اجاره خانه در استرالیا

اجاره خانه در استرالیا

اجاره خانه در استرالیا مطلبی است که در این مقاله به آن اشاره میشود.

می‌توان گفت که استرالیا، یکی از بزرگ‌ترین کشورهای دنیا و کوچک‌ ترین قاره بر روی زمین بوده که در میان اقیانوس هند و اقیانوس آرام قرار گرفته و پایتخت آن نیز کانبرا است. استرالیا در میان مراکز فرهنگی و اقتصادی ملبورن و سیدنی قرار دارد. این کشور با نام قدیمی‌ ترین قاره و آخرین مرز شناخته می‌شود. استرالیا از قانون و حکومت وست مینستر اداره می‌شود که این نوع اداره کردن را از بریتانیا آموخته‌اند.

استرالیا یک کشور چند نژادی است که فرهنگ‌های مختلفی را در خود جای داده است که در غذا، نحوه زندگی و تجربیات مردمان این کشور نیز تأثیر بسیاری گذاشته است. جمعیت این کشور تا سال ۲۰۱۴ چیزی در حدود ۲۴ میلیون نفر بود که پرجمعیت‌ ترین ایالت هانیو ساوت ولز یکتوریا و سیدنی و ملبورن بودند.

آب‌وهوای استرالیا، در بیشتر سال، معتدل است و ایالت‌های شمالی معمولاً، گرم‌تر نیز هستند و ایالت‌های جنوبی، زمستان سردی دارند. وجود برف در کوه‌های آلپ در استرالیا، بیشتر از آلپ در سوئیس است. بسیاری از مردمان استرالیا نیز در ساحل زندگی می‌کنند.

ما در این مقاله قصد داریم تا در باب یکی از موضوعات بسیار مهم در زمینه مسکن گزینی و سکونت صحبت کنیم و اجاره خانه در استرالیا را مورد بحث قرار دهیم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

اطلاعات عمومی درباره استرالیا

شهروندان استرالیا و نیوزلند برای ورود به این کشور، ویزای اعتبار دار نیاز دارند و اشخاصی که پاسبورت دارند می‌توانند بعد از اینکه وارد استرالیا شدند اقدام به اخذ ویزا کنند. استرالیا یکی از برترین استانداردهای زندگی در دنیا را به خود اختصاص داده است. وجود شغل مناسب و خوب، خدمات مالی قابل قبول باعث شده است با وجود هزینه‌های بالای زندگی در آن، ولی به مکانی خوب و مطلوب برای زندگی تبدیل شود.

با توجه به مکان قرارگیری یک منطقه، هزینه‌های مربوط به آن محاسبه می‌شود و در شهرهای پایتخت قیمت‌های اجاره نسبت به مناطق روستایی بالاتر است. سیدنی، جزو گران‌ترین شهرهای استرالیا محسوب می‌شود و در هوبارت این مقدار کمتر خواهد شد.

واحد پول کشور استرالیا، AUD است که به دلار استرالیا نیز معروف است. صرافی‌های مختلفی در بانک، هتل‌ها و فرودگاه‌ها، قابل دستیابی است. کارفرمای موجود در استرالیا به‌وسیله حواله بانکی AUD موردقبول را به شما می‌پردازد تا بتوانید در این کشور حساب بانکی باز کنید و پول‌هایتان را مدیریت کنید.

اطلاعات عمومی درباره استرالیا

نحوه انجام خرید و قیمت‌ ها

خریدها با کارت اعتباری یا نقدی انجام می‌شود. در هر مکانی که کارت اعتباری پذیرفته شود، ویزا و یا مستر کارت نیز اعتبار دارد. برای دستیابی به پول نقد می‌توان، به دستگاه‌های خودپرداز مراجعه کرد که توسط بانک و یا اپراتورهای خصوصی اداره می‌شوند. در استرالیا معمولاً تراول چک استفاده نمی‌شود و بیشتر مکان‌ها آن را قبول نمی‌کنند.

در استرالیا مکان‌های اقامتی برای افراد مختلف به‌صورت آپارتمان وجود دارد که قیمت‌های مختلفی دارند. به‌عنوان‌مثال در هوبارت حدود 125 AUD، در کانبرا 195 AUD در ملبورن 205 AUD، داروین 208 AUD و در سیدنی چیزی در حدود 277AUD قیمت دارند. مالیات در این کشور 10 درصد است که برای بیشتر کالاها گرفته می‌شود و خریدهای 300 دلار به بالا مجاز به بازپرداخت مالیات می‌شوند.

نحوه انجام خرید و قیمت‌ها

توجه کنید که این قیمت ها حدودی و در سال ۱۴۰۲ جمع‌ آوری شده است.

تفاوت هزینه اجاره خانه در استرالیا

اگر قصد اجاره خانه را دارید پیشنهاد می‌شود که تحقیق و بررسی‌های زیادی در این باب انجام دهید و تصمیم خود را در خصوص اجاره خانه، آپارتمان، یونیت و یا ویلا مشخص کنید؛ چراکه هر کدام از موردهای نام برده شده موقعیت و قیمت مختلفی دارند که می‌تواند با بودجه شخص خریدار متفاوت باشد. به‌عنوان‌مثال هر کدام از این موارد نزدیک مرکز شهر باشند، قیمت بالاتری نسبت به مکان‌های دورتر از مرکز شهر دارند.

اولین چیزی که باید به آن آگاهی کامل داشته باشید، چک ۱۰۰ امتیازی استرالیا است که توسط سیستم شناسایی دولت طراحی شده است و بیشتر صاحبان خانه قبل از اجاره دادن خانه خود به مستأجر از آن استفاده می‌کنند. مدارک مهمی که یک شخص تهیه می‌کند مانند، گواهینامه، پاسبورت، قرارداد اجاره قبلی و حساب خدمات شهری باعث می‌شود که امتیاز خود را بالاتر ببرند و برای درخواست اجاره خانه در استرالیا حداقل باید ۱۰۰ امتیاز را کسب کرد.

متوسط اجاره خانه، 436 AUD هفته است که به نظر می‌رسد کمترین میزان اجاره‌بها محسوب می‌شود. قیمت‌های اجاره خانه در هر شهر استرالیا متفاوت است که به چند نمونه از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

قیمت‌ها در کانبرا 550 AUD 390 USD یا دلار، سیدنی 570 AUD 410 USD، پرث 380 AUD 270 USD ملبورن 450 AUD 320 USD، آدلاید 400 AUD 270 USD، داروین 450 AUD 320 USD، هوبارت 450 AUD 320 USD است.

تفاوت هزینه اجاره خانه در استرالیا

اجاره خانه در استرالیا به‌ عنوان مهاجر

اگر به‌عنوان مهاجر وارد این کشور می‌شوید، می‌توان گفت که اجاره خانه، برای شما امکان دارد البته به شرطی که تمام مدارک و اسناد خود را آماده کرده باشید. به‌عنوان‌مثال، صاحبان خانه در استرالیا، ممکن است از صاحب‌خانه قبلیِ مستأجر، درخواست تأییدیه داشته باشند و اگر صاحب‌خانه در دسترس نباشد به‌عنوان‌مثال در کشور دیگری زندگی کند امکان تماس بین‌المللی با او برقرار خواهد شد.

مهاجران در ابتدای امر باید تلاش کنند تا زبان محلی را خوب آموزش ببینند تا در جستجوی اجاره خانه در استرالیا و دیگر موارد دچار مشکل نشوند.

در استرالیا به آپارتمان، فلت گفته می‌شود. درحالی‌که واژه خانه را برای فضاهای بزرگ و باز استفاده می‌کنند. آپارتمان‌هایی که یک اتاق دارند، با نام استودیو شناخته می‌شوند. واژه واحد نیز برای تعریف آپارتمان‌های بزرگ و جدا از هم استفاده می‌شود که در بلوک‌ها ساخته شده‌اند. برای اینکه به بحث اجاره خانه، بپردازید، در زمان گشت زدن در محله‌های متفاوت، متوجه خواهید شد که قیمت‌ها بر اساس معیارهای مختلفی کم و یا زیاد می‌شود، پس گزینه‌های انتخابی خود را مورد بررسیِ چندباره قرار دهید.

مراحل مختلف اجاره خانه در استرالیا

برای اجاره خانه باید با جدیت تمام جستجو را شروع کنید که این جستجو می‌تواند از اینترنت و به‌وسیله کدهای چهار رقمی هر محله باشد که دولت برای شناسایی هر منطقه و محله به آن‌ها اختصاص داده است که شما با وارد کردن این کد به منطقه موردنظر راهنمایی خواهید شد و تمام قیمت‌های موجود در آن منطقه را مورد بررسی قرار دهید، یا روزنامه‌ها را مورد بررسی قرار دهید و یا اینکه سری به آژانس‌های املاک بزنید.

البته به نظر می‌رسد برای اجاره خانه در استرالیا، مشاوران املاک کار زیادی برای شما انجام نمی‌دهند پس مناسب‌ترین کار این است که از یک شخص حرفه‌ای در این زمینه کمک گرفته شود تا در جستجوی خانه به شما مشاوره دهد. در گام بعدی به دنبال یک مشاهده کلی باشید. برای این کار بعد از بررسی میزان اجاره خانه در استرالیا و بررسی موقعیت هر منطقه و اینکه آیا مکان مورد علاقه خود را پسند کرده‌اید، زمان آن رسیده است که برای برقراری تماس با آژانس املاک و یا شخص تجربه‌دار در این زمینه، اقدام کنید تا آن‌ها برای ادامه روند اجاره خانه، کارهای شما را مدیریت کنند.

مراحل مختلف اجاره خانه در استرالیا

وظیفه نمایندگان ملکی استرالیا

با نماینده مرتبط با این موضوع تماس‌های مختلفی برقرار کنید و از هر فرصتی برای برقراری ارتباط با او استفاده کنید چراکه بازار در استرالیا رقابتی است و شما باید از هر مسیری برای دستیابی به تصمیم خود وارد شوید. نمایندگان استرالیا هیچ ملکی را اجاره نمی‌دهند، مگر اینکه؛ مستأجر، شخصاً آن را مورد بررسی قرار داده باشد.

رعایت این نکته می‌تواند به نفع شما باشد، شرایط اجاره خانه در استرالیا به این صورت است که معمولاً نمایندگان، خانه مورد نظر را برای بازدید بیش از چند نفر آماده می‌کنند و آن‌ها می‌توانند به‌صورت دسته جمعی از فضای خانه دیدن کنند و نظر خود را اعلام کنند، به همین دلیل است که گفته می‌شود فضای بازار در این کشور رقابتی است، پس قبل از رفتن برای بازدید خانه، مطمئن شوید که تمام مدارک خود را آماده ارسال و تحویل دارید سپس در محل موردنظر حاضر شوید.

در گام بعدی، برای اجاره خانه در استرالیا، برنامه خود را مشخص کنید و ملزومات و مدارکی را که نماینده و یا صاحبخانه، از شما خواهد گرفت را آماده کرده و تحویل دهید، همان مدارکی که با جمع‌آوری اسناد مختلف امتیاز شما باید ۱۰۰ باشد موردنیاز است و همچنین ثبات درآمد، صورت‌حساب بانکی در ۳ ماه قبل، جزئیات استخدام و تأییدیه و قراردادهای اجاره قبلی، پیش‌پرداخت، از صاحبخانه قبلی را نیز تحویل دهید.

قرارداد اجاره خانه در استرالیا

در استرالیا موردی به نام کرایه کلی و یا پیش وجود ندارد، ولی بااین‌حال برای اجاره خانه، باید یک سپرده بانکی و امنیتی با عنوان اوراق قرضه داده شود که مبلغی برای ۴ تا ۶ هفته اجاره است که این ضمانت برای حفاظت ملک صاحبخانه در قبال هر نوع صدمه و آسیب به مکان و یا خانه اجاره‌ای و همچنین قبوض آب و برق است.

قبل از نقل‌وانتقال، خانه را از هر نوع آسیب مورد بررسی قرار دهید تا بعدها اگر مشکلی از این بابت به وجود آمد به شما نسبت داده نشود. برای اجاره خانه در استرالیا، ممکن است خانه مبله با تمام وسایل لازم و ضروری وجود داشته باشد. از کارکرد این وسایل نیز تاحدامکان اطمینان حاصل کنید چراکه؛ در پایان اجاره، اگر چیزی در خانه ناپدید شود، ممکن است از مبلغ اوراق قرضه کسر شود. این اوراق توسط نهاد مستقل که به دولت استرالیا تعلق دارد نگهداری خواهد شد.

اجاره خانه برای مدت طولانی، ۱۲ ماه است که قبل از امضای قرارداد، باید به‌طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد و علاوه بر شما، صاحبخانه نیز آن را امضا کند و طرفین یک نسخه از آن را نزد خود نگه دارند.

یک قرارداد اجاره خانه در استرالیا، شامل، نام طرفین، شماره تماس، شماره ثبت نماینده، شماره تماس مستأجر و صاحب‌خانه، نام تمام مستأجرین، آدرس خانه، مبلغ اجاره و زمان پرداخت، مبلغ اوراق قرضه، مدت اجاره، نام مسئول پرداخت‌کننده قبوض، لیست تمام لوازم منزل و درنهایت تاریخ و امضای طرفین است. البته ممکن است بندها و شرایط اضافی به این قرارداد نیز اضافه شود.

قرارداد اجاره خانه در استرالیا

صاحبخانه و مستأجر چه وظایفی دارند؟

صاحب‌خانه، مسئولیت هزینه‌های خدمات و دارایی را بر عهده دارد و مستأجر مسئول پرداخت قبوض مختلف است، مگر اینکه خلاف این در قرارداد ذکر شده باشد. اگر برای اجاره خانه در استرالیا، مکان شیک و با امکانات را انتخاب کنید، هزینه‌های نگهداری امکانات نیز در مقدار اجاره لحاظ خواهد شد.

مستأجر باید مکان مورداستفاده خود را سالم و تمیز نگه دارد و اگر قسمتی از خانه نیاز به تعمیر پیدا کرد، مستأجر می‌تواند تعمیر آن را انجام دهد و صورت‌حساب آن را برای صاحب‌خانه ارسال کند.

اگر برای فسخ قرارداد عجله دارید، این را بدانید که تا پایان مدت اجاره عقد شده در قرارداد، باید هزینه آن را بپردازید، البته این فرضیه نیز ممکن است که شخصی پیدا شود که مدت باقیمانده را به عهده گیرد پس در این صورت با نماینده و یا صاحب‌خانه خود مشورت کنید. صاحب‌خانه نیز نمی‌تواند با حکم تخلیه، مستأجر را از مکان خود بیرون اندازد و تنها در صورت نقض بندهای قرارداد این امکان برای او فراهم خواهد شد.

مهاجران بهتر است تا زمان پیدا کردن خانه‌های دائمی خود به خانه‌های اجاره‌ای موقت در استرالیا اکتفا کنند و در این راه، گزینه‌های متعددی از هتل، اقامتگاه‌های موقت و یا خانه‌های مشترک را می‌توانند موردتوجه قرار دهند که به اسناد زیادی نیاز ندارد. در این باره سایت‌های اقامتی مختلفی وجود دارد که به شما در این راه کمک زیادی خواهد کرد که خانه‌های مبله و یا ساده را انتخاب کنید. برای اجاره‌های کوتاه‌مدت و موقتی به دو شهر مختلف خواهیم پرداخت، اجاره خانه در استرالیا در شهر سیدنی، 215 AUD، ملبورن 145 AUD است.

ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا

ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا

مهاجرت به استرالیا همواره یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت بوده و هست. استرالیا کشوری پهناور با اقتصادی پویا و قوی می باشد.

سخن آخر

برای اجاره خانه در استرالیا، مکان‌های مختلف مشاوره‌ای وجود دارد و حتی سایت‌های مرتبط با این موضوع نیز، تمام مشکلات و کارهای شما را هموار می‌کنند و می‌توانید مانند یک بومی در این کشور، خانه موردنظر خود را اجاره کنید و طبق شرایط و موارد موجود در قانون این کشور زندگی خود را ادامه دهید.

البته به این نکته دقت داشته باشید که برای اجاره، باید تحقیق و بررسی‌های زیادی انجام دهید تا در دام کلاه‌برداران مختلف نیفتید که از ناآگاهی شما سوءاستفاده کنند، پس اولاً قبل از انجام هر کاری، خوب تحقیق کنید سپس افراد مطمئن و قابل‌اعتماد را پیدا کنید تا این موضوع را برای شما ساده کنند.

در این مقاله سعی شد تا تمام موارد مربوط به اجاره خانه موردبحث و بررسی قرار داده شود. امید است که مطالب فوق کاربردی و موردپسند باشد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
واحد پول کشور استرالیا چیست؟
واحد پول کشور استرالیا که به دلار استرالیا نیز معروف است، AUD است.
اجاره ملک در کشور استرالیا قیمت های مشابه دارد؟
خیر بسته به مکان های اقامتی میباشد بطور مثال در ملبورن 205 AUDT، در سیدنی 277 AUD و یا در کانبرا 195 AUD میباشد. 10 درصد مالیات نیز در این کشور گرفته میشود.
مدارک لازم برای اجاره خانه در استرالیا ؟
مدارکی که امتیاز شما باید ۱۰۰ باشد ،ثبات درآمد، جزئیات استخدام در کار،صورتحساب بانکی از ۳ ماه قبل ،قرارداد های اجاره خانه های قبلی و پیش پرداخت.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای