اعزام دانشجو به ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا

کشور ایتالیا از نظر اقتصادی در شرایط بسیار مناسبی قرار داشته و با وجود شرکت ها و سازمان های بسیار زیاد، آمار بیکاری در این کشور نسبتا پایین می باشد. در کشور ایتالیا دانشگاه های بسیار معتبری نیز وجود داشته که در سطح بسیار مناسبی از نظر علمی قرار دارند. بدین ترتیب اعزام دانشجو به ایتالیا می تواند یک امر طبیعی باشد. زیرا معمولا اغلب افراد برای تحصیل کشور های پیشرفته از نظر اقتصادی همراه با دانشگاه های مجهز را انتخاب می نمایند. 

این موضوع باعث شده تا اعزام دانشجو به ایتالیا در سال های اخیر بسیار بیشتر از قبل نیز بشود. ایتالیا را می توان یکی از بهترین کشور های جنوبی قاره اروپا دانست. ایتالیا از جمله کشور های توسعه یافته به شمار می رود. معمولا مردم کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. واحد پول رایج در این کشور نیز یورو می باشد. جمعیتی که کشور ایتالیا داشته بالغ بر 60 میلیون می باشد. ایتالیا معمولا در بین کشور های اروپا رتبه پنجم را از نظر جمعیت داشته و از این حیث در دنیا رتبه بیست و سوم را دارد.  

آنچه در این مقاله میخوانید

انواع مختلف دانشگاه های ایتالیا

سیستم دانشگاهی ایتالیا مانند سایر کشور ها از دانشگاه های بسیار مختلفی برخوردار می باشد. دانشگاه های دولتی یکی از نمونه های دانشگاه های ایتالیا می باشند. این نمونه از دانشگاه ها را معمولا دولت ایتالیا با بودجه دولتی ساخته است. تحصیل در این دانشگاه ها معمولا با هزینه های بسیار کمی امکان پذیر می باشد. از دیگر دانشگاه هایی که در کشور ایتالیا وجود داشته، می توان به دانشگاه های خصوصی اشاره نمود. دانشگاه های خصوصی ایتالیا معمولا با بودجه های غیر دولتی و شخصی ساخته شده اند. بدین ترتیب برای تحصیل در چنین دانشگاه هایی ممکن است نیاز به پرداخت هزینه های بسیار بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی باشد.  

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا

معمولا اعزام دانشجو به ایتالیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر می باشد. برای اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی می باشد. البته در برخی از دانشگاه ها برای رشته هایی خاص آزمون هایی نیز در نظر گرفته، که قبل از پذیرش باید امتحان مربوطه را با موفقیت پشت سر گذاشت. افرادی که می خواهند در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در ایتالیا تحصیل نمایند، باید مدرک کارشناسی را در رشته مد نظر اخذ کرده باشند.

 معمولا در ایتالیا مقاطع تحصیلی مختلف به زبان انگلیسی نیز علاوه بر ایتالیایی تدریس می شود. بدین ترتیب با مسلط بودن به زبان انگلیسی می توان در مقاطع مختلف تحصیلی در ایتالیا مشغول به تحصیل شد. اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکترا نیز نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد می باشد. معمولا برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه های ایتالیا سوابق تحصیلی تاثیر بسیار زیادی دارد. بدین ترتیب افرادی که سوابق تحصیلی بهتر و معدل بالاتری دارند، در گرفتن ویزای تحصیل در ایتالیا موفق تر می باشند.

آشنایی با برخی از دانشگاه های ایتالیا برای اعزام دانشجو به ایتالیا

دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا

دانشگاه پادووا یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می رود. این دانشگاه در سال 1222 تاسیس شده و در اوایل آن را به عنوان مدرسه حقوق می شناختند. دانشگاه پادووا در سال 2010 به عنوان یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا شناخته شده است. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل نموده، بیش از 65 هزار نفر می باشند. پادووا یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا به شمار می رود. بدین ترتیب برای اعزام دانشجو به ایتالیا می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد.

دانشگاه پلی تکنیک تورین

دانشگاه پلی تکنیک تورین

دانشگاه پلی تکنیک تورین یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های فنی و مهندسی ایتالیا می باشد. اغلب رشته های پر طرفدار مهندسی در این دانشگاه ارائه می شوند. بدین ترتیب افرادی که می خواهند در رشته های فنی و مهندسی تحصیلات خود را در ایتالیا ادامه بدهند، می توانند دانشگاه پلی تکنیک تورین را انتخاب نمایند. داشتن اساتید برجسته و همچنین امکانات آموزشی بسیار مناسب باعث شده تا اخذ مدرک مهندسی در این دانشگاه اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. برخی از رشته های فنی و مهندسی که می توان در دانشگاه پلی تکنیک تورین به تحصیل در آنها مشغول شد عبارتند از مهندسی هوا فضا، مهندسی معماری، مهندسی مواد، مهندسی کامپیوتر، مهندسی پزشکی، مهندسی نفت، مهندسی مکانیک و… که هر کدام از آنها دارای متقاضیان بسیار زیادی از سراسر دنیا می باشند.

مقاله پیشنهادی : مهاجرت به ایتالیا

و در آخر

جهت بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره مهاجرت را پر نموده یا از طریق چت آنلاین سوالات خود را بپرسید.

همین الان رایگان ارزیابی شو !

فرم ارزیابی رایگان
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

    1. بستگی به نوع دانشگاه و شرایط ورودش داره . برای بعضی دانشگاه ها امتحان ورودی لازم هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *