بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ۲۰۱۹ بر اساس اچ‌ اس‌ بی‌ سی

شرکت خدمات مالی و بانکداری بریتانیایی اچ‌ اس‌ بی‌ سی (HSBC) رتبه‌بندی بهترین کشورها برای مهاجرت کاری  ۲۰۱۹ را منتشر کرد. این رتبه‌بندی بر اساس مطالعات و همچنین نظرسنجی موسسه YouGov از میان ۲۷ هزار مهاجر در ۱۹۰ کشور به دست آمده است. در این نظرسنجی سوال‌هایی نظیر وضعیت شغلی، مزایای قرارداد استخدام، وضعیت زندگی، تعادل بین کار و زندگی و میزان درآمد پرسیده شده است. این آمار می تواند بهترین کشورها را برای مهاجرت کاری ایرانیان نیز مشخص کند.

اچ‌ اس‌ بی‌ سی در رتبه بندی بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ۲۰۱۹ فقط به نظرسنجی‌ها اکتفا نکرده و این اطلاعات را با آمار تعداد شاغلان، پیشرفت شغلی، تعداد مهاجران و دیگر فاکتورهای موثر مطابقت داده است.

در ادامه ۱۰ رتبه برتر میان بهترین کشورها برای مهاجرت کاری را معرفی می‌کنیم:

۱. سوئیس

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۱۸۸۲۷۵ دلار (حدود ۸۵۷ میلیون تومان)
طبق رتبه‌بندی اچ‌ اس‌ بی‌ سی، سوئیس دومین سال متوالی است که رتبه اول بهترین کشورها برای مهاجرت کاری را کسب می‌کند. بالاترین درآمد، تعادل کار و زندگی مناسب و محیط کاری عالی از ویژگی‌های سوئیس برای مهاجران است. درآمد متوسط سالانه مهاجران در سوئیس دو برابر متوسط جهانی است.

۲. آلمان

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۹۷۶۹۳ دلار (حدود ۴۴۵ میلیون تومان)
اگر به دنبال کسب مهارت یا تخصص جدید باشید، آلمان بهترین گزینه است. علاوه بر این آلمان برای مهاجران مزیت امنیت شغلی و ارتقا شغلی دارد. ۷۰ درصد مهاجران گفته‌اند امنیت شغلی بهتری نسبت به کشور مبدا دارند.

 

((( مقاله پیشنهادی: ویزای کار آلمان )))

 

۳. سوئد

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۸۴۸۰۲ دلار (حدود ۳۸۶ میلیون تومان)
۷۱ درصد از کسانی که برای کار به سوئد رفته‌اند اظهار کردند محیط کاری مناسبی دارند. کشورهای اروپایی یکی از بهترین مقاصد برای موفقیت شغلی است. شش کشور اروپایی جزو ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت کاری هستند و بیشتر آنها ویژگی تعادل کار و زندگی به علاوه امنیت شغلی دارند.

 

۴. امارات متحده عربی

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۱۱۲۸۲۰ دلار (حدود ۵۱۳ میلیون تومان)
امارات متحده عربی در میان کشورهای عربی می‌تواند به عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در نظر گرفته شود. در این کشور ۵۶ درصد مهاجران کاری در امارات متحده عربی کمک هزینه تامین محل اقامت دریافت می‌کنند. ۷۵ درصد مهاجران هم مزایای بیمه درمانی دریافت می‌کنند.

 

۵. نروژ

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۹۷۴۸۶ دلار (حدود ۴۴۴ میلیون تومان)
نروژ در چند سال گذشته پیشرفت اقتصادی خوبی داشته است و در میان همه کشورهایی که این نظرسنجی انجام شده است بهترین وضعیت را در تعادل کار و زندگی با ۸۷ درصد رضایت داشته است.

 

۶. سنگاپور

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۱۳۸۶۴۱ دلار ( حدود ۶۳۱ میلیون تومان)
مشابه هنگ کنگ، سنگاپور هم یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری است اما از نظر تعادل کار و زندگی ضعیف است. ۶۲ درصد مهاجران گفته‌اند در شغل و درآمد خود پیشرفت داشته‌اند اما ۳۰ درصد گفته‌اند زندگی مناسبی ندارند. به هرحال به طور کلی ۵۳ درصد از شغل خود اعلام رضایت داشتند.

۷. اتریش

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۸۵۲۸۸ دلار (حدود ۳۸۸ میلیون تومان)
مشابه بریتانیا، اتریش هم اولین بار است به رتبه‌های بالا صعود کرده است و در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ۲۰۱۹ قرار گرفته است. اتریش از نظر تعادل کار و زندگی رضایت ۷۱ درصد مهاجران را کسب کرده و ۶۲ درصد در نظرسنجی‌ها اعلام کردند در شغل اصلی خود پیشرفت کرده‌اند.

 

۸. هنگ کنگ

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۱۶۹۷۵۶ دلار (حدود ۷۷۳ میلیون تومان)
هنگ کنگ یک مکان عالی برای پیشرفت شغلی و کسب درآمد است، اما اگر به دنبال یک محل زندگی با کیفیت و مناسب هستید هنگ کنگ انتخاب مناسبی نیست. طبق آمار بدست آمده از مهاجران هنگ کنگ مشخص شد ۶۸ درصد هنگ کنگ را یک مقصد عالی برای اشتغال و کسب درآمد معرفی می‌دانند با این حال ۵۰ درصد گفتند که بعد از مهاجرت تعادل میان کار و زندگی بدتر شده است.

۹. بریتانیا

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۸۳۲۲۷ دلار (حدود ۳۷۹ میلیون تومان)
اولین بار است که بریتانیا در میان ۱۰ رتبه برتر بهترین کشورها برای مهاجرت کاری قرار می‌گیرد. در بریتانیا مهاجران می‌توانند مهارت‌های جدید یاد بگیرند و شغل بهتری بیابند. ۶۲ درصد مهاجران ارتقا شغلی مناسبی داشته‌اند.

 

۱۰. بحرین

درآمد متوسط سالانه مهاجران: ۹۸۶۲۲ دلار (حدود ۴۴۹ میلیون تومان)
شاید بسیاری باور نکند که کشور بحرین یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ۲۰۱۹ محسوب شود. ۶۵ درصد مهاجران کاری به صورت سالانه کمک هزینه‌ای برای مسافرت به خانه‌هایشان دریافت می‌کنند. طبق آمار بدست آمده ۹۱ درصد از مهاجران نوعی مزایای شغلی را در قراردادشان داشته‌اند در حالی میانگین جهانی ۶۷ درصد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =