قوانین دانشگاه های کانادا

قوانین دانشگاه های کانادا در سال 2023

قوانین دانشگاه‌های کانادا مطلبی است که در این مقاله از هرمس اپلای درباره ی آن صحبت می کنیم.کشور کانادا به‌عنوان دومین کشور بزرگ جهان دارای امکانات رفاهی و فرهنگی بسیار زیادی است که موجب می‌شود هرساله افراد گوناگونی برای اخذ ویزای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. از آن جایی که کانادا دارای دانشگاه‌های سطح بالایی است، بسیاری از این مهاجرین افرادی هستند که قصد تحصیل در این کشور را دارند. همچنین ازاین‌رو که کشور کانادا یک کشور مقرون‌به‌صرفه و ارزان به شمار می‌آید، این درخواست‌ها دوچندان شده است. ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص قوانین دانشگاه های کانادا صحبت کنیم.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور و قوانین دانشگاه های کانادا

کشور کانادا بعد از کشور روسیه به‌عنوان پهناورترین کشور دنیا شناخته می‌شود. این کشور جمعیتی در حدود ۴۰ میلیون نفر را درون خودش جای ‌داده است. از مهم‌ترین شهرهای این کشور می‌توان به ونکوور، تورنتو، مونترال و … اشاره کرد. این کشور همواره در بین ۵ کشور برتر دنیا از لحاظ اقتصادی حضور داشته است و از لحاظ سطح کیفی زندگی نیز، در بین ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد.

به ‌تمامی این موارد آب ‌و هوای بعضا مناسب، وسعت بسیار بالا، بارندگی کافی، وجود منابع طبیعی بسیار زیاد و معادن و ذخایر طبیعی را هم اضافه کنید تا متوجه شوید چرا این کشور یکی از کشورهای مهم در امر مهاجرت است. البته طیف وسیعی از مهاجرین این کشور را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. کشور کانادا به دلیل اینکه دارای معتبرترین موسسه‌های آموزشی در دنیا است، هرساله دانشجویان زیادی برای اخذ پذیرش این موسسه‌ها اقدام می‌کنند.

اما به‌عنوان یک دانشجویی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید، آیا با قوانین دانشگاه های کانادا آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید سیستم آموزشی این کشور بزرگ به چه صورتی است؟ آیا با هزینه‌های مختلف این کشور آشنایی دارید؟ آیا دانشگاه‌های بزرگ و معتبر و درعین‌حال ارزان کانادا را می‌شناسید؟ اگر به دنبال پیدا کردن پاسخ این سوالات هستید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

چرا برای تحصیل باید کانادا را انتخاب کنیم؟

ممکن است این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد که چرا باید برای تحصیل کشوری مانند کانادا را انتخاب کنیم. پاسخ ‌دادن به این سوال بسیار آسان‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. ازآن‌رو که کشور کانادا دارای بهترین مدارس بین‌المللی است، می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای ادامه تحصیل به نظر برسد. همچنین کشور کانادا دارای بهترین دانشگاه‌های دنیاست و به دلیل قوانین دانشگاه های کانادا، تحصیل در آن‌ها بسیار ساده‌تر از سایر کشورهاست.

همچنین این کشور به‌عنوان گزینه‌ای بسیار مناسب برای تحصیل افراد زیر ۱۸ سال به شمار می‌آید. در برخی از ایالت‌های این کشور تحصیل تا ۱۶ سالگی و در برخی دیگر تحصیل تا ۱۸ سالگی اجباری است. همچنین مانند کشور ایران، کشور کانادا هم دارای مدارس و دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی است. در بیشتر مواقع تحصیل در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های غیرانتفاعی بسیار ساده‌تر از تحصیل در آموزشگاه‌های دولتی است. از مهم‌ترین دلایلی که در پاسخ به سوال «چرا باید در کانادا تحصیل کنیم» می‌شود بیان کرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ کیفیت آموزشی بسیار بالا
✔ برنامه‌ها و آموزش‌های فوق‌برنامه قوی
✔ رنکینگ بسیار بالای مدارس و دانشگاه‌ها
✔ آموزش زبان‌های مختلف در آن ‌واحد
✔ برنامه‌های مخصوص استعدادیابی دانش‌آموزان
✔ ظرفیت پایین کلاس‌های درس در این کشور
✔ وجود مدارس شبانه‌روزی با تمامی امکانات رفاهی مانند خوابگاه

کشور کانادا از جنبه‌های مختلف امتیاز‌های لازم را برای تحصیل دانشجویان در مقاطع مختلف کسب کرده است به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به‌منظور دستیابی به موارد زیر از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت می‌کنند.

تحصیل در کانادا به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

دانشجویانی که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کانادا را دارند، باید با قوانین این دانشگاه‌ها آشنایی داشته باشند. یکی از قوانین دانشگاه های کانادا این است که فرد باید به یکی از دو زبان رسمی این کشور، یعنی انگلیسی و فرانسه تسلط داشته باشد. البته برخی از موسسه های این کشور هستند که دروس خود را به هر دو زبان ارائه می‌کنند. هرچند باید بدانید که داشتن تسلط بسیار بالا بر این دو زبان، ملاک مهمی برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور نیست.

با اینکه در بسیاری از ایالت‌های کانادا زبان انگلیسی به‌عنوان زبان اصلی تدریس معرفی شده است، اما ایالت‌هایی نیز هستند که زبان ارائه شده در دانشگاه‌های آنان، فرانسه است. این نکته نیز حائز اهمیت است که مدارس کشور کانادا در همان سنین پایین، زبان‌های انگلیسی و فرانسه را جزء دروس تحصیلی کودکان قرار می‌دهند و آموزش این دو زبان را در سنین پایین شروع می‌کنند. پس به‌عنوان کسی که قصد دارد در یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا مشغول به تحصیل شود، باید با یکی از دو زبان انگلیسی و یا فرانسه، بسته به ایالت، آشنایی داشته باشید.

تحصیل در کانادا به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

چه مقاطع تحصیلی در کانادا وجود دارد؟

به‌عنوان فرد متقاضی تحصیل در یکی از دانشگاه‌های کانادا باید بدانید که امکان تحصیل نه‌تنها در دانشگاه‌ها، بلکه در تمامی مقاطع تحصیل مانند دبستان و دبیرستان نیز در این کشور امکان‌پذیر است. از آن‌جا که دولت این کشور تحصیل و آموزش پرورش را یکی از مهم‌ترین ارکان خودش قرار داده است، کیفیت علمی دانشگاه‌های آن با رشد چشمگیری مواجه شده است. از مهم‌ترین مقاطع دانشگاهی این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دوره کالج در کشور کانادا

این دوره‌ها بیشتر تمرکز خودشان را بر روی مهارت‌های مختلف کاری و بازار کار متمرکز کرده‌اند. ازاین‌رو بسیار مورد استقبال افرادی است که علاقه‌مند هستند بعد از اتمام دوران تحصیل وارد بازار کار شوند. با اینکه قوانین دانشگاه های کانادا که دارای دوره کالج هستند نسبت به سایر کشورها آسان‌تر هستند، اما دریافت ویزای تحصیلی از این طریق می‌تواند مسیر پر ریسکی به‌حساب بیاید.

دوره مقدماتی کارشناسی در کشور کانادا

اگر شما از لحاظ آکادمیک و یا از لحاظ تسلط به زبان، شرایط ورود به دوره کارشناسی در کشور کانادا را نداشته باشید، باید در ابتدا وارد دوره مقدماتی کارشناسی این کشور شوید. این دوره بیشتر با نام دوره پری بچلر شناخته می‌شود.

دوره کارشناسی در کشور کانادا

این دوره که بعد از گذراندن دوران دبیرستان شروع می‌شود معمولا ۴ سال به طول خواهد انجامید. برای پذیرفته شدن در این مقطع تحصیلی فرد باید حتما گواهی پایان تحصیلات پیش‌دانشگاهی را داشته باشد.

دوره پری مستر در کشور کانادا

این دوره مخصوص افرادی است که قصد ورود به دوره کارشناسی ارشد در این کشور را دارند، اما بنا به دلایل زبانی و یا آکادمیکی توانایی این کار را ندارند. از جمله مهم‌ترین رشته‌ها که دارای این دوره هستند می‌توان به رشته حقوق و برخی از رشته‌های مهندسی اشاره کرد. از مهم‌ترین قوانین دانشگاه های کانادا برای پذیرش در این دوره می‌توان به داشتن مدرک کارشناسی با حداقل معدل ۱۴ و همچنین مدرک آیلتس ۵.۵ اشاره کرد.

دوره کارشناسی ارشد در کشور کانادا

این دوره در کشور کانادا یک یا دو سال طول خواهد کشید و دانشجو باید به کمک استاد راهنمای خود بر روی یک موضوع تحقیق کرده و در نهایت پایان‌نامه خود را ارائه کند. بعد از گذراندن این دوره و شرکت در کلاس‌ها، فرد می‌تواند مدرک این دوره را به دست بیاورد. از مدارک مهم برای شرکت در این دوره می‌توان به داشتن مدرک کارشناسی با معدل بالای ۱۴ و مدرک آیلتس ۶ یا ۶.۵ اشاره کرد.

دوره کارشناسی ارشد در کشور کانادا

دوره دکتری در کشور کانادا

تحصیل در دوره دکتری بین ۳ تا ۵ سال طول خواهد کشید. در این دوره فرد باید بر روی یک پروژه به‌خصوص تحقیق کرده و آن را دنبال کند. به صورت معمول شرکت‌های بزرگی اسپانسرینگ این پروژه‌ها را به عهده می‌گیرند. ازاین‌رو دانشجو می‌تواند از کمک‌هزینه‌های تحصیلی برای شرکت در این دوره استفاده کند. برخی از این کمک‌هزینه‌ها علاوه بر پرداخت شهریه دانشگاه، مبلغی را هم به خود دانشجو اهدا می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین قوانین دانشگاه های کانادا برای پذیرش دانشجو در مقطع دکتری، داشتن یک رزومه قدرتمند است. در صورتی ‌که این رزومه را ندارید و از نظر زبانی نیز دارای ضعف هستید، به ‌احتمال زیاد امکان تحصیل در این مقطع را نخواهید داشت.

به جز این مقاطع تحصیلی شما می‌توانید در دوره‌های مختلف دیگری که در کشور کانادا برگزار می‌شود هم شرکت کنید. از مهم‌ترین این دوره‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ دوره دیپلمای در کشور کانادا

✔ دوره پست بک یا کارشناسی پیشرفته در کشور کانادا

✔ دوره سرتیفیکیت در کشور کانادا

✔ دوره ترکیبی در کشور کانادا

✔ دوره کو آپ در کشور کانادا

✔ دوره کارورزی در کشور کانادا

هزینه‌ های تحصیل و قوانین دانشگاه های کانادا

اگر شما هم قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا را دارید، علاوه بر اینکه باید با قوانین دانشگاه های کانادا آشنایی پیدا کنید، باید با هزینه‌های تحصیلی در این دانشگاه‌ها هم آشنا باشید. اما نکته‌ای که در این‌جا بسیار حائز اهمیت است، این نکته خواهد بود که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا، کمتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.

اینکه دقیقا به چه میزان هزینه برای تحصیل در این کشور احتیاج دارید، به این نکته برمی‌گردد که شما قصد دارید در چه مقطعی پذیرش دانشگاه‌های کانادا را اخذ کنید. برای مثال هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی با هزینه‌های تحصیل در مقطع دکتری تفاوت‌های زیادی دارند. به صورت کلی می‌توان عنوان کرد که شهریه‌های دانشگاه‌های کانادایی بین ۱۳ تا ۲۰ هزار دلار در سال خواهند بود. این در حالی است که شما برای بیمه باید سالانه بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار و برای خرید کتاب بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ دلار کنار بگذارید.

اما هزینه‌های تحصیل در مقاطع مختلف کشور کانادا به صورت تفکیک شده به شرح زیر خواهند بود:

هزینه تحصیل دانشگاه‌ های کانادا در مقطع کارشناسی

به صورت متوسط دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی را دارند، باید هزینه‌ای در حدود ۲۹۷۰۰ دلار در سال را مدنظر داشته باشند. از گران‌ترین رشته‌های دانشگاه‌های کانادا می‌توان به رشته‌های مهندسی و پزشکی و از ارزان‌ترین آن‌ها می‌توان به رشته‌های آموزشی اشاره کرد.

هزینه تحصیل دانشگاه‌ های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

برخلاف تصوری که ممکن است داشته باشید، هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های کانادایی ارزان‌تر از مقطع کارشناسی است! بله ارزان‌تر است! تعجب نکنید! قوانین دانشگاه های کانادا به نحوی چیده شده‌اند که این شهریه برای دانشجویان کمتر باشد. به صورت متوسط هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا چیزی در حدود ۱۷۰۰۰ دلار در سال خواهد بود.

از گران‌ترین رشته‌های کارشناسی ارشد می‌توان به رشته مدیریت و MBA اشاره کرد. هرچند دانشگاه‌هایی هستند که هزینه تحصیل در این رشته‌ها در آن‌ها کمتر از 20000 دلار در سال است.

 

هزینه‌ های تحصیل دانشگاه‌ های کانادا در مقطع دکتری

محاسبه هزینه تحصیل در مقطع دکتری ممکن است کمی سخت و غیر قابل انجام باشد. ممکن است بپرسید چرا؟ این قضیه به قوانین دانشگاه های کانادا برمی‌گردد. بدین صورت که ممکن است در یک دانشگاهی شما موظف به پرداخت هزینه ۲۵۰۰۰ دلاری در سال باشید، اما در یک دانشگاه دیگر نه‌تنها هزینه‌ای پرداخت نکنید، بلکه سالی ۲۵۰۰۰ دلار هم دستمزد دریافت کنید. ازاین‌رو محاسبه هزینه‌های تحصیل دانشگاه‌های کانادا در مقطع دکتری کاملا به دانشگاه بستگی خواهد داشت.

ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا کدام هستند؟

همیشه گشتن به دنبال ارزان‌ترین دانشگاه برای تحصیل، یکی از دغدغه‌های مهم افرادی است که می‌خواهند در یک کشور خارجی تحصیل کنند. ازاین‌رو ما در ادامه ارزان‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا را به شما معرفی می‌کنیم. به طبع نباید توقع داشته باشید این دانشگاه‌ها امکانات بسیار ویژه‌ای را برای شما به همراه داشته باشند، اما همچنان از بسیاری از دانشگاه‌های دیگر دنیا بهتر خواهند بود.

✔ دانشگاه مموریال نیوفاندلند: دارای شهریه‌ای بین ۲۱۵۰ تا ۱۱۴۶۰ دلار

✔ دانشگاه رجاینا: دارای شهریه بین ۱۷۱۵ تا ۲۰۰۵۰ دلار

✔ دانشگاه رویال رودز: دارای شهریه ۳۷۵۰ تا ۲۷۶۰۰ دلار

✔ دانشگاه ساسکاچوان: دارای شهریه بین ۴۱۱۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار

✔ دانشگاه آتاباسکا: دارای شهریه بین ۱۶۲۵ تا ۱۷۲۵۰ دلار

البته متقاضیان برای انتخاب‌ دانشگاه موردنظر خود در کشور کانادا به موارد بسیار دیگری نیز دقت کنند که شامل مواردی همچون رشته‌های ارائه شده توسط آن‌ها، مقاطع تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه موردنظر، سطح علمی دانشگاه، سطح علمی استادان آن و بسیاری از موارد دیگر می‌شود.

قوانین دانشگاه های کانادا

تا بدین جا به صورت کامل با برخی از قوانین دانشگاه های کانادا، مقطع‌های مختلف تحصیل و هزینه‌های هر مقطع را به صورت جداگانه به شما معرفی کردیم. اما در ادامه می‌خواهیم به صورت تخصصی و کامل در خصوص انواع مختلف قوانین دانشگاه‌هایی که در کشور کانادا برای پذیرش دانشجویان خودشان مدنظر دارند، صحبت کنیم..

قوانین دانشگاه های کانادا

قوانین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی

همان‌طور که اشاره شد، یکی از مهم‌ترین این قوانین آن است که فرد حتما باید ۱۲ سال را به‌عنوان پیش از دانشگاه گذرانده باشد. البته این قانون در استان کبک به ۱۱ سال تقلیل پیدا می‌کند. بدین صورت فرد برای پذیرش باید حتما این ۱۲ سال را گذرانده باشد. مدرک زبان را نمی‌توان به‌عنوان یکی از الزامات پذیرش قرار داد، هرچند که داشتن آن می‌تواند روند پذیرش شما را سریع‌تر کند.

قوانین هر دانشگاه در مقطع کارشناسی با دانشگاه دیگر متفاوت است. برای اینکه با این قوانین به صورت کامل آشنایی پیدا کنید، لازم است تا به سایت دانشگاه موردنظر مراجعه کرده و این قوانین را به صورت کامل مطالعه کنید. اما از مهم‌ترین این قوانین می‌توان به ارائه درخواست پذیرش، مدرک پیش‌دانشگاهی، ریز نمرات و پاسپورت اشاره کرد. در نظر داشته باشید که برای قبولی در این مقطع تحصیلی، محدودیت سنی وجود دارد و اگر از ۲۲ سال عبور کرده باشید، مسیر پذیرش شما بسیار سخت خواهد شد.

قوانین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

در قسمت‌های قبل اشاره کردیم که یکی از مهم‌ترین قوانین دانشگاه های کانادا برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک کارشناسی است. اگر شما این دوره را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید، می‌توانید برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های دیگر در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید. علاوه بر این شما باید بدانید که موظف به ارائه ریز نمرات و همچنین معدل خود به دانشگاه مقصد خواهید بود.

در صورتی ‌که سن شما از ۲۵ سال گذشته باشد و یا وقفه‌ای بیش از ۲ ساله بین مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد شما افتاده باشد، مسیر پذیرش شما سخت‌تر خواهد شد. مگر این‌که اثبات کنید که این وقفه طولانی دارای توجیه موجهی مانند سابقه کار و یا بیماری به‌خصوص است. سایر مدارک و قوانین پذیرش را باید با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه موردنظر خود پیدا کنید.

قوانین دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری

اگر تصمیم دارید که در مقطع دکتری و در کشور کانادا تحصیل نمایید، باید به شما تبریک بگوییم. شما شانس این را دارید که در کنار بهترین اساتید و با بهترین امکانات دوره خودتان را بگذرانید. همچنین این امکان وجود دارد که در زمان تحصیل خود، حقوق هم دریافت کنید. همان‌طور که پیش ‌از این اشاره شد، شما در مقطع دکتری درگیر کلاس‌های درس نخواهید شد و به‌جای آن بر روی یک پروژه کاملا عملی شرکت خواهید کرد.

از مهم‌ترین قوانین دانشگاه های کانادا برای پذیرش در مقطع دکتری، داشتن یک رزومه بسیار قوی و قدرتمند است. از آن جایی‌ که متقاضی تحصیل در این مقطع بسیار زیاد است، اگر شما رزومه قوی نداشته باشد به مشکل خواهید خورد. همچنین باید در یک آزمون آنلاین که توسط خود دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کرده و آن را هم با موفقیت پشت سر بگذارید. به ‌تمامی این قوانین می‌توان داشتن توصیه‌نامه، مدرک زبان، داشتن پروپوزال و … را هم اضافه کرد.

چگونه همزمان با تحصیل در دانشگاه های کانادا می‌توان مشغول به کار شد؟

سوال بسیار مهمی که ممکن است برای افراد زیادی ایجاد شود این است که آیا امکان دارد برای پرداخت هزینه‌ها و مخارج اقدام به کار در هنگام تحصیل کنیم یا خیر. در پاسخ باید اشاره کرد به صورت کلی شما این اجازه را خواهید داشت، اما بسته به قوانین دانشگاه های کانادا این اجازه‌نامه ممکن است متغیر باشد. بسته به دانشگاه و مقطعی که در حال تحصیل آن هستید، ساعت‌های مختلفی اجازه کار خواهید داشت. ما در ادامه دراین‌خصوص به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.

 

کار در محیط دانشگاه

اگر شما به‌عنوان یک دانشجو تمام‌وقت در یک دانشگاه مشغول به تحصیل شده باشید، می‌توانید در همان دانشگاه محل تحصیل مشغول به کار شوید. البته فراموش نکنید که برای انجام کار دانشجویی در کشور کانادا به سین نامبر (SIN NUMBER) نیاز دارید. سین نامبر یک شماره نه رقمی بوده که در زمان ورود به کشور کانادا به شما داده می‌شود. این شماره مانند کد ملی است. با داشتن این سین نامبر می‌توانید در زمان تحصیل در دانشگاه خودتان کار کنید.

کار در محیط خارج از دانشگاه

اگر قصد کار در خارج از محیط دانشگاه را دارید، باید به قوانین دانشگاه های کانادا مراجعه کنید. به صورت معمول دانشجویان تمام‌وقتی که دارای ویزای تحصیلی هستند، می‌توانند هفته‌ای ۲۰ ساعت در محیطی خارج از دانشگاه به کار مشغول شوند. البته در زمان‌هایی که دانشگاه‌ها تعطیل باشند، فرد می‌تواند به صورت نامحدود مشغول به کار شود. برای پیداکردن کار خارج از محیط دانشگاه هم باید سین نامبر داشته باشید.

بر اساس قوانین دانشگاه های کانادا درصورتی‌که متقاضیان از مدت زمان مجاز برای انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی خارج شوند، بر اساس مقررات با آن‌ها برخورد خواهد شد که این موضوع یک امتیاز منفی برای آن‌ها به‌حساب می‌آید.

دوره‌ هایی که اجازه کار ندارند

با اینکه به صورت معمول به دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور کانادا اجازه کار داده می‌شود، اما دوره‌هایی هستند که در آن ها فرد پذیرفته‌شده، اجازه کار چه در محیط دانشگاه و چه در محیط خارج از دانشگاه را نخواهد داشت. از این دوره‌ها می‌توان به دوره‌های پاره‌وقت، دوره‌های دبیرستان و دوره‌های زبان اشاره کرد.همچنین درصورتی‌که متقاضیان از طریق دریافت بورسیه تصحیلی به کشور کانادا مهاجرت کرده باشند بر اساس قوانین دانشگاه های کانادا در سال 2023 به آن‌ها اجازه کار دانشجویی داده نخواهد شد.

مدارک لازم برای پذیرش و قوانین دانشگاه های کانادا

همان‌طور که شاید همه شما هم بدانید، برای دریافت پذیرش و اپلای به هر دانشگاهی در خارج از کشور، نیاز است تا مدارکی را به دانشگاه ارائه کنید. اینکه دقیقا چه مدارکی را باید به دانشگاه موردنظرتان ارائه کنید، بسته به قوانین دانشگاه های کانادا متفاوت است. اما از مدارک مهمی که همه دانشگاه‌ها به آن نیاز دارند، می‌توان به مدارک زیر اشاره کرد:

✔ اسکن پاسپورت معتبر

✔ اسکن مدارک مقاطع تحصیلی قبلی

✔ فرم پذیرش در دانشگاه

✔ اطلاعات کامل برای دریافت پذیرش

✔ مدرک زبان

✔ ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی

✔ ترجمه مدارک

✔ در برخی از مقاطع نیاز به رزومه وجود دارد.

مدارک لازم برای پذیرش و قوانین دانشگاه های کانادا

پذیرش دانشگاه‌های کانادا به کمک موسسه های حقوقی

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید در یکی از دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوید، دو راه پیش روی شما قرار خواهد گرفت. یکی از آن ها این است که خودتان دست به تحقیقات بزنید، با دانشگاه‌های مختلف آشنایی پیدا کنید، روند ثبت‌نام آن‌ها را بشناسید، با قوانین دانشگاه های کانادا آشنا شوید و … . در این صورت ممکن است کمی مسیر سخت و زمان‌بری را طی کنید. همچنین احتمال دارد در اثر ناآشنا بودن با قوانین مختلف، درخواست شما ریجکت شود.

یا این‌که می‌توانید از یک موسسه حقوقی معتبر که در این زمینه فعالیت می‌کند، کمک بگیرید. در این صورت شما دیگر نیازی ندارید تا دست به تحقیقات جامع و کامل بزنید. می‌توانید به یک موسسه حقوقی مراجعه کرده و با مشاورین و وکلای خبره آن‌ها مشورت کنید. این افراد به دلیل داشتن آشنایی کامل با قوانین مختلف دانشگاه‌های کانادا، می‌توانند بهترین مسیر برای مهاجرت و اخذ پذیرش دانشگاه‌ها را به شما معرفی کنند.

مزایای تحصیل در کشور کانادا

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، کانادا یکی از بهترین کشور‌های جهان برای مهاجرت از طریق تحصیل است به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به‌منظور دستیابی به اهداف خود از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. قوانین دانشگاه‌های کانادا به صورتی است که متقاضیان به‌آسانی امکان دریافت پذیرش تحصیلی از این کشور را خواهند داشت. در ادامه به بررسی مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا پرداخته‌شده است.

  • یکی از مهم‌ترین مزایای ورود به دانشگاه‌های کشور کانادا استفاده از تمام امکانات رفاهی این کشور بدون هیچ محدودیتی است.
  • متقاضیان با تحصیل در کانادا می‌توانند درخواست خود را برای دریافت ویزا همراه به ثبت برسانند.
  • بر اساس قوانین دانشگاه های کانادا تحصیل در این کشور به متقاضیان اجازه می‌دهد تا در هر هفته به میزان مشخصی به انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی پرداخته و بخشی از هزینه‌های زندگی را پرداخت کنند.
  • هزینه زندگی در کشور کانادا بسیار مناسب بوده و هیچ فشاری را به شهروندان وارد نخواهد کرد.
  • کسانی که در کشور کانادا به تحصیل مشغول هستند پس از پایان این دوران اجازه خواهند داشت تا بلافاصله به جستجوی شغل موردنظر خود پرداخته و ویزای خود را به کاری تغییر دهند.

 

دانشگاه های کانادا برای اپلای

راحت‌ ترین دانشگاه های کانادا برای پذیرش

بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور به دنبال اخذ پذیرش در دانشگاه‌ هایی هستند که سخت‌ گیری‌های کمتری را برای ورود دانشجویان بین‌ المللی اعمال می‌کنند.

سخن پایانی

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می‌توانید برای ادامه تحصیل به آن مهاجرت کنید. این کشور به دلیل داشتن دانشگاه‌های بسیار معتبر و تاپ، یکی از مقاصد جذاب و جالب برای دانشجویان بین‌المللی به نظر می‌آید. اما باید بدانید که برای تحصیل در این دانشگاه‌ها، باید به صورت کامل با قوانین آن‌ها آشنایی داشته باشید. داشتن آشنایی با قوانین دانشگاه های کانادا موجب می‌گردد تا روند پذیرش شما به صورت صحیح طی شده و درصد احتمال قبولی شما بالا برود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
قوانین تحصیل در کشور کانادا چگونه است؟
در بعضی از ایالات این کشور تحصیل تا ۱۶ و برخی تا ۱۸ سال اجباری است و همانند کشور ایران کانادا دارای مدارس دولتی و غزیدولتی میباشد و این کشور گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل بشمار میرود
در کانادا به چه زبانی میشود تحصیل کرد؟
میشود گفت در کشور کانادا تسلط داشتن به دو زبان انگلیسی و فرانسوی مزیتی مهم برای تحصیل در این کشور بشمار میرود که البته ایالاتی هستند که زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی تدریس میشود و همچنین بلعکس ایالاتی نیز هستند که زبان فرانسوی به عنوان زبان اصلی تدریس میشود.
اگر برای ورود به دانشگاه به زبان تسلط نداشته باشیم چه باید کرد؟
اگر شما از لحاظ آکادمیک و یا تسلط زبان شرایط ورود به دانشگاه را نداشته باشید باید به دوره ی مقدمات کانادا وارد شوید که به اصطلاح به دوره پری بچلر شناخته میشود.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا جلیلیان
2 سال قبل

واقعا این کشور بی نظیره. من یه جا خوندم که کشور کانادا از لحاظ امنیت و استانداردهای زندگی جزو ده کشور برتر جهان بوده. خیلی دوست داشتم که می تونستم توی این کشور زندگی کنم.

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  سارا جلیلیان
2 سال قبل

سلام شما میتونید با پر کردن فرم ارزیابی رایگانمون شرایطتون رو برای کانادا بررسی کنید

کادر هرمس اپلای