معرفی دانشگاه های آمریکا

معرفی دانشگاه های آمریکا

ایالت متحده آمریکا در بسیاری از شهرهای خود دانشگاه های بین المللی و سطح بالایی دارد که افراد بسیاری علاقه مند به تحصیل در رشته های مختلف آن هستند. دانشگاه های آمریکا به سه گروه دولتی و ایالتی، خصوصی غیر انتفاعی و خصوصی انتفاعی تقسیم بندی می شوند. دانشجویان خارج از کشور معمولا برای دانشگاه های خصوصی درخواست پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی می کنند. اگر شما نیز قصد دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را دارید با ما همراه شوید تا با معروف ترین دانشگاه های آمریکا آشنا شویم.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

معروف ترین دانشگاه های آمریکا

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد یکی از معروف ترین دانشگاه های آمریکا برای تحصیل در آمریکا در جهان است که افراد زیادی متقاضی تحصیل در رشته های آن هستند. این دانشگاه سومین دانشگاه ثروتمند جهان بوده و در رتبه بندی های سالانه بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد. در دانشگاه استنفورد می توانید در رشته های زیرشاخه علوم پایه، بازرگانی، فنی مهندسی، حقوق و پزشکی تحصیل کنید اما باید بتوانید سالانه حداقل 20 هزار دلار برای هزینه تحصیل خود خرج کنید.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد اولین موسسه آموزش عالی در ایالت متحده آمریکا است که در سال 1636 توسط هیئت قانون گذاران تاسیس شده است. دانشگاه اصلی هاروارد با مساحتی حدود 85 هکتار در هاروارد یارد کمبریج قرار دارد اما 10 دانشکده، 11واحد آکادمیک و موسسه های مطالعاتی پیشرفته در سراسر شهر بوستون مشغول به فعالیت است.

این دانشگاه نیز هر ساله جز 10 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته و برای تحصیل در آن باید حدود 35 تا 55 هزار دلار سالانه هزینه کنید. می توانید در دانشکده های مختلف پزشکی، دندان پزشکی، هنر، علوم پایه، حقوق، هنر، علوم پایه، اقتصاد و فنی مهندسی تحصیل کنید.

دانشگاه ام آی تی

دانشگاه ام آی تی

یکی دیگر از معروف ترین دانشگاه های آمریکا، دانشگاه ام آی تی یا موسسه فناوری ماساچوست است که سابقه تاسیس آن به سال 1861 می رسد. تا کنون 80 نفر از دانش آموختگان این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند که نشان از بالا بودن سطح کیفی تحصیلات و آموزش در این دانشگاه است. این دانشگاه دارای دارای 5 دانشکده علوم پایه، مدیریت، فنی مهندسی، معماری و نقشه کشی و علوم انسانی در 32 گروه تحصیلی مختلف است.

دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو

یکی دیگر از معروف ترین دانشگاه های آمریکا، دانشگاه شیکاگو است که در سال 1890 در شهر شیکاگو تاسیس شده است. در این دانشگاه که یکی از سطح بالاترین دانشگاه های آمریکا محسوب می شود سالیانه حدود 15 هزار دانشجو در رشته های مختلف پزشکی، مهندسی، مدیریت و علوم پایه تحصیل می کنند.

دانشگاه برکلی

دانشگاه برکلی

دانشگاه برکلی کالیفورنیا از دیگر دانشگاه های آمریکا است که افراد زیادی از سراسر کشور خواستار تحصیل در آن هستند. این دانشگاه طی سال ها محل پژوهش های مهم و تاثیر گذار جهانی مانند اضافه کردن 17 عنصر جدید به جدول تناوبی، ساخت اولین بمب اتمی، کشف ویروس و درمان فلج اطفال و پروژه منهتن بوده است.

دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا

یکی دیگر از معروف ترین دانشگاه های آمریکا و جهان دانشگاه کلمبیا است که 14 دانشکده مختلف از قبیل پزشکی، مهندسی، حقوق، هنر، پزشکی، علوم پایه، مدیریت و غیره دارد. دانشگاه کلمبیا پنجمین دانشگاه آمریکا از نظر قدمت تاسیس به حساب می آید و طی سال ها فعالیت دانشجویان و دانش آموختگان آن توانسته اند در رشته های مختلف 39 جایزه نوبل را دریافت کنند.

دانشگاه تگزاس

دانشگاه تگزاس

یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه های آمریکا که می تواند گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل باشد، دانشگاه تگزاس است. این دانشگاه نیز دارای دانشکده ها و رشته های مختلف پزشکی، مهندسی، حقوق و غیره بوده و طی سال ها آموزش و پژوهش توانسته جوایز علمی بسیاری از قبیل جایزه نوبل، گرگ، پولیتزر و غیره را به دست آورد.

دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل یکی از معروف ترین دانشگاه های آمریکا است که در سال 1865 در شهر ایتاکا نیویورک تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از 8 دانشگاه معتبر در آمریکا محسوب شده که فارغ التحصیلان آن، آینده شغلی تضمین شده ای دارند. دانشگاه کرنل از جمله دانشگاه های آمریکا است که کیفیت و سطح آموزش بین المللی داشته و دارای 7 دانشکده تا مقطع کارشناسی و 7 دانشکده در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته های مختلف است.

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون

از دیگر معروف ترین دانشگاه های آمریکا که شهرت جهانی دارد می توان به دانشگاه پرینستون اشاره کرد که محل تحصیل و تدریس دانشمندان بزرگی از جمله آلبرت انیشتن بوده است. این دانشگاه در سال 1746 در شهر پرینستون نیوجرسی به عنوان کالج تاسیس شده اما طی سال ها و توسعه دانشکده و رشته های تحصیلی خود توانست به یکی از معتبرترین دانشگاه های آمریکا تبدیل شود.

سایر دانشگاه های آمریکا

از دیگر دانشگاه های آمریکا می توان به دانشگاه های دوک در ایالت کارولینای شمالی، پنسیلوانیا در ایالت پنسیلوانیا، هاپکینز در مریلند، نورت وسترن در ایالت ایلینوی، کلتک در کالیفرنیا و غیره اشاره کرد.

پیشنهاد مقاله: تحصیل در آمریکا

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

4 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید همه دانشگاه های آمریکا برنامه خاص خودشون برای دریافت بورسیه دارن؟

    1. دریافت بورسیه در شرایط کلی مشروط به معدل الف . مقاله . ثبت اختراع و یک سری شرایط ویژه هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *