسن انجام دهید. برای دریافت مشاوره در این خصوص می‌توانید، با کارشناسان مجرب و آگاه این مجموعه در ارتباط باشید.

مقاله پیشنهادی : ویزای آلمان و شرایط اخذ آن

سوالات متداول

بیله فلد – هال – فرانکفورت – کرفلد – پاسائو

در حال حاضر، اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر که بیشتر برای دانشجویان مناسب است، حدود 460 یورو هزینه دارد. اگر خوش شانس باشید، با 400 یورو نیز می‌توانید، چنین آپارتمانی را برای خود دست و پا کنید.

در فرانکفورت باید حدود 410 یورو برای پرداخت قبض آب و برق درنظر بگیرید، چنانچه موفق شوید، مصرف خود را پائین بیاورید، می‌توانید این هزینه را به 225 یورو نیز کاهش دهید.

برای یک خانواده دو نفره در پاسائو حدود 258 دلار در ماه کافیست که بتوانند مخارج مربوط به خواروبار خود را به طور کامل پوشش دهند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن