ایتالیا

تحصیل در ایتالیا 2020

ایتالیا قطعا جز کشورهایی است که توجه بسیاری از توریست ها و دانشجویان را به خود جلب میکند. اولین دانشگاه مدرن سال ۱۰۸۸ در بولونیا ایتالیا پایه گذاری شد. ایتالیا دانشمند های خارق العاده ای مانند لئونارد دانوینچی و گالیله را آموزش داده است. سیستم آموزشی پیشرفته تحصیل در ایتالیا در طی سالیان منتج دستاوردهای بسیار زیادی در زمینه ی پرورش استعداد ها شده است. این سیستم بر اساس متود ها ی نوین علمی  و زاویه ی دید خلاقانه است. یکی از نتایج این سیستم را در نحوه ی نگرش دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های ایتالیا می توان دید. با تحصیل در ایتالیا در سال 2020 می توانید از بهترین سیستم های آموزشی عالی در این کشور زیبا بهره مند شوید.

سیستم آموزشی ایتالیا

سیستم آموزش عالی ایتالیا:

سیستم آموزش عالی ایتالیا را میتوان به انواع زیر تقسیم کرد

-دانشگاه ها

-تحصیلات عالی هنر برای رشته های هنر ، موسیقی و رقص

-مدارس عالی فنی و مهارتی( ITS  )

شرایط تحصیل در ایتالیا

پس از تصمیم گیری برای ورود به دانشگاه های ایتالیا نیاز به پر کردن فرم های مربوط و اقدام به گرفتن پذیرش از دانشگاه های ایتالیا دارید. شروع ترم دانشگاه های ایتالیا معمولا در سپتامبر و فوریه است. طبیعتا هر دانشگاه مدارک و پیش نیازهای خود را از دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا طلب میکند. به صورت کلی مدارک مورد نیاز دانشگاه های ایتالیا را میتوان به صورت زیر عنوان کرد.

-مدارک اثبات کننده تحصیلات متقاضی

-مدارک اثبات کننده سطح زبان متقاضی

-توصیه نامه اساتید

-انگیزه نامه

-رزومه یا پورت فولیو (برای دانشجویان رشته های هنر، موسیقی، معماری و غیره)

-مدارک تکمیلی

بدیهی است که پس از گرفتن پذیرش برای تحصیل در ایتالیا باید برای گرفتن وقت از کنسولگری یا سفارت کشور ایتالیا در کشور خود اقدام کنید.

پذیرش دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه ها در ایتالیا اغلب مدارج و رشته های مختلفی را ارائه میدهند. از ویژگی های این رشته های ارائه شده می توان به تعادل برقرار شده بین واحد های آکادمیک و تحقیقاتی اشاره کرد. گفتنی است که برخی از دانشگاه ها ، رشته ها را به صورت تخصصی ارائه میدهند که از جمله این دانشگاه ها میتوان به دانشگاه های پلی تکنیک اشاره کرد. مراحل تحصیل در دانشگاه های ایتالیا را میتوان به صورت زیر نام گذاری کرد.

لیسانس یا کارشناسی: لائورئا

فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد:لائورئا ماجیستراله

دکتری یا پی اچ دی: دوتوراتو دی ریچرکا

هر کدام از دوره های ارائه شده در سیستم آموزش عالی ایتالیا مدارک و پیش نیاز های خاص خود را دارد که با توجه به رشته و دانشگاه مقصد تغیر می کند.

ازمهمترین ویژگی های بارز تحصیل در ایتالیا میتوان به امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای تمامی رشته ها اشاره کرد که نقطه ی قوت بزرگی برای تحصیل در دانشگاه های با سطح بالای این کشور یه شمار می رود.

زندگی دانشجویی در ایتالیا

ایتالیا علاوه بر این که مقصد بسیار مناسبی برای تحصیل است، هزینه های زندگی در آن نیز مقرون به صرفه میباشد. شما می توانید با تحصیل درایتالیا از بهترین سیستم آموزشی در بهترین دانشگاه های جهان با هزینه ی پایین زندگی بهره مند شوید.

در کل برای زندگی دانشجویی درایتالیا ماهانه به هزینه ی ۶۰۰-۷۰۰ یورو در ماه نیاز دارد که این هزینه شامل: خوابگاه، غذا، رفت و امد و کتاب و غیره میباشد. شهر رم که گران ترین شهر این کشور محسوب میشود هزینه ی ماهیانه آن از این مبلغ تا حدی بیشتر میباشد.

معمولا دانشجویان %۳۵ هزینه های خود را صرف خوابگاه، %۹ صرف هزینه های رفت و آمد میکنند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

با توجه به این که دانشجویان ایرانی برای تحصیل در ایتالیا نیازمند ویزا هستند باید برای انجام پروسه ی ویزای خود زمان کافی رادر نظر بگیرنند و گرفتن پذیرش را به روز های آخر واگذار نکنند.پس با تمام این تفاسیر می توان گفت زمان بندی و برنامه ریزی زمانی درست برای اخذ ویزای ایتالیا جزو مهم ترین مراحل اقدام برای تحصیل در ایتالیا است.  با گرفتن ویزای تحصیلی ایتالیا که تیپ دی محسوب میشود به شما کارت اقامت تحصیلی به طول دوره ی تحصیلتان تعلق می گیرد. داشتن این کارت اقامت به شما این فرصت را می دهد که بتوانید در کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

گروه اعزام دانشجوی هرمس اپلای مفتخر است که با داشتن صد ها پرونده موفق در زمینه ی تحصیل در ایتالیا و مهاجرت به ایتالیا ، شما را در این امر مهم یاری رساند.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *