ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی

اگر قصد مهاجرت به آلمان را داشته باشید، احتمالا به دنبال ارزان‌ترین شهر آلمان برای زندگی هستید؛ چرا که باید شهری را برای اقامت در این کشور انتخاب کنید که تا حد زیادی بتوانید، در هزینه‌های جاری خود صرفه جویی کنید. در این مقاله بر آن شده‌ایم که تعدادی از ارزان‌ترین شهرهای آلمان برای زندگی را به شما معرفی کنیم؛ زیرا این مسئله یک انتخاب مهم و سرنوشت ساز برای شما خواهد بود. به عنوان مثال زندگی در مونیخ به‌عنوان یکی از گران‌ترین مناطق آلمان، هزینه زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد، پس باید این امر در استراتژی مالی شما در اولویت قرارداشته باشد. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید، تا با ارزانترین شهر آلمان برای اقامت بیشتر آشنا شوید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آلمان بهترین گزینه برای مهاجرت

آلمان بهترین مقصد مهاجرت برای کسانی است که در رویای رسیدن به یک زندگی مطلوب و ایده‌آل هستند. این کشور درواقع قطب اقتصادی اروپا محسوب می‌شود و مردم آن از نظر خدمات رفاهی و امنیت اجتماعی در سطح بالایی زندگی می‌کنند. به دلیل هزینه‌های مقرون به‌صرفه زندگی و خدمات بی‌نظیری که دولت آلمان در اختیار شهروندان این کشور قرار می‌دهد، این کشور به بهترین گزینه برای مهاجرت تبدیل شده است.

ممکن است تصور کنید که چون آلمان یک کشور اروپایی و پیشرفته است، زندگی در آنجا هزینه‌های بسیاری دارد، اما برخلاف این تصور، شهرهایی در این کشور صنعتی و مدرن وجود دارد که از نظر مخارج زندگی مناسب هستند و با خیال راحت می‌توانید، این مناطق را برای اقامت خود انتخاب کنید.

امروزه ایرانیان بسیاری خواهان مهاجرت تحصیلی به آلمان هستند؛ زیرا نظام آموزشی این کشور فوق‌العاده مدرن و پیشرفته بوده و هزینه تحصیل نیز بسیار مناسب است. علاوه بر دانشجویان، در حال حاضر شاهد مهاجرت کادر درمان به آلمان هستیم؛ زیرا بنا به اظهارات رئیس جمهور این کشور اروپایی، آلمان با کمبود کادر درمان مواجه است و دستمزد بسیار خوبی را نیز برای این دسته از افراد درنظر گرفته است. از آنجا که تعداد زیادی از ایرانیان خواهان مهاجرت به این کشور هستند، ضروری است که با شهرهایی که هزینه زندگی پائین‌تری دارند، آشنا شوند، تا بتوانند از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار گردند.

آلمان بهترین گزینه برای مهاجرت

ارزانترین شهر آلمان برای زندگی کدام‌ است؟

آلمان پرجمعیت‌ترین و در عین حال قدرتمندترین کشور در اتحادیه اروپا است. در این کشور متمدن و پیشرفته شهرهای زیادی وجود دارد که هرکدام از نظر مخارج زندگی متفاوت هستند. آلمان علی‌رغم این‌که ثروتمندترین و مرفه‌ترین کشور اروپا محسوب می‌شود، برای زندگی با هزینه‌های ارزان‌تر مناسب است.

لازم به ذکر است که مخارج زندگی در مناطق مختلف آلمان، متفاوت است، مثلا اگر در مونیخ که یکی از گران‌ترین مناطق آلمان است، زندگی کنید، به سختی می‌توانید پولی پس انداز کنید؛ زیرا مخارج زندگی در این شهر همواره بالا است. صرف نظر از این‌که تا چه اندازه هزینه‌های خود را هوشمندانه برنامه‌ریزی می‌کنید، باز هم برای اقامت در شهری مانند مونیخ نیاز به پول زیادی خواهید داشت. از این رو بهتر است ارزانترین شهر آلمان برای زندگی را انتخاب کنید.

اگر به هر دلیلی خواهان مهاجرت به آلمان هستید، بهتر است شهری را برای اقامت خود انتخاب کنید که هزینه‌های زندگی در آنجا مقرون به‌صرفه تمام شود، تا بتوانید از سطح رفاهی مطلوبی برخوردار شوید. این مسئله به‌خصوص برای دانشجویان که وقت زیادی برای کار کردن و کسب درآمد ندارند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در زیر فهرستی از پنج شهر آلمان که جزء ارزان‌ترین‌ها هستند، را تهیه کرده‌ایم.

ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

بیله فلد

یکی از ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی بیله فلد است که در شمال شرقی ایالت نوردراین- وستفالن قرار گرفته است. جمعیت این شهر حدود ۳۵۰۰۰۰ نفر بوده و ساکنین آن با قیمت‌های مناسب و مقرون به صرفه به زندگی خود در این منطقه زیبا ادامه می‌دهند. بیله فلد اماکن تاریخی بسیاری دارد که بازدید از آن‌ها شما را به گذشته‌های دور می‌برد. این شهر به دلیل وجود دانشگاه‌های زیاد، مشتاقان تحصیل علم را از اقصی نقاط جهان به سمت خود جلب کرده است. امروزه صدها دانشجو در این شهر تاریخی و زیبا به تحصیل اشتغال دارند و به دلیل هزینه پایین زندگی در بیله فلد به راحتی می‌توانند، مخارج تحصیل و اقامت خود را تامین کنند.

برای افرادی که به یک کشور بیگانه مهاجرت می‌کنند، مخصوصا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند، اجاره خانه بزرگ‌ترین دغدغه مالی است، اما در بیله فلد این مسئله چندان مهم نیست. در حال حاضر، اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر که بیشتر برای دانشجویان مناسب است، حدود ۴۶۰ یورو هزینه دارد. اگر خوش شانس باشید، با ۴۰۰ یورو نیز می‌توانید، چنین آپارتمانی را برای خود دست و پا کنید.

در مناطق حاشیه‌ای شهر هم که قیمت‌ها ارزان‌تر هستند، به‌سهولت قادر خواهید بود، یک آپارتمان یک اتاقه را با نرخ اجاره‌ ماهانه بین ۲۰۰ تا ۴۵۰ یورو بیابید و هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش دهید. در شهر بیله‌فلد، رستوران‌های تمیز و خوب بسیاری پیدا می‌کنید که غذاهای خوشمزه و باکیفیت را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه عرضه می‌کنند. به طور متوسط، صرف یک وعده غذایی کامل برای یک نفر در رستورانی خوب و مناسب، حدود ۱۰ یورو هزینه دارد. اگر دوست داشته باشید بعد از غذای خود یک فنجان کاپوچینو نیز میل کنید، باید حدود ۲ یوروی دیگر به مخارج خود اضافه کنید.

بیله فلد از شهرهای آلمان

فرانکفورت (اودر)

فرانکفورت (اودر) نیز از جمله ارزانترین شهر آلمان برای زندگی است. شهر زیبای فرانکفورت یکی از شهرهای محبوب و مشهور آلمان است که در آلمان شرقی در نزدیکی مرز لهستان قرار گرفته است. رودخانه اودر از کنار این شهر عبور می‌کند و چشم انداز فوق العاده‌ای را به فرانکفورت بخشیده است. این شهر بیشتر از ۶۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد. فرانکفورت به دلیل فرهنگ غنی و فرصت‌های شغلی بسیار همواره پذیرای مهاجران و دانشجویان از سراسر جهان بوده است. افرادی که به این منطقه مهاجرت می‌کنند، ظرف مدت کوتاهی می‌توانند یک شغل خوب با درآمد مکفی برای خود پیدا کنند.

هزینه زندگی در فرانکفورت بسیار مناسب و ارزان است، به طوری که با درنظر گرفتن بودجه کمی قبوض آب و برق خود را به راحتی پرداخت می‌کنید. در فرانکفورت باید حدود ۴۱۰ یورو برای پرداخت قبض آب و برق درنظر بگیرید، چنانچه موفق شوید، مصرف خود را پائین بیاورید، می‌توانید این هزینه را به ۲۲۵ یورو نیز کاهش دهید. اجاره‌بهای منزل در فرانکفورت در مقایسه با شهرهای گران قیمتی مثل برلین بسیار مناسب است. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدودا ۴۶۰ یورو در ماه برای فرد هزینه برمی‌دارد، درحالی‌که میزان اجاره در حاشیه اودر ۳۲۵ یورو هزینه دارد.

