مهندسی نفت در آلمان

آلمان از جمله کشورهای پیشرو در حوزه نفت و پتروشیمی است از این رو علاقمندان زیادی برای تحصیل در رشته مهندسی نفت آلمان اقدام می کنند. پیش بینی می‌شود این کشور در چند سال آینده رشد ویژه‌ای در این صنعت داشته باشد برای همین ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی رشته مهندسی نفت در آلمان بپردازیم تا اگر قصد دارید برای تحصیل یا کار در این رشته به آلمان مهاجرت کنید، همه چیز را در مورد رشته مهندسی نفت در آلمان بدانید.

مهندسی نفت یکی از رشته‌هایی است که در هر جای دنیا به ویژه کشور آلمان، برای افرادی که مشغول به تحصیل و کار این حوزه هستند زندگی لوکس و بسیار خوبی به همراه دارد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله میخوانید:

مزایای مطالعه
رشته مهندسی نفت
در آلمان

 • همانطور که گفته شد آلمان کشوری پیشرو در این حوزه است و از این رو با مطالعه رشته مهندسی نفت در آلمان شما می‌توانید فرصت‌های شغلی بسیار عالی را در سراسر جهان به دست آورید.
 • درآمدی که از تخصص خود در این رشته می‌توانید به دست آورید، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که زندگی لوکسی در آلمان برای خود بسازید.
 • تقاضای آلمان برای جذب مهندسان نفت در چند سال آینده رشد بسیار زیادی می‌کند و شما با تحصیل در آلمان، یافتن فرصت‌های شغلی عالی در این کشور را برای خود تضمین می‌کنید.
 • آلمان کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی قابل توجهی را برای دانشجویان این رشته در نظر گرفته است.
 • مهندسی نفت در آلمان تنها به حفاری ختم نمی‌شود و شامل تولید و توزیع نیز می‌شود و از این رو مطالعه این رشته در آلمان باعث می‌شود شما بتوانید با دانش خود، نقش مهمی را در انتقال نفت و گاز به کشور آلمان داشته باشید.
دانشگاه های برتر آلمان برای مهندسی نفت
دانشگاه برتر

بهترین دانشگاه آلمان برای مطالعه رشته مهندسی نفت

دانشگاه صنعتی کلاوستال

دانشگاه صنعتی کلاوستال، یکی از دانشگاه‌های دولتی است که شما به طور رایگان، می‌توانید به تحصیل در رشته مهندسی نفت آلمان بپردازید. این دانشگاه که بیشتر به عنوان دانشگاهی بین المللی شناخته می‌شود، یکی از دانشگاه‌های موفق آلمان است که فعالیت خود را از سال ۱۷۷۵ آغاز کرده است.

دانشگاه کلاوستال برترین دانشگاه آلمان در حوزه معدن به شمار می‌رود که برنامه‌های تحصیلی بی‌نظیری را برای رشته‌های مهندسی معدن و مهندسی نفت ارائه می‌دهد. در حال حاضر تمرکز ویژه این دانشگاه بر روی تربیت دانشجویان رشته مهندسی نفت آن هم به طور تخصصی در زمینه های حفاری، تولید، مدیریت، مخزن، ذخیره انژری و سیستم های ژئوپرتال، می باشد، چرا که هدف این دانشگاه از ابتدا تا کنون تربیت دانشجویانی با دانش تئوری و عملی کارآمد می باشد.

اگر قصد دریافت پذیرش از این دانشگاه را دارید، باید بدانید که اهمیت تسلط به زبان انگلیسی در این دانشگاه بالا است و تسلط کافی به زبان انگلیسی از جمله شرایط اخذ پذیرش این دانشگاه می‌باشد.

دومین دانشگاه برتر آلمان برای مطالعه رشته مهندسی نفت

مهندسی نفت در دانشگاه لوبن آلمان

دانشگاه

دانشگاه لوبن یکی دیگر از بهترین دانشگاه های آلمان است که شما می‌توانید به مطالعه رشته مهندسی نفت در آن بپردازید.

برنامه تحصیلی این دانشگاه کاملا منطبق با برنامه مطالعاتی بین المللی رشته مهندسی است و این امکان را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند که در زمینه‌های فنی و تخصصی این رشته، دانش بسیار کاربردی و تخصصی پیدا کنند.

مقطع کارشناسی ارشد مهندسی نفت این دانشگاه بر روی تجارت نفت تمرکز بیشتری دارد.

این دانشگاه نیز سعی دارد دانشجویانی را تربیت کند که باعث رشد و رونق اقتصادری در هر نقطه جهان بشوند. لازم بدانید که همچنین این دانشگاه تلاش‌های بسیار زیادی را در برای بهره برداری کارآمدتر از نفت و همچنین بهره برداری سازگار با محیط زیست از مخازن، داشته است و به محیط زیست اهمیت بسیار زیادی می‌دهد.

برای اینکه بتوانید در دوره های دانشگاه لوبن شرکت کنید، باید تسلط کافی به زبان انگلیسی و آلمانی داشته باشید.

بازار کار حوزه مهندسی نفت در آلمان

از آن جا که آلمان یک کشور پیشرو در صنعت نفت می‌باشد، اگر به عنوان یک مهندس نفت در آلمان به فعالیت بپردازید، بدون شک به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا می‌کنید.
بر اساس آمارهای اعلام شده توسط آلمان و پیش بینی‌های صورت گرفته در این کشور نیز پیش بینی می‌شود که بازار کار این رشته، در چند سال آینده بیش از 16 درصد رشد کند، به گونه‌ای که در سال 2025، میانگین درآمد مهندسان نفت مشغول به کار در این کشور برابر با 129864 یورو باشد.
شرح وظایف شغلی مهندسان نفت در آلمان

شرح وظایف شغلی مهندسان نفت در آلمان

 • برنامه ریزی و طراحی تجهیزات و فرایندها برای دستیابی به حداکثر بازیابی نفت و گاز
 • پیش بینی مشکلات و ارائه راه حل برای رفع آن مشکلات
 • همکاری مفید با زمین شناسان برای تعیین روش حفاری با توجه به خصوصیات سنگ‌های حاوی مخزن
 • استفاده از مدل‌های رایانه‌ای برای شبیه سازی عملکرد مخزن برای کارفرما
 • تهیه چشم انداز مخازن گاز های طبیعی
 • نظارت بر عملیات حفاری و تولید
 • توسعه برنامه های حفاری
 • ارائه مشاوره فنی در طی حفاری

درآمد یک مهندس نفت در آلمان چقدر است؟

توجه داشته باشید که تمامی ارقام ذکر شده طبق آمار های منتشر شده از سوی آلمان با توجه به تاثیر بیماری COVID-19 بر روی درآمد مهندسان نفت این کشور، اعلام شده اند.

یک مهندس نفت در سطح ورودی یعنی مهندس نفتی که بین 1 تا 3 سال تجربه کاری دارد، در آلمان می‌تواند به طور میانگین 69,450 یورو درآمد داشته باشد در حالی که یک مهندس نفت در سطح ارشد، با تجربه‌ای بیش از 8 سال می‌تواند به طور متوسط 88,018 یورو درآمد کسب کند.

میانگین درآمد در هر ساعت54 یورو
میانگین درآمد در هر سال69,450 یورو
میانگین پاداش دریافتی در هر سال5198 یورو
میانگین درآمد مهندسان نفت در سطح ورودی46,517 یورو
میانگین درآمد مهندسان نفت در سطح ارشد88,018 یورو
شما می‌توانید شرایط اخذ ویزای کار و همچنین ثبت شرکت را در وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مطالعه کنید.

محبوب‌ترین مهارت‌های مهندس نفت در آلمان که تسلط هرچه بیش‌تر به آن‌ها موجب افزایش درآمد فرد می‌شود :

طراحی تجهیزات

طراحی تجهیزات محبوب‌ترین مهارت یک مهندس نفت در آلمان است که تاثیر بسیار زیادی بر روی درآمد وی دارد، از این رو تمامی مهندسان نفت مشغول در این کشور سعی دارند روی این مهارت، تسلط ویژه‌ای کسب کند. شما نیز اگر می‌خواهید یک مهندس نفت موفق در این کشور باشید، لازم است که مهارت خود در این زمینه را افزایش دهید.

پردرآمد ترین محل های سکونت برای مهندسان نفت در آلمان

پردرآمد ترین محل های سکونت برای مهندسان نفت در آلمان
ریچموند
فورت لادردیل
اوکلند
لوئیزویل
هیوستون
سیاتل

ما در این بخش سعی کردیم اطلاعات کاملی راجع به رشته مهندسی نفت در آلمان در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه راجع به تحصیل در رشته مهندسی نفت آلمان سوالی دارید ما در خدمت شما هستیم. اگر هم قصد مهاجرت به آلمان را دارید لازم است بدانید که گروه مهاجرتی هرمس اپلای آمادگی این را دارد که به صورت تخصصی و حرفه‌ای از ابتدا تا انتها این مسیر در کنار شما باشد. برای دریافت مشاوره از تیم مشاوران زبر دست ما فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل فرمایید.

سوالات متداول

این کشور فرصت های شغلی خیلی خوبی برای این رشته دارد
این رشته در آلمان درآمد خوبی دارد
رشته مهندسی نفت آلمان در چند سال آینده روند رو به رشدی خواهد داشت بنابراین فرصت های شغلی خوبی خواهد داشت
در آلمان از بورسیه و حمایت های تحصیلی برخوردار خواهید بود

این میزان به 54 یورو در هر ساعت برای مهندسین نفت آلمان میرسد.

بله بخصوص اگر شما مهارت طراحی تجهیزات قویی داشته باشید درآمد بسیاری خواهید داشت.

به طور میانگین به 5198 یورو در سال نزدیک است.

دانشگاه صنعتی کلاوستال و
مهندسی نفت در دانشگاه لوبن آلمان
برترین دانشگاه های تحصیل مهندسی نفت میباشد.

بر اساس آمارهای اعلام شده توسط آلمان بازار کار این رشته، در چند سال آینده بیش از 16 درصد رشد کند، به گونه‌ای که در سال 2025، میانگین درآمد مهندسان نفت مشغول به کار در این کشور برابر با 129864 یورو باشد

یک مهندس نفت در سطح ورودی یعنی مهندس نفتی که بین 1 تا 3 سال تجربه کاری دارد، در آلمان می‌تواند به طور میانگین 69,450 یورو درآمد داشته باشد در حالی که یک مهندس نفت در سطح ارشد، با تجربه‌ای بیش از 8 سال می‌تواند به طور متوسط 88,018 یورو درآمد کسب کند.

ریچموند
فورت لادردیل
اوکلند
لوئیزویل
هیوستون
سیاتل

مشاوره مهاجرتی رایگان

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده، اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا می‌باشد.
برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی ما فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

مشاورهای هرمس اپلای
بنر
17 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امین
1 ماه قبل

سلام.
من مهندسی حفاری نفت با۱۳ سال در کار نظارت عملیات حفاری(کمپانی من) مشغول به کار هستم.میزان سن ۳۷ سال و آشنایی به زبان آلمانی ندارم.موقعیت شغلی دراین زمینه دارم ؟

شقایق میرخانی
پاسخ به  امین
1 ماه قبل

سلام امین عزیز وقتتون بخیر
شرایط ابتدایی شما مناسب هست اما باقی شرایطتون هم میبایست بررسی بشه. برای این کار کافیه فرم داخل مقاله را پرکنید و یا مستقیم با شماره موسسه ما تماس بگیرید تا از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

محمد
7 ماه قبل

من کارشناس ارشد شیمی انرژی هستم امکان کاریابی در آلمان را دارم.
چهار سال هم سابقه کار در طراحی تجهیزات پالایشگاهی در شرکت های معتبر ایرانی دارم.

خانم میرخانی
پاسخ به  محمد
7 ماه قبل

سلام محمد عزیز وقتتون بخیر
رشته مهندسی انرژی، از جمله رشته های شیمی هستش که در کشور آلمان در لیست مشاغل پردر آمد قرار داره که شما میتونید با عنوان مهندس شیمی در این کشور مشغول به کار بشید.

محمد امین
11 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
بنده در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته ی مهندسی نفت در دانشگاه دولتی میباشم. خواستم بدونم از دیدگاه شما اگر برای تحصیل در این رشته به کشور آلمان برم میتونه برام بهتر باشه و یا اینکه برای دوره های آوسبیلدونگ در این کشور اقدام کنم بهتره. ممنون میشم سوالم رو پاسخ بدین.

خانم میرخانی
پاسخ به  محمد امین
11 ماه قبل

سلام
بهتر بودن شرایط شما کاملا بستگی به الویت و شرایط حال حاضر شما داره اگر تحصیل براتون ارجحیت داره. تحصیلی براتون مقدور هست اما اگر هدفتون صرفا تحصیل نیست پیشنهاد اول من اوسبیلدونگ هست چون شما اموزش برای تخصص و درامد اولیه رو از همون وحله اول دارید.

هیران
1 سال قبل

سلام. برای تحصیل در مقطع کارشناسی نفت در یکی از دانشگاه های دولتی که نیاز به شهریه های بالا نباشه علاوه بر مدرک زبان انگلیسی و نمرات عالی، چه چیزی الزامی ست؟ میشه بعد از گرفتن پذیرش زبان المانی رو در خود المان خوند؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  هیران
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان شهریه محور هست و اگر قصد دارید که رایگان تحصیل کنید، تحصیل به زبان انگلیسی مناسب شماست .

حسین کیانی
1 سال قبل

ممنون از مقاله کاملتون.

کارشناس هرمس
پاسخ به  حسین کیانی
1 سال قبل

ممنون از توجه شما .

رسول
پاسخ به  حسین کیانی
11 ماه قبل

کلا شما میگی نفت نمیخواد ولی این وب مختصه رشته نفته
میشه بفرمایید دقیقا رشته نفت خارج از کشور کجا مورد نیاز هست؟

سهیلا
2 سال قبل

با سلام ممنون از راهنماییتون
اگر مدرک اچ اس ای نفت وگاز فنی و حرفه ای بگیرم چطور؟آیا میشه در این زمینه تو شرکت‌های نفتی در المان مشغول بکار شد یا نه؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سهیلا
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
خیر متاسفانه . ما دراین خصوص آفری ارائه نمیکنیم در حال حاضر .

سهیلا
2 سال قبل

کارشناس ارشد مهندسی نفت دارم میخوام ببینم میتونم در المان مشغول بکار بشم
ممنون میشم راهنمای کنیین

کارشناس هرمس
پاسخ به  سهیلا
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
متاسفانه در حال حاضر تخصص شما جزو تخصص های مورد نیازکشور آلمان نیست .
در صورتی که واجد شرایط باشید میتونید برای کشور استرالیا اقدام کنید .

سعید
2 سال قبل

من مدرک مهندسی نفت با سابقه ۱۴ سال مرتبط دارم….ولی تفاوت مهندسی نفت در ایران با سایر کشورها در این است که کار ما در صنعت یک نوع اپراتوری میباشد و با نرم افزارها کار نکردیم ایا کشور آلمان ما را به عنوان نیرو میپذیرد؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  سعید
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در خصوص تخصص شما در حال حاضر آفری ارائه نمیکنیم اما به طور کلی اگر رزومه قوی داشته باشید کارفرما برای شما یک دوره آموزشی برای آپدیت شدن اطلاعات شما برگزار میکند .