ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان به شما بدهیم. داشتن مهارت‌های زبانی برای مهاجرت و زندگی در کشوری مانند کانادا بسیار مهم است. برای اینکه بتوانید خودتان را با جامعه کانادایی وفق دهید و با مردم محلی این کشور ارتباط برقرار کنید، نیاز است تا به زبان‌های رسمی این کشور تسلط داشته باشید؛ ازاین‌رو دولت کشور کانادا از متقاضیان مهاجرت به این کشور درخواست می‌کند تا مدارک مهارت‌های زبانی خودشان را در هنگام ارائه درخواست مهاجرت، نشان دهند.

از سوی دیگر، از آن جایی که کشور کانادا به‌عنوان یک مقصد مهاجرتی مناسب در نظر گرفته می‌شود، افراد زیادی به دنبال پیداکردن موقعیت شغلی در این کشور هستند. سؤال بزرگی که برای این دسته از افراد پیش می‌آید این است که آیا امکان دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟ ما در این مطلب قصد داریم تا به‌صورت کامل به این سؤال پاسخ دهیم.

شرایطویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

آشنایی با کشور کانادا

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده است که از سمت شرق با اقیانوس اطلس، از سمت غرب با اقیانوس آرام و از شمال با اقیانوس منجمد شمالی مرزهای مشترکی دارد. این کشور تنها با کشور آمریکا در جنوب همسایه است. از سوی دیگر کانادا با داشتن مساحتی در حدود ۱۰ میلیون کیلومترمربع، دومین کشور بزرگ جهان به شمار می‌رود که جمعیتی در حدود ۳۶ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. جالب است بدانید که بخش قابل‌توجهی از جمعیت کشور کانادا را مهاجرین تشکیل داده‌اند.

واحد رسمی پول این کشور، دلار کانادا بوده و مردم کانادا به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا بوده و از مهم‌ترین شهرهای دیگر آن می‌توان به کبک، تورنتو، مونترال و… اشاره کرد. مناطق شمالی کشور کانادا دارای آب‌وهوایی بسیار سرد و خشک هستند. این در حالی است که بیشتر شهرهای جنوبی این کشور، آب‌وهوایی معتدل‌تر دارند. از سوی دیگر به دلیل این که اقتصاد کشور کانادا جز برترین اقتصادهای جهان است، موقعیت‌های شغلی زیادی در آن وجود دارند.

در کنار اقتصاد پویا و روبه‌رشد کانادا، همچنین می‌توان به وجود شرکت‌های بزرگ بین‌المللی اشاره کرد که موجب شده است تقاضا برای اخذ ویزای کار کانادا افزایش پیدا کند. یکی از شرایط اخذ چنین ویزایی، داشتن مدرک زبان است. بااین‌وجود، سؤال مهمی که برای افراد متقاضی به میان می‌آید این است که آیا امکان اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

آشنایی با ویزای کار کانادا

پیش از آن که در خصوص نحوه اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان صحبت کنیم، بهتر است کمی در خصوص چنین ویزایی اطلاعات کسب کنید. مجوز کار کانادا یا ویزای کار برای آن دسته از افراد واجد شرایط خارجی صادر خواهد شد که برای کار در کشور کانادا در یک دوره زمانی خاص، نامزد می‌شوند. این افراد تنها زمانی می‌توانند برای دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان درخواست خودشان را ارسال کنند که از سوی یک کارفرمای کانادایی، پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

به زبان دیگر، داشتن یک پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری از سوی یک کارفرمای کانادایی به‌عنوان اصلی‌ترین شرط اخذ ویزای کار کانادا به شمار می‌رود. البته باید اشاره کرد که کارفرمای موردنظر نیز باید از ESDC (اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا) یک LMIA (ارزیابی تأثیر بازار کار) دریافت کند. چنین مجوزی به کارفرمایان کانادایی این اجازه را می‌دهد تا از کارگران ماهر خارجی برای مشاغلی که شهروندان یا افراد دارای اقامت دائم کانادا نمی‌توانند آن‌ها را پر کنند، استفاده کنند.

کشور کانادا به‌عنوان یکی از کشورهای جهان که دارای اقتصادی قدرتمند و پیشرو است، مقصدی بسیار مناسب برای افرادی است که به دنبال کار در خارج از کشور هستند. ویزای کار کانادا به افراد تجاری، کارگران دائمی، کارگران موقت، دانشجویان و… اجازه می‌دهد تا برای کار به کانادا مهاجرت کنند.

آشنایی با ویزای کار کانادا

اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

اما همان‌طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که متقاضی کار و اخذ ویزای کاری کانادا هستند این است که آیا امکان اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد یا خیر؟ در قسمت قبل اشاره کردیم که داشتن یک پیشنهاد نامه شغلی از سوی یک کارفرمای کانادایی، اصلی‌ترین شرط برای اخذ ویزای کار کانادا است. این بدان معنی است که هیچ الزام قانونی برای ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی، به‌عنوان زبان‌های رسمی کانادا، برای دریافت مجوز کار کانادا وجود ندارد.

داشتن مدرک زبان تنها برای آن دسته از افرادی ضروری خواهد بود که به دنبال اخذ اقامت دائم کانادا هستند. البته لازم به ذکر است که داشتن مدرک زبان و یا تسلط بر روی زبان می‌تواند مزایای بسیار زیادی با خود به همراه داشته باشد. به یاد داشته باشید که شما در نهایت برای ایجاد ارتباط بین خود و مردمان کانادا و یا حتی کارفرما و سایر کارمندان، نیاز به دانش زبانی خواهید داشت؛ اما این بدان معنی نیست که ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان به فرد متقاضی اعطا نخواهد شد.

درصورتی‌که کارفرما از شما برای ارائه پیشنهاد شغلی، مدرک زبان درخواست نکند، بدون هیچ‌گونه مشکلی می‌توانید برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام کنید. البته برخی از کارفرمایان ممکن است الزامات خاص خودشان را برای داشتن مدرک زبان درخواست کنند. حتی ممکن است کارفرمایان تنها به افرادی که مدرک زبان دارند، پیشنهاد شغلی ارائه کنند. بااین‌وجود، هیچ الزامی برای داشتن مدرک زبان جهت اخذ ویزای کار کانادا نبوده و همه چیز به فاکتورهای مدنظر کارفرمایان باز خواهد گشت.

مزایای اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

همان‌طور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم، امکان دریافت ویزای کار کانادا بدون داشتن مدرک زبان وجود دارد. کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و شروع یک زندگی جدید خواهد بود. ما در این قسمت قصد داریم تا به مهم‌ترین مزایای اخذ ویزای کار کانادا و کار در این کشور اشاره کنیم:

 • نرخ بیکاری در این کشور کمتر از کشورهای دیگر است.
 • اقتصاد کانادا چهاردهمین اقتصاد برتر جهان است و همین امر کانادا را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بدل کرده است.
 • این کشور دارای یک سیستم مالی قابل‌اعتماد و شفاف است و استقلال اقتصادی زیادی را به شهروندان خود می‌دهد.
 • این کشور دارای شبکه‌های مالی و سیستم‌های بانکی قدرتمندی است.
 • این کشور دارای مراقبت‌های درمانی و بهداشتی مناسب، تعطیلات با حقوق و مرخصی استحقاقی قابل‌توجه از جمله مرخصی زایمان و مرخصی والدین است.
 • فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور برای تمامی مشاغل وجود دارد.
 • امکان کسب درآمدهای بسیار مناسبی در این کشور وجود دارد.
 • هزینه‌های زندگی در کشور کانادا بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند.

 

مزایای اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

در قسمت‌های قبل اشاره کردیم که امکان دریافت ویزای کار کانادا با مدرک زبان و بدون مدرک زبان وجود دارد. همچنین اشاره شد که داشتن پیشنهاد نامه شغلی، مهم‌ترین شرط لازم برای اخذ چنین ویزایی است؛ اما باید بدانید شرایط مختلف دیگری وجود دارند که برای دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان باید آن‌ها را رعایت کنید.

از آن جایی که در سال گذشته کانادا به بیش از ۴۰۰۰۰۰ نامزد خارجی، مجوز کار در این کشور را صادر کرده است، فرصت بسیار مناسبی برای تمامی افراد به وجود آمده تا با رعایت شرایط لازم، به این کشور مهاجرت کنند. از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار می‌توان به داشتن مهارت و تخصص در زمینه کاری اشاره کرد. شما باید به کارفرما و دولت کانادا اثبات کنید که از مهارت و تخصص کافی برای دریافت چنین موقعیت شغلی برخوردار هستید. از دیگر شرایط لازم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما باید به دولت کانادا اثبات کنید پس از به اتمام رسیدن ویزای کار خود، این کشور را ترک خواهید کرد.
 • مدرکی ارائه کنید که به دولت کانادا نشان دهد در طول اقامت در این کشور، بودجه کافی برای حمایت از خود و یا خانواده‌تان را در اختیار دارید.
 • شما باید اثبات کنید که سابقه حضور در هیچ فعالیت مجرمانه‌ای را ندارید.
 • نباید برای امنیت کشور کانادا خطرناک باشید.
 • لازم است تا در تست‌های معاینه پزشکی شرکت کرده و نشان دهید که از سلامت روحی، روانی و جسمی مناسبی برخوردارید.
 • شما باید آمادگی خود را برای ارائه هرگونه مدارک اضافی که از سوی افسران برای ورود به کانادا موردنیاز تشخیص داده می‌شود را اعلام کنید.

مدارک لازم برای صدور ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

در کنار تمامی شرایطی که برای صدور ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد، افراد متقاضی باید تمامی مدارک جهت اثبات گفته‌های خودشان را در زمان خواسته شده به افسر پرونده مربوطه تقدیم کنند. لازم به ذکر است هرگونه کاستی و یا نقص در مدارک خواسته شده می‌تواند باعث به تعویق افتادن صدور ویزای کار کانادا شده و تکرار آن منجر به ریجکت شدن درخواست شما شود.

ازاین‌رو جمع‌آوری مدارک لازم برای کسب چنین ویزایی، یکی از مهم‌ترین مراحلی است که متقاضیان کار در کانادا بدون مدرک زبان باید مدنظر قرار دهند. از مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ ورود به کانادا
 • دو عدد عکس جدید به‌اندازه پاسپورت
 • گواهی صلاحیت تحصیلی
 • اثبات صلاحیت حرفه‌ای از جمله سابقه کار
 • مدرکی دال بر داشتن منابع مالی کافی برای پوشش دادن هزینه‌های خود و یا خانواده‌تان در طول مدت‌زمان اقامت در کشور کانادا
 • ارائه مدارک معاینه‌های پزشکی لازم از بیمارستان‌های ثبت شده و قابل‌اعتماد
 • پرداخت تمامی هزینه‌های درخواست
 • متقاضیان همچنین باید بتوانند مقامات دولت کانادا را متقاعد کنند که پس از به اتمام رسیدن دوره کاری، به کشور خود باز خواهند گشت.

 

مدارک لازم برای صدور ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

انواع ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

دولت کانادا گزینه‌های بسیار متنوعی را برای اعطا ویزای کار بدون مدرک زبان یا با مدرک زبان در اختیار افراد متقاضی قرار می‌دهد. برخی از این مجوزهای کار مستلزم داشتن پیشنهاد نامه شغلی از سوی یک کارفرمای کانادایی هستند. برخی دیگر ممکن است نیاز به ارائه یک ارزیابی تأثیر بر بازار کار LMIA توسط کارفرما داشته باشند. همچنین ممکن است برخی دیگر از آن‌ها مستلزم این باشند که فرد به‌نوعی با کانادا ارتباط داشته باشد. (از طریق همسر، تحصیل در کانادا و…)

اگر شما هم قصد دارید تا ویزای کار کانادا را کسب کنید، در مرحله اول باید بدانید که کدام یک از این مراحل می‌توانند برای شما به‌عنوان بهترین گزینه در نظر گرفته شوند. برخی از مهم‌ترین ویزاهای کاری کانادا عبارت‌اند از:

 • اکسپرس اینتری
 • برنامه‌های گزینشی استانی (PNP)
 • برنامه‌های استارت‌آپی
 • خوداشتغالی
 • برنامه تحرک بین‌المللی (IMP)
 • تعطیلات کاری (IEC)
 • برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP)
 • اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP)

هزینه صدور ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که قصد دارند بدون مدرک زبان، ویزای کاری کانادا را دریافت کنند این نکته است که هزینه‌های چنین ویزایی چقدر خواهد بود. در پاسخ باید اشاره کرد که هزینه‌های صدور چنین ویزایی، هیچ تفاوتی با هزینه صدور ویزای کار کانادا با مدرک زبان ندارد؛ از این رو هزینه چنین ویزایی بسته به نوع ویزای کاری شما می‌تواند متفاوت باشد. هزینه صدور ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان می‌تواند ۱۵۵ دلار کانادا برای هر نفر یا ۲۵۵ دلار برای هر نفر جهت صدور مجوز کار آزاد باشد.

هزینه صدور ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

تمدید ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان

باید بدانید مجوزهای کار کانادا معمولاً برای یک دوره ۱ساله یا ۲ساله معتبر خواهند بود. افسرهای پرونده معمولاً مجوز کار را بیش از اعتبار پاسپورت متقاضی یا بیش از اعتبار ذکر شده در ارزیابی تأثیر بازار کار متقاضی (LMIA) صادر نمی‌کنند. همچنین این مجوز کار بیشتر از مدت‌زمانی که تبعه خارجی برای اقامت در کانادا درخواست کرده باشد یا بیشتر از مدت‌زمانی که در پیشنهاد نامه شغلی ذکر شده است، صادر نمی‌شود؛ ازاین‌رو بعد از به اتمام رسیدن دوره آن باید نسبت به تمدید ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان اقدام کنید.

درصورتی‌که شما هم می‌خواهید ویزای کار کانادا را تمدید کنید، باید به‌صورت آنلاین درخواست دهید. توصیه می‌شود که برای تمدید ویزای کار کانادا حداقل ۳۰ روز پیش‌ از تاریخ انقضای آن اقدام کنید. البته این مورد تنها یک پیشنهاد است؛ زیرا از نظر قانونی متقاضی تا آخرین روز انقضا برای ارائه درخواست تمدید ویزا فرصت دارد.

آشنایی با کشور کانادا

ویزای خوداشتغالی کانادا

ویزای خود اشتغالی کانادا به آن‌هایی که در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی تجارب لازم را دارند و در عرصه جهانی موفقیت‌هایی را کسب کرده‌اند، تعلق می‌گیرد. نامزدهای برنامه افراد خود اشتغال باید تجربه، قصد و توانایی ایفای “نقشی مهم” در زندگی فرهنگی یا ورزشی کانادا را داشته باشند. در این مقاله به طور کامل درباره این موضوع صحبت می کنیم.

نتیجه گیری

کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری خواهد بود. اگر می‌خواهید ویزای کاری کانادا را کسب کنید، به یک پیشنهاد نامه شغلی از سوی یک کارفرمای کانادایی نیاز دارید. حال این کارفرما می‌تواند از شما مدرک زبان درخواست کند یا نکند. اگر کارفرما موردنظر برای اعطا پیشنهاد نامه شغلی خود مدرک زبانی خاصی را تقاضا نکند، فرد خارجی می‌تواند برای دریافت ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان اقدام کند؛ ازاین‌رو باید سایر شرایط و مدارک موردنیاز برای صدور چنین ویزایی را گردآورده کرده و درخواست خودتان را ثبت کنید.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
مهم‌ترین ویزاهای کاری کانادا کدامند؟
اکسپرس اینتری برنامه‌های گزینشی استانی (PNP) برنامه‌های استارت‌آپی خوداشتغالی برنامه تحرک بین‌المللی (IMP) تعطیلات کاری (IEC) برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP)
هزینه صدور ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان چه مقدار می باشد؟
هزینه صدور ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان می‌تواند ۱۵۵ دلار کانادا برای هر نفر یا ۲۵۵ دلار برای هر نفر جهت صدور مجوز کار آزاد باشد.
آیا امکان اخذ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟
داشتن یک پیشنهاد نامه شغلی از سوی یک کارفرمای کانادایی، اصلی‌ترین شرط برای اخذ ویزای کار کانادا است. این بدان معنی است که هیچ الزام قانونی برای ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی، به‌عنوان زبان‌های رسمی کانادا، برای دریافت مجوز کار کانادا وجود ندارد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید
8 ماه قبل

با سلام خدمت شما، سوالی از خدمتتون دارم. بنده 50 سال سن دارم. مدارک تحصیلی اینجانب (لیسانس موسیقی ایرانی) و همچنین (لیسانس، فوق لیسانس و دکتری زبان روسی) می باشد. در زمینه موسیقی اصیل ایرانی درحدود 35 سال بصورت تخصصی در زمینه نوازندگی و تدریس سازهای ایرانی و همچنین برگزاری کنسرت های موسیقی اصیل ایرانی فعالیت می کنم. سرپرست دو ارکستر موسیقی و دارنده بیش از 500 تقدیرنامه داخلی و خارحی هستم. همچنین مدیر یکی از آموزشگاه های رسمی در تهران با کسب مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم. آیا برای ویزای خود اشتغالی کانادا می توانم اقدام کنم یا خیر؟ بنده اطلاعات بسیار کمی از زبان انگلیسی دارم. متاسفانه تلفن همراهم خراب هست . ممنون می شوم اگر محبت بفرمایید و در اینجا و همچنین در ایمیل به من پاسخ بدهید. با تشکر فراوان

خانم میرخانی
پاسخ به  حمید
8 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر
متاسفانه در زمینه هنر فعالیتی نداریم.

مهدی عزیززاده
9 ماه قبل

با سلام و خدا قوت من ارشد اموزش زبان انگلیسی را دارم و همچنین هفت مهارت بین المللی ICDL و گواهینامه بین المللی رانندگی را گرفتم ویزای کانادا چی را میخواد

خانم میرخانی
پاسخ به  مهدی عزیززاده
8 ماه قبل

سلام روزتون بخیر
باید شرایطتون مثل : سن و سابقه کاری و … بررسی بشه.

رضا
10 ماه قبل

سلام وقت بخیر
بنده با سن ۴۵سال و مدرک فوق لیسانس عمران و همسرم دارای مدرک لیسانس کامپیوتر سطح زبان ضعیف آیا میتونم واسه ویزای کار اقدام کنم.

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  رضا
10 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر. بله شانس اقدام برای ویزای کار را دارید . لطفا شرایطتون رو دقیق تر بفرمایید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید

Karimrayat nezhad
1 سال قبل

سلام وقت بخیر،بنده با مدرک فوق لیسانس حسابداری،سطح زبانم متوسط سنم 43،ایا میتونم بدون مدرک زبان ،ویزای کار،برای خودم وخانمم بگیرم

کارشناس مهاجرت هرمس
پاسخ به  Karimrayat nezhad
11 ماه قبل

سلام با توجه به سن و تخصصتون ریسک ویزا دارید ولی مسیرهایی وجود داره که بتونید ویزا دریافت کنید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید

کادر هرمس اپلای