برای خانواده‌ای با جمعیت متوسط یک آپارتمان سه خوابه کافیست. اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر به طور میانگین ۱۲۵۰ یورو هزینه دارد. در اطراف فرانکفورت نیز می‌توان چنین آپارتمانی را تنها با ۴۰۰ الی ۱۴۰۰ یورو پیدا کرد. تمام قیمت‌های ذکر شده در شهری مثل برلین تقریبا ۴۰ درصد بالاتر است. چنانچه وقت کافی برای آشپزی نداشته باشید و بخواهید غذای خود را در یک رستوران خوب و شیک صرف کنید، باید بدانید که رستوران‌های خوب و ارزان قیمت فرانکفورت معروف هستند، در یک رستوران ارزان قیمت در این شهر می‌توانید، یک وعده غذایی را تنها با ۸ یورو صرف کنید.

هال

هال یکی دیگر از ارزانترین شهر آلمان برای زندگی است، زندگی در هال، علاوه بر این‌که به خاطر دارا بودن مناظر زیبا شما را شگفت زده می‌کند، هزینه‌های بسیار کمی نیز دارد. این شهر در مرکز آلمان واقع شده است و ۱۳۵ کیلومتر مربع مساحت دارد. اگر قصد داشته باشید که در قسمت‌های مرکزی شهر هال زندگی کنید و دسترسی مناسبی به همه نقاط هال داشته باشید، یک آپارتمان یک خوابه را با ۳۵۰ یورو در ماه می‌توانید اجاره کنید، درحالی‌که برای آپارتمانی با همان شرایط در حومه شهر، تنها به ۲۰۰ یورو نیاز خواهید داشت.

اگر با خانواده به هال مهاجرت کرده‌اید، به تبع به خانه‌ای با متراژ بزرگ‌تر نیاز دارید. آپارتمان‌های بزرگ‌تر قیمت بالاتری دارند، برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر به طور میانگین باید ۷۱۰ یورو اجاره‌بها بپردازید. اگر می‌خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، بهتر است آپارتمان‌های حومه شهر را انتخاب کنید، این منازل را با ۴۷۰ یورو اجاره ماهانه می‌توانید در اختیار بگیرید.

با بودجه اندکی نیز قادر خواهید بود، قبوض آب و برق خود را بپردازید، به طور متوسط چیزی حدود ۱۹۵ یورو برای هزینه خدمات آب و برق ماهانه کافی است. به طور کلی هزینه ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز در شهر هال بسیار پایین است و این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که علاوه بر برخورداری از مناظر زیبا و رویایی این شهر، با هزینه کمی در مرکز آلمان زندگی کنید. در تمام نقاط هال رستوران‌های زیادی وجود دارد که فقط با صرف ۱۰ یورو می‌توانید یک وعده غذای عالی و خوش طعم را میل کنید. به طور کلی زندگی در این شهر از همه نظر به‌صرفه است و این امکان برای فرد فراهم می‌شود که حتی به پس‌انداز نیز فکر کنند.

هال از شهرهای آلمان

کرفلد

کرفلد در ایالت نوردراین- وستفالن واقع شده است و یکی از ارزانترین شهر آلمان برای زندگی است. کرفلد زیبا و دوست داشتنی ۱۳۷ کیلومتر مربع وسعت دارد که جمعیت آن به طور پراکنده در قسمت‌های مختلف شهر ساکن هستند. به دلیل پراکندگی جمعیت، زندگی در این شهر آرامش خاصی را به همراه دارد. اجاره‌بهای منازل در کرفلد بسیار نازل است، به عنوان مثال تنها با۴۵۰ یورو در ماه می‌توانید یک آپارتمان یک خوابه را اجاره کنید. برای صرفه جویی در هزینه‌های خود بهتر است، خانه‌های اطراف شهر را انتخاب کنید، هزینه اجاره ماهیانه آپارتمانی با یک اتاق در حاشیه شهر، حدود ۴۰۰ یورو است. چنانچه همراه با خانواده خود هستید، یک آپارتمان سه خوابه برای شما کفایت می‌کند، چنین خانه‌ای را در مرکز کرفلد با ۷۶۰ یورو می‌توانید در اختیار داشته باشید. برای پرداخت قبوض خدماتی آب و برق نیز به طور متوسط ۱۷۰ یورو کافی است.

پاسائو

شهر کوچک پاسائو نیز از ارزانترین شهر آلمان برای زندگی محسوب می‌گردد. پاسائو در جنوب آلمان و در نزدیکی مرز اتریش واقع شده است. به دلیل این‌که سه رود زیبا از این شهر عبور می‌کنند، پاسائو به شهر سه رودخانه معروف شده است. با این اوصاف می‌توانید حدس بزنید که پاسائو تا چه اندازه زیباست. مخارج زندگی در پاسائو نسبت به شهرهای بزرگ آلمان بسیار کم‌تر است و به راحتی و بدون تحمل فشار مالی قادر خواهید بود در این شهر سرسبز زندگی کنید. به عنوان مثال هزینه آب و برق در این قسمت از آلمان تا حد قابل توجهی پایین است، به طوری که فقط با ۷۵ یورو قبوض خود را می‌پردازید.

