هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا

اهمیت تحصیل در استرالیا باعث شده است این کشور به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل شود. کشور استرالیا دوره‌های آموزشی فراوانی به‌ویژه در حوزه مهندسی ارائه می‌دهد. مهندسی کامپیوتر نیز یکی از رشته‌های مهندسی است که متقاضیان بسیاری دارد. بسیاری از دانشگاه‌های استرالیا با تأکید بر کیفیت آموزش و تنوع دوره‌های آموزشی، موقعیت مناسبی برای تحصیل در رشته‌های مهندسی کامپیوتر فراهم آورده‌اند. با این‌حال، یافتن بهترین دوره و دانشگاه می‌تواند بسیار زمان‌بر و دشوار باشد. یکی از ملاک‌های اصلی در انتخاب دانشگاه، هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا است. در ادامه این مطلب سعی داریم برخی از بهترین دانشگاه‌های استرالیا در حوزه مهندسی کامپیوتر را معرفی کنیم. همچنین اطلاعات جامعی در خصوص هزینه تحصیل در این کشور در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

مشاوره تخصصی مهاجرت و کسب اقامت

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

هفت دانشگاه استرالیایی در حوزه مهندسی کامپیوتر در گروه 100 دانشگاه برتر بر اساس رتبه‌بندی QS در 2020 قرارگرفته‌اند. از میان آن‌ها دانشگاه ملبورن (رتبه 32)، دانشگاه ملی استرالیا (رتبه 41) و دانشگاه سیدنی (رتبه 42) ازجمله بهترین دانشگاه‌های استرالیا در این حوزه معرفی‌شده‌اند.

از دیگر دانشگاه‌های استرالیا که ارائه‌دهنده دوره‌های مهندسی کامپیوتر در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و بالاتر هستند، می‌توان به این دانشگاه‌ها اشاره کرد: دانشگاه موناش، دانشگاه نیوساوت ولز (UNSW)، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه نیوکاسل و دانشگاه لاتروب. این دانشگاه‌ها می‌توانند به‌راحتی با برنامه‌های آموزشی دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های جهان رقابت کنند. البته ما در یک صفحه به طور تخصصی به بررسی هزینه ها، شهریه، نحوه ثبت نام و پذیرش 7 تا از بهترین دانشگاه های استرالیا فقط برای رشته مهندسی کامپیوتر پرداخته ایم .برای مطالعه این مقاله روی بهترین دانشگاه های استرالیا برای رشته کامپیوتر کلیک کنید.

دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر نیز قادر هستند در دروس ارائه‌شده توسط بخش فن‌آوری‌اطلاعات، دانشکده علوم و دانشکده مهندسی شرکت کنند. تمامی این بخش‌های آموزشی با هدف آموزش تئوری، عملی و کاربردی برنامه از طریق تحقیق و آزمون راه‌اندازی شده‌اند.

مقرون به‌صرفه‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا

مقرون به‌صرفه‌ترین دانشگاه‌های استرالیا با در نظر گرفتن شهریه و هزینه تحصیل عبارت هستند از:

مقرون به‌صرفه‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا

• دانشگاه فیندرز – حداقل شهریه از ۱۰۳۵۰ دلار استرالیا در سال
• دانشگاه IPAG – حداقل شهریه از 13000 دلار استرالیا در سال
• دانشگاه وولونگونگ – حداقل شهریه از ۱۸۸۰۰ دلار استرالیا در سال
• دانشگاه نیو اینگلند – حداقل شهریه از ۱۹۱۰۰ دلار استرالیا در سال
• دانشگاه ویکتوریا – حداقل شهریه از ۲۱۸۰۰ دلار استرالیا در سال

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا بر اساس دانشگاه

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا بسیار مناسب و قابل‌قبول است. زیرا تمامی دانشگاه‌های فعال در این حوزه با تجهیز به جدیدترین تکنولوژی‌ها و فن‌آوری‌های مربوطه، بهترین موقعیت برای آموزش را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

درصورتی‌که هزینه تحصیل در دوره‌های ارائه‌شده با بودجه شما سازگار نباشد، می‌توانید برای دریافت بورسیه‌های دولتی و خصوصی اقدام کنید. برای مثال، دانشجویان می‌توانند با دریافت وام‌های دانشجویی و کمک‌هزینه تحصیل از سوی دولت استرالیا به تحصیل خود ادامه دهند. همچنین، برخی از مدارس استرالیا نیز دانش‌آموزان خود را برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا بورسیه می‌کنند. این بورسیه‌ها به دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و پژوهشگران مهندسی ارائه می‌شود.

دانشگاه ملبورن نیز دانشجویانی که با شرایط و استانداردهای دانشگاه هماهنگ هستند را بورسیه می‌کند. به‌طورکلی هزینه تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا بر اساس دانشگاه به‌صورت زیر است:

دانشگاه هزینه تقریبی تحصیل (سالانه)
دانشگاه سیدنی ۵۰۰۰۰ دلار
دانشگاه ملبورن ۴۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار
دانشگاه ملی استرالیا ۴۷۰۰۰ دلار
دانشگاه موناش ۴۶۰۰۰ دلار
دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) ۴۸۰۰۰ دلار

شاید از خود بپرسید چرا استرالیا؟ این کشور یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است. از دلایل جذابیت استرالیا برای دانشجویان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

• یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان
• شهرها و محیط امن و ایده‌آل برای دانشجویان خارجی
• هزاران موقعیت بورسیه
• استاندارد و کیفیت بالای زندگی
• موقعیت‌های شغلی فراوان پس از فارغ‌التحصیلی

ممکن است بگویید هزینه زندگی در این کشور برای دانشجویان بیشتر از کشورهای دیگر می‌باشد. بااین‌حال، استرالیا توانسته است در ۲۰۲۰، بیش از ۶۵۰ هزار دانشجوی بین‌المللی را جذب کند.
توجه داشته باشید که هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه بر اساس رشته و دانشگاه متغیر می‌باشد. به‌طورکلی، هزینه تحصیل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در استرالیا عبارت است از:

• هزینه مدرک کارشناسی: ۲۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار استرالیا در سال
• هزینه مدرک کارشناسی ارشد و دکتری: ۲۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار استرالیا در سال

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا بر اساس شهر محل تحصیل

هزینه زندگی در برخی شهرهای استرالیا، به‌ویژه کلان‌شهرهای این کشور، بسیار بالا است. بیشتر دانشگاه‌های مطرح در زمینه مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتری در این کلان‌شهرها یا حومه‌ آنها واقع شده‌اند. همین باعث می‌شود که هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا اندکی بالاتر از میانگین هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور گردد.

با این همه، توجه داشته باشید که همه دانشگاه‌های ارائه‌دهنده این رشته در استرالیا، در رتبه‌های بالای جهانی قرار دارند. بنابراین، هم از نظر ادامه تحصیل و هم از نظر ورود به بازار کار، این هزینه‌ قابل‌قبول و برگشت‌پذیر است.

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا بر اساس شهر محل تحصیل

هزینه زندگی در ملبورن استرالیا

شهر ملبورن، پایتخت فرهنگی کشور استرالیا و جایگاه چندین دانشگاه مهم این کشور از جمله دانشگه ملبورن است. هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا در صورت انتخاب دانشگاه‌های این شهر، بسیار بالاتر خواهد بود. زیرا شهر ملبورن یکی از گران‌ترین شهرهای استرالیا و جهان می‌باشد.

کرایه خانه در مناطق متوسط این شهر، برای یک آپارتمان ۴۵ متری مبله در حدود ۱۴۶۲ دلار استرالیا است. در مقایسه با سیدنی، شهر ملبورن ارزان‌تر می‌باشد ولی با این همه، یک شهر بسیار گران برای زندگی دانشجویی است.

هزینه زندگی در شهر سیدنی

۳۵ دانشگاه کشور استرالیا، در شهر سیدنی واقع شده‌اند. درواقع علاوه بر جاذبه‌های جادویی و بازار کار متنوع در این شهر، سیدنی مهم‌ترین شهر دانشگاهی استرالیا نیز به‌شمار می‌رود. دانشگاه‌های این شهر، از جمله دانشگاه سیدنی، دانشگاه مک‌کوئری، دانشگاه تکنولوژی سیدنی، دانشگاه چارلز استوارت و بسیاری از دانشگاه‌های دیگر آن، دوره‌های متنوعی از مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهند.

درصورت انتخاب دانشگاه‌های سیدنی، به‌واسطه شهریه بالا رشته‌های مهندسی کامپیوتر و همچنین بالا بودن هزینه‌های زندگی در این شهر، هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا بالا خواهد بود. بنابراین دانشجو باید تمکن مالی کافی برای زندگی و تحصیل در این شهر را داشته باشد.

براساس برآوردهای انجام‌شده، هزینه زندگی یک فرد مجرد در سیدنی استرالیا بیش از ۲۰۰۰ دلار استرالیا در ماه است. این هزینه به نوع مسکن و سبک زندگی فرد نیز بستگی دارد.

شاخص کیفیت زندگی در شهر سیدنی، بسیار بالا و برابر با ۰۳/۱۷۶ است. با این همه، سیدنی یکی از شهرهای پرترافیک در جهان می‌باشد و هزینه زیادی صرف حمل‌ونقل‌های شهری آن می‌شود. هزینه ایاب و ذهاب درون شهری در شهر سیدنی، ۲۵% بالاتر از شهر ملبورن است.

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا برای مقطع کارشناسی

برخلاف دوره‌های کارشناسی علوم کامپیوتر که معمولاً سه ساله است، تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر، چهار سال زمان می‌برد

دانشگاه ملبورن، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه تکنولوژی سیدنی و دانشگاه‌های نیو ساوت ولز و تکنولوژی کوئینزلند بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده دوره‌های متنوع مهندسی کامپیوتر به دانشجویان خارجی متقاضی هستند.

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا برای مقطع کارشناسی، بسته به دانشگاه محل تحصیل متفاوت خواهد بود. مقدار شهریه دانشگاه برای رشته‌های مهندسی کامپیوتر، بین ۲۲۰۰۰ تا ۴۸۰۰۰ دلار استرالیا است. برای نمونه، شهریه دوره مهندسی کامپیوتر (سیستم‌های نرم‌افزاری) در دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند، سالانه مبلغی در حدود ۴۱۵۰۰ دلار استرالیا می‌باشد. ولی برای تحصیل علوم کامپیوتری در دانشگاه فنی سیدنی، باید شهریه سالانه‌ای به مبلغ ۲۱۳۵۰ دلار استرالیا پرداخت.

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا برای مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در کشور استرالیا حدود دو سال زمان می‌برد. بهترین دانشگاه‌های برای تحصیل کارشناسی ارشد مهندس کامپیوتر عبارتند از:

• دانشگاه‌های موناش (شهریه سالانه ۴۳۰۰۰ دلار استرالیا)
• دانشگاه ملبورن (شهریه سالانه ۴۵۰۰۰ دلار استرالیا)
• دانشگاه فنی سیدنی (شهریه سالانه ۳۵۰۰۰ دلار استرالیا)
• دانشگاه آدلاید (شهریه سالانه ۴۲۰۰۰ دلار استرالیا)
• دانشگاه گریفیت (شهریه سالانه ۳۳۰۰۰ دلار استرالیا)

 

دوره‌های کارشناسی‌ارشد و دکتری در دانشگاه‌های استرالیا معمولاً از نوع پژوهش محور (همراه با کلاس‌های آموزشی یا بدون آن) هستند.
هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا برای مقطع دکتری، بین ۳۷۰۰۰ هزار دلار تا ۵۰۰۰۰ هزار دلار استرالیا است. این مقطع در استرالیا معمولاً چهار سال زمان می‌برد و از نوع پژوهش‌محور می‌باشد. دانشگاه‌های ملبورن، ملی استرالیا، سیدنی، کوئینزلند و ساوت استرالیا جزو دانشگاه‌های برتر استرالیا در ارائه مقطع دکتری پژوهش‌محور مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر به‌شمار می‌روند.

دانشگاه‌های برتر استرالیا برای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی و علوم کامپیوتر

دانشگاه موناش از لحاظ کیفیت آموزش مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد در رتبه ۴۵ جهان قرار دارد. طول دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر در این دانشگاه حدود ۵/۱ تا دو سال است. شهریه پرداختی سالانه برای آن نیز، ۳۶۰۰۰ دلار استرالیا می‌باشد.

دانشگاه‌های نیوساوت ولز، ملبورن، کوئینزلند، سیدنی، RMIT و تکنولوژی سیدنی نیز، در این زمینه دارای رتبه‌های جهانی بالایی هستند. در صورت گرفتن پذیرش از این دانشگاه‌ها، هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا بدون در نظر گرفتن هزینه‌های زندگی، مبلغی در حدود ۳۲۰۰۰ تا ۳۹۰۰۰ دلار استرالیا خواهد بود. لازم به ذکر است، طول دوره‌های کارشناسی ارشد در بیشتر گرایش‌های مهندسی کامپیوتر، دو سال می‌باشد.

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا باتوجه به هزینه‌های زندگی

همه دانشجویان خارجی باید برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا شهریه بپردازند. این شهریه معمولاً به‌صورت سالانه یا دو بار در سال دریافت می‌شود. هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در این کشور باتوجه به شهریه بالایی که باید برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و بالاتر آن پرداخت شود، کم نیست. با این همه، هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا تنها به شهریه دانشگاه محدود نمی‌شود و هزینه‌های زندگی در استرالیا را نیز باید در نظر گرفت.

 

متوسط هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور استرالیا

دانشجویان بین‌المللی که در استرالیا زندگی می‌کنند، به مبلغی در حدود ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استرالیا در ماه نیاز دارند تا هزینه‌های زندگی در این کشور را پوشش دهند. این هزینه‌ها شامل مسکن، غذا، و فعالیت‌های اجتماعی می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که در زمان تقاضا برای ویزای دانشجویی، از متقاضایان خواسته می‌شود تا اسناد تمکن مالی خود برای تحصیل و زندگی در کشور استرالیا را ارائه دهند. بنابراین دانشجویان خارجی باید از همان ابتدای ورود به استرالیا، از منابع مالی کافی برای پوشش هزینه‌های خود برخوردار باشند.
به‌طور کلی، حداقل هزینه‌های زندگی در برخی از شهرهای مهم و دانشگاهی کشور استرالیا به صورت زیر است:

• شهر سیدنی: حداقل ۱۹۰۰ دلار استرالیا در ماه
• شهر آدلاید: حداقل ۱۳۰۰دلار استرالیا در ماه
• شهر بریزبین: حداقل ۱۴۰۰ دلار استرالیا در ماه
• شهر ملبورن: حداقل ۱۵۰۰ دلار استرالیا در ماه
• شهر کانبرا: حداقل ۱۴۰۰ دلار استرالیا در ماه

دو شهر سیدنی و ملبورن، دو شهر گران کشور استرالیا هستند. همچنین بهترین دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته کامپیوتر نیز در این شهرها قرار دارند. درنتیجه هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا با زندگی در این شهرها، اندکی بیشتر از مقدار میانگین مرسوم خواهد بود.
همه دانشجویان بین‌المللی قبل از ورود به خاک استرالیا برای تحصیل، باید یک برآورد تقریبی از هزینه‌های دانشگاه و زندگی داشته باشند، تا ببینند آیا از منابع مالی کافی برای پوشش این هزینه‌ها برخوردار هستند یا نه. در صورت نداشتن اسناد تمکن مالی، ویزای دانشجویی برای این افراد صادر نخواهد شد.

هزینه‌های مسکن برای دانشجویان بین‌المللی در استرالیا

بیشتر دانشگاه‌های استرالیا دارای امکانات خوابگاهی مختلف در کمپ‌های دانشگاهی خود هستند. اما میزان این تسهیلات آن‌قدر نیست که به همه دانشجویان برسد. به همین دلیل است که بیشتر دانشجویان بین‌المللی باید گزینه‌های دیگری مانند اجاره یک آپارتمان یا کرایه یک اتاق در خارج از کمپ را نیز بررسی کنند. در برخی از شهرهای دانشگاهی استرالیا، خانواده‌های محلی، به ازای پرداخت کرایه، یک اتاق به دانشجویان کرایه می‌دهند.
متوسط هزینه برای مسکن براساس گزینه‌های موجود برای دانشجویان در استرالیا به شرح زیر است:

• کرایه اتاق از خانواده‌های بومی: ۴۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار استرالیا در ماه
• خوابگاه‌های دانشجویی: ۴۴۰ تا ۱۱۰۰ دلار استرالیا در ماه
• آپارتمان: ۷۵۰ تا ۱۷۰۰ دلار استرالیا در ماه
• آپارتمان‌های اشتراکی: ۳۸۰ تا ۸۵۰ دلار استرالیا در ماه

شهر و منطقه‌ای که دانشجویان برای سکونت انتخاب می‌کنند، تاثیر زیادی بر میزان کرایه پرداختی آنها در ماه دارد. برای همین است که کرایه مسکن اثر زیادی در برآورد هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا برای علاقه‌مندان به این رشته دارد.
علاوه بر کرایه خانه، دانشجویانی که خارج از کمپ، آپارتمان انفرادی یا اشتراکی را به‌عنوان مسکن انتخاب می‌کنند، هزینه‌های دیگری از قبیل هزینه آب و برق و گاز (حدود ۲۰۰ دلار استرالیا در ماه) و اینترنت (۷۰ تا ۱۲۰ دلار استرالیا در ماه) نیز دارند.

هزینه‌های مسکن برای دانشجویان بین‌المللی در استرالیا

هزینه‌های مربوط به غذا و موادغذایی در کشور استرالیا

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند مایحتایج غذایی خود را از سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و کوچک در سرتاسر استرالیا تامین کنند. معمولاً بسته به سبک زندگی دانشجو، مبلغی در حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار استرالیا صرف تامین این مایحتاج می‌شود.

قیمت یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان در کشور استرالیا، به‌طور میانگین برای یک نفر حدود ۱۸ دلار استرالیا و برای دو نفر نزدیک به ۸۰ دلار استرالیا است. دانشجو از هر ملیتی که باشد، می‌تواند رستوران مورد علاقه خود را از میان هزاران رستوران موجود در استرالیا پیدا کند.
بسیاری از دانشجویان از سلف سرویس‌ و رستوران دانشگاه استفاده می‌کنند، زیرا در این رستوران‌ها، قیمت وعده‌های غذایی بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود.
در برآورد هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا چنین مواردی باید در نظر گرفته شوند. زیرا این رشته به‌خودی خود هزینه‌های اضافی زیادی دارد. در نتیجه دانشجو باید دقت کند که هزینه‌های ماهانه او از میزان بودجه‌ای که در ماه دارد، فراتر نرود.

هزینه‌های مربوط به جابه‌جایی‌های شهری و بین شهری

یکی از گزینه‌های مهم دیگر برای براورد تقریبی هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا مبالغی است که یک دانشجو در ماه برای رفت‌وآمد خود به دانشگاه متحمل می‌شود.
برخی از دانشگاه‌های استرالیا، از خدمات سرویس‌دهندگان حمل‌ونقل خصوصی استفاده می‌کنند تا به دانشجویان خود برای رفت‌وآمد به‌دانشگاه کمک نمایند.
بسته به شهر و محلی که دانشجو در آن‌جا زندگی می‌کند، به‌ویژه در شهرهای دانشجویی، تخفیف‌هایی برای جابه‌جایی‌های شهری و بین‌شهری برای دانشجویان وجود دارد. به‌عنوان نمونه، در کوئینزلند، ساوت استرالیا و ملبورن، تخفیف‌های دانشجویی برای خدمات حمل‌ونقل درون شهری فعال هستند.
همچنین، استفاده از وسایل نقلیه غیرموتوری در کشور استرالیا بسیار رواج دارد. می‌توان با مبلغی در حدود ۴۰ دلار استرالیا در روز، یک دوچرخه کرایه کرد.

سایر هزینه‌ها

کتاب‌ها، جزوات و ابزارهای آموزشی رشته کامپیوتر زیاد هستند و باید در برآورد هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا لحاظ شوند. معمولاً هر دانشجو، در سال مبلغی در حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار استرالیا برای کتاب و سایر وسایل آموزشی موردنیاز خود می‌پردازد.
همه دانشجویان خارجی در کشور استرالیا باید بیمه بهداشتی و درمانی داشته باشند. هزینه این بیمه در ماه، از ۳۰ دلار استرالیا به بالا است.

 

بیمه درمانی دانشجویی در کشور استرالیا

تمامی دانشجویان خارجی، قبل از ورود به کشور استرالیا باید بیمه درمانی شوند. در غیر این‌ صورت ویزای تحصیلی برای آنها صادر نمی‌گردد. پوشش بیمه درمانی باید کل دوره تحصیل دانشجو در کشور استرالیا را در برگیرد.
ویزیت دکتر، آمبولانس، هزینه‌های بستری بیمارستان و هزینه دارو از جمله مواردی هستند که تحت‌بیمه درمانی دانشجویی استرالیا قرار می‌گیرند.
در بحث برآورد هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا یکی از موارد مهم همین بیمه درمانی است. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات‌بیمه در کشور استرالیا زیاد هستند و دانشجویان باید متناسب با بودجه خود، بیمه مناسب را انتخاب نمایند.

بورسیه و فاند برای تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

بورسیه‌ها و فاندهای متنوعی برای رشته مهندسی کامپیوتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد. دانشجویان واجد شرایط می‌توانند برای کم کردن هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا برای این بورسیه‌ها و فاندها ثبت‌نام کنند. برخی از این بورسیه‌ها توسط دولت استرالیا و برخی دیگر توسط مؤسسات عمومی یا خصوصی دیگر عرضه می‌شوند.

بورسیه‌های ارائه شده توسط دولت استرالیا مانند Australia awards، بورسیه APEC (برای زنان پژوهشگر) یا بورسیه Destination Australia Program (DAP)، گزینه‌های خوبی برای کاستن از هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا در مقاطع کارشناسی ارشد پژوهش‌محور و به‌ویژه دکتری هستند اگر قصد دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا را دارید می توانید بهترین روش های اخذ بورسیه استرالیا را در مقاله بورسیه تحصیلی استرالیا مطالعه بفرمایید.

بورسیه و فاند برای تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در استرالیا

بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا

باوجود این‌که هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا بالا است، اما با توجه به نیاز بالای بازار جهانی به فارغ‌الحصیلان این رشته، امکان برگشت سریع این هزینه‌ها نیز بسیار بالا می‌باشد.
فارغ‌التحصیلان رشته کامپیوتر می‌توانند در خود کشور استرالیا به‌کار مشغول شوند. نیاز امروز جوامع پیشرفته از جمله کشور استرالیا به فارغ‌التحصیلان رشته‌های کامپیوتر بسیار بالا رفته است. به همین دلیل شانس پیدا کردن کار برای این افراد در خود کشور استرالیا نیز بسیار زیاد می‌باشد.
همچنین، با‌توجه به این‌که دانشگاه‌های استرالیا از رتبه‌ علمی بالایی در میان دانشگاه‌های دنیا برخوردار هستند، امکان جذب فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها در بازار کار کشورهای دیگر نیز زیاد است.

ویزای 189 استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا و بررسی ریز به ریز آن

توازن میان هزینه مهاجرت به استرالیا در برابر امکاناتی که در این کشور به مهاجران ارائه می‌شوند، این کشور را به سومین مقصد مهاجرتی محبوب در میان تمام کشورهای دنیا تبدیل کرده است

سخن پایانی

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا بسته به دانشگاه، مقطع تحصیلی و شهر محل تحصیل، متفاوت است. هزینه‌های زندگی در شهرهای گران استرالیا مانند سیدنی و ملبورن در مقایسه با شهرهای کوچک‌تر به مراتب بیشتر می‌باشد. خود رشته مهندسی کامپیوتر نیز جزء رشته‌های مهندسی با شهریه بالا به‌شمار می‌رود. اگر منافع تحصیل در رشته کامپیوتر دانشگاه‌های استرالیا را با هم جمع کنیم، خواهیم دید که هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا به‌راحتی با ورود به بازارهای کار استرالیا و سایر کشورهای جهان برگشت‌پذیر خواهد بود.

لوگو هرمس
فرم مشاوره رایگان

اگر هنوز سوال و ابهامی برات مونده، فرم مشاوره رو پر کن تا ما با شما تماس بگیریم.

اشتراگ گذاری این محتوا در :
سوالات متداول
هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا در چه صورت رایگان خواهد بود؟
به‌طور کلی برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا، باید شهریه پرداخت شود. درصورت گرفتن بورس یا فاند، دیگر لازم نیست همه یا بخشی از شهریه سالانه توسط دانشجو پرداخت گردد.
هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا شامل چه مواردی می‌شود؟
شهریه که به صورت سالانه و هزینه‌های زندگی (مسکن، غذا، پوشاک، حمل‌ونقل و ….) که به‌صورت ماهانه پرداخت می‌‌شوند.
هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در استرالیا ظرف چند سال بعد از ورود به بازار کار جبران می‌شود؟
هرچه مدرک تحصیلی فرد بالاتر باشد، درآمد سالانه او هم بالاتر خواهد بود. اگر شخص در خود کشور استرالیا مشغول به کار شود، درآمد سالانه یک مهندس کامپیوتر در این کشور، مبلغی در حدود ۷۸۰۰۰ دلار استرالیا است. همچنین، امکان گرفتن اقامت دائم استرالیا برای این افراد فراهم می‌باشد.
کارشناس هرمس
نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کادر هرمس اپلای