مزایای تحصیل در ایتالیا

مزایای تحصیل در ایتالیا

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان کشور عزیزمان جهت ادامه تحصیل و کسب موفقیت های علمی، تصمیم به کسب پذیرش دانشجویی از دانشگاه های معتبر اروپایی می گیرند. در این مسیر جهت کسب پذیرش دانشجویی کشور ایتالیا و دانشگاه های معتبر ایتالیا امتیازات قابل توجهی ارائه می نمایند که در ادامه این پست توجه شما را با بهترین مزایای تحصیل در ایتالیا آنها جلب می کنم.

آنچه در این مقاله میخوانید

برخی از مزایای تحصیل در ایتالیا

هزینه بسیار مناسب تحصیل در ایتالیا با کیفیت آموزشی بالا

یکی از مزایای تحصیل در ایتالیا هزینه مناسب آن می باشد. تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی این کشور به لحاظ هزینه ها متغیر، و به طور میانگین از ۳۲۰ الی ۳۲۰۰ یورو در سال بوده و برای دانشجویان بین المللی نیز هزینه های تحصیل یکسان می باشد. میانگین شهریه ۲۰۰۰ یورو در سال است.

بورسیه های تحصیلی ایتالیا

یک ویژگی خاص تحصیل در ایتالیا، وجود کمک هزینه های ۲۵۰۰ و ۵۰۰۰ یورویی در سال برای متقاضیان ایرانی است که فارغ از معدل و شرایط فارغ التحصیلی شان می توانند از استان محل تحصیلشان در ایتالیا دریافت نمایند. این بورسیه ها از انواع بورسیه های دانشجویان ممتاز مجزا است و احتمال دریافت آن برای متقاضیان ایرانی بسیار بالاست.
 

رتبه ی علمی و جایگاه دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه ها در ایتالیا دارای شاخص علمی بالایی در سطح جهان هستند. بر اساس یک آمار در سال 2020، بالغ بر 36 دانشگاه این کشور در رتبه بندی QS در سطح جهان قرار دارند. می توانید آخرین تغییرات مربوط به رتبه دانشگاه های ایتالیا را در اینجا مشاهد کنید.
به علاوه، بر اساس رتبه بندی معتبر QS، رتبه به دست آمده از چهارده دانشگاه برتر ایتالیا در سال جاری به قرار زیر است :
 
همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

جدول رتبه بندی چهارده دانشگاه برتر ایتالیا بر اساس رتبه بندی معتبر QS در سال 2020

دانشگاه

رتبه جهانی

بولونیا – University of BOLOGNA

180

ساپیینزا رُم – ROME University “La Sapienza

217

پلی تکنیک میلان –Polytechnic MILAN

156

میلان – University of MILAN

325

پادووا –University of PADUA

249

پیزا – University of Pisa

422

رُم تُر وِرگاتا – Università¡ degli Studi di Roma – Tor Vergata

511-520

پلی تکنیک تورین – Politecnico di Torino

387

تورین – University of Turin

571-580

پاویا – Università  degli Studi di Pavia

551-600

فلورانس – University of Florence

461-470

ترنتو – University of Trento

426

کاتولیک – Università  Cattolica del Sacro Cuore

491

  

تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه های ایتالیا

بیش از ۱۴۶ رشته در مقطع فوق لیسانس و اکثریت دوره های دکتری به زبان انگلیسی، با توجه به رویکرد بین المللی که در سالهای اخیر در بخش آموزش عالی کشور ایتالیا اتخاذ شده است، این امکان فراهم شده که تعداد بسیار زیادی از رشته های ارائه شده در کشور ایتالیا در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی ارائه شود.

دوره های مشترک تحصیلی در ایتالیا

به دلیل اعتبار و قدمت بالای دانشگاه های ایتالیا، همواره تحصیل در دانشگاه های بسیاری در ایتالیا به صورت مشترک با دانشگاه های برتر دنیا برگزار شده و می شود. تحصیل در این دوره ها به طور همزمان علاوه بر تجربه زندگی و تحصیل در دو کشور، موجب می شود که دانشجو از دو دانشگاه یا حتی بیشتر، مدارک پایان دوره دریافت نماید که به منزله تحصیل در آن مراکز بوده است. از نمونه های بسیار آن می‌توان به دوره مشترک کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران میان دانشگاه بولونیا ایتالیا و دانشگاه کولومبیا در ایالات متحده با رتبه جهانی ۹ اشاره کرد.

شهرت جهانی دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا به لطف داشتن اساطیر کهنی چون میکلانژ، رافائل، فراگامو، مارکو پولو، دانته، گالیله، داوینچی و بزرگان دوره معاصر این کشور چون انزو فراری، جورجیو آرمانی، گوچی و آندریا بوچلی همواره به عنوان کشوری با مردمان خلاق و مبتکر در جهان مشهور بوده است. این موضوع به ویژه در عرصه هنر و شاخه های آن نمود قابل توجهی در ایتالیا دارد.

کیفیت و شاخص های بالای زندگی

کشور ایتالیا به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالایی در زمینه های مختلف از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوششهای بیمه ای و سایر موارد می باشد.

تفاهمات فرهنگی و تاریخی بسیار با ملت ایران

هر دو کشور ایران و ایتالیا به دلیل داشتن تاریخ و تمدن دیرینه دارای مشترکات تاریخی و فرهنگی زیادی می باشند که آن را می توان به وضوح در زندگی روزمره و فرهنگ مردم هر دو کشور مشاهده نمود.

مقاله پیشنهادی : بورسیه تحصیلی ایتالیا

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *