پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا

پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا

هر ساله تعداد زیادی دانشجو با سودای تحصیل در خارج از کشور تقاضای پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا را به دانشگاه‌های این قاره ارسال می‌کنند. تحصیل در اروپا علاوه بر جذابیت‌هایی که دارد مزایای بسیاری نیز برای فارغ التحصیلان خواهد داست. در این مقاله به بررسی شرایط پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا در سال 2022 می پردازیم.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

شرایط پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا

قاره‌ی اروپا به دلیل داشتن کشورهای صنعتی و پیشرفته و قرار داشتن دانشگاه‌هایی با سطح علمی بالا در این دانشگاه‌ها مقصد بسیاری از دانشجویان برای تحصیل بوده است. در سال ۲۰۱۲ در حدود ۱ و نیم میلیون دانشجو از سراسر جهان در اروپا تحصیل می‌کردند و این رقم قابل توجهی است.

اروپا با داشتن هزاران دانشگاه برتر در سطح جهانی، مراکز آموزشی و تحقیقاتی با سطح بالا و فرصت‌های مطالعاتی بهینه تبدیل به یک مقصد عالی برای دانشجویان شده است و هر ساله تعداد زیادی دانشجو از سراسر دنیا به دنبال اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا هستند. علاوه بر این طبق قوانین اتحادیه اروپا دانشجویانی که در دانشگاه‌های اروپا مشغول به تحصیل هستند می‌توانند دوره‌های کارآموزی خود را در کارخانجات صنعتی، مراکز تحقیقاتی بزرگ، شرکت‌های تجاری بگذرانند و این یک فرصت عالی برای کسب تجربه‌های کاری مفید برای دانشجویان است.

 

شرایط پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا

مزایای پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا

با توجه به موقعیت علمی و جغرافیایی دانشگاه‌های اروپا، پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا مزیت‌های بسیاری دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

۱- آینده‌ی شغلی درخشان در صورت پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا

کارفرمایان به دنبال فارغ‌التحصیلانی می‌گردند که تجربه‌های بین‌المللی دارند و به دلیل سطح بالای آموزشی و کیفیت تحصیل دانشگاه‌های اروپا، کارفرماهای زیادی در سراسر دنیا ترجیح می‌دهند فارغ التحصیلان دانشگاه‌های اروپایی را به کار بگیرند.

دانشجویان پس از اخذ تحصیلی دانشگاه‌های اروپا در این دانشگاه‌ها مهارت، دانش و تجربه‌ی کاری مفیدی را به دست می‌آورند که در آینده‌ی شغلی آن‌ها بسیار مؤثر است. اکثر کشورهای اروپایی پس از فارغ التحصیل شدن دانشجو به وی ویزای کوتاه مدتی ارائه می‌کنند تا بتواند در کشور محل تحصیل کار پیدا کند و در صورت پیدا کردن کار به او ویزای کاری اروپا داده می‌شود.

 

۲- امکان تحصیل به زبان‌های مختلف در دانشگاه‌های اروپا

در اروپا ۲۴ زبان زنده وجود دارد و همچنین تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر کشورهایی اروپایی امکان پذیر است. پس در صورتی که به زبان خاصی تسلط دارید می‌توانید به دنبال دانشگاهی باشید که تحصیل به آن زبان در دانشگاه انجام می‌گیرد. در دانشگاه‌های اروپا تحصیل به زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، عربی و … امکان پذیر است.

۳- تحصیل در مکانی شاد برای زندگی

۷ کشور از کشورهای اروپایی شادترین کشورهای جهان هستند و مردمان این کشورها بیشترین رضایت را از زندگی خود دارند. بدیهی است در صورت اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا، دانشجو می‌تواند در یک محیط شاد و خالی از افسردگی به تحصیل بپردازد و در مواقعی پس از فارغ التحصیلی و پیدا کردن کار در آن کشور اقامت دائم آنجا را کسب کند. به طور کلی، در اروپا، مردم تا زمانی که به حریم خصوصی آن‌ها تجاوز نشود، بسیار صمیمی و خونگرم هستند و مشکلات نژاد پرستانه با مهاجران به ندرت دیده می‌شود.

۴- هزینه‌ی تحصیلی مناسب در مقایسه با امریکا

پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا به دلیل هزینه‌ی مناسب‌تری که نسبت به دانشگاه‌های آمریکا دارد گزینه‌ی مناسب‌تری برای دانشجویان خارجی است. علاوه بر پایین‌تر بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل در اروپا، دانشگاه‌های زیادی به ویژه در آلمان، اتریش، نروژ، سوئد و … امکان تحصیل رایگان و بدون پرداخت شهریه را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده‌اند.

یک مزیت دیگر پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های اروپا مجوز کار است که در بسیاری کشورها به دانشجویان ارائه می‌شود و می‌توانند با داشتن یک کار نیمه وقت هزینه‌های خورد و خوراک و زندگی در اروپا را تأمین کنند.

پیشنهاد مقاله: مشاغل مورد نیاز اروپا

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *