بهترین شغل در گرجستان

بهترین شغل در گرجستان

بهترین شغل در گرجستان از لحاظ مختلف قابل‌بررسی است. اگر شما نیز قصد دارید به گرجستان مهاجرت کنید باید مشکلات یک کشور کوچک قفقازی را مدنظر قرار دهید. قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت به گرجستان را بگیرید باید بدانید یافتن شغل در این کشور ساده نیست. اینکه در گرجستان شغلی پیدا کنید و به فعالیت مشغول شوید فرایندی تقریباً پیچیده است.

بازار کار در این کشور اغلب شلوغ است اما صفحات وب مخصوص کار وجود دارد که شما با بررسی آنها می‌توانید بهترین شغل را برای خود بیابید. متقاضیانی که قصد کار در گرجستان را دارند باید علاوه بر دانستن زبان گرجی به حقوق پایین نسبت به کشورهای دیگر نیز راضی باشند. درصورتی‌که اطمینان دارید یک منبع درآمد تا زمان پیداکردن شغل دارید می‌توانید برای یافتن شغل بر اساس مهارت خود اقدام کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

پیداکردن شغل در کشور گرجستان

قبل از اینکه بهترین شغل در گرجستان را باتوجه‌به حقوق بیان کنیم لازم دانستیم این موضوع را بررسی کنیم که آیا امکان یافتن شغل در گرجستان مهیاست. روابط کاری بین فرد و کارفرما توسط قانون کار گرجستان مشخص می‌شود.

جالب است بدانید در گرجستان شرایط استخدام دارای انعطاف‌پذیری مناسب است. در این کشور حداقل درآمد وجود ندارد. مشخص نکردن حداقل حقوق مشکلاتی را برای افراد ایجاد می‌کند؛ زیرا کارفرماییان حقوق را تعیین می‌کنند و ممکن است شرایط خاصی را برای استخدام در نظر بگیرند.

 روابط کاری بین فرد و کارفرما توسط قانون کار گرجستان مشخص می‌شود

بررسی میانگین حقوق در کشور گرجستان

به طور متوسط حقوق یک ماه در گرجستان مبلغی در حدود ۱۱۳۰ لاری که تقریباً ۳۵۰ دلار آمریکا در سال ۲۰۱۹ است. درصورتی‌که شغل شما دفتری نباشد باید انتظار درآمدی کمتر داشته باشید. زمانی که شما در شغلی حرفه‌ای و ماهر باشید امکان داشتن حقوق بالاتر بیشتر فراهم است.

در کشور گرجستان هزینه‌های زندگی پایین است و با حقوق متوسط می‌توان یک زندگی خوب فراهم کرد که شامل اجاره آپارتمان، خدمات قبوض و سایر هزینه‌های زندگی است. در تفلیس این هزینه‌ها خیلی ارزان نیستند بااین‌حال با حقوق متوسط می‌توانید زندگی خوبی را فراهم کنید.

بررسی ساعت کاری در گرجستان

قبل از بیان بهترین شغل در گرجستان باید این نکته را متذکر شویم حداکثر زمان کار در هفته ۴۰ ساعت و در بخش‌های ویژه ممکن است تا ۴۸ ساعت نیز باشد. در این کشور باتوجه‌به شرایط امکان تنظیم شیفت‌های کاری متفاوت فراهم است. پرداخت‌هایی که برای اضافه‌کاری به فرد داده می‌شود اغلب بیشتر از ساعات کاری معمولی است. حقوق فرد بر اساس قرارداد کاری مشخص می‌شود.

آشنایی با مالیات باتوجه‌به حقوق

مالیات‌بردرآمد شخص حدود ۲۰ درصد است و ۲ درصد نیز برای بازنشستگی فرد در نظر گرفته می‌شود. مالیات‌ها به‌صورت خودکار از حقوق شخص کسر می‌شود و دریافتی فرد به‌صورت ناخالص است.

امکان کار برای یک خارجی در گرجستان وجود دارد؟

برای اینکه بهترین شغل در گرجستان را بیابید و بتوانید در این کشور زندگی و کار کنید باید قوانین عمومی استخدام را بدانید و همچنین مجوز کار در گرجستان را دریافت کنید. مجوز کار اغلب برای افرادی که قصد ایجاد یک شغل در این کشور را دارند و همچنین برای فریلنسرها به‌راحتی صادر می‌شود. گرجستان یکی از کشورهایی است که با هر نوع تبعیضی مخالف است و تمایل خود را برای استخدام اتباع مختلف ماهر نشان می‌دهد.

بررسی برخی هزینه‌ها در تفلیس

برای اینکه بهترین شغل در گرجستان را بیابید و بتوانید در این کشور زندگی و کار کنید باید قوانین عمومی استخدام را بدانید و همچنین مجوز کار در گرجستان را دریافت کنید. مجوز کار اغلب برای افرادی که قصد ایجاد یک شغل در این کشور را دارند و همچنین برای فریلنسرها به‌راحتی صادر می‌شود. گرجستان یکی از کشورهایی است که با هر نوع تبعیضی مخالف است و تمایل خود را برای استخدام اتباع مختلف ماهر نشان می‌دهد.

  • تفلیس از لحاظ سرگرمی و هزینه‌های مناسب زندگی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. لوازم موردنیاز برای زندگی در این کشور ارزان‌تر از کشورهای اروپایی و ایالات متحده هستند.
  • اغلب محصولات غذایی از کشورهایی مثل روسیه، ترکیه و اوکراین وارد کشور می‌شوند. برای اینکه در یک رستوران ایده‌آل یک وعده غذایی صرف کنید باید ۹ دلار بپردازید.
  • اخیراً قیمت بنزین در این کشور افزایش پیدا کرده است و این سوخت یکی از نیازها برای فصل زمستان در جهت گرمایش است. اغلب افراد برای این موضوع از مقامات ذی‌صلاح شکایت کرده‌اند.
  • برای حمل‌ونقل هزینه‌ها بیشتر تحت کنترل است، به طور مثال برای استفاده از مارشوتکا که همان ناوگان مینی‌بوس گرجستان است ۱ لاری (هر یک لاری ۸۹۰۰ تومان است) هزینه دارد.
  • گرجستان یکی از کشورهایی است که می‌توانید برای یافتن شغل در آن تلاش کنید. اما پیشنهاد ما این است که به‌عنوان یک فریلنسر کار کنید یا یک شرکت در زمینه‌های زیر تأسیس کنید.

مجوز کار در گرجستان را دریافت کنید

۱. رسانه

درصورتی‌که شما عکاس یا فیلم‌بردار هستید فرصت‌های شغلی متنوعی می‌توانید بیابید. در این شغل هم می‌توانید با عنوان پیمانکار در بعضی تبلیغات رسانه‌های اجتماعی به فعالیت بپردازید.

۲. توسعه‌دهنده و طراح وب

اگر شما فردی هستید که سایت‌های عالی ایجاد می‌کنید یا برنامه‌های عالی موبایلی، کامپیوتری و … می‌سازید مطمئناً می‌توانید نه‌تنها در تفلیس بلکه در هرجایی شغل مناسب خود را بیابید.

بررسی مشاغل پردرآمد در گرجستان

بهترین شغل در گرجستان به عوامل مختلفی بستگی دارد. این که یک شغل بهترین محسوب شود درآمد در آن نقش اساسی دارد. عوامل مختلفی باعث می‌شود یک شغل پردرآمد محسوب شود. عواملی مانند موقعیت جغرافیایی، هزینه زندگی فرد باتوجه‌به محل زندگی به‌اضافه سطح تجربه و مهارت فرد حقوق پرداختی را مشخص می‌کند. منظور از شغل پردرآمد شغلی است که پاداش آن بیشتر از میانگین در منطقه جغرافیایی موردنظر باشد.

۶۰ شغل عالی و پردرآمد در گرجستان بر اساس حقوق

در اینجا قصد داریم ۶۰ شغل پردرآمد در گرجستان را بر اساس میانگین حقوق سالانه رتبه‌بندی کنیم. در صورت تمایل می‌توانید این مشاغل را به‌اضافه حقوق در جدول زیر مشاهده کنید.

ردیف شغل درآمد سالانه به دلار
۱ متخصص بیهوشی ۳۶۲۱۷۵
۲ جراح ۲۶۴۹۰۱
۳ روانپزشک ۲۲۳۸۹۴
۴ دندانپزشک  ۲۱۷۹۴۵
۵ متخصص ارتودنسی ۲۱۴۰۰۷
۶ پزشک ۱۹۶۵۶۷
۷ متخصص اطفال ۱۹۱۶۳۲
۸ پزشک خانواده ۱۹۰۷۶۶
۹ معمار ۱۳۷۰۶۵
۱۰ مهندس فروش ۱۳۰۴۱۸
۱۱ معمار اصلی ۱۳۰۳۲۵
۱۲ اکچوئری ۱۲۳۷۷۲
۱۳ مدیر داروخانه ۱۲۲۴۸۶
۱۴ مدیر مهندسی نرم‌افزار ۱۲۱۵۷۷
۱۵ دانشمند کامپیوتر ۱۱۹۶۸۰
۱۶ مشاور شرکتی ۱۱۸۹۴۲
۱۷ اپتومتریست ۱۱۷۱۹۰
۱۸ اقتصاددان ۱۱۶۳۵۳
۱۹ مدیر مرکز بهداشت ۱۱۱۳۹۸
۲۰ دانشمند ۱۰۸۸۹۱
۲۱ مهندس نرم‌افزار ۱۰۷۳۱۹
۲۲ وکیل ۱۰۷۱۱۳
۲۳ پرستار ۱۰۳۶۴۱
۲۴ داروساز ۱۰۳۳۹۲
۲۵ متخصص ارتوپدی ۱۰۱۵۴۴
۲۶ مهندس زیست‌پزشکی ۹۹۷۵۲
۲۷ دامپزشک ۹۸۲۵۶
۲۸ خلبان ۹۶۷۰۲
۲۹ مهندس هوانوردی ۹۶۷۰۲
۳۰ مهندس مواد ۹۵۵۱۳
ردیف شغل درآمد سالانه به دلار
۳۱ ماما ۹۵۳۸۶
۳۲ فیزیوتراپ ۹۳۷۴۰
۳۳ مهندس کامپیوتر ۹۳۳۲۳
۳۴ روان‌شناس ۹۳۲۶۵
۳۵ میکروبیولوژیست ۹۳۱۷۵
۳۶ آمارگیر ۹۰۲۶۵
۳۷ زیست‌شناس ۸۹۱۳۲
۳۸ مهندس برق ۸۸۷۳۱
۳۹ مهندس مکانیک ۸۶۰۷۱
۴۰ مهندس الکترونیک ۸۴۵۳۰
۴۱ مدیر حمل‌ونقل ۸۲۹۵۶
۴۲ کار درمانگر ۸۲۲۶۴
۴۳ توسعه‌دهنده پایگاه‌داده ۸۱۷۵۹
۴۴ مدیر سیستم اطلاعاتی ۸۱۳۵۳
۴۵ متخصص طب سوزنی ۸۰۰۳۸
۴۶ مدیر پروژه معماری ۸۰۰۱۲
۴۷ دستیار پزشک ۷۷۷۹۴
۴۸ مهندس صنایع ۷۷۵۹۰
۴۹ مهندس محیط‌زیست ۷۶۵۰۶
۵۰ مدیر امور اجرایی ۷۵۹۸۲
۵۱ مهندس شیمی ۷۵۳۶۵
۵۲ مدیر خرید ۷۳۷۱۲
۵۳ مدیر پایگاه‌داده ۷۳۷۰۹
۵۴ پرتو درمانگر ۷۳۱۴۰
۵۵ مدیر منابع انسانی ۷۲۷۲۸
۵۶ حسابدار ارشد ۷۲۲۵۲
۵۷ مدیر فروش ۷۲۰۷۳
۵۸ مشاور مالی ۶۸۹۴۱
۵۹ توسعه‌دهنده وب ۶۷۶۹۰
۶۰ مدیر هنری ۶۴۲۱۱

چگونگی یافتن بهترین شغل در گرجستان

برای یافتن بهترین شغل در گرجستان ممکن است ماه‌ها زمان نیاز باشد. زمانی که قصد یافتن شغل را دارید امکان یافتن آن هم در بازار محلی و هم در بازارهای راه دور فراهم است. در این شرایط می‌توانید برای مشاغل مورد نظرتان درخواست دهید.

درصورتی‌که شما توانایی صحبت و فهمیدن زبان‌های دیگری مانند انگلیسی، روسی، فرانسوی و هلندی را دارا باشید به‌احتمال زیاد می‌توانید به این صنعت ورود پیدا کنید. قبل از اینکه برای یک شغل درخواست ارسال کنید باید این موضوع را بررسی کنید که شغل موردنظر محلی است یا بین‌المللی، زیرا هرکدام دسته‌های مختلف مشاغل را ارائه می‌دهند.

راه های یافتن شغل

برای یافتن کار در گرجستان افراد خارجی هم به‌صورت آنلاین و هم با ارتباطات شخصی می‌توانند اقدام کنند. زمانی که می‌خواهید شغل مطلوب را در تفلیس یا دیگر شهرهای گرجستان بیابید با وجود مدرک عالی و تجربه کاری باز هم باید دشواری‌هایی را متحمل شوید.

مراحل یافتن بهترین شغل در گرجستان

برای اینکه بهترین شغل در گرجستان را بیابید باید مراحلی را سپری کنید. در زیر قصد داریم این مراحل را بیان کنیم.

برای اینکه بهترین شغل در گرجستان را بیابید باید مراحلی را سپری کنید

طراحی و ساخت رزومه باکیفیت

اگر شما نیز متقاضی یافتن یک شغل درجه یک در گرجستان هستید باید یک رزومه عالی طراحی کنید که در آن تجربه و مهارت شما را بازگو کند. در یک رزومه ایده‌آل می‌توانید یک گام بزرگ در جهت جلب نظر کارفرما بردارید. با دارابودن یک رزومه منحصربه‌فرد یک گام روبه‌جلو برای پذیرش در مصاحبه و حتی استخدام در یک شرکت معتبر در گرجستان برمی‌دارید.

جستجوی جاهای خالی

شرکت‌های ملی و بین‌المللی اغلب ترجیح می‌دهند افراد بومی منطقه را برای استخدام برگزینند. آنها در جهت تبلیغ و استخدام افراد خارجی فعالیت نمی­کنند اما افراد می­توانند با تماس با شرکت درخواست خود را برای استخدام در شرکت بین‌المللی انجام دهند. برای اکثر این مشاغل دانش زبان گرجی یکی از نیازها برای استخدام است.

یافتن موقعیت شغلی مطابق بامهارت‌هایتان

در بازار محلی هر روز تعداد زیادی شغل ارائه می‌شود اما هرکدام از این مشاغل نیازمند مهارت‌های متفاوتی هستند. شما در ابتدا باید مهارت‌های خود را بررسی کنید و بر اساس آنها برای فرصت شغلی درخواست دهید. برای درخواست باید به بهترین مهارت‌ها فکر کنید تا از هدررفتن وقت خود جلوگیری کنید. به طور مثال درصورتی‌که یک فرد اجتماعی و دارای مهارت‌های ارتباطی عالی هستید می‌توانید در سراسر جهان به خدماتی از جمله فروش بپردازید. مراکز تماس می‌تواند مکان مناسبی برای استخدام شما باشد.

اگر قصد دارید در مراکز تماس در تفلیس فعالیت کنید ممکن است فقط به دانستن زبان انگلیسی نیاز داشته باشید و نیازمند زبان گرجی نباشید. شرکت‌ها به‌صورت روزانه با کاندیداها مصاحبه می‌کنند و به استخدام آنها می‌پردازند. اگر شما به زبان انگلیسی تسلط دارید می‌توانید در زمینه فروش فعالیت کنید و بهترین شغل در گرجستان را بیابید. شما به‌آسانی می‌توانید به تیم فعال در این زمینه به پیوندید.

افرادی که در یک زبان مخصوصاً انگلیسی تسلط کافی ندارند گزینه‌های زیادی برای استخدام برای آنها نیست. از جمله مشاغل در گرجستان که نیازمند تسلط در زبان انگلیسی نیست می‌توان به ساخت‌وساز، انبارداری فروشگاه، افسر امنیتی و … اشاره کرد.

انجام مصاحبه دقیق

با گسترش اینترنت اغلب مصاحبه‌ها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. شما باید در اغلب موارد برای سؤالات دولت از آمادگی لازم برخوردار باشید. لازم است این نکته را به‌خاطر بسپارید هیچ فردی حق ندارد سؤالاتی در حیطه سلامت، مذهب و … از شما بپرسد.

چگونگی کار از راه دور در گرجستان

اغلب افراد مهاجر به‌صورت دورکاری در گرجستان فعالیت می‌کنند و به این روش درآمد خارجی دارند. بعضی افراد کار آزاد انجام می‌دهند یا سود سهام دریافت می‌کنند. بهتر است قبل از این که به کشور وارد شوید از این موضوع اطمینان پیدا کنید که یک درآمد پایدار دارید. دولت گرجستان در اکثر مواقع از افرادی که قصد همکاری از راه دور را دارند حمایت می‌کند.

بهترین شغل در گرجستان که یکی از آنها مهندسی نرم‌افزار است و در زمینه فناوری، طراحی گرافیکی، نظارت بر پایگاه‌داده، مهندسی جاوا و … فعالیت می‌کنند و نیازمند حضور فیزیکی کارمند نیستند. این افراد باتوجه‌به وجود بیماری کرونا می‌توانند به‌صورت دورکاری فعالیت کنند. حقوق کارگران از راه دور اغلب بیشتر از کارگران بومی است.

برنامه کار از راه دور در گرجستان – یک فرصت برای افراد مهاجر

یکی از شرایطی که امروزه برای اغلب افراد خارجی مهیا شده است کار از راه دور است. این افراد می‌توانند زیر نظر دولت گرجستان در پروژه‌های متعدد فعالیت کنند. آنها این امکان را دارند یک سال بدون ویزا در گرجستان زندگی و کار کنند. آنها باید هزینه اقامت ۸ روزه خود را در یک هتل از قبل مشخص شده بپردازند و به مدت ۳۶۵ روز (حداقل ۱۸۰ روز) در گرجستان به طور قانونی به کار و زندگی بپردازند. باتوجه‌به بسته بودن مرزها این مورد یک فرصت مناسب برای افرادی است که مایل به زندگی و کار در گرجستان هستند.

بهترین شغل در گرجستان

شرایط اخذ ویزای همراه گرجستان

اقامت گرجستان

اخذ اقامت گرجستان به شما اجازه می دهد چندین سال در خاک گرجستان زندگی کنید و بعنوان یک شهروند گرجستانی از کلیه ی حقوق برخوردار باشید

سخن پایانی

یافتن بهترین شغل در گرجستان کار ساده‌ای نیست و نیازمند تلاش است. از نکات مهم در حیطه یافتن شغل این است که حداقل درآمد در گرجستان مشخص نیست و شرایط کاری را کارفرما مشخص می‌کند. متوسط حقوق یک ماه در گرجستان مبلغی در حدود ۱۱۳۰ لاری است. هزینه‌های زندگی در گرجستان نسبتاً پایین بوده و با این حقوق می‌توان یک زندگی خوب در این کشور فراهم کرد.

حداکثر زمان کار در هفته ۴۰ ساعت است و ممکن است در بخش‌های ویژه تا ۴۸ ساعت نیز باشد. از مراحلی که باید برای یافتن شغل سپری کنید می‌توان به ساخت رزومه، جستجوی جای خالی، پیداکردن شغل مطابق بامهارت‌هایتان، انجام مصاحبه دقیق را می‌توان بیان کرد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
دانستن زبان در پیدا کردن شغل تاثیری دارد؟
بله، شما اگر زبان انگلیسی، روسی، فرانسوی و یا هلندی را بلد باشید میتوانید راحت تر در صنعت کشور گرجستان ورود کنید.
برای اینکه بتوان بهترین شغل در گرجستان را یافت چه اقداماتی نیاز است؟
برای این امر میبایست قوانین عمومی استخدامی کشور گرجستان را بدانید و مجوز کار در این کشور را دریافت کنید.
فردی که در کشور گرجستان شاغل است میبایست مالیات پرداخت کند؟
بله، حقوقی که شخص شاغل میگیرد بصورت ناخالص است و مالیات ها از حقوق شخص کسر میشود که حدود ۲۰ درصد میباشد و ا این درصد ۲ درصد آن برای بازنشستگی فرد در نظر گرفته شده است.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای