بورسیه فول فاند کانادا

بورسیه فول فاند کانادا؛ دریافت فول فاند برای تحصیل در کانادا

فول فاند کانادا، یک مزیت بزرگ برای دانشجویان بین‌المللی است که به دنبال تحصیل در کانادا هستند. این بورسیه‌ها یا فول فاند‌ها به دانشجویان امکان می‌دهند تا هزینه‌های تحصیلی خود را به صورت کامل یا به طور قابل توجهی تسهیل کنند. دریافت فول فاند برای تحصیل در کانادا نیازمند عملکرد برتر تحصیلی و پژوهشی، توانایی زبانی، و گاهی اوقات نیازمند ارتباط موثر با مؤسسات آموزشی می‌باشد. این بورسیه‌ها ممکن است از سوی دولت، دانشگاه‌ها، یا سازمان‌های خصوصی ارائه شوند و برخی از آن‌ها به شکل تحصیلی و برخی دیگر به عنوان کمک مالی و هزینه‌های زندگی فراهم می‌شوند. دریافت فول فاند در کانادا می‌تواند به دانشجویان فرصتی بی‌نظیر برای گسترش دانش، تحقق آرزوهای تحصیلی، و دستیابی به آموزش عالی باشد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا تحصیل در کانادا اهمیت دارد؟

کیفیت تحصیلی بالا و شهریه مقرون به شرفه دانشگاه های کانادا در سطح جهانی باعث شده است تا تحصیل در کانادا از اهمیت خاصی برخودار شود. علاوه بر این، کیفیت عالی زندگی، کار خوب و زیاد پس از تحصیل و فرصت‌های مهاجرتی – کانادا به‌عنوان یک کشور محبوب برای تحصیل در بین دانشجویان بین‌المللی برجسته است و عده‌ای برای بورسیه فول فاند کانادا درخواست می‌دهند.

دلایل مهم ضرورت تحصیل در کانادا و بورسیه فول فاند کانادا

دلایل مهمی وجود دارند که ضرورت تحصیل در کشور کانادا را برای شما آشکار می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

دلایل مهم ضرورت تحصیل در کانادا و بورسیه فول فاند کانادا

برتری تحصیلی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که دانشجویان تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند، کیفیت بالای تحصیل است. وقتی دانشجویی مدرکی از دانشگاه کانادا دریافت می‌کند، به‌عنوان نشان اعتماد و برتری عمل می‌کند. ۲۶ دانشگاه کانادا در رتبه‌بندی QS World University ۲۰۱۹ و ۲۷ دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان ۲۰۱۹ جایگاه‌بندی شده‌اند.

فرصت‌های تحقیقاتی فراوان به همراه بورسیه فول فاند کانادا

یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تحصیلات کانادایی منحصربه‌فرد باشد تمرکز قوی بر تحقیق و توسعه است. اگر شما یک پژوهشگر هستید، هیچ کشوری بهتر از کانادا وجود ندارد. دولت کانادا از تحقیقات در زمینه‌های پزشکی، مخابرات، کشاورزی، علوم محیط‌زیست و فناوری حمایت زیادی می‌کند.

تنوع فرهنگی و بورسیه فول فاند کانادا

در کانادا، افراد بسیار گرمی را خواهید دید که از اقوام مختلف با فرهنگ و سبک زندگی متفاوت هستند. محیط چندفرهنگی در کانادا دوستانه و زندگی مسالمت‌آمیز را مانند هیچ کشور دیگری ترویج می‌دهد. در حقیقت، بسیاری از سرخ‌پوستان را خواهید دید که در اینجا مشغول تحصیل، کار و زندگی هستند.

امنیت و آرامش

کانادا همواره به‌عنوان یکی از امن‌ترین کشورها در جهان رتبه‌بندی شده است. در سال ۲۰۱۸، شاخص جهانی صلح، کانادا را به‌عنوان ششمین کشوری که در سراسر جهان صلح‌آمیز است، معرفی کرد. به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی، از حقوق مشابه سایر کانادایی‌ها برخوردار خواهید بود.

درآمد در حین یادگیری با بورسیه فول فاند کانادا

باتوجه‌به مقررات خاص خود، کانادا به همه دانشجویان بین‌المللی خود این فرصت را می‌دهد که هر هفته حداکثر ۲۰ ساعت در طول ترم‌های خود و تمام‌وقت در تعطیلات تابستانی و زمستانی کار کنند. برای کار در محوطه دانشگاه یا کارآموزی در هر شرکتی، نیازی به مجوز کار اضافی ندارید؛ زیرا مجوز تحصیل شما برای یافتن شغل نیمه‌وقت کافی است. اگر دارای بورسیه فول فاند کانادا باشید نیازی به‌صرف هزینه کاری‌تان جهت تحصیل نیست.

زندگی پرجنب‌وجوش در دانشگاه

در همه دانشگاه‌های کانادا می‌توانید انتظار رویدادها، جشن‌ها و سایر فعالیت‌ها را در طول سال داشته باشید. این یک محیط شاد و سرزنده برای همه دانش‌آموزان ایجاد می‌کند، به شما کمک می‌کند تا علاوه بر دوری از دلتنگی، با افراد جدید ارتباط برقرار کرده و ملاقات کنید.

نحوه درخواست پذیرش در دانشگاه‌های کانادا

تعیین کنید برای گرفتن بورسیه فول فاند کانادا چه چیزی را می‌خواهید مطالعه کنید و در کجا می‌خواهید این کار را انجام دهید. فهرست ارائه داده شده برای پیدا کردن دانشگاه‌های کانادا شروع خوبی است. این فهرست شامل پروفایل مؤسسات و لیست برنامه‌های آن‌ها است. ممکن است بخواهید در مورد وب‌سایت‌های دانشگاهی جداگانه نیز تحقیق کنید. یک راه آسان برای دسترسی به آن‌ها از طریق وب‌سایت دانشگاه‌های کانادا Universitystudy.ca است که شامل پایگاه‌داده قابل جستجو برای برنامه‌های آموزشی موجود در این فهرست است.

تهیه و ارسال درخواست

بعد از اینکه دانشگاه‌های موردنظر خود را مشخص کردید، در وب‌سایت‌های آن‌ها بدانید که شرایط پذیرش چیست و فرایند درخواست شامل چه مواردی است. قوانین درخواست در مؤسسات متفاوت است، اما باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

آیا واجد شرایط هستید؟

در کانادا، هر دانشگاه شرایط ورود خود را دارد و شما را به‌صورت فردی ارزیابی می‌کند. بااین‌حال، فارغ‌التحصیلی از یک دبیرستان و موقعیت علمی خوب معمولاً حداقل الزامات برای تحصیل در مقطع کارشناسی است. این امر برای اخذ بورسیه نیز اهمیتی بالا دارد.

چه مدارکی موردنیاز است؟

ممکن است نیاز به ارائه اسناد رسمی، مانند رونوشت‌های دوران متوسطه یا تحصیلات متوسطه داشته باشید. ممکن است لازم باشد که آن اسناد ارزیابی و به انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شوند.

اقدامات موردنیاز دیگر

اهمیت انجام این اقدامات به‌قدری زیاد است که در صورت فراموش‌شدن هرکدام، درخواست شما به‌درستی صورت نمی‌گیرد. اقدامات دیگر به شرح زیر هستند:

آیا شرایط زبان موردنظر دانشگاه را دارید؟

دانشجویان بین‌المللی در کانادا بسته به دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنند باید به زبان انگلیسی یا فرانسه مهارت خود را نشان دهند. بسیاری از دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان نیازمند کسب حداقل نمره در آزمون زبان استاندارد هستند. دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان معمولاً متقاضیان را به‌صورت موردی ارزیابی می‌کنند.

اگر مهارت‌های زبانی شما به اندازه کافی نیست، مجموعه‌ای از برنامه‌های کانادایی وجود دارند که می‌توانید قبل از درخواست برای دانشگاه در آن کشور ثبت‌نام کنید که توسط دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مؤسسات خصوصی ارائه می‌شوند.

 

مهلت درخواست برای بورسیه فول فاند کانادا چه مدت است؟

مهلت‌ها متفاوت هستند اما به‌طورکلی، شما باید حداقل هشت تا دوازده ماه قبل درخواست دهید. ترم‌های ورودی معمولی برای دانشجویان بین‌المللی ترم‌های سپتامبر و ژانویه است. بااین‌حال، بسیاری از دانشگاه‌ها برای درنظرگرفتن دانشجویان بین‌المللی در طول سال یک روش “پذیرش متقابل” دارند.

مراحل درخواست تحصیل در کانادا چگونه است؟

فرایندهای درخواست بر اساس استان متفاوت است. همچنین بستگی به اینکه شما قصد دارید بورسیه فول فاند کانادا را اخذ کنید یا خیر، تفاوت‌هایی وجود دارند. در برخی از استان‌ها، دانشجویان می‌توانند از طریق یک سرویس برنامه مرکزی درخواست دهند. در سایر موارد، شما باید مستقیماً برای دانشگاه اقدام کنید. همچنین ممکن است بخواهید در صورت عدم پذیرش در اولین انتخاب خود، به بیش از یک برنامه یا دانشگاه مراجعه کنید.

اخذ مجوز تحصیل و بورسیه فول فاند کانادا

پس از دریافت نامه پذیرش از یک دانشگاه کانادایی، اگر قصد تحصیل به مدت شش ماه یا بیشتر در کانادا را دارید، باید برای مجوز تحصیل اقدام کنید. قبل از آمدن به کانادا باید برای مجوز اقدام کنید. شما می‌توانید به‌صورت آنلاین درخواست دهید یا یک درخواست کاغذی به دفتر ویزای کانادا مسئول کشور خود ارائه کنید. جزئیات مربوط به مجوزهای تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی را می‌توانید در وب‌سایت شهروندی و مهاجرت کانادا ببینید.

برای کسب مجور تحصیل در کانادا نیزا دارید ثابت کنید که از پس هزینه های زندگی خود و سایر اعضای خانواده بر می آیید. البته اگر بورسیه فول فاند کانادا را اخذ کنید، نیازی به ثابت کردن نیست. در برخی موارد، شما همچنین نیاز به گذراندن یک معاینه پزشکی دارید که ثابت می‌کند در سلامت کامل هستید.

برای تحصیل در کانادا باید از قانون پیروی کنید، سابقه کیفری نداشته باشید و خطری برای امنیت کانادا نداشته باشید. همچنین باید به افسر ویزا ثابت کنید که دلیل اصلی شما برای ورود به کانادا حضور در دانشگاه است و در پایان تحصیل کانادا را ترک خواهید کرد.

اخذ مجوز تحصیل و بورسیه فول فاند کانادا

کار در کانادا با بورسیه فول فاند کانادا

از سال ۲۰۱۴، دانشجویان بین‌المللی تازه‌وارد تمام‌وقت با مجوزهای تحصیلی معتبر مجاز به کار در کانادا بدون مجوز کار هستند. آن‌ها می‌توانند به مدت نامحدود ساعاتی در محوطه دانشگاه کار کنند و اگر برنامه آن‌ها حداقل شش ماه طول بکشد، می‌توانند خارج از محوطه دانشگاه تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

اگر دانشجویان بین‌المللی مایل هستند در حین تحصیل کار کنند، باید شماره بیمه اجتماعی (SIN) را از سرویس کانادا دریافت کرده و به به‌محض دریافت SIN کار خود را شروع کنند. دانشجویان بین‌المللی در کانادا نیز می‌توانند به‌عنوان بخشی از یک برنامه تعاونی یا کارآموزی کار کنند تا زمانی که این کار بخشی از برنامه آموزشی آن‌ها باشد. دانش‌آموزان در این برنامه‌ها علاوه بر مجوز تحصیل به مجوز کار نیز نیاز دارند.

بورسیه فول فاند کانادا چیست؟

بورسیه فول فاند کانادا کمک مالی است که به دانش‌آموز بر اساس شرایط خاصی ارائه می‌شود؛ معمولاً در درجه اول شایستگی تحصیلی. این شرایط می‌تواند بر اساس چندین معیارهای واجد شرایط مانند نیازها، کشور یا منطقه مبدأ، جنسیت، رشته تحصیلی، نژاد و غیره باشد. پول بورسیه نیازی به بازپرداخت ندارد؛ زیرا وام نیست. آن‌ها به‌صورت کمک‌هزینه، معافیت از شهریه و کمک‌هزینه تحصیلی ارائه می‌شوند.

بورس تحصیلی یک روش فوق‌العاده برای کمک به دانش‌آموزان در گذراندن تحصیلات خود است – معمولاً تحصیلات عالی. آن‌ها برای اطمینان خاطر دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها بخش مهمی از تعهدات مالی عظیم آموزش عالی را دریافت می‌کنند و در ازا آن مبالغی می‌پردازند.

بورسیه‌ها می‌توانند هزینه‌های مختلفی را که معمولاً مربوط به آموزش عالی است تأمین کنند – از هزینه آزمایشگاه گرفته تا کتاب، اتاق و تخته، حمل‌ونقل، شهریه و حتی بیشتر. این بورسیه گاهی یکبار پرداخت می‌شود. سایر جوایز بورسیه تحصیلی قابل تمدید هستند، آن‌ها برای هر سال تحصیلی یا ترم تحصیلی برای برخی از سال‌ها یا کل مدت تحصیل به دانشجویان کمک مالی می‌دهند. بورسیه‌های تحصیلی ممکن است به طور کامل یا بخشی از آن‌ها تأمین شوند، به این معنی که ممکن است تمام هزینه‌ها یا فقط بخشی از آن را پوشش دهند.

بورسیه فول فاند کانادا چیست؟

بورسیه فول فاند کانادا چگونه کار می‌کند؟

در برخی موارد، پول بورسیه تحصیلی به نام دانشجو تهیه شده و مستقیماً به او پرداخت می‌شود. این پول را در موارد دیگر به مؤسسه یا مدرسه دانش‌آموز می‌دهند. در این موارد، پس از آن مؤسسه توسط دانشجو به دلیل اختلاف در هرگونه پولی که برای شهریه، اتاق و تخته و سایر هزینه‌ها وجود دارد، پرداخت می‌شود. در صورت کافی بودن بورسیه تحصیلی برای تأمین هزینه‌های آموزش عالی، مازاد وجه به دانشجو باز می‌گردد.

جوایز بورسیه تحصیلی معمولاً شامل چندین جزئیات از جمله تعهد ذی‌نفعان و قوانین است. ممکن است بورسیه تحصیلی به دلایلی بر اساس ارائه‌دهنده بورس تحصیلی و معیارها/قوانین خاص آن‌ها متوقف شود. به‌عنوان‌مثال، یک ارائه‌دهنده بورس تحصیلی ممکن است بورسیه تحصیلی را متوقف کند؛ زیرا دانش‌آموز عملکرد تحصیلی خود را ازدست‌داده، در فعالیت‌های غیرقانونی مشارکت داشته یا به این دلیل که دانشجو بودجه ارائه شده را به طور نامناسب خرج کرده است.

اخذ بورسیه فول فاند کانادا چه سودی دارد؟

بورسیه فول فاند کانادا می‌تواند برای شما اهمیت زیادی داشته باشد؛ چرا که ممکن است مسیر کل زندگی شما را تغییر دهد، به‌ویژه اگر شما از یک طبقه ممتاز نیستید. این امر به این دلیل است که شاید چندین دانشجو نتوانند بدون بهره‌مندی از این بورسیه تحصیلی به رؤیاهای تحصیلات عالی خود برسند.

به‌عنوان‌مثال، مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه‌های خاص معمولاً پرهزینه هستند و ممکن است برای دستیابی به چشم‌انداز و اهداف شخصی خود نیاز به اخذ این مدارک داشته باشید. بورسیه تحصیلی می‌تواند این فرصت را به شما اعطا کند.

همچنین، دریافت بورسیه‌های تحصیلی مبتنی بر شایستگی معمولاً شما را ترغیب می‌کند تا بهتر عمل کنید؛ زیرا برای حفظ این بورسیه‌ها باید دائماً نمرات بالایی کسب کنید. این امر در نهایت به یک نتیجه درخشان ختم می‌شود که هنگام فارغ‌التحصیلی شانس شما برای اشتغال و پیشرفت شغلی را افزایش می‌دهد. به طور مشابه، با بورسیه تحصیلی که بخشی از هزینه‌های اصلی شما را پوشش می‌دهد، لازم نیست نگران مواردی باشید که می‌توانند شما را از تمرکز بر تحصیلات منحرف کنند.

اهمیت بورسیه فول فاند کانادا

بورسیه‌ فول فاند کانادا همچنین فرصت‌هایی را برای سفر و کشف سایر کشورها، اقلیم‌ها و قاره‌ها به شما ارائه می‌دهد. بورسیه‌های تحصیلی بین‌المللی به شما کمک می‌کنند تا با افراد و فرهنگ‌های جدیدی از سراسر جهان ملاقات کنید تا بتوانید یاد بگیرید و همچنین در معرض دید قرار بگیرید. به‌عنوان‌مثال، به‌عنوان یک دانشجوی آسیایی یا آفریقایی، می‌توانید از طریق بورسیه تحصیلی به ایالات متحده آمریکا یا اروپا سفرکرده و تحصیل کنید. این رویدادی است که می‌تواند جهان‌بینی و زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد.

تحصیلات عالی در هر کجای دنیا که باشید بسیار پرهزینه است و حقیقت این است که تحصیلات عالی شانس شما را برای یک زندگی بهتر به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. بورسیه تحصیلی یک فرصت عالی برای ازبین‌بردن فاصله بین بودجه تحصیلات عالی و افزایش شهریه است.

بورسیه تحصیلی ضروری است؛ زیرا می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف آموزش عالی با استرس کمتر کمک کند. ممکن است اکثر خانواده‌ها نتوانند فرزندان خود را به مؤسسات عالی بفرستند، اما بورسیه تحصیلی می‌تواند تحصیلات عالی را برای هرکسی که معیارهای واجد شرایط است، امکان‌پذیر کند.

 

چگونه برای گرفتن بورسیه فول فاند کانادا اقدام کنیم؟

بورسیه‌های تحصیلی کامل (که بورسیه‌های سواری کامل نیز نامیده می‌شوند) اتفاقی بسیار خوب برای فرصت‌های تأمین مالی هستند و تقریباً همه چیز را برای سه یا چهار سال کامل دانشگاه پوشش می‌دهند. هزینه تحصیل و زندگی شما توسط تأمین‌کننده تأمین می‌شود و شما را در تمرکز بر مطالعات و زندگی اجتماعی خود بدون نگرانی از پول بازمی‌گذارد.

بدانید کجا باید نگاه کنید
اولین تماس شما برای گرفتن بورسیه فول فاند کانادا این بوده که باید به وب‌سایت رسمی دانشگاه انتخابی مراجعه کنید؛ زیرا آن‌ها ممکن است فرصت‌های مالی خود را برای دانشجویانی که محل زندگی شما را دارند خرج کنند.

آیا برای گرفتن بورسیه فول فاند کانادا به آمادگی قبلی نیاز است؟

اگر می‌دانید که برای تحصیل در دانشگاه کانادایی به بورسیه فول فاند کانادا نیاز دارید، مهم است که تا آنجا که ممکن است آمادگی خود را شروع کنید. این امر به‌ویژه در صورت نیاز به شرکت در مصاحبه بسیار مهم است – برخی از دانشگاه‌ها “آخر هفته‌های بورسیه” ویژه‌ای برگزار می‌کنند که در آن ۵۰-۱۰۰ دانشجو در محوطه دانشگاه دعوت می‌شوند تا با یکی از اعضای هیئت‌علمی مصاحبه کنند و به سؤالات در مورد اهداف و انگیزه‌های آن‌ها و چگونگی این امر پاسخ دهند. سوالات متناسب با آن دانشگاه و دوره است.

اگر می‌خواهید در مصاحبه‌های بورسیه‌های تحصیلی شرکت کنید حتما از لباس‌های رسمی استفاده کنید و آمادگی کامل را برای سوالات احتمالی آن‌ها به دست بیاورید.

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا

دولت کانادا شرایطی فراهم کرده است که پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کانادا ، بتوانید درخواست کار و اقامت کانادا بدهید

سخن پایانی

بورسیه فول فاند کانادا از انواع بورسیه‌ها بوده که برای دریافت آن‌ باید شرایط خاصی را داشته باشید. اگرچه برخی از بورسیه‌های تحصیلی کامل بر اساس نیاز مالی و نه برتری تحصیلی است، برخی از آن‌ها هر دو را در نظر خواهند گرفت یا فقط به دانشجویان استثنایی تعلق می‌گیرد. به این نکته نیز توجه کنید که باید با جدیت و سختی تلاش کنید تا نمرات بالایی را کسب کنید و و جزو دانشجویان برتر باشید. یکی دیگر از مواردی که می‌تواند شما را از بقیه در برنامه‌های فول فاند کانادا متمایز کند، گزارش درخشان در مورد خصوصیات تحصیلی و شخصی شما از طریق توصیه‌نامه‌ها است؛ بنابراین مهم است، که روابط قوی با استادان آکادمیک خود ایجاد کنید. اگر مربی می‌داند شما خوب هستید، آن‌ها قادر خواهند بود بازتاب شخصی و دقیق‌تری را از شما در نامه خود ارائه دهند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهلت درخواست برای بورسیه فول فاند کانادا چه مدت است؟
مهلت‌ها متفاوت هستند اما به‌طورکلی، شما باید حداقل هشت تا دوازده ماه قبل درخواست دهید
آیا کار در کانادا با بورسیه فول فاند کانادا امکان پذیر است؟
از سال ۲۰۱۴، دانشجویان بین‌المللی تازه‌وارد تمام‌وقت با مجوزهای تحصیلی معتبر مجاز به کار در کانادا بدون مجوز کار هستند.
بورسیه فول فاند کانادا چیست؟
بورسیه فول فاند کانادا کمک مالی است که به دانش‌آموز بر اساس شرایط خاصی ارائه می‌شود؛ معمولاً در درجه اول شایستگی تحصیلی.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ف. غفاری
2 سال قبل

خیلی دوست داشتم که من هم می تونستم با این شرایط استاندارد و در چنین کشورهایی تحصیل کنم. متاسفانه این سبک زندگی برای ما نیومده.

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  ف. غفاری
2 سال قبل

سلام. شما باید شرایطتون رو در مرحله اول بررسی کنید تا ببینید کدوم کشور و چه ویزایی براتون مناسب هست. پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رایگانمون رو پر بفرمایید تا همکارانمون با بررسی اطلاعات دقیق راهنماییتون کنند.

کادر هرمس اپلای