هزینه زندگی در اتریش 2022

هزینه زندگی در اتریش

یکی از مسائلی که همواره برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور حائز اهمیت است، بررسی هزینه ­های زندگی در آن کشور است. شما نیز در مورد میزان هزینه ­های جاری برای زندگی در کشور اتریش  مانند هزینه مسکن، هزینه خوراک، هزینه حمل و نقل و… اندیشیده ­اید. ما به اختصار گزارشی از هزینه زندگی در کشور اتریش در سال 2022 خواهیم داد. هزینه زندگی در اتریش نسبت به برخی کشورهای اروپایی بیشتر می­ باشد.

توضیح کوتاه درباره کشور اتریش

اتریش با داشتن نظام اقتصادی سوسیالیستی، سطح رفاه زندگی بالایی را برای شهروندان خود فراهم کرده است. اقتصاد این کشور پس از پایان جنگ جهانی دوم در شرایط نسبتاً ضعیفی قرار گرفت، اما بعد از آن توانست به یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا بدل شود. اقتصاد اتریش از شرکت­های کوچک و متوسط تشکیل شده است و به همین دلیل این کشور یکی از بهترین مقاصد برای شرکت­های استارت آپی به شمار می­رود.

فرهنگ بسیار غنی، اتریش را به یکی از جذاب­ترین کشورهای جهان برای مهاجران بدل ساخته است. طبق بررسی‌های بین المللی انجام شده اتریش از لحاظ هزینه­ های زندگی در رتبه ۲۱ دنیا قرار گرفته است. که امر حاکی از آن است که این کشور سطح مناسبی از نظر هزینه‌های زندگی دارد و کشور گرانی نمی ­باشد. همچنین اتریش نسبت به دیگر کشورهای اروپای مرکزی مناسب‌ترین قیمت­ها را برای اجاره مسکن و دفتر دارد.

اتریش که به کشور مجسمه ­ها و همچنین طبیعت زیبا معروف است. این کشور کوهستانی است و در اکثر روزها دارای بارش باران یا برف است، حتی در تابستان. لازم به ذکر است که این کشور علاوه بر روزهای بارانی آفتاب نیز دارد و آب و هوای آن خیلی سرد نیست. اقلیم این کشور برخلاف کشورهای شمال اروپا برای زندگی ایرانیان زندگی بسیار مناسب است.

توضیح کوتاه درباره کشور اتریش

اقتصاد کشور اتریش

کشور اتریش یکی از قوی­ترین اقتصادها را در سطح اروپا دارد و نرخ تورم در آن ۰۵% و درصد بیکاری بسیار پایین است به همین دلیل هزینه زندگی در اتریش نسبت رد آمد شهروندان متناسب است. زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است و واحد پول آن یورو است.

اتریش هفتمین کشور ثروتمند جهان است و اقتصاد و صنعت پیشرفته ­ی این کشور سبب شده تا در صدر پیشرفته ­ترین کشورهای صنعتی با هزینه زندگی مناسب جای گیرد. کشور اتریش از لحاظ اقتصادی در بین تمامی کشورهای جهان رتبه چهاردهم را دارد.

همان طور که ذکر شد سطح رفاه زندگی در کشور اتریش بسیار بالا می­ باشد به طوری که این کشور عضو سه کشور برتر دنیا از لحاظ سطح زندگی است و دلیل آن متناسب بودن سطح هزینه زندگی در اتریش است که سبب سطح بالای زندگی در این کشور شده است. سطح هزینه­ ها در برخی از کشورهای اروپایی مانند انگلستان به طور قابل توجهی بالا است و این امر سبب شده فرد با کار تمام وقت هم نتواند سطح زندگی خود را ارتقا بخشد اما در کشور اتریش  سطح زندگی متناسب با سطح هزینه زندگی در اتریش است و شخص متقاضی مهاجرت به اتریش به آسانی می‌تواند علاوه بر استفاده از امکانات رفاهی زندگی خوب و باکیفیتی داشته باشد.

مثال هایی از هزینه زندگی در کشور اتریش

در ادامه به برخی از هزینه‌های زندگی در کشور اتریش خواهیم پرداخت.

مثال هایی از هزینه زندگی در کشور اتریش

هزینه های خوارک در کشور اتریش

 • هزینه یک وعده غذا در رستوران­های ارزان قیمت به طور میانگین ۴۵ یورو (۵۲ تا ۳۰ یورو ) است.
 • هزینه یک عدد ساندویچ به طور میانگین ۷ یورو است.
 • هزینه یک عدد نان در به طور میانگین ۱.۵ یورو است.
 • هزینه یک کیلو برنج  به طور میانگین ۱.۷۸ یورو است.
 • هزینه ۱۲ عدد تخم مرغ  به طور میانگین ۳.۰۶ یورو است.
 • هزینه یک کیلو پنیر به طور میانگین ۹.۳۵ یورو است.
 • هزینه یک کیلو گوشت به طور میانگین ۱۳.۰۵ یورو است.
 • هزینه یک کیلو میوه به طور میانگین ۱.۵ تا ۲.۵ یورو است.

هزینه حمل و نقل در کشور اتریش

قیمت بلیت وسیله نقلیه عمومی  ۲.۲۰ یورو است.

قیمت تاکسی تا یک کیلومتر  ۱.۴۲ یورو است.

قیمت تاکسی تا یک ساعت ۲۷.۴۰ یورو است.

هزینه پوشاک در کشور اتریش

 • قیمت شلوار جین  ۷۸.۸۲ یورو است.
 • قیمت یک دست لباس تابستانی ۳۴.۳۹ یورو است.
 • قیمت یک جفت کفش نایک ۸۱.۶۵ یورو است.
 • قیمت یک جفت کفش چرم ۱۰۷.۹۸ یورو است.

هزینه اجاره خانه در کشور اتریش

 • قیمت آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۶۳۸.۰۶ یورو است.
 • قیمت آپارتمان یک خوابه در بیرون شهر ۴۹۴.۵۹ یورو است.
 • قیمت آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱.۲۷۸.۹۵ یورو است.
 • قیمت آپارتمان سه خوابه در اطراف شهر ۱.۰۰۲.۳۶ یورو است.

مقاله پیشنهادی معرفی شهرهای اتریش

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *