تحصیل پرستاری در آلمان

تحصیل پرستاری در آلمان

کشور آلمان همیشه به عنوان یکی از مقاصد مهاجرین برای ادامه زندگی و کار و یا ادامه تحصیل بوده و همچنین پرستاری به عنوان یکی از رشته های حساس در کشور آلمان بوده و جهت تامین نیروی کاری خود از سایر کشورها نیز اقدام کرده و از همین رو در این مقاله میخواهیم شرایط و هزینه های تحصیل  رشته پرستاری در کشور آلمان را شرح دهیم.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

پرستاری در آلمان

مدت زمان   3:01

شرایط تحصیل پرستاری در آلمان

به طور کلی کسانی که علاقه مند به تحصیل در رشته پرستاری هستند، برای ورود مستقیم به دوره های پرستاری می‌بایست مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالا داشته باشند و در رشته پرستاری در دانشگاه دولتی در کشور خود قبول شوند و حداقل مدرک آلمانی B2 داشته باشند.

 مدت تحصیل در رشته پرستاری 3 الی 4  سال بوده و دانشجویان بین ‌المللی زمانی که در رشته پرستاری تحصیل می کنند حق انجام کار به مدت 20 ساعت را دارند. همچنین دانشجویان علاوه بر این مدت که کار می کنند، در دوره کارآموزی نیز  حدود ساعتی 10 یورو حقوق دریافت می کنند. درآمدی در حدود 800 تا 1000 هزار یورو در ماه .

همچنین کسانی که قصد ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشند، باید 3 سال دیگر نیز در این مقطع تحصیل کرده و تخصص های حرفه ای خود را بدست بیاورند.

ازجمله دلایلی که دانشجویان ، کشور آلمان را برای  تحصیل انتخاب می کنند، کیفیت آموزش و بازار کار مناسب در آلمان میباشد. همچنین زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان هم زبان آلمانی و هم زبان انگلیسی می باشد و بر این اساس دانشجویان باید یا مدرک آیلتس 6 به بالا و یا مدرک زبان آلمانی B2  را داشته باشند.

مقاله پیشنهادی—> تحصیل در آلمان

ساعات کاری پرستاری در آلمان

ساعات کاری پرستاران در آلمان 5 روز در هفته بوده و همچنین پرستارانی که در روزهای تعطیل کار میکنند ، شامل اضافه حقوق و مزایا می شوند .

 

زمان کاری پرستار در آلمان

طول دوره آموزش پرستاری در آلمان

به طور کلی دانشجویانی که در کشور آلمان به تحصیل در رشته پرستاری می پردازند، باید سه سال(2100 ساعت تئوری و 2500 ساعت عملی) دوره خود را تکمیل نموده و پس از آن می توانند با کسب مدرک، در قسمت های بهداشتی، بیهوشی، روانپزشکی و ICU فعالیت خود را آغاز کنند.

متوسط هزینه ی تحصیل در رشته پرستاری آلمان

شهریه رشته ی پرستاری در کشور آلمان  که دارای شرایط مناسبی برای تحصیل می باشد، در حدود 1500 الی 4000 دلار در یک سال تحصیلی بوده و علاوه بر شهریه ی دانشگاهی هزینه زندگی دراین کشور نیز حدود  700 دلار در ماه می باشد و همانطور که گفته شد، دوره های پرستاری در کشور آلمان  حدود 3 تا 4 سال طول می کشد.

شهریه  در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری آلمان  به طور میانگین از حدود 1200   تا 3200   یورو در سال می باشد.

گفتنی است که کشور آلمان برای کسانی که در رشته ی پرستاری تحصیل می کنند، در حدود 750 تا 1000 یورو بنا به سال های تحصیلی خود، حقوق تحصیل پرستاری پرداخت می کند که می توان با این میزان دریافتی زندگی دانشجویی نسبتا مناسبی داشت.

شناخته شده ترین دانشگاه های پرستاری در کشور آلمان

-دانشگاه Osnabruck

-دانشگاه eichstatt

-دانشگاه ash berlin

-دانشگاه fh Bielefeld

– دانشگاه hs Esslingen

شرایط لازم جهت ورود به دانشگاه های آلمان

  • -داشتن مدرک پایان دوره ی دبیرستان به همراه ریز نمرات ترجمه شده

– سن متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید زیر 24 سال باشد

– سن متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید زیر 30 سال باشد و همچنین مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات آن باید ترجمه شده باشند .

– ارائه ی مدرک B2 زبان آلمانی و یا آیلتس با نمره ی  6 به بالا

 

مقاله پیشنهادی—> ویزای تحصیلی آلمان

سوالات متداول

-دانشگاه Osnabruck

-دانشگاه eichstatt

-دانشگاه ash berlin

-دانشگاه fh Bielefeld

– دانشگاه hs Esslingen

مدرک مورد نیاز آلمانی برای رشته فیزیوتراپی؟

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

  1. سلام برای تحصیل پرستاری در آلمان ایا باید دوره پرستاری در ایران دیده باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *