هزینه مهاجرت به کانادا

همه چیز درباره هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا مطلبی است که موسسه هرمس در این مقاله به آن پرداخته است.باتوجه به تحقیقات صورت گرفته توسط متخصصان، مهاجرت به کشور کانادا در چند سال اخیر رشد بسیار زیادی داشته است. به عبارتی کشور کانادا به دلیل وضعیت مطلوب اقتصادی، تحصیلی، درمانی، سیاسی، سرمایه‌گذاری و غیره یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت به حساب می‌آید. راه‌های زیادی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که متقاضیان باید باتوجه به شرایط شخصی خود بهترین آن‌ها را انتخاب کنند. هزینه مهاجرت به کانادا از مهم‌ترین مواردی است که در راستای انتخاب این کشور برای مهاجرت باید به آن توجه شود.

از بهترین روش‌های مهاجرت به کشور کانادا می‌توان به مواردی همچون مهاجرت از طریق تحصیلی، اشتغال به کار، سرمایه‌گذاری و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. در هر یک از موارد مهاجرتی که نام بردیم متقاضی باید هزینه‌هایی را جهت امور مختلف پرداخت کند که در ادامه این مقاله به طور کامل به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

شرایط مهاجرت به کشور کانادا از روش‌های مختلف

امروزه راه‌های زیادی برای مهاجرت به کشور کانادا به وجود آمده‌اند که در اکثر آن‌ها متقاضی باید از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشد. به عبارتی کسانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند باید با توجه به نوع روش مهاجرتی خود هزینه‌هایی را برای امور مختلف پرداخت کنند. در ادامه این مبحث به تمام شرایط لازم برای مهاجرت به کشور کانادا اشاره شده است. البته شرایط لازم برای مهاجرت به کشور کانادا در هر یک از روش‌های مهاجرتی متفاوت بوده که در این بخش تنها به موارد مشترک میان آن‌ها اشاره شده است:

 • یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای مهاجرت به کشور کانادا باید از آن برخوردار بود، تمکن مالی است. البته هزینه مهاجرت به کانادا با توجه به روش انتخابی افراد برای رسیدن به این هدف متغیر است.
 • از شرایط دیگر مهاجرت به کشور کانادا عدم برخورداری از سوابق کیفری در هر زمینه‌ای‌ است.
 • متقاضیان در هر یک از روش‌های مهاجرتی باید با ارائه مدارکی برخورداری خود از مدرک زبان را به سفارت اثبات کنند.
 • سلامت روانی و جسمی یکی دیگر از مهم‌ترین شرایط لازم برای مهاجرت به کشور کانادا به حساب می‌آید.

 

شرایط مهاجرت به کشور کانادا از روش‌های مختلف

مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا و هزینه‌های آن

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، دریافت پذیرش تحصیلی کانادا یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور به حساب می‌آید که نیازمند پرداخت هزینه‌های مختلفی است. به عبارتی کسانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل را دارند در طول این مدت باید هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاه، هزینه‌های استفاده از امکانات رفاهی مختلف مانند مسکن، هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا و غیره را پرداخت کنند که برای اثبات توانایی در این زمینه ارائه گردش حساب بانکی و موارد مشابه از اهمیت بالایی برخوردار است.

تحصیل در کشور کانادا در مقاطع مختلف به جز هزینه‌های مربوط به مسکن، خوراک، پوشاک و غیره حدود ۱۸۰ هزار دلار کانادا است که این میزان باتوجه به نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و بسیاری از موارد دیگر قابلیت تغییر دارد.

مهاجرت کاری به کشور کانادا و هزینه‌های آن

دریافت پذیرش کاری کانادا یکی از موارد دیگری است که متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام کنند. در این روش متقاضی باید از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشد تا هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا، هزینه‌‌های چند ماه اول اقامت خود این کشور و بسیاری از موارد دیگر را پرداخت کند. البته میزان تمکن مالی موردنیاز باتوجه به نوع ویزای کاری کانادا متفاوت خواهد بود؛ زیرا این ویزا به دو نوع جستجوی کار و دعوت به همکاری دسته‌بندی می‌شود.

برای دریافت ویزای جستجوی کار متقاضی باید علاوه بر هزینه‌های مربوط به ثبت درخواست ویزا، هزینه زندگی به مدت ۶ ماه در این کشور را نیز دارا باشد. در حالت کلی هزینه مهاجرت به کانادا از طریق دریافت پذیرش کاری حدود ۱۶۰ هزار دلار است.

مهاجرت کاری به کشور کانادا و هزینه‌های آن

مهاجرت سرمایه‌ گذاری به کشور کانادا و هزینه‌ های آن

راه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در کشور کانادا وجود دارند که دریافت مجوز‌های مربوط به هر یک از آن‌ها نیازمند برخورداری از شرایط مختلفی است. دولت کانادا با ایجاد زیرساخت‌های قوی شرایطی را فراهم آورده است تا متقاضیان با ثبت شرکت، خرید سهام، خرید ملک، خرید اوراق قرضه و غیره امکان سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشند.

امنیت بالای سرمایه‌گذاری در کانادا یکی از دلایل بسیار مهمی است که بسیاری از مردم این روش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. به طور میانگین هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری ۱۰۰ هزار دلار تا ۶۰۰ هزار دلار است.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی یکی از راه‌های بسیار فوق‌العاده و سودآوری است که مزایای زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد. کسانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی را دارند باید از تمکن مالی حدود ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار برخوردار باشند.

البته هزینه‌های مربوط به ثبت درخواست ویزا، انگشت‌نگاری و غیره در مبلغ بیان شده برای کارآفرینی در کانادا اعمال نشده است. ویزای خود اشتغالی کشور کانادا تنها به کسانی تعلق می‌گیرد که طرح اقتصادی مناسبی به سفارت این کشور ارائه داده و تحصیلات لازم در زمینه فوق را نیز داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

ازدواج یکی از ارزانترین راه‌ مهاجرت به کانادا است که هیچ هزینه‌ای را به جز هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا برای متقاضیان به دنبال ندارد. به عبارتی متقاضیان از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی می‌توانند به آسانی ویزا و اقامت کشور فوق را دریافت کرده و هیچ هزینه‌ای را برای آن پرداخت نکنند.

البته باید به این نکته اشاره کرد که در این روش متقاضیان باید هزینه‌های مربوط به ویزا را دریافت کنند. هزینه‌های متفرقه دیگر برای مهاجرت به این کشور از سوی همسر دارای تابعیت کانادا پرداخت خواهد شد؛ به همین دلیل شهروند کانادایی باید توانایی تامین هزینه‌های مربوطه را داشته و از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد. پس اگر به دنبال ارزانترین راه مهاجرت به کانادا هستید، می‌توانید از روش ازدواج استقبال کنید.

مزایای مهاجرت به کانادا از روش‌های مختلف

مهاجرت به کانادا از روش‌های مختلف مزایای بسیار زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد؛ به همین دلیل هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا برای مهاجرت به این کشور از راه‌های مختلف اقدام می‌کنند. در موارد زیر تمام مزایای مهاجرت به کشور کانادا از راه‌های متنوع توضیح داده شده است:

 • یکی از مزایای مهاجرت به کانادا دریافت اقامت دائم این کشور از طریق برخی روش‌های مهاجرتی همچون ازدواج، کار، ثبت شرکت و کارآفرینی است.
 • متقاضیان با استفاده از ویزای کشور کانادا اجازه خواهند داشت تا بدون هیچ محدودیتی به بسیاری از کشور‌های جهان سفر کنند.
 • استفاده از تمام امکانات رفاهی کانادا از دیگر مزایای مهاجرت به این کشور به حساب می‌آید.
 • امنیت زندگی در کشور کانادا بسیار زیاد است؛ به همین دلیل متقاضیان می‌توانند بدون هیچ نگرانی از روش‌های مختلف به این کشور مهاجرت کنند.

مزایای مهاجرت به کانادا از روش‌های مختلف

برای مهاجرت به کشور کانادا به چه مدارکی نیاز است؟

متقاضیان برای مهاجرت به کشور کانادا از راه‌های مختلف باید مدارک مشخصی را به سفارت ارائه دهند. در صورتی که مدارک ارائه شده به سفارت به صورت کامل و صحیح باشند، متقاضیان با هزینه کم و در زمان کوتاهی به اهداف خود دست پیدا خواهند کرد. همچنین از موارد بسیار مهم دیگر در زمینه ارائه مدارک در زمان مناسب و به صورت کامل، کاهش احتمال رد درخواست توسط سفارت است. در ادامه تمام مدارک لازم برای مهاجرت به کشور کانادا نام برده شده‌اند:

 • اصل و کپی از تمام صفحات پاسپورت
 • کارت ملی و شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
 • گواهی تمکن مالی به میزان مناسب برای اثبات توانایی پرداخت هزینه مهاجرت به کانادا
 • مدرک زبان در صورت مهاجرت کاری، تحصیلی،کارآفرینی
 • سند ازدواج در صورت تاهل
 • عدم برخورداری از سوابق کیفری
 • مدرک سلامت جسمی و روانی
 • مدارک تحصیلی
 • سوابق کاری در صورت مهاجرت از طریق کار و خود اشتغالی
 • انگیزه‌نامه مناسب
 • طرح اقتصادی مناسب در صورت مهاجرت سرمایه‌گذاری

 

برای مهاجرت به کشور کانادا به چه مدارکی نیاز است؟

کانادا

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

امروزه مهاجرت تحصیلی در کانادا مطمئن‌ترین و ساده‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور است. اگر قصد دارید برای دریافت ویزای تحصیلی به این کشور اقدام کنید، یکی از فاکتورهای مهمی که پیش از هر چیزی باید در نظر داشته باشید تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا است. شما باید به‌صورت دقیقی، از هزینه‌های دریافت ویزا باخبر باشید که در این مطلب به طور کامل به آن پرداخته ایم.

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل به بررسی نکات درباره هزینه مهاجرت به کانادا از راه‌های مختلف پرداخته شد. کشور کانادا به دلیل برخورداری از شرایط مطلوب برای زندگی در چند سال اخیر پذیرای مهاجران زیادی از نقاط مختلف جهان بوده است. راه‌های زیادی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارند که از میان آن‌ها می‌توان به مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، خود اشتغالی، ازدواج و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق هر یک از روش‌های مهاجرتی که در بالا به آن اشاره کردیم، متفاوت است؛ به همین دلیل متقاضیان باید باتوجه به میزان تمکن مالی، اهداف خود از مهاجرت و شرایط شخصی اقدام به انتخاب بهترین راه برای مهاجرت کنند. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که انتخاب روش صحیح مهاجرتی، شانس افراد برای دریافت مجوز‌های لازم را افزایش خواهد داد.

مهاجرت به کانادا مزایای زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد که شامل مواردی همچون اخذ اقامت دائم در برخی موارد، سفر بدون محدودیت به کشور‌های مختلف، استفاده از امکانات رفاهی، اخذ ویزای همراه و غیره می‌شود. برای مهاجرت به کشور کانادا از روش‌های مختلف باید مدارکی همچون پاسپورت، گواهی تمکن مالی، مدرک زبان، سوابق تحصیلی، سوابق کاری و غیره را به سفارت ارائه داد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا چگونه است؟
اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را از طریق تحصیل دارید باید علاوه بر داشتن هزینه های استفاده از امکانات رفاهی ،حدود ۱۸۰ هزار دلار کانادا نیز برای تحصیل همراه داشته باشید.
هزینه های مهاجرت به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری حدودا چقدر است؟
برای مهاجرت سرمایه گذاری به کشور کانادا بطور میانگین از ۱۰۰هزار دلار تا ۶۰۰هزار دلار لازم است.
برای تمکن مالی مهاجرت از طریق خوداشتغالی کشور کانادا چقدر نیاز است؟
اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی دارید باید از تمکن مالی حدود ۵۰ تا ۱۰۰هزار دلار برخوردار باشید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هدا سیستانی
1 سال قبل

ممنون بابت مقاله خوبتون خسته نباشید

کارشناس هرمس
پاسخ به  هدا سیستانی
1 سال قبل

ممنون از توجه شما .

سپیده مرجانی
2 سال قبل

خیلی سایت خوبی داشتید. من با اشتیاق کامل مقالات مربوط به کانادا و اپلای این کشور رو خوندم اما آیا با توجه به شرایطی که من دارم می تونم برای تحصیل و کار به صورت همزمان به این کشور اقدام کنم. فوق لیسانس بیوشیمی هستم و در آزمایشگاه و سونوگرافی شهر ارومیه فعالیت می کنم. مجردم و هزینه های این کار رو هم نمی دونم.

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  سپیده مرجانی
2 سال قبل

برای بررسی شرایطتتون باید ریز جزئیات بیشتری بررسی بشه . پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا کارشناسانمون باهاتون تماس بگیرند و راهنماییتون کنند

کادر هرمس اپلای