ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا موضوعی است که موسسه مهاجرتی هرمس اپلای به آن پرداخته است. برای تحصیل در کانادا، شما ابتدا باید مجوز تحصیل در این کشور را دریافت کنید که این مدرک به‌ عنوان ویزای دانشجویی کانادا در مدت اقامت شما عمل می‌کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماهه یا کمتر طول بکشد، نیازی به مجوز تحصیل کانادا ندارید. بااین‌وجود، ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از آمدن به کانادا برای مجوز اقدام کنید.

بعد از گرفتن اجازه تحصیل در کانادا، اگر مایل به ادامه تحصیل هستید، می‌توانید از داخل کانادا برای تمدید آن اقدام کنید. برای دانشجویان تمام‌ وقت که در یک مؤسسه آموزش عالی معتبر ثبت‌ نام کرده‌اند، اجازه تحصیل همچنین به شما امکان می‌دهد در محوطه دانشگاه به‌ صورت پاره‌ وقت کار کنید.

همچنین ممکن است بتوانید خارج از دانشگاه کار کنید، به‌عنوان بخشی از برنامه خود به‌عنوان یک تعاونی یا کارآموز کار کنید، به‌ عنوان مقیم دائم در کانادا بمانید یا پس از فارغ‌ التحصیلی کار پیدا کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای تحصیل در کانادا

کانادا یکی از بهترین مکان‌ ها برای تحصیلات عالی است و این کشور سالانه هزاران دانشجو را از سراسر جهان جذب می‌کند. دانشگاه‌ های کانادا آموزش در سطح جهانی ارائه می‌دهند که در سطح جهانی شناخته شده است و تحقیق یکی از اجزای اصلی هر دوره تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می‌شود. دانشگاه‌ ها از دانشجویانی حمایت می‌کنند که بهترین ایده‌ های تحقیقاتی را ارائه می‌کنند و بورسیه تحصیلی باتوجه‌ به کار تحقیقاتی ارائه می‌شود. در اینجا دلایل دیگری برای تحصیل در کانادا وجود دارد:

 • آموزش‌ وپرورش مقرون‌ به‌ صرفه
 • فرصت‌ های پژوهشی نوآورانه و فراوان
 • امکانات مهاجرت
 • سبک زندگی هیجان‌ انگیز
 • جوامع سالم و ایمن
 • فرصت‌ های کار و کارآموزی برای دانشجویان بین‌ المللی در حین تحصیل
 • فرصت‌ های تحقیقاتی متعدد؛ دانشگاه‌ های این کشور به دانشجویانی که می‌توانند ایده‌ های تحقیقاتی خوبی ارائه دهند، پشتیبانی تحقیقاتی می‌کنند.
 • امکان مهاجرت پس از اتمام دوره؛ اگر داوطلبی تصمیم به تحصیل در کانادا داشته باشد در سه زمینه زبان، تحصیل و کار امتیاز کسب می‌کند. در صورت قرار گرفتن در گروه سنی خاصی، چند امتیاز اضافی وجود خواهد داشت. ویزای دانشجویی کانادا می‌تواند امتیازهای ارزشمندی را برای جریان‌ های مهاجرتی مختلف مانند جریان‌ های اکسپرس اینتری یا PNP ارائه دهد.
 • دانشجویان بین‌ المللی این امکان را دارند که در حین تحصیل کار کنند؛ کانادا مجوز کار پس از فارغ‌ التحصیلی را ارائه می‌دهد که به دانشجویان خارجی کمک می‌کند پس از اتمام دوره تحصیلی خود در یک مؤسسه آموزشی تعیین شده تجربه شغلی در کانادا کسب کنند. اجازه کار در کانادا بسته به مدت‌ زمان برنامه تحصیلی به مدت سه سال معتبر است.
 • فرصت‌ های کارآموزی خوب

مزایای تحصیل در کانادا

درخواست برای ویزای دانشجویی کانادا

برای تحصیل در کانادا، باید ویزای دانشجویی کانادا داشته باشید که به‌ عنوان اجازه تحصیل در زمان مدت اقامت شما عمل می‌کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماهه یا کمتر طول بکشد، نیازی به مجوز تحصیل کانادا ندارید. درخواست برای مجوز تحصیل ۱۵۰ دلار کانادا (~ ۱۱۴ دلار آمریکا) هزینه دارد.

هزینه‌ های درخواست برای دانشگاه‌ های کانادا بسته به دانشگاه و کشور مبدأ شما متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، دانشگاه بریتیش کلمبیا از دانشجویان کانادایی در مقطع کارشناسی ۷۰.۵۰ دلار کانادا (~۵۳.۴۰ دلار آمریکا) و دانشجویان بین‌المللی ۱۱۸.۵۰ دلار کانادا (~۸۹.۷۰ دلار آمریکا) هزینه می‌گیرد. اگر دانشجوی بین‌المللی از یک کشور درحال‌ توسعه هستید، ممکن است بتوانید از این هزینه معاف شوید.

شما می‌توانید برای ویزای دانشجویی کانادا به‌صورت آنلاین یا از طریق یک درخواست کاغذی که می‌توانید از وب‌سایت شهروندی و مهاجرت کانادا دریافت کنید، درخواست دهید. برنامه‌ های کاغذی معمولاً دو برابر بیشتر طول می‌کشد و همیشه توصیه می‌شود زمان‌ های پردازش را از قبل بررسی کنید.

 برای درخواست آنلاین، به یک کارت اعتباری/دبیت و توانایی ایجاد کپی الکترونیکی از مدارک پشتیبان خود (به‌عنوان‌مثال با استفاده از اسکنر یا دوربین) نیاز دارید. دفتر ویزا در کشور شما دستورالعمل‌ های خاصی را در مورد مدارکی که باید ارائه دهید ارائه می‌کند. این می‌تواند بسته به موقعیت مکانی شما متفاوت باشد. اگر به کمک نیاز دارید، می‌توانید از نزدیک‌ ترین مرکز درخواست ویزای دانشجویی کانادا کمک بگیرید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، ابتدا باید یک نامه استاندارد پذیرش به دست آورید. دانشجویانی که در کبک تحصیل می‌کنند نیز باید برای گواهی پذیرش، معروف به CAQ، از دولت کبک درخواست دهند. قبل از اینکه اجازه درخواست مجوز تحصیل را داشته باشید، باید این مورد را آماده کنید.

 شما می‌توانید این مدرک را به‌صورت آنلاین، با پرینت فرم یا با درخواست فرم کاغذی از دانشگاه خود دریافت کنید.

مرحله بعدی دریافت محتوای درخواست ویزای دانشجویی کانادا با استفاده از وب‌ سایت CIC یا از طریق تماس با دفتر ویزای محلی خود یا سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور خود است. شما همچنین ممکن است نیاز به‌ دست‌آوردن اجازه اقامت موقت داشته باشید.

برای گرفتن تأییدیه اجازه درخواست، باید به چند پرسش در مورد خودتان در وب‌ سایت CIC پاسخ دهید. این سؤالات تعیین می‌کند که آیا شما واجد شرایط درخواست آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا هستید یا خیر و چه مدارکی را باید ارائه دهید.

اگر واجد شرایط باشید، یک کد با لیست خصوصی با اعتبار ۶۰ روز دریافت خواهید کرد که برای ارسال درخواست خود به‌صورت آنلاین به آن نیاز دارید. اطمینان پیدا کنید که صفحه حاوی کد خود را برای مراجعات بعدی پرینت بگیرید. این صفحه همچنین دارای راهنمای درخواست و دستورالعمل‌ هایی برای مراحل بعدی شما، مبلغ شهریه به‌صورت حدودی، لیستی از اسنادی است که باید همراه با درخواست خود ارسال کنید.

زمانی که شما که آماده درخواست ویزای دانشجویی کانادا هستید، باید یک حساب MyCIC افتتاح کنید و در آن کد چک‌ لیست شخصی خود را ثبت کنید. سپس چک‌لیست اسناد شخصی خود را دریافت خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد اسناد خود را به CIC آپلود و ارسال کنید. برای انجام این کار به یک چاپگر یا یک اسکنر نیاز دارید.

زمانی که مدارک و فرم درخواست خود را آماده کردید و مبلغ‌ های موردنیاز را پرداخت کردید، می‌توانید درخواست تکمیل شده خود را به CIC ارسال کنید.برخی از متقاضیان ممکن است مجبور باشند در یک مصاحبه در دفتر ویزای محلی شرکت کنند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 

شرایط دریافت ویزای دانشجویی کانادا

در روند تحصیل، برخی یا همه شرایط اضافی ویزای تحصیلی کانادا نیز ممکن است اعمال شوند از جمله:

متقاضیانی که از اروپا، خاورمیانه یا آفریقا هستند ممکن است نیاز به ارائه بیومتریک (عکس و اثر انگشت) داشته باشند.

برخی از متقاضیان ممکن است قبل از ارسال درخواست خود نیاز به معاینه پزشکی و یا بررسی پلیس داشته باشند. در صورت داشتن سابقه کیفری نمی‌توانید مجوز تحصیل دریافت کنید. ممکن است از شما خواسته شود یک گواهی ترخیص پلیس به‌ عنوان مدرک ارائه دهید.

شرایط ویزای دانشجویی کانادا همچنین شامل مدرکی مبنی بر وجود بودجه برای حمایت از خود است. در حال حاضر این مبلغ ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا (~ ۷,۶۵۰ دلار آمریکا) برای هرسال اقامت شما (۱۱,۰۰۰ دلار کانادا / ~ ۸,۴۰۰ دلار آمریکا درصورتی‌ که برای تحصیل در کبک درخواست می‌دهید) علاوه بر این هزینه تحصیل شما در نظر گرفته می‌شود. همچنین باید مطمئن شوید که پول کافی برای پرداخت هزینه حمل‌ ونقل برای بازگشت به خانه دارید.

برای اثبات داشتن این پول، می‌توانید یکی از مدارک زیر را ارائه دهید: صورت‌ حساب بانکی، مدرک حساب کانادایی به نام شما در صورت انتقال پول، پیش‌ نویس بانکی به ارز قابل تبدیل، گواهی پرداخت شهریه و هزینه‌ های اقامت، نامه‌ ای از شخص یا مؤسسه‌ ای که به شما پول می‌دهد یا مدرکی مبنی بر تأمین مالی که از داخل کانادا پرداخت می‌شود.

شرایط دریافت ویزای دانشجویی کانادا

مدت‌ زمان ویزای دانشجویی کانادا

زمان پردازش برای ویزاهای تحصیلی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. مدت زمانی که طول می‌کشد بستگی به کشور محل اقامت شما دارد.

کوتاه‌ ترین زمان پردازش ۱-۲ هفته است، اما برخی از متقاضیان می‌توانند تا ۱۶ هفته صبر کنند. مدت زمان پردازش به نسبت حجم برنامه‌ های دریافتی بستگی دارد. اگر نزدیک به شروع سال تحصیلی کانادا درخواست می‌دهید، ممکن است با تأخیر مواجه شوید.

یک دانشجو برای اینکه واجد شرایط ماندن در کانادا و دریافت ویزای دانشجویی کانادا باشد باید یک دوره حداقل ۸ ماهه را دنبال کند. دوره کمتر از ۸ ماه به دانشجو اجازه نمی‌دهد که عقب بماند یا برای مجوز کار پس از فارغ‌ التحصیلی اقدام کند.

مدت‌ زمان ویزای دانشجویی کانادا

برای اجازه کار پس از فارغ‌ التحصیلی، دانشجو باید دوره‌ های زیر را دنبال کند:

مدت‌ زمان کمتر از ۲ سال، سپس وی واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ‌ التحصیلی با مدت‌ زمان معادل دوره است. مثال: ۸ ماه دوره = ۸ ماه اجازه کار پس از فارغ‌ التحصیلی.

اگر دانشجو یک دوره ۲ ساله (کارشناسی ارشد یا دیپلم) را دنبال کند، واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ‌ التحصیلی به مدت ۳ سال است. مثال: ۲ سال دوره کارشناسی ارشد، معادل ۳ سال مجوز کار پس از فارغ‌ التحصیلی است.

مدارک موردنیاز برای ویزای دانشجویی کانادا

نامه پذیرش

مؤسسه‌ ای که در آن قصد ادامه تحصیل دارید برای ویزای دانشجویی کانادا باید یک مدرک پذیرش برای شما ارسال کند. شما باید اصل یا نسخه الکترونیکی این مدرک خود را با درخواست مجوز تحصیلی خود همراه داشته باشید.

پذیرش مشروط و دروس پیش‌ نیاز

اگر با شرط ‌و شروط پذیرفته شده‌اید، باید دوره‌ های پیش‌ نیاز را بگذرانید. برای مثال، این دوره‌ ها ممکن است زبان انگلیسی یا فرانسوی به‌عنوان زبان دوم برای شما باشد. قبل از اینکه بتوانید برنامه تحصیلی اصلی خود را شروع کنید، باید در این کلاس‌ ها شرکت کنید.

استثناها

اگر عضو خانواده فردی هستید که مجوز تحصیل یا درخواست اجازه کار دارد که قبل از آمدن به کانادا به‌صورت کتبی تأیید شده است، نیازی به نامه پذیرش ندارید.

اثبات هویت

هنگام درخواست ویزای دانشجویی کانادا، شما و هر یک از اعضای خانواده که با شما به کانادا می‌آیند باید مجوز تحصیلی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی

پاسپورت معتبر و یا سند مسافرت

 • متقاضیان آنلاین: هنگام درخواست آنلاین، باید یک کپی از صفحه اطلاعات پاسپورت خود را بارگذاری کنند.
 • در صورت تأیید، باید پاسپورت اصلی خود را ارسال کنند.
 • دو عکس اخیر در اندازه پاسپورت (پشت هر عکس باید نام و تاریخ تولد شخص درج شود.)

اثبات حمایت مالی

شما باید مدرکی ارائه دهید که می‌توانید از خود و اعضای خانواده‌ای که با شما می‌آیند تا زمانی که در کانادا هستید حمایت کنید. شما می‌توانید تمکن مالی خود را با یکی از موارد زیر اثبات کنید:

 • اگر سپرده مالی را به کانادا منتقل کرده‌اید، مدرکی دلیل بر داشتن حساب بانکی کانادایی به اسم شخص شما
 • گواهی سرمایه‌گذاری ضمانت شده از یک مؤسسه مالی کانادایی شرکت‌کننده
 • مدرک وام دانشجویی یا تحصیلی از بانک
 • صورت‌حساب‌های بانکی شما در ۴ ماه گذشته
 • پیش‌نویسی از بانک که می‌تواند به دلار کانادا تبدیل شود
 • نامه‌ای از شخص یا دانشگاه که به شما پول می‌دهد
 • اگر کمک‌ هزینه تحصیلی دارید یا در یک مقطع آموزشی با پول دولت کانادا هستید، مدرکی مبنی بر پرداخت بودجه از داخل کشور کانادا

اثبات حمایت مالی

کار در حین تحصیل در کانادا

شما می‌ توانید در زمان‌ هایی که کلاس ندارید به کار پاره‌ وقت در کانادا بپردازید. این کارها به شما در امور مالی و پس‌ انداز کمک می‌کند و همچنین راهی عالی برای گرفتن ویزای دانشجویی کانادا است. شما امکان این را دارید که در تعطیلات تابستانی یا زمستانی خود تا ۲۰ ساعت در روز را بدون نیاز به مجوز کار کنید. برای واجد شرایط بودن، باید:

 • دارای مجوز تحصیلی معتبر باشید.
 • دانشجوی تمام‌ وقت باشید.
 • در یک دانشگاه یا آموزشگاه مشخص در سطح پس از متوسطه یا در کبک، یک برنامه حرفه‌ ای در سطح متوسطه ثبت‌نام کنید.
 • در یک برنامه آموزشی آکادمیک یا حرفه‌ای تحصیل کنید که منجر به دریافت مدرک، دیپلم یا گواهینامه حداقل شش‌ ماهه شود.

باید بدانید که ویزای دانشجویی کانادا شما ۹۰ روز پس از اتمام برنامه تحصیلی شما باطل می‌شود؛ بنابراین اگر قصد دارید پس از تحصیل در کانادا بمانید و به دنبال کار باشید، باید مجوز کار پس از فارغ‌ التحصیلی دریافت کنید. این مدرک برای سه سال معتبر است.

کار در حین تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه‌ های تحصیل برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا در دانشگاه‌ های این کشور کمی بالا است، اما به‌طورکلی کمتر از کشورهایی مانند انگلستان، ایالات متحده آمریکا یا استرالیا است. هزینه‌ های دانشگاه ممکن است سالانه متفاوت باشد و همچنین ممکن است بسته به شهر یا برنامه تحصیلی تفاوت‌ هایی را مشاهده کنید.

دانشگاه‌ های این کشور مبلغ شهریه‌ های خود را تعیین می‌کنند و این مبلغ‌ها به عوامل متفاوتی بستگی دارد، از جمله اینکه در چه رشته‌ ای تحصیل می‌کنید، دانشجوی بین‌ المللی یا داخلی هستید و اینکه آیا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنید.

 طبق آخرین گزارش آماری این کشور، شهریه‌ های دانشگاه‌ ها برای تحصیل در کانادا برای کانادایی‌ها در مقطع کارشناسی به‌صورت میانگین ​​۵.۳ درصد کمتر شده و در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۰ برای مهاجران ۷.۶ درصد بیشتر شده است.

اگر یک شهروند کانادایی هستید و در این کشور درس می‌خوانید، می‌توانید توقع داشته باشید که به‌طور متوسط ​​سالانه ۶۴۶۳ دلار کانادا برای مدرک کارشناسی و ۷۰۵۶ دلار کانادا برای تحصیلات تکمیلی بپردازید.

هزینه تحصیل در کانادا

طبق آمار کانادا، متوسط ​​شهریه برای دانشجویان بین‌ المللی در مقطع کارشناسی در سال ۲۰۱۹/۲۰۲۹۷۱۴ دلار کانادا (۲۲۵۰۰ دلار آمریکا) در سال است.

 دوره‌ های علوم‌انسانی معمولاً ارزان‌تر هستند (متوسط ​​۵۵۴۲ دلار)، درحالی‌که رشته‌ هایی مانند مهندسی و پزشکی جزو رشته‌ های گران‌تر هستند میانگین ۲۱۷۱۷ دلار کانادا (۱۶۴۴۶ دلار آمریکا) برای دندان‌پزشکی و ۱۴۱۶۲ دلار (تقریباً ۱۰۷۲۴ دلار آمریکا) برای پزشکی. هزینه‌ های کسب‌وکار و دوره‌های مدیریتی پایین‌تر از میانگین کشوری است و ۶۸۲۷ دلار کانادا (۵۱۷۰ دلار آمریکا) در سال است.

کمک‌ های مالی برای تحصیل در کانادا

بورسیه‌ ها و همچنین کمک‌ هزینه‌ها برای دانشجویان بین‌ المللی که مایل به دریافت ویزای دانشجویی کانادا هستند، در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است. این‌ها شامل بورسیه‌ های تحصیلی خاص برای پیشرفت‌های ورزشی و تحصیلی و بورسیه‌های تحصیلی ویژه است.

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا بورسیه تحصیلی خاص خود را ارائه می‌دهند؛ بنابراین ممکن است بتوانید برای بورسیه تحصیلی کانادا که منحصراً توسط دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، درخواست دهید. در همه موارد، مهم است که شما بتوانید دراسرع‌وقت درخواست دهید؛ زیرا بودجه بورس تحصیلی محدود و بسیار رقابتی است. همچنین به متقاضیان بین‌ المللی توصیه می‌شود فرصت‌ های بورسیه تحصیلی در خارج از کشور را که توسط سازمان‌ های کشور خودشان ارائه می‌شود، بررسی کنند.

کمک‌ های مالی برای تحصیل در کانادا

یکی از موارد مفید بورسیه تحصیلی در این کشور، برنامه بورسیه مشترک‌ المنافع کانادا است که به کسانی که قصد تحصیل در داخل دانشگاه‌ های این کشور را دارند، بورسیه تحصیلی می‌دهد. همچنین ممکن است که اطلاعات کمک مالی در وب‌ سایت مرکز اطلاعات کانادا برای اعتبارنامه‌ های بین‌ المللی مفید باشد.

کانادا

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

امروزه مهاجرت تحصیلی در کانادا مطمئن‌ترین و ساده‌ترین راه برای مهاجرت به این کشور است.

کلام پایانی

کانادا یکی از محبوب‌ ترین مقاصد جهان برای دانشجویان بین‌ المللی است که تجربیات و فرصت‌های متنوعی را در کشوری که به‌خاطر وسعت وسیع، شهرهای چند فرهنگی و زیبایی‌ های طبیعی‌ اش شناخته شده است، ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید، خبر خوب این است که هزینه‌های تحصیل معمولاً نسبت به سایر مقاصد اصلی انگلیسی (ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا) ارزان‌تر است. اگرچه هنوز در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالا است.

انجمن وزرای آموزش‌ وپرورش در کانادا یک برنامه آنلاین مفید ارائه می‌دهد که به دانشجویان بین‌ المللی آینده‌ نگر دسترسی می‌دهد تا به‌آسانی هزینه‌ های تحصیل در دانشگاه‌ های مختلف در کانادا را محاسبه کنند و همچنین راهنمایی در مورد مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا را ارائه دهند.در این مقاله ما تمام شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا را بررسی کردیم. امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید باشد.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
تحصیل در کانادا شرایط تحقیقات فراهم می کند؟
دانشگاه های کشور کانادا فرصت های تحقیقاتی متعددی برای دانشجویانی که میتوانند ایده های تحقیقاتی خوبی ارائه بدهند دارد.
هزینه های دانشگاهی برای دانشجویان داخلی و یا خارجی متفاوت است؟
بله ، هزینه های دانشگاهی باتوجه به مکان و و کشور مبدا متفاوت است بطور مثال اگر شما از یک کشور در حال توسعه باشید ممکن است بتوانید از هزینه ها معاف شوید.
داشتن تمکن مالی برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا الزامی است؟
بله ، شما باید مدرکی که حمایت مالی را اثبات کند ارائه دهید.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ایوب
11 ماه قبل

آیا دانشجویان میتوانند در هنگام تحصیل در کانادا کار کنند؟

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  ایوب
11 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله به دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل داده میشود .

طاهر
11 ماه قبل

چقدر طول می‌کشد تا ویزای دانشجویی کانادا اخذ شود؟

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  طاهر
11 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر .
اگر مدرک زبان و تمامی مدارکتون آماده باشه حدودا 6 ماه زمانبر خواهد بود .

کادر هرمس اپلای