کانادا, کانادا

مهندسی انرژی در کانادا

شرایط تحصیل و کار در رشته مهندسی انرژی در کانادا

اگر می خواهید بهترین دانشگاه های کانادا برای مطالعه رشته مهندسی انرژی را بشناسید و همچنین میزان درآمد و بازار کار مهندسان انرژی در این کشور را بدانید، با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این مقاله همراه باشید. در این مقاله شرایط تحصیل و کار در رشته مهندسی انرژی در کانادا به صورت کامل توضیح داده شده است. شما می توانید در انتهای مقاله دیدگاه خود را بیان کنید. رشته مهندسی انرژی در واقع رشته ای نسبتا مدرن است که به طور کلی، جز بهترین رشته هایی است که می توان در کشور کانادا مطالعه کرد قرار دارد. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم شما را با تحصیل رشته مهندسی انرژی در این کشور و همچنین بازار کار رشته مهندسی انرژی در کانادا آشنا کنیم.

آنچه در این مطلب می خوانید

رشته مهندسی انرژی در کانادا

مهندسی انرژی

با افزایش تقاضا در مورد استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر، نیاز به مهندسان ماهر در این حوزه، در کشور کانادا افزایش یافته است و همچنین رشته مهندسی انرژی جز رشته های مهم قرار گرفته است. امروزه در دانشگاه های کانادا، دروس عمومی و تخصصی رشته مهندسی انرژی با استفاده از جدید ترین روش های تحصیل تدریس می شود که ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های کانادا در حوزه انرژی می پردازیم.

بهترین دانشگاه های کانادا برای مطالعه مهندسی انرژی

دانشگاه بریتیش کلمبیا:

دانشگاه بریتش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال 1915 تاسیس شده است و با در حال حاضر با داشتن 16 دانشکده و ببیش از 65000 دانشجو از 150 ملیت مختلف، تلاش های فراوانی برای ایجاد تغییر و تحول در سراسر جهان می کند و از این رو جز 100 دانشگاه برتر محسوب می شود. این دانشگاه یکی از زیبا ترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود که در ونکوور کانادا واقع شده است.

تحصیل در این دانشگاه به شما کمک می کند، استعداد های خود را بیابید و با تمام توانایی خود، آینده درخشانی برای خود ایجاد کنید. اگر می خواهید به مطالعه رشته مهندسی انرژی در دانسگاه بریتیش کلمبیا بپردازید، لازم است که حداقل نمره 90 در آموزن تافل و حداقل نمره 5/6 در آزمون آیلتس را داشته باشید. رتبه  جهانی در سال 2021: 45 تعداد دانشجویان: 65000

دانشگاه کلگری:

دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری که در منطقه آلبرتا واقع شده است، به دلیل کیفیت بالای آموزشی و ایجاد بهترین تجربه های عملی در دوران تحصیل برای دانشجویان، دارای شهرت ویژه ای می باشد. این دانشگاه از 14 دانشکده مجزا تشکیل شده است، به طور کلی یک دانشگاه تحقیقاتی به شمار می رود و بنابراین جای تعجب ندارد که هدف آن از ارائه رشته مهندسی انرژی حل چالش های مربوط به این حوزه که در جامعه وجود دارند، باشد.

دانشگاه کلگری دارای 50 پژوهشگاه بسیار مجهز است که با تحصیل در این دانشگاه فرصت تحقیق و پژوهش در آن ها را پیدا می کنید. رتبه دانشگاه: 246 تعداد دانشجویان: 31950

دانشگاه مک مستر:

دانشگاه مک مستر کانادا

دانشگاه مک مستر به طور کلی، برنامه های تحصیلی خلاقانه ای برای رشته های مهندسی از جمله رشته مهندسی انرژی ارائه می دهد. این دانشگاه که در تورنتو کانادا قرار دارد، فعالیت خود را از سال 1887 آغاز کرده است و از آن موقع تا کنون سعی داشته است با تکیه بر آموزش و یادگیری از طریق جستجو و پؤوهش، دستاورد های بسیار خوبی به دست آورد.

در حال حاضر دانشگاه مک مستر، با توجه به تحقیقات علمی پژوهشی که در سطح جهان انجام داده است، به طور کلی جز بهترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود که توانسته 3 جایزه نوبل کسب کند. برای اخذ پذیرش از این دانشگاه دارا بودن حداقل نمره 92 در تافل و حداقل نمره 5/6 در آزمون آیلتس، الزامی است. رتبه جهانی دانشگاه در سال 2021: 144 تعداد دانشجویان: 21441

 

دانشگاه کارلتون:

دانشگاه کارلتون کانادا

دانشگاه کارلتون که در اتاوا قرار دارد، در 1942 تاسیس شده است. تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان این دانشگاه که در حال حاضر تعدادشان بیش از 130000 نفر می باشد، توانسته اند افتخارات بسیاری از جمله کسب جایزه نوبل را، برای این دانشگاه کسب کنند.

تحصیل در دانشگاه کارلتون باعث می شود که شما به عنوان یک مهندس انرژی، کارآفرین بسیار خوبی نیز باشید. اگر می خواهید که در این دانشگاه به مطالعه رشته مهندسی انرژی بپردازید، از لحاظ مهارت به زبان انگلیسی باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • شرکت در آزمون تافل و کسب حداقل نمره قبولی 86
 • شرکت در آزمون آیلتس و کسب حداقل نمره قبولی 7
 • شرکت در آزمون PTE و کسب حداقل نمره قبولی 60
 •  
دانشگاه های برتر کانادا برای مطالعه گرایش های رشته مهندسی انرژی در کانادا

بازار کار مهندسی انرژی در کانادا

کار

با توجه به گسترش تکنولوژی و روایج یافتن استفاده از انرژی های تجدید نا پذیر، بازار کار مهندسی انرژی در کانادا رونق بسیار خوبی پیدا کرده است و پیش بینی می شود هر ساله، با رشد مثبتی رو برو شود. البته در چند سال اخیر بازار کار این رشته در کانادا، با پیشرفت خوبی رو برو شده است و فرصت های شغلی بسیاری در حوزه برای فارغ التحصیلان این رشته به وجود آمده است.

برای اینکه بتوانید به عنوان مهندس انرژی در کانادا فعالیت کنید، لازم است مدارک و شرایط زیر را داشته باشید:

برای کار در کانادا به عنوان مهندس انرژی، لازم است که حداقل مدرک کارشناسی در این رشته یا رشته های مربوطه داشته باشید. علاوه بر این لازم است که مجهوز کار دریافت کنید. لازم بدانید که علاوه بر مدرک تحصیلی و مجوز، داشتن مهارت هایی چون مهارت برقراری ارتباط و برخی مهارت های تخصصی و همچنین توانایی کار با نرم افزار های مربوطه برای یافتن شغل در این کشور، برای شما لازم است.

شرح کوتاهی بر وظایف شغلی مهندسان انرژی در کانادا

 • نظارت بر عناصر مرتبط با انرژی
 • تجزیه و تحلیل فنی
 • تجزیه و تحلیل ریسک پروژه
 • شخصی سازی نرم افزار ها و صفحات گسترده با استفاده از چشم انداز فنی پروژه
 • مدل سازی تغییرات تسهیلات
 • ارزیابی مصرف بالقوه انرژی
 • جمع آوری داده های کلی مربوط به مصرف انرژی و تحلیل آن ها
 • بازدید از پروژه
 • مدل سازی پروژه از منظر انرژی
 • بررسی وضعیت انرژی موجود
 • آنالیز طرح ها
 • بهبود بهره وری انرژی
 • پیش بینی مالی در برخی پروژه ها
 • و …

برخی مهارت های لازم برای هر مهندس انرژی در کانادا:

 • مهارت صرفه جویی در انرژی
 • مهارت بهره وری از انرژی
 • تجزیه و تحلیل فنی
 • مدیریت پروژه
 • طراحی مهندسی

درآمد یک مهندس انرژی در کانادا

طبق آمارهای منتشر شده، میانگین درآمد سالانه یک مهندس انرژی در کشور کانادا تقریبا برابر 64000 دلار می باشد.

حداقل درآمد سالانهحداکثر درآمد سالانه
49000 دلار85000 دلار

میزان درآمد مهندسان انرژی در کانادا با توجه به میزان تجربه:

میزان تجربهمیانگین درآمد حدودی سالانه
کمتر از 1 سال54000 دلار
1 تا 4 سال62000 دلار
5 تا 9 سال70000 دلار

میزان افزایش درآمد مهندسان انرژی در کانادا با توجه به مهارت ها:

مهارت هامیزان افزایش درآمد
کسب مهارت تحلیل داده ها25 درصد
کسب مهارت مدیریت پروژه14 درصد
کسب مهارت صرفه جویی در انرژی و بهره وری5 درصد

برخی مناطق کانادا که مهندسان انرژی می توانند درآمد بیشتری داشته باشند:

 • اتاوا، انتاریو

میزان تفاوت درآمد مهندسان انرژی در این مکان: 1/6% بیشتر از میانگین درآمد ملی مهندسان انرژی در کشور کانادا

 • تورنتو انتاریو

میزان تفاوت درآمد مهندسان انرژی در این مکان: 5/3% بیشتر از میانگین درآمد ملی مهندسان انرژی در کشور کانادا امیدواریم که اطلاعات گفته شده برای شما مفید واقع شده باشد.

در پایان لازم است که به این نکته توجه فرمایید، مهاجرت به کانادا برای هرکس با توجه به شرایط سن، تاهل، میزان بودجه، سابقه کاری، میزان تحصیلات و … دارد متفاوت است.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی موسسه مهاجرتی هرمس اپلای را تکمیل فرمایید تا از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره مند شوید. با تکمیل فرم و ارسال آن، مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

بنر

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *