دانشگاه باشکنت

دانشگاه باشکنت

شهر :

آنکارا

سال تاسیس :

1994

زبان :

ترکی, انگلیسی

رتبه بندی در ترکیه :

47

نوع دانشگاه :

خصوصی

تعداد دانشکده ها :

12

امروزه بسیاری از افراد می‌خواهند در دانشگاه باشکنت تحصیل کنند. این دانشگاه در شهر آنکارا واقع شده است. باشکنت یک دانشگاه خصوصی به‌حساب می‌آید. این دانشگاه تأییدیه وزارت بهداشت را دارد. باشکنت بیست و سومین دانشگاه برتر کشور ترکیه محسوب می‌شود. دوره‌های آموزشی در این دانشگاه به زبان‌های انگلیسی و ترکی برگزار می‌شوند. دانشگاه دولتی باشکنت حدود بیست و هفت سال پیش تأسیس شده است.

در دهه اخیر محبوبیت دانشگاه خصوصی باشکنت در میان متقاضیان تحصیل در کشور ترکیه به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. فرایند اخذ پذیرش از این دانشگاه پیچیدگی‌های بسیار زیادی ندارد. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت باید در یک آزمون ورودی شرکت کنند. کسب نمره قبولی در آزمون ورودی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه الزامی به‌حساب می‌آید. در حال حاضر نزدیک به هفت هزار دانشجو در دانشگاه خصوصی باشکنت تحصیل می‌کنند.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط کلی تحصیل در دانشگاه خصوصی باشکنت برای دانشجویان خارجی

دانشگاه باشکنت بیش از ده دانشکده دارد. از میان دانشکده‌های برتر این دانشگاه می‌توان به دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی و دانشکده بهداشت اشاره کرد. در حال حاضر نزدیک به سی درصد از دانشجویان دانشگاه خصوصی باشکنت جزو دانشجویان بین‌المللی هستند. امکان تحصیل در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در  این دانشگاه وجود دارد.

به‌طورکلی دانشگاه باشکنت یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه است. از این جهت افرادی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند به‌آسانی در کشور ترکیه کار پیدا کنند. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه خصوصی باشکنت در مقایسه با اکثر دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه پایین‌تر است. این دانشگاه برنامه‌های متعددی برای اعطای بورسیه به دانشجویان ممتاز دارد. ذکر این نکته حائز اهمیت است در هر سال حدود هزار نفر برای اخذ پذیرش این دانشگاه درخواست ثبت می‌کنند.

دانشگاه خصوصی باشکنت تمامی دوره‌های آموزشی مقاطع تحصیلات تکمیلی را علاوه بر زبان ترکی به زبان انگلیسی نیز برگزار می‌کند. از این جهت دانشجویانی که به زبان ترکی تسلط ندارند می‌توانند از این دانشگاه پذیرش بگیرند. در نظر داشته باشید دانشگاه خصوصی باشکنت در میان هزار و پانصد دانشگاه برتر جهان دارای رتبه 1400 است.

بررسی میزان شهریه دانشگاه خصوصی باشکنت در کشور ترکیه

میزان شهریه دریافتی از دانشجویان خارجی به عوامل متعددی بستگی دارد. از میان عوامل مؤثر بر میزان شهریه می‌توان به مقطع تحصیلی و رشته دانشجویان اشاره کرد. به طور میانگین دانشجویان خارجی برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه باشکنت باید صد و سی هزار لیر طی هر سال شهریه بپردازند. میزان شهریه دانشجویان مقاطع فوق‌لیسانس و دکتری نیز به ترتیب صد و پنجاه هزار لیر و صد و هفتاد هزار لیر است.

به‌طورکلی افرادی که خواهان تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی هستند نسبت به سایر دانشجویان شهریه بیشتری را طی سال پرداخت می‌کنند. طبق آخرین آمار میزان شهریه دریافتی از دانشجویان پزشکی در دانشگاه خصوصی باشکنت صد و نود هزار لیر است. درصورتی‌که دانشجویان دارای رزومه تحصیلی قوی باشند می‌توانند بورسیه بگیرند. شایان ذکر است اخذ بورسیه تحصیلی هزینه‌های دانشجویان خارجی را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد.

بررسی میزان شهریه دانشگاه خصوصی باشکنت در کشور ترکیه

برخی از دانشجویان خارجی برای تأمین هزینه‌های تحصیل در دانشگاه  Baskent مشغول به کار می‌شوند. افرادی که می‌خواهند دوره‌های آموزشی را به زبان انگلیسی بگذارند نسبت به سایر دانشجویان بیست درصد شهریه بیشتری طی هر سال پرداخت می‌کنند. برای دریافت راهنمایی در زمینه مهاجرت می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید این مؤسسه با برترین وکلای مهاجرتی همکاری می‌کند. مشاوران هرمس اپلای بسیار مجرب هستند.

بررسی شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت

به‌طورکلی طی‌کردن فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه باشکنت بین بیست تا پنجاه روز زمان می‌برد. گام ابتدایی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه شرکت در آزمون ورودی است. پس از کسب نمره قبولی در آزمون متقاضیان برای اخذ پذیرش باید یک انگیزه‌نامه بنویسند. در انگیزه‌نامه معمولا دلایل تمایل متقاضی به ادامه تحصیل در دانشگاه ذکر می‌شود. داشتن توصیه‌نامه برای اخذ پذیرش جهت تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری ضروری محسوب می‌شود.

دانشجویانی که خواهان گذراندن دوره‌های آموزشی دانشگاه باشکنت به زبان انگلیسی هستند باید به این زبان به‌طورکامل تسلط داشته باشند. هزینه ثبت درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت دویست و سی لیر است. تمامی متقاضیان در هنگام ثبت درخواست باید این هزینه را به‌طورکامل بپردازند. گاهی اوقات مسئولین دانشگاه درخواست اخذ پذیرش دانشجویان را رد می‌کنند. ردشدن درخواست اخذ پذیرش دلایل متعددی دارد.

رایج‌ترین دلیل ردشدن درخواست اخذ پذیرش در دانشگاه خصوصی باشکنت پایین‌بودن معدل مقطع تحصیلی قبلی متقاضیان است. به‌طورکلی افراد دارای معدل بالای شانزده شانس نسبتا بالایی برای اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت دارند. از میان سایر دلایل ردشدن درخواست اخذ پذیرش دانشگاه خصوصی باشکنت می‌توان به وجود نقص در مدارک ارائه‌شده توسط متقاضی اشاره کرد.

بررسی شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت

بررسی لیست مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت در کشور ترکیه

نتیجه آزمون ورودی مهم‌ترین مدرک برای اخذ پذیرش از دانشگاه باشکنت است. از میان سایر مدارک لازم برای اخذ پذیرش از این دانشگاه می‌توان به مدرک توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه اشاره کرد. در هنگام ثبت درخواست اخذ پذیرش متقاضیان باید یک فرم تقاضانامه را نیز تکمیل کنند. ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع تحصیلی قبلی به زبان انگلیسی یا ترکی پیش از ثبت درخواست برای اخذ پذیرش الزامی محسوب می‌شود.

افرادی که می‌خواهند در دانشگاه خصوصی باشکنت تحصیل کنند باید ریزنمرات مقطع تحصیلی قبلی خود را به مسئولین دانشگاه بفرستند. معمولا پس از بررسی مدارک، مسئولین دانشگاه خصوصی باشکنت به‌صورت آنلاین با متقاضیان تحصیل در این دانشگاه مصاحبه می‌کنند. متقاضیان اخذ پذیرش از دانشگاه Baskent  باید رزومه تحصیلی خود را نیز در هنگام ثبت درخواست اخذ پذیرش به همراه داشته باشند.

از میان سایر مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش می‌توان به یک پاسپورت معتبر اشاره کرد. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه خصوصی باشکنت باید یک مقاله علمی نگارش کرده باشند. در صورت وجود نقص در مدارک ارائه شده احتمال ردشدن درخواست اخذ پذیرش وجود دارد. این دانشگاه در هنگام اعطای پذیرش از تمامی دانشجویان یک قطعه عکس می‌گیرد. این عکس بر روی کارت دانشجویی افراد درج می‌شود.

بررسی شرایط دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه خصوصی باشکنت در کشور ترکیه

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم امکان دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه خصوصی باشکنت برای دانشجویان ممتاز وجود دارد. در صورت تمایل برای اخذ بورسیه تحصیلی باید این موضوع در هنگام ثبت درخواست اخذ پذیرش در قالب یک تقاضانامه ذکر کنید. اکثر برنامه‌های اعطای بورسیه دانشگاه باشکنت برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی است. به‌طورکلی در اکثر مواقع این دانشگاه به دانشجویان مقطع لیسانس بورسیه نمی‌دهد.

در حال حاضر نزدیک به پنج درصد از افرادی که در دانشگاه خصوصی باشکنت تحصیل می‌کنند از این دانشگاه بورسیه گرفته‌اند. دارندگان بورسیه برای تحصیل در این دانشگاه شهریه پرداخت نمی‌کنند. در صورت دریافت بورسیه دانشجویان دیگر مجاز به کارکردن حین تحصیل در دانشگاه باشکنت نخواهند بود. در نظر داشته باشید طی هر ماه این دانشگاه به دارندگان بورسیه برای تأمین هزینه‌های زندگی دو هزار لیر حقوق پرداخت می‌کند.

حدود دو سوم دارندگان بورسیه تحصیلی از دانشگاه خصوصی باشکنت جزو دانشجویان مقطع دکتری هستند. در صورت افت تحصیلی دانشجویان، بورسیه آنها قطع می‌شود. برای دریافت راهنمایی در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت می‌توانید با مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. این مؤسسه تجربه بسیار بالایی در زمینه ارائه مشاوره حقوقی برای مهاجرت تحصیلی دارد. هرمس اپلای با برترین وکلای فعال در زمینه مهاجرت همکاری می‌کند.

دریافت ویزا پس از اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت و شرایط کار حین تحصیل

گام ابتدایی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه دریافت پذیرش از یک دانشگاه در این کشور است. افراد پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه باشکنت می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه درخواست رسمی به ثبت برسانند. هزینه اخذ ویزای ترکیه برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های این کشور هشتصد و پنجاه لیر است. از میان مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه می‌توان به گواهی تمکن مالی اشاره کرد.

داشتن گواهی سلامت جسمانی برای اخذ ویزای دانشجویی کشور ترکیه الزامی به‌حساب می‌آید. افراد باید یک نسخه از مدرک تحصیلی خود را به کارمندان اداره مهاجرت برای اخذ ویزا تحویل دهند. داشتن گواهی عدم سوءپیشینه برای اخذ ویزای دانشجویی کشور ترکیه الزامی به‌حساب می‌آید. ویزای تحصیلی دانشجویان مقطع لیسانس چهار سال اعتبار دارد. مدت اعتبار ویزای تحصیلی دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و دکتری نیز به ترتیب دو سال و چهار سال است.

طبق قوانین مهاجرتی ترکیه تمامی دانشجویان خارجی می‌توانند تا بیست ساعت طی هر هفته کار کنند. با کار به صورت پاره‌وقت می‌توان بخش قابل توجهی از هزینه‌های زندگی در کشور ترکیه را تأمین کرد. میانگین درآمد دانشجویانی که حین تحصیل در دانشگاه باشکنت مشغول به کار می‌شوند بیست و پنج لیر به ازای هر ساعت کار است.

دانشگاه آنکارا ترکیه

دانشگاه آنکارا ترکیه

دانشگاه آنکارا ترکیه و تحصیل در این دانشگاه رویای افراد بسیاری است. این دانشگاه با فراهم کردن امکان تحصیل در طیف گسترده ای از رشته ها و سابقه درخشانی که در ارائه خدمات آموزشی بعد از استقلال ترکیه دارد باعث جلب توجه ویژه دانشجویان به این دانشگاه شده است.

سخن آخر

برای دریافت راهنمایی در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت می‌توانید با مشاوران مؤسسه هرمس اپلای تماس بگیرید. این مؤسسه در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فعالیت می‌کند. کارشناسان مهاجرتی مؤسسه هرمس اپلای تجربه بسیار بالایی در زمینه اخذ ویزا دارند.

دانشگاه باشکنت در شهر آنکارا قرار دارد. این دانشگاه خصوصی دارای تأییدیه وزارت بهداشت است. باشکنت بیست و سومین دانشگاه برتر کشور ترکیه محسوب می‌شود. دانشجویان می‌توانند در این دانشگاه به زبان‌های انگلیسی و ترکی تحصیل کنند. شرکت در آزمون ورودی برای اخذ پذیرش از دانشگاه خصوصی باشکنت الزامی به‌حساب می‌آید. داشتن توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه جهت دریافت پذیرش از این دانشگاه ضروری است. دانشجویان ممتاز می‌توانند از دانشگاه خصوصی باشکنت بورسیه بگیرند.

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

فرم مشاوره رایگان

لوگو هرمس

فرم مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی خواندن این مقاله خارج از حوصله شماست، فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس برقرار کنند.

کارشناس ارشد مهاجرت

اشتراگ گذاری در :

سوالات متداول

این دانشگاه از نوع دولتی میباشد یا خصوصی؟
این دانشگاه یکی از دانشگاه های مطرح خصوصی ترکیه می باشد.
آیا دانشکاه باشکنت مورد تایید وزارت بهداشت میباشد؟
بله، دانشگاه باشکنت امسال مورد تایید شد و مدرک این دانشگاه در دانشگاه معتبر می باشد.
دانشگاه باشکنت به دانشجویان خود بورسیه تحصیلی نیز میدهد؟
بله شما می توانید با ثبت نام در سایت سازمان تورکیه بورسلاری بورسیه فول فاند این دانشگاه را در صورت تایید شدن دریافت کنید.
کارشناس هرمس

نظرات و سوالات شما

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای