شاید شما هم علاقه داشته باشید برای ثبت شرکت در ایتالیا اقدام کنید چرا که ایتالیا از کشورهای موفق در زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی است. بخش‌های سودآور این کشور مانند گردشگری، صنایع غذایی، کشاورزی، بخش تولید، تجارت املاک و مستغلات مورد استقبال بسیاری از سرمایه‌گذاران قرار گرفته و در اکثر موارد بسیار سودآور عمل کرده است. برای تاسیس شرکت در ایتالیا چندین راه وجود دارد که در این بخش به آن می پردازیم. اگر می خواهید در مورد شرایط ثبت شرکت در ایتالیا اطلاعات کاملی داشته باشید تا انتها همراه ما باشید.

 اولین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید آن است که در زمینه‌های حقوقی و ثبت شرکت در ایتالیا نیاز به وکیل و افراد خبره در این زمینه حس می‌شود تا اطلاعات لازم در زمینه مالیات شرکت، هزینه‌های ثبت شرکت و نحوه ایجاد شعبه در بخش‌های مختلف کشور ایتالیا اطلاعات لازم را به شما بدهد. همچنین در زمینه ثبت شرکت در ایتالیا شما نیاز به راهنمایی در مورد اقامت در ایتالیا و شهروندی این کشور خواهید داشت که به عنوان یک مهاجر لازم است از جزئیات این موارد نیز اطلاعات کافی داشته باشید.  

آنچه در این مقاله میخوانید

ایتالیا از کشورهای موفق در زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی است.

7 گام ثبت شرکت در ایتالیا

1- حساب بانکی به نام شرکت باز کنید سپرده حداقل 25٪ از سرمایه شرکت را در بانک قرار دهید.  این پروسه یک روز طول می کشد.

2- تمامی مراحل قانونی عمومی برای تنظیم قوانین داخلی شرکت باید پیش از ثبت اصلی انجام شود و مالیات باید پرداخت شود. این هزینه حدود 260 یورو است و یک روز طول می کشد.

3- مدارک مورد نیاز برای امور مالی و حسابداری را خریداری کنید. هزینه تمبر 15 یورو در هر 100 صفحه و هزینه ثبت نام 30 یورو در هر 500 صفحه خواهد بود. این روند یک روز طول می کشد.

4- پرداخت مالیات دولتی را به حساب فعلی پستی پرداخت کنید. این هزینه حدود 520 یورو است. این روند یک روز طول می کشد.

5- ثبت در اتاق بازرگانی که بین 5 تا 10 روز طول می کشد و هزینه های آن حدود 530 یورو است.

6- ثبت بیمه‌ها  INPS  یا ثبت در اداره تامین اجتماعی و پس از آن ظرف 5 روز از استخدام کارمندان. این فرآیند یک روز طول می کشد.

7- دریافت یک کد مالیاتی و شماره مالیات. فعالیت تجاری شرکت را در اداره مالیات ایتالیا ثبت کنید.  

7 گام ثبت شرکت در ایتالیا

انواع کسب‌و‌کارها و شیوه‌های ثبت شرکت در ایتالیا

در ایتالیا متداول ترین شکل یک شرکت کوچک و متوسط ​​یا SME (PMI) است. این شرکت ها با مشارکت سایر کارآفرینان، شرکت های کوچک که تنها در بخش زنجیره ای کار می کنند یا با شرکت های دیگر برای تولید و تجارت یک محصول یا خدمات تشکیل می‌شوند. انواع مرسوم SME  عبارتند از: : Spa شرکت سهامی عام : Srl شرکت با مسئولیت محدود Srls : شرکت Simplified با مسئولیت محدود : Sapa شرکت محدود با سهام : Snc مشارکت عمومی Sas: مشارکت محدود  

الزامات ثبت شرکت در ایتالیا

 • –سهام سرمایه

 • –نوع حسابداری

 • –رابطه بین اعضا

 • –دفتر ثبت شرکت

 • –نماینده قانونی شرکت

 • –شماره پرداخت مالیات (IVA)

در ایتالیا هر فعالیت تجاری باید ثبت نام شود تا IVA شماره مالیات بر ارزش افزوده را بدست آورد. شرکتی که برای انجام کسب و کار در ایتالیا تشکیل می‌شود شامل دو عنصر اصلی است: افراد و سرمایه. بسته به شیوه کار مبنای شرکت بر اساس مشارکت خواهد بود یا سرمایه. برای ثبت شرکت در ایتالیا لازم است با دو مدل از شرکت مشارکتی و سرایه‌ای بیش‌تر آشنا شوید:  

الزامات ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت بر پایه مشارکت:

Snc   مشارکت کامل – همه اعضا در مورد تمامی سود زیان‌های شرکت به طور کامل مشارکت دارند.

Pnc مشارکت محدود – شرایط آن تقریبا مشابه snc است با این تفاوت که اعضای این مشارکت محدودتر است و شامل همه اعضای شرکت نخواهد شد و عده خاصی را شامل می‌شود.

ثبت شرکت بر پایه مشارکت در ایتالیا

ثبت شرکت بر پایه سرمایه:

 •  Spa شرکت سهامی عام 
 • Srl شرکت با مسئولیت محدود
 • Srls شرکت Simplified با مسئولیت محدود
 • Sapa شرکت محدود با سهام همه اشکال حقوقی
 • SME  ( کسب و کارهای کوچک)

شرکت های فعال در بخش های مختلف تولیدی هستند. در این کسب و کارها اساس کار سرمایه است. مشارکت در این نوع شرکت‌ها سهام نقش تعیین کننده دارد. شرکت‌های تعاونی نیز در واقع حدفاصل شرکت‌های سرمایه‌ای و مشارکتی کار می‎کنند. تعاونی ها شرکت هایی هستند که به طور مشارکتی مدیریت یک مجموعه را بر عهده می‌گیرند و امکان تولید کالا یا خدمات خاصی را ارائه می‌کنند. اول از همه، لازم است که یادداشت و مقررات شرکت را تهیه و و در یک دفتر اسناد به صورت قانونی ثبت کرد. سپس لازم است بخش حسابداری را سامان دهید و بخش مالی شرکت را تدوین کنید.  

ثبت شرکت بر پایه سرمایه در ایتالیا

برای ثبت شرکت به صورت SpA و Srl , Srls چه باید کرد؟

برای تشکیل شرکت‌های spa (Società per azioni) یا همان مسئولیت محدود باید حداقل هزینه ۵۰۰۰۰ یورو باشد. بر اساس بند ۷ ماده ۲۰ شرکت‌های ساده دارای مسئولیت محدود دست کم باید ۱۰۰۰۰ یور سرمایه داشته باشند و ۲۵۰۰ یورو باید قبل از ثبت سپرده شود. شرکت‌های Srls پیش از ثبت شرکت در ایتالیا می‌بایست سرمایه را در یک حساب بانکی شرکتی قرار دهد. پس از ثبت شرکت در ایتالیا، شرکت تازه متولد شده گواهی ثبت ، شناسه مالیاتی و شماره شناسایی مالیات را دریافت خواهید کرد. اسناد یا مقررات قانونی برای شروع کسب و کار در ایتالیا توسط وکیل یا افراد معتبر تهیه میشود و پیش نویس عمومی به متقاضی ارسال می شود.
 

و در آخر

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در حال حاضر در زمینه ثبت شرکت در ایتالیا خدماتی ارائه نمی دهد. جهت بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره مهاجرت را پر نموده یا از طریق چت آنلاین سوالات خود را بپرسید. ما سعی می کنیم هر آنچه در مورد شرایط تاسیس شرکت در ایتالیا می باشد را در اختیارتان قرار دهیم.

همین الان رایگان ارزیابی شو !

فرم ارزیابی رایگان
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مرجان
1 سال قبل

سلام تفاوت شرکت با مسئولیت محدود عادی و simplified چیست؟؟

کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مرجان
1 سال قبل

-در شرکت با مسئولیت محدود حداقل شرکا 2 نفر است در حالیکه در شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر سهامدار نیاز می باشد
– سرمایه اولیه در شرکت با مسئولیت محدود تنها در اساسنامه قید می گردد و نیازی به افتتاح حساب و واریز وجه نمی باشد.در صورتی که در شرکت سهامی خاص ، سهامداران مکلفند که حداقل 35 % از سرمایه اولیه را به حسابی به نام شرکت تودیع دهند و گواهی مربوطه به هنگام تشکیل شرکت ارائه گردد و 65 % باقیمانده سرمایه در تعهد سهامداران بماند
و………

مانا
2 سال قبل

با سلام
در‌مورد شرکتهای مسئولیت محدود با ۱۰ هزار یورو سرمایه به همه سهامداران اقامت داده میشود؟! مثلا دونفر باشن

کارشناس هرمس
پاسخ به  مانا
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر .
در حال حاضر متاسفانه در این زمینه فعالیتی نمیکنیم و این مقاله جهت اطلاع رسانی منتشر شده است .