یک آپارتمان یک خوابه تمیز و تازه ساخت را در مرکز شهر پاسائو با نرخی حدود ۶۰۰ یورو می‌توانید اجاره کنید، این مبلغ برای مناطق حاشیه‌ای شهر تا ۳۴۰ یورو نیز کاهش پیدا می‌کند، البته برای خانه‌هایی با متراژ بزرگ‌تر باید بودجه بیشتری را درنظر بگیرید. چنانچه علاقه‌ای به خوردن غذاهای خانگی ندارید و مایل هستید در رستوران غذای خود را صرف کنید، پاسائو بهترین مکان برای شماست؛ زیرا علاوه بر این‌که کیف پول شما همیشه پر از یورو باقی می‌ماند، از بهترین و خوش طعم‌ترین غذاها بهره‌مند می‌شوید. تنها با ۷ یورو می‌توانید، یک وعده غذا در رستوران‌های این شهر میل کنید، در صورتی که همین وعده غذایی در برلین هزینه بسیار زیادتری را به شما تحمیل می‌کند.

برای یک خانواده دو نفره در پاسائو حدود ۲۵۸ دلار در ماه کافیست که بتوانند مخارج مربوط به خواروبار خود را به طور کامل پوشش دهند. اگر این مقدار را با میانگین جهانی مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که این بودجه بسیار ارزان‌تر است. هزینه سالن بدنسازی، ایاب و ذهاب، تلفن همراه و غیره نیز برای یک زوج، حدود ۴۶۷ دلار آمریکا می‌شود که این میزان هزینه، برایزندگی در یک کشور اروپایی واقعا مناسب و عالی به نظر می‌رسد.

ویزای آلمان

ویزای آلمان

آلمان از لحاظ جمعیت با جمعیتی بالغ بر ۸۳ میلیون نفر، دومین کشور اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و به لحاظ اقتصادی بزرگترین اقتصاد اروپا است. این کشور در میان بزرگترین اقتصادهای جهان نیز رتبة چهارم را دارد و ۳۷ شرکت بزرگ از ۵۰۰ شرکت بزرگ جهان در آلمان واقع هستند. آلمان به دلیل تولید ناخالص بالا و تورم پایین در مسائل آموزشی و بهداشتی نیزاز کشورهای پیشرو محسوب می‌شود و جزو کشورهای محبوب برای مهاجرت است و همواره افرادی زیادی به دنبال دریافت ویزای آلمان هستند.

زندگی در ارزان‌ترین شهر آلمان به کمک هرمس اپلای

فرهنگ غنی، استاندارد زندگی مطلوب، درآمد مناسب و غیره از جمله دلایلی هستند که افراد تمایل دارند آلمان را به‌عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب کنند. در کنار تمام این مزایا چندین شهر ارزان برای زندگی در آلمان وجود دارد که مخصوصا برای دانشجویان یک مزیت مهم محسوب می‌گردد. چنانچه قصد اقامت در کشور اروپایی و متمدن آلمان را دارید، موسسه مهاجرتی ما به شما کمک خواهد کرد که ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی را انتخاب کرده و امور مربوط به مهاجرت خود را به نحو احسن انجام دهید. برای دریافت مشاوره در این خصوص می‌توانید، با کارشناسان مجرب و آگاه این مجموعه در ارتباط باشید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی کدامند؟
بیله فلد – هال – فرانکفورت – کرفلد – پاسائو
هزینه اجاره خانه در شهر بیله فلد آلمان چقدر است؟
در حال حاضر، اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر که بیشتر برای دانشجویان مناسب است، حدود ۴۶۰ یورو هزینه دارد. اگر خوش شانس باشید، با ۴۰۰ یورو نیز می‌توانید، چنین آپارتمانی را برای خود دست و پا کنید.
هزینه قبوض آب و برق در فرانکفورت آلمان چقدر است؟
در فرانکفورت باید حدود ۴۱۰ یورو برای پرداخت قبض آب و برق درنظر بگیرید، چنانچه موفق شوید، مصرف خود را پائین بیاورید، می‌توانید این هزینه را به ۲۲۵ یورو نیز کاهش دهید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای