خرید خانه در استانبول

خرید خانه در استانبول

استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه است که از اقتصادی و فرهنگی در این کشور رتبه بالایی دارد. با توجه به رشد اقتصادی این شهر در سال‌های اخیر، بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی تمایل به سرمایه‌گذاری در این شهر پیداکرده‌اند. یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در این شهر، خرید خانه در استانبول می‌باشد. موضوع اصلی که در خرید و فروش املاک استانبول حرف اول را می‌زند، مکان املاک و مستغلات است. ملک موردنظر آپارتمان، ویلا یا دفتر کار باشد، ارزش موقعیت مکانی آن مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده در سرمایه‌گذاری است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

معرفی استانبول و محله‌های آن

استانبول با مساحت بیش از 5343 کیلومترمربع به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر ترکیه شناخته‌شده است. این شهر با تنگه بسفر به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود. طبق آمار، تعداد محله‌های این شهر تا سال 2009،  32 منطقه بوده است. اما پس از آن، با رشد جمعیت این تعداد به 39 منطقه افزایش پیدا کرد. به طور کلی در قسمت اروپایی این شهر 25 منطقه و در قسمت آسیایی این شهر 14 منطقه وجود دارد. افرادی که قصد خرید خانه در استانبول را دارند، لازم است در مورد محله‌های این شهر شناخت کافی داشته باشند تا مناسب‌ترین محله را انتخاب کنند. برخی محله‌های معروف استانبول عبارتند از:

 • محله سلطان احمد یا شهر قدیمی
 • منطقه فاتیح
 • منطقه شیشلی
 • محله نیشان تاشی
 • منطقه تکسیم و خیابان استقلال
 • منطقه بیکوز
 • منطقه ساریر
 • منطقه امیرگان
 • منطقه ماسلاک
 • منطقه باکرکوی
 • منطقه آتاکوی
 • منطقه زیتون بورنو
 • منطقه اسنیورت
 • منطقه بیلیک دوزو
 • منطقه کادیکوی
 • محله مودا
 • منطقه اسکودار
 • منطقه عمرانیه
 • منطقه آتاشهیر
 • منطقه مال تپه
 • منطقه کارتال

در استانبول معمولاً خانه‌ها با کیفیت بالایی ساخته می‌شوند. سرمایه‌گذاران خارجی برای خرید خانه در استانبول ابتدا باید مشخص کنند که اولویت آن‌ها برای خرید، قسمت اروپایی این شهر می‌باشد یا قسمت آسیایی. لازم به ذکر است که در هر دو قسمت، هم مناطق عالی و هم مناطق ضعیف وجود دارند. بنابراین افراد با مقایسه این دو قسمت می‌توانند تصمیم بهتری بگیرند.

خرید-خانه-در-استانبول-در-ترکیه

خرید خانه در قسمت آسیایی استانبول

در این قسمت مناطق کادیکوی، بیکوز و اسکودار به عنوان محبوب‌ترین و گران‌ترین مناطق در نظر گرفته می‌شوند. در این مناطق اغلب سرمایه‌داران ترک سکونت دارند. البته در سال‌های اخیر، دولت توجه زیادی به منطقه آتاشهیر در قسمت آسیایی استانبول کرده است. احداث مراکز مالی جدید و انتقال مراکز مالی و بانک‌ها، باعث رشد اقتصادی این منطقه شده است. همین مسئله در انتخاب این منطقه توسط سرمایه‌گذاران تأثیرگذار می‌باشد.

افرادی که قسمت آسیایی را برای خرید خانه در استانبول انتخاب کنند، باید بدانند که در مناطقی همچون کارتال، مال تپه و پندیک قیمت خانه‌ها پایین‌تر است. بنابراین این مناطق برای افرادی که بودجه محدود دارند، مناسب می‌باشند. این مناطق آسیایی، رو به رشد هستند و در خط ساحلی واقع شده‌اند. آنها از نظر زیرساخت‌ها و موقعیت به‌مراتب از مناطق متوسط و ضعیف در قسمت اروپایی، بهتر می‌باشند.

خرید-ملک-در-استانبول

خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول

اغلب ادارات دولتی در قسمت اروپایی قرار گرفته‌اند و رفت و آمد توریست‌ها به این قسمت بیشتر است. به همین علت اکثر اتباع خارجی، استانبول را به قسمت اروپایی آن می‌شناسند. البته این امر باعث رونق کسب‌وکارها در قسمت اروپایی نیز شده است. به همین دلیل، برخی سرمایه‌گذاران قسمت اروپایی را برای خرید خانه در استانبول انتخاب می‌کنند.

قسمت اروپایی نیز همچون قسمت آسیایی دارای مناطق گران، متوسط و ضعیف می‌باشد. مناطق زکریاکوی، ماسلاک، شیشلی، نیشانتاشی، لونت و ببک از مناطق گران در قسمت اروپایی استانبول هستند. در حالی که مناطق کایتحانه، تکسیم و باهچه اولر از مناطق متوسط در قسمت اروپایی استانبول می‌باشند.

خرید خانه در استانبول به صورت قسطی

یکی از بی‌نظیرترین فرصت‌های ممکن که دولت ترکیه برای خرید خانه ارائه می‌دهد، امکان خرید خانه به‌صورت قسطی می‌باشد. افراد به دو روش استفاده از وام بانکی یا آفرهای شرکت‌های سازنده می‌توانند برای خرید خانه در استانبول به صورت قسطی اقدام کنند. گرفتن وام بانکی، مطلوب‌ترین روش برای خرید خانه به صورت قسطی به حساب می‌آید. اما اکثر بانک‌های ترکیه، به اتباع خارجی وام مسکن نمی‌دهند. همچنین با توجه به بالا بودن نرخ بهره بانکی و گران بودن بیمه عمر، نرخ بهره شرکت‌های سازنده به‌مراتب پایین‌تر و بهتر از بانک‌ها می‌باشد. در واقع شرکت‌های سازنده با ارائه آفر و پیشنهاد پکیج‌های اقساطی به افراد با بودجه محدود کمک می‌کنند تا به‌راحتی خانه‌ای را در استانبول خریداری نمایند. به همین دلیل، استفاده از آفرهای شرکت‌های سازنده برای خرید قسطی خانه به‌عنوان آسان‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش در نظر گرفته می‌شود.

خرید-خانه-در-شهر-استانبول

قیمت خانه در استانبول 2022

قیمت خانه‌ها در استانبول با توجه به عوامل مختلفی همچون موقعیت خانه، سن ملک، متریال ساخت و امکانات آن مشخص می‌شود. برای خرید خانه در استانبول به سرمایه زیادی از چند صد هزار لیر تا چند صد هزار دلار نیاز است. اما در این شهر نسبت به دیگر شهرهای ترکیه، کیفیت زندگی نیز بالاتر می‌باشد. بنابراین افرادی که در استانبول قصد خرید خانه دارند، باید قبل از انتخاب خانه بودجه خود را مشخص کنند. سپس با توجه به آن، ملک موردنظر خود را انتخاب نمایند. در جدول زیر قیمت ارزان‌ترین و گران‌ترین خانه‌های دست‌اول و یک‌خوابه بر حسب دلار در مناطق مختلف استانبول آمده است.

منطقه

ارزان‌ترین

گران‌ترین

بیکوز

500.000

900.000

عمرانیه

223.000

417.000

اسکودار

112.000

800.000

فیکیرتپه

175.000

362.000

کادیکوی

274.000

686.000

آتاشهیر

144.000

476.000

مال تپه

131.000

194.000

کارتال

111.000

197.000

ماسلاک

553.000

855.000

کایتحانه

181.000

511.000

وان

437.000

1.200.000

نیشانتاشی

849.000

1.300.000

تکسیم

270.000

773.000

زیتون بورنو

430.000

1.094.000

کوچوک چکمجه

249.000

503.000

باهچه اولر

151.000

375.000

باهجیلار

288.000

395.000

باشاک شهیر

73.000

330.000

آوجیلار

195.000

230.000

اسنیورت

88.000

175.000

بیلیک دوزو

152.000

255.000

خرید-خانه-در-استانبول-ترکیه

مزایای خرید خانه در استانبول

هزینه خرید خانه در استانبول در مقایسه با بسیاری از کشورها، پایینتر است. این امر باعث می‌شود سرمایه‌گذاری در خانه‌ها، واحدهای تجاری و زمین بسیار جذاب باشد. البته در سال‌های آینده، انتظار می‌رود قیمت‌ها به‌طور قابل توجهی افزایش یابند. در ادامه به برخی مزایای خرید خانه در استانبول اشاره شده است.

 1. امروزه خرید خانه در این شهر بازدهی عالی را برای اکثر سرمایه‌گذاری‌ها در عرض چند سال تضمین می‌کند. انتظار می‌رود بازار املاک و مستغلات استانبول در سال 2023 رشد نماید.
 2. استانبول از نظر اقتصادی به طور منظم در حال رشد است. موقعیت استراتژیک آن نیز دسترسی عالی به بسیاری از بازارهای مختلف جهانی را می‌دهد.
 3. در مقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه زندگی در استانبول بسیار پایین می‌باشد. این بدان معنا است که پول شما ارزش بیشتری دارد و قدرت خرید شما را در این شهر افزایش می‌دهد.
 4. آب‌وهوای استانبول بسیار مطبوع است و در چهار فصل سال آب‌وهوای مناسبی دارد که برای گردشگران جذاب است. این امر، استانبول را به مکانی عالی برای سرمایه‌گذاری در املاکی مانند هتل‌ها و آپارتمان‌ها تبدیل می‌کند.

جمع‌بندی

استانبول از بسیاری جهات، شهری پر از فرصت جهت سرمایه‌گذاری می‌باشد. این شهر همچنین دارای یک بازار املاک و مستغلات منحصر به فرد است که مزایای زیادی به سرمایه‌گذاران خارجی ملک، ارائه می‌دهد. امروزه استانبول به مکانی محبوب برای گذراندن تعطیلات و سرمایه‌گذاری اتباع خارجی تبدیل‌شده است. به همین دلیل می‌توان گفت خرید خانه در استانبول یک گزینه سرمایه‌گذاری بسیار خوب برای آینده می‌باشد.

مقالات پیشنهادی :

خرید خانه در ترکیه

سوالات متداول

افراد به دو روش استفاده از وام بانکی یا آفرهای شرکت‌های سازنده می‌توانند برای خرید خانه در استانبول به صورت قسطی اقدام کنند.

استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه است که از اقتصادی و فرهنگی در این کشور رتبه بالایی دارد. با توجه به رشد اقتصادی این شهر در سال‌های اخیر، بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی تمایل به سرمایه‌گذاری در این شهر پیداکرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن