ویزای کانادا از ترکیه

ویزای کانادا از ترکیه

ویزای کانادا از ترکیه مطلبی است که در این مقاله مورد توجه قرار گرفته است. ترکیه را می‌توان به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در جهان و یکی از راه‌های غیرمستقیم مهاجرت به کشورهای اروپایی و کشورهای آمریکا شمالی دانست. با توجه به این که این کشور پس از گذشت چند سال، اقامت دائم را به متقاضیان مهاجرت ارائه می‌کند، افراد بسیاری می‌خواهند با پاسپورت کشور ترکیه، ویزای کانادا را دریافت کنند. کانادا نیز جزو کشورهای محبوب برای مهاجرت ایرانیان است. ویزاهای مختلفی برای دریافت اقامت کشور کانادا وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به ویزای تحصیلی اشاره کرد. دریافت این ویزاها هرکدام شرایطی دارند که در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مزایای دریافت ویزای کانادا از ترکیه

درست است که کشور ترکیه در میان ایرانیان یک گزینه مهاجرتی محبوب به شمار می‌رود، اما کشور کانادا در میان تمامی متقاضیان مهاجرت مقصد مهاجرتی محبوبی است. مهاجر بودن بیش از ۳۰ درصد مردم کانادا گواه این مسئله می‌باشد. دریافت ویزای این کشور از طریق ترکیه مزایای بسیاری دارد که در ادامه این بخش قصد داریم به معرفی آن‌ها بپردازیم.

دانشگاه‌ های برتر کشور کانادا مقصد بعدی دانشجویان ترکیه

یکی از مزایایی که بسیاری از دانشجویان پس از تحصیل در مقطع دبیرستان یا کارشناسی در کشور ترکیه، می‌خواهند به کشور کانادا مهاجرت کنند، ادامه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های باکیفیت و برتر کشور کانادا است. با توجه به اینکه دانشگاه‌های ترکیه نیز در میان کشورهای جهان معتبر هستند، اپلای کردن برای دانشگاه‌های کانادا از این دانشگاه‌ها آسان‌تر از اپلای از دانشگاه‌های ایران است و دانشگاه‌های ترکیه از اعتبار خوبی در میان سایر دانشگاه‌های بین‌المللی برخوردار هستند.

دانشگاه‌ های برتر کشور کانادا مقصد بعدی دانشجویان ترکیه

فرصت‌های شغلی متنوع در کشور کانادا

یکی از دلایلی که کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهان است، فرصت‌های شغلی متعددی می‌باشد که در این کشور وجود دارند. این کشور به دلیل داشتن نیروی کم برای کار کردن در این مشاغل نیازمند افراد خارجی مستعد است. شما عزیزان می‌توانید با اقامت در کشور ترکیه، رزومه کاری خود را در زمینه‌های شغلی محبوب کشور کانادا مانند علوم کامپیوتری یا حساب‌داری تقویت کنید و برای فرصت‌های شغلی کشور کانادا رزومه ارسال کنید.

وجود برنامه‌های مختلف کاری برای دریافت اقامت کانادا از ترکیه

کانادا به دلیل داشتن فرصت‌های شغلی فراوان و نیاز به نیروی مستعد، کشوری مهاجرپذیر است. به همین دلیل بیشتر استان‌های این کشور که نیاز به متخصصین در زمینه‌های مختلفی دارند برنامه‌هایی را ایجاد کرده‌اند تا افراد مستعد خارجی بتوانند اقامت کشور کانادا را دریافت کنند. این برنامه‌ها به افرادی که در کشور ترکیه اقامت دارند کمک می‌کند تا بتوانند در مدت کوتاهی اقامت دائم کشور کانادا را دریافت کنند.

برای شرکت در برنامه‎های مهاجرتی باید با یک وکیل مجرب یا یک موسسه معتبر مهاجرتی مانند هرمس اپلای در تماس باشید تا با تمامی این برنامه‌ها آشنا شوید. از جمله برخی از این برنامه‌ها می‌توان به برنامه BC Tech pilot اشاره کرد. این برنامه خاص به شما کمک می‌کند تا در استان بیریتیش کلمبیا کشور کانادا مشغول به کار شوید و اقامت خود را دریافت کنید، زیرا فرصت‌های شغلی زیادی در این استان وجود دارند.

انواع ویزاهای کشور کانادا برای مهاجرت از ترکیه

به دلیل تنوع در ویزاهای کشور کانادا افرادی که قصد ویزای کانادا از ترکیه را دارند، می‌توانند به راحتی با توجه به شرایط خود به کانادا مهاجرت کنند. از این ویزاها می‌توان به ویزای مهاجرتی کشور کانادا اشاره کرد که یکی از ویزاهای موقت کانادا است. این ویزا می‌تواند امکان اقامت ۱۸۰ روزه در این کشور را برای شما ایجاد کند. ویزاهای کشور کانادا به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: ویزای تک ورودی و ویزای چند بار ورودی. از دیگر ویزاهای کشور کانادا برای دریافت از ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای کاری کانادا
 • ویزای سرمایه‌گذاری کانادا
 • ویزای سوپر کانادا

 

روش گرفتن ویزای کانادا از ترکیه برای گردشگران

ویزای توریستی کشور کانادا یکی از ویزاهای محبوب در میان ایرانیان ساکن کشور ترکیه است. این ویزا می‌توان امکان گشت‌وگذار در کانادا را برای شما تا مدت شش ماه فراهم کند. در بسیاری از موارد ویزای ترویستی کشور کانادا امکان تمدید دارد اما باید با توجه به شرایط خود به سفارت‌خانه مراجعه کنید تا از امکان تمدید ویزای خود مطلع شوید. برای دریافت ویزای توریستی کشور کانادا به پاسپورت کشور ترکیه نیاز دارید. بنابراین افرادی که هنوز در کشور ترکیه اقامت دائم خود را دریافت نکرده‌اند، نمی‌توانند ویزای توریستی کانادا را تهیه کنند.

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

برای دریافت ویزای گردشگری یا همان توریستی کشور کانادا باید دارای شرایطی باشید تا بتوانید این ویزا را از سفارت‌خانه کانادا دریافت کنید. داشتن سلامتی کامل بدن و تمکن مالی برای اقامت در کانادا از این شرایط است. دیگر شرایط دریافت ویزای توریستی کشور کانادا به شرح زیر هستند:

 • داوطلبان نباید دارای هیچگونه سابقه کیفری باشند
 • باید افسر کنسول‌گری کانادا را قانع کنید که شما در کشور ترکیه شغل، خانه و سرمایه دارید تا ثابت کنید با اتمام مدت ویزا به ترکیه بازخواهید گشت
 • ارائه مدرک جهت اثبات تمکن مالی (میزان سرمایه با توجه به مدت اقامت، هتل و عوامل دیگر متفاوت خواهد بود)
 • اگر فرزندی دارید که قصد مهاجرت به همراه شما را دارد باید تمامی مراحل دریافت ویزا را طی کند
 • بیمه توریستی در کشور کانادا
 • رزرو بلیط بازگشت به کشور ترکیه

 

ویزای کانادا از ترکیه برای دانشجویان

یکی دیگر از ویزاهای کشور کانادا که دانشجویان حاضر در ترکیه می‌توانند دریافت کنند، ویزای تحصیلی کانادا است. این ویزا برای دانشجویان و یا دانش‌‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در کانادا این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانند در مدت تحصیل خود در کانادا اقامت داشته باشند. اولین گام برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا از ترکیه اخذ پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا است.

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های کانادا از کشور ترکیه نیازمند داشتن رزومه تحصیلی مناسبی است. برای مثال اگر دارای توصیه‌نامه از اساتید معتبر ترک باشید می‌توانید شانس خود را برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های کانادا افزایش دهید.

از دیگر عواملی که می‌تواند شانس شما را برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های این کشور افزایش دهد، داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی است. این دو زبان به عنوان زبان‌های رسمی کانادا هستند که دوره‌های تحصیلی این کشور نیز به این زبان‌ها به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا از ترکیه

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا از ترکیه، مهم‌ترین شرط داشتن نامه پذیرش در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا است. برای دریافت این ویزا شما می‌توانید به صورت آنلاین و با ثبت نام در سایت رسمی کشور کانادا اقدام کنید. برای ثبت نام آنلاین شما باید تمامی مدارک را اسکن کرده و بر روی سایت آپلود کنید.این مدارک به شرح زیر هستند:

 • اسکن صفحه اطلاعات پاسپورت معتبر کشور ترکیه
 • دو عکس گرفته شده در سه ماه اخیر (توجه داشته باشید که تاریخ تولد باید بر روی پشت هر عکس نوشته شده باشد)
 • مدرک اثبات تمکن مالی در کشور کانادا:
 • ارائه شماره حساب بانکی در کانادا در صورت انتقال پول به بانک‌های این کشور
 • ارائه مدرک GIC در صورتی که از موسسه‌های مالی کشور کانادا دریافت کرده‌اید
 • ارائه مدرک جهت اثبات دریافت وام تحصیلی از بانک‌های کانادا
 • ارائه مدرک جهت اثبات پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا
 • ارائه مدرکی برای اثبات دریافت بورسیه تحصیلی در صورت برگزیده شدن
 • میزان حداقل سرمایه برای اقامت در کانادا برای دانشجو سالانه ۱۰ هزار دلار کانادا
 • انگیزه‌نامه برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

تمدید ویزای دانشجویی کانادا

برخی از دانشجویان به دلایل مختلفی پس از اتمام مدت ویزای تحصیلی خود می‌خواهند در کشور کانادا اقامت طولانی‌تری داشته باشند. در صورتی که قصد اقامت طولانی‌تر در کانادا را داشته باشید، سه گزینه خواهید داشت:

 • می‌توانید ویزای خود را برای تحصیل در دوره‌های دیگر تمدید کنید.
 • در صورت واجد شرایط بودن می‌توانید برای کار پس از تحصیل (PGWP) ویزای خود را تمدید کنید.
 • می‌توانید برای تغییر ویزای خود به ویزای توریستی اقدام کنید.

در صورتی که نتوانید از یکی از سه گزینه مذکور برای تمدید ویزای خود استفاده کنید، به طور معمول باید به کشور ترکیه بازگردید.

تمدید ویزای دانشجویی کانادا

ویزای کانادا از ترکیه با استفاده از برنامه اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری کانادا (Express Entry) یکی از روش‌های سریع دریافت اقامت در کشور کانادا از ترکیه است که می‌توانید در صورت داشتن مهارت در یک حوزه کاری از آن استفاده کنید. این سیستم چندین برنامه مهاجرتی را شامل می‌شود که در صورت واجد شرایط بودن می‌توانید با استفاده از آن‌ها به کانادا مهاجرت کنید. در حقیقت اکسپرس انتری کانادا یک سیستم آنلاین است که درخواست‌های افراد برای دریافت اقامت این کشور را دسته‌بندی می‌کند.

یکی از مزایای استفاده از سیستم اکسپرس انتری، دریافت اقامت دائم در این کشور در ۶۰ روز ابتدایی قبولی در این سیستم است. این سیستم شامل سه برنامه مهاجرتی می‌شود که به مانند زیر هستند:

 • برنامه فدرال اسکیلد ورکر (Federal Skilled Worker Program)
 • برنامه فدرال اسکیلد ترید (Federal Skilled Trades Program)
 • برنامه اکسپرینس کلاس کانادا (Canadian Experience Class)

البته که استان‌های مختلف کانادا می‌توانند در صورت نیاز به متخصص در زمینه‌های مختلف، داوطلبان را از سیستم اکسپرس انتری استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید از این سیستم استفاده کنید، می‌توانید با مراجعه به سایت شرایط خود را بررسی کنید. در آن سایت شما اطلاعات را راجع به ملیت، سن، میزان تسلط به زبان، تحصیلات و سابقه کاری خود تکمیل خواهید کرد.

 

شرح امتیازات در سیستم اکسپرس انتری برای دریافت ویزای کانادا

برای قبولی در سیستم اکسپرس انتری کانادا باید در سیستم امتیازبندی CRS (Comprehensive Ranking System) نمره مناسب را کسب کنید تا در رتبه‌های بالایی سیستم اکسپرس انتری قرار گیرید. برخی از امتیازبندی‌های این سیستم به شرح زیر می‌باشد:

 • حداکثر امتیاز دریافتی داوطلبان از معیار سن برابر با ۱۱۰ امتیاز است
 • حداکثر امتیاز دریافتی داوطلبان از معیار تحصیلات برابر با ۱۵۰ امتیاز است
 • حداکثر امتیاز دریافتی داوطلبان از معیار تسلط به زبان‌های رسمی کانادا برابر با ۱۶۰ امتیاز است
 • حداکثر امتیاز دریافتی داوطلبان از معیار تجربه کار در کشور کانادا برابر با ۸۰ امتیاز است
 • امتیاز دریافتی داوطلبان از معیار داشتن مهارت زبان فرانسوی برابر با ۵۰ امتیاز است
 • امتیاز دریافتی داوطلبان از معیار داشتن خواهر یا برادر در کانادا برابر با ۱۵ امتیاز است
 • امتیاز دریافتی داوطلبان از معیار مدرک دانشگاه‌های کانادا برابر با ۳۰ امتیاز است

معیارهای دیگری نیز وجود دارند که به داوطلبان نمره بیشتری می‌دهند. پس از اتمام امتیازبندی در سیستم CRS پروفایل شما در میان پروفایل دیگر داوطلبان سیستم اکسپرس انتری قرار می‌گیرد. انتخاب فرد مورد نظر در این سیستم به این صورت است که هر دو هفته یک بار در میان افراد حاضر در جدول قرعه‌کشی می‌شود. افرادی که در رتبه‌های بالایی این جدول قرار داشته باشند، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کانادا از ترکیه را دارند.

شرح امتیازات در سیستم اکسپرس انتری برای دریافت ویزای کانادا

با هرمس اپلای دریافت ویزای کانادا از ترکیه را به سادگی دریافت کنید

دریافت ویزای کانادا از ترکیه یکی از اهداف افرادی است که به کشور ترکیه مهاجرت می‌کنند. این افراد می‌توانند با استفاده از پاسپورت معتبر کشور ترکیه و از طریق ویزاهای مختلف به کانادا مهاجرت کنند. از جمله این ویزاهای مناسب می‌توان به ویزای تحصیلی و ویزای توریستی اشاره کرد. از مزایای دریافت ویزای کانادا از ترکیه می‌توان به امکان دریافت اقامت در کشور کانادا به روشی بسیار ساده‌تر از گرفتن اقامت این کشور با اقدام از کشور ایران، اشاره کرد.

جهت دریافت مشاوره و استفاده از خدمات یک موسسه معتبر برای مهاجرت به کشور کانادا از ترکیه، همین حالا از خدمات بی‌نظیر موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در سایت این موسسه دیدن کنید. مشاورین و کادر مجرب حاضر در موسسه ما می‌توانند شما را در مراحل تشکیل پرونده مهاجرتی‌ همراهی کنند تا بدون دغدغه از کشور ترکیه به کانادا مهاجرت کنید.

شرایط اقتصادی کانادا

مهاجرت از ترکیه به کانادا

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای امروزی است که روش‌های مختلفی برای مهاجرت به آن با اهداف مختلف وجود دارد. یکی از این روش‌ها که در میان ایرانیان نیز مرسوم است، مهاجرت از ترکیه به کانادا است. مهاجرت از طریق ترکیه نیازمند شرایطی می‌باشد که برای دریافت ویزای دیگر کشورهای نیاز دارید. برای مثال در یکی از روش‌ها شما باید اقامت دائم کشور ترکیه را دریافت کنید، تا بتوانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. در این مطلب از هرمس اپلای با ما همراه شوید تا به بررسی شرایط و مزایای این روش مهاجرتی بپردازیم.

کلام آخر

با توجه به مطالبی که در فوق مطرح شد سعی داشتیم مزایای اخذ ویزای کانادا ،انواع ویزای کشور کانادا و روش دریافت آن ، ویزای تحصیلی کانادا و یا دریافت ویزای کانادا از طریق اکسپرس اینتری و شرح امتیاز بندی آن را به طور کامل بازگو کنیم.کشور ترکیه بدلایل مختلف جزو کشور های محبوب برای مقاصد مهاجرتی و از راه های غیر مستقیم مهاجرت محسوب میشود که پس از گذشت چند سال اقامت دائم میدهد و سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به کانادا از طریق کشور ترکیه اقدام میکنند که یکی از دلایل این امر نبود سفارت کانادا در کشور ایران است.

ما در مقاله ویزای کانادا از ترکیه به راه و روش های اخذ ویزای کانادا پرداختیم.جهت دریافت اطلاعات بیشتر مشاوران ما در موسسه هرمس اپلای شمارا برای داشتن مهاجرتی بهتر همراهی میکنند.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
برای اقامت در کشور کانادا چه ویزاهایی هست؟
ویزای تحصیلی کانادا ویزای کاری کانادا ویزای سرمایه گذاری کانادا ویرای سوپر کانادا
برای دریافت ویزای توریستی کانادا چه اقداماتی لازم است؟
برای دریافت ویزای توریستی کانادا ابتدا داشتن پاسپورت ترکیه لازم است و سلامتی و تمکن مالی ،نداشتن سابقه کیفری ،اثبات به کنسول گری کانادا برای داشتن شغل و خانه و سرمایه ،مراحل دریافت ویزا برای فرزندان ،بیمه توریستی و رزرو بلیط
دانشجویان پس از اتمام ویزای دانشجویی کانادا میتوانند در این کشور بمانند؟
دانشجویان میتوانند پس از اتمام مدت ویزای دانشجویی خود برای تمدید ویزا اقدام کنند که ۳ گزینه برای آنها در نظر گرفته شده :میتوانند برای ادامه تحصیل در دوره های دیگر تمدید کنند ،برای کار پس از تحصیل و یا تغییر ویزا به ویزای توریستی اقدام کنند.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای ثابتی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید
اقدام کردن برای گرفتن ویزای کانادا از ترکیه زمان کمتری میبره؟

کارشناس هرمس
پاسخ به  آقای ثابتی
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
بله نسبت به اقدام از ایران زمان کمتری میبره .

کادر هرمس اپلای