همه چیز درباره ویزای دانشجویی کانادا

همه چیز درباره ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا موضوعی است که موسسه مهاجرتی هرمس اپلای به آن پرداخته است.برای تحصیل در کانادا، شما ابتدا باید مجوز تحصیل در این کشور را دریافت کنید که این مدرک به‌عنوان ویزای دانشجویی کانادا در مدت اقامت شما عمل می‌کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماهه یا کمتر طول بکشد، نیازی به مجوز تحصیل کانادا ندارید. بااین‌وجود، ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از آمدن به کانادا برای مجوز اقدام کنید.

بعد از گرفتن اجازه تحصیل در کانادا، اگر مایل به ادامه تحصیل هستید، می‌توانید از داخل کانادا برای تمدید آن اقدام کنید. برای دانشجویان تمام‌وقت که در یک مؤسسه آموزش عالی معتبر ثبت‌نام کرده‌اند، اجازه تحصیل همچنین به شما امکان می‌دهد در محوطه دانشگاه به‌صورت پاره‌وقت کار کنید.

همچنین ممکن است بتوانید خارج از دانشگاه کار کنید، به‌عنوان بخشی از برنامه خود به‌عنوان یک تعاونی یا کارآموز کار کنید، به‌عنوان مقیم دائم در کانادا بمانید یا پس از فارغ‌التحصیلی کار پیدا کنید. 

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مزایای تحصیل در کانادا

کانادا یکی از بهترین مکان‌ها برای تحصیلات عالی است و این کشور سالانه هزاران دانشجو را از سراسر جهان جذب می‌کند. دانشگاه‌های کانادا آموزش در سطح جهانی ارائه می‌دهند که در سطح جهانی شناخته شده است و تحقیق یکی از اجزای اصلی هر دوره تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می‌شود. دانشگاه‌ها از دانشجویانی حمایت می‌کنند که بهترین ایده‌های تحقیقاتی را ارائه می‌کنند و بورسیه تحصیلی باتوجه‌به کار تحقیقاتی ارائه می‌شود. در اینجا دلایل دیگری برای تحصیل در کانادا وجود دارد:

_آموزش‌وپرورش مقرون‌به‌صرفه

_فرصت‌های پژوهشی نوآورانه و فراوان

_امکانات مهاجرت

_سبک زندگی هیجان‌انگیز

_جوامع سالم و ایمن

_فرصت‌های کار و کارآموزی برای دانشجویان بین‌المللی در حین تحصیل

مزایای تحصیل در کانادا
مزایای تحصیل در کانادا

برخی از دلایل مرتبط دیگر برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا عبارت‌اند از:

_فرصت‌های تحقیقاتی متعدد؛ دانشگاه‌های این کشور به دانشجویانی که می‌توانند ایده‌های تحقیقاتی خوبی ارائه دهند، پشتیبانی تحقیقاتی می‌کنند.

_امکان مهاجرت پس از اتمام دوره؛ اگر داوطلبی تصمیم به تحصیل در کانادا داشته باشد در سه زمینه زبان، تحصیل و کار امتیاز کسب می‌کند. در صورت قرار گرفتن در گروه سنی خاصی، چند امتیاز اضافی وجود خواهد داشت. ویزای دانشجویی کانادا می‌تواند امتیازهای ارزشمندی را برای جریان‌های مهاجرتی مختلف مانند جریان‌های اکسپرس اینتری یا PNP ارائه دهد.

_دانشجویان بین‌المللی این امکان را دارند که در حین تحصیل کار کنند؛ کانادا مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی را ارائه می‌دهد که به دانشجویان خارجی کمک می‌کند پس از اتمام دوره تحصیلی خود در یک مؤسسه آموزشی تعیین شده تجربه شغلی در کانادا کسب کنند. اجازه کار در کانادا بسته به مدت‌زمان برنامه تحصیلی به مدت سه سال معتبر است.

_فرصت‌های کارآموزی خوب

درخواست برای ویزای دانشجویی کانادا

برای تحصیل در کانادا، باید ویزای دانشجویی کانادا داشته باشید که به‌عنوان اجازه تحصیل در زمان مدت اقامت شما عمل می‌کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماهه یا کمتر طول بکشد، نیازی به مجوز تحصیل کانادا ندارید. درخواست برای مجوز تحصیل 150 دلار کانادا (~ 114 دلار آمریکا) هزینه دارد.

هزینه‌های درخواست برای دانشگاه‌های کانادا بسته به دانشگاه و کشور مبدأ شما متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، دانشگاه بریتیش کلمبیا از دانشجویان کانادایی در مقطع کارشناسی 70.50 دلار کانادا (~53.40 دلار آمریکا) و دانشجویان بین‌المللی 118.50 دلار کانادا (~89.70 دلار آمریکا) هزینه می‌گیرد. اگر دانشجوی بین‌المللی از یک کشور درحال‌توسعه هستید، ممکن است بتوانید از این هزینه معاف شوید.

درخواست برای ویزای دانشجویی کانادا

شما می‌توانید برای ویزای دانشجویی کانادا به‌صورت آنلاین یا از طریق یک درخواست کاغذی که می‌توانید از وب‌سایت شهروندی و مهاجرت کانادا دریافت کنید، درخواست دهید. برنامه‌های کاغذی معمولاً دو برابر بیشتر طول می‌کشد و همیشه توصیه می‌شود زمان‌های پردازش را از قبل بررسی کنید.

 برای درخواست آنلاین، به یک کارت اعتباری/دبیت و توانایی ایجاد کپی الکترونیکی از مدارک پشتیبان خود (به‌عنوان‌مثال با استفاده از اسکنر یا دوربین) نیاز دارید. دفتر ویزا در کشور شما دستورالعمل‌های خاصی را در مورد مدارکی که باید ارائه دهید ارائه می‌کند. این می‌تواند بسته به موقعیت مکانی شما متفاوت باشد. اگر به کمک نیاز دارید، می‌توانید از نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزای دانشجویی کانادا کمک بگیرید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ابتدا باید یک نامه استاندارد پذیرش به دست آورید. دانشجویانی که در کبک تحصیل می‌کنند نیز باید برای گواهی پذیرش، معروف به CAQ، از دولت کبک درخواست دهند. قبل از اینکه اجازه درخواست مجوز تحصیل را داشته باشید، باید این مورد را آماده کنید.

 شما می‌توانید این مدرک را به‌صورت آنلاین، با پرینت فرم یا با درخواست فرم کاغذی از دانشگاه خود دریافت کنید.

مرحله بعدی دریافت محتوای درخواست ویزای دانشجویی کانادا با استفاده از وب‌سایت CIC یا از طریق تماس با دفتر ویزای محلی خود یا سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور خود است. شما همچنین ممکن است نیاز به‌دست‌آوردن اجازه اقامت موقت داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای گرفتن تأییدیه اجازه درخواست، باید به چند پرسش در مورد خودتان در وب‌سایت CIC پاسخ دهید. این سؤالات تعیین می‌کند که آیا شما واجد شرایط درخواست آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا هستید یا خیر و چه مدارکی را باید ارائه دهید.

اگر واجد شرایط باشید، یک کد با لیست خصوصی با اعتبار 60 روز دریافت خواهید کرد که برای ارسال درخواست خود به‌صورت آنلاین به آن نیاز دارید. اطمینان پیدا کنید که صفحه حاوی کد خود را برای مراجعات بعدی پرینت بگیرید. این صفحه همچنین دارای راهنمای درخواست و دستورالعمل‌هایی برای مراحل بعدی شما، مبلغ شهریه به‌صورت حدودی، لیستی از اسنادی است که باید همراه با درخواست خود ارسال کنید.

برخی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

زمانی که شما که آماده درخواست ویزای دانشجویی کانادا هستید، باید یک حساب MyCIC افتتاح کنید و در آن کد چک‌لیست شخصی خود را ثبت کنید. سپس چک‌لیست اسناد شخصی خود را دریافت خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد اسناد خود را به CIC آپلود و ارسال کنید. برای انجام این کار به یک چاپگر یا یک اسکنر نیاز دارید.

زمانی که مدارک و فرم درخواست خود را آماده کردید و مبلغ‌های موردنیاز را پرداخت کردید، می‌توانید درخواست تکمیل شده خود را به CIC ارسال کنید.

برخی از متقاضیان ممکن است مجبور باشند در یک مصاحبه در دفتر ویزای محلی شرکت کنند.

شرایط دریافت ویزای دانشجویی کانادا

در روند تحصیل، برخی یا همه شرایط اضافی ویزای تحصیلی کانادا نیز ممکن است اعمال شوند از جمله:

متقاضیانی که از اروپا، خاورمیانه یا آفریقا هستند ممکن است نیاز به ارائه بیومتریک (عکس و اثر انگشت) داشته باشند.

برخی از متقاضیان ممکن است قبل از ارسال درخواست خود نیاز به معاینه پزشکی و یا بررسی پلیس داشته باشند. در صورت داشتن سابقه کیفری نمی‌توانید مجوز تحصیل دریافت کنید. ممکن است از شما خواسته شود یک گواهی ترخیص پلیس به‌عنوان مدرک ارائه دهید.

شرایط ویزای دانشجویی کانادا همچنین شامل مدرکی مبنی بر وجود بودجه برای حمایت از خود است. در حال حاضر این مبلغ 10,000 دلار کانادا (~ 7,650 دلار آمریکا) برای هرسال اقامت شما (11,000 دلار کانادا / ~ 8,400 دلار آمریکا درصورتی‌که برای تحصیل در کبک درخواست می‌دهید) علاوه بر این هزینه تحصیل شما در نظر گرفته می‌شود. همچنین باید مطمئن شوید که پول کافی برای پرداخت هزینه حمل‌ونقل برای بازگشت به خانه دارید.

برای اثبات داشتن این پول، می‌توانید یکی از مدارک زیر را ارائه دهید: صورت‌حساب بانکی، مدرک حساب کانادایی به نام شما در صورت انتقال پول، پیش‌نویس بانکی به ارز قابل تبدیل، گواهی پرداخت شهریه و هزینه‌های اقامت، نامه‌ای از شخص یا مؤسسه‌ای که به شما پول می‌دهد یا مدرکی مبنی بر تأمین مالی که از داخل کانادا پرداخت می‌شود.

مدت‌زمان ویزای دانشجویی کانادا

زمان پردازش برای ویزاهای تحصیلی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. مدت زمانی که طول می‌کشد بستگی به کشور محل اقامت شما دارد.

کوتاه‌ترین زمان پردازش 1-2 هفته است، اما برخی از متقاضیان می‌توانند تا 16 هفته صبر کنند. مدت زمان پردازش به نسبت حجم برنامه‌های دریافتی بستگی دارد. اگر نزدیک به شروع سال تحصیلی کانادا درخواست می‌دهید، ممکن است با تأخیر مواجه شوید.

یک دانشجو برای اینکه واجد شرایط ماندن در کانادا و دریافت ویزای دانشجویی کانادا باشد باید یک دوره حداقل 8 ماهه را دنبال کند. دوره کمتر از 8 ماه به دانشجو اجازه نمی‌دهد که عقب بماند یا برای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی اقدام کند.

برای اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی، دانشجو باید دوره‌های زیر را دنبال کند:

مدت‌زمان ویزای دانشجویی کانادا

مدت‌زمان کمتر از 2 سال، سپس وی واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی با مدت‌زمان معادل دوره است. مثال: 8 ماه دوره = 8 ماه اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی.

اگر دانشجو یک دوره 2 ساله (کارشناسی ارشد یا دیپلم) را دنبال کند، واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی به مدت 3 سال است. مثال: 2 سال دوره کارشناسی ارشد، معادل 3 سال مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی است.

مدارک موردنیاز برای ویزای دانشجویی کانادا

نامه پذیرش

مؤسسه‌ای که در آن قصد ادامه تحصیل دارید برای ویزای دانشجویی کانادا باید یک مدرک پذیرش برای شما ارسال کند. شما باید اصل یا نسخه الکترونیکی این مدرک خود را با درخواست مجوز تحصیلی خود همراه داشته باشید.

پذیرش مشروط و دروس پیش‌نیاز

اگر با شرط ‌و شروط پذیرفته شده‌اید، باید دوره‌های پیش‌نیاز را بگذرانید. برای مثال، این دوره‌ها ممکن است زبان انگلیسی یا فرانسوی به‌عنوان زبان دوم برای شما باشد. قبل از اینکه بتوانید برنامه تحصیلی اصلی خود را شروع کنید، باید در این کلاس‌ها شرکت کنید.

استثناها

اگر عضو خانواده فردی هستید که مجوز تحصیل یا درخواست اجازه کار دارد که قبل از آمدن به کانادا به‌صورت کتبی تأیید شده است، نیازی به نامه پذیرش ندارید.

مدارک موردنیاز برای ویزای دانشجویی کانادا

اثبات هویت

هنگام درخواست ویزای دانشجویی کانادا، شما و هر یک از اعضای خانواده که با شما به کانادا می‌آیند باید مجوز تحصیلی داشته باشند.

پاسپورت معتبر و یا سند مسافرت

_متقاضیان آنلاین: هنگام درخواست آنلاین، باید یک کپی از صفحه اطلاعات پاسپورت خود را بارگذاری کنند.

_در صورت تأیید، باید پاسپورت اصلی خود را ارسال کنند.

_دو عکس اخیر در اندازه پاسپورت (پشت هر عکس باید نام و تاریخ تولد شخص درج شود.)

اثبات حمایت مالی

شما باید مدرکی ارائه دهید که می‌توانید از خود و اعضای خانواده‌ای که با شما می‌آیند تا زمانی که در کانادا هستید حمایت کنید. شما می‌توانید تمکن مالی خود را با یکی از موارد زیر اثبات کنید:

_اگر سپرده مالی را به کانادا منتقل کرده‌اید، مدرکی دلیل بر داشتن حساب بانکی کانادایی به اسم شخص شما

_گواهی سرمایه‌گذاری ضمانت شده از یک مؤسسه مالی کانادایی شرکت‌کننده

_مدرک وام دانشجویی یا تحصیلی از بانک

_صورت‌حساب‌های بانکی شما در 4 ماه گذشته

_پیش‌نویسی از بانک که می‌تواند به دلار کانادا تبدیل شود

_نامه‌ای از شخص یا دانشگاه که به شما پول می‌دهد

_اگر کمک‌هزینه تحصیلی دارید یا در یک مقطع آموزشی با پول دولت کانادا هستید، مدرکی مبنی بر پرداخت بودجه از داخل کشور کانادا

اثبات حمایت مالی ویزای دانشجویی کانادا

کار در حین تحصیل در کانادا

شما می‌توانید در زمان‌هایی که کلاس ندارید به کار پاره‌وقت در کانادا بپردازید. این کارها به شما در امور مالی و پس‌انداز کمک می‌کند و همچنین راهی عالی برای گرفتن ویزای دانشجویی کانادا است. شما امکان این را دارید که در تعطیلات تابستانی یا زمستانی خود تا 20 ساعت در روز را بدون نیاز به مجوز کار کنید. برای واجد شرایط بودن، باید:

_دارای مجوز تحصیلی معتبر باشید.

_دانشجوی تمام‌وقت باشید.

_در یک دانشگاه یا آموزشگاه مشخص در سطح پس از متوسطه یا در کبک، یک برنامه حرفه‌ای در سطح متوسطه ثبت‌نام کنید.

_در یک برنامه آموزشی آکادمیک یا حرفه‌ای تحصیل کنید که منجر به دریافت مدرک، دیپلم یا گواهینامه حداقل شش‌ماهه شود.

باید بدانید که ویزای دانشجویی کانادا شما 90 روز پس از اتمام برنامه تحصیلی شما باطل می‌شود؛ بنابراین اگر قصد دارید پس از تحصیل در کانادا بمانید و به دنبال کار باشید، باید مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی دریافت کنید. این مدرک برای سه سال معتبر است.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه‌های تحصیل برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا در دانشگاه‌های این کشور کمی بالا است، اما به‌طورکلی کمتر از کشورهایی مانند انگلستان، ایالات متحده آمریکا یا استرالیا است. هزینه‌های دانشگاه ممکن است سالانه متفاوت باشد و همچنین ممکن است بسته به شهر یا برنامه تحصیلی تفاوت‌هایی را مشاهده کنید.

دانشگاه‌های این کشور مبلغ شهریه‌های خود را تعیین می‌کنند و این مبلغ‌ها به عوامل متفاوتی بستگی دارد، از جمله اینکه در چه رشته‌ای تحصیل می‌کنید، دانشجوی بین‌المللی یا داخلی هستید و اینکه آیا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنید.

 طبق آخرین گزارش آماری این کشور، شهریه‌های دانشگاه‌ها برای تحصیل در کانادا برای کانادایی‌ها در مقطع کارشناسی به‌صورت میانگین ​​5.3 درصد کمتر شده و در سال 2019/2020 برای مهاجران 7.6 درصد بیشتر شده است.

ویزای دانشجویی کانادا

اگر یک شهروند کانادایی هستید و در این کشور درس می‌خوانید، می‌توانید توقع داشته باشید که به‌طور متوسط ​​سالانه 6463 دلار کانادا برای مدرک کارشناسی و 7056 دلار کانادا برای تحصیلات تکمیلی بپردازید.

طبق آمار کانادا، متوسط ​​شهریه برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی در سال 2019/2029714 دلار کانادا (22500 دلار آمریکا) در سال است.

 دوره‌های علوم‌انسانی معمولاً ارزان‌تر هستند (متوسط ​​۵۵۴۲ دلار)، درحالی‌که رشته‌هایی مانند مهندسی و پزشکی جزو رشته‌های گران‌تر هستند میانگین ۲۱۷۱۷ دلار کانادا (۱۶۴۴۶ دلار آمریکا) برای دندان‌پزشکی و ۱۴۱۶۲ دلار (تقریباً ۱۰۷۲۴ دلار آمریکا) برای پزشکی. هزینه‌های کسب‌وکار و دوره‌های مدیریتی پایین‌تر از میانگین کشوری است و 6827 دلار کانادا (5170 دلار آمریکا) در سال است.

کمک‌های مالی برای تحصیل در کانادا

بورسیه‌ها و همچنین کمک‌هزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به دریافت ویزای دانشجویی کانادا هستند، در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است. این‌ها شامل بورسیه‌های تحصیلی خاص برای پیشرفت‌های ورزشی و تحصیلی و بورسیه‌های تحصیلی ویژه است.

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا بورسیه تحصیلی خاص خود را ارائه می‌دهند؛ بنابراین ممکن است بتوانید برای بورسیه تحصیلی کانادا که منحصراً توسط دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، درخواست دهید. در همه موارد، مهم است که شما بتوانید دراسرع‌وقت درخواست دهید؛ زیرا بودجه بورس تحصیلی محدود و بسیار رقابتی است. همچنین به متقاضیان بین‌المللی توصیه می‌شود فرصت‌های بورسیه تحصیلی در خارج از کشور را که توسط سازمان‌های کشور خودشان ارائه می‌شود، بررسی کنند.

یکی از موارد مفید بورسیه تحصیلی در این کشور، برنامه بورسیه مشترک‌المنافع کانادا است که به کسانی که قصد تحصیل در داخل دانشگاه‌های این کشور را دارند، بورسیه تحصیلی می‌دهد. همچنین ممکن است که اطلاعات کمک مالی در وب‌سایت مرکز اطلاعات کانادا برای اعتبارنامه‌های بین‌المللی مفید باشد.

کمک‌های مالی برای تحصیل در کانادا

در آخر

کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد جهان برای دانشجویان بین‌المللی است که تجربیات و فرصت‌های متنوعی را در کشوری که به‌خاطر وسعت وسیع، شهرهای چند فرهنگی و زیبایی‌های طبیعی‌اش شناخته شده است، ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید، خبر خوب این است که هزینه‌های تحصیل معمولاً نسبت به سایر مقاصد اصلی انگلیسی (ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا) ارزان‌تر است. اگرچه هنوز در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالا است.

انجمن وزرای آموزش‌وپرورش در کانادا یک برنامه آنلاین مفید ارائه می‌دهد که به دانشجویان بین‌المللی آینده‌نگر دسترسی می‌دهد تا به‌آسانی هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های مختلف در کانادا را محاسبه کنند و همچنین راهنمایی در مورد مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا را ارائه دهند.

در این مقاله ما تمام شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا را بررسی کردیم. امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید باشد.

سؤالات متداول

دانشگاه های کشور کانادا فرصت های تحقیقاتی متعددی برای دانشجویانی که میتوانند ایده های تحقیقاتی خوبی ارائه بدهند دارد.

بله ، هزینه های دانشگاهی باتوجه به مکان و و کشور مبدا متفاوت است بطور مثال اگر شما از یک کشور در حال توسعه باشید ممکن است بتوانید از هزینه ها معاف شوید. 

شما باید برای دریافت ویزای دانشجویی کانادایی از موسسه ای که در آن قصد ادامه تحصیل دارید یک مدرک پذیرش دریافت کنید و این مدرک را همراه خود داشته باشید.

بله ، شما باید مدرکی که حمایت مالی را اثبات کند ارائه دهید.

بله، در روزهایی که کلاس نداشته باشید میتوانید به صورت پاره وقت مشغول کار شوید و همچنین میتوانید در تعطیلات نیز 20 ساعت در روز را بدون مجوز مشغول کار شوید.

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

کشور عمان

کشور عمان

کشور عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. عمان جزو کشورهای بیابانی است که اغلب افراد تصور می‌کنند مکان مناسبی برای زندگی و مهاجرت نیست. به همین خاطر در

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. یکی از سوالاتی که در فرآیند مهاجرت پرسیده می‌شود این است که شرایط سیتیزن شدن در آمریکا چیست؟

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. کشور آمریکا را می‌توان به‌عنوان کشور رؤیاها نیز معرفی کرد. این کشور فوق‌العاده و بی‌نظیر همواره برترین مقصد